Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LED / LCD TV topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-11-22 21:35:06

LOGOUT.hu

Ha TV-t szeretnél vásárolni, a Milyen TV-t vegyek? topikba írj!
Meglevő készülékkel kapcsolatban ebbe a topikba írhatsz.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15201) Robert900


Robert900
csendes tag

Sziasztok!

TV vásárlás előtt állok. Ezt a két TV-t néztem ki:

LG 42LA660S
Samsung UE40F6500S

Melyiket javasoljátok?

Válaszokat előre is köszönöm!

(#15202) spyduck


spyduck
nagyúr

Sziasztok,

Sony W65-ön 1080p (MKV) Trónok harcát lejátssza HDD-től, viszont kiírja, hogy nem támogatott fájltípus. Elég zavaró, folyamatosan ott van. Ötlet?

[ Szerkesztve ]

(#15203) membrandj válasza apszi (#15200) üzenetére


membrandj
nagyúr

Értelek! Köszönöm az infókat. Megvettük az lg 42l660s-t.

Privát üzenetben nem válaszolok szakmai kérdésekre.

(#15204) gyeniko válasza spyduck (#15202) üzenetére


gyeniko
őstag

A Sony-k általában sokkal "szerényebbek" a különböző formátumok támogatásában, mint a többi gyártó készülékei. Ennek oka elsősorban az, hogy a Sony Pictures Entertainment Inc. komoly veszteségeket szenved az illegális fájl letöltésekből/fájl cserékből. Még annak is fennáll a veszélye, hogy egy fw frissítésnél tovább "butul" a TV-d...

Nem tehetünk meg mindig mindent, amit kellene, de azt mindig meg kellene tenni, amit lehet!

(#15205) nismoka válasza spyduck (#15202) üzenetére


nismoka
addikt

Ritkán előfordul, ilyenkor próbálj más verziót.

(#15206) nismoka válasza gyeniko (#15204) üzenetére


nismoka
addikt

Az 1080 50/60p videokat meg a samsung nem játsza le USB-ről, a Sony lazán. Amit írtál az a 2012 és az előtti tipusokra igaz. Más márkáknál is vannak némely file-al usb-n lejátszási problémák, egyrészt ezért is ajánlott külső lejátszó.

[ Szerkesztve ]

(#15207) gyeniko válasza nismoka (#15206) üzenetére


gyeniko
őstag

Igen, mert ilyen formátumban lévő anyagokkal kapcsolatban nem éri veszteség őket.
Valóban. A nyaralóba csak azért kellett vegyek egy Dune-t, mert egyik TV sem volt hajlandó a kedvenc sorozatainkat tisztességesen lejátszani, leginkább a feliratok kezelése nem akarózott nekik.

[ Szerkesztve ]

Nem tehetünk meg mindig mindent, amit kellene, de azt mindig meg kellene tenni, amit lehet!

(#15208) nismoka válasza gyeniko (#15207) üzenetére


nismoka
addikt

Samut sem érné veszteség ha tudná usb-n a 50p-t... Bár lehet a beépítésen spórol. ;) Na meg nem hátrány ha az 50p kamera anyagaim mennek így.

(#15209) gyeniko válasza nismoka (#15208) üzenetére


gyeniko
őstag

Valóban érthetetlen, hogy miért nem játssza le a Samu. Most próbáltam, az eldzsí viszont lejátssza.
Vasárnap este otthon megpróbálom a H sorozatú Samut, vajon ez sem tudja lejátszani az 1080p 50/60-at?

Nem tehetünk meg mindig mindent, amit kellene, de azt mindig meg kellene tenni, amit lehet!

(#15210) apszi válasza membrandj (#15203) üzenetére


apszi
őstag

Szívesen, a tv-ét pedig használjátok SOKÁÁÁIG! :) :R

(#15211) spyduck válasza gyeniko (#15204) üzenetére


spyduck
nagyúr

Illegalis filmletoltes? Mirol beszelsz? :D

(#15212) nightshadow válasza nismoka (#15208) üzenetére


nightshadow
veterán

Milyen anyag van, ami 50p-s? Videokamera? Én rengeteg filmet, sorozatot láttam, de én csak 23,976p, illetve 24p-vel találkoztam.

(#15213) apszi


apszi
őstag

Tud valaki valamit az alább linkelt webáruházról (Electron műszaki webáruház)? Próbáltam őket hívni, de miután a gépi hang elmondja, a mondandóját magyarul, valamit hablatyol angolul, ha jól értem valami kredit gondjai vannak (remélem nem a telószámlámat húzták meg :) ), aztán megszakad. [link]

[ Szerkesztve ]

(#15214) gyeniko válasza spyduck (#15211) üzenetére


gyeniko
őstag

Én olvastam már ilyesmiről... :K

Nem tehetünk meg mindig mindent, amit kellene, de azt mindig meg kellene tenni, amit lehet!

(#15215) nismoka válasza nightshadow (#15212) üzenetére


nismoka
addikt

Igen minden normálisabb kamera tudja az 50/60p-t, szerintem egy tv-nél is alap kellene hogy legyen USB-ről is.

[ Szerkesztve ]

(#15216) Scorce


Scorce
tag

Sziasztok! A segítségeteket szeretném kérni. Kicsit hosszan fogom leírni, emiatt kérlek ne nehezteljetek meg rám. Új konyhánk lesz és kellene ide egy új tv. A tv a spájz ajtónk felett lesz. KÉP . A szélesség 83 cm, a magasság 49,5cm. A tv édesanyámnak lesz, neki nem kell 3d meg ilyesmik, a lényeg hogy szép legyen a képe. A konyha közepes megvilágítású lesz. Nem vagyunk előfizetve digitális csomagokra, tehát hd adásokat egyenlőre nem fogunk. A minél nagyobb tv lenne jó ami ide elfér. A felszerelhetőség kérdése is fontos számomra, hogy azt hogyan lehetséges megoldani. Tudom , hogy vannak konzolok, de például amit láttam az olyan hogy oldalról kell rácsúsztatni a konzolra a tv-t. Nekem az nem nagyon játszik mert itt még ugyan nem látszik, de konyhabútor lesz mind a két oldalánál a tv-nek. Alulról tudnám maximum csak csúsztatni, de az meg gondolom nem jó, mivel onnan simán lecsúszhat értelemszerűen. Maximum 100k-ra gondoltam árban. A hozzávaló egyéb tartozékok mint konzol meg ilyesmik nincsenek benne, de ha belefér akkor jó lenne ha mindent meglehetne oldani 100k-ból, ha nem akkor egy kis plusz az nem számít. Amint azonban kihagytam valami lényeges információt ami szükséges, kérlek szóljatok és azonnal közlöm. Előre is köszönöm segítségeteket!

(#15217) superg válasza #75912448 (#15198) üzenetére


superg
senior tag

LB730: azt írják hogy a local dimming használható és valóban javítja a fekete szintet.Ez mennyire lehet igaz?
Van valakinek tapasztalata használható local dimmingről?.Amit én eddig láttam ,változó fekete szintek stb,inkább idegesítő volt mint hasznos

(#15218) becksim


becksim
aktív tag

LG 42LA660S
vs
LG 42LB650V

Ti melyiket választanátok, és miért?

Nindzsák?? Hol?

(#15219) #75912448 válasza superg (#15217) üzenetére


#75912448
törölt tag

Igaznak lehet igaz, de én is a zavaró mellékhatásai miatt nem használtam soha. Látni kéne konkrét típuson, csodát azonban nem várnék. Alig láttam mág az idei tévékből, erre a hetesre kíváncsi vok.

(#15220) B-L-A-C-K válasza becksim (#15218) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

660S tavalyi modell, LB650V idei, nem volt még ilyen készülékem, de látni már láttam mindkettő típust, nekem az LB650V-nek az új fajta smart felület sokkal jobban bejön, ezen kívül annyira nem mélyültem el bennük....Viszont a LB650-nnel nincsenek annyira megelégedve a vélemények alapján....

Árukeresőn érdemes olvasgatni:

42LA660S

42LB650V

(#15221) gyeniko válasza Scorce (#15216) üzenetére


gyeniko
őstag

32"-os lcd modellek tudnak ennyire keskenyek lenni, itt kutakodj!
A konzolok között sok van olyan, amelyikre fel kell akasztani a TV-t. Az egyik elemet fixen a falra csavarozod, a másikat pedig a TV hátuljára, majd ezt TV-stül felakasztod a falon lévő elemre. Olyat válassz, melynél alulról hozzáférhető csavarral tudod biztosítani a TV-t leemelés ellen (én használok ilyeneket, ezért tudom).
Itt találsz sokféle konzolt.

[ Szerkesztve ]

Nem tehetünk meg mindig mindent, amit kellene, de azt mindig meg kellene tenni, amit lehet!

(#15222) becksim válasza B-L-A-C-K (#15220) üzenetére


becksim
aktív tag

Köszi!

Engem is az új webOS felület csábít elsősorban, hiába gyengébb némileg képminőségben az LB650. Nehéz döntés, elleszek még vele egy darabig. :O

Nindzsák?? Hol?

(#15223) nyomdasz


nyomdasz
újonc

Sziasztok!
Új,és "tudatlan versenyzőként" üdvözlök mindenkit!
Segítségre lenne szükségem. Vettünk egy Samsung UE40F6100 tv-t. Hogy/hol tudnék 3D adást nézni,ill olyan filmet letölteni,amit térhatásúan meg tudok nézni?
Tányéros (UPC) adás van...végigzongorázva a csatornákat,egyetlen egyet sem találtam.
Amíg a gyerek haza nem jön,és nem hoz lejátszót(az Ő kérése volt,hogy tudjon 3D-t a tv),addig én tudok-e 3D-t látni?
Bevallom,én laikusként azt hittem,hogy ha átkapcsolom 3D-re,és felveszem a szemüveget...akkor minden habzsi~dőzsi lesz-tévedtem! Tegnap óta egy darabka térhatást nem láttam.
Hogy is van ez? :W

(#15224) pusszycat válasza nyomdasz (#15223) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Igen tudol rajta 3D nézni most is ha a neten lóg a tv akkor a smart részét használva lépkedj a 3D world-be és ottan válogas kedvedre a demok közt. :) Ja, majd a gyerekkel töltesd le az Avatart nagyon nagy 3D-ben. :K

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat [175cm/104kg.]

(#15225) nyomdasz válasza pusszycat (#15224) üzenetére


nyomdasz
újonc

Nem smart-os a tv sajna.

...ez is én vagyok---> http://www.gyakorikerdesek.hu/elektronikus-eszkozok__szorakoztato-keszulekek__5822936-miert-nem-lathatom-3d-bem-a-tv-adast

(#15226) apszi válasza nyomdasz (#15225) üzenetére


apszi
őstag

Betojok, van TV ami 3D és nem smart? El vagyok képedve, de komolyan :D :R

[ Szerkesztve ]

(#15227) membrandj válasza becksim (#15218) üzenetére


membrandj
nagyúr

Én is ezt a kettő modelt néztem,de azt írták,hogy iknább a 670 lenne a 660s megfelelője. 650-hez nem jár pl okos távirányító, szemüveg is kevesebb talán,de ebbe nem vagyok biztos.

Privát üzenetben nem válaszolok szakmai kérdésekre.

(#15228) Scorce válasza gyeniko (#15221) üzenetére


Scorce
tag

Értem! Köszi a segítséget!

(#15229) superg válasza #75912448 (#15219) üzenetére


superg
senior tag

Én a 42lb 650-est láttam.Ott a hártsó led világítás nem a legtökéletesebb.Homogén felületnél,ha mozog a kemra bizony lehet látni a sötétebb részeket.Konkrétan vb focimeccsekre gondolokEz nálam már a zavaró szintet elérte.
De nézze meg mindenki mert lehet más észre sem venné.
A magasabb verzióknál 670,730 ahol van local diming lehet a ledek is sűrübben vannak,és jobban eloszlik a fény,lehet ennyi előnye lenne.
Többen kérdezték itt mi a különbség a 660-hoz képest,szerintem a képminőségben kb ez amit írtam.a fekete egyenletesebb az újon a direkt led miatt,de világos területen jobban látni a ledek helyét.Amúgy kicsit jobbnak is tünt az új képe,de ez lehet csak beállítás kérdése nagyon közel van egymáshoz a kettő.A WebOS gyorsabb de kissé kiforratlan még,nem támogatja a flash-t,meg ilyesmi.Pl 3x kelett mindig megnyomni a smart gombot míg előjött a menü.Ami még tetszett az a külcsíny.Végre egy masszív felépítés.Az árához képest mondjuk mid2 jó lehet,de én a smart táv miatt,meg a fent említett inhomogetinás miatt még a régit venném.Igaz az edge ledesnek meg a fekete inhomogénebb.

[ Szerkesztve ]

(#15230) pusszycat


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Köszönöm mindenkinek, eddig nem vettem észre a sávosodást meccs közben, csak amióta itt a fórumban olvastam róla. :))

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat [175cm/104kg.]

(#15231) gyeniko válasza pusszycat (#15230) üzenetére


gyeniko
őstag

LG60LA620 - direkt led. Most, a VB alatt vettem észre, hogy bizony, ez is sávosodik! A bal alsó sarokban van kicsi bevilágítás is, pedig nem edge led.

Nem tehetünk meg mindig mindent, amit kellene, de azt mindig meg kellene tenni, amit lehet!

(#15232) pusszycat válasza gyeniko (#15231) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Hát akkor ez ilyen... :) Majd a következő világbajnokságra beszerzek egy oled-et. :K

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat [175cm/104kg.]

(#15233) mrmrg


mrmrg
tag

Sziasztok!

Samsung 32f5500 es f6400 kozott csak a 3d a kulonbseg?
32'es smart tvt keresek, 3d nem szempont.
Lg32la620 ami meg felmerult, de inkabb a samsung fele hajlok.
Mit javasoltok?

(#15234) nightshadow válasza mrmrg (#15233) üzenetére


nightshadow
veterán

F6400 100Hz-es, 2 magos, 2 távirányítós, 3D-s, s jobb képminőségű
F5500 50Hz-es, 1 magos, 1 távirányítós, 2D-s
Az LA620 is csak 50Hz-es.

Magyarul, az F6400 sokkal jobb vétel.

[ Szerkesztve ]

(#15235) mrmrg válasza nightshadow (#15234) üzenetére


mrmrg
tag

Tiszta sor.
Esetleg vmi ami szobajohetne meg, erdemes vetel?

(#15236) nightshadow válasza mrmrg (#15235) üzenetére


nightshadow
veterán

Ebben az árkategóriában szerintem nem nagyon van más.

(#15237) apszi


apszi
őstag

Sziasztok!
Tudom ez már több a sokknál, de tegnap olyan sokk ért, amit el se merek itt mondani, és már arra vetemedtem, hogy ránézek Samsung elcédékre (ez nem a márka becsmérlése volt, ezzel senkit megbántani nem akartam, csak korábban fennkölt hangoztattam, hogy mennyire nem szeretnék Samsungban gondolkodni) :R Na szóval ahogy serdültem fordultam beleszaladtam egy idei modelbe, a szerintem sokak által várt H6400-ba. Pár tesztet elolvastam, elég szépen dicsérik, és még a Sony 829-el is pariban említették valahol fekete és bőrszín vonatkozásában, hogy ezt bizony Samu bácsi jobban megoldotta. Nem beszélve a 3D-ről, amit szintén kellemesnek ítéltek. Van valakinek tapasztalata a masinával kapcsolatban? Szemrevételezésnél megállapítottam, hogy a sarkokban, ami engem baromira szokott zavarni, nem igazán van piszkosodás, ami van az csak éppen a ficakban elenyésző mód. És mintha arra is utaltak volna, ha jól törtem az angolt, hogy direkt ledes megvilágítás került a készülékbe. Ami leginkább érdekelne, hogy esetleg tapasztalatok alapján, mennyire oldja meg szépen az SD tartalom felskálázását? Ezt osanban nem igazán tudtam megállapítani.
Amik között végtére is vacilálok:
PanaET60 55"
Sony W829 50"
Samu H6400 55"
Előnyökkel hátrányokkal tisztában vagyok, csak még döntésképtelen :DDD
Előre is köszönöm!

(#15238) BrandonXXV válasza #75912448 (#15198) üzenetére


BrandonXXV
aktív tag

Szia!
Igen, én kerestem a 730-ról tesztet, meg beállítás segédletet. Köszi, amit linkeltél, csak sajna angolul nem nagyon tudok, persze ez már az én elmaradásom.
Azért ha lesz valhol magyarul is teszt,azt is szívesen olvasnám.

(#15239) apszi


apszi
őstag

Ja, és Samu nem tud natív 24pét 3dében.

(#15240) pusszycat válasza BrandonXXV (#15238) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Nyomasd be a google.translate.com -ba és olvasd magyarul. :)

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat [175cm/104kg.]

(#15241) zsozsi 78


zsozsi 78
tag

Sziasztok!
Kis segitséget szeretnék kérni:
Problémám a köv (nem vagyok nagy szakértője a dolognak):
46es6100 samum van ---wifi ----upc modem és net tökéletesen működött de egyik naprol a másikra nem észlelte a tv a wifit és netet most a upc kicserélte a napokba kaptam olyan modemet amiben wifi van de ezt sem észleli notbook, telo megy.
Nem tudom milye számokat kell beirni vagy hol tudo megézi az ilye átjátszási maszk ip cim dns vagy egyáltalán kell e valamit beirni de a tv nem mükszik.
Valaki tud valamit szoljon.
Köszi

(#15242) LaciMc82


LaciMc82
aktív tag

Sziasztok.
TV-t szeretnék venni mostanság 100000ft-ig,81 cm FullHD felbontás és semmi smart és 3d funkció nem érdekel,a pc-t viszont szeretném rákötni.
Melyik ebben a kategóriában mostanság a legjobb vétel?
Samsung,LG vagy Sony az ajánlott márka?

Tiszta hülye aki nem normális

(#15243) Bishoop


Bishoop
tag

Apám vásárolt egy Terris LED TV 2242 kis TV-t, hogy ha lemegy a Balatonra magával tudja vinni.
Gondoltam, hogy amíg itthon van, addig monitorként használom,mert ez full HD a régi monitorom meg csak 1280*1024, de vannak vele problémáim. Egyrészt ha monitorként üzemel, akkor nem tölti ki az asztal a teljes képernyőfelületet, függőleges irányban marad egy szép nagy fekete kihasználatlan rész. Amikor TV módban van vagy USB-ről nézek filmet, ilyen nincs. Ez a fő problémám, másrészt pedig kicsit homályos, és a színek is kicsit furcsák, már ez betudató annak hogy nem túl márkás cucc. Van valami mód arra hogy széthúzzam a képet teljes méretre? A TV menüjében csak minimálisan lehet állítani, Catalystban pedig csak a képet lehet tologatni. Ne tudom, hogy segítene-e ha vennék hozzá HDMI kábelt, mert most sima D-SUB-bal van összekötve, mert ez volt otthon.

(#15244) Alex91 válasza Bishoop (#15243) üzenetére


Alex91
félisten

Ott valami beallitasi gond lehet. En megprobalnam a hdmi-t is...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#15245) Zimmy88 válasza Bishoop (#15243) üzenetére


Zimmy88
tag

Nézd meg a windows képernyőbeállításokat, ha ott nem találsz megoldást, próbáld a catalyst beállításait, valahol ott kell lennie, nem hiszem, hogy kábelgond.

FZR2000 ®

(#15246) B-L-A-C-K válasza Bishoop (#15243) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Ezt TV-n tudod állítani, nekem a volt Panámnál is ez volt a gond, ott a tv-ben ki kellett kapcsolni az overscant/túlpásztázást...Neked nem tudom hol van a menüben, de valami hasonlót keress.

(#15247) NomadND1 válasza apszi (#15237) üzenetére


NomadND1
senior tag

Szia!

A Panával nem nyúlsz mellé.

(#15248) tixem


tixem
addikt

Hali

Tegnap néztem a meccseket, még este 6 körül kapcsoltam be és utána hozzá se nyúltam a cucchoz. Később fogta magát és kikapcsolt. Gondoltam biztos az önvédelmi izé, offoltam az auto kikapcsolást 4 óra "semmittevés" után de ezután is folyton kikapcsolgatott, becsíkozódott a kép utána átváltott totál zöldbe az egész egy pár másodpercig majd kikapcsolt. Hiába nyomtam vissza, pár pillanat után újra kikapcsolt. Aztán nagy nehezen sikerült visszanyomni, de később megint csinálta. Ezt így háromszor eljátszotta kisebb nagyobb időközönként.

Arra gyanakodtam, hogy túlmelegszik és azért csinálja, de hát egy TV ugyan bírja már ha délutántól kezdve egyfolytában nézik, ez a dolga.
Hiba vagy valami önvédelmi dolog? Samsung 32f6400 az alany.

Köszi :R

Galaxy S24 Ultra 1TB ||| ( •_•) ( •_•)>⌐■-■ (⌐■_■)

(#15249) Tegla80 válasza tixem (#15248) üzenetére


Tegla80
addikt

Szia
Egyik ismerosom meselt a napokban errol a "zold kepernyo" dologrol.Naluk is elojott idei samu,de konkret tipust nemtok. (felhivta a lanya,h apa zold a tv es mit csinaljak. Hang van,de zold minden.Kikapcs es aramtalanitas(220bol ki) lett naluk a dolog. Jelenleg tesztelik .....
Ezt csak azert irtam le,h lasd ,nem vagy ezzel egyedul es igy valszeg szoftveres dolog is lehet.
Ha megint elojon akkor egy fw frissitest lehet megkene ejtened vagy ha olyan a tv,akkor egy supportos távránézést kerni.

Sony® & PlayStation®

(#15250) tixem válasza Tegla80 (#15249) üzenetére


tixem
addikt

Rá van küldve wifi-re a tv + auto frissítés on, azt írta most, hogy a legújabb van rajta. Én is nyúzom, be van kapcsolva este meg meccs, ha megint előjön hívom a zseniket :D

Galaxy S24 Ultra 1TB ||| ( •_•) ( •_•)>⌐■-■ (⌐■_■)

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LED / LCD TV topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.