Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows XP (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

Windows XP kérdések és válaszok

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#45351) Gery15


Gery15
addikt

Köszönöm a válaszokat mindenkinek, amiket leírtatok holnap megpróbálom, aztán közlöm a tulajdonosával a helyzetet. Bár már amikor ide hozta hozzám mondtam, hogy ezt hagyjuk és használt cuccokból ettől jóval különbet lehet összerakni. :R

(#45348) Csontikka: Egyébként nem melegszik túl, ezzel nincs gond, mert újra pasztáztam és ellenőriztem a hőfokokat rendben van. Elavult az egész gép és ennyi.

[ Szerkesztve ]

HyperX

(#45352) Gery15 válasza quailstorm (#45346) üzenetére


Gery15
addikt

Ez volt a megoldás! 11.7-essel 360p-be nagyítás nélkül jó. :R

HyperX

(#45353) quailstorm válasza Gery15 (#45352) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Akkor jó. Teszteltem pár verziót és az volt a legjobb.

(#45354) rolko


rolko
őstag

Sziasztok!
Kellene egy kis segítség....
Van egy gép:
Asrock H61M-DGS + Celeron G1610 +2GB/1333 Kingmax+ Hita 500Gb vinyó, többi nem lényeg.

Most raktam össze egy cégnek irodába, WinXP liszenszük van csak, direkt megnéztem a lapot, hogy van hozzá XP támogatás. Most teszem fel, erre mikor végig ér az elemzésen és a particionálás következne, ahelyett kék halált dob. Próbáltam 3 fajta telepítővel(mindegyik jó egyébként). Acronissal is próbáltam kicselezni, de semmit nem csinál mintha üres lenne a lemez, most feltettem a W7et a particionáló látta amit feltettem Acronissal. A lényeg a W7 fut tökéletesen.
Ötlet? :F

(#45355) InfiniteReality válasza rolko (#45354) üzenetére


InfiniteReality
őstag

Fontos lenne, hogy pontosan milyen hibával dob kékhalált, mi a hibakód.

http://logout.hu/cikk/samsung_led_tv_tudastar_d_szeria/alapok.html

(#45356) rolko válasza rolko (#45354) üzenetére


rolko
őstag

Közben rájöttem:
A lap manualja nem írta, hanem egy másik H61 alaplap manuáljánál láttam meg hogy XP alatt az AHCI mode nem támogatott, csak IDE módba kellett tenni így megy :)

(#45357) InfiniteReality válasza rolko (#45356) üzenetére


InfiniteReality
őstag

De támogatott. Akár már telepítéskor is, de akkor kézzel "oda kell neki adni" az AHCI drivert telepítéskor.

http://logout.hu/cikk/samsung_led_tv_tudastar_d_szeria/alapok.html

(#45358) Cha-b


Cha-b
senior tag

Sziasztok!

Könnyen lehet, hogy rossz helyre írok, de van egy problémám, amit nemtudom, hogy mi idéz elő. Sztem nem hw gond.

Az eset a következő:

Amikor abbahagyom a gépezést és kikapcsolom, akkor a gép 15próbálkozásból mondjuk 13szor nem kikapcsol hanem újraindúl, mintha újrainditást nyomtam volna csak. Ilyenkor a bekapcs gomb hosszú lenyomásával tudom kikapcsolni, ha nem akarok visszamászni megint winbe, és lutrizni, hogy vajon kikapcsol-e, vagy csak újraindúl magától újra.

Ilyenkor másnap a tápon kikapcsolom a főkapcsolót, kihúzom a 220at visszadugom, visszakapcsolom, és csak akkor lehet bekapcsolni, addig se kép se hang, nem csinál semmit a bekapcsoló gomb megnyomásakor.

Vki tapasztalt ilyesmit és esetleg tudja a megoldést, vagy van ötlete, hogy ez mi lehet ?

Előre is köszi a válaszokat!

CSAKAKISPEST!!!!

(#45359) Piftuka válasza StSanya (#45336) üzenetére


Piftuka
veterán

"De, mennének.[..]
Aki pedig szeret régi programokat futtatni, annak az is lehet szempont, hogy 16 bites programokat nem lehet 64 bites windows alól futtatni, csak max. 32 bites alól (virtuális gépeket most nem figyelembe véve)."

Köszönöm a segítséget! ;)

Egyébként igen, a fentiek miatt szükséges nekem is a WinXP-t újratelepíteni a Win7 mellé.

"Aquila non captat muscas."

(#45360) Piftuka válasza InfiniteReality (#45357) üzenetére


Piftuka
veterán

"Akár már telepítéskor is, de akkor kézzel "oda kell neki adni" az AHCI drivert telepítéskor."

Hú basszus! Erről meg is feledkeztem...

Az én gépemen is szükséges lesz külön telepíteni az AHCI driver-t. (Eddig ugyebár Win7-et használtam, és ott ez nem jelent problémát.)

A mostani számítógépemben viszont nincsen floppy meghajtó.

Hogyan tudom WinXP install közben az AHCI drivert betölteni, telepíteni? :F

"Aquila non captat muscas."

(#45361) InfiniteReality válasza Piftuka (#45360) üzenetére


InfiniteReality
őstag

Alaplapfüggő, de normálisabb alaplapon bekapcsolható az USB eszköz -> floppy/HDD emuláció (lényeg az hogy adjon betüjelet a pendrive-on lévő partíciónak, lehetőleg A: betűt). Így pendrive-on "odaadhatod" a telepítőnek.
Win7nél is kell külön drivert telepíteni, de a telepítés idejére megelégszik a saját standard AHCI driverével (ez az ami a WinXP-ből még hiányzik).

[ Szerkesztve ]

http://logout.hu/cikk/samsung_led_tv_tudastar_d_szeria/alapok.html

(#45362) StSanya válasza Piftuka (#45360) üzenetére


StSanya
őstag

Sajnos XP-nél csak a floppy jó, csak arról fogad el külső drivert... Azt tudod csinálni, hogy készítesz egy olyan XP telepítő CD-t az NLite progival, amibe bele integrálod az AHCI drivert.

Leírás pl: [link] és [link] (ez kifejezetten AHCI-s...)

"Használati utasítás amatőröknek való! A profik rengeteg ideig szívatják magukat, majd fórumoznak egy kicsit..."

(#45363) InfiniteReality válasza StSanya (#45362) üzenetére


InfiniteReality
őstag

Alaplapfüggő, de jó lehet a pendrive is...

http://logout.hu/cikk/samsung_led_tv_tudastar_d_szeria/alapok.html

(#45364) StSanya válasza InfiniteReality (#45363) üzenetére


StSanya
őstag

OK, elhiszem! :K (Még nem láttam a hozzászólásod, mikor az enyémet írtam.)

"Használati utasítás amatőröknek való! A profik rengeteg ideig szívatják magukat, majd fórumoznak egy kicsit..."

(#45365) InfiniteReality válasza StSanya (#45364) üzenetére


InfiniteReality
őstag

Akkor bocs, én meg a kevés időkülönbséget nem láttam :)

http://logout.hu/cikk/samsung_led_tv_tudastar_d_szeria/alapok.html

(#45366) Fecogame


Fecogame
veterán

Telepítettem XP-t pendriveról. Eddig ment simán, azonban a pendrive lett a C meghajtó, a D meghajtó pedig a rendszeré. Így ha kiveszem a gépből a pendet ( C meghajtót ), akkor nem indul el a rendszer. Hogyan lehetne ezt megoldani?

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#45367) Visormail válasza Fecogame (#45366) üzenetére


Visormail
addikt

Remélem tudsz angolul, ezt kellene végigcsinálni figyelmesen! How to fix boot problems in Windows XP A 3. hozzászólást is olvasd el.

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#45368) Piftuka válasza InfiniteReality (#45361) üzenetére


Piftuka
veterán

Köszönöm a választ mindannyiótoknak!

"Alaplapfüggő, de normálisabb alaplapon bekapcsolható az USB eszköz -> floppy/HDD emuláció (lényeg az hogy adjon betüjelet a pendrive-on lévő partíciónak, lehetőleg A: betűt). Így pendrive-on "odaadhatod" a telepítőnek."

Az alaplap tud USB-ről boot-olni. Nem tudom, hogy az általad említett "emuláció" is megvalósítható-e!? :F

Egy Intel DH55HC típusú alaplapom van.

"Win7nél is kell külön drivert telepíteni, de a telepítés idejére megelégszik a saját standard AHCI driverével (ez az ami a WinXP-ből még hiányzik)."

Tapasztalatom szerint Win7 alatt nem kellett hozzá driver.

Legalábbis az elmúlt 2,5 év során (amióta a konfiguráció megvan, és amióta Win7 Home fel van telepítve rá) semmilyen problémát nem észleltem, ami arra utalt volna, hogy "hiányzik" a Windows-nak az AHCI driver.
Pedig a kezdetek óta AHCI módot állítottam be a BIOS-ban.

"Aquila non captat muscas."

(#45369) InfiniteReality válasza Piftuka (#45368) üzenetére


InfiniteReality
őstag

Az az Intel lap elég új. Hogy a BIOS tudja-e amit kell azt nem tudom, de tudnia kéne, mivel újabb alaplapról van szó.

Win7 alatt is kell driver, mert a standard AHCI lassabb és rengeteg funkciót nem támogat mint a gyártó saját AHCI drivere. Viszont telepítéskor jó ha van, mert nem kell neki odaadni a drivert kézzel mint az XP-nek.

Az AHCI driver hiányát akkor tapasztalod meg Win7 alatt, ha felteszed a gyárit, s miután az feltelepült és 2x újraindult és "kifésülte" magát, gyorsabb lesz :)

http://logout.hu/cikk/samsung_led_tv_tudastar_d_szeria/alapok.html

(#45370) brd válasza InfiniteReality (#45361) üzenetére


brd
nagyúr

Amikor ezzel foglalkoztam, mindenhol ezt olvastam, de én még az életben nem találkoztam olyan alaplappal, ahol ez működött volna (mondjuk nem telepítettem naponta 20-at). A telepítés egy részén (újra)inicializálta a telepítő az USB portokat, innentől huss pendrive. Tehát csak érdekességképpen kérdezem, ez milyen alaplappal (USB-vezérlővel) működött biztosan?

The only real valuable thing is intuition.

(#45371) InfiniteReality válasza brd (#45370) üzenetére


InfiniteReality
őstag

Intel SE7502BD vagy mi és Asus P6X58D-e. Mindkettő saját lap és megy rajta ez a dolog.

http://logout.hu/cikk/samsung_led_tv_tudastar_d_szeria/alapok.html

(#45372) Fecogame


Fecogame
veterán

"Túl kicsi virtuális memória"

Hogyan lehetne ezt az üzenetet kikapcsolni? Elég memória van a gépben, nem kell nekem virtuális memória :)

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#45373) localhost válasza Fecogame (#45372) üzenetére


localhost
Közösségépítő

De. De kell. :)

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#45374) djyuri


djyuri
őstag

Üdv

Kaptam beállításra egy régebbi Windows XP-s gépet. A tulaj német és így is van a gép nyelvileg beállítva.
Én az összes variációt megpróbáltam átállítani magyarra vagy angolra,de hiába alkalmazom le és restart és társai....minden szöveg ugyanúgy német,pedig a régiótól kezdve a bill-kiosztásig és windows nyelvezettel bezárva mindenhol ungarn illetve ungarisch....szóval beragadt valami.

Létezik erre nyelv pakk?

köszönöm!

üdv

(#45375) djyuri válasza Fecogame (#45372) üzenetére


djyuri
őstag

Szia

Konkrétan azzal ha kikapcsolod a lapozófájlt,akkor nem lesz...
De ha a hibaüzenet megjelenik,akkor bizony a rendszer memória túl kevés az adott program csomag futtatására. Rosszabb esetben sorozatosan kékhalálba fog futni a géped.

Ha szűk a ~3800MB memória,akkor érdemes SSD-re váltani...és ott adhatsz neki lapozófájlt....2-4 gigát...ott nem fogod észrevenni,hogy azt használja az XP. A trim miatt pedig akkor kell aggódni,ha 3 év múltán nem lenne pénzed új SSD-re vagy webtárhelyként és vagy szerverként üzemelteted a géped.
Átlag usernél kitart a gyilkos körülmények között is 3 évet egy SSD.
Tavaly év végén jelezték felém először tulajok,hogy valakiknek már BAD sectoros az SSD,mert randnom kékhalálozik...tehát 3 évig kihúzzák xp alatt is.

[ Szerkesztve ]

(#45376) brd válasza djyuri (#45375) üzenetére


brd
nagyúr

Az üzenet minden indításkor 1x megjelenik, ha úgy ítéli meg a rendszer, hogy meg kell jelenjen, de ez önmagában nem okoz problémát, figyelmeztetésnek kell felfogni.
Attól (ha kikapcs, vagy kicsi, mindegy) kékhalál nem lesz, valamit félrenéztél.

The only real valuable thing is intuition.

(#45377) djyuri válasza brd (#45376) üzenetére


djyuri
őstag

Nekem kizárólag akkor jelenik meg a gépeken,ha véletlenül pár MB-on hagyom vagy ha a fizikai memória betelik és a futó alkalmazás még igényelne memóriát.

A kékhalál pedig csak akkor fordul elő,ha a futó alkalmazás nincsen felkészítve arra,hogy elfogy a memória.
És ebből van dögivel sajnos. Én simán memória listázásra futtattam a totalcommanderrel ,amikor egy ilyen gépen be akartam csomagolni egy dual layer lemezes iso-t. (bár,hogy maga a TC bodta volna-e kékhalálba azt nem tudom) De például találkoztam olyannal (és a megismételhetőség miatt derült ki) ,hogy renderelés közben a netezés közben fogyott el a maradék memória,mert az XP kiadta mind a 2 GB-ot a futó alkalmazásnak és a maradék 1-ben nem fért el az OS és a böngészés (chrome). Ott az üzenet kiírása után 2-3 másodperccel már dobta is a kékhalált.

[ Szerkesztve ]

(#45378) brd válasza djyuri (#45377) üzenetére


brd
nagyúr

Igen, részben ez is beletartozik az általam írt halmazba. ;)

Ha valamelyik futó alkalmazás nincsen rá felkészítve, hogy nem kap több memóriát, akkor azon a ponton, ahol a Windows azt mondja, hogy nem ad neki, a program végtelen ciklusba kerül, vagy olyan helyre adódik benne a vezérlés, ami nem volt tervezve (ez többnyire a lefagyást jelenti). A Windowsnak azzal nincsen semmi problémája, ha elfogy a memória, mert ilyenkor legfeljebb nem ad többet semmilyen programnak. Ha ilyenkor kékhalált tapasztalsz, az valószínűleg valamilyen drivernek a problémája (esetleg egy nem telepített frissítés, mert ha jól rémlik, volt legalább egy ilyen frissítés az XP hosszú termékciklusa alatt).

The only real valuable thing is intuition.

(#45379) djyuri válasza brd (#45378) üzenetére


djyuri
őstag

Általában hosszú hónapokon/éveken át működő gépekről beszéltem most az előbb. Így a driver és társai gond fel se merülhet szerintem.

De most,hogy belemerültem a szomszéd barátomnak a call of duty united offensive dobálta kékhalálba a gépet 2GB rammal. Egy röpke googlézésből arra bukkantunk,hogy ram kell neki. 4-et kapott,amiből ~3,5Gb-ot látott és a korábbi hasonló vagy ugyanilyen problémát okozó gondok is megszűntek.

2 Évig nekem XP és Win7 volt a gépemen egymás mellett és a 6 (később 8) GB ram miatt 64 bites nagol XP-t tettem fel,hogy a ram sose legyen gond. Én például csak ezután tudtam realtime-ban szerkeszteni a nyers AVI fájlokban az adobe premier Pro 2.0-val.
Hiába..a ramok bővítésével lehet a legfilléresebben elkerülni a lehető legtöbb problémát egy gépen. Utána a proci...és ha valaki játszik,akkor VGA...

(#45380) Zsolt_974


Zsolt_974
tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni! :R :R :R
A probléma a következő:
Windows xp home sp3 van a gépen egy vírus miatt nem indult.
Elméletileg sikerült a vírus letakarítani, de sajnos maradt egy olyan probléma, hogy az eddigi felhasználói fiókkal nem indul az explorer tehát nincs egy darab ikon sem az asztalon.
Külön elindítva a feladat kezelőből elindul és tökéletesen működik.
Készítettem egy új fiókot amivel hiba nélkül indul a gép csak a beállítások nem ugyanazok.

A kérdésem az volna, hogy hol lehet automatikus indulásra bírni az explorert.

Tudom a format c: mindent megold, de most ebben az alternatívában nem megoldható.

Válaszotokat és segítségeteket is előre köszönöm! :R :R :R

Üdv. Zsolt.

(#45381) brd válasza djyuri (#45379) üzenetére


brd
nagyúr

A játékok tipikusan a VGA driveren keresztül képesek lefagyasztani a gépet. Nem tudom, te mit csináltál, de én az idióta Windows-cache miatt a "saját" gépeimen (otthoni, és munkahelyi is) vagy 5 évig biztosan kikapcsolt lapozófile-lal használtam az XP-t és sokszor volt, hogy elfogyott a kiosztható RAM, és amikor le is fagyott, az nem ettől volt, reprodukálható volt. (Aztán később meg is oldottam azokat a lefagyásokat, és mint kiderült, többnyire driver okai voltak, meg pár HW). Félre ne értsd, nem akarom én itt védeni a Windowst, de ez pont az a terület, ahol jól meg van írva.

Zsolt_974:

A registryben, a

HKLM\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Winlogon

rész alatt kellene egy ilyen bejegyzésnek lennie, hogy:

"Shell"="Explorer.exe"

Ha nem ez van, vagy nem létezik, akkor írd át erre, ill. hozd létre (szöveges kulcs).

The only real valuable thing is intuition.

(#45382) djyuri válasza brd (#45381) üzenetére


djyuri
őstag

A memória bővítés mégis megoldotta a problémát..én csak ezt mondom.

Az én?....nekem csak a renderelésnél volt gondom.
A többi gépen,amiket javítgatni/supportolni szoktam ott a lehetőségek széles skálájában használják a gépeket.
Szerkesztés,torrent,zene+film(multimédia a legteljesebb értelemben),ponró,hd kamerákról rippelés és utána szerkesztés+családi dvd-k készítése, eszement böngészés egész nap, végtelen játékok dagadt gyerekeknek,könyvelés,adatbevitel,letöltött filmek konvertálása külső multimédia lejátszóhoz, és van egy telefon mániás ismerősöm,akivel ugyan megromlott a kapcsolatom,de ő rengeteg telefont rak a gépére és javít,ment,frissít.

Azt hiszem szinte mindegyiket felsoroltam,amivel találkoztam így javítások folyamán.

Nem mondom,hogy nincs igazad,de akkor is nagy számban tudom mondani,hogy megismételhető kékhalálok jelentkeztek,ott mindig (és kivétel nélkül) memória bővítés megoldotta ott,ahol nem alkalmaztunk lapozófájlt.

Nyilvánvalóan a könyvelésre használt gépen a java akadt össze a spyware terminátorral és a bevallások lekérdezésénél dobálta 10-ből 10-szer kékhalálba a gépet. Ezt nem is tenném a memória hibákba.

De azt hiszem túlmegyünk a témán.

(#45383) Zsolt_974 válasza brd (#45381) üzenetére


Zsolt_974
tag

Szia!

Először is köszönöm a gyors választ! :R
Azért még volna egy-két kérdésem.
Ezt amit írtál "A registryben, a HKLM\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Winlogon
rész alatt kellene egy ilyen bejegyzésnek lennie, hogy:
"Shell"="Explorer.exe"
a regedit-ben tudom szerkeszteni?
Vagy hol találom mert én csak HKEY_... bejegyzéseket találok ott.
Bocsánat a bénázásért, de számomra ez nem minden napos rutin művelet. :U

Üdv. Zsolt.

(#45384) djyuri válasza Zsolt_974 (#45383) üzenetére


djyuri
őstag

szépen ki kell nyitogatni,amíg el nem éred a winlogon-t és azt csak egy klikkel kijelölöd és ezt kell látnod a jobb oldalt:

[link]

[ Szerkesztve ]

(#45385) Zsolt_974 válasza djyuri (#45384) üzenetére


Zsolt_974
tag

Sajnos ott van.
Viszont nem tudom az miért van, hogy induláskor egy "cmd.exe ablakban c:\Docoments and Settings\név>"
jelenik meg.

Üdv. Zsolt.

(#45386) Zsolt_974


Zsolt_974
tag

Esetleg számít, hogy kis vagy nagybetűvel kezdődik az explorer.exe?

Üdv. Zsolt.

(#45387) djyuri válasza Zsolt_974 (#45385) üzenetére


djyuri
őstag

Akkor szerintem Neked fizikailag van vagy átnevezve vagy áthelyezve a vírus miatt az Explorer.exe.

Nézd meg a windows és a windows/system32 mappában,hogy rendes névvel szerepel-e...illetve,ha van egy biztos működő géped,akkor arról áttehetnéd felülírva ezt a fájlt. Persze ezt úgy kéne,hogy ne fusson közbe....legegyszerűbb egy másik gépben megcsinálni.

ui.: Szerintem számít....legalábbis amikor a cmd-ből címzek mappákat,akkor nagyon hepciás a gép a kis és nagy betűkre.

[ Szerkesztve ]

(#45388) Zsolt_974 válasza djyuri (#45387) üzenetére


Zsolt_974
tag

Lehet, hogy elsiklottál felette, de fentebb már írtam, hogy ugyan ezen a gépen készítettem egy másik felhasználó fiókot azzal a fiókkal indítva működik a dolog. Elnézést nem okoskodni akartam mert szerintem te jobban érted ezt. :R
A windows könyvtárban ott van az explorer.exe, de ha a system32 ben is lennie kell akkor ott nincs.

Üdv. Zsolt.

(#45389) brd válasza Zsolt_974 (#45388) üzenetére


brd
nagyúr

A windowsban kell lennie. Esetleg írd át erre a bejegyzést: %systemroot%\explorer.exe (a százalékjelek is kellenek!), hátha a vírus még ott van, és explorer.exe néven van valahol, ahol előbb keresi a gép.

HKLM=HKEY_LOCAL_MACHINE

[ Szerkesztve ]

The only real valuable thing is intuition.

(#45390) Zsolt_974 válasza brd (#45389) üzenetére


Zsolt_974
tag

Megint tanultam valami újat. :R :R :R :R
"HKLM=HKEY_LOCAL_MACHINE"
Megnéztem a működő fióknál ugyan az a bejegyzés van mint a nem működőnél.
Ebből gondolom csak, hogy nem sérült és jó helyen is van mert ha hibás lenne akkor az új fiók sem működne, de ha tévedek akkor javíts ki.
Most próbálom a %.....% bejegyzést.

Üdv. Zsolt.

(#45391) brd válasza Zsolt_974 (#45390) üzenetére


brd
nagyúr

Ez fiókfüggetlen beállítás. Akkor máshol lesz a baj. Pl. volt valami vírus/spyware, ami átírt egy bizonyos debug kulcsot (ha jól emlékszem a nevére), ami nem engedte elindulni azokat a programokat, ami ott szerepelt (így tudta pl. a vírus/spyware-irtót is kinyírni) , de most nem ugrik be, hogy ez pontosan hol volt, ha ott lennék a gép előtt, akkor pár perc alatt megtalálnám, de így hosszú lenne kideríteni... :(

The only real valuable thing is intuition.

(#45392) djyuri válasza Zsolt_974 (#45388) üzenetére


djyuri
őstag

Igen afelett elsiklottam :B

ezt találtam

Ez szerint a manuális beállítás a windows betöltésekor futtatandó programok közé megoldás lehet.

(#45391) brd így van....átírogatnak a vírusok mindenfélét és saját,vírusokkal fertőzött fájljaikat indítja el így a windows,amikor betölt. Kiírtáskor ugye ezek a vírusos fájlok eltűnnek,de a regisztrációs bejegyzések nem állnak vissza a megfelelőre.

[ Szerkesztve ]

(#45393) Zsolt_974


Zsolt_974
tag

Djyuri , brd.
Sajnos a %....% bejegyzés sem segített.
Viszont rákerestem az explorer-re és találtam egy olyan könyvtárat is a C:\windows\Explorer
az érdekes az, hogy ha meg akarom keresni fájlkezelővel amiben engedélyezve van a rejtet fájl nézet ott pedig nem találom. :F

Üdv. Zsolt.

[ Szerkesztve ]

(#45394) brd válasza Zsolt_974 (#45393) üzenetére


brd
nagyúr

Pl. a Total Commander sem találja a rejtett file-okat bekapcsolva sem? Akkor lehet, hogy van még egy ún. rootkit technológiával működő vírusod, ezt a futtatott rendszer alól nem egyszerű kiirtani, próbáld kívülről, másik OS-t indítva, és ezt a HDD betéve alá.

The only real valuable thing is intuition.

(#45395) Visormail válasza Zsolt_974 (#45393) üzenetére


Visormail
addikt

Pontosan ugyanez a téma most lett átbeszélve a windows 7 topikban.
problem
ugyanezeket javasoltam neki mint amit itt neked és ott sem működött, ott is látszólag rendben volt minden.
aztán a megoldás
örülés

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#45396) Zsolt_974 válasza brd (#45394) üzenetére


Zsolt_974
tag

Elméletileg os rendszeren kívül futtattam rajta "kaspersky rescue disk" programot.
Csak az bosszant, hogy ugyanabban a rendszerben létrehozott két fiók közül miért csak az egyik megy. :W
Szerintem valahol máshol lesz a probléma valami felhasználó fiók körül vagy valami indítással kapcsolatos fájlban csak mén nem sikerült rájönnöm. Induláskor megnyitja a dokumentum and setings könyvtárat csak nem tudom mi alapján nyitja meg és mit keres ott.
Másik gépre nem volt még merszem rádugni a hdd, de azon már gondolkoztam, hogy a hdd lehúz bele egy másik hdd arra egy új rendszer + vírus irtó utána vissza a hdd és keresés. De megérzésem az, hogy ez sem segítene.

Üdv. Zsolt.

(#45397) Zsolt_974 válasza Visormail (#45395) üzenetére


Zsolt_974
tag

Szia!

Köszönöm! :R
A tünetek nagyon hasonlóak úgy, hogy próba következik. :K

Üdv. Zsolt.

(#45398) Alfi13


Alfi13
csendes tag

Segitségeteket szeretném kérni. Vásároltam egy Samsung EVO 120GB SSD-t. A hozzá adott telepítő CD-vel telepítettem és klonoztam a gépemet. Minden rendben müködik kivéve egy problémát mikor a rendszer elindul egy percig kb semit nem lehet elinítani a gépen és a végén az alábi hibaüzenet jelenik meg:

Protected:A hivást az üzenetszürő megszakitotta. (A kivétel HRESULT-értéke:0x800100002(RPC_E_CALL_CANCELRD))

Ha az OK ra katintok utána kitünöen müködik a gép. A gépemen XP van. Elöre is köszönöm.

(#45399) Visormail válasza Alfi13 (#45398) üzenetére


Visormail
addikt

Olyat találtam, hogy elsősorban valamilyen tűzfalakkal összefüggő probléma okozhatja, ez a repair WMI script pedig megoldhatja.
Milyen védelmi programokat tettél fel? Egyébként az tudod hogy xp alatt nincs trim parancs, ezért az ssd-d élettartama lerövidül?

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#45400) Alfi13 válasza Visormail (#45399) üzenetére


Alfi13
csendes tag

Eset smart 6.0 van a gépemen. A repair WMI-i lefutatam. Most kilépek és megpróbálom.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows XP (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.