Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows XP (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

Windows XP kérdések és válaszok

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#45951) brd válasza ra^ven (#45948) üzenetére


brd
nagyúr

Samsungon a slave a jumper nélküli állapot, erre figyelj oda. ;)

The only real valuable thing is intuition.

(#45952) pushalias válasza brd (#45951) üzenetére


pushalias
addikt

De régen kellett ilyenekre figyelnem, te jó isten! :D

Honor 9 / HP 8470P

(#45953) brd válasza pushalias (#45944) üzenetére


brd
nagyúr

Igen, technikai oldalról történt némi fejlődés, azonban én ezt a user experience-ben nem igazán tudom tetten érni (az egyetlen, ami nagyon pozitív, az az orrba-szájba cache-elt előreolvasás). A háttértárcache hasonlóan idiótán, és beállíthatatlanul működik, ráadásul érezhetően több memóriát foglal maga az OS az újabb Windowsokban (nem, nem a gyorsítótár által foglaltra gondolok, hanem a teljesen felhasználható hasznos memóriára). Én nagyon örülnék pl. normálisan prioritizálható háttértár-hozzáféréshez, mert a Vistában debütált kissé felemás, van ugyan prioritás, de ez nem ugyanaz, mint ami a CPU-felhasználásra vonatkozik, hanem egyszerűen csak az alacsonyabb prioritású folyamat kevesebb időszeletet kap (akkor is, ha más éppen nem használja), de erre még várhatok egy ideig, ha a fejlesztési irányt nézem. :(
A félreértések elkerülése végett írom, hogy én pedig nem akarom védeni, csak nem szeretem, ha hozzá nem értés, vagy tudatlanság miatt valaki fals kritikát fogalmaz meg.

De azt állítani, hogy felveszi a versenyt a modernebb rendszerekkel, picit megmosolyogtató.

Számomra pl. a VistaWin7Win8 semmi más olyat nem nyújt önmagában, amire szükségem lenne, csak 3 (ami valójában 4 :) ) okból használom bármelyiket is (fontossági sorrend is egyben): van belőlük 64 bites (4+GB RAM kezelés), ill. újabb a DirectX, továbbá kezelnek rendesen IPv6-ot. A többire nekem semmi szükségem. Viszont nyilván fejlettebbek sok mindenben, XP-t már régóta senkinek nem ajánlanék, speciális eseteket kivéve, pláne akkor, ha kevéssé' ért a géphez. 4. ok: ott van még az, hogy bizonyos eszközökhöz nem is készül már XP-s driver (sőt, ma már sajnos sokszor Win7-hez sem, ez nagyon szomorú, mert a Win8 felületével nekem és sokaknak nem igazán sikerült megbarátkozni, annak ellenére sem, hogy technikailag jelentősen kellemesebb), ilyenkor nincs is választási lehetőség.

The only real valuable thing is intuition.

(#45954) brd válasza pushalias (#45952) üzenetére


brd
nagyúr

Nekem is be kellett nézni a lomos szekrénybe, hogy biztos legyek benne. ;)

The only real valuable thing is intuition.

(#45955) brd válasza Piftuka (#45946) üzenetére


brd
nagyúr

A lemez elején nincs értelme (legfeljebb talán SSD-nél), mert úgy a fejnek többet kell mozognia a pagefile, és a legtöbbet használt partíció között (ez általában a rendszerpartíció, de ez felhasználásfüggő). Másik meghajtóra (ami legalább annyit tud seekben, mint ahol a rendszerpartíció van, máshová általában értelmetlen) érdemes áthelyezni, ha megoldható. Kicsivel nagyobbnak kell lennie a filerendszer adminisztrációs adatai miatt, de ez max. kb. 100MB (próbáld ki 100-zal, és úgy hozz létre egy akkor file-t, mint amekkorát a pagefile-nak szeretnél).

The only real valuable thing is intuition.

(#45956) ra^ven válasza brd (#45951) üzenetére


ra^ven
senior tag

Köszi mindenkinek, sikerült megoldanom, jumper probléma volt.... :B
Való igaz nem mostanában kellett ilyet csinálnom, de ahogy néztem a vinyo hátulján úgy tűnt megfelelően raktam a kis pöcköt, de mégse.
Balról a 3. helyre került, elvileg ez a cable select, mindez a primary kábel másodlagos részén, így működik.

Korábbi próbálkozásoknál a lemezkezelő és a bios is azt a 3x GB-ot mutatta.

Tanultam ma is valamit. :) :K

[ Szerkesztve ]

ZOHLIH - Xiaomi MI9 Lite || Panasonic LX7

(#45957) pushalias válasza brd (#45954) üzenetére


pushalias
addikt

:C

(#45956) ra^ven A biztonság kedvéért kérdeztem, mert ez a 32 GB-ot "lát" a rendszer szöveg a felhasználó tapasztaltságától függően elég sok mindent jelenthet.

[ Szerkesztve ]

Honor 9 / HP 8470P

(#45958) balázs xp4e


balázs xp4e
tag

Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni. Windows XP-s gépemet miután bekapcsolom bejön a tálca és a háttérkép. De az ikonok a tálcán és az asztalon csak 2-3 perc múlva. Tudom nem olyan nagy dolog, de idegesítő és hátha tudja rá valaki a választ :)

http://www.flickr.com/photos/96103507@N05/

(#45959) F e Z o


F e Z o
veterán

Egyik ismerősöm vett egy konfigot, kapott hozzá egy Windows XP Home Edition telepítőlemezt. Annyit tudok róla, hogy a verziószáma 2002. Nem tudjátok véletlenül, ez kér kódot telepítésnél, mert azt nem mellékeltek hozzá, illetve olyan kérdésem lenne, hogy ez tartalmazza valamelyik service pack-ot?

H2O über alles!

(#45960) DZs válasza quailstorm (#45945) üzenetére


DZs
senior tag

Az eseménynapló megvan, de nem tudom, mit nézzek benne, nem tűnik rossznak.

(#45961) quailstorm válasza DZs (#45960) üzenetére


quailstorm
nagyúr

A kritikus és a hiba kategóriákból a frisseket, mi mást? Nem létezik hogy nincs semmi.

(#45962) brd válasza DZs (#45960) üzenetére


brd
nagyúr

Ez valami hálózati kártya, vagy más eszköz driverének hibája lesz, esetleg maga az eszköz rossz.

The only real valuable thing is intuition.

(#45963) oliver7777


oliver7777
tag

Windows Xp Home nem enged bejelentkezni, azt írja ki, hogy nincs aktiválva. Rákattintok, hogy aktiválom, akkor kiírja, hogy aktiválva van (ami egyébként igaz). Nyomok egy OK-t, visszadob a bejelentkezéshez, ott megint panaszkodik, hogy nincs aktiválva. Ilyenkor mit lehet tenni?
Az XP szűz nincs rajta semmi, nincs frissítve, nincs internet rákötve, ugyanis egy egyszerű éttermi program fut csupán rajta.

Köszi!

(#45964) Piftuka válasza brd (#45955) üzenetére


Piftuka
veterán

"A lemez elején nincs értelme (legfeljebb talán SSD-nél), mert úgy a fejnek többet kell mozognia a pagefile, és a legtöbbet használt partíció között (ez általában a rendszerpartíció, de ez felhasználásfüggő)."

Látod, erre nem is gondoltam. Azért jutott eszembe a lemez eleje, mert - elvileg - ott a leggyorsabb a merevlemez olvasása, ami a lapozófájl használata esetén előny lehet.

Másik meghajtóra (ami legalább annyit tud seekben, mint ahol a rendszerpartíció van, máshová általában értelmetlen) érdemes áthelyezni, ha megoldható. Kicsivel nagyobbnak kell lennie a filerendszer adminisztrációs adatai miatt, de ez max. kb. 100MB (próbáld ki 100-zal, és úgy hozz létre egy akkor file-t, mint amekkorát a pagefile-nak szeretnél).

Köszi a tippet! Akkor valamivel nagyobb lesz a partíció, mint a lapozófájl.

Viszont akkor adj tippet, kérlek arra is, hogy milyen elrendezésben legyenek a partíciók?

1. C: WinXP, D: Page file, E: Win7
2. C: WinXP, D: Win7, E: Page file
3. C: Win7, D: Page file/WinXP, E: WinXP/Page File

(A harmadik variációk esetében lenne a legegyszerűbb a jelenlegi, működő Win7 partíciót átméretezni, valamint a másik két partíciót létrehozni.
Viszont, ha ezek mellett döntök, figyelembe véve, hogy a WinXP-t kell elsőnek telepíteni, majd utána a Win7-et, okozhat problémát a gyakorlatban ez a partíciósorrend?)

"Aquila non captat muscas."

(#45965) pushalias válasza Piftuka (#45964) üzenetére


pushalias
addikt

Mire kellene neked az XP?

Honor 9 / HP 8470P

(#45966) brd válasza Piftuka (#45964) üzenetére


brd
nagyúr

Rakd a Win7-et előre, (gondolom, azt fogod a legtöbbet használni), legyen ott a pagefile is, a másik partíció pedig legyen az XP.

The only real valuable thing is intuition.

(#45967) Piftuka válasza pushalias (#45965) üzenetére


Piftuka
veterán

Van néhány olyan szoftverem, amely még kompatibilitási módban sem működik Win7 alatt, viszont szükséges használnom.

"Aquila non captat muscas."

(#45968) Piftuka válasza brd (#45966) üzenetére


Piftuka
veterán

"Rakd a Win7-et előre, (gondolom, azt fogod a legtöbbet használni), legyen ott a pagefile is, a másik partíció pedig legyen az XP."

Ezt hogy érted? Fejltsd ki, kérlek bővebben!

A harmadik opciót tartod jónak? (Egyébként valóban a Win7-et fogom gyakrabban használni.)

"Aquila non captat muscas."

(#45969) gordonfreemN


gordonfreemN
addikt

Sziasztok!

Eredeti XP szoftvert honnan tudok letölteni? Van nálam egy gép, aminek az oldalán van XP-s matrica (XP professional) de azt se tudni milyen nyelvű stb. :R
Anyit tudni, hogy nem SP3-mas mert az akkor rajta lenne.
Valaki aki jártasabb a témában, segítsen ki egy letöltő linkkel pls.

[ Szerkesztve ]

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#45970) Csontikka válasza dodopek (#45900) üzenetére


Csontikka
aktív tag

Az itt leírtakat próbáltátok már?

(#45971) brd válasza Piftuka (#45968) üzenetére


brd
nagyúr

Első partíció: Win7+pagefile, második partíció: XP. Lehetőleg a pagefile méretét a Win7 telepítése után rögtön állítsd be a megfelelő méretre.

The only real valuable thing is intuition.

(#45972) T0rnad0


T0rnad0
addikt

Sziasztok!

Egy kis segítséget kérnék. Egyik ismerősömnek telepítettem újra XP-t. Amkor bejön az asztal, akkor nem indulnak el a háttérprogramok ( nincs sok, kb egy vírusirtó, de addig a "hálózat" ikon, az óra és a hangerő se jön be ) csak kb 2 perc után. Közben használható a gép, meg lehet nyitni alkalmazásokat. Vírusirtó nélkül is próbáltam, akkor is lassú...Vírusirtó, Super Anti Spyware, Malwarebytes Anti-Malware lefuttatva.

[ Szerkesztve ]

Z Fold 4

(#45973) brd válasza T0rnad0 (#45972) üzenetére


brd
nagyúr

A hálókártyát letiltva is ez a helyzet? PPPoE-s (ADSL, vagy DIGI pl.) internetelérés van, router nélkül?

[ Szerkesztve ]

The only real valuable thing is intuition.

(#45974) T0rnad0 válasza brd (#45973) üzenetére


T0rnad0
addikt

Este kipróbálom, hogy letiltom. Digi, router nélkül.
Egyébként "tárcsázósra" van állítva, amíg nem indítjuk az internet profilt, nem csatlakozik netre, anélkül indul az XP.

[ Szerkesztve ]

Z Fold 4

(#45975) Visormail válasza T0rnad0 (#45974) üzenetére


Visormail
addikt

Ha Digi, router nélkül akkor a hálózatot keresi próbál ip címet kérni stb, de nincs kitől.
- Megnyitod a hálózati kapcsolatokat és az internet nevű amit létrehoztál a tárcsázáshoz tulajdonságaiban csak a tcp/ip legyen kipipálva semmi más.
- A másik ami a hálókártyád helyi hálózat néven, annak a tulajdonságaiban semmi ne legyen kipipálva.
- A szolgáltatások (start menü futtatásba beírod services.msc) között ezekre duplaklikk és állítsd arra hogy letiltva: munkaállomás, kiszolgáló, számítógép-tallózó. Állítsd arra hogy automatikus: tárcsázás.
Ettől ha kicsit megőrül és nem tud csatlakozni nem kell vele foglalkozni, indítsd újra egyszer a windowst és helyrejön.
- Ha fel teszed még az adsl autoconnect programot, akkor a tárcsázásra sincs gondod többé.
Így lesz a leggyorsabb.

[ Szerkesztve ]

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#45976) T0rnad0 válasza Visormail (#45975) üzenetére


T0rnad0
addikt

Köszi, kipróbálom majd :R

Z Fold 4

(#45977) Piftuka válasza brd (#45971) üzenetére


Piftuka
veterán

"Első partíció: Win7+pagefile, második partíció: XP. Lehetőleg a pagefile méretét a Win7 telepítése után rögtön állítsd be a megfelelő méretre."

Ez a jelenlegi állapotot tükrözi, illetve anno pontisan így állítottam be a lapozó fájlt Win7 alatt, mégis töredezett lett. Ha azon a partícón hozom létre, amelyiken az operációs rendszer van, ez sajnos elkerülhetetlen! :(

A fő kérdés továbbra is az, hogy mennyire viseli jól, vagy rosszul az XP, ha elsőként, de nem a lemez elején lévő partícióra telepítem? :F

(Tehát adott egy-egy üres, leformázott C: és D: partíció, amelyek közül előbb a D: partícióra telepítem az XP-t, majd a C: partícióra állítom be a lapozó fájlját, majd a C: partícióra telepítem a Win7-et.)

Mert azt sok helyen olvastam már, hogy mindenképpen az XP telepítéssel kell kezdeni, mert a Win7 saját boot menedzsere megbírkózik a feladattal, hogy ha másik oprendszert is talál a lemezen, fordítva viszont ez nem igaz.

Mindezek figyelembe vételével is a fenti sorrendet javaslod?

Harmadik kérdés: miért vetetted el végül a lapozófájl miatt létrehozott külön partíció ötletét?

Továbbra is hálásan köszönöm a hasznos tippeket!

[ Szerkesztve ]

"Aquila non captat muscas."

(#45978) kraftxld válasza Piftuka (#45977) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Bónusz kérdés: Miért van szükséged fizikai WinXP telepítésre?
Nem megoldás a Windows 7-be épített virtual pc, vagy VirtualBox, esetleg VMware workstation?
És akkor mehet mindkettő párhuzamosan, nem kell a boot loaderrel vacakolni, újraindítani, stb.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#45979) T0rnad0 válasza Visormail (#45975) üzenetére


T0rnad0
addikt

Megoldotta a problémát, erre sosem jöttem volna rá :) Köszönöm a segítséget :R

Z Fold 4

(#45980) rossitibi


rossitibi
tag

Sziasztok!

Olyan gondom van hogy 100%-on megy a cpu-m,azt is tudom mitől: svchost exe
Olvasgattam neten,sokan azt írták vírus,de tudom hogy nem az,mivel tök szűz windows van fent,2x újrahúztam emiatt.Sima msdn-es,amit innen szedtem le.Szóval szerintetek mit csináljak ezzel a svchost exe-vel? Ha leállítom a folyamatokban akkor jó minden,gyors a gép! De egy idő után újra ott van és akkor megint használhatatlan a gép
Ja és a windows update nem csinál semmi,csak fut a csík akár fél órán keresztül,de semmi..Nem tudom a kettőnek van-e köze egymáshoz.
Meg mégegy dolog,ami eddig tökéletes volt a Media Player Classic HC! Nincs hang.Soha egyetlen újratelepítés után sem volt gondom vele,most meg tök néma! Azt írja lehet nincs telepítve megfelelő kodek vagy formátumhasító szűrő. Divx-kodeket feltelepítettem,pedig eddig sosem kérte.Nem szeretnék másik lejátszót használni.Ezt szeretem,eddig mindíg mindent vitt.
Előre is köszi!

(#45981) Visormail válasza rossitibi (#45980) üzenetére


Visormail
addikt

Milyen processzor?

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#45982) rossitibi válasza Visormail (#45981) üzenetére


rossitibi
tag

amd athlon(tm) 64 processzor 2800+ 1,81ghz Jó régi

(#45983) Visormail válasza rossitibi (#45982) üzenetére


Visormail
addikt

Igen akkor ez a "normális" viselkedése, ha visszaolvasol egy kicsit ezzel van tele az utolsó pár oldal. Újabban a frissítések keresése jobban dolgoztatja a processzort úgy látszik, ami ilyen régi procikon ekkora terhelést jelent hogy ha felteszel egy SP3-ast amihez több 100 frissítés jött ki azóta akkor akár 1 órát is eltarthat mire végignézi őket, de lehet tovább.
Én most telepítettem egy Celeron D 3GHz-es gépre egy olyan xp-t amibe bele van integrálva az IE8/WMP11 és minden egyéb frissítés 2013 februárig, tehát csak azt kellett megtalálnia ami azóta kijött. Az első keresés így is eltartott kb fél órát, majd ahogy kerülnek fel a frissítések a további keresések már mindig egyre gyorsabbak, minél kevesebb frissítést keres már annál kevesebb ideig tart. Amikor mindegyik felkerült, elmúlt az scvhost terhelése is.

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#45984) rossitibi válasza Visormail (#45983) üzenetére


rossitibi
tag

Ez jó hír! Köszi!
Esetleg a hang problémára van ötleted? Vagy lehet megoldódik a frissítéssel?

(#45985) brd válasza Piftuka (#45977) üzenetére


brd
nagyúr

...mégis töredezett lett...

3-4 db azért még nem probléma. Egyébként offline lehetne mentesíteni, vagy akár van olyan program is, ami az OS főbb részeinek indulása előtt megcsinálja (pagedefrag, vagy valami ilyesmi, kb. 2x használtam életemben, sok értelme nincs, csak súlyosabb esetben, de akkor is inkább pagefile kikapcs, töredezettségmentesítés, majd pagefile bekapcs).

A fő kérdés továbbra is az, hogy mennyire viseli jól, vagy rosszul az XP, ha elsőként, de nem a lemez elején lévő partícióra telepítem?

Semmi baja vele, arra figyelj, hogy a Win7-nek szánt partíciót állítsd be aktívra az XP telepítése előtt, ha oda szeretnéd a bootfile-okat, ill. ne lepődj meg, de így D: lesz az XP partíciója az XP alatt. C:-nek csak hekkeléssel lehet megoldani (telepítés előtt-után is kell picit), írj, ha ez érdekel.

Mindezek figyelembe vételével is a fenti sorrendet javaslod?

Igen, így lesz a neked a legegyszerűbb. Fordítva is telepítheted, de akkor helyre kell állítani a Win7 bootját, ami nem triviális mindenkinek.

Harmadik kérdés: miért vetetted el végül a lapozófájl miatt létrehozott külön partíció ötletét?

Mert az úgy messzebb van a legtöbbet használt partíciótól, és sokat kell mozognia a HDD fejének. Esetleg a kettő OS közötti partícióra tehetnéd, kompromisszumos megoldásként, csak minek?

The only real valuable thing is intuition.

(#45986) rossitibi válasza Visormail (#45983) üzenetére


rossitibi
tag

Hát megpróbáltam órákig hagytam a gépet,hátha frissít de nem..
Szűz msdn-es windowst raktam fel sp3-ast. Nem tudom mit kezdjek vele...

(#45987) Met


Met
nagyúr

Xp-s gépen mit kell beállítani hogy lássa a Win7-es gépeket hálózatban?
A 7-es gépeken nincs bekapcsolva a jelszavas védelem, titkosítás lebutítva, azonos munkacsoportban vannak.
Szóval minden neten található megoldás ki van próbálva de hozzáférés megtagadva a hibaüzenet az xp-s gépen.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#45988) Visormail válasza Met (#45987) üzenetére


Visormail
addikt

"hozzáférés megtagadva a hibaüzenet az xp-s gépen" akkor a 7esen nincs jól beállítva a megosztáshoz tartozó jogosultság. A megosztás és a biztonság fülön is jogot kell adni mindenkinek, ami nem a felhasználók és egyéb ott látható csoportokat jeleni amikbe benne sincs az xp-s felhasználó így nyilván nem is vonatkozik rá, hanem a mindenki nevű csoportot.

rossitibi: Hát ha nekem az idén február óta keletkezetteket kereste vagy fél óráig, akkor a "Szűz sp3-ast" szintén régi 1magos procival lehet ott kell hagyni jövő keddig. Passz, én ilyenekkel nem szivatom magam, gyári lemezről talán 5éve telepítettem utoljára, jelenleg max a 8.1et. Olvasd át miket írtak eddig a többiek.

[ Szerkesztve ]

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#45989) macsek18


macsek18
aktív tag

Sziasztok!
Remélem,hogy jó helyen kérdezek?!
Szeretnék egy mobil teló driver-t (android) törölni a laptopomról és újra installálni,de folyamatosan azt írja ki,hogy az uninstal.exe hibát jelez. Így nem engedi,hogy töröljem. :F
Próbáltam a "Programok hozzáférhetősége és alapértelmezéseiben" is.
Hogy tudnám ezt megoldani?

(#45990) Visormail válasza macsek18 (#45989) üzenetére


Visormail
addikt

Akkor eltávolítás nélkül kezdd el újra telepíteni. Ha nem megy magát a drivert az eszközkezelőben tudod eltávolítani, a programját valamilyen uninstaller programmal.

[ Szerkesztve ]

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#45991) macsek18 válasza Visormail (#45990) üzenetére


macsek18
aktív tag

Tudsz ilyen progit ajánlani? Újra telepíteni se engedi,mert hivatkozik a meglévő driverre és felajánlja,hogy uninstalláljam,de persze ez megakad. :F

(#45992) rossitibi válasza Visormail (#45988) üzenetére


rossitibi
tag

Köszi a válaszokat!
Most próbálkozom egy januárival :)

[ Szerkesztve ]

(#45993) Visormail válasza macsek18 (#45991) üzenetére


Visormail
addikt

Pl [link] én a 2.at használom.

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#45994) macsek18 válasza Visormail (#45993) üzenetére


macsek18
aktív tag

Kipróbálom köszi :R
Még egy kérdés.
Az miért van,hogy pc-ről szeretttem volna cwm-et telepíteni a telóra,de amint rányomtam az enter-re,hogy mehet,a pc újra indult :F Előtte hasonló módon sikerült nyitnom a bootloadert és azt simán megoldotta.

(#45995) rossitibi válasza rossitibi (#45992) üzenetére


rossitibi
tag

Sikerült!
Csináltam egy javítást,a 2013 januári xp-vel és minden működik :)
Csodálkoznak ha senki sem vesz eredetit? Lehetetlenné teszik a használatát!

(#45996) Met válasza Visormail (#45988) üzenetére


Met
nagyúr

A megosztási engedélyeknél van egy mindenki nevű csoport és ott engedélyezve van minden.
Hol kéne még engedélyezni?

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#45997) Visormail válasza Met (#45996) üzenetére


Visormail
addikt

Mondom a biztonság fülön is, fájlrendszer szinten is hozzá kell tudnia férni.

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#45998) zotyesz66


zotyesz66
őstag

Céges gépet újraraktam SP nélküli WinXP-vel. Mennyiségi licences. SP-ket föltettem, a Windows Update persze vacakolt egy sort, de végül az első 147 darabos frissítés fölment. De most azóta nem tud frissíteni. A WU vagyis Microsoft Update honlap megy, meg is találja a frissítéseket, de mind elszáll hibával, automatikusan meg nem szed le semmit. Ezelőtt próbálkoztam integrált SP3-as CD-vel, az még rosszabb volt. Csessze már meg a MS, legalább jövő áprilisig hagyja rendesen működni ezeket!
Van erre valami megoldás?

(#45999) Met válasza zotyesz66 (#45998) üzenetére


Met
nagyúr

Szedj le egy olyan iso-t amibe az összes eddigi frissítés benne van. Azt már be tudod aktíválni a serial-al és frissít is.
Nekem is ez volt nemrégen.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#46000) Fasirth


Fasirth
csendes tag

Estét,szevasztok!!

Lehet nem ide tartozik de lenne egy kis gondom!

miért van az hogy adott egy okosteló, és rendesen fel van téve a Driver,és a csatlakozás után a 2 cserélhető lemez meg is jelen a telefoné ill. a micro SD-é J ill K meghajtó!!!---->eddig minden ok!(BE VAN KAPCSOLVA AZ USB HÁTTÉR VAGY PRÓBÁLTAM MTP-N IS)

Probléma:rákattintok valamelyikre....gondolkodik egy ideig és hibát ír ki....mind a 2!

Mi lehet a GOND?? :(((...VÍRUS?

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows XP (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.