Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#701) CYBERIA


CYBERIA
őstag

Azért annak is lehet örülni, hogy a facelift-tel nem rontották el az S80-at.
Mondjuk én nem vagyok híve az ilyen hatalmas méretű márkajelzéseknek, de ez legyen a legnagyobb baja.
A következő S80 nem lesz ilyen szép, ezt meg merem kockáztatni. Ne legyen igazam.

APU: AMD, MB: AMG :) A peresztrojka nálunk olyan gyors, hogy már ma jobban élünk, mint holnap! | Tudja Mohnke, a nyugati demokráciák dekadensek. Előbb-utóbb alulmaradnak a szigorúan fogott keleti népekkel szemben. | Volvo och SAAB beundrare. | A vér nem válik vízzé.

(#702) AMD Power


AMD Power
titán

Ráncfelvarráson esett át a Volvo S80
Tovább bővül a Volvo DRIVe-palettája

1x szívesen megtekernék egy ilyen dupla turbós diesel Volvot. :R

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#703) CYBERIA válasza AMD Power (#702) üzenetére


CYBERIA
őstag

Én is. Lehet, hogy utána nem tartanál annyira fontosnak erősebb dieselt :)

Cáfolja a Saab a vámtartozás hírét
Még jó, hogy nem kommentáltam az előzőt.

APU: AMD, MB: AMG :) A peresztrojka nálunk olyan gyors, hogy már ma jobban élünk, mint holnap! | Tudja Mohnke, a nyugati demokráciák dekadensek. Előbb-utóbb alulmaradnak a szigorúan fogott keleti népekkel szemben. | Volvo och SAAB beundrare. | A vér nem válik vízzé.

(#704) AMD Power válasza CYBERIA (#703) üzenetére


AMD Power
titán

A Clio I után biztos állat lenne de mondjuk ezután nem lenne egy nagy szám.

[ Szerkesztve ]

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#705) CYBERIA válasza AMD Power (#704) üzenetére


CYBERIA
őstag

Az alapvető különbség az, hogy az Audi az Quattro. 205 LE első kerekekre bőven elég.
De soha nem fogom megérteni - te sem próbáltad még megmagyarázni eddig-, hogy ekkora diesel mire való? Spórolni? Arra ott az 1,6 D. Ha meg teljesítmény kell, akkor ott a T6 vagy a V8 összkerékkel. Én azt mondom, hogy akinek van pénze 15-20-25 milliós több száz lóerős gépekre, annak legyen már üzemanyagra is, kérem. De ha dízel fan vagy, az más, azokra nem tudok haragudni :)

Persze haszongépjárműveknél más a helyzet.

APU: AMD, MB: AMG :) A peresztrojka nálunk olyan gyors, hogy már ma jobban élünk, mint holnap! | Tudja Mohnke, a nyugati demokráciák dekadensek. Előbb-utóbb alulmaradnak a szigorúan fogott keleti népekkel szemben. | Volvo och SAAB beundrare. | A vér nem válik vízzé.

(#706) CYBERIA válasza AMD Power (#704) üzenetére


CYBERIA
őstag

De akkor már inkább:

APU: AMD, MB: AMG :) A peresztrojka nálunk olyan gyors, hogy már ma jobban élünk, mint holnap! | Tudja Mohnke, a nyugati demokráciák dekadensek. Előbb-utóbb alulmaradnak a szigorúan fogott keleti népekkel szemben. | Volvo och SAAB beundrare. | A vér nem válik vízzé.

(#707) AMD Power válasza CYBERIA (#705) üzenetére


AMD Power
titán

Diesel fan vagyok ez nem is kétséges. :B

Egy D5 biztos ,hogy nekem is Bőven elég lenne. De sok prémium márkának van erős vagy nagyon erős diesel mocija és én ezt hiányolom. De ettől függetlenül a Volvo a világ legjobb autója. :R

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#708) CYBERIA válasza AMD Power (#707) üzenetére


CYBERIA
őstag

Egy 6 hengeres 3 literes még elférne 250-300 LE körül, de a Volvo nem az a menekülőautó, mint egy Audi, oda azért kell az erő, hogy a maffiafőnök meg tudjon lépni vele :)
A Volvós meg ugye alapvetően nyugodt ember.

Valamint a legtöbb prémiummárka nagyobb, mint a Volvo, megteheti, hogy többféle motort fejlesszen ki, így tarthat feleslegesen nagyokat is, 5-6 litereseket. Pl. a fent látható V12 TDI, még egy Q7-hez is sok.

APU: AMD, MB: AMG :) A peresztrojka nálunk olyan gyors, hogy már ma jobban élünk, mint holnap! | Tudja Mohnke, a nyugati demokráciák dekadensek. Előbb-utóbb alulmaradnak a szigorúan fogott keleti népekkel szemben. | Volvo och SAAB beundrare. | A vér nem válik vízzé.

(#709) CYBERIA válasza CYBERIA (#708) üzenetére


CYBERIA
őstag

Még azt hozzáteszem, hogy most egy kicsit lehet, hogy vissza fognak venni, V10-esek helyett inkább a V8 lesz menő pl.

APU: AMD, MB: AMG :) A peresztrojka nálunk olyan gyors, hogy már ma jobban élünk, mint holnap! | Tudja Mohnke, a nyugati demokráciák dekadensek. Előbb-utóbb alulmaradnak a szigorúan fogott keleti népekkel szemben. | Volvo och SAAB beundrare. | A vér nem válik vízzé.

(#710) AMD Power válasza CYBERIA (#708) üzenetére


AMD Power
titán

V6 3.0 diesel még tényleg beleférne egy S80-XC90-XC60-ba. :K

Mondjuk nem tudom ,hogy mit irkálok mikor egy S40-t se tudnék megvenni. :DDD

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#711) Sipi16 válasza AMD Power (#710) üzenetére


Sipi16
senior tag

Nem lenne neked elég a 2.4T benzinesbe? Tisztelem a dízelt, de a benzines jobb.

Aki használt autó vásárlásra adja a fejét, az kigletteli a karéj kenyerét szarral... - Xboxlive: GeriSWE - Vasárnap ne lopj, ne csalj, ne verj meg senkit, mert hat nap mindenre elegendő...

(#712) AMD Power válasza Sipi16 (#711) üzenetére


AMD Power
titán

Ha én autót veszek akkor az biztos ,hogy diesel. Ha Volvo ha Renault. De az veszély nem fenyeget , hogy az elkövetkező 1-2 évben autót veszek így a kérdésed sajnos tárgytalan.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#713) Sipi16 válasza AMD Power (#712) üzenetére


Sipi16
senior tag

Nem csak annyira isteníted a dieseleket. Pedig a benzines turbós volvok sem gyengék. Sok értelmük szerintem nincs úgy mint ahogy a nagyköbcentis dieseleknem sem. Mert 300LE-t nem használsz ki. Maximum ha 200 alatt nem mész az autópályán, de még szerintem akkor sem. Szép álmok, de a hétköznapi autózásra kétliteres motor bőven elég. Akinek meg kicsi a cerka az vegyen nagyköbcentiset. :D

szerk.: Az utolsó mondatot nem személyeskedés miatt írtam csak az általánosság...

[ Szerkesztve ]

Aki használt autó vásárlásra adja a fejét, az kigletteli a karéj kenyerét szarral... - Xboxlive: GeriSWE - Vasárnap ne lopj, ne csalj, ne verj meg senkit, mert hat nap mindenre elegendő...

(#714) AMD Power válasza Sipi16 (#713) üzenetére


AMD Power
titán

Sok értelmük tényleg nincsen. Főleg ha majd 600db fix traffipax lesz majd az autópályákon.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#715) Sipi16 válasza AMD Power (#714) üzenetére


Sipi16
senior tag

Nekünk két 2.0T volvónk van. (V40, S40) Az egyik automata. A manuál sem eszik 10alatt így télen. Mondjuk majdnem csak városba megyünk vele. Sokan bedőlnek, hogy ezek már sportkocsik, pedig nem. A 2.0T csak lätt (könnyű) turbót tartalmaz ami azért van, hogy alacsony fordulaton is élénk legyen a motor. De nem az. 3000től kezd a manual húzni az autómata pedig olyan 2500-2700 nál talál magára. (Ami érezhető erő). Vagyis itt megkérdőjelezem a turbós autó értelmét ha csak hétköznapi használtara kell. Mert kihasználni nem tudod. (2es 3000= 50km\h) és nincs kedvem 1800SEK-et fizetni gyorshajtásért.

Aki használt autó vásárlásra adja a fejét, az kigletteli a karéj kenyerét szarral... - Xboxlive: GeriSWE - Vasárnap ne lopj, ne csalj, ne verj meg senkit, mert hat nap mindenre elegendő...

(#716) tkazmer válasza Sipi16 (#715) üzenetére


tkazmer
addikt

~45.000HUF egy gyorshajtásért? igen kedvező ára van arrafelé:)
egyébként amikor nagyon jól jöhet egy erős motor, az a főutakon való közlekedés. autópályán tud 180-al menni az 1.4-es opel is (bár kérdéses, hogy két kamera között felgyorsul-e annyira :)) ), ellenben egy 1-es, 5-ös vagy éppen az autópályával alig helyettesíthető 4-es főúton borzasztóan jól jön, hogy az autóban van erő.
Persze nyilván kell egy döntés is, hogy igen, nem 70-80-al fogok menni, hanem 110-el vagy éppen 130-al (a kettő között ritkán lehet sajnos), de ez talán a legkevesebb.
ehhez pedig egy s80, xc90 & xc60 esetében, dízelfronton, nincs elég erős motor (illetve: a mostani 205 LE-s már lehet hogy az lesz, a 185-ös gyenge). Benzinesek közül sem elég még a 3.2-es sem, egyedül a V8 az, ami elég dinamikussá tesz mondjuk egy xc90-t.

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#717) Sipi16 válasza tkazmer (#716) üzenetére


Sipi16
senior tag

Itt kicsit magasan kezdődik a gyorshajtás büntetése és az még nem is drága. :( Az újabb volvókba a 2.4es benzines motor szerintem a legjobb választás mert nem fogyaszt annyira, de 170paci van benne ami nem egy dinamikus motor viszont erős. Itt csak a fiatalok szoktak száguldoni. A nagy átlag azért betartja a szabályokat. 110 és 130 km\h-hoz kell egy 200Le-s autó, hogy legyen benne erő? A mi 2T-nk 5ösbe is "harap" 130nál, de ha nagyot akarsz előzni akkor vissza 4 és nincs probléma.

Ha találtok valami svéd szöveget amit nem értetek akkor szóljatok és megpróbálok segíteni.

Aki használt autó vásárlásra adja a fejét, az kigletteli a karéj kenyerét szarral... - Xboxlive: GeriSWE - Vasárnap ne lopj, ne csalj, ne verj meg senkit, mert hat nap mindenre elegendő...

(#718) AMD Power válasza Sipi16 (#717) üzenetére


AMD Power
titán

De tényleg. Minek 200-300-400Le autó mind1 ,hogy diesel vagy sem ha az ember 1x nem tudja kihasználni.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#719) Sipi16 válasza AMD Power (#718) üzenetére


Sipi16
senior tag

Arra jók az ilyen nagy teljesítményű motorok, hogy kimondhasd, hogy neked milyen erős motor van a kocsidban. Hétköznapi A-ból B-be való utazáshoz feleslegesek.

[ Szerkesztve ]

Aki használt autó vásárlásra adja a fejét, az kigletteli a karéj kenyerét szarral... - Xboxlive: GeriSWE - Vasárnap ne lopj, ne csalj, ne verj meg senkit, mert hat nap mindenre elegendő...

(#720) tkazmer válasza Sipi16 (#717) üzenetére


tkazmer
addikt

itt is 30.000körül kezdődik a gyorshajtás:)
egyébként igen, egy s40/v50-be jó lehet az a 170 lóerős benzines, de afölött már nem nagyon.
egyébként a 110-130-hoz nem azért kell sok paci, mert kevés nem hajt annyival, hanem azért, hogy amikor utolérsz egy kamiont, amelyik 70-el megy éppen, és nagy a szembeforgalom, akkor legyen esélyed megelőzni. ehhez pl jók a dízelek, a nagy nyomaték miatt.

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#721) AMD Power válasza tkazmer (#720) üzenetére


AMD Power
titán

Az én autóm nem egy versenygép ez igaz. De kicsi és "erős". Ha azt mondom neked ,hogy ha lenne benne +20le és egy kis nyomású turbó akkor nekem több nem is kéne.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#722) tkazmer válasza AMD Power (#718) üzenetére


tkazmer
addikt

konkrétan éltem meg példát, amikor a 400LE-s bmw m5 a 71-es úton b.almádi és b.akarattya között nyár közepi csúcsforgalomban olyan simán előzgetett, hogy a mindössze 300LE-s mercedes g500 alig tudta követni:) (a g-ben ültem)
tehát végső soron van értelme a 400le-s autónak, de nyilván elsősorban élvezeti cikk.
ezen kívül presztízs értéke van a nagy erejű autóknak, nyilván nem véletlenül teszik ki még a hűtőmaszkra is hogy V8 a volvo modelleknél. prémium kategóriás autóknál pedig a presztízs nagyon fontos, a sikeresség egyik alapja.

[ Szerkesztve ]

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#723) Sipi16 válasza tkazmer (#722) üzenetére


Sipi16
senior tag

Persze a prémiumkategória az más, de ki tudja, hogy nekem mikor lesz olyan autóm...

Aki használt autó vásárlásra adja a fejét, az kigletteli a karéj kenyerét szarral... - Xboxlive: GeriSWE - Vasárnap ne lopj, ne csalj, ne verj meg senkit, mert hat nap mindenre elegendő...

(#724) CYBERIA


CYBERIA
őstag

(#710) AMD Power: én nem V6-ra gondoltam, hanem soros 6-ra.

(#713) Sipi16: "Szép álmok, de a hétköznapi autózásra kétliteres motor bőven elég."
S40-hez igen, de V70-hez esetleg a T-5 ennyi köbcentivel (225 LE, nagy turbóval).

T4 (papír alapján) valamivel jobb, de az meg még többet fogyaszt.

(#716) tkazmer: "egyedül a V8 az, ami elég dinamikussá tesz mondjuk egy xc90"
Én nagyon utálom, ha egy ekkora autó dinamikusan közlekedik, mert ha valamibe beleáll, akkor ott valaki k* rosszul jár. :(

(#717) Sipi16: esetleg ha tudsz valami munkát svédül keveset tudó (de szívesen tanuló) mérnök informatikusnak, arra kíváncsi lennék.

(#720) tkazmer: "ehhez pl jók a dízelek, a nagy nyomaték miatt."
Nyomaték miatt lehet, viszont nem lehet pörgetni.

APU: AMD, MB: AMG :) A peresztrojka nálunk olyan gyors, hogy már ma jobban élünk, mint holnap! | Tudja Mohnke, a nyugati demokráciák dekadensek. Előbb-utóbb alulmaradnak a szigorúan fogott keleti népekkel szemben. | Volvo och SAAB beundrare. | A vér nem válik vízzé.

(#725) tkazmer válasza Sipi16 (#723) üzenetére


tkazmer
addikt

a volvo éppen a prémium szegmensbe tartozik:)

(#724) CYBERIA
az lehet, de nagyobb a valószínűsége, hogy beleáll valamibe, ha nem tud rendesen menni, mivel nehéz úgy időben befejezni egy előzést, hogy az autó, hiába nyomod neki, nem gyorsul. (pl egy xc90 d5-ös motorral olyan lomha, hogy teljesen el voltam hülve tőle. meglepett, hogy míg az s60 d5-nél egy bizonyos fordulatszámnál az ülésbe lehet tapadni, addig az xc90 d5 teljesen ugyanolyan hang mellett szinte alig gyorsul).

a másikra: egy s60 d5 pörög annyit (4500.ig engedi az automata asszem, onnantól piros), hogy elég legyen egy előzéshez, és a váltója is úgy van hangolva, hogy olyan 80 és 120 körülről olyan emberesen meg tud indulni, hogyha nem dőlsz hátra teljesen gyorsítás előtt, fájdalmat okoz, hogy bevered a fejtámlába a fejed:)

[ Szerkesztve ]

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#726) CYBERIA válasza tkazmer (#725) üzenetére


CYBERIA
őstag

Oké, én azt értem, de amikor városban 100-zal tolják neki városban (nem konkrétan Volvo, hanem X5, meg ilyenek), akkor erre nem lehet hivatkozni. Számtalanszor láttam már, hogy kiszámíthatatlan viszonyok mellett mit meg nem engednek maguknak.
Pl. nedves úton lámpától nyomja, van benne akkora motor, hogy a következő lámpáig játszva felmegy 100 fölé. Na most sárgán épphogy átmegy, de ha nem sikerül, és a keresztforgalom megindul, akkor nagyot szólt volna, és valószínű, hogy nem a SUV tulajdonosa jár rosszabbul.
Másik, van egy főbb útvonalon egy kanyar, utána nem sokkal lámpa, gyalogosoknak. Na most amíg a kanyarba nem érsz, addig nem látszik. Jön az állat százzal, ha az a lámpa éppen piros, akkor tuti nem áll meg, akár gyalogos kel át, akár még autó is várakozik.

Országúton szintén az a helyzet, hogy a BMW-sek, és társaik mennek a legvadabbul, és a társaik közt ott vannak a SUV-osok. Teszem azt bivaly erős motor van a gépbe, mégsem jön össze az előzés, akkor mi van? Megmondom, valaki biztos meghal.

Nem az a bajom, hogy erős motorokat tesznek bele, mert miért ne tennének, viszont az nagyon zavar, hogy ennek köszönhetően akkora lendülettel közlekednek az ilyenek tulajdonosai, hogy az életveszély.
Ha egy alsó-középkategóriás kocsi megy 140-160 -at, az is jelent valamekkora veszélyt, de ha egy SUV megy 150-180 -at (mert megy annyit simán), az többszörösen veszélyes.

Én mindig félek, ha valami túl közel kerül előzés közben, de ha az egy SUV, akkor rettegek. Ha egy Suzuki belém jön, az szinte lepattan, de egy 2 tonnás dög ellen még a V70 sem tud megvédeni.

Másik téma:
S60 és XC90 között van kb. öt mázsa különbség, ezek szerint ennyit számít. Kb. olyan, mintha teleraknád az S60-at utassal és csomaggal.

APU: AMD, MB: AMG :) A peresztrojka nálunk olyan gyors, hogy már ma jobban élünk, mint holnap! | Tudja Mohnke, a nyugati demokráciák dekadensek. Előbb-utóbb alulmaradnak a szigorúan fogott keleti népekkel szemben. | Volvo och SAAB beundrare. | A vér nem válik vízzé.

(#727) duracell89


duracell89
senior tag

sziasztok!

most találtam csak a topikra.. :) én mostanában néha hajtok egy 850 2.4 170 lovas gépet is ha épp nincs saját. edesapame volt a kocsi, 350ezer van benne, és egy köhintése nincs :) nagyon jó gép

van valakinek köztetek ilyen?

(#728) AMD Power válasza tkazmer (#725) üzenetére


AMD Power
titán

a volvo éppen a prémium szegmensbe tartozik

Ezért is tartok én igényt erősebb dieselre. Bár értelme tényleg nincsen

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#729) Sipi16 válasza tkazmer (#725) üzenetére


Sipi16
senior tag

Érdekes ez a prémium szegmens. Mert itt annyi van belőlük mint Mo-n a szuzukikból. XC 90ből látok csak keveset. Az V50, V70, S60, S80 szinte népautó. (Meg az öregebb társaik is.)

Aki használt autó vásárlásra adja a fejét, az kigletteli a karéj kenyerét szarral... - Xboxlive: GeriSWE - Vasárnap ne lopj, ne csalj, ne verj meg senkit, mert hat nap mindenre elegendő...

(#730) Sipi16


Sipi16
senior tag

Ezt most találtam. XC90-nek ez is gyenge? [XC90]

Aki használt autó vásárlásra adja a fejét, az kigletteli a karéj kenyerét szarral... - Xboxlive: GeriSWE - Vasárnap ne lopj, ne csalj, ne verj meg senkit, mert hat nap mindenre elegendő...

(#731) tkazmer válasza CYBERIA (#726) üzenetére


tkazmer
addikt

a suzukis meg mit gondoljon? vegyen mindenki suzukit, mert azok egymásról biztosan lepattannak?:) (egyébként a volvo végzett egy tesztet, amelyben azt szimulálták, hogy egy jeges úton 80-nál megpördülő s60-ba oldalról beleszáll egy xc90. a próbababa karcolásokkal megúszta, amelyeket emlékeim szerint az eltört fabetét okozott. gondolom ez működhet v70-nél is...)

Másik téma:
nem egészen csak ez a különbség. az xc90 magasabb, jóval nagyobb a légellenállása.
de nézd csak meg a gyorsulási adatokat, azokban is látszik a különbség. meg aztán amit írtam, tapasztalatból írtam.

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#732) tkazmer válasza Sipi16 (#730) üzenetére


tkazmer
addikt

nyilván jobb, mint a d5-el szerelt, de ez se tűnik egy gyorsuló csodának (egyébként jól értelmezem, hogy 20-25e km van benne, és 149.000x~26=3.874.000 HUF-ért vágják hozzád? mert akkor asszem volvot csak svédországban érdemes venni:) )

(#729) Sipi16
mit vársz egy jóléti társadalomtól?:)
németországban meg a mercedesek, bmw-k, audik, porschek hemzsegnek, akinek egyikre sem futja, vesz magának vw-t. az opelnek meg biztosan nem az anyaország a fő piaca:)

[ Szerkesztve ]

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#733) Sipi16 válasza tkazmer (#732) üzenetére


Sipi16
senior tag

Amit te olvastál az Miltal. 23550Mil van benne ami egyenlő 235500km-rel. Az elején én sem értettem, de ez a svéd mérföld. 10Km=1Mil.

Aki használt autó vásárlásra adja a fejét, az kigletteli a karéj kenyerét szarral... - Xboxlive: GeriSWE - Vasárnap ne lopj, ne csalj, ne verj meg senkit, mert hat nap mindenre elegendő...

(#734) tkazmer válasza Sipi16 (#733) üzenetére


tkazmer
addikt

ja értem, így érthető az ár is:)

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#735) CYBERIA válasza tkazmer (#731) üzenetére


CYBERIA
őstag

A Suzukis jobb, ha bele se gondol az ilyesmibe.
Na most írod, hogy 80-nal ütközik a két kocsi, ami nem lenne probléma, ha nem másfél kétszeres lenne a valódi tempó.

8,2 vs. 10,9 mp. D5 motorral. Ez teljesen arányos a kettő tömegével, néhány százalék eltéréssel.
Én elhiszem, amit mondasz, de egy ekkora nehéz gép ne akarjon versenyautó lenni.

Szerkesztés:
Egyébként én a nagy dízelek helyett az erős Flexifuel motorokat keresem. Bár a 2.5FT már nem rossz.

[ Szerkesztve ]

APU: AMD, MB: AMG :) A peresztrojka nálunk olyan gyors, hogy már ma jobban élünk, mint holnap! | Tudja Mohnke, a nyugati demokráciák dekadensek. Előbb-utóbb alulmaradnak a szigorúan fogott keleti népekkel szemben. | Volvo och SAAB beundrare. | A vér nem válik vízzé.

(#736) LOTR válasza CYBERIA (#735) üzenetére


LOTR
addikt

azzal szeirntem semmi baj nincs, ha "versenyautóként" tud viselkedni egy ilyen suv, inkább azzal van a gond, hogy a sofőrje is ugyan ezt hiszi
mert aki nem egy gyenge autóval tanul meg vezetni, az sokkal könnyebben belemegy a rizikós előzésekbe, mint aki autója 100 fölött nem ugrik meg egy szimpla gázfröccs hatására
amikor sokat használom a 163le-s volvot, és utána ülök bele a 2ezres dízel mazdába, aztán jön/jönne az előzés, kisorolok, hoppá ez nem a volvo, inkább visszahúzódok, jó lesz később is megelőzni
ellenben minél erősebb az autó annál könnyebben megy bele az ember az előzésbe,
és ez nagyon veszélyes főleg rutin nélkül, de ma már a 17 éves teljesen kezdőjogsis is megkapja a 3ezres bömböst - inább ez a veszélyes szerintem

One Ring to rule them all

(#737) CYBERIA válasza LOTR (#736) üzenetére


CYBERIA
őstag

Ez utóbbi önmagára és esetleges utasaira nézve még veszélyesebb.

APU: AMD, MB: AMG :) A peresztrojka nálunk olyan gyors, hogy már ma jobban élünk, mint holnap! | Tudja Mohnke, a nyugati demokráciák dekadensek. Előbb-utóbb alulmaradnak a szigorúan fogott keleti népekkel szemben. | Volvo och SAAB beundrare. | A vér nem válik vízzé.

(#738) Sipi16 válasza CYBERIA (#735) üzenetére


Sipi16
senior tag

Ha svédországba tervezel avval számolj, hogy egy dízel kocsinak sokkal magyasabb az adója mint egy benzinesnek. Ezért van itt kevés dízel...

Aki használt autó vásárlásra adja a fejét, az kigletteli a karéj kenyerét szarral... - Xboxlive: GeriSWE - Vasárnap ne lopj, ne csalj, ne verj meg senkit, mert hat nap mindenre elegendő...

(#739) CYBERIA válasza Sipi16 (#738) üzenetére


CYBERIA
őstag

Igazából az üzemanyag nálam nem egy kényes szempont.
Annak tudatában vagyok, hogy arrafelé nem divat a gázolaj, így kellemetlen meglepetés nem ér :)
Bár én inkább annak tudtam be azt, hogy nincs elterjedve, hogy kevésbé bírják a hideget.

APU: AMD, MB: AMG :) A peresztrojka nálunk olyan gyors, hogy már ma jobban élünk, mint holnap! | Tudja Mohnke, a nyugati demokráciák dekadensek. Előbb-utóbb alulmaradnak a szigorúan fogott keleti népekkel szemben. | Volvo och SAAB beundrare. | A vér nem válik vízzé.

(#740) CYBERIA


CYBERIA
őstag

Valaki tud valamit a leendő 1,6-os közvetlen befecskendezéses turbós benzinmotorról?

APU: AMD, MB: AMG :) A peresztrojka nálunk olyan gyors, hogy már ma jobban élünk, mint holnap! | Tudja Mohnke, a nyugati demokráciák dekadensek. Előbb-utóbb alulmaradnak a szigorúan fogott keleti népekkel szemben. | Volvo och SAAB beundrare. | A vér nem válik vízzé.

(#741) CYBERIA


CYBERIA
őstag

V8

APU: AMD, MB: AMG :) A peresztrojka nálunk olyan gyors, hogy már ma jobban élünk, mint holnap! | Tudja Mohnke, a nyugati demokráciák dekadensek. Előbb-utóbb alulmaradnak a szigorúan fogott keleti népekkel szemben. | Volvo och SAAB beundrare. | A vér nem válik vízzé.

(#742) AMD Power válasza CYBERIA (#741) üzenetére


AMD Power
titán

De baba hangja volt. :R

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#743) CYBERIA válasza AMD Power (#742) üzenetére


CYBERIA
őstag

Hát! Az biztos, hogy nem szól rosszul.

Már megint a kínaiak

APU: AMD, MB: AMG :) A peresztrojka nálunk olyan gyors, hogy már ma jobban élünk, mint holnap! | Tudja Mohnke, a nyugati demokráciák dekadensek. Előbb-utóbb alulmaradnak a szigorúan fogott keleti népekkel szemben. | Volvo och SAAB beundrare. | A vér nem válik vízzé.

(#744) tkazmer válasza CYBERIA (#743) üzenetére


tkazmer
addikt

na neee, ez ugye nem komoly :O
akkor már inkább a renault vegye meg, a kínaiaknak azért mégsem kellene...

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#745) Sipi16 válasza tkazmer (#744) üzenetére


Sipi16
senior tag

Ha csak a pénzüket teszik bele akkor nem gond, de én is jobban örülnék ha a SAAB-ot vennék meg...

Lehet, hogy eladósorba kerül egy S40-es...

[ Szerkesztve ]

Aki használt autó vásárlásra adja a fejét, az kigletteli a karéj kenyerét szarral... - Xboxlive: GeriSWE - Vasárnap ne lopj, ne csalj, ne verj meg senkit, mert hat nap mindenre elegendő...

(#746) AMD Power válasza tkazmer (#744) üzenetére


AMD Power
titán

Bárki csak ne a Kínaik... :U

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#747) CYBERIA válasza AMD Power (#746) üzenetére


CYBERIA
őstag

Indiaiak?

APU: AMD, MB: AMG :) A peresztrojka nálunk olyan gyors, hogy már ma jobban élünk, mint holnap! | Tudja Mohnke, a nyugati demokráciák dekadensek. Előbb-utóbb alulmaradnak a szigorúan fogott keleti népekkel szemben. | Volvo och SAAB beundrare. | A vér nem válik vízzé.

(#748) AMD Power válasza CYBERIA (#747) üzenetére


AMD Power
titán

Számomra egy kutya. Min európai gyár legyen.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#749) CYBERIA válasza AMD Power (#748) üzenetére


CYBERIA
őstag

Ezzel én is így vagyok.

APU: AMD, MB: AMG :) A peresztrojka nálunk olyan gyors, hogy már ma jobban élünk, mint holnap! | Tudja Mohnke, a nyugati demokráciák dekadensek. Előbb-utóbb alulmaradnak a szigorúan fogott keleti népekkel szemben. | Volvo och SAAB beundrare. | A vér nem válik vízzé.

(#750) copin válasza AMD Power (#748) üzenetére


copin
őstag

Úgy szép ha párban zuhannak össze. :DDD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.