Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows XP (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

Windows XP kérdések és válaszok

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#45041) Ice&Lime


Ice&Lime
veterán

sziasztok!
szeretném a segítségeteket kérni. apukám win xp home licences hp nx6310 laptopjához kéne megcsinálnom egy xp home talapítő lemezt, proval megy, simán home-mal nem mert kell neki az intel sata ahci driver és a home-on nincs rajta. ezért csináltam egyet nlite-tal.
a gépem, amin megcsináltam az iso-t egy p8 i3-as win8 op.rendszerrel.
letöltöttem egy magyar xp home sp3 iso-t.
letöltöttem a hp honlapjáról az intel sata ahci drivert.
kicsomagoltam a exe file-t.
nlite-ot elindítva kiválasztottam, hogy drivert szeretnék betenni az iso-ba.
drivernél kiválasztom az "iaahci" .inf file-t, textmódú driver, majd integráltam az összeset amit kiadott listában.
ok, (máshoz nem nyúltam) majd boot iso készítése, kiírta ezt iso-ba.
kiírtam az iso-t cd-re.
kipróbáltam a p8-as asztali gépemen, amin win8 van, bebootoltam vele cd-rom ról és elindult az xp telepítője.
-a probléma az, hogy amikor ezt az én gépemen jól működő lemezt beteszem a laptopba (hp compaq nx6310), akkor már eleve a win xp furcsa módon audió cd-ként látja a meghajtóban.
de újraindítom vele a gépet, bootolok cd-rom ról és felpörgeti a lemezt, de áthalad rajta, mintha nem lenne benne semmi, nem is írja ki, hogy nyomjon meg egy gombot a telepítő elkezdéséhez, semmit nem ír ki és semmit nem csinál vele.
ha az én gépemen jó, bebootol vele, elkezdi a telepítőt és elkezd másolgatni is, aztán win8-ban rendesen telepítő cd-ként látja a meghajtó és automatikusan elindul, akkor a laptopon ez miért nem működik?, mit csináltam rosszul?
hozzáteszem, van egy régebbi xp pro cd-m, azzal elindul a telepítő a laptopon.
tudsz segíteni esetleg?

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows XP (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.