Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LED / LCD TV topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-11-22 21:35:06

LOGOUT.hu

Ha TV-t szeretnél vásárolni, a Milyen TV-t vegyek? topikba írj!
Meglevő készülékkel kapcsolatban ebbe a topikba írhatsz.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15651) Mika1227 válasza Bling95 (#15649) üzenetére


Mika1227
őstag

Esetleg?!

A Mikulásnak teljesen igaza van, hogy évente csak egyszer megy az emberek közé!!! Még az is sok!!!

(#15652) bence007


bence007
tag

Sziasztok!

Hosszú távra keresnék 50-55"-os TV-t!A legfőbb felhasználása terület a sima analóg tévézés lenne, néha egy-két hd film!A keret olyan 150-170e lenne!

Tudtok ajánlani olyan tevét, ami ezen kritériumoknak megfelel?

Köszi!

(#15653) Bling95 válasza Mika1227 (#15651) üzenetére


Bling95
őstag

pont ezt néztem én is 5 perce :D szerintem jó lehet, tényleg csak fullhd, nagyobb méret, hdmi, usb kell , meg esetleg scart. Ez tud mindent ami nekem kell :)

(#15654) Mika1227


Mika1227
őstag

Nekem tegnap jött meg! :D Jó nagy! Nekem se kellett több funkció! Szép a kép, még ismerkedési fázis van!

[ Szerkesztve ]

A Mikulásnak teljesen igaza van, hogy évente csak egyszer megy az emberek közé!!! Még az is sok!!!

(#15655) sarkanyolo2 válasza bence007 (#15652) üzenetére


sarkanyolo2
őstag

50-55"-on szerintem felejtsd el az analóg adást. Mindenképp be kéne fektetni valamilyen digitális szolgáltatásba....

Sony XZ٩(̾●̮̮̃̾•̃̾)۶ / LG UJ620V / Kanto YU6

(#15656) Soma01 válasza Gicz (#15627) üzenetére


Soma01
veterán

Milyen gyártó árul VA panellel TV-t? Samsungnál és a LG közül valaki (Sony - ok, azt tudom)? Milyen tipusok ezek? Csak azért kérdezek még ,mert azt hallottam, hogy Smart funkciókban a Sony nem olyan jó, nem tud sokat.

(#15657) blakey válasza Soma01 (#15656) üzenetére


blakey
titán

Lg IPS, Panasonic többsége IPS, Sony, Toshiba felváltva használ IPS-t és VA- t, Samsung VA panelt használ, Sharp VA.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#15658) Gicz válasza blakey (#15657) üzenetére


Gicz
addikt

Az idei panasonicok többsége már VA. Mivel leálltak a plazmával (nyilatkozatok szerint) megpróbálnak ahhoz minél közelebbi képet előállítani lcd-vel, ezért VA-t választottak, mert annak m,ár többé kevésbé értékelhető a kontrasztja.

(#15659) Zsmester89 válasza Gicz (#15658) üzenetére


Zsmester89
őstag

Azért a külföldi tesztekben lehúzzák a pana lcd-ket.. a plazma császárai voltak, igaz a leállással nyereséges lett a cégük.

A "Hogyan lehetsz milliomos?" c. könyvet egy csomagban árusítják a BTK-val.

(#15660) blakey válasza Gicz (#15658) üzenetére


blakey
titán

Szerintem még nincs többségben a VA paneles.
[link]
Ja és ők is eljátszották, hogy ezonos típuson belül két méret más-más panelt használt (IPS vs. VA).

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#15661) Gicz válasza Zsmester89 (#15659) üzenetére


Gicz
addikt

nekem ezek nem tűnnek lehúzónak, és a tv-k sem rossznak: [link] és [link]

blakely: igazad van, nem néztem még a teljes palettát, de örülök h legalább már van jópár VA is.

[ Szerkesztve ]

(#15662) nightshadow válasza Gicz (#15661) üzenetére


nightshadow
veterán

Az idei Panákat (640, 650) elcseszték ezzel: "The first thing to deal with here is a very odd quirk. Without the Intelligent Frame Creation (IFC) setting engaged at all, content via a 50Hz signal is near unwatchable owing to a very distracting judder."

[ Szerkesztve ]

(#15663) Soma01


Soma01
veterán

És melyikeknek jó a Smart-ja és jó VA is van benne? Samsungok?

(#15664) Zsmester89 válasza Soma01 (#15663) üzenetére


Zsmester89
őstag

Jelenleg a webos a legjobb smart (LG), ezt minden idei szériásnál kiemelik a tesztekben. VA panel meg lg-nél nincs...

[ Szerkesztve ]

A "Hogyan lehetsz milliomos?" c. könyvet egy csomagban árusítják a BTK-val.

(#15665) lovi8


lovi8
tag

Valaki tud ajánlani tv-t, 180 a plafon?
Játékra, filmre szeretném.
Minimum 47 coll.

(#15666) superg válasza Soma01 (#15663) üzenetére


superg
senior tag

Samsung az elég jó arany középútnak tünik,aki Va panelest keres.Pl 48 H6400 kifejezetten ár-érték bajnoknak tűnik szerintem.

(#15667) apszi válasza Gicz (#15661) üzenetére


apszi
őstag

Szia!

Én nézegettem az idei szériákat, AS650-től egyébként ips panelesek, bár a felső kategóriában nem tudom, hogy csináltak-e VA paneles tévét, azokkal nem foglalkoztam :B , viszont hogy őszinte legyek sajna azt kell mondanom, hogy nem vennék idei szériából én sem. Nem csak nightshaw által linkelt probléma van velük, hanem a fényelosztás is elég gyalázatos lett az én szememben, ami valahogy nem igazán jött össze idén egyik gyártónak se, aki átállt a direkt ledes megoldásra. Példának okáért az LG tévéké, egyenesen aggasztó számomra, ami a 2013-as modellekről nem mondható el. Hogy őszinte legyek nem tudom melyik a kisebb rossz. Az Edge, vagy a Direkt. Jelen ízlésem szerint a direkt. Konkrétan "mocskosak" a képernyők. Komolyan tele vagyok ideggel. Tudom vegyek plazmát...azt viszont már nem akarok! :W :R

(#15668) Gicz válasza apszi (#15667) üzenetére


Gicz
addikt

A fogyasztás? hogy pl 42 colos méretben mondjuk 50 helyett 80-at eszik? 30 W? kiszámoltad hogy ez hány forint egy hónapban??? Sosem értettem ezt a fogyasztás mizériát a TV-k nél. Nekem a plazmám átlagban kb 200W-ot fogyaszt, ami mondjuk havi 1000-1500 forint nekem. Nem hiszem hogy egy ilyen összeg bárkit is földhöz vágna aki 200 ezres tv-t vesz. Az hogy 30-40 W-al többet eszik mint másik, az mennyit jelenthet? 300Ft-ot? :))

[ Szerkesztve ]

(#15669) apszi válasza Gicz (#15668) üzenetére


apszi
őstag

Szerintem ezt nem nekem szántad :DDD Ha igen, akkor azt kell mondjam semmi bajom a fogyasztással, sőt még a hagyományos izzókat sem cseréltem le otthon lustaságból. :D A felhasználás jelleg miatt nem játszik már.

(#15670) Rick4 válasza apszi (#15669) üzenetére


Rick4
félisten

Pont ezért van plazmája, mert vak. :D

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#15671) Gicz válasza apszi (#15669) üzenetére


Gicz
addikt

basszus tényleg. fogalmam sincs hogy sikerült :D sorry! :))

(#15672) apszi válasza Gicz (#15671) üzenetére


apszi
őstag

Semmi gond :)

(#15673) glocker


glocker
tag

sziasztok!

lapos tv vásárlást tervezek és két versenyző látszik esélyesnek:
42LA660S és 42LB650V (korábban Samsung-ban gondolkodtam, konkrétan ebben: UE40F6640 /50 /70, de nem tudom, hogy annyival jobb-e mint amennyivel drágább...)

bár csináltam egy összehasonlítást itt, de nem igazán érzem / értem a különbségeket...

teljesen átlagos felhasználás esetén melyik lenne jobb és miért?
pl. TV-t nem is nagyon nézek, inkább csak sport közvetítéseket, (hd adás megoldható), ezen kívül innen onnan letöltött filmeket nézek...

kérem legyetek szívesek írjatok véleményt a két versenyzőről...

előre is kösz!
:R

[ Szerkesztve ]

bocs a béna kérdéseket :-(

(#15674) Zsmester89 válasza glocker (#15673) üzenetére


Zsmester89
őstag

Szia!
Az LB idei széria, fényévekkel jobb a smartja,újabb, direkt háttér megvilágítása van (nem a szélén fut csak a ledsor), aminek hátránya, hogy a sarkok világos képnél "maszatosak" vagyis nem egyenletes a fehér kép. Az la edge ledes, aminek hátránya pedig, hogy fekete képnél felhősödés tapasztalható, vagyis az oldalról bevilágító ledek erősen megtörik a fekete képet. :) Tökéletes nincs (ja de az OLED vagy a már alig gyártott plazma, aminek szintén van előnye, hátránya) Samuk va panelesek, elméletileg jobban melegednek, jobb a feketéjük, rosszabb a betekintési szögük.
Kompromisszumos megoldások ezek. Én a direkt ledeset fogom választani, ritkán nézek full fehér képernyőt :D (vagy nem :D )

[ Szerkesztve ]

A "Hogyan lehetsz milliomos?" c. könyvet egy csomagban árusítják a BTK-val.

(#15675) viharkabat válasza apszi (#15667) üzenetére


viharkabat
aktív tag

Hogy őszinte legyek nem tudom melyik a kisebb rossz. Az Edge, vagy a Direkt. Jelen ízlésem szerint a direkt. Konkrétan "mocskosak" a képernyők.

Maximálisan egyetértek. Több készüléket kipróbáltam otthoni körülmények között, a direkt ledesek kivétel nélkül foltosak voltak. Végül egy edge-ledes Sony 655-öt vettem, ez gyakorlatilag homogén.

(#15676) Zsmester89 válasza viharkabat (#15675) üzenetére


Zsmester89
őstag

---

[ Szerkesztve ]

A "Hogyan lehetsz milliomos?" c. könyvet egy csomagban árusítják a BTK-val.

(#15677) apszi válasza Zsmester89 (#15674) üzenetére


apszi
őstag

Sajnos én úgy látom, hogy a felhősödés nem Edge vagy Direkt kérdése :(

(#15675) viharkabat: Bizony a jelek szerint "sajnos" a Sony az aki erre a leginkább odafigyel (tapasztalataim alapján).

[ Szerkesztve ]

(#15678) viharkabat válasza apszi (#15677) üzenetére


viharkabat
aktív tag

Ráadásul rosszul is értelmeztem amit írtál, mert te azt írtad, hogy a direkt a kisebb rossz, én meg azt marasztaltam el. Végülis mindegy, én örülök, hogy végül ezt megúsztam és nincs ilyen problémám.

(#15679) apszi válasza viharkabat (#15678) üzenetére


apszi
őstag

Bocsánat, valóban rosszul fogalmaztam, mert az Edge a kisebb rossz. Illetve így akartam írni. A direkt ami számomra, és ezek szerint számodra sem igazán előrelépés. :O Egyszóval te jól értelmezted azt, hogy mit szerettem volna leírni, csak közben úgy megfogalmaztam magam, hogy nem azt sikerült :D

[ Szerkesztve ]

(#15680) Stef@N


Stef@N
tag

Sziasztok,

szeretném lecserélni 3 éves lcd tv-met egy új smart tv-re. Az alábbi két modellt néztem ki:

Samsung 40F6320
LG 42LB650

A specifikációkat átnézve az LG-vel jobban járnék, illetve ha jól tudom az 2014-es modell ráadásul. Szimpatikus a passzív szemüveg is...

Valakinek esetleg volt tapasztalata mindkettővel?

Előre is köszi.

(#15681) Zsmester89 válasza apszi (#15679) üzenetére


Zsmester89
őstag

Kedves kolléga, lehet lemondok a passzív 3D-ről meg a betekintési szögről cserébe a képminőségért és beruházok egy Samsungra.

A "Hogyan lehetsz milliomos?" c. könyvet egy csomagban árusítják a BTK-val.

(#15682) glocker válasza Zsmester89 (#15674) üzenetére


glocker
tag

kösz az infókat
:R
(nekem ezek hasznos újdonságok :)) )

bocs a béna kérdéseket :-(

(#15683) apszi válasza Zsmester89 (#15681) üzenetére


apszi
őstag

Ajjaj. Mi történt? Voltál szemlézni? Egyébként ha netán találsz még, az F7000-es sem rosszabb vettél.

[ Szerkesztve ]

(#15684) Zsmester89 válasza apszi (#15683) üzenetére


Zsmester89
őstag

Az a baj, hogy a párom ragaszkodik a passzív 3D-hez...Holnap viszek egy kis itthoni filmanyagot kipróbálni a 730-on. Engem nem zavar annyira, ha csak a full fehér részeknél látszik (menüben), mert nem azért veszek tv-t, hogy a menüt nézegessem. Amennyiben a filmeknél nem okoz fennakadást, akkor lehet vételezésre kerül.

A "Hogyan lehetsz milliomos?" c. könyvet egy csomagban árusítják a BTK-val.

(#15685) kulfoldi


kulfoldi
aktív tag

Hali,

Sony W605 vagy Samsung F6400-nak van szebb kepe/jobb?

Koszi! :R

(#15686) Gicz válasza Zsmester89 (#15684) üzenetére


Gicz
addikt

És annyit néztek 3D-t, h érdemes a 2D képminőség elé helyezni? Tehát 51%ban 3D és 49 ben 2D fog menni? :F

(#15687) apszi válasza Zsmester89 (#15684) üzenetére


apszi
őstag

Nekem az a bajom, hogy ez világos jeleneteknél "szépen" kijön. De persze ez nem mindenkit zavar. Akkor most a Samu csak egy kis megingás volt? :) Na majd ha megnézted azért referálj.

(#15688) nightshadow válasza kulfoldi (#15685) üzenetére


nightshadow
veterán

A W605 egy 50Hz-es, belépőkategóriás tévé, az F6400 pedig 100hz-es középkategóriás.

(#15689) kulfoldi válasza nightshadow (#15688) üzenetére


kulfoldi
aktív tag

Koszi ertem, erdekes, hogy 1 arban vannak kb... Viszont a W805 meg jobb mint az F6400, de joval dragabb. F6400-em mar volt es nem volt rossz de tegnap lattam egy W805-ot es nagyon tetszik de sajnos eleg draga...nem nagyon akarok ennyit raszanni. Akkor gondolom a W655, W705 az ami az F6400 korul van. Jobb esetleg valamelyik az F6400-nel, vagy ha feljebb akarok ugrani minosegben akkor nincs mas mint a W805?

(#15690) viharkabat válasza nightshadow (#15688) üzenetére


viharkabat
aktív tag

Viszont a Sonynak szebb a képe.

kulfoldi!

A 605, 655, 755 képminőségre nagyjából ugyanazt hozza. A különbségek máshol vannak, amit úgy hívnak márkapozícionálás.

[ Szerkesztve ]

(#15691) uffneked


uffneked
aktív tag

Sziasztok,
Tegnap vettem egy Blaupunkt BB32K147TCHD tv-t a tesco-ban. Elvileg van benne DVB-T, DVB-C.
UPC digital bronzom van, tehát elvileg digitálisan kellene fognom mindent.
Namost nekem csak analógot enged nézni, ha DTV-re állítom, CI modult kér az elvileg előfizetett csatornára is.
Mit lehet ilyenkor tenni?
Köszi!

(#15692) Gicz válasza uffneked (#15691) üzenetére


Gicz
addikt

be kell tenni a ci kártyát, hogy dekódolni tudja az előfizetett csatornákat.

(#15693) sarkanyolo2 válasza uffneked (#15691) üzenetére


sarkanyolo2
őstag

A kártyát be kell dugni, nincs mese.

Sony XZ٩(̾●̮̮̃̾•̃̾)۶ / LG UJ620V / Kanto YU6

(#15694) Zsmester89 válasza Gicz (#15686) üzenetére


Zsmester89
őstag

Azért 30 2Dre jut 5 3Ds...a samuról láttan képet, durván tud felhősödni..és 100e drágább. 21:9 filmeknél pont nem érintettek világos színekkel a sarkok. :) és javában br.t nézek.

A "Hogyan lehetsz milliomos?" c. könyvet egy csomagban árusítják a BTK-val.

(#15695) uffneked válasza Gicz (#15692) üzenetére


uffneked
aktív tag

Az lehet, hogy olyat nem kaptam? :F

(#15696) sarkanyolo2 válasza uffneked (#15695) üzenetére


sarkanyolo2
őstag

A nélkül nincs digitális adás, mert gyakorlatilag "azzal jelentkezel be, az dekódol".

Sony XZ٩(̾●̮̮̃̾•̃̾)۶ / LG UJ620V / Kanto YU6

(#15697) uffneked válasza sarkanyolo2 (#15696) üzenetére


uffneked
aktív tag

kábeltv bronze. kérem, kapcsolja ki... :(((

(#15698) apszi válasza Zsmester89 (#15694) üzenetére


apszi
őstag

A baj az, hogy a kosz nem kifejezetten csak a sarkokat érinti. Mondjuk ott a legdurvább. Persze lehet, hogy neked fel sem fog tűnni. :B

(#15699) sarkanyolo2 válasza uffneked (#15697) üzenetére


sarkanyolo2
őstag

?

Sony XZ٩(̾●̮̮̃̾•̃̾)۶ / LG UJ620V / Kanto YU6

(#15700) uffneked válasza sarkanyolo2 (#15699) üzenetére


uffneked
aktív tag

Analóg jel...

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LED / LCD TV topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.