Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux - haladóknak (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-09-30 15:51:13

LOGOUT.hu

Mára a ProHardver!/IT.News Fórum is nagylétszámú Linuxban jártas taggal büszkélkedhet. Nehéz szinteket felállítani egy olyan rendszer ismeretében, ami annyira sokrétű, hogy teljesen szinte lehetetlen megismerni minden egyes részét. Azt azonban mindenki tudja, hogy kezdő-e vagy sem. Elsősorban nekik szólnak az alábbiak, de érdemes mindenkinek elolvasnia, mint útjelző táblát.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#957) ngabor2


ngabor2
nagyúr

távolról szeretném irányítgatni a letöltéseimet. mivel a letöltőgép passzív módban csatlakozik a nethez (nat), ezért közvetlenül nem tudok belépni rá (ssh, telnet kiesett). olyanra gondoltam, hogy regelek egy címet pl. a freemail-en, amire időnként küldök egy levelet, amihez csatolok egy címlistát a letöltendő cuccok nevével. azért nem a levél törzsébe teszem, mert ott a sortörésekkel probléma lehet.

ezt a file-t egy már meglevő file-hoz kellene fűzni, amiből pl. a wget dolgozna, a legfelső sort letöltené, majd törlődne belőle (vagy átkerülne egy másik file-ba, részletkérdés). ezt a file-olvasást, törlést, stb meg tudom csinálni, de hogy csinálom azt, hogy a levélből kiszedem a csatolt file-t? gondolom procmail (hogy ne minden levéllel foglalkozzon, csak egy bizonyos feladótól egy bizonyos tárgy esetén), aztán a csatolt file kiszedése mivel történik? valamikor régen hallottam olyanról, hogy mpack. asszem ezt mondták ilyen proginak, de lehet, hogy tévedek.

tanácsok, iránymutatás?

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux - haladóknak (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.