Hirdetés

2024. május 17., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows XP (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

Windows XP kérdések és válaszok

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#24251) Steelmanus válasza oldbrother (#24248) üzenetére


Steelmanus
addikt

Az sajnos elkerulte a figyelmemet hogy notirol van szo, de a lenyeg hogy mas virusokkal osszekotodve rombolo virus. Itt olvashatsz rola es innen letoltheted a ket kis dosos feluleten dolgozo progikat, Csokk.modban is dolgoznak, es legalabb -mert remelem igy lesz- biztos lehetsz hogy ez mar kizarva. Az uj Win a halozati problemat is megoldja, es ujra irja a bootszektort is. Es az ujra tehetsz viruskeresot es abban kizarva a regi system32 mappat, majd ha tiszta a rendszer ralehet engedni a regire is, hiszen nem az van betoltodve. Hatha igy tobbet tudsz meg arrol a fajrol amire valojaban kivancsi vagy hogy miokozza a bootproblemat.

[ Szerkesztve ]

(#24252) Steelmanus válasza 14adam (#24249) üzenetére


Steelmanus
addikt

Nekem inkabb flash problemanak tunik vagy hasznalsz valamilyen kodekpackot netan az Ace-t, mert az messze elkerulendo.

(#24253) modemshop válasza Steelmanus (#24252) üzenetére


modemshop
csendes tag

Flash? Hm. Lehet. Az ACE tényleg kerülendő.

(#24254) Steelmanus válasza modemshop (#24253) üzenetére


Steelmanus
addikt

Azert hajlok az flash fele, mert bar nalam WMP alapbol tilta van, amikor telepitek felteszem az IE 8-at is es minden mas programot kiveve a FireFox-ot es a KMPlayert, mert jelenleg azt favorizalom elotte VLC volt. Szoval az IE-nek kell a direkt neki irt flash am azert hogy ne keverjen be a Fox-nak mint alapertelmezettnek, rogton utanna teszem az MSN-t is a 9.0-at.
Es hiaba az legfrissebb IE flash elmegy az IE-keresztul es letolt egy masikat azert hogy a beszelgeto ablak animalt lehessen. A Foxh-oz kulon mas flash kell. Ja es fennt van a Adobe.Shockwave.Player-11.5.0.596 is szerintem tedd fel Te is hatha mar az megoldja a problemat. Csak ezutan teszem a Fox-ot, es a KMPlayert, de azert hogy Fox alatt minden mukodjon kell hozza meg a QuickTime.Alternative-2.8 es a Real.Alternative-1.9_lite is igy nincs olyan formatum amit ne tudnak lejatszani a weboldalakrol. A VLC azert jobb mert alapbol benne van az alternativ bongeszokhoz a beepulo igy ahhoz nem kell a Quick&Reel. Mivel a ket lejatszo tartalmaz minden fontos kodeket, igy semmilyen kodekpackot nem hasznalok.

[ Szerkesztve ]

(#24255) DomToretto


DomToretto
tag

Helló,

A minap platformot váltottam, és egy érdekes kérdéssel fodulok a nálam tapasztaltabbakhoz:

Az előző konfig: 300W táp, MSI K7N2 Delta-L lap, Sempron 2600+ proci, DVD író, ATI x1650 VGA, Samsung ATA 80Gb HDD, 1.5Gb RAM

Az "új" konfig: Asus P5P 800-VM lap, Intel 521 Proci. A többi nem változott!!!

A probléma az, h win xp-t akarok telepíteni a D meghajtóra. Egy darabig szépen telepíti, aztán néhány file másolásánál kiírja, hogy nem tud írni néhány file-t a célkönyvtárba...

Ha azokat a fileokat kihagyom, végigmegy a telepítés, de a WIN első indulásakor sokat gondolkodik, majd kiír valami olyasmit, hogy nem sikerült létrehozni a felhasználói fiókot, mert lehet hogy nincs elég jogosultságom... de beléptet valami alapértelmezett felhasználói fiókkal. Szóval emiatt sok progi telepítése nem megy végbe rendesen.

Viszont: Ha a C meghajtón lévő win-t indítom el (ami az előző konfigra lett telepítve) akkor minden OK. Minden műkszik.

Szerintetek mi lehet a gond a D meghajtóra való telepítéssel?
Elképzelhető h ehhez a konfighoz már kicsi a tápom?
Kapjam ki a külső VGA-t, próbáljam meg felrakni a rendszert az alaplapi vga-t használva, majd ha már megy a win, akkor installáljam a külső VGA-t?

Előre is köszi az építő jellegű hozzászólásokat.

Üdv: Joe

(#24256) Csabee. válasza Steelmanus (#24254) üzenetére


Csabee.
nagyúr

a telepítési sorrend egyáltalán nem fontos, ha a firefoxra rakod először a frissítéseket, bővítményeket, és utána az ie-re akkor sem fog össze akadni:) én személy szerint mind2 böngészőhöz egy flash playert szoktam feltenni mint bővítmény, meg egy mediaplayert!

a gépemen az oprendszer fv-ében van egy codec pack, jelen esetben win7 codec pack, és azzal semmi gondom nincs!

jah és java meg acrobat reader is fenn van a gépemen :)

Üdv: Csabee.

(#24257) Steelmanus válasza DomToretto (#24255) üzenetére


Steelmanus
addikt

Logikusan elegnek kell lennie a tapnak ha az elozo regi Win elindul es mukszik de a lapodon van integralt is, az is vesz fel teljesitmenyt szoval alegge a hataron mozogsz ha noname tap, de akkor vagy ujraindul vagy mast csinal. Viszont a D:P elotte torolni kellene es a regi XP alol ujra letrehozni, azert hogy atvegye a a regi jogosultsagi jogokat, meglehet csinalni kezzel is de eleg maceras igy az a legjobb ha a regi alol letrehozod. Az nem eleg hogy kulso progival leformazod vagy ujra part/format mert amikor elinditod a regi vint es ranezel a Biztonsagi fulon akkor azt latod hogy csak egy Mindenki jogosultsagod lesz a D-n pl meg a System sem lesz ott vagy a Rendszergazda stb. Mivel a masodik XP az C:\ teszi a bootnenut annak a jogosultsagainak kell megfelelni a D-nek is ezert kell a regi alol letrehozni, mert akkor mint Szulotol orokli a regi vin jogosultsagat.

(#24258) Steelmanus válasza Csabee. (#24256) üzenetére


Steelmanus
addikt

Es melyik az alapertelmezett bongeszod?

(#24259) Csabee. válasza Steelmanus (#24258) üzenetére


Csabee.
nagyúr

nekem az alapértelmezett böngészőm a Firefox :)

Üdv: Csabee.

(#24260) vmaxter


vmaxter
tag

Csabee, lúzer, Steelmanus, Sk8erPeter (remélem senkit nem hagytam ki, ha mégis, elnézést)! Köszi a tanácsokat, tippeket, javaslatokat. A probléma megoldódott:

[link]

A megoldás a következő lett végül: az IDE vinyót lekellett húzni, hogy ne is lássa telepítő, mert egyébként nem hajlandó az XP a SATA HDD-re felmenni, ha van IDE, (hangsúlyozom ez lehet alaplapfüggő, BIOS függő), BIOS-ban sajna nem találtam erre vonatkozó beállítást, ezért kellett kihúznom a kábelt. Így végül sikerült a SATA particiót törölni, formázni, majd rendszert telepíteni. Ezután visszadugtam az IDE vinyót, melyen egyébként az összes fotóm volt elveszve (kb. 15 ezer), ebből az utolsó néhány száz egyáltalán nem volt DVD-re írva. A GetDataBack viszont szinte mindent visszahozott. Nem mondok százalékos arányt, mert nem néztem végig minden fotót csak azt az utolsó néhányszázat, mert annak egy része még a fényképezőgép memóriakártyáján van. Ezek között akadt néhány tíz sérült kép, ami nélkülözhető.

Egy szónak is száz a vége, a segítségetekkel csak minimális veszteség ért!

Köszi mégegyszer mindenkinek!

(#24261) Csabee. válasza vmaxter (#24260) üzenetére


Csabee.
nagyúr

Örülök neki hogy sikerült visszahoznod az adataidat! Nekem is sokat segített már a GetDataBack, :)

Legközelebb ha problémád adódik akkor majd megint próbálunk segíteni :)

Üdv: Csabee.

(#24262) vmaxter válasza Csabee. (#24261) üzenetére


vmaxter
tag

Itt már máskor is sok segítséget kaptam!
:))

(#24263) DomToretto válasza Steelmanus (#24257) üzenetére


DomToretto
tag

Köszi a gyors választ.

Egy kolléga szerint viszont BAD sector-os a D meghajtóm. ...
Délután megnézem a működő XP alól, meg futtatok egy memtestet is.

Pontosan mire gondoltál amikor azt írtad, hogy a régi win alól csináljam a dolgokat?

Bootoljak be C-ről azzal az XP-vel ami működik, és XP alól indítsam az XP telepítőt?
Nem lehet megoldani úgy, hogy ne töröljek mindent a D-ről?

Egyébként azt vettem észre, hogy telepítés után nem volt Documents and Settings könyvtár a D-n. Először megpróbáltam win commanderrel létrehozni, de nem sikrült.
Aztán találtam egy Documents and Settings.lnk-t a D-n. Azt letöröltem, és úgy már engedte létrehozni a win commanderből. Valahogy nekem is úgy tűnik h valami bad sector kavar be, vagy mem hiba???? Nem igazán egyértelmű.

(#24264) Csabee. válasza DomToretto (#24255) üzenetére


Csabee.
nagyúr

a tápd tuti nem rosz, a CD-ddel lehet a gond, próbáld meg egy másik cd-ről feltelepíteni, semmiképpen ne haggyjál ki telepítő fájlokat! nálam is előfurdult már ilyen, rendszeresen telepítem a gépeket, és van hogy a cd megadja magát.

Üdv: Csabee.

(#24265) DomToretto válasza Csabee. (#24264) üzenetére


DomToretto
tag

Próbáltam másik CD-vel is. :-)
Hasonló a probléma...

(#24266) Csabee. válasza DomToretto (#24265) üzenetére


Csabee.
nagyúr

HDD-den nincs bad sector?

Üdv: Csabee.

(#24267) DomToretto válasza Csabee. (#24266) üzenetére


DomToretto
tag

Csak délután tudom megnézni h van-e bad sector a vinyón.
Milyen progit használjak a HDD ellenőrzéshez?

(#24268) Csabee. válasza DomToretto (#24267) üzenetére


Csabee.
nagyúr

HDD sentinel, de ezt működő oprendszer alól tudod legkönyebben megnézni.

Üdv: Csabee.

(#24269) csyo válasza Csabee. (#24268) üzenetére


csyo
senior tag

HDD sentinel

nálam ez a program csal.

A rossz vinyót nem jelzi, pedig akad, kerreg

És ugyanez forditva is jeletkezik

Jó vinyóra 0%-ot irt ki

Legyen szép a napod!

(#24270) akaido válasza csyo (#24269) üzenetére


akaido
addikt

Akkor HD Tune.

[ Szerkesztve ]

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#24271) csyo válasza akaido (#24270) üzenetére


csyo
senior tag

nah, ezt ki is próbálom, köszi :R

Legyen szép a napod!

(#24272) DomToretto válasza akaido (#24270) üzenetére


DomToretto
tag

Kösz, délután kipróbálom aztán megosztom a tapasztalatokat. :-)

(#24273) Csabee. válasza akaido (#24270) üzenetére


Csabee.
nagyúr

jajam az a másik jó progi, bár nekem még nem csalt a HDD sentinel sem

Üdv: Csabee.

(#24274) joe2005 válasza DomToretto (#24255) üzenetére


joe2005
senior tag

Ötletként annyit tudok mondani, hogy mivel a C meghajtón van oprendszer, így D-re való telepítésnél összeakad a kettő akkor, ha a C meghajtó is aktív, vagyis benne van a rendszerben. Nálam is előfordult amikor C-re akartam frissítőtelepítésként feltenni újból az XP-t. Le kellet gyalulni, majd újrarakni az egészet. A dokumentumod a C-n találod meg, mivel már volt ott, csak más felhasználói névvel.

"Have you tried turning it off and on again?"

(#24275) csyo


csyo
senior tag

ara van e tippetek, hogy a vinyón ha van bad sector, akkor azt hogyan tudom kikerülni?

Ara gondoltam, hogy a bad szektes részt egy kis partícióra teszem, ahol éppen a hiba van.

PL: 200GB vinyó, ha mondjuk a 56GB tiszta, 24k rossz, és a maradék megint tiszta, 3 részre osztom

56GB tiszta
1-2 MB (ahol a rossz rész)
144GB tiszta

Ehhez azt szeretném tudni, hogy a hibás pattició éppen hol van, mekkora, hol kezdődik és ér véget?

Jó ötlet, vagy tudtok mást?

Legyen szép a napod!

(#24276) lúzer válasza csyo (#24275) üzenetére


lúzer
veterán

én már csináltam ilyet, felosztottam 4 részre és úgy néztem melyik hibás
de azt nem tudtam, hol a hibás rész, bár pár próbával egész kicsi lett

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#24277) Gabás válasza csyo (#24275) üzenetére


Gabás
addikt

a rossz részeket értelemszerűen nem fogja észlelni egyetlen lemezkezelő sem, ezért nincs értelme particionálásról beszélni
inkább ez

(#24278) csyo válasza Gabás (#24277) üzenetére


csyo
senior tag

létezik e lyan formázási léehetőség, hogy a rossz rész kihagyja automatikusan?

Legyen szép a napod!

(#24279) Gabás válasza csyo (#24278) üzenetére


Gabás
addikt

olvasd el legalább, amit linkeltem:)
a chckdsk /r parancs pont ezt csinálja (formázás nélkül)

(#24280) csyo válasza Gabás (#24279) üzenetére


csyo
senior tag

már csinálja is.

kipróbálom a jó vinyóval (amit rossznaklát a sentinel)

aztán jöhet az ami akad (de jónak mutatja)

azzal csak az a baj, hogy ha bedugom a vinyót, hosszu perceket kell várni mindenre.

Pedig üresre van formázva, a rendszert mégis akasztja. Van, hogy el sem indul

Legyen szép a napod!

(#24281) csyo válasza lúzer (#24276) üzenetére


csyo
senior tag

bár pár próbával egész kicsi lett

ez alatt mit kell értsek?

ugy csináltad, hogy 4 részre osztod, aztán ameliyk hiobás az megint 4 részre, aztán megont addoig osztod, amig kiderül hol van a hibás?

Legyen szép a napod!

(#24282) joe2005 válasza csyo (#24275) üzenetére


joe2005
senior tag

HD Tune felderítés
HDDRegenerator javítás

Ajánlják mások a bad sector javításához.

"Have you tried turning it off and on again?"

(#24283) csyo válasza joe2005 (#24282) üzenetére


csyo
senior tag

HDDRegenerator javítás

ehhez lenne egy megbizható linked ahonnan leszedhetem? :R

Legyen szép a napod!

(#24284) Csabee. válasza csyo (#24283) üzenetére


Csabee.
nagyúr

ha p2p-t használsz akkor a magon is megtalálod vagy az isohunton :)

Üdv: Csabee.

(#24285) csyo válasza Csabee. (#24284) üzenetére


csyo
senior tag

torrentet használok.

Legyen szép a napod!

(#24286) Csabee. válasza csyo (#24285) üzenetére


Csabee.
nagyúr

akkor megtalálod, csak én nem linkelek semmit, meg szóba sem szeretem hozni, mert a fórum tiltja, én meg betartom a szabályokat :D na meg amúgy is megveszem :D :DDD :DD

Üdv: Csabee.

(#24287) joe2005 válasza csyo (#24285) üzenetére


joe2005
senior tag

hiren's bootcd

Ez egy lista a progikról. Nem lehet innen letölteni! Rendelkezni kell a programok jogosultságával, hogy használhasd bármelyiket. Nagyon jó a leírások alapján, sokan hivatkoznak erre a cd-re.

ui.: bad sectoros winyót én nem használnék semmire (nem adnám el, nem tárolnék rajta adatot, úgyis hamar be fog dögleni), csak az adatokat menteném le róla. Max. visszavinném, ha garis.

[ Szerkesztve ]

"Have you tried turning it off and on again?"

(#24288) csyo válasza joe2005 (#24287) üzenetére


csyo
senior tag

köszi!

"Hiren's BootCD 9.8" ez a program neve, ha jól gondolom.

Legyen szép a napod!

(#24289) Csabee. válasza csyo (#24288) üzenetére


Csabee.
nagyúr

jól gondolod az a neve, és az a legfrissebb változata

Üdv: Csabee.

(#24290) csyo válasza Csabee. (#24289) üzenetére


csyo
senior tag

9.5 ös verziót meg is találtam a neten,

leszedem, és ki is próbálom

Legyen szép a napod!

(#24291) Csabee. válasza csyo (#24290) üzenetére


Csabee.
nagyúr

de 9.8ast használj, abba vannak a legfrissebb programok.....

Üdv: Csabee.

(#24292) csyo válasza Csabee. (#24291) üzenetére


csyo
senior tag

:-(

9,5 az nagyon régi? 9.8at nem leltem a t-rent oldalon

Legyen szép a napod!

(#24293) joe2005 válasza csyo (#24292) üzenetére


joe2005
senior tag

Ha nem találod, akkor szerintem nem érdemes ezzel olyan sokat görcsölnöd. :D
A gúgli is kidob egy-két nagy oldal találatát, de azok lehet, hogy vírusosak én nem próbáltam. :)

"Have you tried turning it off and on again?"

(#24294) csyo válasza joe2005 (#24293) üzenetére


csyo
senior tag

"megbizható" odalról szedem le, ismertebb helyről. Bár ez nem azt jelenti, h virusmentes:-S

Max ujrahuzom az egész rendszert

Legyen szép a napod!

(#24295) Kokkantas válasza batmab (#24241) üzenetére


Kokkantas
aktív tag

Ja ATA-s a vinyó ami van a gépben. Amint lesz időm megnézem, hogy úgy hajlandó-e működni.

(#24296) csyo


csyo
senior tag

a gépem iszonyat lassú lett.

Eddiog is ment a letöltés ezerrel, de most csak akkor megy, ha a letöltést kikapcsolom.

Minden akad, sokáig tült, 2 perc egy PH üzenet megnyitása, a frremail állandóan kidob.

2GB ram van benne, és a proci 3200+ AMD.

Nem egy turbó a gép, de eddig nem volt ilyen csiga lassú.

Mi lehet vele?

2 vinyó van rajta csak, az egyiken semmi más, csak a rendszer egy 40GB os vinyón. 26% üres, így ez kizárva.

Legyen szép a napod!

(#24297) Csabee. válasza csyo (#24296) üzenetére


Csabee.
nagyúr

telepítsd újra, ide hdd-d van?

Üdv: Csabee.

(#24298) csyo válasza Csabee. (#24297) üzenetére


csyo
senior tag

igen, a rendszer IDE-n megy

Legyen szép a napod!

(#24299) Jarod1


Jarod1
addikt

Hali, Instaláltam 1 BT driver az acer 2410-es laptopra és amikor újraindult,
megy 1 darabig majd kikapcsolja a kijelzőt és megáll, CSökkentett módba is hasonló folyamat megy végbe, a legutolsó helyes beállítással induló helyzetbe visszaállítás nem műxik újraindul, Van valakinek ötlete hogy lehetne visszaállítani? Rendszerhelyre állító cd- hogy tudok készíteni letölteni? :F :F :F :Y :Y

(#24300) akaido válasza csyo (#24294) üzenetére


akaido
addikt

[szedd le twollah-tól a 9-7-est]

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows XP (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.