Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LED / LCD TV topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-11-22 21:35:06

LOGOUT.hu

Ha TV-t szeretnél vásárolni, a Milyen TV-t vegyek? topikba írj!
Meglevő készülékkel kapcsolatban ebbe a topikba írhatsz.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15501) butyu


butyu
csendes tag

Sziasztok!
Melyik szerintetek a jobb vétel?
46f6400 vagy
40f6500

vagy várjak még 2-3 hónapot és vegyek 2014-es modellt?

Több mint 4 méterről nézem a tv-t.

Tedd vagy ne tedd, de ne próbáld!

(#15502) Tegla80 válasza butyu (#15501) üzenetére


Tegla80
addikt

A nagyobb a jobb ez esetben.(nincs akkora kulonbseg a 2tv kozott,h a kisebb,de picit jobbat vegyed.Sztem)
Plusz ha kapsz meg "F" et akkor rogton,mert az idei "H" jovo ilyenkorra lesz kb ennyi es nem 2-3 honap mulva. ;)
(Jatekra viszont jobb lenne a 6500,ha van ilyen szempont is)

[ Szerkesztve ]

Sony® & PlayStation®

(#15503) butyu válasza Tegla80 (#15502) üzenetére


butyu
csendes tag

Játék már nem játszik (sajnos :O ). Eddig nem volt se smart se 3D így azt sem tudom ezeket kihasználnám-e. A tv lesz a pc monitor is egyben.

Tedd vagy ne tedd, de ne próbáld!

(#15504) starpeter válasza Tegla80 (#15500) üzenetére


starpeter
senior tag

Pont ugyan ezt? Mutad a kommentet ahol ezt írták.

(#15505) Tegla80 válasza starpeter (#15504) üzenetére


Tegla80
addikt

Nem mondtam,h pont ugyan ezt. Lehet masik is hirdetve persze.....
Keresgelni,meg telorol nehezen kivitelezheto(tobb topic tobb napjat atolvasni...)
Csak megemlitettem,h nehogy beleszaladj megint valami klafa tv-be ,ami utan ujra elegedetlen lennel,mert 40e ert sok jot En nem varnek.

Sony® & PlayStation®

(#15506) kriszti@n válasza butyu (#15501) üzenetére


kriszti@n
tag

nem tudom kapsz-e még valahol 46f6400-at,én nem tudtam venni,pedig legalább 10 helyen kérdeztem...

(#15507) starpeter válasza Tegla80 (#15505) üzenetére


starpeter
senior tag

Megvettem. Nagyon jó a képe :) Sokkal jobb mint a jvc :)

(#15508) hito


hito
nagyúr

Sziasztok!

Tegnap előtt vettem egy Samsung UE32F6100 3D LED TV-t. Baromira tetszik, tényleg meg vagyok vele elégedve, de észrevettem egy számomra elég zavaró dolgot, ami valószínűleg a 200Hz-nek tudható be.

Bármilyen filmet nézek rajta (TV adásnál nincs ilyen problémám) egyszerűen túl folyamatos a kép. Olyan, mint ha amatőr kézi kamerával vették volna fel az anyagot. A hollywood-i filmek eddigi képi váligából brazil szappanoperásat csinál, olyan mint ha home made felvétel lenne, kb. olyan mint egy hiradó riport. Túl éles, túl folyamatos, vagy nem tudom hogy fogalmazzam meg.

Van valami megoldás erre? Esetleg valamivel át lehet állítani filmnézésnél a képfrissítést? Gondolom emiatt tűnik ilyennek.

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#15509) hito válasza hito (#15508) üzenetére


hito
nagyúr

Megvan => Motion Plus-t kell kikapcsolni és ki is van iktatva a 100Hz :)

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#15510) gboszi


gboszi
senior tag

Ide is beírom hátha...:(
Üdv.
Samsung UE40D5000 tvmen beléptem a service menube és ujraindítás után nem lehetett a csatornákat kezelni. Nem ment a ch list, és a guide funkció. Az infó ment, s a csatornák is a helyükön voltak. Mondom kap egy factory resetet. Na a csatornák eltüntek, s ugyanugy nem lehet kezelni őket. Konkrétan a csatorna menüpont szürke, ergo elérhetetlen. Nem állítottam el semmit, tényleg. Csupán az üzemórát akartam megnézni.
Mit lehet tenni?
Köszi a segítséget.

"If you're good at something, never do it for free!"

(#15511) Geripapa


Geripapa
aktív tag

Sziasztok , tanácsra lenne szükségem.

Elromlott a számítógépem szóval arra gondoltam veszek egy tvét :) Hosszú történet de lényeg hogy tv kell.

Szóval megnéztem a kínálatot de elvesztem.

Amit szeretnénk kb ra.
Nappaliba használjuk általában csak filmnézésre tv ritkán van nézve rajta 3d teljesen felesleges mert nem nézzük (ha moziba megyünk oda is 2d mert valahogy nekünk nem jött be).
Maximális nagyságát 100cm ben határoznánk meg.

Mivel a családtól messze élünk arra gondoltunk hogy jó lenne ha skype menne a tévén viszont ahogy néztem ahhoz külön a tvhez kell kamerát venni szóval a jelenlegi webkamera nem lenne jó. (az meg drága)

ár max 150e ft lenne rá.

Szeretjük hosszú távon megőrizni a dolgainkat szóval az sem lenne baj ha megbízható lenne.

Tud valaki segíteni? Ajánlani valamit?

Segítségkéréshez: NSA320+FFP; Raspberry Pi2 Openelec/Kodi ;

(#15512) uffneked válasza Rick4 (#15496) üzenetére


uffneked
aktív tag

Nem szervizes vagyok, a keszulekek technikai aspekzusairol nem tudok nyilatkozni sajnos. Most kezdjuk el forgalmazni, ido meg, mire kello szerviz-exp visszajon.
Mindenesetre a sajat tapasztalatomat majd kozzeteszem.

(#15513) geza844


geza844
aktív tag

Sziasztok!

Hamarosan szeretnénk TV-t venni, de laikus vagyok. A szempontok: legyen fullHD, 100cm feletti képátló, támogassa a DLNA-t, ne legyen 3D-s, ne romoljon el jópár évig. A megbízhatóság nagyon fontos szempont. Kb. 100-150k vam rá, de jobban örülnék, ha 100 körül kijönne.

(#15514) Pan21


Pan21
csendes tag

Üdv!

Lenne egy kérdésem hátha tudtok segíteni nekem tv vásárlás előtt járok és van itt 2 típus szeretném ha segítenétek kicsit dönteni valamelyik felé? igazából hd filmek lennének rajta nézva de azért sd tatalommam a tv is előfordul.
Íme a két típus ami szóba jött.
LG 50PB660V
Samsung PS51F5000
vagy ha esetleg tudtok olyat ami legalább ezen a szinten vannak képre akkor várom az ötleteket is akár privátban is jöhet.
Köszönöm!

(#15515) mikersz1


mikersz1
senior tag

Hali.
TV vásárlásban kell segítenem a rokonomnak, de sajnos nem értek hozzá.
Szóval egy okos tv-t akar venni 80 ezer körül, 32" legyen a kijelző mérete. Internetezni szeretne rajta, pendrive-on keresztül nézni filmeket. A képernyő lehetőleg ne tükröződjön.
Mit ajánlotok?í Ha ennyi pénzért nem lehet venni, akkor lehet emelni az összegen.

[ Szerkesztve ]

(#15516) starpeter


starpeter
senior tag

Sziasztok!

Nem tudom ,hogy hova tartozik ez a kérdés.

9db digitális csatornát talált a tv-m a 63 helyett. Ez mitől lehet? Rendesen van minden bekötve. Digis vagyok. Esetleg lehet ,hogy a Diginél van olyan csomag ami 9db digitális csatornát tartalmaz? Ezeket kellett beállítanom ,hogy digitális csatornákat találjon. A tv DVB-T/C tunerrel rendelkezik.

Melyek a DIGI DVB-C digitális kábeltévé szolgáltatásának kézi beállításhoz szükséges paraméterei?

A DVB-C digitális kábeltévé szolgáltatásunk kézi beállításhoz szükséges paraméterei:

Symbol rate: 6900

Digitális közszolgálati csomagunk csatornáinál: 6000
Moduláció: 256 QAM

A hálózati azonosító:

Debrecenben: 1002
Kiskunhalason: 1003
A többi városban: 1001

[ Szerkesztve ]

(#15517) Watto1991


Watto1991
senior tag

Hali!
Barátnőmmel a szobánkba szeretnénk egy kisebb TV-t venni. (a polcon kevés hely van)
Az alábbit néztük ki: lg

Valakinek tapasztalata vagy bármi véleménye erről a kis TV-ről? Teljesen átlagos használatra lenne, DigiTV van bekötve.

Üdv,
watto

(#15518) apszi válasza starpeter (#15516) üzenetére


apszi
őstag

Szia!
Szerintem itt fognak tudni segíteni [link]

[ Szerkesztve ]

(#15519) viera


viera
őstag

Van valakinek tapasztalata a SONY W905-ös TV-vel?
Milyen a képminőség,mozgások meg a 3D is érdekel.
Előre is köszi.

Soha ne mondd,hogy soha!!!

(#15520) madle


madle
őstag

Haló,

27" IPS monitor helyett egy 32"os F6100-as Samsung LED TV szerintetek jobb álasztás lenne?
Vagy maradjak a monitornál?

(#15521) NoOne1976


NoOne1976
őstag

Van valakinek tapasztalata az LG 23MD53D-PZ tv-vel kapcsolatban? [link]

Szerintetek használtan (de még majdnem 2 év garival) mennyit érne meg? Az új ára 50 ezer. Vagy ebben az árban van jobb, amit inkább ajánlanátok?

(#15522) geza844


geza844
aktív tag

Úgy látom itt mindenkinek csak kérdése van. Nekem is van (még egy), mégpedig az, hogy ha itt nem, akkor hol kapok választ?

(#15523) Rick4 válasza madle (#15520) üzenetére


Rick4
félisten

39F5000-es TV-m volt monitornak használva, újonnan, csak erre vettem, gyönyörű kép és hang, minden pozitív, amit csak el lehet mondani. Ha tévézel is, akkor vegyél az 5000-es széria fölött tévét, monitornak fölösleges nagyobb/ drágább. Van egy apró trükk, hogy tuti legyem, majd privizz rám, ha megvan.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#15524) Doma88 válasza geza844 (#15522) üzenetére


Doma88
tag

Ha nem itt, akkor valószínűleg a Sony TV-k topicban kapsz választ. Amúgy krx21-nek innen a fórumról pont egy ilyen TV-je van, Ő tud segíteni. Viszont Magyarországon már sehol sem kapható ez a TV. :(

(#15525) Tom5 válasza Rick4 (#15523) üzenetére


Tom5
addikt

Mi az a trükk? Nekem is ilyen TV-m van monitornak. :B

(#15526) madle válasza Rick4 (#15523) üzenetére


madle
őstag

Még annyi kérdés, hogy ugye 32F6100 akkor az egyik kiszemelt vagy most bejött a képbe a Sony 32W650 is, nagyon tetszik az a tv. Egyébként nem közelről nézném, terveim szerint az ággyal szembe lenne és ha filmezni akarok csak rákötöm a lapost egy HDMI-vel. Illetve ha gépezek arról is lehetne képet szerkeszteni, max veszek mellé egy vezeték nélküli egér+bill kombót.

(#15527) Tegla80 válasza madle (#15526) üzenetére


Tegla80
addikt

Csak mondom,h a Sony nem eszi meg a billentyuket.....csak a Samsung (eme 2öt nezve)

Sony® & PlayStation®

(#15528) Rick4 válasza Tom5 (#15525) üzenetére


Rick4
félisten

Ehhehhehehhe. :DDD

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#15529) Mika1227


Mika1227
őstag

Tv vásárlás előtt állok. 82cm Full HD kellene, nem kell 3D, smart tv se. Ha lehet IPS panel legyen. Az ár 70-90 ezer között lehet. Várom az ajánlatokat, tanácsokat.

A Mikulásnak teljesen igaza van, hogy évente csak egyszer megy az emberek közé!!! Még az is sok!!!

(#15530) nightshadow


nightshadow
veterán

48H6400 review: [link], [link]

[ Szerkesztve ]

(#15531) gyeniko válasza nightshadow (#15530) üzenetére


gyeniko
őstag

Igencsak dícsérik, akárcsak az elődjét!

Nem tehetünk meg mindig mindent, amit kellene, de azt mindig meg kellene tenni, amit lehet!

(#15532) kriszti@n válasza nightshadow (#15530) üzenetére


kriszti@n
tag

múlthéten vettem,nagyon rendben van :)

(#15533) hrvp válasza viera (#15519) üzenetére


hrvp
aktív tag

Hol találtál még W905A-t? Vagy használtan vennéd? Szerintem a tavalyi év egyik legjobb Led tvje.

(#15534) Rick4 válasza Tom5 (#15525) üzenetére


Rick4
félisten

Na hogy közkincs lehessen, a trükk mindössze annyi, hogy a source menüben kolbászolva nyomni kell egy tools gombot, és azt a hdmi bemenetet, ahol a gép van rádugva, át kell nevezni PC-re. Ekkor levesz minden xirxar képjavító technikát, és a natúr 1920X1080-as képet fogod látni. Így a tuti, nem kell rá se élesítés, se dinamikus kontraszt.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#15535) stefi68


stefi68
addikt

Hálószobába keresek lcd tv-t.
32"-os még épp elférne, nagyobb semmiképp.
Semmi extra nem kell bele (smart, 3D), sima alap tv is jó.

Egyetlen dolog van ami elég rendesen szűkíti a kört. A régi tv-k távirányítóján volt az időzített kikapcsolásra egy dedikált gomb. Ezt ha megnyomtuk 1x, 2x, stb., akkor lehetett egyszerűen x perces lépésekben (5-10-15-stb.) időzített kikapcsolást állítani.

Nos a mai modern tv-k távirányítójáról lespórolták ezt a gombot. Csak x menüponton keresztül lehet ezt a funkciót elérni.

Tud valaki olyan típust ami még tudja az "egygombos" kikapcsolás időzítést?

◄--- A vaknál is vakabb az, aki nem lát a szemétől ---►

(#15536) Rick4 válasza stefi68 (#15535) üzenetére


Rick4
félisten

Szerintem vegyél olyan tévét ami tetszik, meg vegyél hozzá 2-3K-ért egy tanítható távirányítót, a funkciót arra a gombra tanítod, amelyikre szeretnéd.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#15537) Tegla80 válasza Rick4 (#15534) üzenetére


Tegla80
addikt

Keress mar ra a kozkincsedre a keresoben...... :C
Meg fogsz lepodni,h mennyien tudjuk még ,nameg mióta ...... ;]

[ Szerkesztve ]

Sony® & PlayStation®

(#15538) Rick4 válasza Tegla80 (#15537) üzenetére


Rick4
félisten

Ezt akkor kellett volna írnod, ha nem akartam volna elmondani. :U

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#15539) kovimre


kovimre
tag

Sziasztok! Melyiket ajánlanátok az alábbiak közül? 24" méretben lenne szükségem TV-re.

24C300EW 48.590 Ft

23MT75D 54.690 Ft

(#15540) stefi68 válasza Rick4 (#15536) üzenetére


stefi68
addikt

Ez így kivitelezhető, biztos?

Mert tiszta röhej lenne csak ezért valami csumpi tv-t venni.

Pl. Orionban láttam egy ilyet. Azután elkezdtem keresgélni hogy Orion T32 és ráakadtam egy fórumon. Ott pl. olyan hiányosságokra derült fény, hogy nem lehet digitális adókat tetszőleges sorrendbe rendezni.
A fene megenne, ha össze vissza lennének a legnézettebb adóim :W

◄--- A vaknál is vakabb az, aki nem lát a szemétől ---►

(#15541) Rick4 válasza stefi68 (#15540) üzenetére


Rick4
félisten

Na igen, ez feladhatja a leckét, szerintem először keress egy neked megfelelő tévét, majd keress hozzá egy távot. Ugyan nekem nincs ilyen problémám, a tévé tudja az auto ki és bekapcsolást is, viszont sok éve logitech harmony távvezérlőket használok, az enyémen pl érintőképernyő is van, ill oda teszem azt a funkciót, ahova nekem kell, sőt, itt létezik olyan is, hogy egy csoportvezérlés keretén belül (pl tévézés vagy filmezés) ki be, árkapcsolja az adott készülékeket, tehát ha tévézek, akkor médialejátszó ki, műholdvevő be, erősítő HDMI1-re, viszont ha átnyomom filmezésre, akkor műholdvevő ki, erősítő be és a HDMI2-re, emellett a menü funkciók a médialejátszón mennek, de a hangerő az erősítőn mozdul. Igaz, egy ilyen jobb táv 50K, de az 1-2 ezresért megvehetőek is tudnak tanult funkciókat, neked egy olyan kell.
Nem hinném, hogy belefutsz abba, hogy a táv ne ismerné a készüléket.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#15542) apszi válasza kriszti@n (#15532) üzenetére


apszi
őstag

Szia!
Mekkorát vettél? Mesélsz róla picit? Pozitív negatív tapasztalatok. Felhősödés, SD képminőség, 3D használhatóság. :R

(#15543) stefi68 válasza Rick4 (#15541) üzenetére


stefi68
addikt

Univerzális, v. tanítható távirányító kell nekem?
Ha univerzális is jó, akkor gondolom olyan amin van ilyen funkciógomb. Kapásból megnéztem párat, hát egyiken sem találtam...

◄--- A vaknál is vakabb az, aki nem lát a szemétől ---►

(#15544) madle válasza Tegla80 (#15527) üzenetére


madle
őstag

Hogy érted, hogy nem eszi meg a billentyűket? :)

(#15545) kriszti@n válasza apszi (#15542) üzenetére


kriszti@n
tag

Szia.
Kezdeném a negatívval.vettem egy 46f6400-at aminek gyári hibás volt a hangszórója ,így visszaküldtem.cserélni már nem tudták,így egy hónapot vártam a pénzemre.ezután vettem egy 48H6400-at aminek gyárilag foltos volt a kijelzője.konkrétan a közepén volt egy 25 cm körüli lila folt,ami csak este látszott és csak sötét jeleneteknél,de mivel este nézek filmet , engem nagyon zavart.Ezt visszacseréltek egy újra, ami már hibátlan. Szóval Samsungéknél 3-ból 2 tv szar volt, no comment.
A jelenlegin is van egy pici,egészen elenyésző felhősödés,de nem zavaró(én nagyon kényes vagyok ilyenekre).
A smart része megfelelő gyorsaságú ezzel nincs problémám.Konzollal kipróbálva tökéletesen működik,nem szaggat semmi ilyen probléma nincs vele.A HD adások-filmek gyönyörőűek rajta, az sd még vállalható kategóriába esik (sokkal szebb mint az LG plazmámon volt).Szóval minden téren elégedett vagyok vele,ennyi pénzért úgy gondolom jó választás volt.

Jó lenne tudni hogy az Apple keyboarddal kompatibilis-e , az még jól jönne,ha az lenne.

[ Szerkesztve ]

(#15546) Tegla80 válasza madle (#15544) üzenetére


Tegla80
addikt

Nem tamogatott semmi bill,csak az eger megy...

Sony® & PlayStation®

(#15547) Mikeee89


Mikeee89
senior tag

Hello. Az iponon láttam egy 22 colos led fhd tvt. Vivax tv 22le71 a típusa. Elvileg horvátok gyártják. Valaki tudna pár szót mondani róla vagy a gyártóról? 40 e alatt van kicsit túl olcsónak találom.
Még vmi. A tvkben levő médialejátszó képes hd filmeket lejátszani? Meg dvdket, xvideket?
Kösz a választ.

ui: első led tv lenne, jelenleg crt van, nem vagyok nagy igényű....

[ Szerkesztve ]

(#15548) starpeter


starpeter
senior tag

Sziasztok!

Az a gondom ,hogy ha a pendriveomat rá csatlakoztatom a tv-re ,akkor a tv csak fényképet és zenét játszik le.
Ezen nem lehetne változtatni valahogy ,hogy videót is lejátszon? A tv márkárja LG 32LD450 Full HD LED tv.

Köszönöm előre is a válaszokat! :)

(#15549) Tom5 válasza Rick4 (#15534) üzenetére


Tom5
addikt

Igen ezt tudtam, TV topikjában szó volt róla. Így használom kezdetek óta. Azthittem vmi olyan okosság, hogy 50" lesz a képernyőméret... ;]

(#15550) starpeter válasza starpeter (#15548) üzenetére


starpeter
senior tag

Kérlek válaszoljatok az enyémre! Köszönöm!

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LED / LCD TV topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.