Hirdetés
- bambano: Bambanő háza tája
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- ldave: New Game Blitz - 2025
- droidic: Windows 11 önállóság nélküli világ: a kontroll új korszaka
- eBay-es kütyük kis pénzért
- Brogyi: CTEK akkumulátor töltő és másolatai
- ATI vs. NVIDIA kezdetektől napjainkig
- Meggyi001: Hasznos helyek és tippek Párizsban, amiket jó eséllyel keresni is fogsz...
- Sub-ZeRo: Euro Truck Simulator 2 & American Truck Simulator 1 (esetleg 2 majd, ha lesz) :)
- GoodSpeed: 24 éves a Windows XP! Nézzen ki úgy a Windows 11 mint az XP?
-
LOGOUT
Mára a ProHardver!/IT.News Fórum is nagylétszámú Linuxban jártas taggal büszkélkedhet. Nehéz szinteket felállítani egy olyan rendszer ismeretében, ami annyira sokrétű, hogy teljesen szinte lehetetlen megismerni minden egyes részét. Azt azonban mindenki tudja, hogy kezdő-e vagy sem. Elsősorban nekik szólnak az alábbiak, de érdemes mindenkinek elolvasnia, mint útjelző táblát.
Új hozzászólás Aktív témák
-
#73749248
törölt tag
válasz
bambano
#26318
üzenetére
Biztosan egy dologról beszélünk?
Nem a routing az elsődleges gond (hogy merre küldi a csomagokat), sőt... routing tekintetében épp nincs probléma vele, mert a statikus táblában meg lehet adni, hogy merre küldje az adott subnet csomagjait.Inkább a tűzfal, csomagszűrő működése a gázos, elvi szinten, szerintem. Ráadásul nem is következetes.
Például a WAN porton minden bejövő kapcsolatot blokkol (elvileg, egyszerű portscan mindent zárva talál). A LAN oldalon lévő, de más subnetbe tartozó gépek felé ugyanúgy nyitva van, mint a többi LAN eszköz felé (DNS, printer(???) stb.)
Tehát valahol mégis "tudatában van", hogy ki, melyik oldalhoz tartozik.
Viszont, ha arról van szó, hogy blokkolnám a netet bizonyos kliensek számára vagy épp a lokális hálózatot takarnám el előle, akkor már elfelejti, hogy a másik subnet még nem internet.Nem tudom érthetőbben.
Új hozzászólás Aktív témák
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone i5 10400F 16/32/64GB RAM RTX 3060 12GB GAMER PC termékbeszámítással
- Samsung Galaxy S24 Ultra 12GB / 512GB USA modell Szép állapotban!
- RÉSZLETRE . OPCIONÁLIS. HP EliteBook 840 G11 üzleti prémium laptop számlával és garanciával
- BESZÁMÍTÁS! ASUS H510M i3 10105F 16GB DDR4 512GB SSD RTX 2060 Super 8GB Zalman T4 Plus A-data 600W
- EREDETI NINTENDO Pokemon Go Plus autocatcher dobozban eladó
Állásajánlatok
Cég: Promenade Publishing House Kft.
Város: Budapest
Cég: NetGo.hu Kft.
Város: Gödöllő

