Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows XP (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

Windows XP kérdések és válaszok

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#44551) ro_bert17


ro_bert17
őstag

Sziasztok!
Mi lehet az oka annak, hogy ha a gép fájl megosztása nem érhető el? Pingre válaszol. Tűzfalon engedve a fájlmegosztás. Viszont pl. hálózaton keresztüli betallózáskor, már a jogosultságra sem kérdez rá, hanem szinte egyből visszapattan, így:

Valamint a skype topikban már kérdeztem, de ott eddig nem jött válasz, és mivel xp-ről van szó, hátha tud valaki ötletet, megoldást adni: [link]

(#44552) lorcsi


lorcsi
veterán

semmi

[ Szerkesztve ]

(#44553) w.miki


w.miki
veterán

XP-ben pontosan melyik könyvtárban vannak a hangjai?
Kikapcsoláskor mindig lejátszik egy DONG-ot, mint amikor nagy baj van, azt szeretném kitörölni.

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#44554) lorcsi válasza w.miki (#44553) üzenetére


lorcsi
veterán

vezérlőpult, hangok és audio ezközök, hangok fülön tudod átállítani vagy akár törölni

(#44555) dodopek válasza talpas (#44549) üzenetére


dodopek
addikt

Köszönöm, bejött a dolog. Távsegítséggel megoldottam. :R :R

(#44556) [HUN]Zolee


[HUN]Zolee
senior tag

Üdv guruk. Lenne egy (számomra) megoldhatatlan rejtély.

Adott egy XP telepítő. Feltelepítve azt a hibát adja, hogy feladatkezelő, regedit, gpedit nem indítható el mert a rendszergazda letiltotta, de ez nem minden telepített gépnél jön elő, és van amikor azonos gépen se minden telepítésnél jön elő.

Csökkentett módba se lehet elindítani őket, de ha rendszergazda fiókkal lépek be csökkentett módba, akkor minden ok.

Regedit-ből DisableTaskMgr -t töröltem, átírtam semmi hatása.
gpedit-ből feladatkezelő tiltását , tiltottam, nem konfiguráltra állítottam semmi hatás.

Ötletek?

(Ezzel a Cd-vel telepítettem sok gépet régóta és csak az utóbbi 2-3 hónapban jelentkezett a hiba :F )

''<[HUN]DrH>valaki mondjon egy tuningolos programot a mivel kocsis képeket tudok tuningoloni.'' https://ferromag.aranyoldalak.hu/

(#44557) localhost válasza [HUN]Zolee (#44556) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Nem számít, hogy eddig hányszor és hogyan viselkedett a telepítő.
Jogtiszta, eredeti ? :F

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#44558) Poo válasza ro_bert17 (#44551) üzenetére


Poo
aktív tag

Nincsenek esetleg eltérő munkacsoportba ezek a gépek ahol ezt a megosztást szeretnéd beállítani?megosztott nyomtatót sem tudsz kitallózni vagy csak a mappa megosztás nem megy, a tűzfal tutira jól be van állítva,jelszavak vannak beállítva a felhasználóknak amivel beléptek?

[ Szerkesztve ]

Veszek eredeti tonereket,patronokat

(#44559) [HUN]Zolee válasza localhost (#44557) üzenetére


[HUN]Zolee
senior tag

Igen jogtiszta, eredeti. A mostani gépen 2 különböző telepítő CD-t is próbáltam de ugyanez a jelenség.(eredeti+ msdn-es verzió)

''<[HUN]DrH>valaki mondjon egy tuningolos programot a mivel kocsis képeket tudok tuningoloni.'' https://ferromag.aranyoldalak.hu/

(#44560) localhost válasza [HUN]Zolee (#44559) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Oké, akkor másfelé gondolkodva: neten van telepítés közben a problémás gép?

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#44561) macera2


macera2
aktív tag

Üdvözlet mindenkinek!
A masinám döglődik, kékhalál, újraindúl, lassú, stb. Ajánlották az ubuntu nevű progit, amivel mindent helyre lehet állítani. Utána nézve a megfelelő helyen, hát ez egy kb. 750 MB-os program. Itt le is blokkoltam. Mennyivel tud ez többet, ahhoz képest, hogy újra telepítem az XP-t? Előre is köszönet az infókért.

A fontoskodás és az inteligencia faktor szorzata mindig 1 .

(#44562) localhost válasza macera2 (#44561) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Az Ubuntu nem az XP kijavítására szolgál, hanem egy alternatív Linux alapú operációs rendszer. Ne higgy annak aki ezt javasolta!

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#44563) macera2 válasza localhost (#44562) üzenetére


macera2
aktív tag

Hogy mik vannak! :F Kösz az infót. Már majdnem nekiálltam a letöltésnek.

A fontoskodás és az inteligencia faktor szorzata mindig 1 .

(#44564) DS39 válasza macera2 (#44561) üzenetére


DS39
nagyúr

Szerintem az illető ironikus volt, és Linux fan. :)

Egyébként kipróbálhatod, nem rossz OS, de hardveres hibát az sem javít.

(#44565) macera2 válasza DS39 (#44564) üzenetére


macera2
aktív tag

Ha már javításról van szó, az egyik vinyó 3%-os, -ezen van az XP prof-, a másik 80%-os csak a 3. 100%-os.
Mindegyik PATÁ-s. Lehet ezeket valamivel javítani? Vagy kuka.

A fontoskodás és az inteligencia faktor szorzata mindig 1 .

(#44566) ro_bert17 válasza Poo (#44558) üzenetére


ro_bert17
őstag

Mindkét gép domainban van. Bár a "megközelíteni" kívánt gép, szerintem nem jó helyen van a tartományban. Ez okozhatja esetleg?
Tűzfal tutira jó, felhasználók, jelszavak is. Ahogy a hálózaton "megközelítem" a gépet, már akkor is visszautasít, így még addig sem jutok el, hogy "rendszergazdaként" megpróbáljam pl.

(#44567) DS39 válasza macera2 (#44565) üzenetére


DS39
nagyúr

Hát a 3%-ost biztos nem. tedd át a wint a legjobb állapotú vinyóra, akkor nem lesz kékhalál valószínűleg. (ha a többi hardver rendben van)

(#44568) [HUN]Zolee válasza localhost (#44560) üzenetére


[HUN]Zolee
senior tag

Nincs neten a gép. Feltelepítem az XP-t ekkor még ok minden. Elindítom a chipset driver/audio driver telepítőjét és azonnal átlöki ebbe az állapotba.

''<[HUN]DrH>valaki mondjon egy tuningolos programot a mivel kocsis képeket tudok tuningoloni.'' https://ferromag.aranyoldalak.hu/

(#44569) Jarod1


Jarod1
addikt

miért van az hogy elindul a utorrent és a ffox baromira lelassul, még akkor is ha nem töltök semmit, csak fut a torrent progi.

(#44570) Csontikka válasza macera2 (#44565) üzenetére


Csontikka
aktív tag

A 3%-os vinyót vedd is ki a gépből! az már olyan állapot, hogy akkor is instabillá teheti a rendszert ha nem arról fut a Windows! (nem beszélve arról, hogy a rajta tárolt adatot BÁRMIKOR szó nélkül örökre elveszítheted!)

[ Szerkesztve ]

(#44571) joccadoki válasza Csontikka (#44570) üzenetére


joccadoki
senior tag

az a 3% az már nagyon kevés de azt miért nem, vette ki már régebben? annak már vége van

"A világ nincs tele seggfejekkel! Csak pontos stratégiát követve vannak elhelyezve, hogy legalább egy biztosan keresztezze az utad minden nap."

(#44572) joccadoki válasza Jarod1 (#44569) üzenetére


joccadoki
senior tag

gyengusz a géped és sok minden van már a winen másrészt a torrent lefoglalja a szélessávot harmadrészt a firefox a memoriát

[ Szerkesztve ]

"A világ nincs tele seggfejekkel! Csak pontos stratégiát követve vannak elhelyezve, hogy legalább egy biztosan keresztezze az utad minden nap."

(#44573) quailstorm


quailstorm
nagyúr

Üdv, vettem egy új HDD-t, és elkezdtem átalakítani a multiboot konfigurációm. A végén 3 HDD lesz a gépben, de 2 a lényeg, a harmadikon csak OSX lesz.
Most van fent: XP, vista, win7, win8, ubuntu.
Kicsit összekavartam, most 2 HDD-n van boot sector, az egyiket szeretném kiiktatni(windows NT6 bootmgr).
A másikról ha indítok, akkor bejön a GRUB2, onnan megy az ubuntu, azt másoltam. GRUB2-ből indul a frissen felrakott win8 BOOTMGR-je, a helyén maradt win7, és nem indul az XP. Valamint bejegyzés a GRUB2, vissza tudok menni, és a vista is itt van.
Ha rámegyek az XP-re a következőt láthatom: [link] első kép. Van saját is, de minek töltsem fel, érthető így is remélem.
Hiren's boot cd 10-zel, boot from HDD XP NTLDR opcióval fut a rendszer megfelelően.
Valami ötlet? Még nem foglalkoztam vele, de hátha kapok magyar infót is, mire lesz időm nekiugrani megint.

(#44574) joccadoki válasza quailstorm (#44573) üzenetére


joccadoki
senior tag

1. Ki kell javítsalak mert minden harddisken van boot sector, de rendszer nem bisztos. A te esetedben az van hogy ami az xp-re vonatkozó rendszer indító fájlok nincsenek. A disken egy jó tanács 2-3 rendszernél nem kell több én azt szoktam csinálni, hogy minden redszert külön lemezre rakok és ha valamilyen problémám van átkapcsolom rendszertöltő lemezt a biosban

[ Szerkesztve ]

"A világ nincs tele seggfejekkel! Csak pontos stratégiát követve vannak elhelyezve, hogy legalább egy biztosan keresztezze az utad minden nap."

(#44575) joccadoki


joccadoki
senior tag

ez tudod miért fontos? mert ha fent van a win xp, és win7 például, maceráns újrarakni az xp-t

"A világ nincs tele seggfejekkel! Csak pontos stratégiát követve vannak elhelyezve, hogy legalább egy biztosan keresztezze az utad minden nap."

(#44576) quailstorm válasza joccadoki (#44575) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Nem annyira, a helyreállító lemez megoldja hogy újra az legyen az elsődleges, azt meg már használtam eleget. De másképp szeretném. De akkor aszondom, bootfile-ok vannak minden partíciógyökérben.

(#44577) joccadoki válasza quailstorm (#44576) üzenetére


joccadoki
senior tag

akkor próbáld újrarakni a wxp-t

"A világ nincs tele seggfejekkel! Csak pontos stratégiát követve vannak elhelyezve, hogy legalább egy biztosan keresztezze az utad minden nap."

(#44578) quailstorm válasza joccadoki (#44577) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Az lenne az utolsó amit megtennék. Ugyanis jelenleg nem működik a helyreállító lemez a vista miatt :DDD

(#44579) Flyme


Flyme
senior tag

Sziasztok,
CD nélkül van valami más módszer az XP újratelepítésére? Előre is köszönöm a válaszokat.

(#44580) joccadoki válasza quailstorm (#44578) üzenetére


joccadoki
senior tag

na látod :N ahogy én mondtam helyreállító lemez sem kell

"A világ nincs tele seggfejekkel! Csak pontos stratégiát követve vannak elhelyezve, hogy legalább egy biztosan keresztezze az utad minden nap."

(#44581) joccadoki válasza Flyme (#44579) üzenetére


joccadoki
senior tag

Felmásolod a winyóra a telepítőt

"A világ nincs tele seggfejekkel! Csak pontos stratégiát követve vannak elhelyezve, hogy legalább egy biztosan keresztezze az utad minden nap."

(#44582) Flyme válasza joccadoki (#44581) üzenetére


Flyme
senior tag

Köszi :R

(#44583) siebener


siebener
aktív tag

Üdvözlet.

Elnézést, hogy duplázok, de SOS a helyzet.
Valakinek van megoldása erre?

Köszönöm előre is.

(#44584) Livius válasza siebener (#44583) üzenetére


Livius
őstag

Én nagyon régen ezzel csináltam egy EeePC újratelepítést.

De már vannak barátibb GUI-s XP pendrivekészítők is.

Egyébként fontos hogy a Pendrive tudjon bootolni, meg a gép USB-ről.

Gigabyte GA-Z170-D3H, Intel Core i7-7700K, Corsair Vengeance 2x8GB DDR4-3600MHz, Intel 545s 256GB SSD, EVGA GeForce GTX 1060 GAMING 6GB

(#44585) siebener válasza Livius (#44584) üzenetére


siebener
aktív tag

Köszönöm, megnézem.

Bootolni tud mindkettő, csak a pendrive nem sikerült túl fényesen.

(#44586) joccadoki válasza siebener (#44585) üzenetére


joccadoki
senior tag

inkább a gép tudjon bootolni az usbről

"A világ nincs tele seggfejekkel! Csak pontos stratégiát követve vannak elhelyezve, hogy legalább egy biztosan keresztezze az utad minden nap."

(#44587) azbest


azbest
félisten

Köszönöm Microsoft az utóbbi két napban a hajnali 6 órai ébresztőt és a ma esti több órás szívást (riasztás nem működő irodai géphez). Legközelebb megköszönném, ha a windows update nem erőszakolna fel automatikus frissítéssel nem működő drivert, ami eleve csak "választható" szekcióban szerepel. Az hogy az adott hardware (gf6150se) driverénél kipipáltam, hogy többé ne jelenjen meg (ne akarja telepíteni), de mégis felrakja a gép kikapcsolásakor szintén kellemes perceket okozott, kénytelen voltam teljesen letiltani a frissítéseket. Látszik, hogy csak pénzszerzésre tartják a hardware quality lab aláírását, mert az semmilyen minőségbiztosítást nem garantál. :W

Ja és jobb ha nem próbáljátok a 2013 tavaszi drivert a 430/6150se chipsetes integrált videóhoz, mert az nvidia pakkja is hibás. Az legalább nem települ "magától".

[ Szerkesztve ]

(#44588) joccadoki válasza azbest (#44587) üzenetére


joccadoki
senior tag

igen ez kérem a Microsoft Update! ha megjegyezhetem, én kikapcsoltam az automatikus frissítés letöltését, és csak figyelőre állítottam, de mégis letölti az összeset, még azt is ami rohadtul nem kell semmire se, és fél órát képes leállni a win egy ilyen attackciónál főleg ha leszed egy frissen telepített rendszerre 139 frissítést! :W :W :W :W :W

Az eredeti driverek (főleg a vga-knal) használhatatlan szemétkupac csak hogy töltsd le netről a legfrissebbet, de azok se mindig jók. Főleg akkor szívtam meg, mikor win 7-re váltottam hajdanán, és először felraktam az xp driverét tök jól futott minden játék, csak az aero nem működött. Ezért letöltöttem az AMD hivatalos oldalról a w7 drivert tök zsír az aero a Minőségi 10 pont nagyon jó meg minden, csak a játékok nem akartak elindulni.
Gratula :C .

Ha már a drivereknél tartunk, akkor nem is kell nagyon elemezni a vistát, amit 2 hétig használtam, és 3 hónapig próbáltam letörölni úgy, hogy a lemez tartama azért megmaradjon, de nem is ez a lényeg hanem az hogy egy akkor 2 éves hangkártyához (fortemedia FM801 [másnéven CMI8738 6ch] ) nem tudtam drivert letölteni sehogy sem! Az xp driver nem működött vele mert nem kopatibilis. Soha nem értettem miért csinálják meg úgy hogy ne lehessen felrakni egy másik rendszer driverjét az újabbra

[ Szerkesztve ]

"A világ nincs tele seggfejekkel! Csak pontos stratégiát követve vannak elhelyezve, hogy legalább egy biztosan keresztezze az utad minden nap."

(#44589) quailstorm válasza joccadoki (#44588) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Nem vágom a nyivákolást, nekem csak azt rakja fel ami kritikus, a többinél kérdez. Legalábbis faternél. Nálam mindig kérdez, még a letöltéshez is.
Driver meg... AMD-t hagyjuk, az szar. nVidiához eddig mindig a legfrissebb volt a jó, kivéve a PCchips alaplapomon az alaplapi TNT2-höz, oda detonátor kellett.

(#44590) agoka07


agoka07
senior tag

Sziasztok!
Pár hét használat után az XP elkezdett irgalmatlanul laggolni. Későre tölti be az oldalakat, programokat szaggat a zene.. mi oka lehet?

S35-3310-1600-KU380-W300i-Shine-C3050-Spiro-858 Smart-SK17i-Galaxy S-Note 1-Galaxy S4-G4-S6 Edge-Note 8

(#44591) quailstorm válasza agoka07 (#44590) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Valamit feltelepítettél amit nem kellett volna...
1-2 év intenzív használat után valóban nem gyors, de ami nálad van, az tuti user error.

(#44592) Csontikka válasza agoka07 (#44590) üzenetére


Csontikka
aktív tag

Szia,

Indítsd el a rendszervisszaállítót és állj vissza egy olyan időpontra ahol még megfelelően működött.

Üdv,
Csontikka

(#44593) gyga


gyga
senior tag

Ötleteket szeretnék kérni. Hogyan tudom azt megoldani hogy van kb 150 mappám ezekben kellene létrehoznom 10-10 almappát mind a 150-ben ugyan azt kellene létrehozni.
Erre kellene vmi egyszerű módszer.

A kisebbség is számíít, teszkó.

(#44594) joccadoki válasza agoka07 (#44590) üzenetére


joccadoki
senior tag

memória; Öregség; winyógond; stb..... próbáld újrapakolni

"A világ nincs tele seggfejekkel! Csak pontos stratégiát követve vannak elhelyezve, hogy legalább egy biztosan keresztezze az utad minden nap."

(#44595) joccadoki válasza gyga (#44593) üzenetére


joccadoki
senior tag

első megoldás hogy csinálj meg egyet és utánna abból csinálsz 150et

"A világ nincs tele seggfejekkel! Csak pontos stratégiát követve vannak elhelyezve, hogy legalább egy biztosan keresztezze az utad minden nap."

(#44596) gyga válasza joccadoki (#44595) üzenetére


gyga
senior tag

jó az elgondolás csak már megvan a 150 mappa különböző nevekkel és tartalommal

A kisebbség is számíít, teszkó.

(#44597) Fire/SOUL/CD válasza gyga (#44596) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hogyan értendő a 10-10 almappa (kisbetűkkel jelölöm most a 150 mappát, számokkal meg az almappákat)

Így?
a/1/2/3/4/5/6/7/8/9/10
b/1/2/3/4/5/6/7/8/9/10

vagy így?
a/1
a/2
a/3 stb
b/1
b/2
b/3 stb

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#44598) Ronny3


Ronny3
aktív tag

Üdvözlet!

Kérem aki tudja a hatékony biztos módszert arra, hogy az XP SP3 indításnál a képernyő közepén haladó csík ne 11x menjen végig, hanem ez rövidüljön, az kérem írja meg, hogy tudok látványosan gyorsabb bott-ot elérni, mert már kipróbáltam 4 dolgot, de egyik sem javított semmit!

BOOTVIS nem segít, töredezettség mentesítés nem segít stb.. sem..

A másik nagy gondom az ASROCK Z77-es alaplapon lévő Intel USB 3-as XP támogatás hiánya, ami miatt az USB 3 -as csak USB 2-es sebességgel megy:(

Valaki tud 32 Bites WINDOWS XP-re drivert az Intel USB 3.0 eXtensible Host Controller -re ???

Köszönöm, ha érdemben tud valaki segíteni!

:U :C

[ Szerkesztve ]

(#44599) gyga


gyga
senior tag

b verzió "A" mappán belül 10 db mappa

szerk válasz fire-nek

[ Szerkesztve ]

A kisebbség is számíít, teszkó.

(#44600) Fire/SOUL/CD válasza Ronny3 (#44598) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

[link]

gyga

Az alábbi kódot elmented pl ubul.bat néven, módosítod a tartalmát, hogy mi legyen a 10 almappa fix neve(most 1_mappaneve, 2_mappaneve stb), majd bemásolod abba a mappábaa bat fájlt, ahol a 150 mappa sorakozik és futtatod. Mielőtt futtatod, azért egy másik mappában teszteld pl így egyszerűen létrehoztam 2 üres mappát a és b néven

@echo off
for /D %%d in (*) do (
echo %%d
md %%d\01_mappaneve
md %%d\02_mappaneve
md %%d\03_mappaneve
md %%d\04_mappaneve
md %%d\05_mappaneve
md %%d\06_mappaneve
md %%d\07_mappaneve
md %%d\08_mappaneve
md %%d\09_mappaneve
md %%d\10_mappaneve
)
pause

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows XP (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.