Hirdetés

2024. május 21., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:42:15

LOGOUT.hu

WLAN, WiFi, vezeték nélküli hálózat

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#21951) Pancsermeste válasza kali (#21950) üzenetére


Pancsermeste
őstag

No, végigpróbáltam az összes csatornát. A legrosszabb 1MB/s a legjobb 3MB/s - hát, ez is valami, kicsit javult a sebesség, de pl. egy telepített játék könyvtár átkopizása így is egész éjszakás feladat lesz... :(

nemdan: Persze

[ Szerkesztve ]

-= Pancsermeste® =-

(#21952) nemdan válasza Pancsermeste (#21951) üzenetére


nemdan
senior tag

tömörített fájlt próbáltál már mennyivel másol?

A google olyan , mint a nők... Be sem fejezted a mondatot , már találgat..

(#21953) mezis válasza Pancsermeste (#21951) üzenetére


mezis
nagyúr

Ha meg unod a sok próbálkozást, vedd műbe az InSSIDer-t. :K

mezis

(#21954) Pancsermeste válasza mezis (#21953) üzenetére


Pancsermeste
őstag

Hát de ezzel mit kezdjek? :F
Amúgy így néz ki. A -60dBm-es az enyém.
De tényleg így kell kinéznie ennek a karakterisztikának? Mit jelent az, hogy 5+9 csatorna? :F

[ Szerkesztve ]

-= Pancsermeste® =-

(#21955) Riegerr válasza Wind-Storm (#21904) üzenetére


Riegerr
tag

Kipróbáltam, amit írtál. Így is nehezen kapcsolódik és torrentezés alatt lejön 40 mb és behal. Szép fokozatosan esik le a sebesség és után megszűnik a net. Néha csak úgy tudom visszahozni a netet, hogy újra kell indítanom a routert. Most már tényleg nem tudom mi lehet a baj! :( A laptopon is volt ma olyan, hogy nem volt net.

(#21956) Wind-Storm válasza Riegerr (#21955) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Ki kéne nyomozni a dolgot..
Most már csak a triviális dolgokkal tudnék jönni:
(Sry ha esetleg már elhangzott ezek közül vmi.)
Közvetlenül a netet próbáltad már a gépbe dugni, hogy annak hibáját kizárjuk?
Rotueren a legújabb fw. van? router resetet próbáltál már majd újra bekonfigolni?
A net egyenesen a gépbe dugva mindig okés ha már próbáltad?
Illetve egy erősebb (esetleg kölcsön) routerrel még meg lehetne próbálni ha van rá lehetőség.

Amúgy nekem is ismerős volt ez a jelenség egy WRT54GL-lel, gyenge volt már a 25 megabites letöltésemhez, főleg utorrentben a kapcsolatok számának drasztikus csökkentésével tudtam eredményt elérni...

(#21957) Gubek-Einste válasza Pancsermeste (#21954) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Egy ilyen környezetben nem is csoda, hogy lassú a másolás, a sok másik hálózat elnyomja a tiédet, ezen max egy 5GHz sávra állással lehet javítani vagy ha kábellel csatlakozol.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#21958) Pancsermeste válasza Gubek-Einste (#21957) üzenetére


Pancsermeste
őstag

Remek!
Akkor, ha jól gondolom a jelenlegi 20Mbites internet előfizetésemet sem érdemes gyorsabbra cserélnem?! :U

-= Pancsermeste® =-

(#21959) mezis válasza Pancsermeste (#21954) üzenetére


mezis
nagyúr

Úgy tűnik, hogy talán az 1-es csatorna lenne számodra a legelőnyösebb.
Time Graph módban próbálj meg jobb helyet keresni a routernek (illetve antennájának), illetve a számítógépednek (antennájának). akár 10 cm is sokat változtathat.
És ha ez is kevés, jöhetnek az irányított antennák, bár a sok tükröző felület miatt az sem fog sokat javítani.

mezis

(#21960) mezis válasza Pancsermeste (#21958) üzenetére


mezis
nagyúr

Mire nem elég 20 MBit/s ? 1 MBit/s egy "normális" internetezéshez akár elég is lehet.

mezis

(#21961) Gubek-Einste válasza Pancsermeste (#21958) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Az, hogy milyen net csomagra fizetsz elő abban nem tudok segíteni de egy ilyen zsúfolt környezetben nem fogod tudni kihasználni wifi-n.
Érdemes lenne végig nézni az összes csatornát, hogy hol jobb a vételi lehetőség, kezdésnek azokat ahol a legkevesebb egyéb hálózat lóg be.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#21962) Riegerr válasza Wind-Storm (#21956) üzenetére


Riegerr
tag

Na sikerült!!! :) Elméletileg, eddig jól megy.
Lehet, hogy tényleg triviliális. Én nem értek a hálózatokhoz, de öcsémmel megtaláltuk a routerben a hibát.
Be volt kapcsolva a túlfolyásvédelem, ha jól értetem.
Ezek: Enable ICMP-FLOOD Attack Filtering
Enable UDP-FLOOD Filtering
Enable TCP-SYN-FLOOD Attack Filtering
Mondjuk az értékek kicsik. Csak 50, 500, 50-re volt állítva. De én nem kapcsolom vissza!
Nagyon szépen köszönöm a segítséget mindenkinek!

Üdv:
Riegerr

(#21963) Soma01 válasza Riegerr (#21962) üzenetére


Soma01
veterán

Inkább elárasztás védelem. Végül is... a torrent kapcsolatokat támadásnak vette a router? Ha így van, akkor meg van oldva most már.

(#21964) Soma01 válasza Riegerr (#21962) üzenetére


Soma01
veterán

Akkor jól elállítgattátok (vagy valalki) annó azt a routert. Nekem alapon van és az nincs bekapcsolva. Akkor lehet amúgy is csak bekapcsolni, ha előtte a valami hálózati statisztikát bekapcsolsz. Szóval az még mindig be van nálad kapcsolva ezek szerint.

(#21965) Riegerr válasza Soma01 (#21964) üzenetére


Riegerr
tag

Most költöztünk és a régi helyen ahol laktunk nem volt semmi gond a routerrel. Mondjuk a régi netem csak 5/0,5 volt. Ott biztos nem jött elő ez a probléma. Én nem állítottam át, az biztos. Rossz lekapcsolással átállítodhat?
Nem baj ezt is tudom!:) Csak elment 2 teljes napom mire megoldodott!

(#21966) Soma01 válasza Riegerr (#21965) üzenetére


Soma01
veterán

Nem állíthatódott el. De az a lényeg, hogy már jó. És köszi, hogy leírtad a tapasztalatodat. :C

(#21967) Wind-Storm válasza Riegerr (#21962) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Na az a lényeg, csak nehogy elkiabáld :D
Ez amúgy érdekes, mert ilyet én még nem tapasztaltam, hogy ezek gondot okoztak volna..

(#21968) davidcsaba93


davidcsaba93
aktív tag

Hali!
Az usb-s wifi adapterek teljesítményben és érzékenységben hogy viszonyulnak a pci-os kártyákhoz?

(#21969) Superhun válasza davidcsaba93 (#21968) üzenetére


Superhun
addikt

Az USB-s több porcit zabál, viszont jobb a jel, mert a házon kívül van.

(#21970) davidcsaba93 válasza Superhun (#21969) üzenetére


davidcsaba93
aktív tag

És pl. a telefonok beépített vevőjéhez képest?
Más: Ha egy usb-s vevőt usb hosszabbítóval használnék, a vezetéken gyengülne a jel?

[ Szerkesztve ]

(#21971) Superhun válasza davidcsaba93 (#21970) üzenetére


Superhun
addikt

A telefonoké vhol a kettő között van erősség szempontjából.

(#21972) Intruder2k5 válasza Superhun (#21969) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

"Az usb-s wifi adapterek teljesítményben és érzékenységben hogy viszonyulnak a pci-os kártyákhoz?"

"Az USB-s több porcit zabál, viszont jobb a jel, mert a házon kívül van."

Legjobb tudomásom szerint a PCI-os WiFi kártya antennái a házon kívül vannak! Vagy tévednék? :)

(#21973) Superhun válasza Intruder2k5 (#21972) üzenetére


Superhun
addikt

Jaja, bocsi, hülyeséget beszélek. :B Akkor úgy fogalmazok, hogy az USB-s jobb LEHET, ha hosszabítóval közlebb viszed a jelforrsához (és nem fog romlani a jel a hosszabbítóban :) ).

(#21974) Wind-Storm válasza Superhun (#21973) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Kis jelveszteségű kábellel toldható egy PCI-s kártyának is az antennakábele.
De ha már erről van szó, akkor inkább már egy jó AP!

(#21970) davidcsaba93

Más: Ha egy usb-s vevőt usb hosszabbítóval használnék, a vezetéken gyengülne a jel?

5 méterig nyugodtan használhatod passzív hosszabbítóval, már ha még működik olyan hosszúságún, de 3 méteren még tuti.

[ Szerkesztve ]

(#21975) Intruder2k5 válasza Wind-Storm (#21974) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Aztán meg UTP-n vagy 100m-ig! Milyen jól nézne ki, egy 70 méteres kábelen a WiFi adapter... :)

(#21976) Itachi82


Itachi82
aktív tag

Csá all!
Eddig még nem volt ilyen problémám, Wi-Fi-n kapom a netet, de most 1 percig van netem aztán 1-3 percig nincs, a hálózatnál ezt írja dns kiszolgáló nem válaszol!
Tudnátok segíteni? SMC SMCWEBT-G-m van!
Előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#21977) Intruder2k5 válasza Itachi82 (#21976) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Csá one!

Állíts be fix DNS-t, például a Google szervereit...

8.8.8.8
8.8.4.4

[ Szerkesztve ]

(#21978) Wind-Storm válasza Intruder2k5 (#21975) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Ez nem is olyan drága, de egy AP-val eleve meg lehetne ezt csinálni, sőt, egy PoE-t támogatónak még a tápot sem kell odavinni neki :K

(#21979) Intruder2k5 válasza Wind-Storm (#21978) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ja, de mondjuk inkább csak poén szinten írtam, ki a franc akar 70m kábelre tenni egy USB-s WiFi adaptert? :)

Amúgy meg van fordított variáció is, hogy a számítógép hálózat megy a 220-as rendszeren.

PowerLine

(#21980) Wind-Storm válasza Intruder2k5 (#21979) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Anno amikor még kezdő voltam a téren, lehet, hogy megfordult volna a fejemben ilyen... :C
Na ez meg a másik megoldás, bár inkább akkor már PoE... :D

(#21981) aag


aag
őstag

Sziasztok!

WIFI-n kapom a netet egy viszonylag távoli Hot Spotról. Jelenleg ezzel veszem az ablakból kb 32-es jel-erősséggel. Ha mondjuk ilyet vennék, kb. mennyi lenne a jel erőssége?

Esetleg valami még sokkal jobb módszer?

(#21982) Wind-Storm válasza aag (#21981) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Ezt a típust konkrétan nem ismerem, de a belső antennája alapján elég gyenge lehet. (bár gondolom ath9k chipsetes ez is mert a driver egyezik)
TL-WN722NC nekem is van csak Chamber nélkül, valószínűleg kétszer ennyi hálózatot látnál de jelerősségileg hülyeséget nem akarok mondani.
Ha ennyit szánnál egy adapterre (mert ez max. 2k-t ha megér) akkor már inkább egy PCI-os kártyát vegyél pl. Asus wl-138g_v2 és egy megfelelő driverrel kétszeres jelszinteket mérhetnél vele.
Viszont ehhez már kéne egy talpas antenna madzaggal.

Ja, vagy a legköltséghatékonyabb megoldásnak forrasztasz bele egy RP-SMA aljzatot amire már tudnál bármilyen antennát tekerni..

[ Szerkesztve ]

(#21983) And válasza aag (#21981) üzenetére


And
veterán

A "32" nem mértékegysége a jelerősségnek, mivel nem tudjuk róla, hogy micsoda. Százalék (minek a százaléka), jel/zaj viszony decibelben (az jó értéknek számítana), vagy egy érték egy hatvanas skálán? Így semmit nem mond, következésképp lehetetlen megmondani, hogy a másik, csatlakozós antennás kliens ugyanott mit produkálna.
"Esetleg valami még sokkal jobb módszer?"
Kültéri irányított antenna (mod.: plusz természetesen egy antennacsatlakozóval rendelkező kliens-eszköz, bármilyen csatolófelülettel), amely a hotspot felé néz. Gyakorlatilag bármilyen, pl. pici panelantenna jobb eredményt produkálna, mint ez a vacak USB-dongle a saját integrált antennájával, ott beltéren.

[ Szerkesztve ]

(#21984) Pancsermeste válasza Gubek-Einste (#21961) üzenetére


Pancsermeste
őstag

Végignéztem az összes csatornát, de nincs jelentős különbség köztük. Pont a szélső csatornák a leggyengébbek.... 5-ösön a legjobb vétel.
Na, mindegy, 20Mbit netre még éppen jó. Csak jó lett vna, ha a hálózaton lehetne értelmes sebességgel másolni adatot 2 gép között.

Köszönöm mindenkinek a segítséget! :R

-= Pancsermeste® =-

(#21985) Wind-Storm válasza Gubek-Einste (#21961) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Ha az zsúfolt akkor ez milyen? :D
és még ki sem tettem az ablakon az antennát, ahol olykor 110 AP-t is látok.. :DDD

Ja és egy apró észrevétel: annak ellenére, hogy G-s a kártyám, a 2.0-ás verzióval láttam 150 és 300N-es hálózatokat is, ezen kívül még azt is, melyik csatornákat használta..
Ezt nem tudom miért kellett „javítani" a 2.1-ben, legalábbis ezen chip tekintetében :U

A legáttekinthetőbb verzió még mindig az 1.2.8-as, az még rendezte az újonnan megjelenő hálózatokat, ha még az összes felderítése előtt valami alapján rendeztem, meg úgy alapból is áttekinthetőbb.

(#21984) Pancsermeste

Te amúgy milyen adaptert is használsz pontosan?
Nekem a 150-es 722N-emmel simán megy a 26 megabit még ilyen környezetben is..

[ Szerkesztve ]

(#21986) freemanone válasza Wind-Storm (#21985) üzenetére


freemanone
őstag

ehhez mit szólsz? :DDD Na ezért vagyok én 5ghz-n egyedül...! :DD

Spanyolországban vagyok egy kisvárosban, de az internetszolgáltatók routeres adsl modemet osztanak, nem sima modemet mint otthon. Bár egyes esetekben inkább ne tennék... az enyém a 10mbps-es netet nem bírta átlőni. 6-7 között ingadozott, 100-as lan-nal.

[ Szerkesztve ]

(#21987) Wind-Storm válasza freemanone (#21986) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Csak 27? az semmi az én 45, tegnapi 65-ömmel szemben (és ezek szobából foghatók..) :D
De ahogy nézem nem valami nagy az érzékenysége az adapterednek... (vagy külső antennája sincs :U) irányított antennákkal kell játszani, az a tuti :K

Hogy mennyi WEP van ott.. én tuti áttenném mindet egy csatornára, jó messze az 1-esre :DD

[ Szerkesztve ]

(#21988) Fleed


Fleed
aktív tag

Hali!
Van egy Fujitsu SA 3650 laptopom, ha alvó/ hibernált állapotba kerül a gépem, és utána újra használnám, elmegy az internet 5 perc után. Ha lekapcsolódom, majd újracsatlakozom a routerre, akkor megint megy pár percig, de ugyan az. Újra indításkor megoldódik a probléma. Biztos nem a router hibája. Legfrissebb driver van rajta. Kösz előre is a segítséget!

(#21989) Pancsermeste válasza Wind-Storm (#21985) üzenetére


Pancsermeste
őstag

TP-Link 300Mbps Wireless N adapter , mint ahogy az inSSIDer is írja jobb felső sarokban.
De van egy little-N 150Mbit-es is, az is ennyit tud.

A 26Mbit az talán nálam is megvan.... 2 gép között 3,5MB a másolás (most, hogy kihoztam belőle a maximumot)

-= Pancsermeste® =-

(#21990) Wind-Storm válasza Pancsermeste (#21989) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Ezektől az antenna nélküli vackoktól (én így hívom őket) túl sokat várni nem lehet.
Sose vennék egyet se, ami egyszer WLAN eszköz, annak legyen normális antennája, a komolyabb cuccokon se dísznek van.

(#21991) freemanone válasza Wind-Storm (#21987) üzenetére


freemanone
őstag

Csak wep 4 van sajna, és abból 3-at sikerült elcsípni a negyedik valamiért nem akarta bedobni a derekát! :U
Az elején jó volt ideiglenes netnek... :U :B

Csak 27...? Hát nekem épp elég :D Van több is, antennával szépen lehet látni. Van nálam egy régebbi 54mbps-es antennás kütyü, nem véletlenül tartottam meg. :B :U
Nincs külső antennája az adapternek. Viszont kipróbáltam egy olyat, hogy mi történik akkor, ha odateszem a router mellé az antennát. A jel felugrott -11(2,4) / -19(5) -re, de a sebességen ez nem változtat. Szóval az irányított antenna nekem nem jobb sajna. Valamint a csatornáknál is, az utolsón 20mbps esés, a többin stabil 100-120mbps között mozog.

[ Szerkesztve ]

(#21992) Wind-Storm válasza freemanone (#21991) üzenetére


Wind-Storm
őstag

:D

Jobb érzékenységű adapter kéne oda és a polarizáció is számít.
Én kipróbálnék több adaptert is, az biztos..

(#21993) Pancsermeste válasza Wind-Storm (#21990) üzenetére


Pancsermeste
őstag

Terveztem, hogy veszek egy PCI buszos kártyát, de attól tartok, azzal se lenne jobb a helyzet...
Ez az USB kütyü meg csak azért van, mert nagyon kedvező áron jutottam hozzá.

-= Pancsermeste® =-

(#21994) Wind-Storm válasza Pancsermeste (#21993) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Szerintem meg igen.
Csak nézegess teszteket, valami jó érzékenységű antennásat kéne venni aztán avval máris jó lesz. :K

(#21995) aag válasza Wind-Storm (#21982) üzenetére


aag
őstag

Köszönöm a válaszod!

valószínűleg kétszer ennyi hálózatot látnál de jelerősségileg hülyeséget nem akarok mondani

Értem.

akkor már inkább egy PCI-os kártyát vegyél

Miért, azok erősebb jelet adnak ki, illetve gyengébb jelet is feldolgoznak mint az USB-s modellek?

[ Szerkesztve ]

(#21996) aag válasza And (#21983) üzenetére


aag
őstag

Köszönöm a válaszod!

A "32" nem mértékegysége a jelerősségnek, mivel nem tudjuk róla, hogy micsoda.

Ubuntut használok (10.04). Így mutatja a jobb felső sarokban. Hogy pontosan micsoda azt én sem tudom, de az biztos, hogyha 1 méterre van a wifi, akkor 100-at ír ki. A 32-nél sajnos még szakadozik a Skype. El szeretném érni a 70-es értéket.

Gyakorlatilag bármilyen, pl. pici panelantenna jobb eredményt produkálna, mint ez a vacak USB-dongle a saját integrált antennájával, ott beltéren.

Ezt én is gondoltam. Ennél többet szeretnék tudni. Például a jelenlegi stickem résantennája és ez az antenna között hatásfokban mekkora lehet a különbség? Természetesen nem önmagában az antenna hatásfoka érdekel (8dBi), hanem a wifi-mre gyakorolt hatása.

Ilyet használ valaki?

[ Szerkesztve ]

(#21997) eksunmen


eksunmen
csendes tag

Sziasztok!

Most vásároltam egy E52-es használt telefont. Gondom van vele. Az a bajom, hogy ha megnyitom a WLAN-varázslót és csatlakoznék itthon a wifihez, beírom a kódot és azt írja ki, hogy "WLAN nem csatlakoztatható. Nem található WLAN hálózat." Pedig a WLAN-varázsló mutatja, hogy ott van a wifi. Máshol is ahol le van kódolva a wifi ugyanezt produkálja.
Ellenben ha ingyenes wifit talál szóval amihez nem kell kód azokra fellép.
Előtte E51-em volt, az fellépett a kódos wifikre is. Voltam már a Nokiánál, onnan is vettem a telefont, ott hagytam 2 órára de szerintem csak hülyítenek, azt mondták frissítették a szoftvert, én a telefonban azt látom, hogy 2011.10.15. volt utóljára frissítve. A szoftver verzió 081.003
Azt mondták még, hogy az itthoni wifivel vannak gondok, hiába mondogattam nekik, hogy az E51-el működött.

Aki tudna segíteni, azt megköszönném.

Sziasztok!

(#21998) kali válasza eksunmen (#21997) üzenetére


kali
legenda

milyen titkosítást (wep, wpa vagy wpa2) használsz?
mert a régi és gyenge wep például okozhat ilyen problémát!
az ssid nem tartalmaz esetleg ékezetes karaktert?
esetleg próbáld ki más/minden csatornán a wifi szórást, mert a szélsőséges csatorna is okozhat problémát!
a frissítésnél a dátum nem azt jelenti, hogy akkor volt utoljára frissítve, hanem azt, hogy akkori kiadású a firmware verzió!

[ Szerkesztve ]

(#21999) eksunmen válasza kali (#21998) üzenetére


eksunmen
csendes tag

WPA/WPA2- ként mutatja a telefon, de biztos így is van.
Az ssid az ha jól tudom a hálózat neve. De van ékezet benne. 2 laptop is működik így wifiről.
Ez nem tudom mit jelent amit írtál: "esetleg próbáld ki más/minden csatornán a wifi szórást, mert a szélsőséges csatorna is okozhat problémát!"
Nem vagyok nagy szakértője az ilyen dolgoknak, bocsi.
Előtte Nokia E51-em volt, az fellépett normálisan a jelszóval védett wifire is.
Akkor nem értem, a régebbi készülék probléma nélkül fellép de az újabb már problémákba ütközik? Mert azért ez érdekes dolog.

(#22000) kali válasza eksunmen (#21999) üzenetére


kali
legenda

az ssid és a jelszó ne tartalmazzon ékezetes betűt, mert attól, hogy noti vagy másik telefon elmegy úgy, még okozhat hibát a jelenlegi mobilnak! persze nem azért, mert az újabb mobiltelefon butább, hanem mert mondjuk jobban ragaszkodik a szabványokhoz!
a router adminisztrációs felületén kell a wifi által használt csatornát módosítani, 1 - 11 vagy 1 - 13 tartományban, régiótól függően!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.