Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows XP (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

Windows XP kérdések és válaszok

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#44701) Bigyo13


Bigyo13
őstag

Nekem is ez a bajom:

Az mount: permission denied valamint invalid XFS filesystem hibákat kapok. Valakinek tapasztala ezzel?
:F

Samsung Galaxy S3/S5

(#44702) joccadoki válasza Bigyo13 (#44701) üzenetére


joccadoki
senior tag

oolvasd végig

"A világ nincs tele seggfejekkel! Csak pontos stratégiát követve vannak elhelyezve, hogy legalább egy biztosan keresztezze az utad minden nap."

(#44703) Bigyo13 válasza joccadoki (#44702) üzenetére


Bigyo13
őstag

Erre a részre gondolsz? :
"Windows alatt virtualizálj egy Linuxot, annak add oda a raw disket, _csak_ az XFS-t mountold fel, és meg tudod osztani a host gép felé mondjuk samba-n keresztül"

:F

Samsung Galaxy S3/S5

(#44704) Csontikka válasza Bigyo13 (#44700) üzenetére


Csontikka
aktív tag

ezt próbáltad már? (bár ahogy nézem ez csak olvasni tudhat róla)

(#44705) Bigyo13 válasza Csontikka (#44704) üzenetére


Bigyo13
őstag

Hallod Te isten KIRÁLY vagy! :R
KÖSZÖNÖM! Az első igazi megoldás, ami nem bonyolult és MŰKÖDIK!

Úristen de örülök :C :R :C

És NEM csak olvas, hanem át is tudtam menteni vele MINDEN XFS-en található fájlt XP-n keresztül másik NTFS HDD-re !

KÖSZÖNÖM, KÖSZÖNÖM! :DD :)) :R

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S3/S5

(#44706) Csontikka válasza Bigyo13 (#44705) üzenetére


Csontikka
aktív tag

Nagyon szívesen, örülök hogy segíthettem :)

(#44707) Bigyo13 válasza Csontikka (#44706) üzenetére


Bigyo13
őstag

-duplázott- sorry :U

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S3/S5

(#44708) Bigyo13 válasza Csontikka (#44706) üzenetére


Bigyo13
őstag

Tényleg köszi:) .. és én még, hogy örülök :))
Ennél jobb és gyorsabb megoldás nincs mint ez a progi! :U

Full látott mindent az XFS fájlrendszeren és a RAW formátumban lévő videókat is stb ...
És minden probléma nélkül egedte másolni a fájlokat :DD

Samsung Galaxy S3/S5

(#44709) Bigyo13


Bigyo13
őstag

Akinek XFS fájlrendszer olvasási és mentési gondja van az szóljon nyugodtan:) :C

Samsung Galaxy S3/S5

(#44710) joccadoki válasza Bigyo13 (#44709) üzenetére


joccadoki
senior tag

kösz majd szólok! Ez a béka is elmászott!

"A világ nincs tele seggfejekkel! Csak pontos stratégiát követve vannak elhelyezve, hogy legalább egy biztosan keresztezze az utad minden nap."

(#44711) Bigyo13 válasza joccadoki (#44710) üzenetére


Bigyo13
őstag

Béka? Milyen béka? :D

Mostmár semmi baj az XP-nek, minden megy rajta.. jó ez a rendszer nem kell a váltás sehova sem :C

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S3/S5

(#44712) macera2


macera2
aktív tag

Üdvözlet mindenkinek!
A PC-m alaplapján, a 3 foglalatba, 3 x 256 MB SDRAM van. (PC 133). Ezek közül 2 nek a frissítési gyakorisága 15,625 mikrosec, a 3.-é pedig csökkentett, vagyis 7,8 mikrosec. Más difi az AIDA szerint nincs. Okozhatja ez a PC időnkénti, újra indulását?

A fontoskodás és az inteligencia faktor szorzata mindig 1 .

(#44713) brd válasza macera2 (#44712) üzenetére


brd
nagyúr

Okozhatja, bár a lassabb sebességére szokta beállítani magát az alaplap/memóriakezelő (már ha van SPD modul egyáltalán a RAM-okon, és az AIDA onnan szedi). Próbáld meg a harmadik nélkül használni a gépet egy ideig. Ennek egyébként mi köze az XP-hez? ;)

The only real valuable thing is intuition.

(#44714) Csontikka válasza macera2 (#44712) üzenetére


Csontikka
aktív tag

szia,

töltsd le egy memtestet, írd ki CD-re, bootolj be róla és teszteld le a memóriát.
Ennél biztosabb módszer nincs.
Ha az nem dob hibát akkor tovább kell keresni...
Alaplapodon illetve a tápban nincsenek véletlenül felpúposodott kondenzátorok? (ilyesmikre gondolok) (középső soron a két alsón már látszik, hogy elkezdődött a folyamat, a bal oldaliak már totál rosszak, jobb oldali 3 egyforma okés)

[ Szerkesztve ]

(#44715) macera2 válasza brd (#44713) üzenetére


macera2
aktív tag

Hi brd és Csontikka!
Belátom, az XP csak centire van közel a témához. Egyébként nem sok köze van hozzá. Ezért még inkább köszönet a tippekért, meg az igazán profi fotóért.

A fontoskodás és az inteligencia faktor szorzata mindig 1 .

(#44716) Bigyo13 válasza Csontikka (#44714) üzenetére


Bigyo13
őstag

Te mindenkinek tudsz valami jót írni :C :R

Samsung Galaxy S3/S5

(#44717) Bigyo13 válasza Csontikka (#44714) üzenetére


Bigyo13
őstag

Azt esetleg tudod, hogy meglévő SP3 -as renszerbe, hogy kell beleintegrálni a 2008-as SP3 kiadása óta eltel idő alatt öszegyült frissítéseket és biztonsági javításokat, úgy, hogy ne legyen tele a telepítő csomagokkal a rendszer? :U

Mert nem szeretném azt se, ha egy kilóméteres lista lenne a Programok telepítése és törlése LISTÁBAN:)

Megvan az összes frissítés egy mappába gyüjtögetem , és offline egy DOS parancssal szoktam "csendesen" feltenni őket, de ezt így nem mentem le... a lementett XP SP3 nem tartalmaz semmi 2008 után kiadott módosítást Windowsilag:)

Samsung Galaxy S3/S5

(#44718) InfiniteReality válasza Bigyo13 (#44717) üzenetére


InfiniteReality
őstag

Utólag:
http://www.wsusoffline.net/
Ezzel le lehet szedni az összes update-et és egy telepítőCD-t csinálni belőle, vagy csak meglesznek a fileok

Utána beleintegrálni a telepítőbe: http://www.nliteos.com/

http://logout.hu/cikk/samsung_led_tv_tudastar_d_szeria/alapok.html

(#44719) Bigyo13 válasza InfiniteReality (#44718) üzenetére


Bigyo13
őstag

Köszi.. próbálkozom... :U :K

Samsung Galaxy S3/S5

(#44720) Bigyo13 válasza InfiniteReality (#44718) üzenetére


Bigyo13
őstag

Nekem olyan megoldás kellene, ami a frissítésk listáját nem jeleníti meg a Programok telepítése és törlése listában, és nem hagy "nyomot".

Vagyis úgy szeretném, ha csak az XP SP3 fájljait lecserélné az újakra, mint az SP3 telepítő csomag annó!

Azután sem volt kb. 150db frissítési lista a fent említett helyen, és nem is mentett minden frissítésről egy mentést, meg nem szemetelte tele a windows mappáit feleslegesen..

Sajnos a fent írt megoldás igen:( Vagy csak én nem tudom, hogy kell használni--- :B

És most is a listában vannak a frissítések, ezáltal külön-külön minden frissítés a win mappákban, ami sok helyet foglal és ezt nem szeretném.. :U :(

Csináltattam a Wsusoffline83-al egy ISO fájlt is a progi által letöltött frissítésekből, gondolom az kiírás után BOOT -ként indul, de szerintem az is felteszi az összes frissítést a LISTÁRA.. nem?

Köszönöm a segítséget! :R

Most ilyen a frissítés után:

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S3/S5

(#44721) DS39 válasza Bigyo13 (#44720) üzenetére


DS39
nagyúr

1. mivel nincs hivatalos SP4, az SP3 utáni frissítések akkor is ha integrálva települnek külön frissítésekként fognak látszani.
2. ne jelenítsd meg a frissítéseket abban a listában, akkor nem zavarnak
3. CCleaner-rel törölhetőek ezek a frissítések (pontosabban az eltávolítási fájlokat - Windows fül, haladó szekció, javítás eltávolítók), utána nem lesznek ott láthatóak.

szerk.:
(#44722) Bigyo13: ne csak írj, olvass :)

[ Szerkesztve ]

(#44722) Bigyo13


Bigyo13
őstag

Ezt a listát nem szeretném látni, akkor sem, ha bevan kapcsolva a frissítések megjelenítése

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S3/S5

(#44723) Bigyo13 válasza DS39 (#44721) üzenetére


Bigyo13
őstag

Jó értem, hogy nincs SP4, de nem megoldás, hogy ne jelentísem meg a frissítéseket, mert más miatt meg látni akarom a frissítési listát!

És nem fogok telepíteni semmi clener programot mert az meg megint csak tele szemeteli a windowst és azt is letörli amit nem akarok:(

Samsung Galaxy S3/S5

(#44724) DS39 válasza Bigyo13 (#44723) üzenetére


DS39
nagyúr

akkor nem tudok mit tenni.

a CCleaner nem szemeteli tele a rendszeredet, nagyon hasznos program és ha ésszel használod nem fog törölni vele olyan dolgot amit nem akartál ;)

nálam ennyi az össze ami látszik, pedig minden win frissítés fent van:

egyébként maga a látvány nem tudom miért zavar úgy is alul vannak, én sem ezért töröltem őket, hanem mert sok helyet foglaltak, úgy sem távolítom el, ha nem okoz gondot vmelyik.

[ Szerkesztve ]

(#44725) InfiniteReality válasza Bigyo13 (#44720) üzenetére


InfiniteReality
őstag

Az nlite azthiszem integrálja a frissítéseket (illetve meg lehet vele úgy is csinálni), és akkor nem fog ott a listában megjelenni.
A listában csak azok a dolgok jelennek meg, amiket nem lehet integrálni, hanem a telepítés után silent installban felmennek.
Nekem sikerült ilyen XP-t kreálnom jópár éve, és úgy elmékszem az nlite képes (bizonyos) frissítéseket integrálni. Tehát legrosszabb esetben néhány fog ott látszódni de nem minden.
A legdurvább kombó az az volt, hogy a Windows media player 11 és annak minden frissitése szintén integrálva volt a telepítőbe. Ott már több lépcsőben kellett összerakni az image file-t de végül sikerült.
Végén ki lett írva CD-re és tökéletesen működött. Én még úgy indultam el (mivel nem volt gyári SP3-as lemezképem), hogy SP SP0 + SP3 + IE7 + Windows Media Player 11 + összes frissítés. Ezt sikerült megcsinálni, úgy hogy telepítés után nem látszott semmi.

[ Szerkesztve ]

http://logout.hu/cikk/samsung_led_tv_tudastar_d_szeria/alapok.html

(#44726) Bigyo13 válasza InfiniteReality (#44725) üzenetére


Bigyo13
őstag

Igen ezt jól tudod, de az Nlite-al, hogy tudom elérni , hogy a meglévő WIn XP SP3-as OP rendszerbe intergrálja az új fájlokat?
Tehát itt nem a CD változatról beszélek, és nem is szeretnék újra telepíteni egy integrált CD-vel :D
Köszi:) :R

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S3/S5

(#44727) elodman


elodman
aktív tag

Haho

szerintetek indokolja-e vmi az XP-ről átállást pl Win 7-re v. linuxra?

Talán:
pl. - asszem XP frissítés mexűnik kb. 1 éven belül?
- elég szemetes az XP és mintha 2 évente kéne újrapakolni
- nem elég biztonságos és stabil technológiájú?

köszi!

(#44728) DS39 válasza Bigyo13 (#44726) üzenetére


DS39
nagyúr

azzal amit előbb írtam könnyen megoldhatod. olyan hogy vmi meglévő rendszeren beleintegrálja nincsen, azok már külön települtek, úgy is maradnak. de törölheted az eltávolítóikat akkor nem látszanak. ennél többet nem tudok segíteni. nem kell félni a CCleaner-től, szépen el kell olvasni mit szeretnél törölni és ennyi. (Windows fül, Haladó, Javítás eltávolítok, azt hadd szóljon :) )

elodman: az első és a harmadik leginkább. az hogy 2 évente újra kell telepíteni hülyeség. abszolút felhasználó függő mennyire szemeteli tele. és ahogy brd írja, a program támogatottsága lesz 0 egy idő után.

[ Szerkesztve ]

(#44729) brd válasza elodman (#44727) üzenetére


brd
nagyúr

Bizonyos játékoknak/programoknak DX9-nél nagyobb kell, vagy eleve nem is működnek XP-n.
Nem kezel 4GB-nál több RAM-ot.
Más ok nem jut eszembe. A frissítések nem akkora probléma, attól még az OS működik tovább, legfeljebb kényelmetlen lesz a használata.

The only real valuable thing is intuition.

(#44730) quailstorm


quailstorm
nagyúr

Üdv!
Lenne itt egy mappa: [link]
Minden induláskor megjelenik, nVidia driver okozza. Hogy tudnám kivenni az automatikus indításból? Nem látja a windows defender...

(#44731) Bigyo13 válasza DS39 (#44728) üzenetére


Bigyo13
őstag

Köszi majd megpróbálom, ám ez egy kicsit bonyolúltabb, mint egyből integrálni és fájl cserével megoldani:)

Samsung Galaxy S3/S5

(#44732) DS39 válasza Bigyo13 (#44731) üzenetére


DS39
nagyúr

látom nem érted. az csak friss telepítésnél oldható meg, meglévő rendszeren minimum azt jelentené hogy készítesz egy nemhivatalos SP4-et, majd eltávolítasz minden SP3 után feltelepített frissítést, és az egészre rátelepíted ezt az "SP4"-et. ez a művelet sokkal több vesződséggel járna és nem is érné meg, pusztán azért mert zavar a látványuk a listában. :U
amit én mondtam mindössze egyszerű törlés, és még csak nem is a frissítéseké, hiszen azok kellenek, csupán azok eltávolítására szolgáló fájloké, amik viszont haszontalanok abban az esetben ha úgysem szeretnék őket eltávolítani.
(ezután már egy-két kivételtől eltekintve nem is lesznek azon a listán)

[ Szerkesztve ]

(#44733) InfiniteReality válasza Bigyo13 (#44726) üzenetére


InfiniteReality
őstag

Már feletelepített rendszerbe ezt NEM lehet megcsinálni utólag. Meglévő telepítőkészlettel lehet trükközni.

Egyébiránt az sem világos számomra, miért zavar hogy ottvannak a frissítések?

http://logout.hu/cikk/samsung_led_tv_tudastar_d_szeria/alapok.html

(#44734) Bigyo13 válasza DS39 (#44732) üzenetére


Bigyo13
őstag

levan mentve az XP SP3 egy mentett fájlba, 2008-as sp3-asként, és nincs benne egy db azóta kijött új frissítés sem:)

Ebből kell kiindulnom, hogy a szűz mentett XP SP3-be integráljam az új fájlokat:)

és értem amit mondassz :R

Samsung Galaxy S3/S5

(#44735) DS39 válasza Bigyo13 (#44734) üzenetére


DS39
nagyúr

egy ghost-olt rendszerre gondolsz, de azt is telepítened kellene még ha "SP4" lenne beleintegrálva, a meglévő, futó rendszered helyére amiből beraktál egy képet. ebből újrahúzás nélkül nem lesz soha "SP4" integrált rendszer. :)

amúgy tényleg miért zavar hogy ott vannak a listában? (ez engem is érdekelne) :))

[ Szerkesztve ]

(#44736) Bigyo13 válasza DS39 (#44735) üzenetére


Bigyo13
őstag

Levan mentve a c meghajto sp3 as telepitö cd-s telepités utan! És jopar beallitas is! A lista azért zavar mert nagyon hosszu és zavar hogy sokara érek a végére! Az sp4 telepitö ha lenne se olyan jo megoldas mint az integralt cd-röl telepités ami egyböl a friss fajlokat telepiti! :U

Samsung Galaxy S3/S5

(#44737) Brekkk


Brekkk
senior tag

Intel B75-ös chipsettel felszerelt lapot már nem lehet AHCI módban telepítni XP-re?
IDE módban felmászik a WIN xp,
Az AHCI drivert, még manuálisan sem tudom hozzáadni, ide módban történt telepítés után.
Befordítottam az AHCI a drivert a telepítőbe, az első indításnál meg is vannak a HDD-k, de mikor a telepítás 2. köre jönne egyszerűen BSOD-t kapok.
Nem értem ...
Pedig az XP-re egy régi program miatt szükségem van. Csak INTEL alapon és csak XP környezetben fut.
Van eredeti XP licencem, ez ne legyen kérdés.

Ötlet?

(#44738) Csontikka válasza Brekkk (#44737) üzenetére


Csontikka
aktív tag

át lehet állítani újratelepítés után is, csak kicsit trükközni kell vele.

szerintem ezeket a találatokat szemléld meg.

+

Nem emlékszem már a részletekre van már vagy 2 éve hogy utoljára ilyet csináltam, de nem volt kivitelezhetetlen dolog...

(másik megoldás, valahonnan letöltesz egy Sp3-as integrált AHCI vezérlős telepítő CD-t. nem adnék tippeket honnan:) ... majd a saját kulcsoddal szépen feltelepíted)

[ Szerkesztve ]

(#44739) Brekkk válasza Csontikka (#44738) üzenetére


Brekkk
senior tag

Sikerült köszi.
4 kékhalál, és egy teljes reinstall után, mivel sikerült úgy elállítani, hogy már be sem bootolt a win XP semmilyen módban

(#44740) joccadoki válasza Csontikka (#44738) üzenetére


joccadoki
senior tag

ez megválaszolva :R

"A világ nincs tele seggfejekkel! Csak pontos stratégiát követve vannak elhelyezve, hogy legalább egy biztosan keresztezze az utad minden nap."

(#44741) elodman válasza DS39 (#44728) üzenetére


elodman
aktív tag

Nem kötelező, de jót tesz neki az újratelepítés kb. 2 évente,
pedig csak kb. 50 felhaszn. progi van fenn.

meg karbantartók mint
Tune up util., ccleaner, HDSentinel

köztudottan írogatják, h. lassul az XP az évek múltával.

[ Szerkesztve ]

(#44742) InfiniteReality válasza Bigyo13 (#44736) üzenetére


InfiniteReality
őstag

Az nlite-tal sokféle beállítás előre megadható. A frissítések pedig a normál XPnél sem látszódnak a listában ha nem jelölöd be azt a pipát. Amúgy alapból nincs is bejelölve, így tényleg nem értem miért zavar...

Teljesen beállított rendszert csak ghosttal lehet lementeni olyan módon, hogy utána minden beállítás is megmaradjon. Viszont ez a módszer abban a pillanatban csődöt mond, amint egy valódi céges és domaines hálózatba kerülnek a gépek, mivel minden gépnek ugyanaz lesz a SID-je (ez egy a Windows által telepítéskor generált egyedi azonosító).

Ezt elkerülendő találta ki a microsoft a sysprep-et, amivel pont ilyen Windows készíthető. Gyakorlatilag egy olyan Windows amiben bennevannak mondjuk a feltelepített programok (pl Office, egyéb céges programok), frissítések, de a sysprep "kiheréli" annyira, hogy még SID-je se lesz. Az ilyen image-eket utána egy WDS (Windows Distribution System) szerverre kell feltenni, ahonnét hálózatról telepíthető a gépekre. Telepítés után csak a userprofilt kell létrehozni, céges környezet esetén a domainbaléptetést és az utána történő kattintgatásokat megoldani és kész is. A telepítés annyiból áll, hogy a WDS gyakorlatilag "kitolja" a telepített image-et a gépre. Újraindításkor csak egy "mini telepítés" játszódik le, ahol a hardverelemeket felismeri a gép.
Hátránya, hogy sok apró userprofil függő beállítás nem marad meg, mert a sysprep kigyomlálja.
Ez a hivatalos út. Ha nem akarsz szívni céges, domaines környezetben a ghost és hasonló image file gyártó programok használata nem javallott, különben nagyon misztikus hibáknak leszel tanúja...

[ Szerkesztve ]

http://logout.hu/cikk/samsung_led_tv_tudastar_d_szeria/alapok.html

(#44743) quailstorm válasza elodman (#44741) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Nálam nem lassul, csak a boot idő. Kb 5 perc után megy teljes gőzzel, addig nem tudom mit csinál.

Erre még mindig senki? [link]

(#44744) DS39 válasza quailstorm (#44743) üzenetére


DS39
nagyúr

Indítópult, ütemezett feladatok, msconfig, services.msc

Ezekben nézelődj.

(#44745) joccadoki válasza quailstorm (#44743) üzenetére


joccadoki
senior tag

telisteli van a win minden szir sz@rral ms-config----> és ott az automatikus indítás, ill szolgáltatások fül alatt ki kell szedni egy csomó mindent, a megnyíló mappára már írtam valakinek.
az is ott lesz a msconfigban csak meg kell keresni
Jó munkát!

"A világ nincs tele seggfejekkel! Csak pontos stratégiát követve vannak elhelyezve, hogy legalább egy biztosan keresztezze az utad minden nap."

(#44746) quailstorm válasza DS39 (#44744) üzenetére


quailstorm
nagyúr

"msconfig, services.msc, Indítópult," itt már néztem, és nem volt...
Csak most megint Win8-on vagyok, de még ma ránézek még egyszer.
(#44745) joccadoki: nem a windows a hibás, a sok app amit felraksz rá, és tele van mal meg adware-rel...
De szoktam rendszeresen takarítani. Eddig nem találtam rá.

[ Szerkesztve ]

(#44747) joccadoki válasza quailstorm (#44746) üzenetére


joccadoki
senior tag

persze tudom, csak azt írtam hogy teli van pakolva ha így jobb. Minden automatikus indítás benne van az msconfigban. Nézd végig a listát és hogy azokat honnan inditja a win

"A világ nincs tele seggfejekkel! Csak pontos stratégiát követve vannak elhelyezve, hogy legalább egy biztosan keresztezze az utad minden nap."

(#44748) Csontikka válasza InfiniteReality (#44742) üzenetére


Csontikka
aktív tag

azért nem csak a sysprep létezik... erre találták ki a newsid-et, amit biztos vagyok benne, hogy te is ismersz, (Bár nem tartozik igazán az eredeti kérdéshez, csak árnyalni szerettem volna, hogy azért domain-es környezetben sem kell minden esetben sysprep-elni.) Ez csak egy rossz beidegződés...

[ Szerkesztve ]

(#44749) Bigyo13 válasza InfiniteReality (#44742) üzenetére


Bigyo13
őstag

Köszönöm, hogy leírtad ezeket, de nem céges gépről van szó:)

2008 óta mentem havonta a C rendszermeghajtót a benne lévő új beállításokkal jelszavakkal, aprobb programok fissítések után.. Eddig semi bajom nem volt semmivel , immár 5 éven át! :U
(persze alaplap cserénél volt pár gond, de mind egymagam oldottam meg)

A ghost meg aztse tudom micsoda:)

Én Acronis True Image Home 2012-vel mentek minden t ac-ről, egy TIB kiterjesztésű fájlba, USB pen drivról bootolva a progit..:)

Amúgy írtam, hogy a frissítési lista nézet nekem kell más miatt.. de nem szeretném ott látni a 150 új XP frisítést.. ez nekem gond igen... :(

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S3/S5

(#44750) joccadoki válasza Bigyo13 (#44749) üzenetére


joccadoki
senior tag

rakd föl az sp3at és nem jön több frissítés

Bigyo13
nem értem sokszor mi a problémád... Miért nem akarod látni a frissítések listáját? miért lépsz be ha nem vagy rá kíváncsi

[ Szerkesztve ]

"A világ nincs tele seggfejekkel! Csak pontos stratégiát követve vannak elhelyezve, hogy legalább egy biztosan keresztezze az utad minden nap."

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows XP (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.