Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows XP (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

Windows XP kérdések és válaszok

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#45851) InfiniteReality válasza DataTraveler (#45828) üzenetére


InfiniteReality
őstag

Majdnem. Ez leszed MINDENT ami az adott oprendszerhez tartozik. Ebből lehet DVD kép file-t csinálni (és kiirni lemezte vagy bemountolni pl daemon tools-szal), vagy pendrivera másoltatni a leszedő progival.
A cél gépen csak el kell indítani amit felrakott és 3 menetben feltesz MINDENT ami még nincs rajta a gépen.

http://logout.hu/cikk/samsung_led_tv_tudastar_d_szeria/alapok.html

(#45852) Crias


Crias
senior tag

Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne hogy windows xp alól a böngészők a tegnap este óta nem töltik be az oldalakat, skype megy, tudok beszélni bárkivel de az oldalak időtullépés miatt lehalnak, eleve az origo ip címét ütöttem be akkor se töltődött be.

Esetleg találkozott már valaki hasonlóval?
Vagy esetleg tudja valaki hogy merre keressem a hibát?

Crias

(#45853) Visormail válasza Crias (#45852) üzenetére


Visormail
addikt

Utoljára akkor amikor a Bitdefender Free vírusirtó ilyen hibát okozott mindenkinél, de az már hónapokkal ezelőtt volt.

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#45854) Crias válasza Visormail (#45853) üzenetére


Crias
senior tag

És esetleg tudsz erre valami megoldást?

Amúgy AVG-t használok nem tudok róla hogy a gépen ment volna Bitdefender.

Ja az origot meg tudtam pingelni.

[ Szerkesztve ]

Crias

(#45855) Visormail válasza Crias (#45854) üzenetére


Visormail
addikt

Az AVG az még 2013-as? Mert akkor frissítsd 2014re. Nézd meg a host fájlodat, hogy nem e írt bele valami, alap esetben csak a localhost bejegyzésnek kell ott lenni.
c:\windows\system32\drivers\etc\hosts
Víruskeresés, ha van router/modem áramtalanítani esetleg router firmware frissítés, gondolom a gép újraindítása volt már. Nem frissült a hálókártya drivere? Ha igen vissza a régit, ha nem megnézni van e újabb.

Parancssorba:
netsh winsock reset catalog
netsh int ip reset reset.log
ipconfig /flushdns

[ Szerkesztve ]

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#45856) Fulmi


Fulmi
senior tag

Sziasztok!

A segitsegeteket szeretnem kerni oprendszer valasztas ugyben. Van egy regi HP 530-as laptop, ami nem tul eros, ez a specifikacioja: Celeron M 420, Intel GMA 950, 1 GB RAM, 120 GB HDD, 15.4 - 1,280x800. Eddig Windows XP volt rajta ami szepen futott, de eljott az ido egy ujratelepitesre, mert nagyon lassu, csinal butasagokat. A gep aljan egy Vista Home Basic matrica van, kulccsal.

A kerdesem az lenne, hogy melyik OS-t rakjam ra, ami meg normalisan tud futni, de azert felhasznalobaratabb, szebb egy atlag felhasznalonak mint egy XP vagy maradjak az XP professionalnel, vagy jobb a Vista Basic, vagy esetleg valamilyen Windows 7 verziot is elbirna? Esetleg Windows 8 (ha mar ugy is fut tableteken)?

Koszonom a tanacsokat,
Fulmi

(#45857) Csontikka válasza Fulmi (#45856) üzenetére


Csontikka
aktív tag

Ha nem akarsz memórát bővíteni szerintem max XP, ha fe tudnád tornászni 2 GB-ra akkor már érdemes lehet 7-esre váltani.

(#45858) Crias válasza Visormail (#45855) üzenetére


Crias
senior tag

Csak a localhost van benne

127.0.0.1 localhost

a többi ki van kommentezve

végigcsináltam amiket írtál és rövid ideig működött is (igaz kicsit lassan de legalább müködött) de utána megint lehalt minden.

[ Szerkesztve ]

Crias

(#45859) Csontikka válasza Crias (#45858) üzenetére


Csontikka
aktív tag

nem lehet hogy valami virus belállított valamit alapértelmezett proxynak a bőngészőben?

Van több gép is odahaza? Csak ez gyengélkedik?

(#45860) Crias válasza Csontikka (#45859) üzenetére


Crias
senior tag

Probáltuk a proxy beállításokat kilőni (nincs proxi radiogomb ff alatt)

Hát igazából barátnőmmel beszélek skypeon, így én is csak távsegítséget tudok neki adni mert skypeon tudunk beszélni de ő nem tud megnyitni semmit sem, azt mondtam neki hogy nézze meg az ipconfig /all -al hogy mi a helyzet.

Ami nekem szemet szúrt az ez:
Bérleti jog kezdete . . . . . . . . . : 2013. október 21. 21:08:01
Bérleti jog vége. . . . . . . . . . . : 2013. október 21. 21:18:01

Illetve ez sem tetszik
Csomóponttípus . . . . . . . . . . . : Ismeretlen

Nekem win7 alatt itt 1 nap különbség van és nem 10 perc.

C:\Documents and Settings\Marcsi>ipconfig /all

Windows IP konfiguráció

Állomásnév. . . . . . . . . . . . . . : lényegtelen
Elsődleges DNS-utótag . . . . . . . . :
Csomóponttípus . . . . . . . . . . . : Ismeretlen
IP útválasztás engedélyezve . . . . . : Nem
WINS-proxy engedélyezve . . . . . . . : Nem
DNS-utótag keresési listája . . . . . : toldinet.hu

Ethernet-adapter Helyi kapcsolat:

Adathordozó állapota. . . . . . . . . : Adathordozó leválasztva
Leírás. . . . . . . . . . . . . . . . : Broadcom 440x 10/100 Integrated
Controller
Fizikai cím . . . . . . . . . . . . . : 00-1D-09-A5-96-F4

Ethernet-adapter Vezeték nélküli hálózati kapcsolat:

Kapcsolatspecifikus DNS-utótag. . . . : toldinet.hu
Leírás. . . . . . . . . . . . . . . . : Dell Wireless 1390 WLAN Mini-kár
tya
Fizikai cím . . . . . . . . . . . . . : 00-1E-4C-46-66-D2
DHCP engedélyezve . . . . . . . . . . : Igen
Automatikus konfiguráció engedélyezve : Igen
IP-cím. . . . . . . . . . . . . . . . : 192.168.5.12
Alhálózati maszk. . . . . . . . . . . : 255.255.255.224
Alapértelmezett átjáró. . . . . . . . : 192.168.5.30
DHCP kiszolgáló . . . . . . . . . . . : 192.168.5.30
DNS-kiszolgálók . . . . . . . . . . . : 192.168.5.30
Bérleti jog kezdete . . . . . . . . . : 2013. október 21. 21:08:01
Bérleti jog vége. . . . . . . . . . . : 2013. október 21. 21:18:01

[ Szerkesztve ]

Crias

(#45861) pushalias válasza Crias (#45860) üzenetére


pushalias
addikt

Ilyen DHCP lease time nincs is. :)

Jó lenne tudni, mi a DHCP szerver, mert default a lease time az globális beállítás, és 10 percest eddig nem nagyon láttam. :)

[ Szerkesztve ]

Honor 9 / HP 8470P

(#45862) Crias válasza pushalias (#45861) üzenetére


Crias
senior tag

azt merre tudnám megnézni?

Amúgy tuti a dhcp-vel lesz a baj. az origo meg a google ip címét meg tudta pingelni meg a
ping google.com -ra is adott vissza értéket, az origo.hu-ra már timeout-ot dobált (igaz nálam is így ez nem mérvadó)

Crias

(#45863) Visormail válasza Fulmi (#45856) üzenetére


Visormail
addikt

Vista és 7 megenné azt a gépet és semmire nem tudnád használni, 2GB ram alatt felejtős.
A 8ashoz kell sse2, nx, pae támogatás a processzor részéről ezt itt leírják hogy tudod megnézni. Ha megvan akkor fel lehet telepíteni, de hogy jobban menne e mint az xp azt nem tudom.

Crias: ha routertől kapja a gép az ip címet akkor az a dhcp szerver, tehát a router beállításaiban van a lease time is.

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#45864) pushalias válasza Crias (#45862) üzenetére


pushalias
addikt

Nyilván az AP/router egyben a DHCP szerver is, akkor is, ha ez egy szabályosan beállított /27-es háló, ami wifinél elég szokatlan. Persze lehet termenként külön AP, esetleg 2 termenként 1 dual channel AP, de azért elég szokatlan.

Innen nézve pont nem lennék túl biztos abban, hogy ez DHCP hiba. Nekem látatlanban az AP lenne gyanús. Előző hozzászólásodhoz még annyit, hogy ennek a proxyhoz nagy eséllyel semmi köze.

(#45863) Visormail Ahogy mondani tetszik. A kérdés már csak annyi, hogy ez egy sima AP, vagy egyben router is.

[ Szerkesztve ]

Honor 9 / HP 8470P

(#45865) pushalias válasza pushalias (#45864) üzenetére


pushalias
addikt

Most látom, nem biztos, hogy kiderül, szerintem ebben az esetben 99%, hogy az AP egyben a router is.

Honor 9 / HP 8470P

(#45866) Fulmi válasza Csontikka (#45857) üzenetére


Fulmi
senior tag

oke, koszonom, akkor marad az xp, mert nem erdemes memoriat boviteni, csak bongeszesre hasznaljak.

(#45867) Fulmi válasza Visormail (#45863) üzenetére


Fulmi
senior tag

koszi a segitseget! tamogatja a processzora mind a harom feature-t, lehet, hogy a biztos XP elott felrakom a win 8-at, kivancsi vagyok, hogy megy rajta, bar driverek lehet, hogy nem lesznek hozza, eleg regi mar a laptop.

(#45868) Lala6


Lala6
őstag

Sziasztok!

Épp telepítenék egy Dell 755 gépre XP-t, és a telepítő közben kifagy. Rendesen elindul, csinálja egy darabig, bekéri a neve, sorozat számot, időzónát, és utána a hálózat telepítés közben megáll, az egér mozog, de a telepítő nem megy tovább.
Már letiltottam minden nélkülözhető hw elemet. Letiltottam a hálózati vezérlőt, kivettem belőle minden extra kártyát, de csak nem akar tovább menni. Volt bios reset is, de ugyanott megáll. A gépen természetesen már volt XP. Sokáig nem volt használva, de most újra szükség lenne rá, ezért szerettem volna egy friss win-t rátenni.

Van valami ötletetek?

(#45869) Vanekvanek


Vanekvanek
csendes tag

Sziasztok!
A gondom a következő, ami lehet, nem XP történet: Tegnap óta az egér hol megy, hol meg megáll, akadozik. Az USB drivereket és minden mást, ami hardware, frissítettem, az egeret is lecseréltem (gondoltam, elromlott, de nem). Eddig egy USB-s drótos egér volt rajta, néha hallottam a az USB csatlakozó-leválasztó win-hangot. Most már azt se. Egy lézeres vezeték nélkülire cserlétem.
A vírusirtó nem jelez problémát. Néha úgy tűnik, mintha az egér megállásánál a gép gondolkodna valamin, felvillan a led.
Idegesítő és furcsa egy probléma.
Valami 5let?

(#45870) Jarod1 válasza Vanekvanek (#45869) üzenetére


Jarod1
addikt

lehet nem stabil az 5V az USB-n, Asztali gép v laptop?

(#45871) pushalias válasza Vanekvanek (#45869) üzenetére


pushalias
addikt

Környéken valami rádiófrekvenciás eszköz?

Honor 9 / HP 8470P

(#45872) Vanekvanek válasza pushalias (#45871) üzenetére


Vanekvanek
csendes tag

Kösz a választ!
Asztali gép, 4 magos AMD, asus evo alaplappal, 2x2gb memória.
Semmiféle rádiós ezköz nincs a közelben, max a wifis modem, de eddig semmi gond nem volt vele. Még új.

(#45873) Vanekvanek válasza Jarod1 (#45870) üzenetére


Vanekvanek
csendes tag

Hülye vagyok, mire gondolsz 5V alatt?

(#45874) Vanekvanek


Vanekvanek
csendes tag

Mostmár ott tartunk, hogy egyre többször kell kattintani a parancsok elküldésére. A billentyűzet tökéletesen működik.Az egér majdhogynem zsír új.

(#45875) pushalias válasza Vanekvanek (#45873) üzenetére


pushalias
addikt

5V = 5 Volt.

Ha valóban nincs a közelben rádiófrekvenciás eszköz, ami bezavar, akkor az USB porttal tényleg lehet gond. Például asztali gépek front USB protjait nem érdemes használni, stb.

Honor 9 / HP 8470P

(#45876) Vanekvanek válasza pushalias (#45875) üzenetére


Vanekvanek
csendes tag

Nálam hátul van bedugva. (így szeretem :-) ) De félre a tréfával, a BIOS-ban leellenőriztem az áramellátást, és 5v-t mutat.
Minden egyes gondolkodásnál az egér megáll. Nem lehet valami vírus? Vagy az alaplappal lehet valami? Letöröltem minden számomra nem felismerhető progit, amit az utóbbi időben feltettem-tettek. Az AIDA sem mutat semmi különöset. A HDD kábelek nemrég lettek cserélve. A HDD-k is. Valahogy nem látom a léket a hajón...

(#45877) MaxxDamage válasza mzx (#196) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Szia,

Tudomásom szerint Win XP Prof. 64bit (pl.) csak Angol verzióban készült el, és csak SP2 van hozzá... SP3 nincs / nem fejezték be... szvsz

Átlagba 32bit XP van mindenkinek, + Sima Home Edition -nél előfordulhat, hogy létezik HUN verzióva , de Google a barátod és ott megnézheted / informálódhatsz, mert minden megtalálható !

Azért említettem a Prof. verziót, mert az kezeli a 2CPU -t ! pl.

Meglátszik, hogy most keltem fel és elnéztem a dolgokat ! (2007-es H.Sz. -re válaszoltam...) Sorry ! :DDD :U :R

L

[ Szerkesztve ]

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#45878) pushalias válasza MaxxDamage (#45877) üzenetére


pushalias
addikt

Hat és fél éves kérdére válaszolni az derék dolog. :)

Honor 9 / HP 8470P

(#45879) Vanekvanek válasza MaxxDamage (#45877) üzenetére


Vanekvanek
csendes tag

Jobb későn, mint soha!
:) :) :)

(#45880) Vanekvanek


Vanekvanek
csendes tag

Lefuttattam egy AIDA stabilitás tesztet. Az egér meg se moccant, illetve nagyon nehezen mozgatható. Szaggatott.
Ezek szerint hardvare hiba lehet...?

(#45881) w.miki


w.miki
veterán

Email-el kapcsolatos kérdésem lenne, de talán itt is tud rá valaki válaszolni. (Meg nem is tudom hol kérdezzem meg:)
1. Ha zavaros emailt kapok, rossz szövegkódolással, pl. :"Vaeorjon meg josvsare mosg" vagy "KĂŠt, ehhez mĂĄr idĹ�snek szĂĄmĂ­tĂł" akkor azt hogyan lehet olvashatóvá tenni? Mit kell beállítani, hogy az ilyen email is olvasható legyen?
2. Nyomtatásnál (szintén email)az első néhány karakter valamilyen kirx-krax, és csak utána kezdi el rendesen kinyomtatni a levelet. Ezt hogyan lehetne beállítani, hogy jó legyen, és az elejére az értelmetlen karaktereket ne nyomtassa ki?

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#45882) quailstorm válasza Vanekvanek (#45880) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Ott ez még normális. Win8 alatt fordul elő gyakrabban ez a jelenség nálam, 100-as kopp CPU használat mellett. XP-Win7 telepített VGA driverrel még ilyet nem mutatott. De igazából a P3-masom óta a Win8 az első ahol néha szaggat a kurzor. Az HWgyorsított, közvetlen videokártyavezérelt megjelenítésű, már Win3.11 óta.

Tehát ha szaggat, valami nagyon használja a gépet. Lehet CPU, és lehet I/O (HDD).

HDDsentinellel rajzoltass grafikont, a taskmgr meg alapból teszi ezt.

[ Szerkesztve ]

(#45883) Visormail válasza w.miki (#45881) üzenetére


Visormail
addikt

Először is amilyen email, pl gmailnek is van saját topikja. Ha valamilyen programmal kérdezed le akkor meg annak a topikja, outlook, thunderbird, stb.

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#45884) Csontikka válasza Vanekvanek (#45880) üzenetére


Csontikka
aktív tag

a rendszervisszaállítást nem próbáltad?

Driverhiba tud ilyet okozni ez nem feltétlenül HW hiba...

(#45885) Vanekvanek válasza quailstorm (#45882) üzenetére


Vanekvanek
csendes tag

Ebben is lehet valami, mert a piros led túl sokszor villog, szinte indokolatlanul. Most a böngészőn kívül semmi nincs bekapcsolva, ami dolgoztatná a gépet.
Olvastam valahol, hogy a HDD-k UDMA illetve PIO beállítása is lehet a hiba, az adatátvitel miatt. Kipróbáltam, hogy automatáról manuálisan beállítom a HDD-k ajánlott értékeire, de a hiba maradt.
A proci 4 magos, és nem nagyon veszi igénybe a gép.
(az egész olyan, mintha valaki az én gépemmel végeztetné el az egész város munkáját...) :W

(#45886) Csontikka válasza Vanekvanek (#45885) üzenetére


Csontikka
aktív tag

Én ilyen legutóbb egy bugos raid vezérlő drivernél tapasztaltam!

(#45887) Vanekvanek válasza Csontikka (#45886) üzenetére


Vanekvanek
csendes tag

Mit tettél ellene? Mit csinált neked? Szerinted egy újrahúzás megoldja? VAgy Win7?

(#45888) Csontikka válasza Vanekvanek (#45887) üzenetére


Csontikka
aktív tag

először is megnézném egy live cd-vel egy mini windows 7 alól, hogy ott is csinálja-e, ha ott nem akkor biztos hogy szoftveres hiba, akkor újrahúzni... csinálja? nem ... frissítések fel... csinálja... nem? driverek fel... csinálja... nem, többi program fel, ahol pedig jön a hiba akkor ott lesz hiba, ha driver akkor másik verziót kell keresni értelemszerűen...

Még esetleg egy próbát ezzel lehet tenni, ez minden vinyót visszaállít ha esetleg PIO módba lenne.

Ez egy Visual Basic scipt, jobb fül mentés másként valami.vbs-nek lemented, majd rendszergazdai joggal meg kell futtatni, majd újraindtás.

(#45889) Vanekvanek válasza Csontikka (#45888) üzenetére


Vanekvanek
csendes tag

Háááát... mentem, ami menthető és újrahúzom. Végig csinálom, amit írtál a driverekkel és meglátjuk. Lehet, hogy Win7-re váltok.

(#45890) dodopek


dodopek
addikt

Sziasztok!
Adott egy friss xp, majd a gépben kicseréltem az IDE kábelt. Valszeg nem ugyanoda dughattam vissza, mint eredetileg volt, és úgy lelassult a rendszer, hogy észvesztő. Máskor is találkoztam már ezzel(bár olyan rég, hogy nem is emlékeztem rá), szóval szinte biztos, hogy emiatt van. Most már csak arra lennék kíváncsi, hogy mi okozza konkrétan. Ti meg tudjátok mondani? Esetleg átállhatott a gép PIO-ba, UDMA-ról? Nincs itt nálam a gép, szóval csak tippelek...

(#45891) Visormail válasza dodopek (#45890) üzenetére


Visormail
addikt

Jót raktál bele? [link]

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#45892) dodopek válasza Visormail (#45891) üzenetére


dodopek
addikt

Hogy milyen volt benne, az nem 100%, de hogy 80ast tettem bele, az biztos...

(#45893) Visormail válasza dodopek (#45892) üzenetére


Visormail
addikt

Egy alaplapon egyforma ide csatlakozók szoktak lenni, mindegy hogy hova dugtad vissza. Az a lényeg hogy egy kábelen egy eszköz legyen ha nincs sok cucc, mert osztoznak a sávszélességen. A kábel master végén legyen, master-re jumperelve. Kénytelen leszel megnézni, hogy az udma mód rendben van e a biosban és windowsban.

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#45894) dodopek válasza Visormail (#45893) üzenetére


dodopek
addikt

Windowsban??? Na, megint érdemes volt felkelnem, eddig azt hittem csak biosban kell. Hol találom?

(#45895) Visormail válasza dodopek (#45894) üzenetére


Visormail
addikt

Eszközkezelőben az IDE vezérlő tulajdonságaiban ki szokta írni mennyin megy, mennyit tud, van hogy állítani is lehet ott is. Fölötted most linkelt Csontikka egy scriptet is.

HD Sentinel-el pont egyik nap néztem egy IDE vinyós gépet, még azt is kiírta egyből az állapotnál, hogy nem a vinyóhoz való kábelen van ezért a teljesítmény 66%.

[ Szerkesztve ]

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#45896) Vanekvanek válasza Csontikka (#45888) üzenetére


Vanekvanek
csendes tag

Ezzel az illesztőprogival igazad lehet, mert most visszadugva az USB egeret, állandóan azt írja ki, hogy nem lehet felismerni az eszközt. Lehet ez valamilyen XP frissítési ütközés? Bár tudom, hogy nemsokára vége a frissítéseknek (gyártsunk összeesküvés elméleteket!), a legutóbbiak, amelyek automatikusan jönnek, nem okozhatnak ilyen gubancot?

(#45897) Vanekvanek


Vanekvanek
csendes tag

Sajnos nem vált be semmi. A WIN7-nél is szaggat az egér, gyakran nem ismeri fel az USB eszközt. Most nem tudom, mit tegyek.

(#45898) Piftuka


Piftuka
veterán

Srácok, manapság a WinXP SP3 esetében mekkora a telepítésre szánt partíció minimális, és ideális/optimális mérete?

(Abban az esetben, ha a programok közül csak a legfontosabbak - illesztőszoftverek, felhasználói szoftverek - kerülnek telepítésre a "Program Files" mappába, a többi szoftver pedig külön partícióra kerül?)

"Aquila non captat muscas."

(#45899) Fire/SOUL/CD


Fire/SOUL/CD
félisten

Valami gebasz van a Windows Update-el? Egy XP Home SP1 kellett teljesen újrahúzni, utána SP3-t felpakoltam, felmentem WU-ra de már 20 perce csak a folyamatjelző futkározik, de semmi frissítést nem talál...

Valaki nézze már meg az XP-jén, indítson egy WU-t, hogy mi is van most akkor... Thx!

UI: Microsoft Update-t is felpakoltam már, hátha oda lett átcsoportosítva minden Wu helyett, onnan sem jön semmi 20 perc után... :W

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#45900) dodopek válasza Fire/SOUL/CD (#45899) üzenetére


dodopek
addikt

Én is tapasztaltam valami gebaszt, bár nem ilyen jellegűt. Pár hete mindenki panaszkodik, hogy frissítés után öszvér lassú lett a gép. Valami annyira pörgeti a procit, hogy borzasztó...

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows XP (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.