Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows XP (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

Windows XP kérdések és válaszok

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#24351) csyo válasza Csabee. (#24350) üzenetére


csyo
senior tag

és ki kell csomagoljam az iso-t?

nem irtam még ki iso filet:-S

Neroval lehet? S hogyan?

Legyen szép a napod!

(#24352) zoli62 válasza DomToretto (#24335) üzenetére


zoli62
addikt

Nekem is pontosan ez volt egy hete. Visszaállítottam egy héttel azelőtti állapotra, azóta stabil.

(#24353) Thunderzolee válasza csyo (#24351) üzenetére

Neroban van egy olyan menüpont, h "CD kép felírása lemezre".
Én a Nero Burning Romot használom, nem ezt az "új" kezelőfelületet, ebben a felső sorban van az ikonja, az újabb felületen nem tudom melyik menüpont, de nem lehet nagyon eldugva.
Arra kell kattintani, és kiválasztani a felugró ablakban, h hol van a CD kép (elérési útvonal), a Nero meg kiírja.
De alapesetben telepítéskor a Nero az alapértelmezett kiterjesztésekkel társul, tehát ha rákattintasz egy .iso kiterjesztésű filera, akkor megnyílik a Nero, és ki akarja írni.
Van aki ezt a funkciót alapból letiltja, én nem szoktam, .iso-t általában úgyis csak kiírásig tartok a gépemen.

[ Szerkesztve ]

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#24354) Csabee. válasza csyo (#24351) üzenetére


Csabee.
nagyúr

leszeded az ashampoo burning studiot- régebi verziója free, aztán fogod leindítod és cdkép kiírása menüopnt alól kitallózod és írja is.

Üdv: Csabee.

(#24355) csyo válasza Csabee. (#24354) üzenetére


csyo
senior tag

neroval is lehet valahogy elvileg.

azzal is tudod hogyan kell?

Legyen szép a napod!

(#24356) csyo válasza Thunderzolee (#24353) üzenetére


csyo
senior tag

CD-ROM (ISO) ezt kell választanom?

Legyen szép a napod!

(#24357) Riska.91


Riska.91
tag

szevasztok
az lenne a problémám hogy ma kaptam meg az új gépemet és egy 320-as vinyó van benne.de csak 137 gb-ot ismer fel belőle az xp.azt írta a leírása hogy frissítsem a xp-t.felraktam a sp2-t de ezzel is csak 137gb-ot ismer fel.mi lehet a gondja?lehet le kellene formáznom a lemezt mert csak frissítettem a rendszer sp2-re.

A szívre célozz Ramon! A szívre!

(#24358) mahatma válasza Riska.91 (#24357) üzenetére


mahatma
aktív tag

A Lemezkezelésnél sincs ott a maradék, mint formázatlan partició?

Két hirdetésre jelentkeztem, és mindkét helyen felvettek. Az elsőnek nagyon munkaszaga volt, így a második mellett döntöttem.

(#24359) akaido válasza csyo (#24356) üzenetére


akaido
addikt

Nero Express-ben:
Lemez kép v. elmentett projekt menüben keresd meg a lementett .iso fájlt.

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#24360) Riska.91 válasza mahatma (#24358) üzenetére


Riska.91
tag

azt hol lehet megnézni?

A szívre célozz Ramon! A szívre!

(#24361) akaido válasza Riska.91 (#24357) üzenetére


akaido
addikt

[48 bites LBA- (Logical Block Addressing) támogatás Windows XP rendszerbeli engedélyezése ATAPI merevlemezeken]

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#24362) akaido válasza Riska.91 (#24360) üzenetére


akaido
addikt

Sajátgép/jobb klatty/Kezelés/Lemezkezelés

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#24363) csyo válasza akaido (#24359) üzenetére


csyo
senior tag

igen, megtaláltam, akkor ezt igy kiirom simán?

Legyen szép a napod!

(#24364) akaido válasza csyo (#24363) üzenetére


akaido
addikt

Igen. Nem az .iso fog megjelenni a lemezen, hanem az abból kiírt adatok.

[ Szerkesztve ]

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#24365) Riska.91


Riska.91
tag

a verziószám megegyezik de nem ismeri fel.

A szívre célozz Ramon! A szívre!

(#24366) csyo válasza akaido (#24364) üzenetére


csyo
senior tag

ok, végeztem is vele.

akkor ujrainditás. és erről bootol be?

aztán mit is kell csináljak? :B

Legyen szép a napod!

(#24367) akaido válasza csyo (#24366) üzenetére


akaido
addikt

:K Így van erről bootol be ha a BIOS-ban a CD az elsődleges boot media.

Testing Tools-ban próbáld ki a:
Test Hard Disk Drive 1.0
a tool to test Hard Disk Drive

Aztán van itt mi szem-szájnak...
Hard Disk Tools
Hard Disk Diagnostic Utilities

HDD Regenerator 1.51
to recover a bad hard drive

HDAT2 4.53
main function is testing and repair (regenerates) bad sectors for detected devices

Norton Disk Doctor 2002
a tool to repair a damaged disk, or to diagnose your hard drive.

Hard Disk Sentinel 0.04
Hard Disk health, performance and temperature monitoring tool.

HDD Scan 3.1
This is a Low-level HDD diagnostic tool, it scans surface find bad sectors etc.

HDTune 2.55
Hard disk benchmarking and information tool.

[ Szerkesztve ]

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#24368) Thunderzolee válasza csyo (#24356) üzenetére

[link]

De látom már közben megoldódott..

[ Szerkesztve ]

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#24369) csyo válasza akaido (#24367) üzenetére


csyo
senior tag

de nem csinál semmi parát a vinyóimmal, ugye?

Dugjam rá a rossz vinyókat is?

Legyen szép a napod!

(#24370) Csabee. válasza csyo (#24369) üzenetére


Csabee.
nagyúr

nem csinál semmit, csak leellenőrzik, hát amelyik viníyót szeretnéd ellenőrizni azt választod ki, gondolom én a rossz hdd-det akarod ellenőrizni, tehát azt dugd vissza :)

Üdv: Csabee.

(#24371) priti


priti
addikt

van egy munkaállomásom XP, sp3 => ha a leállításra kattintasz szépen írkálja, hogy adatok mentése meg kikapcsolás, de a végén újraindul ahelyett hogy kikapcsolna, eddig lekapcsolta a gépet, most újraindul azaz tök ugyanazt csinálja az újraindítás meg a leállítás menüpont, a készenlétnél viszont lekapcsolja a gépet, Nem értem. Itt buzerál vele ez a nő, szétidegel hogy nem képes megnyomni a gépházon a gombot a memóriatesztnél, miután újraindult, de ő nem, mert lekési és a win töltése közben már hiába nyomja.
Lehúztam a gépről az USB cuccokat, LAN-t, de úgyis újraindul leállás helyett hogy rohadna meg, meg ez eleve egy régebbi az alaplap is, a bootolási menüben is csak sorrendet lehet választani 1-2-3, nem hiszem hogy ébreszti valami, inkább az XP-ben lehet valami dzsuva.
ötlet? én az ilyenekre nem vagyok felkészülve, mert annyira nem érdekel, megnyomom a gépházon a power-t aztán szevasz, backi azért van, de ez meg itt idegel, hogy "eddig jó volt és most rossz és én csináljam meg, vagy nem értek hozzá"? :W Az ilyenektől szétver az ideg.

Hardverlesen

(#24372) Hoqspok


Hoqspok
tag

Sziasztok !
Kis segítség kellene mert megakadtam. … gyakorlatilag az interneten kívül minden progi hibátlanul működik.
Előzmény … gyerek MSN chatel laptopján, majd megszakad az internet. Otthoni hálózat 4 gép + Server van hálózatba és a többi gépén van net, és a hálózati gépek látják egymást a közös meghatókról tudnak fájlokat másolni adat átvitel rendbe. Biztos ami biztos USB T-Online internet rádug de el sem indul a progi ezért az otthoni hálózat hibát hamar kizártam.
Fujitsu Siemens laptop, op rendszer XP SP3 vírus írtó NOD32 ( majd ellenőrzés képen NOD letöröl és Kaspersky is csökkentett módba futatva de semmit nem találnak )
A szoftverek naprakészek és teljesen jog tiszták ! ( még a gép mellé vettük )
Na és itt akadtam el IP config ellenőrzésnél a cmd.exe parncs sor nem indul el … egyet villan a képernyő eltűnik az asztalról az összes ikon majd pár másodperc után minden vissza áll, XP reboot CD be tölt majd javítás újra telepítés de a jelenség ugyan az….
Valami ötlet ? ? csak azt ne mondjátok hogy olvassak vissza …most néztem van pár hozzá szólás :D

(#24373) Csabee. válasza Hoqspok (#24372) üzenetére


Csabee.
nagyúr

lekéne menteni az egész adatot, és friss oprendszerrel újratelepíteni, nem javítani! Ez után mennie kell. Szerintem valami vírus blokkolhatja... vagy valami program ami nem engedi ki internetre de ha a cmd sem indul akkor nagyobb gond van szerintem.

Üdv: Csabee.

(#24374) csyo válasza Csabee. (#24370) üzenetére


csyo
senior tag

most visszadugtam a rossz vinyóimat, de nem ismeri fel a rendszer.

csak forog forog.

A Sentinel az egyiket kijelzi, hogy látja, és gond van vele, de a winfos nem látja

Legyen szép a napod!

(#24375) priti válasza priti (#24371) üzenetére


priti
addikt

senki semmi? az ilyet ti is lesajnáljátok mi? azzl hogy beírtam ide a fórumba már több voltam, mint lelkiismeretes szerintem :DDD asszem így marad, lecarom

Hardverlesen

(#24376) Csabee. válasza csyo (#24374) üzenetére


Csabee.
nagyúr

akkor elszállt a HDD-d? lehetséges..

Üdv: Csabee.

(#24377) kem


kem
addikt

Sziasztok!

Szeretnék elrejteni egy NTFS partíciót. Szokott is menni, mert csak el kell venni a betűjelet tőle alap esetben. Most viszont úgy kell csinálnom,h a vinyó végére klónozom a vinyó tartalmát(archiválom), az elejére pedig új rendszert telepítek. Attól félek,h a telepítőnek bekever, és betűjelet ad magától a partíciónak, ami különböző okok miatt nem lenne hasznos. Találtam Acronisban hidden NTFS particiót. Szerintetek ez olyan amit nem fog látni az XP telepítő?

Köszi!

(#24378) csyo válasza Csabee. (#24376) üzenetére


csyo
senior tag

lehetséges:-S

Az évek sonyó gyűlt már össze ami bekrepált..

Van ami ez a baja, van aminek az...

Most azért szeretném átnézni mi az ami tényleg kuka, és mi az ami menthető adat

Legyen szép a napod!

(#24379) Stirbi


Stirbi
addikt

sziasztok lehet h neketek sem lesz halvány lila fingotok sem erröl de azért leirom.

ha jol emlékszem amiota alaplapot cseréltem foxconn 45cm-s -t egy gigabyte ep43-ds3l re azota ha xp rendszer van fent akkor oylan bugom van,de csak msn ben ha nekem is bevan dugva a 2.0 ás usb be a webkamera eszközöm és elindittom a webkamerát vagy a partneromnak vagy nekem lefagy az msn , és ezt csinálta több webkamerával is , csipsetdrivert frisitettem de semmi, webkamokhoz is legujab drivert tettem ,de semmi, kisprobáltam 3 msn t is akkor is semmi, de viszont vista allt teljesen rendben van minden , mondjuk win7et nemprobáltam ,de sztem ott is tutira rendben van. nemtudjátok,h mia gyik lehet ez a bug?

(#24380) Hoqspok válasza Csabee. (#24373) üzenetére


Hoqspok
tag

Thx a gyors választ sajna ettől féltem :(((

[ Szerkesztve ]

(#24381) Csabee. válasza csyo (#24378) üzenetére


Csabee.
nagyúr

értem, sajnos még azt tudod csinálni hogy Recovery programokkal átnézed GetDataBack-el hogy látja-e egyáltalán a hdd-t, és adatot tud-e menteni róla...

Üdv: Csabee.

(#24382) [pod]Diablo


[pod]Diablo
őstag

Hello!
Lenne 1 olyan kerdesem hogy mitol lehet az hogy 1 masik gepbe beraktam 1 winchestert,felraktam ra a windowst,ott mukodik normalisan,a gepembol lehuzom a tobbi winchestert,berakom azt a winyot amire a masik gepen raraktam a windowst,a gepem felismeri a winchestert,es a rajta elvo windowst is,de mikor tolt be a windows,ujraindul a gepem.?
Elore is koszonom a segitseget.

"Sült hal, Tom Jones, délutáni tea, rossz kaja, mégrosszabb idő, kibaszott Mary Poppins, LONDON!" // ...when i get sad.i stop being sad and be awesome instead...

(#24383) localhost válasza [pod]Diablo (#24382) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Ez majdnemhogy természetes! [sajnos]
Más driverek, más hardverkörnyezet, más eszközök...
Operációs rendszert nemcsak hogy telepíteni kell, hanem ARRA a gépre kell telepíteni, amelyiken használom ... ( a jogi oldalától függetlenül).

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#24384) Csabee. válasza [pod]Diablo (#24382) üzenetére


Csabee.
nagyúr

biztosan nem ugyan az a gép fizikai felépítése.. nincs szerencséd hogy újraindul, vannak gépek amik a hasonló chipsetek miatt simán kibírják ezt, de rengeteg nem.. tehát ez természetes jelenség, ahogy a kolléga is említette

Üdv: Csabee.

(#24385) piadex2


piadex2
senior tag

Sziasztok!

Az utolsó 8-9 év játékat szeretném futtatni a gépemen, ebbe bele kell érteni a 2009-es játékokat is ill. a következő egy-két évét.
Ennek a fényében milyen OS-t érdemes venni? XP-t, ami max 3GB ramot bír el vagy vistát, amin a régebbi játékok nem biztos, hogy mennek?
Előre is kösz a segítséget:

piadex2

kontakt: +36 70 502 2167 ; mail, privát

(#24386) [pod]Diablo válasza localhost (#24383) üzenetére


[pod]Diablo
őstag

oke,koszonom a segitsegeteket:)

"Sült hal, Tom Jones, délutáni tea, rossz kaja, mégrosszabb idő, kibaszott Mary Poppins, LONDON!" // ...when i get sad.i stop being sad and be awesome instead...

(#24387) amargo


amargo
addikt

Sziasztok,

Talán itt tud valaki arra magyarázatot, hogy a lemezkezelőben miért nem látszódnak a lemezek, csak az optikai meghajtók. Továbbá, ha egy pendrive-ot rakok be, akkor kapok egy ilyen üzenetet a rendszer naplóban az LDMS:
A logikai lemezkezelő szolgáltatás nem tudta regisztrálni az eszköz (\\?\STORAGE#RemovableMedia#7&27a70892&0&RM#{53f5630d-b6bf-11d0-94f2-00a0c91efb8b}) eszközleíró-értesítéseit. Win32-hiba: 565.

További tájékoztatást a súgóban talál a következő helyen: http://go.microsoft.com/fwlink/events.asp.

Köszönöm előre is a segítséget
amargo

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#24388) Csabee. válasza piadex2 (#24385) üzenetére


Csabee.
nagyúr

a 64bites xp nem csak 3gb memóriát bír el, játékokra talán az xp-t ajánlanám, mert azon az újak mind elmennek, a régiek is, vistán már kevésbé mennének el a 7-9éves játékok...

tehát a megfelelő oprendszer a WinXp 32bit-es Sp2 vagy Sp3al

Üdv: Csabee.

(#24389) Stirbi válasza piadex2 (#24385) üzenetére


Stirbi
addikt

vistán is megy a játékok 99% a csak az inditoikonjukban akompatibilitás fülnél kikel pipálni azt az opciot ahol van az h ,,windows xp sp2,, :)

(#24390) Sztlaci


Sztlaci
aktív tag

Hali!

Kikapcsolásnál a gép többször azt írja ki AutoComlete nem áll le.
A szokásos szöveg várjon, vagy azonnali bezárás + adatvesztés a szokásos WIN blapla szöveg.
Mi ez az AutoComlete folyamat? :F

Kell, vagy nem?
Ha nem hogy lehet leállítani?
XP SP3+XP OFFICE, + NOD 32, jogtiszta, szoftverek, céges gép.

Acer Aspire A317-51G-77QX 17,3"; i7-10510U, 8GB, 512GB SSD

(#24391) Met


Met
nagyúr

A 32-bites Xp nem is használja a 4 giga ramot? Az egy dolog, hogy nem látja, ha ettől függetlenül a PS, 3DMax kihasználja akkor nem zavar.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#24392) Lenry válasza Met (#24391) üzenetére


Lenry
félisten

ha nem látja, az azt jelenti, hogy nem címezte meg, ergo nem létezik a programok számára, így nem, nem használja sem a Photoshop, sem a 3ds max

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#24393) janos1988


janos1988
addikt

Hellosztok.

Hogy lehet az, hogy ha a biosban a memory remap opciot disabled-re allitom akkor a 4x1 gb memoriabol a bios csak 3gb-ot lat es akkor mukodik xp alatt a /pae /3gb kapcsolo. De ha enabled-re allitom akkor bios 4 gb-ot lat de a win csak 2gb-ot?

Vga-m egy 512mb-os fajta + tv kartya. Hang es lan az az alaplapi.

https://www.youtube.com/watch?v=mkDSGbRyjz8&list=PLVJH24yGtE_w5Ke4aWmRV8erFQmqRD1dK Minden egyes új rész rátesz még egy lapáttal :-D

(#24394) Lenry válasza janos1988 (#24393) üzenetére


Lenry
félisten

mert 32 bites az op.rendszered. tegyél fel 64 bitest és meg lesz mind a 4 GB

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#24395) janos1988 válasza Lenry (#24394) üzenetére


janos1988
addikt

Tul. kepp. mi is az a remap, es akkor disabled-en kell hagyni? Mert 2gb-nal alapbol enabled volt.

https://www.youtube.com/watch?v=mkDSGbRyjz8&list=PLVJH24yGtE_w5Ke4aWmRV8erFQmqRD1dK Minden egyes új rész rátesz még egy lapáttal :-D

(#24396) Lenry válasza janos1988 (#24395) üzenetére


Lenry
félisten

őszintén szólva halvány lövésem nincs, de abban biztos lehetsz, hogy bármit is csinálsz, 32 bites asztali Windows op.rendszer nem lesz hajlandó mind a 4GB RAModat megcímezni

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#24397) csyo válasza Csabee. (#24381) üzenetére


csyo
senior tag

értem, sajnos még azt tudod csinálni hogy Recovery programokkal átnézed GetDataBack-el hogy látja-e egyáltalán a hdd-t, és adatot tud-e menteni róla...

Mik azok a Recovery programok?

Az is fent van a most kiirt HIRREN'S BOOT CD-n?

[ Szerkesztve ]

Legyen szép a napod!

(#24398) lúzer válasza csyo (#24397) üzenetére


lúzer
veterán

Recovery programok = adatmentő, helyreállító

pl. getdataback is az

[ Szerkesztve ]

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#24399) brd válasza janos1988 (#24393) üzenetére


brd
nagyúr

A kollégánál kicsit bővebben. A M$ a 32 bit-es desktop OS-ekben az egyszerre kiosztott/látott memóriamennyiséget 4 GB-ra korlátozta. A nevezett opció a 2 és 4 GB közötti részt átlapozza a 4 GB feletti területre, így ezen OS-ek számára nem létező lesz. Az alaplap meg úgy működik, hogy ha nincs remap, akkor lecsapja azt az 1 GB-ot az eszközöknek...

The only real valuable thing is intuition.

(#24400) csyo válasza lúzer (#24398) üzenetére


csyo
senior tag

Testing Tools-ban próbáld ki a:
Test Hard Disk Drive 1.0
a tool to test Hard Disk Drive

EZEK KÖZÜL MELYIK AZ?

Hard Disk Tools
Hard Disk Diagnostic Utilities

HDD Regenerator 1.51
to recover a bad hard drive

HDAT2 4.53
main function is testing and repair (regenerates) bad sectors for detected devices

Norton Disk Doctor 2002
a tool to repair a damaged disk, or to diagnose your hard drive.

Hard Disk Sentinel 0.04
Hard Disk health, performance and temperature monitoring tool.

HDD Scan 3.1
This is a Low-level HDD diagnostic tool, it scans surface find bad sectors etc.

HDTune 2.55
Hard disk benchmarking and information tool.

Legyen szép a napod!

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows XP (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.