Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows XP (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

Windows XP kérdések és válaszok

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#44051) King Unique válasza shaggy (#44050) üzenetére


King Unique
titán

Ha nyomonkövetnéd vírusteszteket, látnád, h legutóbbikba (előtte is) nagyon lehúzták MSE-t (link), h eléggé szellős a védelme (azért is gyors meg sokmindent alapból nem is ellenőris...), gépterhelés szempontból meg jó, akár jobb az ESET, F-Secure, havi magazinos kódokkal az is ingyenes. Azt felőlem mki azt használ, amit akar :)

(#44052) DS39 válasza shaggy (#44050) üzenetére


DS39
nagyúr

rakj fel más víruskeresőt, van belőlük pár.

egyébként a netbookra ragasztott termékkulcs OEM-es szokott lenni, az nem jó MSDN-es (azaz Retail) verzióhoz. OEM-es Win-t kell hozzá keressél, azt tudod vele aktiválni. (a gyártó honlapján érdemes megnézni, hátha letölthető)

[ Szerkesztve ]

(#44053) GerykO válasza mezis (#44049) üzenetére


GerykO
aktív tag

Nem, maradt végig pata a csatolófelület. Próbáltam sp2-es, és sp3as telepítővel, és az sp2esről már telepítettem erre a lapra/vinyóra, még az eredeti helyén. A videókártya, és a táp ami különbözik. Itt nem molexről átalakított 4tűs alaplapi 12V, hanem a tápból direkt megy, próbáltam az átalakítóval is. Lehet lényegi különbség egy nv mx440, és egy ati9200 közt, ami beleszólna a telepítésbe? A másik érdekes dolog, hogy most elkezdte a második ide csatornára kötött eszközöket nem felismergetni.

Válaszolj a privátra!!! Elég annyi is, hogy szarok rá(d)...

(#44054) mezis válasza GerykO (#44053) üzenetére


mezis
nagyúr

- Master/Slave jumperek rendben ?

- Tölts le egy UBUNTU Linux-ot, írd ki egy CD-re (elfér) és próbáld meg a Linux-ot installálni.

mezis

(#44055) GerykO válasza mezis (#44054) üzenetére


GerykO
aktív tag

Minden szándékosan cable-selecten van. :U Természetesen a vinyo pri-mast, dvd sec-mast, és az egyéb vinyók, slave-n.
Megnézem az ubuntu-t, de már csak holnap, a mai vakolás elég volt mára.

[ Szerkesztve ]

Válaszolj a privátra!!! Elég annyi is, hogy szarok rá(d)...

(#44056) mezis válasza GerykO (#44055) üzenetére


mezis
nagyúr

BIOS-ban boot-ra az a HDD van kijelölve, amelyikre installálsz ?

mezis

(#44057) GerykO válasza mezis (#44056) üzenetére


GerykO
aktív tag

Persze, HDD0, amúgy insert system disk, vagy valami hasonló fogadna...

Válaszolj a privátra!!! Elég annyi is, hogy szarok rá(d)...

(#44058) olivera88


olivera88
veterán

Valamiért nem hajlandók megjelenni a memoriakártyán lévő képek. Van egy 1 kb os parancsikon azon kivül semmi se látszik. Egy Sony Memory Stickrol van szó. Mi lehet a gond?

[ Szerkesztve ]

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#44059) Neil Watts


Neil Watts
veterán

Az egységesítés jegyében a TIR itt is életbe lépett, remélem nem gond. :)

Üdv. core2

(#44060) A_ScHuLcZ


A_ScHuLcZ
addikt

Sziasztok!

Egy ismerősömnek gond van a gépével, visszaküldtük szervízbe, mert be sem indult, de a winyót kivettem belőle, gondoltam addig adok neki egy cserelaptopot és abba beleteszem, de nem sült el olyan simán, mint szerettem volna. Sajnos a win nem enged bejelentkezni még csökkentett módban sem arra hivatkozva, hogy nincs aktiválva a rendszer. Online aktiváció kilőve, mert a cserelaptop driverei nincsenek fent, belépés nélkül telepíteni sem tudom, megpróbálkoztam a telefonos aktivációval, ott pedig azt mondta az automata, hogy nem tudja aktiválni, feltételezem amiatt, hogy "lényegesen" megváltozott a hardver a winyó körül.
XP Home-ról van szó ráadásul, de valahogy meg kellene oldani, mert ezeket a speciális könyvelőprogramokat, stb-t én nem szeretném visszatelepíteni..

Van ötletetek? Ha kész az eredeti lapos, akkor vissza szeretném tenni abba a winyót, de addig használnia kellene valahogy.

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#44061) brd válasza A_ScHuLcZ (#44060) üzenetére


brd
nagyúr

Csökkentett módban tudja használni őket? Mert úgy be lehet lépni ilyenkor is.

The only real valuable thing is intuition.

(#44062) A_ScHuLcZ válasza brd (#44061) üzenetére


A_ScHuLcZ
addikt

Nem engedett. Vagy lehet hálózat nélküli csökkentett módot kellett volna indítanom?

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#44063) brd válasza A_ScHuLcZ (#44062) üzenetére


brd
nagyúr

Hát erre most így hirtelen passz, de valószínű, csak a sima csökkentett mód a nyerő.

The only real valuable thing is intuition.

(#44064) bprubin


bprubin
tag

Sziasztok!

Valaki segíteni abban, hogy ha a gép bekapcsoláskor nem akar be boot-olni a winchester-ről, csak akkor ha be teszem a telepítő lemezt és utána engedi bootolni, akkor mit és hol kell beállítani hozzá, hogy működjön rendesen?

(#44065) RootRulez válasza bprubin (#44064) üzenetére


RootRulez
félisten

"boot device priority" vagy ilyesmi a BIOS-ban. :K

═════════════════════════════════════════

(#44066) bprubin válasza RootRulez (#44065) üzenetére


bprubin
tag

Azt már megnéztem, de köszönöm.
Annyi volt a hiba, hogy a floppy meghajtót lehúztam, azóta bootól rendesen a winyo-ról :W

(#44067) RootRulez válasza bprubin (#44066) üzenetére


RootRulez
félisten

Kafa. :K

═════════════════════════════════════════

(#44068) lck


lck
senior tag

Helló ! Ismerősöm gépében az eszközkezelőben eltűnt a "Videokártyák" eszközkategória. Egyébként egy régi Nvidia kártya van benn. Most valami általános VGA-val megy 800x600-ban. Ha a videokártya driver telepítőt el akarom indítani azt írja nincs kompatibilis eszköz. A VGA-t meg nem tudom az eszközöknél frissíteni mert ugye nincs is ilyen eszköz ???

(#44069) RootRulez válasza lck (#44068) üzenetére


RootRulez
félisten

Abba az általános VGA-ba menj és ott frissítsd a drivert úgy, hogy betallózod. :K

═════════════════════════════════════════

(#44070) lck válasza RootRulez (#44069) üzenetére


lck
senior tag

OKÉ - de az eszközkezelőben nincs általános VGA, úgy értettem hogy látszatra olyan módban fut. Tehát nincs felsorolva egyetlen "video-hardver" eszköz sem, amit frissíthetnék. Akkor meg melyiket frissítsem ?

(#44071) Temerti válasza lck (#44070) üzenetére


Temerti
tag

Asztalon jobb klikk Tulajdonságok, Beállítások fül, Speciális gomb, Adapter fülnél a Tulajdonságoknál se engedi? Vagy ide nem is ír már semmit?

(#44072) bucilali válasza lck (#44070) üzenetére


bucilali
aktív tag

Sztem gép oldala le, videokártya ki, megpucolni az érintkezőket és vissza.
Valószínű jó lesz.

üdv

Ha nem megy, eröltesd!-Ha eltörik, úgyis ki kellett volna cserélni....(Murphy)

(#44073) lck válasza Temerti (#44071) üzenetére


lck
senior tag

Ott annyi van hogy: VgaSave - Nem PnP (Plug and Play) illesztőprogramok. Frissítési lehetőség nincs.

(#44074) n00n


n00n
őstag

tárgytalan

[ Szerkesztve ]

(#44075) n00n válasza n00n (#44074) üzenetére


n00n
őstag

Olyan lehet, hogy azért nem fogadja a telepítő a jogtiszta serial key-t, mert ugyanarra a gépre már fel van telepítve azzal?

(#44076) Visormail válasza n00n (#44075) üzenetére


Visormail
addikt

Ugyanolyan a telepítő mint a kulcs? Oem/retail home/professional

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#44077) brd válasza n00n (#44075) üzenetére


brd
nagyúr

Nem, nem tud róla, hogy hányszor van telepítve... A gond inkább az lehet, hogy az adott telepítőhöz nem használható a kulcs. Laptopról van szó?

The only real valuable thing is intuition.

(#44078) B-L-A-C-K


B-L-A-C-K
titán

Sziasztok!

Adott egy 64GB-os pendrive, az lenne vele a problémám, hogy win7 tudja kezelni normálisan, de XP már csak formázást ajánl fel neki, miért van ez? Fájlrendszer exFAT elvileg mennie kellene ezen is nem?

(#44079) Fire/SOUL/CD válasza B-L-A-C-K (#44078) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Alapban nem támogatja az XP az exFAT-t (SP3 és naprakészek a frissítések, akkor sem), kell hozzá egy külön frissítést telepítened és akkor már rendben lesz. KB955704

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#44080) B-L-A-C-K válasza Fire/SOUL/CD (#44079) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Aha, értem, á úgy nekem nem jó ha telepíthetnem kell, mert sok gépen kell használnom, így inkább a pendrivot formázom. Fat32, vagy NTFS-be érdemes hogy XP/Win7 kezelje normálisan?

(#44081) Fire/SOUL/CD válasza B-L-A-C-K (#44080) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

"Fat32, vagy NTFS-be érdemes hogy XP/Win7 kezelje normálisan?"
Abból a szempontból mindegy, hogy az XP/Vista/W7/W8 kezelni tudja, mert kezelik mindkét fájlrendszert.
Ha más nem indokolja, akkor mindig az alapértelmezett fájlrendszerre formázd(windows-ban a format felajánlja, kijelöli automatikusan ezt). Ettől csak indokolt esetben lehet/kell eltérni, pl 4GiB-nál nagyobb fájlt is másolnál a pendrive-ra, akkor csak NTFS lehet.

(Pendrive-ja válogatja, de vannak olyan típusok/modellek szép számmal, amelyek sebességére negatív hatással lehet, ha nem az alapértelmezett fájlrendszerre van formázva. Tipikusan 1/2/4 GB kapacitásuaknál fordulhat ez elő, mert pl ezeknél FAT vagy FAT32 az alapértelmezett, ellenben ha NTFS.-re vannak formázva, akkor igen markánsan belassul(hat)nak)

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#44082) B-L-A-C-K válasza Fire/SOUL/CD (#44081) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Most szedtem le róla mindet, és formázásnál nézem csak exFAT/NTFS van, FAT32 nincs is, így akkor értelemszerűen marad az NTFS, köszi a segítséget... :R

(#44083) n00n


n00n
őstag

A lenti problema megoldodott. Felraktam az uj Windowst es en balga toroltem a regi particiojat, azota ezt a hibauzenetet kapom. Mi tevo legyek?[link]

[ Szerkesztve ]

(#44084) Barnahaj


Barnahaj
csendes tag

Sziasztok,
találkozott már valaki olyan esettel netezés közben, miközben le voltak tiltva a frissítései az XP-nek, hogy a net indítását követően 5 perccel a NetMéter hirtelen egy kb 600KiB/s-os adatforgalmat kezdett jelezni és ha kiléptél a böngészőből a netet ennek ellenére folyamatosan szívja?
A legdurvább eset az volt, h kb 5 perc alatt 600MB-ot szívott le a netből... :W
nem hinném, h pár program ennyit szívna le egyből, pláne, h mindent igyekeztem blokkolni.
Várom az ötleteket.

minden megoldható... az is ami reménytelennek tűnik is...

(#44085) Fire/SOUL/CD válasza Barnahaj (#44084) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Meg kell nézni, hogy mi tölt le akkor. (vannak olyan víruskeresők, vagy akár a Silverlight bővítmény, ami visszakapcsolja az automatikus frissítéseket, stb)
Erőforrás figyelőt kell elindítani és ott a hálózatot figyelni, hogy milyen folyamat tölt le.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#44086) Barnahaj válasza Barnahaj (#44084) üzenetére


Barnahaj
csendes tag

Itt valaki leírta az XP telepítésének a folyamatát... talán ő tud segíteni ebben
http://pcinfogb.wordpress.com/2009/09/09/rendszer-telepites-windows-xp/

[ Szerkesztve ]

minden megoldható... az is ami reménytelennek tűnik is...

(#44087) n00n válasza n00n (#44083) üzenetére


n00n
őstag

Elnézést de telefonról csak nem akart összejönni a kép beillesztés.
A probléma: Volt kettő Windows, egy rossz és egy jó. A rossz volt korábbi. Töröltem a rossz partícióját, azóta ez fogad bootoláskor, hogy oldjam meg?

Kép: itt található

[ Szerkesztve ]

(#44088) Barnahaj válasza Barnahaj (#44086) üzenetére


Barnahaj
csendes tag

Na most, ha nincs ilyen az XP-n?
Eddig csak W7-re írták...

minden megoldható... az is ami reménytelennek tűnik is...

(#44089) brd válasza Barnahaj (#44084) üzenetére


brd
nagyúr

TCPView. Mutatja, milyen program tart nyitva kapcsolatot, ill. sebességet is ír. Pontosabban csak a fogadott/küldött csomagokat/byte-okat számolja, M$ (közeli) termék.
#44086: Azért jó skizo'nak lenni, mert sosem vagy egyedül. :D

Fire/SOUL/CD: XP-n az bajos lesz. ;)

n00n: Ezt korábban már többször leírtuk a topciban (én is), keress rá.

The only real valuable thing is intuition.

(#44090) n00n válasza brd (#44089) üzenetére


n00n
őstag

Hogy keresek rá? Mert nem találom.

(#44091) brd válasza n00n (#44090) üzenetére


brd
nagyúr

Mondjuk keress rá arra, hogy aktív, vagy aktívvá.

The only real valuable thing is intuition.

(#44092) n00n válasza brd (#44091) üzenetére


n00n
őstag

Kérlek segíts, mert így sem találom. Csak pár mondatban írd le. Onnan már elboldogulok.

(#44093) brd válasza n00n (#44092) üzenetére


brd
nagyúr

Windows partíciója aktívvá tétel, bootfile-ok (ntldr, ntdetect.com, esetleg bootfont.bin, ha nem english a wined) ráheggesztése valahonnan (telepítő, másik windows bootpartíciója, a telepítőről ki is kellhet csomagolni, erre figyelj!), boot.ini elkészítése, a telepítő javítókonzoljából a bootcfg /rebuild használvatával (ha jól emlékszem, de valami ilyesmit kell kiadni). Én utóbbit kézzel szoktam csinálni, nézz meg egy másik XP-t, hogy indul, a ()-ben lévő számok úgy kell kinézzenek nálad sorban, egyetlen partíció esetén, hogy 0, 0, 0, 1.

[ Szerkesztve ]

The only real valuable thing is intuition.

(#44094) Fire/SOUL/CD válasza Barnahaj (#44088) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Elnézést, tényleg nincs XP-ben... :B

brd
Jogos, hiába, múlnak az évek, Cavinton-t meg elfelejtettem bevenni, mert elfelejtettem bevenni a Cavinton-t, mert elfelejtettem bevenni a Cavinton-t... :DDD

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#44095) n00n válasza brd (#44093) üzenetére


n00n
őstag

Hiren's boot cd-vel nem lehet megoldani?

(#44096) brd válasza n00n (#44095) üzenetére


brd
nagyúr

Melyik részét...? Hasznos hozzá, egyszerűsíti a másolást, de pl. a boot.ini-t nem tudja elkészíteni.

The only real valuable thing is intuition.

(#44097) Barnahaj válasza Fire/SOUL/CD (#44094) üzenetére


Barnahaj
csendes tag

Akkor asszem újrarakom az XP-t... :(((
valahogy nem süti a dolog, de ez van... köszi, de azért ez mégis izgis dolog... hogy mi lehet... :)

[ Szerkesztve ]

minden megoldható... az is ami reménytelennek tűnik is...

(#44098) Barnahaj


Barnahaj
csendes tag

Üdv.
Még nem estem neki az XP-újra rakásához, mert nincsenek meg a driverek CD-i ....
valaki meg tudná súgni egy kezdőnek, hogy hol találom ezeket?
Már mint a gépemen, mert akkor letöltöm őket és aztán esnék neki a gépújrarakásnak.
ja, igen és meg tudnátok mondani, hogy is kell particionálni?
Köszi :)

minden megoldható... az is ami reménytelennek tűnik is...

(#44099) Barnahaj válasza Barnahaj (#44098) üzenetére


Barnahaj
csendes tag

ezt találtam... :D[link]
amúgy ha már fel van osztva jelenlegi állapotában a merevlemez, akkor ez a felosztás megmarad újrarakás után is?

[ Szerkesztve ]

minden megoldható... az is ami reménytelennek tűnik is...

(#44100) Visormail válasza Barnahaj (#44099) üzenetére


Visormail
addikt

1) brd már válaszolt neked itt azt próbáld ki [link] egyáltalán nem biztos hogy újra kéne telepítened, főleg hogy ennyire kezdő vagy.

2) Magától nem fog törlődni a felosztás, úgyhogy rajtad múlik.
Hogy a gépeden hol találod meg a driverek cd-it? Ez egy igen érdekes kérdés én nem is tudom értelmezni.
Amikor veszel egy gépet/alkatrészeket akkor adnak hozzá driver cd-t, ez ott van ahova tetted viszont jó helyen van mert teljesen elavult. Letölteni a gyártók honlapjairól tudod, tehát ehhez előbb tudni kell az adatokat gyártók/típusok. Egyáltalán asztali géped van vagy laptopod?

[ Szerkesztve ]

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows XP (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.