Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  OpenWRT topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

OpenWrt topic

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#335) janos666 válasza Speeedfire (#334) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Végül is a hozzászólásom megírása közben azt hiszem megfejtettem, hogy a filerendszeren kívülre van felírva "nyersen" a tömörített kernelkód. (Így nyilván nem tudja lecserélni a csomagkezelő.)

Csak azt nem tudom, hogy ezt miért lenne nehéz áthidalni, és a jffs2 képfileok miért nem eleve így kerülnek kialakításra a 8+ Mb-os tárhellyel rendelkező modellek esetén.

Gondolom azért van ez így, hogy egyrészt védettebb a kernel, de még inkább azért, hogy minimalizálják a méretet és be tudják préselni a teljes OpenWRT firmware-t 4Mb-ba is (és még maradjon is valami).
De ugye vannak már routerek 16 vagy elszórtan még sokkal nagyobb ROM-al is, amikhez szerintem megérhetné a kernelt is jffs2-re tenni az egyszerű update lehetősége miatt. (Akik nem akarnak sokféle csomagot telepíteni, azoknak kényelmes lehetne.)

Vagy ha szimplán jffs2-n nem is férnének el a kernel fileok még 8Mb ROM-ban sem, akkor lehetne egy szem kernel.gz file a jffs2 felirendszerű partíción, ami így nem foglalna lényegesen több helyet (szemben azzal, mint ha sok-sok apró file lenne rajta), és ezt olvasná be a boot loader, nem RAW olvasási mód helyett.

Nem vagyok akkora szaki, hogy ezt most (főleg csak így fejben elmélkedve) megmondjam, hogy lehetséges-e, de nekem, mint "intelligens laikus" elvben nagyon is lehetségesnek tűnik. Olyannyira, hogy nem értem miért nem dolgozott még rajta senki, legalább annyit, hogy próbálkozott és kiderítette, hogy miért nem lehetséges a gyakorlatban, vagy leírta volna, hogy miként oldhatta volna meg, de szerinte közel sem ér annyit az egész, mint ami munkába került volna befejezni és inkább csinált valami hasznosabbat.

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  OpenWRT topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.