Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LED / LCD TV topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-11-22 21:35:06

LOGOUT.hu

Ha TV-t szeretnél vásárolni, a Milyen TV-t vegyek? topikba írj!
Meglevő készülékkel kapcsolatban ebbe a topikba írhatsz.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15351) #75912448 válasza ricsik (#15342) üzenetére


#75912448
törölt tag

Sony 55W829-829, vagy IPS panel esetén LG 55LB730.

(#15352) viharkabat válasza nismoka (#15350) üzenetére


viharkabat
aktív tag

Nagyon igaz, akartam is egy zárójeles megjegyzést tenni pont erről az előbbi hozzászólásomban, de gondoltam nem bonyolítom :)
Remélem azért a lényeg így is értelmezhető.

(#15353) nightshadow válasza mrmrg (#15346) üzenetére


nightshadow
veterán

egymáshoz képest a 32f6400 és az LG 32LB650?

Az LB650-ről nem tudok semmit, de az biztos, hogy kontrasztban és feketében jobb a Samsung, mivel az LG IPS panelt használ.

(#15354) madle


madle
őstag

Sziasztok, ezek között a TV-k között vacillálok. Szeretném kérni a véleményeteket, mit gondoltok a készülékekről.

Samsung UE48H6200 Smart 3D Quad Core 2014-es modell 180k (Előnye hogy új modell)

Philips 50PFL3807H Smart Tv 185k (Előnye számomra, hogy 50"-os viszont azt olvastam hogy 100hz képjavitásos, ami ha jól tudom nem valós 100hz)

Samsung UE46F6470 Smart 3D 190k

Igazából nekem egy nagyon régi TV helyett lenne, a 3D nem kell, de jó ha smart TV illetve a méret 46 fölötti jó lenne. Ha esetleg valami jobb javaslatotok van. Tudom ez mind 3D, de a képfrissitést is figyelembe vettem ami a valós 100hz ha jol gondolom már frankó lenne.

Köszönöm!!

(#15355) Rick4 válasza madle (#15354) üzenetére


Rick4
félisten

Smartról annyit, hogy nekem is van 25k értékű ( boltban 50k) samsung blu ray lejátszóm beépített wifivel, merevlemezzel, mindent tud. Nem érdemes a tévéért csak emaitt sokkal tóöbbet adni...

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#15356) B-L-A-C-K válasza viharkabat (#15349) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

De ha úgy nézed ennek az elődje is 400 ezer felett volt, és ahhoz nem adtak semmit, vagyis ismerősömnek akkoriban biztos nem. Szóval a TV-nek ha van hozzá ha nem 430 ezer a kezdő ára, nem 330 ezer ha levonod a hangprojektort...

(#15357) ricsik válasza B-L-A-C-K (#15343) üzenetére


ricsik
őstag

Hát nem ma gondolkodom a vételen, hanem az idei modellek közt, pár hónap múlva esedékes :)
Samsung ebben a kategóriában felejtős?

(#15358) madle válasza Rick4 (#15355) üzenetére


madle
őstag

És a SMART funkciót ha most figyelmen kivül hadjuk, akkor három TV közül melyik lenne ideális? Nagyon tetszik az 50-es Philips, csak nem tudom az a 100 hz feljavitott képfrissités mit takar.. az gondolom nagyon nem egyenlő a Samsung 200hz Clear Motionnal?

(#15359) Rick4 válasza madle (#15358) üzenetére


Rick4
félisten

Szerintem leginkább az utolsó, de nehogy az én véleményemre alapozd a vásárlást. Amúgy most vitték el az UE55ES6100-asomat, újonnan 360K volt, most 215-ért ment el, épp egy 120K-s 50"-os Blaupunktot nézek a helyén (amúgy ez a monitorom, csak áthoztam) és teljesen vállalható, persze nincs olyan, mint a Samsung, de harmadárért nem is várható el. Most készülök majd a 65"-os Finluxért a mediamarktba, csak ahhoz kicsit át kell rendezni a szobát. :D mert az amin eddig minden tévé jól elvolt, annyira nem passzol alá.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#15360) gyeniko válasza ricsik (#15357) üzenetére


gyeniko
őstag

Szerintem a Samu sem "felejtős", de mindenképpen nézegesd meg a Philips és a Panasonic (talán Toshiba) egyes modelljeit is, mert óriási a kínálat. Szerintem a Samu és az LG legfőbb előnye, hogy "stabil" képet adnak, emellett szinte verhetetlenek a kezelhetőségben és a smart funkciókban. Ahogy olvasom, a smart Neked nem lényeges, ezért gondolom, hogy érdemes kicsit szélesítened a látóteret.
Az árak folyamatosan változnak elég jelentős billegések vannak/lesznek a foci VB akciói nélkül is, ezért a döntést szerintem ráérsz még meghozni. Persze, ez akkor igaz, ha valóban "best-buy"-t szeretnél....

Nem tehetünk meg mindig mindent, amit kellene, de azt mindig meg kellene tenni, amit lehet!

(#15361) gyeniko válasza Rick4 (#15359) üzenetére


gyeniko
őstag

Arra a Finlux-ra rettentő-nagyon kíváncsi vagyok, el ne felejts írni róla!!!

Nem tehetünk meg mindig mindent, amit kellene, de azt mindig meg kellene tenni, amit lehet!

(#15362) madle válasza gyeniko (#15361) üzenetére


madle
őstag

Azt a Finluxot én is sokaktól hallottam. Egyébként nekem is semmi extra kívánságom nincs, csak legyen egy jó képfrissítési értéke, meg minimum 46 centis legyen, ennyi igazaból. De haverom Samu promoter és persze tőle hallom folyamatosan, hogy csak a Samu, függetlenül a promoterkedéstől :D 46F6400-at illetve 6470-et néztem eredetileg, csak most megtekintettem a Philips 50" modelljét :) Illetve most a Samsungnak amit irtam, szintén van egy nagyobb modellje 48F6200 bár ezt nem tudom mivel tud kevesebbet mint a 6400

(#15363) haslam


haslam
csendes tag

hello

ezek közül melyik lenne jobb vétel?

LG 37LE5300

Samsung UE 40 C5000Q

valakinek van tapasztalata esetleg valamelyikkel?

köszi

(#15364) Rick4 válasza gyeniko (#15361) üzenetére


Rick4
félisten

Nem marad ki, bár most is egy sima 50Hz-es Blaun nézem a meccset, de semmi zavaró, rendben van a kép, ennyiért meg főleg, pedig technikailag a tévé a finlux kistestvére-- Akárhogy nézem, egy hasonló méretű projektornál 1000x jobb képe lesz.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#15365) gyeniko válasza Rick4 (#15364) üzenetére


gyeniko
őstag

OK, de a projektor, az "más tészta", ha csak ez a cél, akkor biztosan nem vállalsz kockázatot.
Engem önmagában, TV-ként érdekel, pl. LG65LM620, 60LA620, Samu PS63B680, UE55C8000 és 65H8090-nel versenyeztetve...

Nem tehetünk meg mindig mindent, amit kellene, de azt mindig meg kellene tenni, amit lehet!

(#15366) csodacsoki


csodacsoki
tag

Halihó!
Samsung 40H5030 120.000Ft-ért megéri szerintetek, vagy ennyiért van jobb? Elsösorban képminöségre gondolok, Smart meg 3D nem szempont.

(#15367) LucasGrant válasza haslam (#15363) üzenetére


LucasGrant
aktív tag

Egyik se egy mai darab, de ha jól rémlik az LE5300 valós 100Hz-es, volt, a C5000 meg biztos, hogy 50Hz-es, és meglehetősen híresen lila. Igaz kisebb az LE5300 de jobb választás, mindegyik 2010es széria.

(#15368) haslam válasza LucasGrant (#15367) üzenetére


haslam
csendes tag

az mit jelent, hogy 100hz volt. idő után már nem képes rá? ha 3 éves az már rejthet hibákat vagy milyen hátránya lehet? köszi

(#15369) PuMbA


PuMbA
titán

Új TV-ken ti láttok valami különbséget interpoláció meg mindenféle mozgóképfelbontást növelő opció bekapcsolásakor? Ugyanis én semmi különbséget nem tapasztalok egy Samsung F6100 50Hz és 100Hz-es módja között, ezért elkezdtem utánanézni a dolgoknak és ezt találtam például egy 2013-as F szériás Samsungról:

"Unlike most LED LCD TVs, however, it can also deliver full motion resolution at the same time -- you don't have to engage the oversmooth Soap Opera Effect to get optimum motion resolution. On the Panasonic E60, the LG and the Vizio, conversely, no mode offers true film cadence with zero smoothing and full motion resolution. "

Tehát minden esetben megvan az 1200-as mozgóképfelbontás például Samsung esetén, magyarán elvesztette a jelentőségét ez a mérőszám, legalábbis Samsungoknál mindenképp.

(#15370) superg válasza PuMbA (#15369) üzenetére


superg
senior tag

Az interpoláció(Mozgás javítás/de judder csúszka)elég komoly szappanoperaeffektet csinál azt nehéz nem észrevenni.Nem tudom 6100 tud e ilyet.Viszont én is olvastam teszteket és a másik (de blur) állítása nem okoz szappanoperát,viszont a mozgóképfelbontást növeli,ezt mérték.Mindent kikapcsolva 300 sort mérnek,mondjuk filmnél én a 300 sor hátrányát sem érzem de én lehet erre igénytelen is vagyok.

(#15371) LucasGrant válasza haslam (#15368) üzenetére


LucasGrant
aktív tag

100Hz azt jelenti, hogy a Tv számol ki köztes képkockát, ezáltal folyamatosabb lesz a mozgás.
Ez a funkció nem kopik ki a Tv-ből, az idő múlásával.
Nem tudom, hogy hol akarod venni,van e rá garancia, vagy inkább mennyiért, attól függ, hogy megéri e az árát, így nem friss modellként.

(#15372) Rick4 válasza PuMbA (#15369) üzenetére


Rick4
félisten

A 2012-es UE55ES6100-as, ami nekem is volt, nagyon más, mint a 2014-es F6100-as sorozat, konkrétan az F6400-zal egyezik meg képességeiben. Tehát ha új tévé F6400, az ugyanaz lesz, mint a másfél- két éves ES6100. Én amúgy ezeket mindig kikapcsoltam, nem érdekelt.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#15373) PuMbA válasza superg (#15370) üzenetére


PuMbA
titán

és Rick4: A szappanopera effektet én is látom, de azt, hogy a mozgó objektumoknak több részlete lenne, abból nem látok semmit. Focimeccs alatt próbáltam kihámozni a különbséget, de a guruló labda vagy a reklámtáblák gyors mozgásnál nem lettek részletesebbek 100Hz-en meg judder 10-es beállításon se. Most vagy nincs látható különbség a 300 és a nagyobb mozgásfelbontás között vagy igaz eme teszt, ahol azt állítják, hogy 50Hz-es módban mindenféle képjavító nélkül is megvan a teljes mozgásfelbontás.

[ Szerkesztve ]

(#15374) apszi válasza Rick4 (#15359) üzenetére


apszi
őstag

Erre a Finluxra én is baromi kíváncsi lennék. Mint korábban mondottam, nekem a környező tévékhez képest, persze ezek üzleti alapbeállítások, kifejezetten tetszett a képe. Különösen tetszett, hogy világos képeknél nem láttam "koszolódást" a sarkokban. Az ára meg...kérdés meddig él egy ilyen tv, és milyen a szerviz háttere...mondhatni verhetetlen. Lehet lecserélem a monitorom :C

[ Szerkesztve ]

(#15375) haslam válasza LucasGrant (#15371) üzenetére


haslam
csendes tag

(#15376) Rick4 válasza PuMbA (#15373) üzenetére


Rick4
félisten

Szerintem erre egyszerű a megoldás, ha a forrás eleve olyan bitrátájú, hogy ezek az élesnek szán részletek nem lesznek élesek, akkor neked akármilyen tévéd van, a tévé nem fogja tudni magától, milyennek kellene legyen a kép, a próbálkozás meg nem ad különb eredményt. Szerintem van egy bejövő jel minőségi szint, ami alatt nem lesz érdemben használható ez a funkció,

apszi: Itt volt táv, kikapcsoltam a bemutató módot, és álligattam a képet nekem tetsző értékekre, és szerintem is rendben volt. Enniyért nincs másik ekkora méretben, 2 év gari van rá, ha 2 év múlva ki kell dobni, akkor is kb ugyanott állsz, mint ha most veszel egy 500K-s távát, és két év múlva 300-at ár. :D A vestel termékportfóliója miatt meg kizárt, hogy alkatrész ne lenne hozzá bontottan, a panel ugye minden tévénél egy tévé ára, a többiből meg a sok betört paneles miatt mindig van bontott cucc. Amúgy fölöttem volt a polcon egy kisebb hyundai, ennem a távja azonnal vitte azt is, a menü ikon- elrendezés- sorrend tekintetében gyakorlatilag kistestvére volt, ergo tuti nem lesz gond az alkatrészekkel sem. Sőt, egy komolyabb Samsung- LG vezérlőpanel is 40K magassága újonnan, ez olcsóbb kell hogy legyen, de azért megérdeklődöm a helyi samsung- LG márkaszervizem embertől (aki kijön, ha garanciában kell csinálni ezeket) hogy tud-e róla valamit, ha a friss modell miatt hosszabb távon még nincs is tapasztalat, de infója a konszernről, meg a javíthatóságról lehet.

[ Szerkesztve ]

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#15377) vicces


vicces
addikt

szerintetek a 2 közül melyiket válasszam?

sony KDL-42W705

sony KDL-42W655

kb 30000 az árkülönbözet. a kijelzők mennyiben különböznek, ha egyátalán különböznek?az első már wifis a másik csak kábeles netet fogad, de nem is lényeg.

:)

(#15378) nismoka válasza vicces (#15377) üzenetére


nismoka
addikt

Mindkettő wifis. 705-ön több az usb és a hdmi, kicsit jobb rajta a fehér és újabb okosabb menü, de nincs nagy difi.

[ Szerkesztve ]

(#15379) kovimre


kovimre
tag

Sziasztok!

Milyen TV-t ajánlotok 50e-ig, amely 22-24"-os és támogatja a DVB-C-t ?

Erről mi a véleményetek? Mi a különbség a sima 300 és 300EW között?

(#15380) PuMbA válasza Rick4 (#15376) üzenetére


PuMbA
titán

Ez igaz :K M1 HD-val néztem :) Ennél nem lesz jobb minőségű a TV adás még sok évig, szóval tényleg semmi értelme ennek a mozgásfelbontásnak.

(#15381) apszi válasza Rick4 (#15376) üzenetére


apszi
őstag

Köszönöm a tájékoztatást, ha van további infómorzsád, szívesen veszem :R

(#15382) Rick4 válasza apszi (#15381) üzenetére


Rick4
félisten

Tolok képet infót, ahogy megvan, csak a héten autóvásárlásban vagyok, priorizálnom kell a dolgokat.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#15383) Tian66


Tian66
senior tag

Sziasztok. Behalt a tv-m. Plazma volt. Vennék LCD-t 50est. Tudtok ajánlani valamit 200 alatt?
Smart, 3D ,wifi nem kell.

[ Szerkesztve ]

(#15384) lilricsi


lilricsi
tag

Sziasztok!
Szeretnék venni egy Tv-t a nagyszülőmnek. Bedöglött a mostani, 82cm-es fer el, 100e ft lenne a maximum ami belefér. Sima analóg adás fog menni rajta, semmi más.
Előre is köszi a választ.

(#15385) Rick4 válasza Tian66 (#15383) üzenetére


Rick4
félisten

Auchanban vettem Blaupunkt 50"-os Ledes LCD-t, kemény 120K újonnan, 2 év garival, teljesen rendben van. Szép a kép, mély a fekete, pendriveról járszik mindent, vesz is fel rá stb stb. Fogyaszt kb 60W-ot, bár én rögtön visszavettem a szervizmenüben a háttérvilágítást 75%-ra, mert majdnem megvakultam, brutál, ahogy nyomta.
Ennyiért teljesen vállalható.

lilricsi: hyundai és a hasonló márkák 50-60K-ért vannak újonnan, akár még ilyen is lehet.

[ Szerkesztve ]

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#15386) Tian66 válasza Rick4 (#15385) üzenetére


Tian66
senior tag

Köszi. Esetleg népszerübb gyártótól? 50es volt az elõzõ is, a fali konzol jó lesz ehhez is?

(#15387) Rick4 válasza Tian66 (#15386) üzenetére


Rick4
félisten

Idegenkedsz ettől, mert nem népszerű? Minden hasonló méretű aminek ennél jobb neve van (bár a blaupunkt nem kevésbé neves, még akkor se, ha a vestel nevű cég gyártja) 1.5x ennyibe kerül. Ja, 400X40-as vesa felfogatása van.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#15388) Tian66 válasza Rick4 (#15387) üzenetére


Tian66
senior tag

A 1.5x es ár még belefér, ha jó a mozgás leképzése és van használható feketéje, már amennyire lehet.

(#15389) satmen


satmen
tag

Bocs, hogy belevaú... de: Amit az előbbiekben Rick4 kolléga írt, csak megerősíteni tudom. Az az 50-es Blauazért az árért nagyon rendben van!
Biztos vagyok benne, hogy ár/érték arányban nem találsz jobbat!
Apropó: csere miatt elképzelhető, hogy megválok egy ilyentől.
Dobjon pü-t, ha valakit érdekel.

[ Szerkesztve ]

(#15390) viharkabat válasza satmen (#15389) üzenetére


viharkabat
aktív tag

Biztos vagyok benne, hogy ár/érték arányban nem találsz jobbat!
Apropó: csere miatt elképzelhető, hogy megválok egy ilyentő
l.

:D

(#15391) Tian66


Tian66
senior tag

Miért a csere ha annyira jó? :)

(#15392) satmen


satmen
tag

viharkabat: nyugodtan kacarássz, fél éve használom... bocs, hogy mertem véleményt írni. :)
Tian66: váratlan, kedvező lehetőség, aminek nem tudok ellenállni. :)

(#15393) Rick4 válasza Tian66 (#15388) üzenetére


Rick4
félisten

Hét végén focimeccset néztem, ennek tökéletes a mozgásleképzése, és a feketéje is. Az előző tévém egy UE55ES6100 volt, ami 1.5 éve tripla áron volt, nem is a xarabb fajta tévé, most vitték el pár napja, ennek a helyére tettem be ideiglenesen. Teljesen rendben van, hidd el nekem, nem kell többet kiadni tévére, hogy jó tévéd legyen.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#15394) satmen válasza Rick4 (#15393) üzenetére


satmen
tag

Én sem nagyon hittem, hogy lehet jót kapni jóval kevesebbért is... Nyilván nem mondja senki, hogy a nagy márkák prémium kategóriájú és árú típusait űbereli. De azt igenis -tapasztalatból- állítom, hogy átlagos felhasználónak átlagos célra nagyon jó vétel lehet. (nekem pl. nem feltételes módban)
Pedig szerencsére a látásom is jó! :)

(#15395) Tian66


Tian66
senior tag

Megnézem élöben, köszi mindenkinek.

(#15396) kowik


kowik
tag

Sziasztok tv vásárlás előtt állok. Hálószobába 2,6m körüli távolságból. Ami biztos, hogy Full HD kellene.
80-as vagy 102-es legyen?
100Hz vagy 200Hz?
A 3D kikapcsolható a 3D-s készülékekben? (MM-ben néztem ilyen távolságról egy Samsung UE40F6100-on meccset és kicsit zavaró volt a kép)
Smart és 3D nem feltétel.
Mit ajánlanátok 120K alatt?

(#15397) borbas666


borbas666
aktív tag

Hali.
Szerintetek ez vállalható készülék? [link]
A szülőknek lenne, régi CRT tv-t váltana ki. Ebben az árban van jobb választás?
Ez valódi 100hz-es? Semmi csillivilli smart funkció és full hd nem érdekes.

iPhone 11 64GB / PS4 Slim 1TB

(#15398) starpeter


starpeter
senior tag

Sziasztok!

3 hete vettem egy JVC LT-32HG35E Full HD-s LED-es LCD televíziót.
2 héten át rendesen ment aztán fogja magát és elmegy a hang. A hang ,csak úgy jön vissza ha kikapcsolom a tv-t és utána be és sajnos utána megint kb 1-2 perc után elmegy a hang. Sajnos használtan vettem az OLX-en és nem tudom ,hogy a vevő mit kezdene vele.. Mitől lehet ez a probléma? Már minden beállítást néztem rajta ,de semmi.

[ Szerkesztve ]

(#15399) T_Stark válasza kowik (#15396) üzenetére


T_Stark
őstag

102-es legyen, az F6100 szerintem jó is lenne. A 3D természetesen kikapcsolható.

(#15400) EnoMan


EnoMan
csendes tag

Sziasztok!

Adott egy Media Markt VORTEX V32C02D TV.Szombaton vettem, szóval még élhetek a visszavétellel holnap.Az lenne a kérdésem, hogy Divx-es filmekkel másnak is vannak problémái?Speciel nekem a hang egy filmnél se megy.Az már egy másik kérdés, hogy az egyik hangszóró alapból recseg sima tv adásoknál..... :(

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LED / LCD TV topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.