Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#351) AMD Power


AMD Power
titán

Jön a 300 lóerős Volvo C30-as

Állat lesz. :B

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#352) lehel64


lehel64
újonc

2004-es s80 d5-ös Volvóm van, autómata váltóval.
200000km van benne és menet közben szervízállásba tette a váltót.
Leállítás és újraindítás után rendben ment. Volt már valakinek ilyen baja?

(#353) Finwe válasza lehel64 (#352) üzenetére


Finwe
őstag

Járó motornál ellenőrizd a váltó olaj szintet, ha alacsony az a gond.

Finwe

-{PoH}- Patriots of Hungary

(#354) lehel64 válasza Finwe (#353) üzenetére


lehel64
újonc

Már ceréltem olajat. Pár hét után megint ezt csinálta! :((

(#355) Versus82


Versus82
aktív tag

Volvo 760 teszt

''In stand up position I think I'll kill You...''-CroCop ........ Üt, rúg, hazabattyog....

(#356) AMD Power


AMD Power
titán

Huh de baba kis gép..... :R

Megálljt parancsol - Volvo XC60 hazai bemutató

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#357) AMD Power válasza AMD Power (#356) üzenetére


AMD Power
titán

Kicsit bővebben.

A biztonság jegyében - Volvo XC60

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#358) Snoop-y


Snoop-y
veterán

Sziasztok,

Nem tud valaki véletlenül régi (2001-es 4 csavaros) S40 re 16"-os felnit?
A téli gumik megvannak és nem szeretnénk cserélgetni állandóan a nyárival. Ha más nem marad akkor veszünk újat :D

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#359) AMD Power


AMD Power
titán

Hát igen... Volvo For Life.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#360) E-Maxx


E-Maxx
tag

Sziasztok!
Lenne egy érdekes kérdésem.
Van egy S60-asom, 2002-es, 2.4T,automata.
Bevittem két hete szervízbe, mert a sziréna bedöglött, és ha távirányítóval zártam be, villogott.Szereztek egyet nem volt jó, aztán a visszahívtak két hét múlva, cserébe a kellemetlenségekért az egész autót kérésemre ingyen átvizsgálták tetőtől-talpig.
Nem ez a lényeg, hanem az, hogy mondták, hogy turbós motornál teljesen reális, hogy viszonylag sűrűbben után kell tölteni az olajat, mert a turbo úgymond "eszi".
Mondták, hogy amúgyis 8.000km múlva lenne teljes olajcsere, megcsinálhatják most, mert kb 3-3.5l hiányzik.
Náluk 20k lenne, mondom köszi, azt inkább kihagyom, és inkább ismerőshöz viszem, ahol szerzek nagyon olcsón jó kis castrol olajat, ő meg kicseréli.
Na most ezt elhalasztottam, mert megláttam, hogy 5.8liter kell bele, most meg úgyis volt elég kiadás, szóval később lesz, mikor itt az ideje.
Mivel 3-3.5l liter hiányzik, mondom jó, legyen 2db 2l-es palack, tegyük bele.Igenám, de mind a két 2l-es palackot benyelte, és még mindig hiányzik belőle nem is kevés.
Az autó alatt soha nem volt olajfolt, sehol nem is láttam, hogy leparkolok, és enged.
Létezhet, hogy ennyi olaj kifogyjon belőle? :F

# # # Amíg a föld kerek, mindig lesznek dízelek, de mivel a föld ovális, jó lesz nekünk a benyás is!!!:)) # # #

(#361) pojakcs válasza E-Maxx (#360) üzenetére


pojakcs
senior tag

Szerintem nem igazán normális állapot ,ha ennyire fogy az olaj a motorból, sürgősen nézesd meg egy normális szerelővel! A hiányzó olajat is töltsed fel ,mert károsodhat a motor. Nem tudom mennyi kilómétert futott az S60-sod, de tippre lehet hogy a turbó "kopása" miatt kajálja az olajat. Gázadásra kékes füst a kipufógóból? Mert akkor a motorban ég el éppen az olaj. :(

Üdv: Csaba

(#362) E-Maxx válasza pojakcs (#361) üzenetére


E-Maxx
tag

Volvo Galériába hordom mindig, ott mondták, hogy egy új autó is ezt csinálja, és mutatták is egy szalonban lévő S60-ast, 4000km volt benne, ez a teszautó vagy mi, és abból is hiányzik nem is kevés.
Semmi füst nincs benne, maga a motor tökéletes.
Megnézettem kb egy hónapja a turbót, mondták hogy az is jó, de kb 40.000km-el ezelőtt volt cserélve benne.
Hétfőn egyébként úgy döntöttem totál csere, levegő,olajszűrő, olajcsere stb....
Amúgy 216.000 van benne.

Majd teszek fel képeket róla holnap szerintem. :K :B

# # # Amíg a föld kerek, mindig lesznek dízelek, de mivel a föld ovális, jó lesz nekünk a benyás is!!!:)) # # #

(#363) Versus82 válasza E-Maxx (#360) üzenetére


Versus82
aktív tag

nem létezhet. ott valami bibi van. egy s60 és s80 turbó dízelünk van, utóbbi már 240 ezer km-el, egy csepp olajat nem eszik egyik sem. pedig vannak padlózva, főleg az s60:DD

''In stand up position I think I'll kill You...''-CroCop ........ Üt, rúg, hazabattyog....

(#364) Versus82 válasza E-Maxx (#362) üzenetére


Versus82
aktív tag

persze, normális hogy liter olajakat után kell tölteni.... a 15 éves munkagépembe nem kell 1 litert után töltenia 2 csere között. szerintem nézesd meg valami hozzáértő szakival.

''In stand up position I think I'll kill You...''-CroCop ........ Üt, rúg, hazabattyog....

(#365) E-Maxx válasza Versus82 (#364) üzenetére


E-Maxx
tag

Arra gondoltam, hogy esetleg az lehet a baj, hogy utoljára 5.8l helyett asszem 5litert tett bele a szerelő, mondta, hogy ez maximum pár ezer kilóméterrel kevesebbet kell menni.
De egyébként az lehet még a gond hogy a kötelező 30-as csere helyett, már 33 van benne azóta, ebből gondoltam, hogy esetleg egy 40.000-t kibír, de muszáj lesz mégis kicseréltetnem, mert fosok, nehogy baja legyen.
Egyébként amin meglepődtem, hogy ugyebár 6 és fél éves, és több 210000km van benne, de bemértük fékpadon, és még így is 190 egynéhány lóerőt tud leadni.
Szóval ennek nagyon örülök. :B

# # # Amíg a föld kerek, mindig lesznek dízelek, de mivel a föld ovális, jó lesz nekünk a benyás is!!!:)) # # #

(#366) Versus82 válasza E-Maxx (#365) üzenetére


Versus82
aktív tag

azzigen.... mi 10.000-ként szoktunk olajat cserélni...

az a 30.000 horror, max. 20.000ként cserélj egy turbós kocsiban!

[ Szerkesztve ]

''In stand up position I think I'll kill You...''-CroCop ........ Üt, rúg, hazabattyog....

(#367) E-Maxx válasza Versus82 (#366) üzenetére


E-Maxx
tag

:Y
Szerelő is, meg volvonál is azt mondták, 30.000 körül bőven jó, de 35-40-et is kibírja, ha arról van szó, de átlagosan olyan 30.000 a normális. :F

# # # Amíg a föld kerek, mindig lesznek dízelek, de mivel a föld ovális, jó lesz nekünk a benyás is!!!:)) # # #

(#368) Versus82 válasza E-Maxx (#367) üzenetére


Versus82
aktív tag

hát látod mi az eredménye a 30-40 ezres cserének... csodálom hogy még megy ilyen literes hiányokkal. sztem próbáld ki ezt a 20 ezrenkénti cserét.

''In stand up position I think I'll kill You...''-CroCop ........ Üt, rúg, hazabattyog....

(#369) pojakcs válasza E-Maxx (#367) üzenetére


pojakcs
senior tag

Ha szerelő lennék ,lehet hogy én is tudnék ekkora marhaságot mondani. :Y Utána meg majd hozzad generálozni a motort hozzánk, hisz az nekünk jó üzlet.
Az olajcserén spórolni, nem jó jel az álmoskönyv szerint. Eddig egy 850-es benzinesem volt, 10 ezrenként cseréltem, nem is volt semmi baja a motornak kb. 300000km futásteljesítmény után sem. Most egy V70-es dieselem van, ez is megkapja 10ezrenként a friss olaját. Nem szeretek motort generáloztatni. :(

Üdv: Csaba

(#370) E-Maxx válasza pojakcs (#369) üzenetére


E-Maxx
tag

Hát a motornak eddig semmi baja, mondom, frissen le lett mérve a kompresszió, meg mindent végiglestek a kocsin, és minden jó.
De megfogadom, és akkor 20-asonként viszem cserére, csak ugye 20k km összejön kb 2-2.5 havonta, az meg nem olcsó játék.... :(

# # # Amíg a föld kerek, mindig lesznek dízelek, de mivel a föld ovális, jó lesz nekünk a benyás is!!!:)) # # #

(#371) pojakcs válasza E-Maxx (#370) üzenetére


pojakcs
senior tag

Ha benzinre futja? :F Másrészt nem kötelező márkaszervízben cseréltetni az olajat.

Üdv: Csaba

(#372) E-Maxx válasza pojakcs (#371) üzenetére


E-Maxx
tag

Most sem fogom odavinni, de itt is lesz min 10-15...
Az egy dolog, de 2 havonta 15k, az egy évben 90k csak az olajcsere.... :(

# # # Amíg a föld kerek, mindig lesznek dízelek, de mivel a föld ovális, jó lesz nekünk a benyás is!!!:)) # # #

(#373) Integra


Integra
titán

egy szerény ruhás szekrény:))
[link]
[link]
[link]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#374) E-Maxx válasza Integra (#373) üzenetére


E-Maxx
tag

Nem rossz. :D
Bár nekem a Volvo kombijai hátulról borzasztóan nem tetszenek... :B

# # # Amíg a föld kerek, mindig lesznek dízelek, de mivel a föld ovális, jó lesz nekünk a benyás is!!!:)) # # #

(#375) Integra válasza E-Maxx (#374) üzenetére


Integra
titán

az újak már nekem sem....
de a régi 850r... :))
[link]
[link]

na és ugye erről sem szabad megfeledkezni, ha már családi kombi... :DDD
[link]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#376) E-Maxx válasza Integra (#375) üzenetére


E-Maxx
tag

Ehhh, az utsó képen pontosan egy családi kombiként van ábrázolva... :DDD
Mondjuk nekem ez "A" Volvo:[link]

Valahogy így.... :DD

# # # Amíg a föld kerek, mindig lesznek dízelek, de mivel a föld ovális, jó lesz nekünk a benyás is!!!:)) # # #

(#377) Versus82 válasza Integra (#373) üzenetére


Versus82
aktív tag

v70r rlz

[link]
[link]
[link]
[link]
[link]

[link]
[link]

legyen s60r is ;] ház előtt lőttem pár képet (családi flotta:DD):
[link]
[link]
[link]

''In stand up position I think I'll kill You...''-CroCop ........ Üt, rúg, hazabattyog....

(#378) Integra válasza Versus82 (#377) üzenetére


Integra
titán

nem tetszik ez a bárgyú orr és fényszórók:(
nekem a régi klasszikus macsó kocka orr jön be.
ez a mit nekem légellenállás, úgyis megyek előre style:)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#379) E-Maxx válasza Versus82 (#377) üzenetére


E-Maxx
tag

[link] ;]

# # # Amíg a föld kerek, mindig lesznek dízelek, de mivel a föld ovális, jó lesz nekünk a benyás is!!!:)) # # #

(#380) Versus82 válasza E-Maxx (#379) üzenetére


Versus82
aktív tag

úú banyek... nem találok szavakat.

''In stand up position I think I'll kill You...''-CroCop ........ Üt, rúg, hazabattyog....

(#381) Integra válasza E-Maxx (#379) üzenetére


Integra
titán

háááát..
a csirkeól rácsot levakarnám róla, hátulról a szárnyat is lerúgnám, matricázást is és akkor gyönyörű lenne:)
tönkreteszi az amúgy harmónikus vonalvezetést. és nem is illik az ilyen a volvohoz

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#382) Versus82 válasza Integra (#381) üzenetére


Versus82
aktív tag

felni is szörnyű. gyári R pegazus a legszebb. no és persze a sentinal, ami rajtam is feszül:DD

''In stand up position I think I'll kill You...''-CroCop ........ Üt, rúg, hazabattyog....

(#385) E-Maxx válasza zsoltika86 (#384) üzenetére


E-Maxx
tag

Talán lemerült az akksija? :F
Akkor szoktak ezek a tünetek történni, ha totál le van merülva, akkor az enyém se nyikkan meg, még csak nem is kerreg a motor.... :(

# # # Amíg a föld kerek, mindig lesznek dízelek, de mivel a föld ovális, jó lesz nekünk a benyás is!!!:)) # # #

(#386) Versus82


Versus82
aktív tag

ilyenkor fáj nagyon a szívem...[link] olcsóbb mint a traktorom vazze... igaz öregebb is. de a kisördög akkor is itt susmusol a fejememben:DD

''In stand up position I think I'll kill You...''-CroCop ........ Üt, rúg, hazabattyog....

(#387) Versus82 válasza #43664384 (#383) üzenetére


Versus82
aktív tag

hát remélem csak valami apró műszaki gebasz... nekem régen a fiatomon az immobileiser baszakodott pl., az se akart megnyekkeni. majd írj lécci h mi lett, kíváncsi vagyok.

''In stand up position I think I'll kill You...''-CroCop ........ Üt, rúg, hazabattyog....

(#388) Integra válasza E-Maxx (#385) üzenetére


Integra
titán

ilyen halál vagy ekkor van valóban, vagy pedig teljes központi elektronika elszállt.
én először tuti az akksit nézném meg, berakni egy másikat aztán gyújtást rá.
ha akkor se mukkan meg, akkor ott valóban gond van.
de ezt nekik gariban kell mindent cserélni azonnal
minden esetre zsírúj autóban a zsírúj akksi nem szokott csak úgy lemerülni.
nem szabdna. nekem a gyári akksik 8 évet bírtak

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#389) Balázzs válasza Integra (#388) üzenetére


Balázzs
senior tag

Nálunk - nem írok márkát - a zsír új akku volt a ludas, jelezte a fedélzeti számítógép, a szervíz is csak nézett, de cserélniük kellett.

Most szemezgetek egy v50-el, de elriaszt a 130 ezres futott km-er, szerintetek mennyit bírnak ezek a motorok?

(#390) CYBERIA válasza Balázzs (#389) üzenetére


CYBERIA
őstag

Sziasztok!!!

Bakker, itt van ez a topics, nekem meg nem szól senki? :DD

Balázzs: konkrétan melyik motor? Nekem a V70-ben 315 000 (azaz háromszáztizenötezer) km van. A motor típusa B5244T. Én azt mondom, egy öthengeresben a 130 kiló nem sok, a négyhengeresekről meg nem tudok nyilatkozni.

APU: AMD, MB: AMG :) A peresztrojka nálunk olyan gyors, hogy már ma jobban élünk, mint holnap! | Tudja Mohnke, a nyugati demokráciák dekadensek. Előbb-utóbb alulmaradnak a szigorúan fogott keleti népekkel szemben. | Volvo och SAAB beundrare. | A vér nem válik vízzé.

(#391) LOTR válasza CYBERIA (#390) üzenetére


LOTR
addikt

így van, a d5-ös dízelekben a 200e km gyakorlatilag semmi - persze ha ésszel hajtja az ember, de nagyon sokat kibírnak
ez a volvo motorokra vonatkozott, ha jól tudom a 60-as szériától felfele vannak volvo motorok, a kicsikben meg ford motorok, a ford meg nem volvo

One Ring to rule them all

(#392) CYBERIA válasza LOTR (#391) üzenetére


CYBERIA
őstag

Hát ami azt illeti, a V50-hez is van 2.4-es, meg T5-ös benzines, meg D5-ös dízel, ezek mind öthengeres Volvo motorok. Még a C30-hoz is vannak öthengeresek.
De mivel Magyarországon vagyunk, nem tartom valószínűnek, hogy ekkora motort tegyenek a V50-be. Négyhengeres Volvo motor is volt, pl a T4, de a mostaniakkal nem tudom mi a helyzet.

APU: AMD, MB: AMG :) A peresztrojka nálunk olyan gyors, hogy már ma jobban élünk, mint holnap! | Tudja Mohnke, a nyugati demokráciák dekadensek. Előbb-utóbb alulmaradnak a szigorúan fogott keleti népekkel szemben. | Volvo och SAAB beundrare. | A vér nem válik vízzé.

(#393) Balázzs


Balázzs
senior tag

Sajna ez ford motor, 1.6D lenne. A max. a 2.0D, de sajna jó árban olyat még nem találtam, a nagyobbaknál meg nagyon sok lenne már a reg.adó

(#394) Finwe válasza Balázzs (#393) üzenetére


Finwe
őstag

Nem javaslom az 1.6-os motorokat s/v40/50-hez mert gyenge lesz, nem megy az auto. Ez ugye még rendben lenne mint kompromisszum de többet is fogyaszt mint a nagyobbak!

Finwe

-{PoH}- Patriots of Hungary

(#395) CYBERIA válasza Balázzs (#393) üzenetére


CYBERIA
őstag

Akkor külföldről akarod behozni?

APU: AMD, MB: AMG :) A peresztrojka nálunk olyan gyors, hogy már ma jobban élünk, mint holnap! | Tudja Mohnke, a nyugati demokráciák dekadensek. Előbb-utóbb alulmaradnak a szigorúan fogott keleti népekkel szemben. | Volvo och SAAB beundrare. | A vér nem válik vízzé.

(#396) lajafix válasza Finwe (#394) üzenetére


lajafix
addikt

az 1.6 dízel is gyenge? mert azt írta a kolléga.

Rock'n Roll

(#397) LOTR válasza Balázzs (#393) üzenetére


LOTR
addikt

szerintem meg az a baj inkább, hogy ford motor van benne, a volvonak nagyon jó motorja van, szerintem túlzás nélkül lehet mondani, hogy az egyik legjobb a piacon
szokták mondani (volvosok is), hogy 60as széria alatt nem "igazi" volvo a volvo (ez a v50-es, most ahogy hallom kivétel akar lenni, meg a legújabb szériákra nem tudom igaz e ez az állítás)

a 163le 2400ccm d5 dízel 140-150es tempónál 5 litert eszik, városban 7-9litert, de 10-et is meg lehet vele etetni, mondjuk akkor nem sok potenciális ellenfél marad ;]

CYBERIA
a T5-ös motorok is kibírnak annyit, mint a D5-ösök?
azok már nagyon sokat forognak ahhoz nem?
benzineseknek nem néztem annyira utána

[ Szerkesztve ]

One Ring to rule them all

(#398) E-Maxx


E-Maxx
tag

Sziasztok!
Nagyon sírok most.:(
Behalt az automata, egy zsír új váltó volvonál(ők csak cserélnek, nem javítanak)800.000ft, maszekembernél meg 400.000.2-esből 3-as mikor vált, nem teszi be, hanem kiveszi sebességből, pörgeti az egekig, majd ha leveszem a lábam a gázról, és rálépek, beteszi 3-asba, de akkorákat rángat, hogy majd kiköpöm a fogam.
Kiírja fedélzeti computer is, hogy transzimissziós hiba, szervíz szükséges.De így meg nem nagyon szabad járkáljak vele, mert annyira felmelegedhetnek a lamellák, ha túlpörög, hogy mechanikailag mást is tönkrevághat, pedig imádom ezt az autót...: :O S60,2.4T,aut. :(
Ha valaki tud esetlég még szerelőt, vagy van valami javaslata, ne kíméljen pls! :R

# # # Amíg a föld kerek, mindig lesznek dízelek, de mivel a föld ovális, jó lesz nekünk a benyás is!!!:)) # # #

(#399) LOTR válasza E-Maxx (#398) üzenetére


LOTR
addikt

bontóból, esetleg külföldről kellene megpróbálni szerezni egy váltót
sajnos többek között ez a baja az automata váltóknak, ha elromlik, nem kis összeg cserélni/javítani

One Ring to rule them all

(#400) pojakcs válasza E-Maxx (#398) üzenetére


pojakcs
senior tag

Nézted már? [link] Jónáhány találatot dob ki a Google.

Egy költöi kérdés ,ha már itt vagyok. Egy V70-esem van, de mivel külföldről hoztuk, nem magyarul beszél a fedélzeti számítógép. Lehet ezt valahogy "magyarosítani"?

Üdv: Csaba

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.