Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows XP (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

Windows XP kérdések és válaszok

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#45651) brd válasza FehérHolló (#45650) üzenetére


brd
nagyúr

A biztonságos eltávolításhoz oda van írva (duplakatt az ikonon), vagy az eszközkezelőben is látszódik.

Miért nem? Teljesen jó programokat készít, és egyik sem spy-, malware...

The only real valuable thing is intuition.

(#45652) FehérHolló válasza brd (#45651) üzenetére


FehérHolló
veterán

telepített driver nélkül?
attól félek, hogy ismeretlen eszköz.

azért nem, mert fene sem magyaráz fölöslegesen, utána meg le is kéne szedetni.

[ Szerkesztve ]

Skynet is real. It's called Google.

(#45653) Visormail válasza FehérHolló (#45650) üzenetére


Visormail
addikt

Minden windowsban az eszközkezelőben lehet megnézni az eszközök nevét, vagy külső programban.

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#45654) FehérHolló


FehérHolló
veterán

Köszi mindkettőtöknek, akkor jön a második kör.
Egy eszközkezelősön túl vagyunk, de ezek szerint nem voltam elég magabiztos. :D

[ Szerkesztve ]

Skynet is real. It's called Google.

(#45655) brd válasza FehérHolló (#45654) üzenetére


brd
nagyúr

Azt a nevet, amit hirdet magáról az eszköz, driver nélkül is látnod kell. Most nincs olyan USB-s eszközöm, amivel kipróbálhatnám, lehet, hogy az Ismeretlen eszköz tulajdonságait kell megnyitni hozzá, de valahol látni, az biztos.

The only real valuable thing is intuition.

(#45656) Visormail válasza FehérHolló (#45654) üzenetére


Visormail
addikt

Hát az nem abból áll, hogy ránézünk ismeretlen hú nincs mit tenni. Részletek fülön hardverazonosítók, az ott találtakra rá lehet keresni, stb (a külső programok is kb ezt csinálják).

Akkor tehát olyan megoldás kéne amit egy laikusnak el lehet mesélni telefonon? Csak szólok hogy a nirsoft programokat nem kell telepíteni, mindegyik portable zip formájában van az oldalon. Gondolom az USBDeview-t találtad meg, ki kell próbálni de elég sok infót kiír, lehet csak pislogni fog rá szegény.
Azon kívül van pl a Driver Identifier amit telepíteni kell, szintén sok infót kiír (az összes eszközt, nem csak az usb-seket, az tuti hogy az ismeretleneket is a nevén nevezi és hozzá való drivert is felajánl), szerintem szintén csak pislogna rá.

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#45657) Hegyirabló


Hegyirabló
veterán

Szép estét!

A PC antitálentum, külföldön élő ismerősöm, nem találja, hol lehet beállítani az XP-n, hogy bejelentkezéskor automatikusan csatlakozzon a wifihez. Nekem nincs már XP-m, és nem is emlékszem hol kell ezt.

Kérlek, segítsetek!

Aquila non captat muscas.

(#45658) Visormail válasza Hegyirabló (#45657) üzenetére


Visormail
addikt

1. A Windows tálca jobb szélső részén az óra mellett található wifi ikonra kattintsunk a jobb egérgombbal, válasszuk ki „Az elérhető vezeték nélküli hálózatok megjelenítése” menüpontot!
2. A hálózatot válasszuk ki egér-kattintással!
3. Válasszuk ki az ablak bal oldalán alul a „Speciális beállítások módosítása” menüpontot!

4. A megjelenő panelon válasszuk a „Vezeték nélküli hálózat” fület! Itt "A vezeték nélküli hálózatot a windows konfigurálja" legyen kipipálva!

5. Az ablak alsó felében válasszuk ki a hálózatot és kattintsunk a „Tulajdonságok” gombra!
6. A megjelenő újabb ablakban a „Kapcsolat” fülön beállíthatjuk, hogy a számítógépünk legközelebb automatikusan csatlakozzon-e ehhez a hálózathoz, ha eléri.

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#45659) Hegyirabló válasza Visormail (#45658) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Köszönöm, hogy ilyen sokat dolgoztál ezzel! :R Remélem így már egyértelmű lesz neki, mert kezd az idegeimre menni. Hétvégén három órán keresztül tartott telefonon keresztül belőni neki a wifit.

Aquila non captat muscas.

(#45660) headhunter


headhunter
addikt

XP-nél, "Vizuális hatások"-nál, milyen beállítással lehet eltüntetni az ablakok húzásakor a "trails" jelenséget. (utánhúzás)

[ Szerkesztve ]

(#45661) Pityke78


Pityke78
őstag

Sziasztok!

Van egy elég régi számítógépen és most lett rá óújratéve az XP, viszont elég gyakran, miután betölti a windows-t kifagy kékhalállal és az alábbi hibakódot írja.

***STOP: 0x00000050 (0xC1323F1C, 0X00000000, 0X804E7190, 0X00000000)

Tudnátok segíteni hogy mivel lehet a gond? Első körben hardver, vagy szoftver hiba lehet, hogy induljak tovább?

Köszönöm

(#45662) föccer válasza Pityke78 (#45661) üzenetére


föccer
nagyúr

[link]

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#45663) Pityke78 válasza föccer (#45662) üzenetére


Pityke78
őstag

Köszönöm a linket.

A gépen viszont elvileg fent van a Service pack 3, akkor is releváns lehet ez a hiba?

(#45664) GAbre


GAbre
veterán

Sziasztok!

Lenne 1 gépem,ami itt van mellettem,de:
Wifin keresztül más sávszélességgel akarom használni,mint az enyém.
De lan kábellel akarom összekötni,hogy a hálózati megosztásokat tudjam kezelni(másolás két gép között).
Hogyan oldható meg,mert ha rádugom a kábelt átugrik a saját netemre?

Köszönöm:
G.

Avatar

(#45665) kesvivi


kesvivi
újonc

internet nélkül kihozott szobatársam laptopja egy skype hibaüzenetet, bezárta és először kék lett az egész képernyő utána fekete és valami krix-kraxot hozott ki.. mi van ilyenkor? a gép többször is ki lett nyomva majd újra bekapcsolva de semmi, ugyanúgy hülyeségeket hoz ki :Y

(#45666) akaido válasza GAbre (#45664) üzenetére


akaido
addikt

Egy kissé nehezen értelmezem amit kérdezel(valszeg bennem van a hiba), ezért lehet a válaszom sem fog stimmelni.: tehát ha a wifit addig letiltod, amíg az UTP-n másolsz, akkor csak a vezetékes hálózatod él. A másolás után jobb klikkes menüből újra engedélyezed a wifit.
Bizti van 1szerűbb +oldás, de most csak erre futotta.

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#45667) diegho


diegho
nagyúr

Sziasztok!

Eredeti XP CD-t le lehet valahogy tölteni MS oldaláról? Van egy HP gép, aminek minden licensze megvan, de nincs meg a telepítője (XP prof matrica van rajta).

Próbáltam a gépre XP home-ot tenni, mert van külön home licensz is, amit nem használok, de azzal olyan gondom van, hogy az svchost 100%-ra terheli a procit. Annak már utánajártam hogyan lehetne ezt megoldani, de hiába csináltam meg mindent, ugyanúgy felment 100%-ra, a pláne az a dologban, hogy az a home egy teljesen másik gépen már volt fent (csak aktiválva volt regelve nem) és ott is ezt csinálta. (természetesen eredeti lemez)

[ Szerkesztve ]

(#45668) föccer válasza kesvivi (#45665) üzenetére


föccer
nagyúr

Könnyen lehet, hogy valamelyik alkatrész felmondta a szolgálatot benne.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#45669) quailstorm válasza diegho (#45667) üzenetére


quailstorm
nagyúr

svchost 100% az esetek 99%-ában annyit jelent hogy: FUTTASD LE A WINDOWS UPDATET

Egyébként miért nem jó valami alternatív forrásból? Van MSDN-es lemezkép sok helyen a neten. A kulcs a lényeg nem a korong.

(#45670) diegho válasza quailstorm (#45669) üzenetére


diegho
nagyúr

Végül is igaz. Már jártam úgy, hogy leszedtem XP képet és nem volt hozzá jó a kulcs, de ha MSDN-est szedek, akkor biztosan jó lesz ezek szerint?

(#45671) quailstorm válasza diegho (#45670) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Jónak kéne lennie. De én is hiába vettem pl Win98 kézikönyvet nem használt matricával, az eddigi telepítőm nem fogadta el a kódot. Szóval sokminden fenn állhat. Nagy kötés ha valaki ragaszkodik a kódhoz. Én mindenesetre kipróbálnék egy párat, népszerűségi sorrendben. Hátha valamelyiknek tetszik. Nálam mennyiségi (12 gépes) licensz van, telepítő CD meg SP2-es és régi :DDD

(#45672) diegho válasza quailstorm (#45671) üzenetére


diegho
nagyúr

Nálam 5 licensz van, ebből 4 home, 1 pro és pont a pro telepítő hiányzik.

(#45673) diegho


diegho
nagyúr

Nem gondoltam volna, hogy ilyen nehéz lesz találni egy nem agyoncrackelt és feltört eredeti win xp prof-ot, de végül sikerült, ráadásul 2012-ig az összes frissítést tartalmazza, remélem elfogadja a régi XP prof SP nélküli kódját. (már csak cd lemezt kell kerítenem :)) )

(#45674) Visormail válasza diegho (#45673) üzenetére


Visormail
addikt

Nem valószínű, a matricán oem kód van, msdn-en és torrent oldalakon pedig leginkább retail telepítő.

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#45675) diegho válasza Visormail (#45674) üzenetére


diegho
nagyúr

MSDN-esre nem jó az OEM kódja? Találtam egy SP2 OEM-et is, akkor lehet azt szedem le.

(#45676) Visormail válasza diegho (#45675) üzenetére


Visormail
addikt

msdn-en nincs oem, azt csak géppel együtt lehet venni.

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#45677) diegho válasza Visormail (#45676) üzenetére


diegho
nagyúr

Abból lehet baj, hogy a matrica SP nélküli és én SP2-es OEM-et szedek le?

(#45678) quailstorm válasza diegho (#45677) üzenetére


quailstorm
nagyúr

:U Service Packtól még nem függött sose a kulcs aktiválhatósága...

De mi lenne ha felraknál egy MSDN-t valami guberált kulccsal, majd átírnád a sajátodra ez alapján?

(#45679) Ice&Lime


Ice&Lime
veterán

Off a kérdés, csak pont erre gondoltam meglátva az xp nevet, hogy vajon meddig fog még életben maradni az xp, 2001-? ?

(#45680) brd válasza quailstorm (#45678) üzenetére


brd
nagyúr

Azért ez így nem igaz. Ha jól rémlik, minden SP-nél tiltottak le kulcsokat (SP1 és SP3-nál biztosan, a kettesre most hirtelen nem emlékszem).
Az MSDN-es pedig nem jó neki, mert a laptophoz szinte 100%, hogy OEM kulcsa van, az "MSDN"-es meg VOL, vagy max. Retail, ezek nem "eszik" az OEM kulcsot.

diegho: Ha gond lesz a telepítő beszerzésével, keress meg privátban.

jakos73: Mit értesz életben maradáson? Amikor piaci részesedése még 0.5% feletti? Amíg még a világ egyetlen gépén is XP-t használnak? Amíg LonGleY a fikázását (vagy a használói fikázását) nem találja méltatlannak?

[ Szerkesztve ]

The only real valuable thing is intuition.

(#45681) Visormail válasza Ice&Lime (#45679) üzenetére


Visormail
addikt

Hivatalosan már nem sokáig 2014 április, a valóságban szerintem mint a hegylakó :DDD

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#45682) Ice&Lime válasza Visormail (#45681) üzenetére


Ice&Lime
veterán

(#45680) brd: Csak most gondolkodtam el rajta, hogy végül is egy már közel 12 éves rendszerről van szó, olyan furcsa.

[ Szerkesztve ]

(#45683) Fire/SOUL/CD


Fire/SOUL/CD
félisten

Szükségem lenne egy eredeti/érintetlen német nyelvű XP Pro ISO-ra (hogy hányas szerviz csomag az nem fontos)
Sajnos az eredeti telepítőlemez olvashatatlan már...
Akinek van használható/működő linkje, avagy rendelkezik iylen telepítőlemezzel, az kérem keressen privátban, thx!

UI: Kizárólag eredeti/érintetlen ISO érdekel, semmi kókányolt, meg muipack-ozott corporate stb edition nem játszik...

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#45684) masíína


masíína
csendes tag

Sziasztok! olyan problémám lenne h az outlook expressen folyamatosan ugyanazt az emailt kapom egy régebbi dátummal....törölni nem nagyon engedi max elolvasni lehet és amikor elolvastam ujraküldözgeti...ez valami virus? mit lehet tenni ilyenkor? előre is köszi!

(#45685) diegho válasza quailstorm (#45678) üzenetére


diegho
nagyúr

Az MSDN-t is át lehet így cserélni OEM kódra? Na ezt nem tudtam. Régebben így telepítettem, 1 gépre feltoltam, onnan ghost és feldobtam a többire, majd cseréltem a kulcsokat. Volt amikor 16 gépre ment fel így 4-5 óra alatt az XP :))

(#45686) quailstorm válasza brd (#45680) üzenetére


quailstorm
nagyúr

[link] [link]

Valóban a kulcsérzékelés módja más, emiatt gondolom a kulcs is más SPx-enként. A lényeg hogy amit linkeltem, az alapján tud magának megfelelő OEM CD-t tákolni. Durva hogy mennyire nagy a gáz hogyha nincs meg az eredeti telepítő. Jó ha volume licensze van az embernek...

Ja és igen, nem fog OEM kulcsot elfogadni csak úgy a retail XP telepített verzió.

Az XP meddig fog élni? MO-n szerintem még 5-6 év. Aztán elenyésző lesz az előfordulási mennyiség. De jelenleg irdatlan sok PC-t használnak amit NT6 nem menne el értelmes sebességgel. Fateromé is határ. DDR dual channel 2GB+celeronD336+GF FX5200. Aero van bár szaggat, de nagyon gyakran tetűlassú, mert mást csinál. Nem jó a prioritáskezelés, nincs több szál, erő meg pláne.

(#45685) diegho: ne töltsd vele az időt, mert nem lehet

[ Szerkesztve ]

(#45687) PumpkinSeed


PumpkinSeed
addikt

Lenne egy kis problémám van egy Windows XP-vel ellátott gépem amire nem tudok netet varázsolni. A számítógépben van az alaplapi Ethernet port és a bővítőkártyás Ethernet. Mind a kettőt végig próbáltam több kábellel is. A gépből a kábel egy switch-be megy onnan fel a padlásra a cisco routerbe amibe megy a net. A mellette lévő gépen amihez ugyan az a switch szolgáltat netet gond nélkül tudok netezni. Viszont a gépen nincs. Látja mind a két portot a gép és azt is látja amikor beledugok egy kábelt. Képek:

Az eszközök (kábel csatlakoztatva van a broadcom-hoz):

CMD-ben is (kábel csatlakoztatva van a broadcom-hoz):

Ha bedugom a kábelt mindig ezt adja ki, de javítás után semmi:

Igény esetén service.msc-t is tudok küldeni.

Frissen telepített rendszer!

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#45688) PumpkinSeed válasza PumpkinSeed (#45687) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Megoldva.

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#45689) #90933760


#90933760
törölt tag

Hali.

A Gimp nem indul el, mert Visual C++ hibára hivatkozik. Nos én letöröltem minden Visual izét, volt fent 2005, 2008-ból három, meg egy 2010. Feltettem csak a 2010-est, ezzel települt a 2005 is, legalábbis odakerült valahogy. És még mindig semmi, Gimp nem indul.
A másik, lehet ugyanez az oka a FF ikon háttere az asztalon nem átlátszó hanem fehér. De a többi oké. A Winamp ikonja a zenéknél szintén kicsit más lett, eltűnt a kerete, pedig nem módosítottam semmit a Winampban az ikonoknál. Az ikonok se lettek jók azzal, hogy újraraktam a Visual izét.
Ja amúgy ez mi is?
És 32 bites Prof SP3 van.

(#45690) Visormail válasza #90933760 (#45689) üzenetére


Visormail
addikt

Egy keretprogram az abban írt programok futtatásához. Nem kellett volna törölni egyiket sem, mert sok program különböző verziókat telepít és csak az jó neki a másik nem, ezért volt belőle egy csomó, most már szopacs van.

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#45691) #90933760 válasza Visormail (#45690) üzenetére


#90933760
törölt tag

Jó hát ha valami panaszkodik akkor majd újrarakom és újramegy vele a Visual is. De a Gimp hibára meg ezekre az ikonokra mi a megoldás?

(#45692) Fire/SOUL/CD válasza Fire/SOUL/CD (#45683) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Megoldva, tárgytalanná vált.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#45693) #90933760 válasza #90933760 (#45691) üzenetére


#90933760
törölt tag

Megvan a hiba!
Most vettem észre, hogy a Win visszaállította 16 bitesre a színmegjelenítést. Ugye TN-en ezt elég nehéz észrevenni. Visszaállítottam és most minden ikon oké, Gimp is megy.

(#45694) brd válasza #90933760 (#45693) üzenetére


brd
nagyúr

Ezen a képen látnod kell a különbséget, bármilyen nyomorék legyen is a monitor.

The only real valuable thing is intuition.

(#45695) #90933760 válasza brd (#45694) üzenetére


#90933760
törölt tag

Biztos, én nem szenvedek most vele, mert újraindítás után áll csak át 16 bitesre.

(#45696) bazsi0322


bazsi0322
tag

Üdv!

Indítás után ez a hibaüzenet van a laptopon:
a windows nem indítható mert az alábbi fájl hibás vagy nem található: windows\system32\config\system

Van rá esély, hogy újratelepítés és adatvesztés nélkül meg lehessen úszni?

Megcsillan a fény az Emirates-en, átszáguld a labda a gólvonalon, együtt forog a labda és a lélek , Arsenal-os leszek, amíg élek!

(#45697) brd válasza bazsi0322 (#45696) üzenetére


brd
nagyúr

Ha a rendszervisszaállítás nem lett kikapcsolva, akkor igen: [link]. De rá kellene jönni, hogy mitől sérült a file, mert magától nem szokott, sűrű lefagyás, vagy HDD-hiba a valószínű ok.

The only real valuable thing is intuition.

(#45698) bazsi0322 válasza brd (#45697) üzenetére


bazsi0322
tag

Értem, köszi.
Megpróbálom. :R

Megcsillan a fény az Emirates-en, átszáguld a labda a gólvonalon, együtt forog a labda és a lélek , Arsenal-os leszek, amíg élek!

(#45699) Kom-ancs


Kom-ancs
tag

Üdv!

Van egy Dell Inspirion 910 mini netbookom és a német nyelvű windows helyett szeretnék felrakni egy magyart.ODD nincs a gépben ezért pendriveról szerettem volna feltenni az xp-t,de a neten található módszerekkel elakadtam már a pendrive formázásánál.Mi lehet az oka annak,hogy nem tudom a pendriveot bootolhatóvá tenni?

...van egy lassú de ugrik a cd.

(#45700) Brucehun


Brucehun
aktív tag

sziasztok!
egy olyan kérdésem lenne, hogy Win7-n kitudom kapcsolni a hívásoknál tudom hol van a Nincs Művelet funkció, ezt Windows XP alatt hol találom?

HALF-LIFE FOREVER! 3dfx & Glide power!

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows XP (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.