Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#751) lajafix válasza CYBERIA (#740) üzenetére


lajafix
addikt

ez a pegueot-bmw féle motor lehet, nem hiszem hogy saját erőből csinálnának ma új motort.

Rock'n Roll

(#752) Integra válasza CYBERIA (#743) üzenetére


Integra
titán

na neeeeeeeeeeeeeeee

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#753) Sipi16


Sipi16
senior tag

[S40] Ha valakit édekelne...

Nagyok csendbe voltatok a hétvégén...

Aki használt autó vásárlásra adja a fejét, az kigletteli a karéj kenyerét szarral... - Xboxlive: GeriSWE - Vasárnap ne lopj, ne csalj, ne verj meg senkit, mert hat nap mindenre elegendő...

(#754) CYBERIA válasza Integra (#752) üzenetére


CYBERIA
őstag

Tovább is van: [link]

"A kínai érdeklődők nagy száma egyáltalán nem véletlen, a Volvo ugyanis a biztonság terén szerzett tapasztalatával igen kívánatos a távol-keletiek számára, akiket éppen autóik gyenge biztonsága miatt érte a legtöbb kritika Európában."

Tehát lehet, hogy a Volvónak köszönhetően fogják elárasztani a kínai modellek Európát és a nagyvilágot. Pár gyártó még abba is belebukhat :(((

APU: AMD, MB: AMG :) A peresztrojka nálunk olyan gyors, hogy már ma jobban élünk, mint holnap! | Tudja Mohnke, a nyugati demokráciák dekadensek. Előbb-utóbb alulmaradnak a szigorúan fogott keleti népekkel szemben. | Volvo och SAAB beundrare. | A vér nem válik vízzé.

(#755) tkazmer válasza CYBERIA (#754) üzenetére


tkazmer
addikt

na ez egyre jobb :O , az az európai befektető jelentkezhetne egy gyors ajánlattal, még mielőtt elkel a cég...

[ Szerkesztve ]

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#756) CYBERIA


CYBERIA
őstag

Volvo Launches Special Edition C70 "Ice White"
S80 D5: 100 procent bättre!
Saabchefen tänder till på retro-Saab
Så är Saab 9-3 SportCombi att äga
Imponerande i Volvomontern
Volvo V60 byggs i Torslanda!

APU: AMD, MB: AMG :) A peresztrojka nálunk olyan gyors, hogy már ma jobban élünk, mint holnap! | Tudja Mohnke, a nyugati demokráciák dekadensek. Előbb-utóbb alulmaradnak a szigorúan fogott keleti népekkel szemben. | Volvo och SAAB beundrare. | A vér nem válik vízzé.

(#757) CYBERIA


CYBERIA
őstag

Svéd befektető vásárolja meg a Volvo PV-t
More on the idea of a Saab/Volvo merger

Isten bizony, ennyi pletykával életemben nem találkoztam egy témával kapcsolatban. :N

APU: AMD, MB: AMG :) A peresztrojka nálunk olyan gyors, hogy már ma jobban élünk, mint holnap! | Tudja Mohnke, a nyugati demokráciák dekadensek. Előbb-utóbb alulmaradnak a szigorúan fogott keleti népekkel szemben. | Volvo och SAAB beundrare. | A vér nem válik vízzé.

(#758) Sipi16 válasza CYBERIA (#757) üzenetére


Sipi16
senior tag

Èn ezt találtam most. [Volvo blir svenskt igen.]

Aki használt autó vásárlásra adja a fejét, az kigletteli a karéj kenyerét szarral... - Xboxlive: GeriSWE - Vasárnap ne lopj, ne csalj, ne verj meg senkit, mert hat nap mindenre elegendő...

(#759) CYBERIA válasza Sipi16 (#758) üzenetére


CYBERIA
őstag

Igen.

APU: AMD, MB: AMG :) A peresztrojka nálunk olyan gyors, hogy már ma jobban élünk, mint holnap! | Tudja Mohnke, a nyugati demokráciák dekadensek. Előbb-utóbb alulmaradnak a szigorúan fogott keleti népekkel szemben. | Volvo och SAAB beundrare. | A vér nem válik vízzé.

(#760) Versus82


Versus82
aktív tag

''In stand up position I think I'll kill You...''-CroCop ........ Üt, rúg, hazabattyog....

(#761) AMD Power


AMD Power
titán

Tavasztól új változatban készül a Volvo S80. A svéd luxusautó nyújtott karosszériával is megvásárolható.

Csak Kína? Mekkora hülyeség ez. Szerintem Európában és a Amerikában is lenne rá igény. :U

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#762) CYBERIA


CYBERIA
őstag

Majdnem ugyanaz
Csak a mostani az ugye facelift utáni.

AMD Power: ezek a nyújtott változatok igazából Kínában menők, sok mindenből készítenek long verziót, direkt a kínaiaknak.
Nem tudom mekkora igény lenne rá, nekem biztos nem kéne úgy.

APU: AMD, MB: AMG :) A peresztrojka nálunk olyan gyors, hogy már ma jobban élünk, mint holnap! | Tudja Mohnke, a nyugati demokráciák dekadensek. Előbb-utóbb alulmaradnak a szigorúan fogott keleti népekkel szemben. | Volvo och SAAB beundrare. | A vér nem válik vízzé.

(#763) CYBERIA válasza Versus82 (#760) üzenetére


CYBERIA
őstag

Jó reklám, hol találtad?

S80L még egyszer

[ Szerkesztve ]

APU: AMD, MB: AMG :) A peresztrojka nálunk olyan gyors, hogy már ma jobban élünk, mint holnap! | Tudja Mohnke, a nyugati demokráciák dekadensek. Előbb-utóbb alulmaradnak a szigorúan fogott keleti népekkel szemben. | Volvo och SAAB beundrare. | A vér nem válik vízzé.

(#764) CYBERIA


CYBERIA
őstag

Saab: Svenskt intresse finns
Audi-trend snart till populär Volvo
Nya Saab 9-5 SportCombi - blir den så här?
Kinesiska Geely förbereder bud på Saab

APU: AMD, MB: AMG :) A peresztrojka nálunk olyan gyors, hogy már ma jobban élünk, mint holnap! | Tudja Mohnke, a nyugati demokráciák dekadensek. Előbb-utóbb alulmaradnak a szigorúan fogott keleti népekkel szemben. | Volvo och SAAB beundrare. | A vér nem válik vízzé.

(#765) tkazmer válasza CYBERIA (#757) üzenetére


tkazmer
addikt

ez egyre jobb:)
de legalább van európai konkurenciája a kínaiaknak. egyébként szerintem a legjobb az lenne, ha maradna ott, ahol van.

(#761) AMD Power
nagyon remélem én is, hogy hamarosan megjelennek vele itt is...ha más nem, a válság ki fogja kényszeríteni.
egyébként lehet, hogy azért nem akarnak európában ezzel megjelenni, emrt titokban tervezgetnek mondjuk egy s100-ast, esetleg épp az s100-as szükségességét vizsgálják azzal, hogy kínában mennyire lesz kelendő az s80L. nyilván ha viszik mint a cukrot és tényleg a 7-es bmw versenytársaként fogják fel, akkor nem állnak neki s100-ast fejleszteni...

[ Szerkesztve ]

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#766) CYBERIA válasza tkazmer (#765) üzenetére


CYBERIA
őstag

Annyiból nem jó, ha marad ahol van, hogy a Ford most elég rizikós.

Nekem az a véleményem erről a nyújtogatásról, hogy úgy már nem az igazi.
Szerintem a 7-es BMW-vel nem egy kategória, akármilyen hosszú.

S100-ról hol hallotál? Én még csak V100-ról hallottam kósza híreket, meg ugye mutattam itt és itt, de igazából az S60-on kívül semmiről nem lehet tudni.

APU: AMD, MB: AMG :) A peresztrojka nálunk olyan gyors, hogy már ma jobban élünk, mint holnap! | Tudja Mohnke, a nyugati demokráciák dekadensek. Előbb-utóbb alulmaradnak a szigorúan fogott keleti népekkel szemben. | Volvo och SAAB beundrare. | A vér nem válik vízzé.

(#767) tkazmer válasza CYBERIA (#766) üzenetére


tkazmer
addikt

igen, én is úgy gondolom, hogy nem egy kategória, ezért is feltételeztem, hogy tesztelik, mit gondol a kínai fogyasztó.
s100 egyébként, ahogy a cikk keltezéséből is látszik, elég régen olvastam róla...
egyébként mindenképpen felkavarná a piacot egy "7-es bmw" kombiban a volvotól:)

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#768) AMD Power válasza tkazmer (#767) üzenetére


AMD Power
titán

Én nem haragudnék meg egy S100 megjelenésért. :K

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#769) CYBERIA válasza tkazmer (#767) üzenetére


CYBERIA
őstag

Azzal az a baj, hogy a kínai és az európai fogyasztó igényei mások, ami oda elég, az ide lehet, hogy már kevés.
Én is el tudnák képzelni egy S100-ast, de nem olyan formában, mint az S80 long.

APU: AMD, MB: AMG :) A peresztrojka nálunk olyan gyors, hogy már ma jobban élünk, mint holnap! | Tudja Mohnke, a nyugati demokráciák dekadensek. Előbb-utóbb alulmaradnak a szigorúan fogott keleti népekkel szemben. | Volvo och SAAB beundrare. | A vér nem válik vízzé.

(#770) #64791808


#64791808
törölt tag

CYBERIA: köszönöm a megtisztelő meghívást! :R

Nos, hogy témába is vágjunk, "S100"-nak én nem látok jövőjét, főleg most. A Volvo nem bömbi, nem merci, és nem audi, és a Volvós valahogy nem akar akkora batárt. Ha akar, akkor XC60-90.

És az egy dolog, hogy a Volvós közönség nem biztos, hogy hanyatt esne, a probléma ott van, hogy az eddigi BMW/Mercedes/Audi vásárlók közül nem biztos, hogy vennének ekkora Volvot. Mert a bálnaságnak német hagyománya van. Ez európára igaz, USA-ban más a helyzet. De annyi biztos, hogy pl egy Citroen C6 2.7 HDi Aut Exclusive csomaggal nagyon komolyan fel van nőve S80, Honda Legend, stb szintre, mégsem veszik. Pedig zseniális autó, minőségre is.

Inkább cserélje le a Volvo az S60 szedánt, és tegyen elérhetővé automata váltót a 2.0 HDi-hez.

(#771) 7600 GS


7600 GS
addikt

Már rég nem voltam itt. :B

Istenhez imádkozok, hogy a Volvo ne kerüljön kínai kezekbe.Inkább már a GM, az úgy is a csőd szélén áll( csak Saabot sajnálnám 1 kicsit). Egyébként télleg hülyeség a Volvótól, hogy nem hozza az S80 Long-ot Európába meg Amerikába.Biztos lenne igény rá!

Infó órás up a suliból! :)) ;]

[ Szerkesztve ]

(#772) CYBERIA


CYBERIA
őstag

Üdv újra :)

Na most nyilván nem lehet sokat eladni egy esetleges S100-ból, a kategóriájából kifolyólag, és még ha az Audi/MB/BMW-sek közül keveseket is csalogatna át, lehet hogy éppen azok, akik egyébként Volvót vennének, kevésnek találják az S80-at, és ezért vesznek más márkát.

Említetted, hogy XC60, XC90. Na most ezek közül az XC60 inkább közepes, főleg belülről, már pedig az a lényeg. De egy Audi A8, BMW 7, MB S-Klasse nagyobb az XC90-nél is, ráadásul a terepjáróforma nem mindenkinek jön be.

A Citroën C6-nak esetleg az is baja lehet, hogy design-ban melléfogtak, másfelől azért pillanatnyilag nincs a márkának túl nagy presztízse. Kb. ezen bukott el a VW Phaeton is.

Mellesleg ez az a kategória, ahol elég jól lehet keresni egy-egy példányon. Kb. mint videokártyáknál, és processzoroknál is a csúcs.

Ha a PowerShift váltóra gondolsz, azt legjobb lenne minden motorhoz elérhetővé tenni, mert nagyon jó.

7600GS: szerintem max. annyira lenne rá kereset, mint egy S100-ra, viszont olcsóbb volt kifejleszteni, ellenben kevesebbet is lehet rajta kaszálni. Egy S80L annyiban különbözik lényegesen a hasonló méretű európai kocsiktól, hogy puritán. Egy ekkora méretű kocsihoz itt gazdagabb felszereltség dominál, mint Kínában.

APU: AMD, MB: AMG :) A peresztrojka nálunk olyan gyors, hogy már ma jobban élünk, mint holnap! | Tudja Mohnke, a nyugati demokráciák dekadensek. Előbb-utóbb alulmaradnak a szigorúan fogott keleti népekkel szemben. | Volvo och SAAB beundrare. | A vér nem válik vízzé.

(#773) CYBERIA


CYBERIA
őstag

Közben rátaláltam az Audi új 2,5 literes öthengeresére.
Készítettem egy kis összehasonlító táblázatot:

APU: AMD, MB: AMG :) A peresztrojka nálunk olyan gyors, hogy már ma jobban élünk, mint holnap! | Tudja Mohnke, a nyugati demokráciák dekadensek. Előbb-utóbb alulmaradnak a szigorúan fogott keleti népekkel szemben. | Volvo och SAAB beundrare. | A vér nem válik vízzé.

(#774) #64791808 válasza CYBERIA (#773) üzenetére


#64791808
törölt tag

Két dolog:

1., A Volvo öthengeres turbója az S60 R-ben volt 300 lovas is (vezettem, büntet).

2., Megnézzük, hogy 100kW/l fajlagos teljesítménnyel az audi motor mennyire lesz tartós.

(#775) Integra válasza #64791808 (#774) üzenetére


Integra
titán

a fene tudja
minden esetre a régi 5 hengeresük azért nagyon bírta a strapát, jó blokk volt. asszem az 2.2-es volt. (?)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#776) CYBERIA


CYBERIA
őstag

Igen, az tudott valamit. 300 LE, 400 Nm (az automata váltósnál 350-ra korlátozva).
B5254T4

Hogy mennyire lesz tartós, majd elválik, de mivel ezt eleve ekkora teljesítményre tervezték, ezért nyilván tartósabb, mint egy eredetileg gyengébb, de agyontuningolt darab.

Öthengeresből volt 1921 cm³ 90-102 LE (ami a legkisebb sor ötös a világon), 2459 cm³ 110-116 LE, 1994 cm³ 110-160 LE, 2144 cm³ 115-200 LE, 2226 cm³ 200-315 LE, 2309 cm³ 133-167 LE. Tehát azért öthengeressel nekik is van tapasztalatuk. Érdekes, hogy különösebben nincs elterjedve, mert nem egy rossz konstrukció, különösen 2,0-2,5 liter között (3,7 liter már túlzás).

APU: AMD, MB: AMG :) A peresztrojka nálunk olyan gyors, hogy már ma jobban élünk, mint holnap! | Tudja Mohnke, a nyugati demokráciák dekadensek. Előbb-utóbb alulmaradnak a szigorúan fogott keleti népekkel szemben. | Volvo och SAAB beundrare. | A vér nem válik vízzé.

(#777) #64791808 válasza Integra (#775) üzenetére


#64791808
törölt tag

A 2.3 E-re gondolsz? Az jó volt. Nem az a kérdés, hogy jó-e a motor, mérne lenne jó? A kérdés az, hogy a XXI. századi "menedzserhasználatot" hogy fogja tűrni. Például hogy hidegen meghajtjuk, baszunk várni a visszahűlésig, nem járatjuk be, stb.

(#778) CYBERIA válasza #64791808 (#777) üzenetére


CYBERIA
őstag

A manager b@szik rá, ha nem megfelelően bánik vele, ugyanis az ebből adódó problémák leginkább garancia lejárta után jönnek ki.

Négyhengeres lesz az összes jövőbeli Volvo?
Kapják be a vacsorát.

[ Szerkesztve ]

APU: AMD, MB: AMG :) A peresztrojka nálunk olyan gyors, hogy már ma jobban élünk, mint holnap! | Tudja Mohnke, a nyugati demokráciák dekadensek. Előbb-utóbb alulmaradnak a szigorúan fogott keleti népekkel szemben. | Volvo och SAAB beundrare. | A vér nem válik vízzé.

(#779) #64791808 válasza CYBERIA (#778) üzenetére


#64791808
törölt tag

Pont ezt mondom, idehaza (fenét, nagyrészt máshol is) az a jó motor, amelyik jól viseli a gyilkolást.

A PSA-Ford féle 2.0D-ről mik a tapasztalatok? Most érkezett meg a C4-esem, abban is ilyen motor van.

A négy hengerről meg annyit, hogy az S40-ig ezt el lehet sütni, de már egy igényes S60-ba is kevés a négy henger. Egyszerűen "snassz". De ha azt mondom: képzeljünk el egy S80-at vagy egy XC90-et egy lefúvószelepes, izgága, kis löktérfogatú négyhengeressel. Egy kicsit viccesnek érzem.

[ Szerkesztve ]

(#780) lajafix válasza CYBERIA (#778) üzenetére


lajafix
addikt

:O azaz nincs elég pénz motorfejlesztésre...

Rock'n Roll

(#781) glutamin válasza #64791808 (#779) üzenetére


glutamin
őstag

IFÁ-ban is 4 hengeres motor van:D Ha a piac kikényszeríti, akkor szükség van rá. A diesel motorok is eleinte presztízsrombolóak voltka, ma meg az ilyenekt lopkodják e leginkább.

„When you have money in hand, only you forget who are you. But when you do not have any money in your hand, the whole world forget who you are. It's life.“

(#782) #64791808 válasza glutamin (#781) üzenetére


#64791808
törölt tag

Olyan is :D

A piaci kényszer egy dolog, de ez egyértelmű visszalépés, kérdés, hogy a vásárlók ehhez mit szólnak.

(#783) CYBERIA


CYBERIA
őstag

Saját tapasztalattal nem rendelkezem, azt mondják jó. Egy V70-et nyilván nem repít, de lehet vele közlekedni, és a fogyasztása is kimondottan jó. C4-ben persze erősebbnek tűnhet.

Nem tudom mi lesz a vége a dolognak, mert egy-két erős négyhengeres elfér, de az sose lesz olyan, mint egy 5 vagy 6 hengeres. Persze mire legközelebb kocsit veszek, lehet, hogy henger sem lesz benne. :N

Volvo to Offer Sport and Comfort Chassis Options on Facelifted S80
Volvos sexa – en pigg åttioåring
AB Volvo visar fortsatt intresse för Volvo Personvagnar :K
Ska Volvo köpa tillbaka Volvo?

Tehát arról van szó, hogy a Volvo AB lehet, hogy visszaveszi a Volvo Cars-t!

APU: AMD, MB: AMG :) A peresztrojka nálunk olyan gyors, hogy már ma jobban élünk, mint holnap! | Tudja Mohnke, a nyugati demokráciák dekadensek. Előbb-utóbb alulmaradnak a szigorúan fogott keleti népekkel szemben. | Volvo och SAAB beundrare. | A vér nem válik vízzé.

(#784) tkazmer válasza CYBERIA (#778) üzenetére


tkazmer
addikt

na ezt azért nem kellene...egyetértek Cerebellummal, egy bizonyos kategóriáig még jó dolog a 4 henger, de egy szint fölött már kevés mert nem több. teljesítményre lehet, hogy jó, de mondjuk hangra sosem lesz olyan egy 4 hengeres mint egy 5, vagy éppen egy 8. presztízsre meg pláne, és egy presztízs autónál ez azért nem lehet utolsó szempont:)

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#785) tkazmer válasza #64791808 (#777) üzenetére


tkazmer
addikt

d5-ben azért elég jól megoldották, ameddig hideg, hiába nyomod neki, leállítás után pedig a hűtő még egy jóideig kerreg, ha szükséges...

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#786) sharpapa


sharpapa
aktív tag

Szép napot mindenkinek!

Lenne néhány kérdésem és véleményem:
-Tudunk valamit arról hogy az új S60 mikor jön ki, illetve a jelenlegit meddig gyártják?
-Továbbá hallottam vagy olvastam hogy készül a jelenlegi D5 motor biturbós változata. Erről tudunk valamit, hogy pl melyik modellek kapják meg?

Láttam egy két képet a következő S60-ról, és nagyon nem tetszett. Ahogy az új V70 XC70 XC60 sem. Szerintem a Volvo mai külső design-a már nem olyan jó mint az előző szériás modelleké. Ezzel csak én vagyok így?
Nekem a mai napig ez a világ legszebb autója, és az is marad:[link]

[ Szerkesztve ]

"Mi a különbség köztem és Mark Zuckerberg közt? Én privát információkat adok vállalatokról nektek ingyen, és gazember vagyok. Zuckerberg a ti privát adataitokat adja vállalatoknak pénzért, és ő az Év Embere." (Julian Assange)

(#787) sharpapa


sharpapa
aktív tag

Szép napot mindenkinek!

Lenne néhány kérdésem és véleményem:
-Tudunk valamit arról hogy az új S60 mikor jön ki, illetve a jelenlegit meddig gyártják? -Továbbá hallottam vagy olvastam hogy készül a jelenlegi D5 motor biturbós változata. Erről tudunk valamit, hogy pl melyik modellek kapják meg?

Láttam egy két képet a következő S60-ról, és nagyon nem tetszett. Ahogy az új V70 XC70 XC60 sem. Szerintem a Volvo mai külső design-a már nem olyan jó mint az előző szériás modelleké. Ezzel csak én vagyok így?
Nekem a mai napig ez a világ legszebb autója, és az is marad:

"Mi a különbség köztem és Mark Zuckerberg közt? Én privát információkat adok vállalatokról nektek ingyen, és gazember vagyok. Zuckerberg a ti privát adataitokat adja vállalatoknak pénzért, és ő az Év Embere." (Julian Assange)

(#788) CYBERIA


CYBERIA
őstag

Kázmér: az alapvető különbség a 4, 5 és 6 hengeresek között, hogy a hengerszám növekedésével egyre nyugodtabb járású a motor, egyre lágyabb, a munkavégzési ütemben van átfedés, ezt feltöltéssel pótolni nem lehet, szóval ebben a kérdésben egyetértés van.

Amit mondasz a D5-ről az alap kéne hogy legyen, plusz egy-két dimenzióval bővíteni a motorvezérlést nem nagy kunst.

sharpapa: biztosat nem lehet tudni, azt mondják 2010-re jön, most hogy ez mit jelent pontosan, azt nem tudom, de szerintem van rá esély, hogy az idén megjelenik. Kb. addig marad gyártásban a mostani, bár úgy rémlik, valahol olvastam már olyat, hogy már nem sokáig vesznek fel rendelést. Szerintem a Volvo Autó Hungáriától kéne megkérdezni, ők többet tudnak.

A biturbós D5 pedig már el is készült, nemrég volt róla szó, az 518. hsz-tól olvashatók a megjegyzések: [link]

Ha engem kérdezel, nekem is jobban tetszenek a régi szögletesebb, letisztultabb formák, de sajnos bent a Volvónál máshogy gondolkodnak.
Tény, hogy az S60 jól néz ki, de én így vagyok a mostani S80-nal is, az S70, S90, 850-nel is (ha már sedan).
3. V70-nél is csak a hátsó lámpákat kéne lecserélni valami ódivatúbb oszloposra.

Jut eszembe, háromszázasokkal van valakinek tapasztalata?

APU: AMD, MB: AMG :) A peresztrojka nálunk olyan gyors, hogy már ma jobban élünk, mint holnap! | Tudja Mohnke, a nyugati demokráciák dekadensek. Előbb-utóbb alulmaradnak a szigorúan fogott keleti népekkel szemben. | Volvo och SAAB beundrare. | A vér nem válik vízzé.

(#789) sharpapa válasza CYBERIA (#788) üzenetére


sharpapa
aktív tag

Köszönöm a választ.
Nekem a kockák nem jönnek be, a most kifutó lekerekített kockák már annál inkább.

300-as volvója volt nagyapámnak, sokáig ment neki, nagyon szeretett autó volt. Motorját nem tudom milyen volt, annyi hogy a csapott farú kétajtós kivitel. Pont fel lett teljesen újítva, mikor egy Lada 80-al oldalról belement az orrába. Totálkár. Persze a Ladának. A Volvónak egészen a motor kezdetéig tört szét az orra. Emlékszem az egyik idom ráhajlott a kerékre, és a rákötött autó sem bírta kihajlítani, olyan erős anyagból volt. Nagyapámnak eltört a lökéstől a kézfeje, egyéb baja nem lett, megvédte az öreg jószág rendesen.

"Mi a különbség köztem és Mark Zuckerberg közt? Én privát információkat adok vállalatokról nektek ingyen, és gazember vagyok. Zuckerberg a ti privát adataitokat adja vállalatoknak pénzért, és ő az Év Embere." (Julian Assange)

(#790) CYBERIA válasza sharpapa (#789) üzenetére


CYBERIA
őstag

Lehet, hogy nyáron egy 300-as is bekerül a családba, öcsémnek kell valami olcsó, egyszerű, megbízható gép, majd meglátjuk hogy felel meg ezeknek a követelményeknek.
Nem nagyon ismerem még ezeket, azért kérdezősködöm mindenhol.

Most konfigurálgattam V70-est, a Premium Sound hangrendszer elég jónak néz ki Dynaudio hangszórókkal, hallott már valaki ilyet?

Végül itt a vegyes felvágott:[link][link][link][link]

[ Szerkesztve ]

APU: AMD, MB: AMG :) A peresztrojka nálunk olyan gyors, hogy már ma jobban élünk, mint holnap! | Tudja Mohnke, a nyugati demokráciák dekadensek. Előbb-utóbb alulmaradnak a szigorúan fogott keleti népekkel szemben. | Volvo och SAAB beundrare. | A vér nem válik vízzé.

(#791) Versus82 válasza CYBERIA (#790) üzenetére


Versus82
aktív tag

felejtsd el a gyári hangrendszert, a leggagyibbat rakd bele és építs bele egy normálisat, fele annyiból mégvan és 10x olyan jól szól. nekem is dynaudiok vannak benn, nagyon jól szólnak más autók gyári hangfalaihoz képest, de tavasszal mennek a helyükre a DLS hangfalaim. jah, a közép és a magas szól jól, a mélyet azt ennél is elfelejtheted... hogy úgy mondjam egy coronita aftert nem tolsz le vele:DD

[ Szerkesztve ]

''In stand up position I think I'll kill You...''-CroCop ........ Üt, rúg, hazabattyog....

(#792) CYBERIA válasza Versus82 (#791) üzenetére


CYBERIA
őstag

Építenék, 10-20 évvel régebbi kocsiknál még működött a dolog, de egy zsír új V70-be már nem olyan egyszerű beilleszteni egyedi konstrukciót.
Az ár-érték arány nyilván sokkal jobb a saját (főleg ha az ember amúgy ért is hozzá), de ebben már a fejegységnek sincs DIN helye, szóval nem egyszerű dolog. A másik dolog meg az, hogy ez így dizájnban meg mindenben illeszkedik a kocsihoz, most egy akármilyen fejegységgel k* nehéz lenne összehozni a navigációt, meg a többi dolgot. Korábban nem voltam híve a gyári dolgoknak, de mostanában úgy vagyok vele, hogy sz@r megbontani egy ilyen kocsit, szóval inkább a gyáriból a legigényesebb menjen bele, mást nem tudok vele kezdeni. Már a mostani V70-em is valami lehetetlen darab, nem DIN szabványos Volvo csatlakozókkal, külső erősítővel, igen nagy munka átalakítani.

Nem tudom milyen kocsid van, hány hangszóróval, de biztos, hogy ugyanarról a rendszerről beszélünk? Ez a „Premium Sound” audio rendszer 12 hangszóróval, 5×130W, 420 000 Ft a felár, + a „Kiegészítő mélysugárzó a csomagtér alatt” 2x130W, 135 000 Ft-ért.
Rohadt sok pénz, de egy 15 milliós kocsinál erre már nem szabad sajnálni, mert (szerintem) más lehetőség úgy sincs.

Kettes Golfba, Škodába, meg ilyen régebbi kocsikba kellemes dolgokat összehoztunk, de azokat még lehetett faragni. Mostaniaknál még az alsó-középkategóriások egy részéhez (C30-hoz pl. nem) hozzá lehet nyúlni, de felette már nagyon integrálva vannak a dolgok, aminek megvan az előnye is, de foglalkozni már nem tudok velük.

APU: AMD, MB: AMG :) A peresztrojka nálunk olyan gyors, hogy már ma jobban élünk, mint holnap! | Tudja Mohnke, a nyugati demokráciák dekadensek. Előbb-utóbb alulmaradnak a szigorúan fogott keleti népekkel szemben. | Volvo och SAAB beundrare. | A vér nem válik vízzé.

(#793) Versus82 válasza CYBERIA (#792) üzenetére


Versus82
aktív tag

2007-es s60-am van, szerintem ugyanaz a "prémium" hu-650 fej van benne... ha kikapják máris ott a 2 din, egy keret kell és kész. én se értek hozzá, elvittem egy profihoz, új csatikat rakott fel és máris ment a navigáció,központi zár, tolatóradar meg minden. nekem olyan 500 ban állt meg a hifim, de ebben genesis erősítő, makkaudio bandpass láda(ami elfoglalja a fél csomagtartót-ami nem kicsi), jvc egyik csúcs fejegysége(dvd, avi,usb mp3,bluetooth,3,5 colos kijelző- a hu650 be a cd t pattinthatod be max), 1 kondi, DLS hangfalak( 3 utas készlet keresztváltóval)... +profi kábelezés, nem a gyári 0.001 mm es ótvar rézkábelek... hát hidd el, a gyári cucc sehol sincs hozzá.

''In stand up position I think I'll kill You...''-CroCop ........ Üt, rúg, hazabattyog....

(#794) CYBERIA válasza Versus82 (#793) üzenetére


CYBERIA
őstag

Az igen, az már tényleg elég komoly.

S60-ban még ki lehet kapni, de azon kívül már szinte mindenben a lebegő konzol van betéve, az meg egy „kicsit” más. Ez valami Alpine D-osztályú cucc, legalább is a premiumban.

S60
V70

...„én se értek hozzá, elvittem egy profihoz”...
Én szívesebben csinálnám magamnak, de mondom, ezeknél már nem olyan „egyszerű”, mint régen volt. Mondjuk a gyárinak megvan az az előnye, hogy a mélynyomó nem foglalja el a fél csomagtartót, hanem bele van integrálva. Persze biztos nem is szól úgy...

[ Szerkesztve ]

APU: AMD, MB: AMG :) A peresztrojka nálunk olyan gyors, hogy már ma jobban élünk, mint holnap! | Tudja Mohnke, a nyugati demokráciák dekadensek. Előbb-utóbb alulmaradnak a szigorúan fogott keleti népekkel szemben. | Volvo och SAAB beundrare. | A vér nem válik vízzé.

(#795) Versus82 válasza CYBERIA (#794) üzenetére


Versus82
aktív tag

jah ez már lebegő konzol... meg kell nézetni szakival, lehet meg tudják oladni. szerintem egy 15 milliós autót ne te kezdj el szerelgetni... ez már tényleg nem egyszerű, mondhatni kurva bonyolult:) mélynyomót rakhatsz bele kisebbet is... mondjuk egy v70 be azért már van hova pakolni. a fő baj hogy gondolom még mindig csak a cd játszik.... én meg azt már meguntam hogy 5 mappát lapozgatok meg cserélgetek. van egy 16 gigás pen drive azt csók.

''In stand up position I think I'll kill You...''-CroCop ........ Üt, rúg, hazabattyog....

(#796) Gáborgyerek


Gáborgyerek
újonc

Szevasztok!
Csak egy gyors kérdéssel zavarnám köreiteket.
Nemrég megjelent a 2002-es S60-om kijelzőjén az aktuális szervíz felirat, ezt szeretném eltüntetni, megtehetem otthon valamilyen módon vagy csak szervíz a megoldás(esetleg ez összefügg az aktuális olajcserével,arra figyelmeztetne?)
Válaszotokat előre is köszi!
Gáborgyerek

(#797) CYBERIA válasza Versus82 (#795) üzenetére


CYBERIA
őstag

Igen, pont erre mondom, hogy nehéz ügy :)
Amiről tudok:
-DAB (feláras)
-CD, MP3, WMA
-AUX, USB, BlueTooth (feláras)
Így leírva nagyjából elég, mondjuk WAV, FLAC és APE még jól jönne.

Persze ez az egész csak gondolat szintjén kezelendő, egyelőre messze vagyok attól, hogy zsír új V70-em legyen.

Gáborgyerek: „This light will come on at 7,500 mile (12,000 km) intervals, after 750 hours of driving or after 12 months, whichever occurs first, to remind the driver that the service interval has been exceeded. The light will stay on for 2 minutes after start until reset by the servicing retailer.”

Szerintem inkább szervizbe vidd, valószínűleg épp aktuális egy olajcsere, vagy valami.

APU: AMD, MB: AMG :) A peresztrojka nálunk olyan gyors, hogy már ma jobban élünk, mint holnap! | Tudja Mohnke, a nyugati demokráciák dekadensek. Előbb-utóbb alulmaradnak a szigorúan fogott keleti népekkel szemben. | Volvo och SAAB beundrare. | A vér nem válik vízzé.

(#798) CYBERIA


CYBERIA
őstag

Volvo XC60 SUV gets the Heico Sportiv Treatment
2012 Volvo XC90 - Allegedly Official Screenshot of Next-Gen Crossover
Nästa Volvo XC90 – en första glimt
Nya Saab 9-5 - nu börjar det brännas!
"GM tog Saabs vinst!" hävdar fackledare
Volvo S60 - tack och hejdå!

APU: AMD, MB: AMG :) A peresztrojka nálunk olyan gyors, hogy már ma jobban élünk, mint holnap! | Tudja Mohnke, a nyugati demokráciák dekadensek. Előbb-utóbb alulmaradnak a szigorúan fogott keleti népekkel szemben. | Volvo och SAAB beundrare. | A vér nem válik vízzé.

(#799) tkazmer válasza CYBERIA (#798) üzenetére


tkazmer
addikt

ez a heico xc60 nem lett valami csúcs szerintem...
az ipod és pda tartó okos, de a külseje valahogy nagyon nem jön be.

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#800) CYBERIA válasza tkazmer (#799) üzenetére


CYBERIA
őstag

Én úgy vagyok vele, hogy az XC60 eleve nem nagyon tetszik, amit az S80-ból kihoztak az elég jó lett, szóval nem biztos, hogy velük van a baj, szerintem maga kocsi nem valami jó alapanyag.
A tartókkal kapcsolatban egyetértek, mondjuk nálam eleve nincs funkciója.

APU: AMD, MB: AMG :) A peresztrojka nálunk olyan gyors, hogy már ma jobban élünk, mint holnap! | Tudja Mohnke, a nyugati demokráciák dekadensek. Előbb-utóbb alulmaradnak a szigorúan fogott keleti népekkel szemben. | Volvo och SAAB beundrare. | A vér nem válik vízzé.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.