Hirdetés

2024. május 21., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:42:15

LOGOUT.hu

WLAN, WiFi, vezeték nélküli hálózat

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#22451) Johnzy válasza barack21 (#22428) üzenetére


Johnzy
tag

Jó, én itt vesztettem el a fonalat :DDD

[ Szerkesztve ]

Pörögjünk!!! - mondta a papagáj és belerepült a ventilátorba...

(#22452) ssolitude válasza nemdan (#22449) üzenetére


ssolitude
őstag

Ez remek.
Ezek erősítenek is gondolom a jelen. Használtan mennyire rizikós ilyesmit venni?

''If I could start again \ A million miles away \ I would keep myself \ I would find a way...'' from Hurt by Johnny Cash

(#22453) Kuka válasza Johnzy (#22404) üzenetére


Kuka
csendes tag

Helló! Még a kábeles 'ezermesterezés' sem ennyire egyértelmű, mert kf-ön lakom és bérlem a lakást... :) szóval ezért írtam, hogy kilőve. Bár rékérdezhetek, hogy elvezethetem-e, de kis esélyt látok reá.

Menjünk viszont fokozatosan.

1. Ha mondjuk nem akarok le is tölteni és streamelni TV párhuzamosan, akkor még állhat a drága Linksys rendszer. Ez miért rizikós? Illetve lehet, hogy csak ez a megoldás lesz, de persze a ktg-ek miatt nem biztos. Gondolom a Linksyshez is lehet még egy jeltovábbító vagy mittomén mit venni. Nem gazdaságos, de működne?

2. Ha mondjuk feladom a streamelést és mondjuk USB drive-ról (mediaboxon keresztül) játszom le a TV-n, akkor van különbség? Azaz csak a streamelés miatt más cucc kell? Persze itt még egy médiaboxot is hozzószámolhatunk, mert csak sima usb-n keresztül elég kevés formátumot játszik le a TV.

3. Hallottam olyanról, hogy elektromos hálózaton való adatforgalom (pl. [link]). Ez működhet? Ezt tudom vajh routerre tenni? (tudom, ez nem wifi téma...)

Vagy veszek egy k hosszú kábelt és mindig összetekerem, ha nem kell :) Ebben az esetben a kérdés: mennyibe kerül 20m CAT5 ethernet kábel? :D Jelveszteség van ilyenkor? Bazz, lehet, h ez lesz... :C

Azért kíváncsi vagyok a föntiekre is:)

Thx!

(#22454) nemdan válasza ssolitude (#22452) üzenetére


nemdan
senior tag

Nem sok rizikó van benne, mert vagy jó vagy nem :DD :DD középút nem igazán van ezeknél ;]

A google olyan , mint a nők... Be sem fejezted a mondatot , már találgat..

(#22455) ssolitude válasza nemdan (#22454) üzenetére


ssolitude
őstag

Esetleg valami hasonlót? [link]
Gondolom TP-link és társai felejtős?

[ Szerkesztve ]

''If I could start again \ A million miles away \ I would keep myself \ I would find a way...'' from Hurt by Johnny Cash

(#22456) Csabeh


Csabeh
csendes tag

Üdv Urak!

Utolsó mentsvárként fordulnék hozzátok egy wifivel kapcsolatos problémával. Dlink DIR-635 típusú routerem van és windows 7 operációs rendszerem. A problémám az, hogy az internet számomra kifürkészhetetlen okból és kiszámíthatatlanul leáll és a jobb alsó sarokban a wifi jelerősség jelző ikonon megjelenik egy sárga felkiáltójel. A probléma másodpercek alatt megoldható, ha rányomok a hibaelhárítás lehetőségre, így saját magát kijavítja és az internet újra működik.
Több gép is üzemel a hálózaton, bizonyos esetekben akár 3 is, de nem törvényszerű , hogy mind 3-nál egyszerre fordul elő a probléma. Kb 3-4 hónapja használok win 7-et, előtte xp volt és a probléma ott is jelentkezett.
A netem jelen pillanatban 38/19 mbps sebességet ér el és a Diginél vagyok.
Sok angol nyelvű fórumban is keresgéltem már, milyen router beállítást javasolnak, próbáltam módosítani, hogy melyik chanelt használja és már nem is emlékszem mi mindent, de semmi sem segített eddig és elég kellemetlen, hogy időről időre megszakad. Néha 1 napig nem csinálja, néha pedig 2 óránként. Próbáltam a win7-el automatice lefrissíttetni a hálókártya illesztőprogramokat is, de azt mondta naprakészek.
Lehet, hogy kuruzslás, de azt vettem észre, hogy azon a gépen szakad meg a legkevésbé, amelyik legrégebb óta online..
Hálásan köszönöm előre is a segítségeteket

(#22457) nemdan válasza ssolitude (#22455) üzenetére


nemdan
senior tag

Személy szerint nekem a legtöbb cuccom Tp-Link, routerekkel, wifi adapterekkel semmi bajom, nagyon jól teljesítenek az árukhoz képest..de az antennák azok már nem annyira.Létezik Tp-Linkből az a 8dBi-s, van talpas és sima változata is, na az elég gyenge teljesítményt nyújt..meg sem közelíti a gyári értékeket. :N Ezt a König-et nem ismerem, de szerintem nem lehet rossz. :K

A google olyan , mint a nők... Be sem fejezted a mondatot , már találgat..

(#22458) Johnzy válasza petata (#22436) üzenetére


Johnzy
tag

- BIOS-ban nézd meg, hogy engedélyezve van-e.
- Esetleg a pakolás közben megsérülhetett a régi kábel.
- Az eszközkezelő hálózatos részét figyelmetlenül tekintetted át.
- A Hálózatkezelő központban maga a hálózati adapter tiltva van.
(kifogytam, többet nem tudok :( )

Pörögjünk!!! - mondta a papagáj és belerepült a ventilátorba...

(#22459) Johnzy válasza petata (#22438) üzenetére


Johnzy
tag

Jókor :DDD

Pörögjünk!!! - mondta a papagáj és belerepült a ventilátorba...

(#22460) Xpod válasza Csabeh (#22456) üzenetére


Xpod
addikt

Szia

Hasonló problémával én is találkoztam már többféle számítógépen.
Megszakadáskor ha beírod, parancssorba, hogy ipconfig /all akkor akkor a DNS kiszolgálónál a 0.0.0.0 szerepel az első helyen.
Az általam üzemeltetett gépeknál a legfrissebb hálókártya driver + SP1 felrakása megoldotta a problémát.

Most kezdődjék a tánc! - mondta a papagáj és berepült a ventilátorba.

(#22461) Johnzy válasza Csabeh (#22456) üzenetére


Johnzy
tag

Egyetlen egy dologra tudok tippelni; döglődik a router :O Sajna van hogy az egy-két hónapos megy vissza a boltnak mert annyira megadja magát :(((
(esetleg annyi, hogy mivel digi és lehet hogy a te környéked nincs annyira jó helyzetben, így néha elmegy a net, konkrétan nem kap IP-t maga a router, de amint rámésza hibajavításra úgy veszi a ruttyó, hogy net kéne ezért kér új IP-t WAN felöl és máris kapja)
Kábellel próbáltad?
A routerben a WAN beállításnál a "Connect on Demand" mennyin van??

Pörögjünk!!! - mondta a papagáj és belerepült a ventilátorba...

(#22462) mezis válasza Csabeh (#22456) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!

InSSIDer-t a WiFi-s PC-kre, aztán majd meglátjuk, ha már látjuk is azt, amit most csak saccolgatunk..

[ Szerkesztve ]

mezis

(#22463) Krissz5435 válasza nemdan (#22449) üzenetére


Krissz5435
aktív tag

Mit tud mondjuk ez a levelone 7dbi-s amit egy sima 900ft-os 8dbi-s tp-link nem tud?

Mondjuk nekem kettő 8dbi-s is van a routeren és 10-20 %ot erősítettek az 5 dbi-shez képest. Attól függően melyik gépen nézem.

[ Szerkesztve ]

"Ha én pm-et kapok válaszolok is rá. Ezt mástól is elvárom akinek írok."

(#22464) nemdan válasza Krissz5435 (#22463) üzenetére


nemdan
senior tag

Pl. annyit, hogy az le is adja az a teljesítményt amit specifikálnak rá gyárilag. Persze ez nem saját tapasztalat, csupán csak olvastam jókat róla.Ha ott hazudtak,akkor én is hazudok. Egy biztos, ez a 8 dBi-s Tp-Link ugyanazt tudja mint a gyári 3 dBi-s ami előtte a routeremen volt..

A google olyan , mint a nők... Be sem fejezted a mondatot , már találgat..

(#22465) Johnzy válasza Kuka (#22453) üzenetére


Johnzy
tag

1.: Azért rizikós, mert kitudja, hogy a linksys router / tplink evő páros a vastag födémek miatt képes lesz-e rendesen kommunikálni. Jeltovábbító okos dolog, csak nem tudom, hogy léteik-e simultaneously dua-band-os :F

2.: Streamben igen, legalábbis az időkben. Ameddig a rendszer nagyobb mint az igény, addig nincs baj. Ha neked összejön a sim.dualband-al egy 120Mbps-es csatornád, akkor nyugodtan tolhatod a BD50-et. Ha az építészeti jellemzők következtében ez a csatorna csak 48Mbps-es akkor már a net egy töredéke bukta és legjobb esetben olyan 20-30 Mbps-es filmek csússzanak csak zökkenőmentesen le.
Amennyiben médialejátszót veszel, (lásd nálam WD TV Streaming), úgy annyi előnye lesz az USB-s vinyónak hogy abba aztán nem zavar be a torrent és tiszta, kábeles 200-250 Mbps-es kapcsolatod van a forrás felé!

3.: Nah, ez jó kérdés, fingom sincs! :DDD Annyit tudok, hogya dolgokat sose jó keverni, itt a 230V-os hálózat elegyedik egy LAN-al, ami papírforma szerint nem az igazi, de ha a mérnökök ezt működőképesre alkották meg akkor miért ne ;)
Persze itt is van egy nagy gáz; kitudja, hogy milyen a ház villamos rendszere, milyen állapotban vannak a kábelek, milyenek a kötések. Sajnos ezek minősége is befolyásolhatja az erősáramú villamos hálózatot történő adatátvitel minőségét.

4.: Az összetekerés addig elmegy ameddig havonta 1x kell 30 percre és nem tovább. :DDD
5.: EME

Jelveszteség: IRRELEVÁNS!

Pörögjünk!!! - mondta a papagáj és belerepült a ventilátorba...

(#22466) Csabeh


Csabeh
csendes tag

Feltettem az inSSIDer 2.1-et, de nem igazán tudom mit kellene figyelnem.. Újabb észrevétel, mondjuk csak feltételezés, de mintha akkor szakadna meg leginkább amikor "terhelés alatt van", pl letöltés nagy sávszélességgel vagy ilyesmi.. ezt a connect on demand-ot egyelőre nem találom a beállítások között.. ez internet, wireless vagy network setting inkább?
köszönöm a válaszokat! (kábellel még nem próbáltam, de szükség szerint ki fogom próbálni)

[ Szerkesztve ]

(#22467) Krissz5435 válasza nemdan (#22464) üzenetére


Krissz5435
aktív tag

Hát mindegy, nekem megvan a 80-90%-os jel, szóval az nekem bőven elég. Ezért már nem fogok kiadni x ezer forintokat. Nem érné meg. Meg amúgy is én vagyok a routertől legtávolabb.

"Ha én pm-et kapok válaszolok is rá. Ezt mástól is elvárom akinek írok."

(#22468) Csabeh válasza Johnzy (#22461) üzenetére


Csabeh
csendes tag

A kerületünk ezen részén tudtommal elég régóta van Digi, nem tudom emiatt kizárhatjuk-e a szolgáltató felelősségét a problémával kapcsolatban, illetve nem is megy el minden gépen feltétlen egyszerre a net.
Közben szerintem megtaláltam a connect on demand-ot csak kicsit másképp van itt. Reconnect mode: on demand és Maximum idle time: 5 (minutes, 0=infinite).

(#22469) Johnzy válasza Csabeh (#22468) üzenetére


Johnzy
tag

Én kezdésnek tesztelném a rendszert egy pár napig kábellel. Mondjuk egy hétig. Ha ott nincs hiba, akkor wifi. Ha van akkor net. Ha lustább vagy ehhez, akkor én beraknák egy 30 perces üresjárat bontási időt:
Connect on Demand: 30
Save
OK

Pörögjünk!!! - mondta a papagáj és belerepült a ventilátorba...

(#22470) freemanone válasza Kuka (#22453) üzenetére


freemanone
őstag

Olvasva az itt leírtakat, nekem támadt egy ötletem, hogy esetleg az ablakba kivezetni az antennákat a földszinten és a másodikon 1-2m-es koax kábellel külső antennás routerekről és így optikai rálátással nagyon jó jeled lesz egy 300mbps N-es rendszeren.
Nem tudom, hogy ez megoldható-e, de ez így biztos kapcsolat lenne, ami elég a nethez és a HD stream-hez egyszerre. Egy kis lyukat az ablak alatt sziloplasztal vagy purhabbal be lehet fedni akármikor. :K

Az elektromos hálózatos cuccot meg inkább felejtsd el. Sima dvdrip is promlémás rajta néha...
Bár ezt csak olvastam, pár helyen.

[ Szerkesztve ]

(#22471) Johnzy válasza freemanone (#22470) üzenetére


Johnzy
tag

"Az elektromos hálózatos cuccot meg inkább felejtsd el. Sima dvdrip is promlémás rajta néha..."

Az a baj, hogy ezt is környezete válogatja. Ha rendesen ki van építve az erősáramú hálózat rendes kötésekkel, akkor a 70-80 Mbps-et simán bírnia kell, akadás nélkül, ami már bőven elég egy BD25-öt lejátszásához!

Pörögjünk!!! - mondta a papagáj és belerepült a ventilátorba...

(#22472) nemdan válasza freemanone (#22470) üzenetére


nemdan
senior tag

Egy divX DvdRip-hez még ~20 Mbit is elég.Sőt én G-s hálózaton akadásmentesen néztem a 720p mkv-t is, csak beletekeréseket viselte nehezebben.

A google olyan , mint a nők... Be sem fejezted a mondatot , már találgat..

(#22473) Johnzy válasza nemdan (#22472) üzenetére


Johnzy
tag

Csak mivel rendes nagy TV-je van a földszinten, amiről így feltételezhetem, hogy egy jobb típusú full HD-s, így nem a csuri, 700MB-os DVD-ripet fogja nézni...

Pörögjünk!!! - mondta a papagáj és belerepült a ventilátorba...

(#22474) aag


aag
őstag

Van egy pécém, ami egy hotspotról kap wifin internetet. Erről a pécéről szeretnék egy ruternek internetet átadni, hogy aztán a ház egy másik szobájában, egy másik pécém wifin kaphasson internetet. (10.04-es ubit használok) Hogyan kell ezt megcsinálni?

[ Szerkesztve ]

(#22475) freemanone válasza nemdan (#22472) üzenetére


freemanone
őstag

Igen, egész konkrétan amiket olvastam róla az, hogy egy régebbi áramhálózat esetén a 200mbps maxban meghatározott powerline adapterek épphogy 20mbps körül teljesítettek NORMÁL környezetben. Nem üres konnektorokkal, minden más fogyasztótól megszabadulva, azonos fázison. Mellékesen powerline adapter a 2 lakás között nekem eléggé érdekesen hangzik. Pl tegyük fel h neked is meg a szomszédnak is van.... akkor kvázi egy hálózatra kerülünk? :U
De tessék itt van egy PH-s teszt:
[link]
Itt az egyik kedvenc részem belőle, csak hogy érezd mennyire stabil egy ilyen hálózat:
"Az „olcsó kínai” elektromos hősugárzó, melytől „kiváló” minősége és magas fogyasztása miatt azt vártuk, hogy jól betesz az adatátvitelnek, nem zavarta különösebben a forgalmat. Ellenben a két energiatakarékos izzóval ellátott IKEA lámpa alaposan – 3 MB/s-mal – behúzta a kéziféket."

Továbbra is azt mondom, hogy ablakon kívül optikai rálátás WIFI 300N-es kapcsolattal járna a legjobban, ha a kábel ennyire nem megoldható. Bár akkor már kilógatnék az ablakon egy UTP kábelt, rögzívte pár ponton. Pár helyen láttam ilyen megoldást. :)
Egy biztos épületen belül 2,4GHZ-s wifivel, de még 5GHZ-el sem vállalnám be az 50mbps net stabil továbbítását a két emelet között.

(#22476) freemanone válasza aag (#22474) üzenetére


freemanone
őstag

Beállítod az ubidat net gateway-nek amit így kell csinálni: [link]

Majd bedugod az utp kábelt a routerbe és értelem szerűen beállítod rajta wifi-t, a netkapcsolatnál pedig kábelest kell választani.

[ Szerkesztve ]

(#22477) aag válasza freemanone (#22476) üzenetére


aag
őstag

:R

(#22478) aag válasza freemanone (#22476) üzenetére


aag
őstag

sajnos ez nem jött össze. :( Esetleg valami program létezik rá? :F

(#22479) freemanone válasza aag (#22478) üzenetére


freemanone
őstag

Létezik, a network GUI amit a doksi is ír. Azon kívül van a parancssor. Az, hogy "sajnos ez nem jött össze" eléggé homályos. Mi nem jött össze? :U
Hogy teszteltél? Mit csináltál egyáltalán? :U

[ Szerkesztve ]

(#22480) KalJack


KalJack
csendes tag

Sziasztok!

Hozzáértő emberek véleményére lennék kíváncsi az alábbi helyzettel kapcsolatban...

Adott egy 15 MBit/s-es t-home vezetékes net egy beton társasház földszintjén. Ezt szeretném feljuttatni ennek a háznak a 3. emeletére (tehát 3 födém van közte) vezeték nélküli formában. Megoldható-e ez a jelenleg rendelkezésre álló eszközökkel úgy, hogy azért használható is legyen a kapcsolat? Ja és ne kerüljön 30-40-50 ezerbe :D Egyébként normális hétköznapi böngészésre használnám, semmi extra letöltés vagy ilyesmi.
Ha van megoldás akkor mi lenne a legegyszerűbb, legkevesebb eszközt igénylő lehetőség? Mivel társasház így azzal is gondolom kalkulálni kell, hogy azért már van itt a levegőben néhány hasonló wifis megoldás :)

Előre is köszi a segítséget!

(#22481) aag válasza freemanone (#22479) üzenetére


aag
őstag

Bonyolult lenne leírni, de az a helyzet, hogy miközben a pécémről egy böngészőről a http://192.168.1.1 címen elérem a ruteremet, aközben a hálózati beállításokban nem látszik aktív eszköznek. A ruteren két helyre is lehet dugni a hálókábelt. És kétféle kábel is létezik. Talán ez lehet a baj? :F

(#22482) forrest85 válasza KalJack (#22480) üzenetére


forrest85
senior tag

Ablakon mind a 2 szinten kidugtok egy-egy antennát. Egyik az AP másik pedig a Client.
2db Access Pointot kell venni. AirLive v. TP-Link.

A futás csak azoknak való, akik nem elég intelligensek a TV nézéshez!

(#22483) freemanone válasza aag (#22481) üzenetére


freemanone
őstag

A routeren mindenképp (általában kék) WAN/Internet feliratú portba dugd be, a PC-ből jövő kanócot.
Nálad fordított szitu van mint általában szokott lenni! A routert csak arról a gépről fogod tudni configolni, amelyik wifin csatlakozik rá majd. Mivel a PC-d jelen felállásban kvázi ISP szerepet tölt be, ha a gateway-t jól lőtted be az ubin.
Szóval ha eléred a routeredet az internetet megosztani kívánó PC-ről akkor az már régen rosz! :D
Írj majd h mi történt, de simán mennie kéne ebben a felállásban:

internet ---->> PC#1 (wlan) ----->> router WAN port ---->> wifi / lan port ahova szeretnéd.

[ Szerkesztve ]

(#22484) freemanone válasza forrest85 (#22482) üzenetére


freemanone
őstag

A legolcsóbb pedig egy elég hosszú utp kábel jól rögzítve szintén ablakon kidugva. Persze az AP-s megoldás is tökéletes! :K

(#22485) aag válasza freemanone (#22483) üzenetére


aag
őstag

Ezt mind értem és eleve így is csináltam, mégsem megy.

Szóval ha eléred a routeredet az internetet megosztani kívánó PC-ről akkor az már régen rosz!

Pedig ez a helyzet. Elérem. Gondoltam, hogy itt van a kutya elásva. Mit rontok el?

Írj majd h mi történt, de simán mennie kéne ebben a felállásban:
internet ---->> PC#1 (wlan) ----->> router WAN port ---->> wifi / lan port ahova szeretnéd.

Persze, megírom, ha megcsináltam. :K

(#22486) freemanone válasza aag (#22485) üzenetére


freemanone
őstag

Jut eszembe, ha a remote management engedélyezve van akkor eléred a PC#1 oldaláról is. Bár nekem fura a 192.168.1.1 IP a routernek kiosztva. Nem csináltam még ubi alatt ilyet, de furcsának találom, hogy a DHCP általában gateway szerepet betöltő címet adott neki alapból.
Ha mégsem menne, akkor kérlek dobj fel 1 képernyőképet a router WAN státusz állapotáról. Esetleg nem kap DNS-t automatikusan a DHCP-ből... van pár lehetőség. De a portokra figyelni kell! :)

(#22487) KalJack válasza forrest85 (#22482) üzenetére


KalJack
csendes tag

Azt elfelejtettem leírni, hogy én a tetőtérben lakom, tehát nem sík falfelületről van szó. Szóval az antennák "nem látnák egymást", nem tudom ez probléma-e? Olyan opció nincs ahol falakon át működne a dolog?

(#22488) freemanone válasza KalJack (#22480) üzenetére


freemanone
őstag

3 emelet wifi-vel falakon belül iránytott nagyon jó nyereségű iránytott antennákkal ESETLEG működik. De itt az általad kilőtt 30-40-50k-s kategóriás cuccokról van szó.

Esetleg a kábel, vagy a tető szélére kivinni az antennát, hogy lássák egymást.

[ Szerkesztve ]

(#22489) And válasza KalJack (#22487) üzenetére


And
veterán

Ha az antennák közötti rálátást nem tudod megoldani, egy ilyen jellegű kapcsolatot szerintem ne tervezz wifi-re (és ez nem a pénzen múlik, beltérre nem tudsz extrém nagy nyereségű irányított antennákat tenni). Talán egy közeli, mindkét tervezett végpontról látható 'tükröző' felület (például szomszédos épülettömb falára irányított antennák) segítségével volna összehozható, de ez nagyon esetleges, ilyenre nem lehet alapozni. Ennél talán még a LAN kikábelezése is jobb ötlet.

(#22490) aag válasza freemanone (#22486) üzenetére


aag
őstag

Sajnos nem megy.

[ Szerkesztve ]

(#22491) f_sanyee válasza aag (#22490) üzenetére


f_sanyee
senior tag

ez amit linkeltel tudod hogy az a router amelyiktol a netet kapod es nem az amelyikkel osztani akarod?

(#22492) aag válasza f_sanyee (#22491) üzenetére


aag
őstag

Kitöröltem a címek miatt. Mit kérdezel?

(#22493) f_sanyee válasza aag (#22492) üzenetére


f_sanyee
senior tag

amit linkeltel az a hotspot router es nem az amivel meg akarod osztani a neted.
amugy senkit nem erdekel az ip cimed.

[ Szerkesztve ]

(#22494) aag válasza f_sanyee (#22493) üzenetére


aag
őstag

amit linkeltel az a hotspot router es nem az amivel meg akarod osztani a neted.

Húúú-tényleg. :B

[ Szerkesztve ]

(#22495) Wind-Storm válasza aag (#22494) üzenetére


Wind-Storm
őstag

A hosszú szerencsétlenkedés helyett...
Mindig ki fogja elégíteni a távoli gép internet-igényét a te géped, azaz mindig fog menni olyankor?
Szerintem jobb lenne egy AP-t beszerezned és azt belőnöd client módra.

(#22496) aag válasza Wind-Storm (#22495) üzenetére


aag
őstag

Mindig ki fogja elégíteni a távoli gép internet-igényét a te géped, azaz mindig fog menni olyankor?

Igen, mindig.

Szerintem jobb lenne egy AP-t beszerezned és azt belőnöd client módra.

Mitől lenne az jobb? Akkor-is csak egy gépem lenne interneten. nekem azonban kettő kellene. Egyébként sem akarok venni semmit. Ezzel az eszközparkkal meg lehet oldani a feladatot, csak én vagyok hozzá kissé még tudatlan. :B

(#22497) nemdan válasza aag (#22496) üzenetére


nemdan
senior tag

Tehát van egy 10.04-es Ubuntud, wifin kapod a jelet, és a gépből szeretnéd kábelen tovább adni, hogy a routered szétossza?

A google olyan , mint a nők... Be sem fejezted a mondatot , már találgat..

(#22498) aag válasza nemdan (#22497) üzenetére


aag
őstag

Pontosan! Tudsz segíteni?

(#22499) Wind-Storm válasza aag (#22496) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Mitől lenne az jobb? Akkor-is csak egy gépem lenne interneten. nekem azonban kettő kellene. Egyébként sem akarok venni semmit. Ezzel az eszközparkkal meg lehet oldani a feladatot, csak én vagyok hozzá kissé még tudatlan. :B

Attól, hogy az AP a routerbe lenne dugva és ha nem menne az ubuntus géped, akkor is lehetne a másik gépen netezni. Valamint ez megoldás lenne arra is, ha nem tudnád összehozni a linuxos gépen a dolgot...

[ Szerkesztve ]

(#22500) nemdan válasza aag (#22498) üzenetére


nemdan
senior tag

Van üres hálókártyád a gépben amit nem használsz?

A google olyan , mint a nők... Be sem fejezted a mondatot , már találgat..

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.