Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows XP (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

Windows XP kérdések és válaszok

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#44801) joccadoki válasza Bigyo13 (#44800) üzenetére


joccadoki
senior tag

bigyo13: Kifejlesztetted az új windowst! a microsoft már elbújhat eme jó rendszer mögött (modded: Programok módosítása és eltávolítása--------> erre: programok telepítése és törlése)

[ Szerkesztve ]

"A világ nincs tele seggfejekkel! Csak pontos stratégiát követve vannak elhelyezve, hogy legalább egy biztosan keresztezze az utad minden nap."

(#44802) Bigyo13 válasza joccadoki (#44801) üzenetére


Bigyo13
őstag

Köszönöm az elismerést! Ugye mennyire nagy a különbség a kettő között? :U :D

Samsung Galaxy S3/S5

(#44803) joccadoki válasza Bigyo13 (#44802) üzenetére


joccadoki
senior tag

ég és föld! wárjuk hogy áttérj win7 re és kiadd a bigyo13 for windows sevent

"A világ nincs tele seggfejekkel! Csak pontos stratégiát követve vannak elhelyezve, hogy legalább egy biztosan keresztezze az utad minden nap."

(#44804) localhost válasza joccadoki (#44803) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Vérbigyó! :C

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#44805) flash- válasza joccadoki (#44778) üzenetére


flash-
veterán

köszi ez megoldotta a problémát

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#44806) Bigyo13 válasza joccadoki (#44803) üzenetére


Bigyo13
őstag

Örülök, hogy adtam témát amin tudsz viccelődni:)
Ám nem térek át kb soha win 7-re :U
Elég stabíl az XP-m és nincs semmi értelme áttérnem win 7-re :N

(#44804) localhost: érdeklődnék, hogy a vér jelző mi okból került a nevem elé? :U

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S3/S5

(#44807) kalapacsolok


kalapacsolok
senior tag

Sziasztok!

Van egy sürgős kérdésem. Van egy régi orvosi gép, aminek a HDD-je elromlott. Hiren's boot cd DriveImage XML programjával full backupot csináltam az egész gépről.

Azt próbáltam, hogy más régebbi gépre nem tudom felrakni, mert ugye más a konfig, alaplap stb... Viszont ha új vinyót cserélek, ez a kis változás nem gátolja meg a full backup visszarakását?

(#44808) Tosee válasza kalapacsolok (#44807) üzenetére


Tosee
őstag

Üdv!

Általában egy hdd csere nem okoz problémát a Backup programoknak (bár az általad használtat nem ismerem)! Esetleg ha SATA-s hdd ről van szó, akkor a BIOS beállításoknál figyelni kell IDE - SATA beállításokra... Tehát lényeg, hogy abba a módba legyen, amin a mentett rendszer is futott!

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#44809) kalapacsolok válasza Tosee (#44808) üzenetére


kalapacsolok
senior tag

ok, köszi szépen a segítséget!

(#44810) cyberfly


cyberfly
csendes tag

Sziasztok!

A vezérlőpult és a nyomtatók ikonja nem működik.
Ha rákattintok Start menü/vezérlőpultra vagy a nyomtatókra a következő üzenet jelenik meg: " A fájlhoz nincs társítva a művelet végrehajtásához szükséges program. Adja meg a társítást a vezérlőpult mappabeállítások alkalmazásával"....

start/futtatás control.exe működik, dee az ikonra kattintva nem indul el...

Valami vírus volt szerintem.... Hogy tudnám visszaállítani?

A válaszokat előre is köszönöm!

(#44811) StSanya válasza cyberfly (#44810) üzenetére


StSanya
őstag

Nem ez, de hasonló gondom volt pár hónapja, s itt találtam valamit, ami megoldotta:

http://support.microsoft.com/fixit/

"Használati utasítás amatőröknek való! A profik rengeteg ideig szívatják magukat, majd fórumoznak egy kicsit..."

(#44812) headhunter


headhunter
addikt

Tálcáról eltűnt pár program "ikonja". (Hálózati kapcsolatok, Pendrive, stb.)

Hol lehet XP-nél beállítani, hogy újra láthatóvá váljanak? :F (Tálca testreszabás nem segített!)

(#44813) joccadoki válasza headhunter (#44812) üzenetére


joccadoki
senior tag

1 megoldás: startmenü beállítása ikonok beállítása a tálcán
2 megondás: (lan) hálózat/kapcsolatok/helyi hálózatok tulajdonságai. állapotjelző a tálcán
sok sikert!

"A világ nincs tele seggfejekkel! Csak pontos stratégiát követve vannak elhelyezve, hogy legalább egy biztosan keresztezze az utad minden nap."

(#44814) #90933760


#90933760
törölt tag

Megkérdezem inkább itt, mert ti jobban tudjátok esetleg.
[link]

(#44815) brd válasza #90933760 (#44814) üzenetére


brd
nagyúr

Dualban fog működni, mert párhuzamosan címzi ilyenkor az alaplap(/CPU, ha abban van a RAM-vezérlő) a memóriát. Valahogy úgy képzeld el, hogy úgy van a címzés, hogy egy kis rész az egyik RAM-ból, aztán egy kis rész a másik RAM-ból, és nem úgy, hogy az első RAM-ot végig, aztán a második RAM-ot végig. Tehát az lesz az eredmény, hogy mind2 RAM kb. felég fog "ellátni" az XP, azaz mindegyik elejéből majd' 2GB-ot.

The only real valuable thing is intuition.

(#44816) quailstorm válasza brd (#44815) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Zsír, ennek az infónak én is örülök. Így kár volt a 2GB-os modul mellé csak 1GB-osat vennem, mert csak flex-mode van... Pedig a gépemen lévő 5 rendszer közül csak az XP 32bites és egyre kevesebbet használom...

(#44817) #90933760 válasza brd (#44815) üzenetére


#90933760
törölt tag

Remek, köszi. Azon gondolkoztam közben, hogy lehet nem kellene a 2x4 se csak 2x2 Giga. Mert annyit pont kihasznál. Még egy évig él a rendszer, sőt utána se tudni mennyire ölik le, nálam meg ennyi ideig nem marad egyben egy gép, meg ha igen egy ram csere annyira nem katasztrófa. Szóval lehet a 2x2 Gigát lenne érdemes megvenni, abból meg valami jobbat. Nem tervezek rendszert váltani, addig se kell csúcskonfig játszani a DX9 miatt. :DDD

Az lenne a másik kérdésem, hogy a frissítések amiket letölt az XP azokat le lehet valahonnan szedni egybe? Nekem még az ősidőkből SP2-es van, arra tolom fel a SP3-at és utána még leszed magának kb. 300 frissítést netről. Ezeket megtalálom valahol egybe, vagy külön kellene letöltögetni egyesével? Tegnap is leszedett megint 6-ot.

És ez csak XP frissítés mind, vagy ha lenne fent mondjuk Office 2003 akkor ahhoz is szedne le még pluszba?

(#44818) Newyorker


Newyorker
addikt

Sziasztok!

Lesz egy alábbi gépem:
i7 2600
Intel IPISB-CH2
Samsung 4x4 GB DDR3-1333 CL9 DDR3
AVerMedia DVB-T/PAL
OCZ-AGILITY3 120GB
HP BD-RE BH30L ATA Device
Multi Flash Reader USB Device
HP Mid-size ATX + 460W táp

Melóba veszem, ahol egyenlőre a keretszoftverek miatt Win Xp van :( a kérdésem az, hogy erre a win XP felmegy? Ha jól tudom abban is van 64 bites, akkor az látja a 16 GB memót? Köszönöm

★ 🎮 ★ PS4 PSN ID.: HUN_Zoocsemege ---> ONLINE BFV

(#44819) StSanya válasza Newyorker (#44818) üzenetére


StSanya
őstag

Jó nagy büntetés ezen a cuccon az XP... :DDD

Amúgy a 64 bites XP nem egy stabil dolog, kerülendő. Win7 alatt XP mode vagy más hasonló megoldás nem jöhet szóba?

"Használati utasítás amatőröknek való! A profik rengeteg ideig szívatják magukat, majd fórumoznak egy kicsit..."

(#44820) Newyorker válasza StSanya (#44819) üzenetére


Newyorker
addikt

Állítólag a Novel miatt nem jó csak a winXP, de Novellbe nem vagyok otthon :S de meghallgatok minden ilyen megoldást :)

★ 🎮 ★ PS4 PSN ID.: HUN_Zoocsemege ---> ONLINE BFV

(#44821) InfiniteReality válasza Newyorker (#44820) üzenetére


InfiniteReality
őstag

Novell kliensnek van Win7 kompatibilis verziója, de nagyon belassítja és összecseszi a rendszert...

http://logout.hu/cikk/samsung_led_tv_tudastar_d_szeria/alapok.html

(#44822) StSanya válasza Newyorker (#44820) üzenetére


StSanya
őstag

Eszerint XP-ből sem támogatja a x64-es XP-t...

Viszont:

"The Novell Client 2 SP3 for Windows supports the Microsoft Windows 7, Windows 8, Windows Server 2008 R2, and Windows Server 2012 32-bit and x64 operating systems."

"Használati utasítás amatőröknek való! A profik rengeteg ideig szívatják magukat, majd fórumoznak egy kicsit..."

(#44823) Newyorker válasza StSanya (#44822) üzenetére


Newyorker
addikt

""The Novell Client 2 SP3 for Windows supports the Microsoft Windows 7, Windows 8, Windows Server 2008 R2, and Windows Server 2012 32-bit and x64 operating systems.""

Ez akkor pontosan mi is? :) azaz felteszem a gépre a win 7-et és?

★ 🎮 ★ PS4 PSN ID.: HUN_Zoocsemege ---> ONLINE BFV

(#44824) almi


almi
senior tag

Sziasztok!
Adott egy WD 500-as Sata-s winyó. A winyón a partíciók GPT particióra vannak formázva. Most egy XP-s gépre tettem rá, mert át kellene másolci a cuccokat, hogy át bírjam formázni MBR-re.
Biosban látom is a winyót, eszközkezelőben is, de a Sajátgépben már nincsenek ott a partíciók. Hogy érem el, hogy lással XP-ben a GPT-s partíciókat?
Előre is köszönöm.
Üdv.
almi

(#44825) Visormail válasza almi (#44824) üzenetére


Visormail
addikt

Elméletileg ezzel meg lehet csinálni: [link] 3TB+ Unlock Preinstall driver majd 3TB+ Unlock utility (Support Intel X79/Z68/X58/P67/H67 series and AMD 900/800 series MB.)

How to Access GPT Protective Hard Disk on Windows XP? (Átkonvertálás GPT-ről MBR-re az ingyenes AOMEI Partition Assisitant programmal adatvesztés nélkül, persze saját felelősségre.)

Fizetős programokkal:
Paragon GPT Loader ($19.95)
Mediafour GPT Mounter ($19.99)

[ Szerkesztve ]

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#44826) Sparrow88 válasza almi (#44824) üzenetére


Sparrow88
tag

Sziasztok!
Nekem is van egy kérdésem, ami ehhez kapcsolódik. XP-s gépem van SATA-s vinyóval, de már kicsi és bizonyos okok miatt dual rendszert fogok csinálni. Új 500-as SATA vinyóra második oprendszernek Win7-et fogok feltenni.
500-as SATA vinyót formázhatok NTFS-re WIN7-hez?, Mert fontos lenne az XP-ből is látni mindkét vinyót és ez fordítva is igaz.

Vagy esetleg vmi javaslat,h mit csinálnátok máshogy?

(#44827) StSanya válasza Newyorker (#44823) üzenetére


StSanya
őstag

S kell ez a Novell Client 2 SP3, s megy... De én nem próbáltam, úgyhogy sajnos nem tudom, hogy milyen.

"Használati utasítás amatőröknek való! A profik rengeteg ideig szívatják magukat, majd fórumoznak egy kicsit..."

(#44828) StSanya válasza Sparrow88 (#44826) üzenetére


StSanya
őstag

Persze, NTFS-re kell formázni, win7 alatt nincs is más file rendszer szerintem amire telepítéskor formázná a HDD-t (hacsaknem FAT32, de ez ekkora méretben nem játszik).

"Használati utasítás amatőröknek való! A profik rengeteg ideig szívatják magukat, majd fórumoznak egy kicsit..."

(#44829) Sparrow88 válasza StSanya (#44828) üzenetére


Sparrow88
tag

Köszönöm a gyors választ, akkor minden működik majd, ahogy gondoltam. :)

(#44830) Newyorker válasza StSanya (#44827) üzenetére


Newyorker
addikt

Hol tudnám ezt megkérdezni? Novel tocsikot nem látok :S

★ 🎮 ★ PS4 PSN ID.: HUN_Zoocsemege ---> ONLINE BFV

(#44831) almi válasza Visormail (#44825) üzenetére


almi
senior tag

Megoldottam, hogy egy Win7-es gépen átmásoltam a cuccost ami kellene. Ha most visszateszem az eredeti helyére a winyót, Win 7 telepítővel letörlöm az összes partíciót és újakat csinálok, akkor arra már tudom telepíteni a win7-et? Mert eddig nem engedte a GPT miatt.

(#44832) StSanya válasza Newyorker (#44830) üzenetére


StSanya
őstag

Akkor próbálj topicot indítani itt, vagy a HUP-on, de nézelődhetsz pl. a Novell fórumán is.

De szánj rá egy kis időt szerintem, az új gépre fel kell dobni egy win7-et, meg a clienst, s meg kell nézni saját szemmel, hogy muzsikál.

"Használati utasítás amatőröknek való! A profik rengeteg ideig szívatják magukat, majd fórumoznak egy kicsit..."

(#44833) elodman


elodman
aktív tag

Ave

XP nyelvváltás lehetséges pl így :
http://jekkilekki.wordpress.com/2009/01/05/changing-os-languages-in-windows-xp/ ?

Vagy ez csak Win 7-en 1ccerű dolog?
(úgy tűnt, nem volt ilyen hsz eddig)

köszi ave

(#44834) Visormail válasza almi (#44831) üzenetére


Visormail
addikt

Persze.

elodman: hát a cikk xp-ről szól és azt írja működik.

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#44835) localhost válasza Newyorker (#44830) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Itt vannak a Novellisták :)

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#44836) Zh1k


Zh1k
csendes tag

Hello

Van egy régi laptopom amit használtan vettem kb 10 éve win xp home os-el de tönkrement a gép, valahogy "átadható" az os másik gépre legálisan és plusz költségek nélkül? A géphez nem kaptam semmi papírt csak az alján lévő matricám van. Másik kérdésem hogy lehet olyan recovery rendszert készíteni "házilag" ami a notebookokon van, amihez nem kell cd,pendrive hanem egy hotkey-el elindul a visszaállítás egy (rejtett) partícióról.
Köszi

(#44837) Lenry válasza Zh1k (#44836) üzenetére


Lenry
félisten

ha nem OEM a Windows, akkor átadható, OEM esetben nem.

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#44838) Newyorker válasza almi (#44831) üzenetére


Newyorker
addikt

a virtualbox nem lenne megoldás?

★ 🎮 ★ PS4 PSN ID.: HUN_Zoocsemege ---> ONLINE BFV

(#44839) Low Noise


Low Noise
senior tag

Sziasztok

Abban kérném segítségeteket, hogy egy program telepítése során machine ID eltérést ír. A helyes machine ID meg is van nekem, de fogalmam nincs hová kéne beírni, regedit ben nem találtam ilyet.

A hibaüzenet: [link]

Előre is köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#44840) DS39 válasza Low Noise (#44839) üzenetére


DS39
nagyúr

gondolom ez olyan szoftver, amelynek a licence egy adott géphez érvényes. innentől warez-nek számít.

(képernyőkép készítése: PrintScreen gomb -> Paint -> CTRL+V -> Mentés)

[ Szerkesztve ]

(#44841) Low Noise válasza DS39 (#44840) üzenetére


Low Noise
senior tag

A gép az ugyan az csak a meghibásodott HDD-let egy másikra cserélve.

[ Szerkesztve ]

(#44842) DS39 válasza Low Noise (#44841) üzenetére


DS39
nagyúr

passz. az nem kellene befolyásolja, hogy milyen vinyóra telepíted.
ha eredetiben van meg a szoftver, írj a megadott email címre a problémával.

(#44843) Low Noise válasza DS39 (#44842) üzenetére


Low Noise
senior tag

Hát igen, én is nagyon meglepődtem, még sosem tapasztaltam ilyet korábban, hogy bármilyen program ne induljon el mert másik vinyó van alatta. Azért köszi, hogy próbáltál segíteni.

(#44844) StSanya válasza Low Noise (#44843) üzenetére


StSanya
őstag

Volt ilyen pedig, még DOS-os időkben, hogy a format-kor véletlenszerűen generálódó lemez (partíció) sorozatszámot figyelte...

"Használati utasítás amatőröknek való! A profik rengeteg ideig szívatják magukat, majd fórumoznak egy kicsit..."

(#44845) Livius


Livius
őstag

Gyorsaságban jelent valamit, hogy Windows XP SP2 telepítőlemezzel telepített XP-re utólag rakom fel az SP3-at?

Gigabyte GA-Z170-D3H, Intel Core i7-7700K, Corsair Vengeance 2x8GB DDR4-3600MHz, Intel 545s 256GB SSD, EVGA GeForce GTX 1060 GAMING 6GB

(#44846) quailstorm válasza Livius (#44845) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Szerintem semmit, legalábbis nekem az eredeti XP-m így van fenn 3 éve, és nem érzek lassulást a daytonához képest...
Viszont egy "kis" többlethelyet foglal.

(#44847) Newyorker válasza StSanya (#44827) üzenetére


Newyorker
addikt

a virtualbox nem lenne megoldás?

★ 🎮 ★ PS4 PSN ID.: HUN_Zoocsemege ---> ONLINE BFV

(#44848) StSanya válasza Newyorker (#44847) üzenetére


StSanya
őstag

Ha a munkahelyen novell háló van, először megnézném, hogy a novell kliens hogyan viselkedik win7 x64 alatt. Minden más megoldást ezt követően néznék csak. A virtualbox is csak feleslegesen bonyolítja a dolgot, sztem...

Anno, még win98-al én is dolgoztam novell alatt, nagy szó volt, mikor felraktam egy gépre XP-t és hozzá az otthon letöltött, CD-n bevitt novell kliens-el tudtam csatlakozni... Régi szép idők, i815-ös P3-as volt a gép... :DD

"Használati utasítás amatőröknek való! A profik rengeteg ideig szívatják magukat, majd fórumoznak egy kicsit..."

(#44849) Newyorker válasza StSanya (#44848) üzenetére


Newyorker
addikt

Értelek, akkor így lesz :)

★ 🎮 ★ PS4 PSN ID.: HUN_Zoocsemege ---> ONLINE BFV

(#44850) Fecogame


Fecogame
veterán

Használatban van bármi különbség, ha FAT-al telepítem az XP-t, ellentétben az NTFS-el? Lesz belőle valami hátrányom?

Memóriakártyára kell telepítenem a rendszert, és nem akarom hamar tönkretenni NTFS-el.

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows XP (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.