Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows XP (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

Windows XP kérdések és válaszok

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#45501) Pikaa


Pikaa
aktív tag

Fiúk,ma kaptam kölcsön egy gépet,és mi történt vele? Egyszer csak az is újraindult,akkor most tényleg mi van? Ezzel a géppel is baj van? Lehet a kábel hibás és csinálhatja ezt? :(

(#45502) akaido válasza Pikaa (#45501) üzenetére


akaido
addikt

Hja az áram nagy úr...

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#45503) Pikaa válasza akaido (#45502) üzenetére


Pikaa
aktív tag

Az csinálhatja ezt az egészet? Mint két kábel befolyásolhatja? A vidi ,meg a tápos kábel is? Elnézést,de nem tudom a becsüs nevüket.

(#45504) akaido válasza Pikaa (#45503) üzenetére


akaido
addikt

A monitorvezérlő kábel megtörhet és ez okozhat ilyet, bár elsősorban ilyenkor egyes színek szoktak elmenni. De a tápkábelnél( esetleg a tápegységnél) is adódhat hasonló problem, de akkor meg a gép indulása is problémás lehet.

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#45505) yossarian14


yossarian14
tag

Hello!

A Service Pack 2-t, a Service Pack 1 megléte nélkül is lehet telepíteni? És az SP3 telepítése esetén feltétel, hogy fent legyen az SP2?

(#45506) kispx válasza yossarian14 (#45505) üzenetére


kispx
addikt

Installing Windows XP Service Pack 3
To install SP3, your computer must meet the hardware and operating system requirements listed below. In addition, your computer must at least be running Windows XP with Service Pack 1 installed.

We recommended that you have Service Pack 2 installed before installing SP3. You can download Service Pack 2 at the Windows XP Service Pack 2 website.

(#45507) yossarian14 válasza kispx (#45506) üzenetére


yossarian14
tag

Igen, ezt már olvastam.

De arról sehol nem találtam infót, hogy az SP2 telepítéséhez szükség van-e SP1-re. És ha igen, azt honnan tudom letölteni? Hivatalos Microsoft oldalon nem találtam letölthető SP1-et.

(#45508) akaido válasza yossarian14 (#45507) üzenetére


akaido
addikt

"A Windows XP Service Pack 2 támogatása 2010. július 13-án véget ért.
Az SP3 szervizcsomag telepítéséhez szükséges a Windows XP Service Pack1 vagy a Service Pack 2 megléte. "

[link]

[SP1a]

[ Szerkesztve ]

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#45509) yossarian14


yossarian14
tag

Ez az SP1a normális, hogy ilyen kis méretű(1,9 MB)? Internet-kapcsolat nélkül feltelepíthető, nem akar letölteni plusz dolgot?

(#45510) akaido válasza yossarian14 (#45509) üzenetére


akaido
addikt

1. Az XP minden SP-ja tartalmazza az összes megelőző SP-t, illetve a frissítéseket. Közvetlenül lehet telepíteni az SP2-őt is.

2. Az 1,8 MB csak a keretprogram ami a letöltéshez kell.

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#45511) w.miki


w.miki
veterán

Olyannal találkozott már valaki, hogy amikor XP-t telepítenék (SP2, SP3, hun, eng) CD/DVD lemezről, régi Acer (2413) laptopra, amint a partíció kiválasztására kerülne a sor, és megnyomnám a gombot, egyből leáll a gép, és újraindul.
Mi lehet a gond?

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#45512) akaido válasza w.miki (#45511) üzenetére


akaido
addikt

A gép BIOS-ában AHCI vagy IDE mód van beállítva?

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#45513) #01682176


#01682176
törölt tag

Sziasztok!

Adott WinXp, eseménynaplóban NetBt hiba. Az ip-t kézzel konfiguráltam.
Mi okozhatja a hibát?

(#45514) w.miki válasza akaido (#45512) üzenetére


w.miki
veterán

ennek a BIOSaban nincs is ilyen állítás... :(
egyébként integrált SATA driveres XP-ket próbáltam eddig... :F

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#45515) #01682176 válasza #01682176 (#45513) üzenetére


#01682176
törölt tag

Korábban feltettem az evid4226-ot, de uninstalláltam (bent volt a TCPIP.sys, illetve TCPIP.sys.original). Az originált átneveztem, és felülírtam a pathceltet. Nem lesz így gond?

(#45516) w.miki


w.miki
veterán

Telepített XP-ből hiányzik a Megjelenítés, Betűméret-nél a Nagy, és Extra Nagy opciók, csak a Normál van.
Hogyan tudnám a másik kettőt is elérni?

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#45517) akaido válasza w.miki (#45514) üzenetére


akaido
addikt

A vinyó csati a gépben nem mozdult el?
Ha nem, akkor másik HDD-vel is előjön ez a hiba?

[ Szerkesztve ]

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#45518) akaido válasza #01682176 (#45515) üzenetére


akaido
addikt

Milyen gondra gondolsz?
Egyébként miért kellett az a patch? Otthon nem szükséges a TCP/IP kapcsolatok számát növelni.

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#45519) #01682176 válasza akaido (#45518) üzenetére


#01682176
törölt tag

A patches dolgot megoldottam a windows javításával.
A NetBt hibára gondoltam. Most úgy állítottam be, hogy dhcp-vel ossza ki a netet a gépnek, azóta nincs ilyen NetBt az eseménynaplóban.

(#45520) w.miki válasza akaido (#45517) üzenetére


w.miki
veterán

az közben megoldódott, ha HirenBootCD-vel leformáztam előtte a winyót, amire aztán telepítettem az XP-t, akkor nem akadt ki, partíció választásnál
csak ez TinyXP, és nem találok rajta (extra) nagy betűket a megjelenítésben :F

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#45521) #01682176 válasza #01682176 (#45519) üzenetére


#01682176
törölt tag

Mégiscsak kell a kézzel konfigolt ip, mert a dhcp-t egy idő után eldobja,de megint van netbt hiba. Hogyan orvosolható?

(#45522) akaido válasza #01682176 (#45521) üzenetére


akaido
addikt

Próbáld ki:

Start Futtatás: cmd
parancssorba begép: netsh winsock reset catalog
majd ezt: netsh int ip reset reset.log

Angol nyelvű leírást tudok hirtelen: [link]

@w.miki: Tiny XP nem valami mókolt XP :F

[ Szerkesztve ]

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#45523) #01682176 válasza akaido (#45522) üzenetére


#01682176
törölt tag

Közben kitaláltam valamit. Újra kiadtam a fix ip-t és letiltottam a hamachi adaptert (ritkán van csak használva). Újraindítottam és nem volt NetBt. Lehet hogy a hamachi zavart be?
Mondjuk nem volt lassulásom amikor volt Netbt hiba..

(#45524) somasz


somasz
addikt

Üdv!

Rokon gépén egy updater.exe nevezetű alkalmazás 90% fölött terheli a procit, a gép bűn lassú tőle. Merre érdemes keresgélni? Google nem vezetett semmi közelebbire. :(

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#45525) Visormail válasza somasz (#45524) üzenetére


Visormail
addikt

Pl start/futtatás/msconfig/automatikus indítás fülön megnézed hogy van e updater.exe és mi a teljes útvonala a gépen, vagy ha ott nem látod akkor mondjuk letöltöd a process explorer programot és megnézed abban hogy honnan indul, akkor talán kiderül hogy mihez tartozik. Egyébként vírusra tippelek.

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#45526) somasz válasza Visormail (#45525) üzenetére


somasz
addikt

Avast, mbam, ccleaner már volt futtatva, mbam talált pár dolgot, ccleaner is törölt, avast semmit nem talált.

Köszi a tippet, utána járunk!

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#45527) Pikaa válasza somasz (#45526) üzenetére


Pikaa
aktív tag

Sziasztok!

Visszatérve a problémámhoz,elvittem szervizbe és összesen 10 db.-ot számoltunk össze,vagyis annyi kondenzátor volt felpúposodva és azt ajánlotta,jobb ha meg se csináltatom,mivel sok pénzbe is kerülne, és ha megcsinálja és nem az lenne a hiba a gépnek,akkor adtunk a sz@rnak,egy nagy pofot :P Én sajnos nem tudtam egyedül megcsinálni, tapasztalatom nincs,meg oda való szerszámom sincs. Így most,apró pénzért sikerült vennem egy hasonlót,mind amilyen volt,sőt még jobbat is.

Amúgy tudom,hogy nem ide tartozik,de megkérdem ,ha nem gond,hogy okozhatja a kék halált,egy rossz merevlemez is? Ahogy betettem az új gépbe a régi merevlemezt,rá 10 percre beállt a kék halál.

Formázzam meg?

ui.: bocsi somasz,nem neked akartam írni,hanem új hsz-t.

[ Szerkesztve ]

(#45528) Visormail válasza Pikaa (#45527) üzenetére


Visormail
addikt

hdsentinellel megnézted már?

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#45529) Pikaa válasza Visormail (#45528) üzenetére


Pikaa
aktív tag

Nem. Ha megkérlek ,beillesztesz,egy képernyőképet,hogy mit kell csinálnom? Vagy hanem magyarázd el légyszíves.

(#45530) Pikaa válasza Visormail (#45528) üzenetére


Pikaa
aktív tag

Erre gondoltál?

(#45531) quailstorm válasza Pikaa (#45530) üzenetére


quailstorm
nagyúr

okozhatja, nálam is okozott kék halált 1 bad sector is akár, de a tied jónak tűnik

(#45532) Pikaa válasza quailstorm (#45531) üzenetére


Pikaa
aktív tag

Köszi. Az a meghajtó a SATA-s(amelyik azt hittem hibás,de ezek szerint nem) és két felé van osztva,ha egyiket megformázom,egy lesz belőle,vagy nem? A másik kérdésem az lenne,hogy most az új merevlemezen van Win7 és a régin Xp. A Bios-ban,hogyan tudom beállítani,hogy az Xp induljon el és ne a Win7?

(#45533) akaido válasza Pikaa (#45532) üzenetére


akaido
addikt

Ha megformázod csak az egyiket formázod egyszerre, tehát nem lesz a kettőből egy. Külön meg kell szüntetni azt partíciót pl: az (Eszközkezelő/Lemezkezelés részlegnél), amelyiket fel szeretnél szabadítani üresnek.
Az op.rendszereknél ha már az XP fent volt, és később telepítetted fel a w7-et egy másik partícióra, akkor nem kell a BIOS-ban állítani semmit, mert a W7 indító menüt készít, amiben tudsz választani a Windows 7 vagy a korábbi Windows verzió (XP) között. (Néha azért be kell vetni az Easy BCD nevű progit.)

[ Szerkesztve ]

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#45534) cigam


cigam
félisten

Adott egy Pinnacle TV kártya. A videóbemenetét használnám, de vmi nem smukkol a színeivel:

Pl. az alsó bordó sáv a valóságban kék. Kicsit játszottam VLC alatt a beállításokkal, és ha azt mondom neki, hogy a UYVY színformátumot használja, minden okés lesz. De egy csomó programban nem tudom állítgatni (pl. skype). Hogyan tudom megadni, hogy alapból ezt a a színsémát használja?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#45535) egykettő


egykettő
aktív tag

Sziasztok!

Nem egyszerű a kérdésem. Xp alatt parancssorba szeretném megváltoztatni egy mappa tulajdonosát, és alkalmazni rá az örökölhető engedélyeket.

(#45536) cigam válasza egykettő (#45535) üzenetére


cigam
félisten

xcacls

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#45537) kraftxld válasza egykettő (#45535) üzenetére


kraftxld
nagyúr

sima parancssorban saját tulajdonba vétel: takeown
én a jogosultságokat powershell-el szoktam bütykölni, XP alá is telepíthető, a két parancs: Get-ACL és Set-ACL

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#45538) Mentalista


Mentalista
csendes tag

Üdvözlet mindenkinek!

Előre szólok, nagyon nem értek még a számítógéphez, és valószínűleg ez okozza azt, hogy írjak ide.

A problémám a következő:

Az asztali számítógépemen újra raktam a Windows XP Proffesional operációs rendszert. A telepítés szépen végig is ment zökkenő mentesen, úgyhogy most ott állok, hogy van egy szoftveresen tök kopasz gépem. Lényeg a lényeg, mivel ugye újra raktam a rendszert,ezért az internet kapcsolatom is megszűnt. Feltételezem, hogy a hálózati kártyámnak a driver-e is letörlődött tehát azt is újra kellene rakni. A kérdésem az, hogy lehet megtudni, hogy milyen hálózati kártyám van, és milyen driver kell hozzá? Ha pedig nem ez a probléma, akkor mi lehet? Az eszközkezelőben néztem, amin sárga kérdőjel van, azok az alábbiak:
- Egyéb PCI-hídeszköz
- Ismeretlen eszköz
- PCI-memória vezérlő
- SM buszvezérlő

A hálókártyánál van egy: 1394 hálózati adapter, amire nem ír semmit (nincs ott kérdőjel) tehát akkor felteszem az jól van, és nem kell bántani.

Előre is köszönöm a segítséget! :)

Ui.: Ha pedig netre akarok csatlakozni, akkor azt írja ki, hogy "Nem sikerült lekérni a TCP/IP-t" (valami hasonló, de ez a lényeg ;) )

[ Szerkesztve ]

(#45539) Visormail válasza Mentalista (#45538) üzenetére


Visormail
addikt

Az alaplapod honlapján lehet megnézni, hogy milyen hálókártya van rajta.

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#45540) Mentalista válasza Visormail (#45539) üzenetére


Mentalista
csendes tag

Lehetséges hogy ez lenne az: IEEE 1394? (innen szereztem az információt: http://www.arukereso.hu/alaplap-c3128/asus/k8n4-e-deluxe-p2171456/termek-leiras.html )

(#45541) Visormail válasza Mentalista (#45540) üzenetére


Visormail
addikt

Nem, az a firewire csatlakozó. A Marvell 88E881111 Gigabit Lan az. Ez meg az alaplapod honlapja [link] válaszd ki hogy WinXP és tedd fel a chipset drivert, lehet abba tették bele a lan-t is.

Nagyon régi az alaplap alig lehet már találni hozzá bármit, ha a chipset driver nem telepíti fel a hálókártyák akkor még ez van pl [link]

[ Szerkesztve ]

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#45542) Mentalista válasza Visormail (#45541) üzenetére


Mentalista
csendes tag

Hmmm...nem akarom elkiabálni, nehogy el ess az arcodba, de emelek egy bálványt a tiszteletedre Rio-ban és hozzá szerzek minimum 2 milliárd hívőt... :DDDD Nagyon szépen köszönöm :DDD Istenkirály vagy :D :C :C :C :C :R :R :R

(#45543) egykettő válasza cigam (#45536) üzenetére


egykettő
aktív tag

köszönöm, meglesem.
kraftxld: powershell még nincs letelepítve a kliensekre, de le fogom :)

mindkettőtöknek köszönöm :R

(#45544) Visormail válasza Mentalista (#45542) üzenetére


Visormail
addikt

Működik is már, vagy csak előre extázisba estél? :DDD

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#45545) Charlento


Charlento
tag

Üdv.,
Vagy 3 éve kaptam kükföldről egy laptopot amelyre Windows XP Prof. van telepítve.
Miután használatba vettem lefutattam az eredetiség ellenőrző programot.
Minden rendben volt, frissített amikor szükséges volt, feltelepítettem a Microsoft
Security Essentias-t.
Ma délelőtt az asztalon meglepetésemre megjelent, hogy a Windows ezen példánya nem felelt
meg az érvényesítési eljáráson.
Kérdésem, hogyan, mi módon lett "érvénytelen" a szoftver?

Charlento

(#45546) quailstorm válasza Charlento (#45545) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Nem tudom, nálam egy licensz (nem OEM) 3 gépen van használva. Ebből egy ugyanígy járt, de csak egy. Pirátoltam egy feltehetően alig használt kódot magyar torrentoldalról. Ez van, ha fizetsz és bemutatnak, szerintem ez a megfelelő válasz. Lehet XP-n menet közben kódot cserélni és újraaktiválni.

(#45547) akaido válasza Charlento (#45545) üzenetére


akaido
addikt

[A mennyiségi licenc termékkulcsának módosítása Windows XP SP1 vagy frissebb Windows XP rendszerű számítógépen]

[Windows XP termékkulcs cseréje (CD kulcs)]

[ Szerkesztve ]

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#45548) Charlento válasza akaido (#45547) üzenetére


Charlento
tag

quailstorm (/#45546), akaido (#45547):

Mint írtam, a laptopot külföldről, használtan az XP-vel kaptam és több mint 3 éve
megy kifogástalanul.

Telepítőlemezt és "kulcsokat" nem kaptam. A verzió angol volt.

Egyedül a tapipad mellett van egy kisméretű XP matrica.

Ha azokat az eljárásokat követem melyeket leírtatok mire számíthatok.

Az nem zavar, hogy az asztal fekete színű és a jobb alsó sarokban ott van
a figyelmeztetés, viszont az igen, hogy hosszú évek használata során
nem volt ilyen probléma!

Charlento

(#45549) akaido válasza Charlento (#45548) üzenetére


akaido
addikt

Esetleg egy AIDA-val kiolvastatnám a kódot, majd a fentebb vázoltak valamelyikével megváltoztatnám egy másikra, majd ismét vissza az eredeti kiolvasottra. Tudom marhaságnak tűnik (az is) de az MS-nél néha nincs min csodálkozni. Amennyiben nem zavar a figyelmeztetés, marad így. :)

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#45550) acsati


acsati
aktív tag

Sziasztok!

Egy Dell számítógépre szeretnék újratelepíteni XP-t, de nem akar sikerülni. A telepítő üdvözlőképernyőjén, mikor felajánlja a telepítést, javítást, kilépést, ott nem tudok semmi kiválasztani. Nem érzékel semmilyen billentyűt.
Mit tudnék ebben az esetben csinálni?

Előre is köszönöm!

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows XP (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.