Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows XP (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

Windows XP kérdések és válaszok

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#44151) FÖNÖK


FÖNÖK
tag

Hi!
Az utóbbi időben nagyon belassult a böngészés (chrome, firefox), viszont ha letöltök valamit utorenntel, vagy csak szimplán az általában gyors. Ez a jelenség mindkét otthoni gépemen fennáll.
Szolgáltatóigi rendszer: xp3
Bővítmények és előzmények lepucolva.
Router ki és bekopcsolva megvolt.
Virus keresés megvolt. -semmi eredmény
Mi lehet a gond? Aki tud kérem az segítsen!

''fekvenyomásnál a helytelenül megválasztott súly az este könnyen diszkóbalesethez vezethet''

(#44152) Predator2


Predator2
addikt

Helló

Apum notebookjának van egy idegesítő hibája. Win Xp fut a gépen. Csak netezésre van használva.
Nem csatlakozik automatán az internetre csak ha rámegyek a javításra, vagy ha kihúzom majd visszadugom az USB adaptert.
Csináltam egy videót is hátha tudtok segíteni [link]
Asus A9T notebook egy TP-Link (TL-WN322G) Wifis USB adapteren keresztül csatlakozik egy TP-Link 941ND routerhez.

Szerintetek miért csinálja és mit lehet vele kezdeni?

THX

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#44153) gsylvie válasza Csontikka (#44150) üzenetére


gsylvie
csendes tag

Köszi, nagyon jó ötletnek tűnt, mert az írás sebességére nem gondoltam, de hiába írtam ki egy másik Win CD-t lassan, és hiába másoltam le ezt a karcosat is (4x sebességgel), így sem bootol egyikről sem...
Csak a karcost szereti :D Ha meg telepítés közben akartm cd-t cserélni, leállt a telepítő :(

(#44154) Lajos11107


Lajos11107
tag

Sziasztok!!

most tettem fel a laptopra a windows xp sp3-mat,és így rendesen szakad nekem,vagyis csak így elmozgatom a google chromét ,és rendesen be van lassulva ,valamiért ez mért van?? nem tudtok nekem segíteni !!

(#44155) Csontikka válasza gsylvie (#44153) üzenetére


Csontikka
aktív tag

A csudába :), akkor viszont ideiglenesen egy másik CD meghajtóra lesz szükséged, mert tuti, hogy az a ludas, valószinüleg csere után sem tetszik neki a másik CD.
Ha tud pendrive-ról bootolni az is megoldás lehetne. Leírás itt. (első 3)

(#44156) InfiniteReality válasza Lajos11107 (#44154) üzenetére


InfiniteReality
őstag

Hiányzik az alaplapi (chipset) driver és a videokártya drivere.

http://logout.hu/cikk/samsung_led_tv_tudastar_d_szeria/alapok.html

(#44157) Lajos11107 válasza InfiniteReality (#44156) üzenetére


Lajos11107
tag

értem köszike,csak most azokat nem tudom fel tenni,mert rossz a laptopba a dvd iróm

(#44158) InfiniteReality válasza Lajos11107 (#44157) üzenetére


InfiniteReality
őstag

Egy másik gépen letöltöd netről és pendriveról felrakod. A legfrissebbet kell feltenni, nem ami a lemezeken van és már akkor elavult volt, amikor a lemezt készítették...
Ha intel chipsetes a holmi akkor nincs gond, a Chipset driver, az AHCI meg a videokártya drivere kell az Intel.com oldalról. Ha más videokártya van benne, akkor annak az oldaláról.
A laptop saját oldalát csak végső esetben javaslom, mert sokszor ott is elavult driverek vannak csak fent.

http://logout.hu/cikk/samsung_led_tv_tudastar_d_szeria/alapok.html

(#44159) Freddy TNT


Freddy TNT
őstag

Sziasztok !

Némi segítségért fordulok most hozzátok:
Már régi motoros vagyok a PC szektorban és láttam pár kékhalált, de ezt akkor sem tudom hirtelen megoldani.

Adott egy PC amin lecseréltem a win7-et, mert szegénykém elég karcsú (2Ghz intel, 2 Gb ram,Inno3D 6600 AGP (128Mb) 40 Gb hdd)
Én naív arra gondoltam, hogy a jó öreg win XP majd csak beéri ezzel a vassal is.

A probléma a következő: nem lehet rá Nvidia drivert feltenni !!

Töltöttem már Nvidia oldaláról, INNo3D-ről régit, újat...stb stb. Minden esetben ugyan az a vége: újraindítás után sötét képernyő.
Csökkentett módban ki tudom törölni a drivert és akkor működik minden újra. Na de ez vicc, hogy egy régi gépre nem lehet drivert feltenni..

Ötletek, megoldás ?
Win7 alatt tökéletesen működött !

[ Szerkesztve ]

(#44160) Ákinard


Ákinard
aktív tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni.....
Faterom gépén Windows XP fut, és érdekes módon őt mindig megtalálják a vírusok, a spywarek, neki mindig feltelepülnek a toolbarok, de természetesen ő soha semmit nem telepített és nem is kattintott rá semmire, és 'olyan' oldalakat sem nézett. Csak úgy puff, ott termettek. Mindig és mindig rendszeresen.
Most pl. állítólag a windows frissítéssel települt fel egy spy.

Én viszont már unom a 2 hetente visszatérő problémát... Állandóan irtsam, töröljem, stb. Természetesen jól működő vírusirtó van a gépen. Legalábbis én ugyanazt használom, és nálam rögtön fog mindent...

Mit kellene beállítani, hogy ilyen szarokat ne tudjon feltelepíteni? Vagy valahogy el lehetne hárítani az ilyen eseteket?

Köszi.

(#44161) Visormail válasza Ákinard (#44160) üzenetére


Visormail
addikt

Meg kéne kínálni az öreget egy korlátozott jogú fiókkal, a rendszergazdait meg lejelszavazni :) Mellé még egy comodo dns-t beállítani. Én ilyen felhasználónak ezt csináltam comodo internet security-val és azóta évente egyszer hozza a gépet karbantartásra de semmi baja, előtte nála is 2 hetente xp újratelepítést csinált egy csóka.

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#44162) psg5


psg5
veterán

Üdv!

Miért van, hogy időnként (1-2 havonta) word doksi megnyitásakor egy üres lapot hoz be, valamint pdf-et nem akarja megnyitni, de újraindítás után már rendben van?

F.K.T.

(#44163) Lajos11107 válasza InfiniteReality (#44158) üzenetére


Lajos11107
tag

mert nekem a laptopba ,ati radeon hd4330-vidkari van,és ennél újabbat töltsek le neki??

(#44164) Lajos11107 válasza InfiniteReality (#44158) üzenetére


Lajos11107
tag

most már meg találtam köszönöm a választ !!

(#44165) Lajos11107


Lajos11107
tag

le töltöttem a hangot a laptopomra,az msi oldaláról és valamiért ,nem akarja fel telepíteni neki ,és ez más honnan letudom szedni?

Na most már feltelepíti nekem ,azért köszike !!!

[ Szerkesztve ]

(#44166) localhost válasza Lajos11107 (#44165) üzenetére


localhost
Közösségépítő

letudod.

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#44167) Lajos11107 válasza localhost (#44166) üzenetére


Lajos11107
tag

már meg van köszi!

(#44168) Temerti válasza Freddy TNT (#44159) üzenetére


Temerti
tag

Nem lehet, hogy a képernyőfrissítés mászik el, és ezért nincs kép újraindítás után? Látod, hogy tölt(HDD led) de nincs kép, vagy pontosan hogyan?

[ Szerkesztve ]

(#44169) Freddy TNT válasza Temerti (#44168) üzenetére


Freddy TNT
őstag

Hello !

Kössz a tippet de meglett a gond: bugos volt az AGP driver az alaplaphoz. Leszedtem egy másikat és azzal már működött az Nvidia driver

(#44170) Lajos11107


Lajos11107
tag

Mért van az hogy ,feltettem a laptopra minden drivert ,és mégis lassú a gépem,vagy nem bírja el az xpét?.
Nem tudom mi lehet neki a baja,mert feltettem és még mindig ugyan olyan lassú,most nem csinálja azt amit eddig,csak most az játszik vele hogy lassan tölti be a netet meg ilyeneket csinálni,ez ellen van valami megoldás talán?

(#44171) Lajos11107


Lajos11107
tag

Meg mért van az a letöltő progit el indítóm, és annyira fel pörgeti a ventilátort ,olyan hangosra és lassabban működik a gépem,ez mért van?

(#44172) choco01


choco01
addikt

Üdv!
Valaki nem használ véletlenül Linksys USB Sticket?
Vagy nem ért valaki a telepítéséhez, XP alá?:)
Köszi!

Applikáció fejlesztés, weboldal készítés, SEO, Online marketing » https://petadev.com

(#44173) Csontikka válasza choco01 (#44172) üzenetére


Csontikka
aktív tag

Szia,

szerintem sokan használnak és sokan értenek is hozzá.

1, ha van CD, tedd fel arról.
2, sokat segítene ha legalább a típusát megírnád, hogy az ember érdemben segíteni tudjon :W

Üdv,
Csontikka

[ Szerkesztve ]

(#44174) choco01 válasza Csontikka (#44173) üzenetére


choco01
addikt

Linksys WUSB54GSC Compact Wirelles-G USB Network Adapter-ről van szó!:)
Az a baj hogy rádugom telepítem a CD-t a program fagy,nem működik..stb.
Ez mindig is így volt és régen is a Windows-ban a Vezeték nélküli hálózatok részen használtam,de a Linksys programja nem enged átkapcsolni. :W

Applikáció fejlesztés, weboldal készítés, SEO, Online marketing » https://petadev.com

(#44175) Visormail válasza choco01 (#44174) üzenetére


Visormail
addikt

Tölts le egy új drivert a honlapjáról próbáld meg azzal is [link] Nem tudom neked melyik hardver verziójú van:
1.0 [link]
2.0 [link]

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#44176) choco01 válasza Visormail (#44175) üzenetére


choco01
addikt

Nekem a CD v1.1 van de a sticken ahol kéne ráírva lenni nincs rá írva..
Már próbáltam ezeket is..:S

Applikáció fejlesztés, weboldal készítés, SEO, Online marketing » https://petadev.com

(#44177) generic


generic
senior tag

Sziasztok,

újra szeretném rakni az XP-t, de valamiért nem engedi. Mikor be akarom bootlni a dvd meghajtót, akkor ugye kiírja, hogy Ok, aztán új sorba a szokásos, nyomjon meg egy gombot.. megnyomok akármit, de nem történik semmi..:(

Mit tudok csinálni?

(#44178) brd válasza generic (#44177) üzenetére


brd
nagyúr

PS/2-es billentyűzettel próbálkozni, vagy bekapcsolni a BIOS-ban a Legacy USB (és esetleg az USB Keyboard, ha van külön) támogatást.

[ Szerkesztve ]

The only real valuable thing is intuition.

(#44179) generic válasza brd (#44178) üzenetére


generic
senior tag

ps/2-vel próbálom. :)

(#44180) dudu5130


dudu5130
őstag

Üdv!

Ha XP-re felteszek Vista stílus kiegészítést, az mennyire veszi igénybe a gépet? Jobban eszei a teljesítményét?

(#44181) generic válasza dudu5130 (#44180) üzenetére


generic
senior tag

igen

(#44182) dudu5130 válasza generic (#44181) üzenetére


dudu5130
őstag

Akkora igénye lesz, mint a Vistának, vagy azért annál jóval szerényebb?

(#44183) generic válasza dudu5130 (#44182) üzenetére


generic
senior tag

Persze, hogy szerényebb. :)) De nem érdemes ilyen hülyeségeket felrakni. :)

(#44184) dudu5130 válasza generic (#44183) üzenetére


dudu5130
őstag

Köszi! :)

(#44185) generic válasza dudu5130 (#44184) üzenetére


generic
senior tag

:R

(#44186) dudu5130 válasza generic (#44185) üzenetére


dudu5130
őstag

Még azt is megkérdezném, hogy 64 bites van XP-ből? Mert én nem találok.

(#44187) lck válasza dudu5130 (#44186) üzenetére


lck
senior tag

Van, de csak angol nyelven, magyarítani nem lehet.

(#44188) brd válasza generic (#44179) üzenetére


brd
nagyúr

A BIOS-ba be tudsz lépni vele, és ott mászkálni? Ha nem, akkor rossz a bill., vagy a vezérlője, vagy a kábel van eltörve, vagy ilyesmi. Ha ott tudsz mászkálni, akkor talán a telepítő rossz.

The only real valuable thing is intuition.

(#44189) zoli62


zoli62
addikt

Egy Windows Xp Celeronra milyen kis memóriaigényü antivírust ajánlotok? Sokáig Avira-t használtam (9-es verzió), de az újabbak több folyamatot futtatnak, többek között egy avshadow.exe-t, amit már az Avira fórumán is szóvá tettek, valamint a webböngésző védelme viszont nem a legjobb. Windows 8-on a bétát már kipróbáltam. Az Avira-nak mindig is az egyik előnye volt az egyszerű kezelés, kis fogyasztás, de ezekkel az újításokkal már Windows Xp-n sem annyira kis igényü.

[ Szerkesztve ]

(#44190) localhost válasza zoli62 (#44189) üzenetére


localhost
Közösségépítő

MSE
http://www.microsoft.com/hu-hu/download/details.aspx?id=5201

[ Szerkesztve ]

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#44191) generic válasza brd (#44188) üzenetére


generic
senior tag

Be tudok, és gépet is be lehet kapcsolni, minden jó. :) Csak lassú, meg egy módosított xp van fenn, most felrakom az eredetit. Vagyis csak szeretném, nem nagyon jön össze..:( Ja és két xp-vel is próbáltam, semmi..

(#44192) InfiniteReality válasza dudu5130 (#44186) üzenetére


InfiniteReality
őstag

64 bites XP-t nagyon nem érdemes feltenni, mert sok a gond vele. Arra a gépre amire amúgy 64 bites XP kerülne, miért nem mehet fel 64 bites Win7 professional?

http://logout.hu/cikk/samsung_led_tv_tudastar_d_szeria/alapok.html

(#44193) zoli62 válasza localhost (#44190) üzenetére


zoli62
addikt

Mekkora az átlagos memóriaigénye?

(#44194) rtom


rtom
senior tag

Szevasztok,

olyan problémával szenvedek, hogy 3-féle böngésző alól sem tudom a t-online webmail-t megnyitni, "tanúsítvány nem ellenőrizhető" hiba miatt. Ezt kikerülendő beállítottam a fiókot Outlook-ra, de ma már az is ezzel a tanúsítványos hibával jön és nem frissíti a leveleket. Mit kéne tennem, hogy az xp felismerje a honlap tanúsítványát? :F

(#44195) brd válasza rtom (#44194) üzenetére


brd
nagyúr

Az idő jól van beállítva? NOD32-ot használsz? Ha igen, és nem a válasz (idő jó, nem NOD), akkor innen, ezeket importáld be a böngészőkbe (Outlookhoz az IE-ből): egyik,
másik.

The only real valuable thing is intuition.

(#44196) soldi3r


soldi3r
veterán

jo reggelt!
adott egy viszonylag uj laptop (dell e6330), amire xp-t kellene feltuszakolni kulonbozo ipari szoftverek futtatasa miatt
a driverel nagy resze meg is lenne, de az ahci-t nem tudom engedelyezni a registry-ben, hianyzik a
HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\services\msahci.
hogy tudom engedelyezni a satat a biosban?
kicsit zavarok, hogy bootolas elott matatni kell a biosban

E30 (oo=[][]=oo)

(#44197) localhost válasza zoli62 (#44193) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Nem tudom, viszonylag alacsony, XP-s gépen is remekül elfut.

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#44198) Jarod1


Jarod1
addikt

miért van az hogy msconfigban állítanám az automataa indítást és kiírja hogy nem vagyok rendszergazdai jogosultsággal rendelkező, igy nem tudom változtatni, pedig az vagyok csak az az egy fiók van a gépben.ötlete valakinek?

(#44199) localhost válasza Jarod1 (#44198) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Mert nem vagy rendszergazda. Azért.

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#44200) Jarod1 válasza localhost (#44199) üzenetére


Jarod1
addikt

dehogynem ,rendszergazdai fiók..

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows XP (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.