Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-04-12 13:26:52

LOGOUT.hu

Ez a topik kizárólag gamer, több pont egyes/virtuális térhangzású, vezetékes és vezeték nélküli fejhallgatókkal foglalkozik.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#92) Allien


Allien
veterán

Akkor leírom az első tapasztalatokat. Először, hogy mivel is. Ami a lényegtelen, ecs k7s5a pro, duron 1600@1800-n, cheepo bios. A lényegesebb, a hangkari (méltóan a füleshez), Mercury (KOB C884-E), Bővebben: link gyártásu, C-Media CMI 8738 -s audio chip-s kártya, tehát a legolcsóbb változat, nem volt 3000 huf a boltban! Viszont, 6 csatornás (5.1-s) változat. Van egy saját tesztelő progija, ami abból áll, hogy beállítva a kért hangfalszámot (2 speeker-től, a 6-ig) lehetősség van a teszt zene, hang, játék (saját) meghalgatására. Nem lehet viszont külön-külön megszólaltatni a csatornákat. Azért alapnak nem rossz.
Akkor nézzük az áldozatot. Elöször is, ki kell javítsam magamat, mert a helyszínen nagyon fejem búbjára raktam a fejhalgatót, ezért akarta leszedni magát a fejemről, és csak az elálló bot füleimnek köszönhető, hogy ez nem sikerült neki :)) . A pántot előrébb rakva már kellemes viseletnek minösíthető. A dobozban található egy 230V tápegység, a ''füles'' microfonnal, egy átalakító doboz, és kábelek. Szerelése nem igényel szakértelmet, még könyv nélkül is egyértelmü, mivel a kábeleken is, és az átalakitó dobozon is szinjelölést alkalmaztak, ami megegyezik a hangkártya szineivel (2x3 db, 3,6-s jack dugók, szinezve). A mikrofon kábele külön van, és a csatlakozók aranyozottak, azon részei, melyek az átalakitó dobozkához mennek. Érdekesség, hogy van 3 db bemenet (front, hátsó, center/bass), és ugyan ezek a kimenetek is megvannak, tehát elvileg további eszközök is csatlakoztatthatóak. Még itt található a tápcsati is. A doboz másik oldalán van a füles csatlakozója, ha jól tudom, ezt nevezik spdf tipusnak, ami szintén aranyozott, és kettő is van belőle, illetve egy on/off gomb is található. Először a ház belsejébe raktam, bele tuszkolva a kábeleket is, de bekapcsolás után sercegő hangokat hallottam a fejhalgatóban, és azt hittem, hogy valami bezavarja, ezért kiszedtem. Mint kiderült, nem erről van szó. Alapban, ha fullra fel vannak tekerve a hangerő potik, bizony zaj hallatszik, mint a hangfalakból, erősitő után, ha nincsen rajta jel. Egy kicsit lentebb tekerve őket ez megszünik. Először zenét halgattam, de még csak szterejjóban megy, így sem rossz. A mélyhang kiemelés megteszi hatását, és fullra tekerve enyhén, de torzít. Egy kicsit vissza véve, már nem, és erőteljessen ''dübörög'' a bass, a fülcimpát rezegtettve :DDD. Tisztára, mint a gizda ''gyerekek'', 100E forintos Ladaban, torz, és dübörgő bass-l, szétrázatva a verdát. De itt tisztán szól, csak lentebb kell venni a hangerőt egy cseppet.
A saját tesztrésszel kezdtem, hogy be tudjam állítani a center- front-hátsó hangerő arányait. Sajna, a hátsó nem elég hátsó, legalábbis, én többet vártam volna, jobban elkülönítve az oldalsó hangoktól. Elöször a Wolfeinstein progival próbálkoztam, és itt azért más benyomást keltett (+ irányban). A pálya ezen része egy boros pincében kezdődik, és német zene hallatszik a pincén kívülről. Egy részeg német katona botladozik a lépcső alatt, és jól behatárolhatóak a zajforrás irányok, mind a zene, mind a részeg beszéde. Hogy ne zavarjon, gyorsan leszurkáltam szegény katonát, így csak a zene maradt. Itt megáltam, és körbe ''forogtam'', hogy haljam, ''honnan'' szól a fülesben, és az oldalirányig nincsen gond, de hátulról nem elég meggyöző. Inkább kicsit fentről hallatszik, és mintha két oldalra ''csúszna'' a hang, amit ugye hátulról kéne, hogy szoljon, de ez még belefér. Felmentem a pincéből, és egy kis gyilok után megláttam a zajforrást, egy darab hangszoró személyében! A lényeg, hogy eljutottam egy géppuska állásig, ahol le kellett volna lőnöm pár nácit, de elbaltáztam, kettő átjutott. Az egyik feljött, és az ajtón ''átszüremlett'', ahogyan nyitogatja a folyosón előrébb lévő ajtókat, keresve a tettest. Én beáltam az ajtó, és az ablak közé, a fal mellé. Tag bejön, rálövök, erre ''mögülem'' is megszólalt egy fegyver!!! Gyorsan elintéztem az elöttem lévöt, és megfordultam, tényleg ott volt a pali az udvaron! Tehát, ha nem direkte figyelem, honnan is jön az a hang, akkor úgy érzékelem, mintha tényleg hátulról jönne. No, ennyi volt, majd még kipróbálom egy repszimmel (vagy kettővel), és még 2 fps-t tervezek, ha hozzák azt, amit a Wolfban, akkor nem rossz vétel. Rajtam volt kb. 2 órát, igaz, nem teljessen folyamatossan, de nem fáradtam ki tőle (már a hangjaitól), és a viselete sem bántotta a fülemet.
Bocs, egy ''kicsit'' hosszura sikerált, és még lessz! :B
Többek között, Vision letesztelése, hogyan oldják meg a problémát. :))

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.