Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  OpenWRT topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

OpenWrt topic

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#325) qnadam


qnadam
veterán

sziasztok,

béna vagyok, segítséget kérek :) a feladat elvileg triviális, tomatoval másik eszközön simán össze is raktam, de openwrt-vel nem akar összejönni.

a feladat:
egyik oldalon van egy ősöreg hp laserjet 4 jetdirect kártyával - dhcp-t nem tud, így kézzel beállított címe van, de ez nem is probléma -, a másikon egy router wpa2-vel titkosított vezeték nélküli kapcsolata, ezeket kellene összehozni valahogy.
amit használni szeretnék ehhez, egy első generációs fonera, már van rajta openwrt és luci. addig eljutottam, hogy atheros chipsettel nem lehet simán wireless bridge-et csinálni, de (asszem) nem dráma, ha nem ugyanabba a subnetbe kerül a nyomtató s a többi gép. bár láttam realyd-vel működő pseudobridge-t is, nekem jó az is :)

azt az alapvető dolgot sem tudtam megoldani, hogy a fonera kérjen ip-t a nagy routertől, és wifin lehessen kapcsolódni hozzá (lehet kapcsolódni, internet is van, de nem kér ip-t, és a nagy router lesz az átjáró. pedig a két dhcp nem ugyanabból a tartományból oszt címet...), szóval mondhatjuk, hogy szájbarágós, lépésről lépésre típusú segítségre van szükségem.

köszönöm előre is :)

istálló? gazemberség? hupákolás?

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  OpenWRT topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.