Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows XP (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

Windows XP kérdések és válaszok

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#45051) Ice&Lime válasza Visormail (#45050) üzenetére


Ice&Lime
veterán

köszönöm, hogy megnézted nekem.
még jó, hogy egy másik cd-vel működik már. :)

(#45052) w.miki


w.miki
veterán

sziasztok!

Az mitől lehet egy XP-n, hogy elvileg csatlakozik a Wifi-re, mégis egyik böngésző sem tud betölteni egy oldalt sem.
Proxy nincs bekapcsolva, és más internetbeállítás sincs.

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#45053) w.miki válasza w.miki (#45052) üzenetére


w.miki
veterán

Még annyit, hogy vezetékkel összekötve a routerrel működik a net.
De ha Wifi-n csatlakozok, akkor nem jön be egy oldal sem. :F

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#45054) Visormail válasza w.miki (#45053) üzenetére


Visormail
addikt

Meg kéne nézni hogy a routertől meg is kapja e a csatlakozás után a megfelelő adatokat (ip, átjáró, dns) a wifi adapter ipconfig /all

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#45055) w.miki válasza Visormail (#45054) üzenetére


w.miki
veterán

cmd után nézhetem? (Atheros Wifi)
elvileg van ip cím:
192.168.1.126
DHCP: Nem
Maszk 255.255.255.0
Átjáró: 192.168.1.1

(Vezeték esetén, ott más van (77...) akkor működik is)

[ Szerkesztve ]

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#45056) Ice&Lime


Ice&Lime
veterán

ide is beírom, mert kicsit sürgős a dolog.
adott egy laptop kb. 2005 környékén vásárolt, hp nx6310 hp windows xp home kulccsal.
hp partíció letörlődött, letöltöttem egy xp home sp3 iso-t, majd kiírtam cd-re.
elindul a telepítő, amikor a termék kulcsot kéri beírom a laptop alján található hp win xp home termékkulcsát és azt írja ki, hogy a megadott cd kódszám érvénytelen. :F
a laptop boltban volt vásárolva legálisan, azt hiszem még mediamarkt-ban 2005 környékén windowssal.

mi lehet a hiba?

(#45057) Fire/SOUL/CD válasza Ice&Lime (#45056) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#45058) DS39 válasza Ice&Lime (#45056) üzenetére


DS39
nagyúr

az hogy a laptop alján lévő kód a hp-s win xp oem verziójához való, retail (dobozos) verzióhoz nem jó.
kár volt törölni azt a partíciót, mert azon volt az oem xp. megoldás, kérj a gyártótól egy oem verziós telepítő lemezt. (mondjuk illene a gyártóknak alapból adni lemezt, recovery partíció helyett)

(#45059) Fire/SOUL/CD válasza DS39 (#45058) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Bocs, csak a smiley-ra kellett volna kattintanod, ott pont ezt írtam...
Korán van még, összekevertem az avatarokat, egyforma jakos73-al.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#45060) DS39 válasza Fire/SOUL/CD (#45059) üzenetére


DS39
nagyúr

LOL, hát szerintem nem jött volna rá ő sem, hogy a smiley egy link, ha most nem írod :D

szerk.: nem gond :)

[ Szerkesztve ]

(#45061) Ice&Lime válasza Fire/SOUL/CD (#45057) üzenetére


Ice&Lime
veterán

(tényleg nem jöttem volna rá, hogy link) :)

a laptop windows matricáján sem OEM sem OA írást nem találok akárhogy nézem is.
windows xp home
HP
van ráírva.

[ Szerkesztve ]

(#45062) Fire/SOUL/CD válasza Ice&Lime (#45061) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Ez esetben még ez is mindegy, mert ha nincs is feltüntetve, akkor is OA volt az OS (ha nem az lett volna, akkor most simán megenné a serial-t)

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#45063) Ice&Lime válasza Fire/SOUL/CD (#45062) üzenetére


Ice&Lime
veterán

tehát ha oa-s a kulcs ami a géphez van, akkor olyan telepítő lemezt csak a hp tud adni ugye, amivel jó a kulcs?
és ha beírok egy másmilyen kulcsot akkor az már nem helyes hiába van a géphez legális matrica/kulcs?

[ Szerkesztve ]

(#45064) Fire/SOUL/CD válasza Ice&Lime (#45063) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

"tehát ha oa-s a kulcs ami a géphez van, akkor olyan telepítő lemezt csak a hp tud adni ugye, amivel jó a kulcs?"
Igen, de nem feltétlenül. Én pl még anno (2 évtizede vagyok a szakmában) egy Fujitsu Siemens OA telepítőt szereztem be és használtam elég gyakran, szinte az összes egyéb gyártó OA matricás serial-ját megette. (ha arra a gépre telepítem, amihez anno a lemezt mellékelték, akkor telepítéskor nem is kéri a serialt, automatikusan bereggeli magát és aktiválja. Ha egy másik gyártó előtelepített masinájára telepítem, akkor kéri a serial-t, amely serialt a laposok aljáról el szokott fogadni)

Szóval ha van az ismeretségi körödben valaki másnak is előtelepített gépe, amihez mellékeltek telepítőlemezt (amúgy XP-vel előtelepített gépeken igen ritka, hogy ne adtak volna lemezt is mellé), akkor azzal is megpróbálkozhatsz, esetleg a neten keresni OA lemezeket (HP restore disk néven, ritka a magyar))

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#45065) Ice&Lime válasza Fire/SOUL/CD (#45064) üzenetére


Ice&Lime
veterán

köszi a választ.
szerintem nem adtak hozzá külön windows helyreállító lemezt vagy elveszett valahogyan.
sajnos senkitől nem tudok kérni xp telepítőt és valóban kicsi az esélye egy oa magyar xp home-nak.
akkor marad a hp már ha tudnak egy normális cd-t küldeni, de azzal 100% hogy jó fog lenni, hogy elfogadja a kulcsot?

és még egy kérdés ismét, ha beírok valamilyen más kulcsot, amit viszont már elfogad, de ugye nem az a kulcs számsor, ami a matricán van, az legális vagy nem, mert hát végül is meglett véve, ki lett fizetve akkor windows-zal együtt a gép?-nem értem én ezt a microsoftot, ki lett adva a pénz érte.

[ Szerkesztve ]

(#45066) Fire/SOUL/CD válasza Ice&Lime (#45065) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Ha van türelmed és bizalmad felém, akkor talán tudok segíteni.
Bizalom azért, mert privbe el kellene küldened a serial-t, hogy ki tudjam próbálni, hogy az én OA telepítőm megeszi-e. (messziről jött ember azt mond amit akar, de talán hihető, ha azt mondom, hogy semmi szükségem a kulcsodra és nem szórakozok azzal sem, hogy kiteszem a kulcsot közszemlére valamelyik warez oldalra..) :DDD
Türelem meg azért, mert ha véletlenül elfogadja a kulcsot, akkor sem tudom gyorsan feltölteni neked, mert 1MB/s-es a netem és mivel a héten pihenek, így nem is megyek gyorsabb net közelébe.
(ha este nekiállok feltölteni az ISO-t, talán reggelre fel is megy)

"akkor marad a hp már ha tudnak egy normális cd-t küldeni, de azzal 100% hogy jó fog lenni, hogy elfogadja a kulcsot?"
Persze.

"és még egy kérdés ismét, ha beírok valamilyen más kulcsot, amit viszont már elfogad, de ugye nem az a kulcs számsor, ami a matricán van, az legális vagy nem, mert hát végül is meglett véve, ki lett fizetve akkor windows-zal együtt a gép?-nem értem én ezt a microsoftot, ki lett adva a pénz érte."
Nem lesz legális, mert akkor legális, ha a matricán szereplő kulccsal van aktiválva az XP (A Home aktiválás köteles) Itt nem az MS volt a hunyó, hanem sajnos Te... (Mindig is a gép gyártója adja a supportot, nem az MS, amennyiben előtelepített az OS, ez a mai napig így van, W8-nál is)

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#45067) Ice&Lime válasza Fire/SOUL/CD (#45066) üzenetére


Ice&Lime
veterán

most berendeltem a hp-tól egy lemezt, ha nem lesz jó, akkor szépen megfoglak kérni, hogy segíts úgy ahogy leírtad. :) és addig is köszönöm a türelmed!
majd tájékoztatlak, ha megjön a lemez és kipróbáltam.

(#45068) Fire/SOUL/CD válasza Ice&Lime (#45067) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Amúgy mennyibe fáj manapság a telepítőlemez? (ha egyáltalán tudsz már árat mondani)

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#45069) Ice&Lime válasza Fire/SOUL/CD (#45068) üzenetére


Ice&Lime
veterán

micsoda?, nekem nem mondtak ilyesmit, hogy pénzbe fog kerülni :F
ha hozza a futár és kér pénzt érte, főleg ha sokat, akkor nem veszem át.
(ha pár száz ft akkor oké, de ha 1 ropi fölött lesz, akkor nem kell).

[ Szerkesztve ]

(#45070) InfiniteReality válasza Fire/SOUL/CD (#45068) üzenetére


InfiniteReality
őstag

Biztos én vagyok a tudatlan de mi az az OA? Az előtelepített Windows?

OEM-ről meg retailről tudtam, nameg VLK-ról, és egymás kulcsai véletlenül sem jók a másikhoz.

[ Szerkesztve ]

http://logout.hu/cikk/samsung_led_tv_tudastar_d_szeria/alapok.html

(#45071) Fire/SOUL/CD válasza Ice&Lime (#45069) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

A HP nem az a gyártó (sok más céggel együtt), aki ingyen szokta osztogatni a recovery lemezeket. Sajnos azt nem tudom, hogymanapság mennyibe kerül egy XP recovery lemez(ha egyáltalán adnak).

InfiniteReality
OEM Activated. A PC gyártó által moddolt telepítőkészlet, amely egyik ismérve, hogy OEM kulcsokat nem fogad el, illetve telepítéskor nem kér kulcsot, telepítés végeztével pedig már aktiválva is lesz (anélkül, hogy 1 másodpercig is kapcsolódtál volna a nethez). Természetesen ez utóbbi tulajdonsága csak akkor érvényesül, ha arra a gépre települ, amire előtelepített formában is létezett.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#45072) Ice&Lime válasza Fire/SOUL/CD (#45071) üzenetére


Ice&Lime
veterán

hát...nekem nem említettek árat, nem beszéltek pénzről, csakhogy gyorsított postával érkezik futárszolgálattal, ennyit mondtak, árat nem.
ilyenkor mi van?, majd akkor derül ki hogy pénzbe kerül?

(#45073) Fire/SOUL/CD válasza Ice&Lime (#45072) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Én azért felcsörögném a support-ot ez ügyben, mármint ami az árazást illeti.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#45074) Ice&Lime válasza Fire/SOUL/CD (#45073) üzenetére


Ice&Lime
veterán

jó, holnap megérdeklődöm.
ha hozza a postás ugye utánvéttel, és sok maniba kerül, akkor legfeljebb nem veszem át, mert nem tájékoztattak hogy pénzbe fog kerülni és azt sem hogy mennyibe, így akkor megy vissza a feladóhoz, nem igaz?.

na de, ha vesz az ember valamit vagy rendel valamit vagy küldenek neki valamit, akkor közlik vele az árat, legalábbis ez a mai bevett szokás, legalábbis én még így tudom, főleg hogy külföldről jön.

[ Szerkesztve ]

(#45075) #77081088


#77081088
törölt tag

Sziasztok!
Ha nem jó helyre írok elnézést érte!
Adott egy gép amin win xp sp3 fut, internet kapcsolat hiánya miatt nincsenek frissítések, csak az sp1. Mostanában olyat produkál a masina hogy játékok közben időközönként kékhalálozik. ezt a hibaüzenetet adja a rendszer a hibára: 1000007e.
A konfig:
-AMD Athlon 64x2
-Gainward 8600GT 256MB
-ASUS A8N-SLI SE
-Codegen 450W
Samsung 80GB,Toshiba 160GB HDD.

Nem mai konfig, de eddig nem volt gond vele. Valaki tudna erre a hibára valami gyógyírt? Vagy hogy ez mit is jelent pontosan?
Köszönöm előre is a választ! :R

[ Szerkesztve ]

(#45076) Ice&Lime


Ice&Lime
veterán

sziasztok!
írom, akit érdekel.
ma jött meg a hp-tól a helyreállító lemez xp home sp2-es.
érdekes, hogy nem kérte sem telepítéskor sem belépve már a rendszerbe a kulcsot, pedig beírtam volna. :)
ilyenkor mi van?
egyébként feltettem minden drivert, nem hiányzik semmi.
egy problémám viszont akadt a wifi-vel: "a windows nem találta tanúsítványt, amellyel be tudná jelentkeztetni a hálózatba" - ezt írja ki és "identitás ellenőrzését" ír ki állandóan a hálózatunkra.
egyébként látja a hálózatot és a jelerősség is nagyon jó.
pedig beállítottam a hálózatot és beírtam jól a jelszót. javítás után sem megy rá.
wifi router van itthon, arról kapnám a netet.
lehet a routerben kellene valamit állítani, de win telepítés előtt még rácsatlakozott a laptop a netre és azóta nem lett megváltoztatva a jelszó és letiltva sem lett a gép címe. :F

(#45077) DS39 válasza Ice&Lime (#45076) üzenetére


DS39
nagyúr

az első felére, Fire/SOUL/CD kolléga által írt választ tudom idézni:
OEM Activated. A PC gyártó által moddolt telepítőkészlet, amely egyik ismérve, hogy OEM kulcsokat nem fogad el, illetve telepítéskor nem kér kulcsot, telepítés végeztével pedig már aktiválva is lesz (anélkül, hogy 1 másodpercig is kapcsolódtál volna a nethez). Természetesen ez utóbbi tulajdonsága csak akkor érvényesül, ha arra a gépre települ, amire előtelepített formában is létezett.

[ Szerkesztve ]

(#45078) Ice&Lime válasza Ice&Lime (#45076) üzenetére


Ice&Lime
veterán

sp3 volt a megoldás. :)

(#45077) DS39: ezek szerint jó lemezt küldött a hp, kellemesen csalódtam és örülök neki, hogy jó lett a gép.
teljesen megtudtam csinálni mindennel együtt; kitisztítás, újrapasztázás, újratelepítés, újrapartícionálás, feldriverezés, mindennel feltelepítés.
örülök neki, apukám már jól tudja majd használni végre. :)

(#45079) Fire/SOUL/CD válasza Ice&Lime (#45078) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Örülök, hogy örülsz, most már csak az érdekelne, mennyit kértek érte (ha már 1x megígérted, hogy megírod...) ;]

UI: Azt nem fogom elhinni, hogy még neked fizettek érte, hogy átvedd. :DDD

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#45080) Ice&Lime válasza Fire/SOUL/CD (#45079) üzenetére


Ice&Lime
veterán

nos, semennyit sem kellett fizetni érte, hozta a futár, átvettem és elköszöntünk.
3 lemezt tartalmazott a csomag.
:)

(#45081) HZoli87


HZoli87
veterán

Üdv!

Adott egy Windows XP SP3 Professional (2013 júniusáig lefrissítve). Sajnos nem hajlandó elindulni, se normál, se csökkentett módban. Normál módban végigmegy a boot képernyő, majd megáll a fekete képernyőn, közepén az egérrel. Csökkentett módban hasonló tünet, fekete képernyő, középen a kurzorral, sarkokban a csökkentett mód felirattal. Legutóbbi helyes konfiguráció betöltése esetén is hasonlóan jár el.

Sok adat van a HDD-én (Hard Disk Sentinel végig telepítve van/volt, szerinte minden rendben, Avast + MBAM kombó is naprakész, vírus kizárva), azokra mindenképpen szükség van.

Mivel tudnám helyrepofozni a rendszert, hogy elinduljon?

Üdv Zoli

(#45082) Fire/SOUL/CD válasza HZoli87 (#45081) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

1. Nem volt esetleg áramkimaradás vagy hasonló? Nézz be a BIOS-ba, hogy nem állítódott-e el valami (ha nem gond egy BIOS-t beállítani, akkor töltsd be az alapbeállításokat és újra állítsd be, amit kell)
2. Nem került ki vagy be valamilyen hardverelem?
3. Gondolom rendszermentés nincs, de mivel írtad, hogy legutolsó helyes konfig van, ezért visszaállítási pontok is vannak. Próbálj meg egy valamivel régebbit visszaállítani
4. Ha sehogy sem boldogulsz, akkor egy Linux Live CD-ról bootlva lementheted az adatokat a HDD-ről(vagy egy másik gpbe kötöd a HDD-t) és marad a XP reinstall

jakos73
Na, ez egy igen kellemes meglepetés. :K 2 lemezről tudom mit tartalmaz(hat), de mi van a 3.-on? :U

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#45083) HZoli87 válasza Fire/SOUL/CD (#45082) üzenetére


HZoli87
veterán

Szia!

Egy elég régi gépről van szó, AMD Athlon 64, 1 GB memória. :)

1., Áramkimaradásról nem tudok. BIOS-ban jó 8 éve nem volt semmi elállítva.
2., Maximum pandrive vagy USB-és külső HDD szokott csatlakoztatva a géphez.
3., Nincs rendszermentés. Hogyan állítsam vissza egy régebbi időpontra, ha nem indul a rendszer?
4., Ezt jól lenne elkerülni, de végső esetben ez lesz.

(#45084) Fire/SOUL/CD válasza HZoli87 (#45083) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

1. Azért nézz be a BIOS-ba
3. Akkor indíts egy javító telepítést. Noha a javító telepítés minden adatot meghagy elméletileg, ettől függetlenül előtte mindenképp mentsd le a valóban pótolhatatlan adatokat.

UI: Az Avast 8, amennyiben a Secure Line feature telepítve lett (fizetős VPN szolgáltatás), akkor előszeretettel borítja be a W8-t elsősorban ill. XP-ket másodsorban. (Vista/W7-t érdekes módon nem bántja)

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#45085) Ice&Lime válasza Fire/SOUL/CD (#45082) üzenetére


Ice&Lime
veterán

jaja, az, nekem is az volt.
a 3. lemez a 2. lemezen található 2 programhoz tartalmaz frissítést kb ennyi van rajta. :)

viszont felmerült egy kérdés, ahogy feltelepítettem az xp-t feltettem az avast 8-at, hát mit ne mondjak azért meglepődtem, mert régen még az 5-ös és 6-os verzió nem terhelte le annyira, de ez a 8 tele van mindenféle csilivili aprósággal, amire én úgy látom apukámnak az ég világon semmi szüksége nincsen, sőt nekem sem.

nem tudsz véletlenül egy igen egyszerű, keveset kajálós antivirt xp-re, mert ez az avast 8 már sok erre a gépre(intel celeron m 410 és xp home).?

[ Szerkesztve ]

(#45086) HZoli87 válasza Fire/SOUL/CD (#45084) üzenetére


HZoli87
veterán

Köszi. Ezt a javító telepítést megpróbálom. Avastot pedig valószínű lecserélem majd, amúgy is jobban terheli a kelleténél a rendszert, főleg amikor frissíti magát. Bár nem tudom mit tegyek helyette fel ...

(#45087) Ice&Lime válasza HZoli87 (#45086) üzenetére


Ice&Lime
veterán

szia!
ez jó kérdés. nekem is valami egyszerű nem nagyon terhelő antivir kellene xp-re, főleg hogy nagyon gyenge a proci a laptopban.
én eddig úgy tudtam, hogy az avast a legjobb, ami nem terheli le annyira a gépet, na most a 8-at felrakva tapasztaltam, hogy nem így van ez már.
és is kérdem, akkor mit rakjak fel? :F
:)

(#45088) InfiniteReality válasza Ice&Lime (#45085) üzenetére


InfiniteReality
őstag

Microsoft Security Essentials

http://logout.hu/cikk/samsung_led_tv_tudastar_d_szeria/alapok.html

(#45089) Ice&Lime válasza InfiniteReality (#45088) üzenetére


Ice&Lime
veterán

itt van már 2-es verzió xp-hez? vagy még mindig 1.0-ás van csak xp-re?
vagy várj egy kicsit, microsoft honlapon látom, hogy van 4-es is, ez nem terheli meg jobban, mint a régebbi 1.-es verzió vajon? gondolom addig nem hagy békén, amíg fel nem frissíti az ember a legújabbra...

[ Szerkesztve ]

(#45090) Fire/SOUL/CD válasza HZoli87 (#45086) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Kérdés, hogy a magyar nyelv fontos tényező-e? (Gondolom Avast mellet nem volt külön tűzfal, csak az XP-é)
Ha igen, akkor Comodo 6 AV(szigorúan csak az AV része!), AVG 2013 Free esetleg

Ha a nyelv nem gond, akkor Bitdefender Free (felhő alapú), Zonealarm Free, Roboscan IS Free, Avira Free

Sajnos 2013-ban már minden több erőforrást eszik, mint régebben.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#45091) Ice&Lime válasza Fire/SOUL/CD (#45090) üzenetére


Ice&Lime
veterán

olyat akkor nem lehet, hogy felteszek egy Microsoft Security Essentials 1.0-át és nem frissítem 4.-esre?
vagy muszáj lesz, mert mindig eláraszt figyelmeztetéssel, hogy frissítsem 4.-re?

(#45092) quailstorm válasza InfiniteReality (#45088) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Az csak egy irreális biztonságérzetet ad azoknak, akik nem tudják mi a vírusirtó. Mindent átenged, kb 40 vírust szedtem le arról a gépről amin az az "irtó" futott. Nod32 állandóan aktív, valamint Malwarebytes fenn van ha gáz lenne. 2 év alatt nem volt szülők gépén pedig ők aztán nem tudják mire kattintanak. Tudom drága meg menjek a fenébe...
A gépek meg Celeron D336 és AMD Athlon XP 1,4GHz procikkal vannak ellátva, RAM 2GB és 1,5GB. XP pro SP3.
Nem mondom hogy nem lassú, egy telepítést kín kivárni az enyémhez képest, de megéri, mert faternak kellenek olyan "free" szoftverek, amik dugig vannak adware-rel, na azt is kipucolja(kapcsolat megszakítása, karantén). Általános használatot már nem gátolja annyira.

Nod32 2.7 eszik kevés erőforrást ha már itt tartunk. De nem is elég. Ingyen vírusirtó meg általában csak dísz. Avast! is átenged egysmást...

Ha már mindenáron ingyé kell akkor inkább az AVG legyen. De első a védelem, különben inkább ne is rakj semmit, akkor legalább tudod hogy nincs vírusirtód.

[ Szerkesztve ]

(#45093) Ice&Lime válasza quailstorm (#45092) üzenetére


Ice&Lime
veterán

a nod-ról is tudom, mert volt fent kipróbálásra az is a gépen és nagyon belassította a rendszert.
mondom ezt egy intel celeron m 410 és xp home sp3-as latopon.

de szerintem akkor nem fogok kis igényűt találni.

[ Szerkesztve ]

(#45094) quailstorm válasza Ice&Lime (#45093) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Már nem nagyon. A komolyabbak a védelem miatt, a bénák meg a nemtörődömségből esznek sokat. Ez van, eltelt az idő. Mégis azt mondom hogy a megbízhatóság miatt megéri. Vagy linux. Csak azzal mindig a baj van, a videodriver résznél.

(#45095) HZoli87 válasza Fire/SOUL/CD (#45090) üzenetére


HZoli87
veterán

Köszi, választok ezek közül egyet. :)

Javítás amúgy sikeres volt, már működőképes az XP. Ezt is köszönöm. :C

(#45096) Ice&Lime válasza quailstorm (#45094) üzenetére


Ice&Lime
veterán

igen, ez sajnos így van, egy ilyen laptoppal már nem sok mindent lehet kezdeni manapság, eljárt felette az idő.

áhh, linuxot nem, köszi, azzal még többet bajlódtam, amikor kipróbáltam, úgy szinte semmi sem volt jó rajta.

(#45097) Dono21


Dono21
csendes tag

Sziasztok! Már körülbelül egy hete próbálkozok felrakni egy témát,de sehogy nem akar összejönni. Elsőnek próbálkoztam olyanokkal,amiket az XP támogat (?) de folyamatosan dobta a hibaüzeneteket,hogy hiányzik valamilyen fájl (kép,stb.) a témából így az nem megjeleníthető. Kb. 15-20 témából érdekes módon mindig hiányzott valami... Aztán utánanéztem kicsit,jött az uxtheme.dll cserélése egy patchelt verzióra utána jött egy 50 darabos témacsomag amiből megint nem volt jó egy sem. Valakinek ötlet? Valami jó téma?

http://androios.tk

(#45098) csizs válasza Dono21 (#45097) üzenetére


csizs
aktív tag

uxtheme.dll - nézd meg service pack 3-as verzióhoz készült?

1x éve a prohardveren!

(#45099) lolka1980


lolka1980
aktív tag

Sziasztok!
Kis segítséget szeretnék kérni.
Szeretném beállítani az xp-t,hogy ha van felugró ablak akkor hang jelzés is legyen.
Tudna nekem segíteni valaki abban ezt hol tudom beállítani?
Előre is köszi.

(#45100) rinaldo


rinaldo
csendes tag

Sziasztok.

Olyan gondom van, hogy újra raktam az xp-t majd a géppel kapott cd-ket felinstalláltam. Monitor, videokartya, processzor hoz vmi inteles cd.. És most az asztalon minden indulás után megjelenik egy szöveg:

Your display driver has changed, the auto rotation feature needs to reinstall the rotation driver. If this message reappears, please update your display drivers. Please re-install now.

Mit kellene újra telepítsek?

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows XP (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.