Hirdetés

2024. május 13., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows XP (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

Windows XP kérdések és válaszok

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#24501) Johnny Cage


Johnny Cage
addikt

Gyerekek, mi a fenéért járatja az svchost.exe 50%-os leterhelésen a procit? Mi lehet ez, vírus? Legfrissebb Kaspersky-vel lenyomattam egy mélyscan-t, de nem talál semmit. Startup-ból (msconfig-al) mindent kilőttem, ami nem kell, de nem szűnik meg a probléma... ha az svchost alkalmazás zárom be magát, akkor meg 60mp-en belül újraindul a gép (ezt maga a windows jelzi). Mitől lehet, van valakinek ötlete?

(#24502) #40553216 válasza Steelmanus (#24499) üzenetére


#40553216
törölt tag

ok, köszi. továbbítom a tanácsokat. :)

(#24503) Steelmanus válasza Johnny Cage (#24501) üzenetére


Steelmanus
addikt

Ma mar egy virusirto keves, kell egy jo malware irto is en szemelyszerint a Malware'Bytes hasznalom erre a celra annyi a lenyege hogy bar free de nincs allando vedelme csak a fizetos verzionak. Viszont ha allando vedelem kell akkor Spyware Terminator, az tud magyarul stb. biztos fognak ajanlani masok is akik hasznalnak ilyet nekem eleg ha hetente egyszer frissites utan lefuttatom a Malware-t.
Megkellene nezned a pl a Process Explorer el a futo proceseket az megtudja mutatni hogy melyik svchost.exe miert felelelos ha mar pl egy nincs alairva hogy ki a tulaj mar gyanus, de ha kiprobalod hamar megismered. En azert nem hasznalok allando malware vedelmet mert van amikor osszeakad a Nod32 4.x verzioval.

[ Szerkesztve ]

(#24504) Criton


Criton
veterán

van akinek 4giga ramja van és xp 32bitet használ ?

(#24505) lsc válasza Criton (#24504) üzenetére


lsc
nagyúr

Igen .

Az élet kegyetlen .

(#24506) Criton válasza lsc (#24505) üzenetére


Criton
veterán

ok. Azon kívül, hogy az XP csak 3gigát lát, a programok tudják a 4gb-ot kezelni ?

(#24507) lsc válasza Criton (#24506) üzenetére


lsc
nagyúr

Nálam 3,5-öt lát, de egy program csak 2 gigát kaphat .

Az élet kegyetlen .

(#24508) mindkilla válasza lsc (#24507) üzenetére


mindkilla
tag

Ez a 2 gigás korlát persze feloldható

(#24509) lsc válasza mindkilla (#24508) üzenetére


lsc
nagyúr

Igen, 3 gigáig, aztán vagy működik a "kapcsoló" vagy nem . Mondjuk 4 giga /valós 3,5-nél/ nem hiszem hogy egészséges dolog lenne . A másik sokan írják hogy 512-es videokártya ellenére nem lát 3,5-öt csak 3-at vagy 3,25-öt .

[ Szerkesztve ]

Az élet kegyetlen .

(#24510) mindkilla


mindkilla
tag

Kérdeznék én is egyet.
3 vinyo van a gépemben, 4 particio összesen, 2 oprendszer (xp mind a 2).
A frissebb xp alatt teljesen össze vannak cserélödve a meghajtók betűjelei (a régebbihez képest). Meg lehet valahogy oldalni, hogy ugyan ugy legyenek mind a 2 oprendszer esetében? Újratelepítés nem lenne gond, csak nem tudom, hogy ott van e rá lehetöség..

(#24511) AirBooms válasza lsc (#24509) üzenetére


AirBooms
addikt

"A másik sokan írják hogy 512-es videokártya ellenére nem lát 3,5-öt csak 3-at vagy 3,25-öt"

Igen, nálam is csak 3,25 G-t lát, pedig most csak egy 512-es VGA csücsül a gépben.

(#24512) Weaver


Weaver
senior tag

pII 233 mhz , 128 mb rammal laptop mit szólna egy XP-hez ?

(#24513) Lenry válasza Weaver (#24512) üzenetére


Lenry
félisten

sírva a cumiját és az anyukáját követelné

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#24514) Weaver válasza Lenry (#24513) üzenetére


Weaver
senior tag

:DDD

azt elhiszem, de megy rajta ? az nem baj ha egy kicsit lassú. inkább érdeklődöm, mielőtt ráhúzom a w98-at.

(#24515) AirBooms válasza Weaver (#24514) üzenetére


AirBooms
addikt

Szerintem fel tudod rá rakni, de a hajadat téped majd, amikor használni akarod :K

(#24516) brd válasza lsc (#24509) üzenetére


brd
nagyúr

A kapcsoló mindig működik. A "testlimit.exe -r" paranccsal bármikor ellenőrizhető; ez megpróbál annyira ramot lefoglalni, amennyit tud (nem kell megijedni, természetesen nem kapja meg, csak kéri). Más kérdés, hogy a legtöbb program nem úgy van megírva, hogy tudjon kezdeni valamit a 3 GB-nyi címterülettel.
A VGA-tól függő memóriaméret pedig, az eddigi tapasztalataim alapján úgy működik, hogy nvidia esetén (akit kérdeztem eddig, és 4 GB RAM, XP volt, mindig a VGA RAM teljes méretét elfoglalta az XP elől) a VGA-n lévő memóriát mindig lefoglalja a BIOS/VGA, ATI esetén pedig csak 256 MB-ot (egy 512 MB-os, és egy 1 GB-os kártyával is ugyanennyit foglal), tehát ott valami lapozási technika is működik a háttérben.

The only real valuable thing is intuition.

(#24517) betyarr


betyarr
veterán

sziasztok!

valaki megtudná mondani,hogy az xp-ben hogy lehet megoldani a mappák jelszóval ellátását?
thx előre is!

(#24518) Johnny Cage válasza Steelmanus (#24503) üzenetére


Johnny Cage
addikt

Köszi, most kitakarítottam a rendszert (átmeneti fájlok, cache stb.), az svchost már nem pörgeti a procit, viszont most elkezdett a windows abnormálisan működni (bizonyos ablakok vagy programok hirtelen bezáródnak). Valaki csinálna nekem egy screenshot-ot a rendszer/speciális/környezeti változók fülről (azon belül is a felhasználói változókról)? Tudom, hogy ez rendszerenként változó, de talán megtalálom, amit keresek.

(#24519) Steelmanus válasza brd (#24516) üzenetére


Steelmanus
addikt

Ezt a parancsot hol kell kiadni, vagy csak akkor mukodik ha a boot.ini-ben van ra vonatkozo egyeb mert nekem csak 2 Gb van a gepembe, de erdekel ez a dolog.

(#24520) Steelmanus válasza Johnny Cage (#24518) üzenetére


Steelmanus
addikt

En azt minden esetben atiranyitom a C:\TEMP gyokerbe hogy keznel legyen, mert rendszeresen ranezek, a Firefox pedig a C:\Tempx-be van iranyitva ha engedelyezve van a cache, csak en nem engedelyezem, mert azert van 2 Gb a gepben hogy dolgozzon :)

(#24521) Johnny Cage válasza Steelmanus (#24520) üzenetére


Johnny Cage
addikt

...én szintúgy, de valamit kitöröltem a onnan, amit lehet, hogy nem kellett volna...

(#24522) volvoguy


volvoguy
addikt

üdv. a monitorom képe nagyon gyakran "elszáll" - bekapcsolás után rögtön vagy csak úgy, de előfordul hogy a monitor nem is ad képet....azt azonban tudni kell, hogy a windows-om már elég szar...volt rajt vírus is....rendszer fájlt is kellett törölnöm pont emiatt....szal előfordulhat, hogy a rossz windows miatt szarakodik a monitorom, vagy a szoftveres problémát kizárhatom...és valószínűbb, hogy a monitorral (6 éves CRT) vagy a videokártyámmal van vmi hardveres gond?

Asus P8H67, Core i3 2120 (3,3Ghz), RAM 2x4GB 1333Mhz, Sapphire HD6850 1GB, 500GB Seagate Sata3, Sharkoon Vaya + BenQ G2020HD 20" - Nexus S 4.0.3

(#24523) Weaver válasza AirBooms (#24515) üzenetére


Weaver
senior tag

jah, de mondjuk most jut eszembe h XP-s driverek sincsenek hozzá!! :O

na, akkor ez a lehetőség úgy ugorott, ahogy előjött...

(#24524) Giggles


Giggles
tag

hali

a win fiókom nevében volt egy ékezet, amit eltüntettem, de a c:\documents and settings\ mappában még mindig ékezettel szerepel, reinstall nélkül meg lehet valahogy oldani hogy ott se legyen benne? winxp sp3

(#24525) akaido válasza betyarr (#24517) üzenetére


akaido
addikt

Pl. használnám a True Crypt vagy a Cryptext progikat.
Esetleg ha még lejön : [Microsoft Private Folder 1.0]

[ Szerkesztve ]

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#24526) brd válasza Steelmanus (#24519) üzenetére


brd
nagyúr

A boot.ini-ben a windows-t indító sor végére kell írni egy /3gb opciót. De nem árt egy
/USERVA=3000 is, vagy még kevesebb, furcsa működés esetén (olyasmi hibaüzenetek esetén, hogy nincs elég erőforrás valami programhoz), akár egészen /USERVA=2900-ig érdemes lehet lemenni.
2 GB RAM esetén nem sok értelme van (bár nem teljesen felesleges).

The only real valuable thing is intuition.

(#24527) betyarr válasza akaido (#24525) üzenetére


betyarr
veterán

köszi! :R

(#24528) Steelmanus válasza brd (#24526) üzenetére


Steelmanus
addikt

Ertem, nem is a 2Gb RAM miatt kerdeztem csak azert hogy tobbett tudjak, Koszonom a valaszt. :R

(#24529) zolee95


zolee95
csendes tag

sziasztok!!

úgy hallottam h az xp 3 gigánál többet nem kezel, és abból a 3ból is fél giga memot lefoglal.
Igaz ez?

előre is kösz!!

(#24530) kételkedem válasza zolee95 (#24529) üzenetére


kételkedem
addikt

olvass ;)

Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmadat! °°XLIII°° "Isten, áldd meg a magyart" Kölcsey 1823

(#24531) Killing válasza zolee95 (#24529) üzenetére


Killing
addikt

Igen,igaz de csak a 32 bites XP-re.(És az összes 32 bites OP-rendszerre).4 Gigát kezel de ebben benne van a videókártyád memóriája,a RAM,és a BIOS memóriája egyszóval minden.Mivel egy videókártya általában 256/512 mb memóriával rendelkezik ezért szokák azt mondnai hogy csak 3,5 GB-ot kezel.

[ Szerkesztve ]

Meg mért pont most jönne ki a táp gyengesége, mind a két kari annyira nagy teljesítményű, h már bootkor pezsgőt bontanak a DÉMÁSZ-nál?-by finest

(#24532) ForRedGlory


ForRedGlory
félisten

Hali!
Nem olvastam vissza, mert sajnos nincs rá időm. Egy eléggé "érdekes" problémám lenne.

Nevezetesen, vannak iso-ban dvd filmjeim, amit ha daemon tools-al beountolok és nézem, akkor szabálytalan időközönként lefagy a gépem. Azonban ha kiírom dvd-re a filmet és dvd-ről nézem ugyanazt/ugyanazokat, akkor nem fagy le.

Már gondolkodtam hogy újra rakom az xp-t, de emiatt nem nagyon szeretném. Semmi más nem fagy rajta.

[ Szerkesztve ]

(#24533) Killing válasza ForRedGlory (#24532) üzenetére


Killing
addikt

Miért nem tárolod őket AVI-ban vagy valamilyen más formátumban?Az ISO nem valami hatékony tömörítésben ha már eleve jól van tömörítve a film.

[ Szerkesztve ]

Meg mért pont most jönne ki a táp gyengesége, mind a két kari annyira nagy teljesítményű, h már bootkor pezsgőt bontanak a DÉMÁSZ-nál?-by finest

(#24534) ForRedGlory válasza Killing (#24533) üzenetére


ForRedGlory
félisten

DVD filmek, nem akarom "lebutítani őket" :)

(#24535) Killing válasza ForRedGlory (#24534) üzenetére


Killing
addikt

Nem is kell csak egy javaslat volt.De ajánlom hogy nézd meg a méretét egy DVD filmnek ISO-ban és 'csupaszon'.

Meg mért pont most jönne ki a táp gyengesége, mind a két kari annyira nagy teljesítményű, h már bootkor pezsgőt bontanak a DÉMÁSZ-nál?-by finest

(#24536) ForRedGlory válasza Killing (#24535) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Megnéztem ;)
Az "AAAA" könyvtárban csupaszon van az AvsP2, a másikban ISO formátumban.

[ Szerkesztve ]

(#24537) alitak


alitak
senior tag

Hello!

Van egy problémám. WinXP indításkor azt írja, hogy hiányzik a windows/system32/config/system könyvtár. Ajánlja, hogy a telepítő CD-vel megoldható a probléma, azonban a helyreállítási konzolban nem tudom mit kell neki mondani, hogy megcsinálja. Úgy kell használni, mint a dos-t, és másoljam át CD-ről azt a mappát? Van valakinek tapasztalata?

Nec arte, nec marte | használt hardverek jó áron: http://goo.gl/lUwLkw

(#24538) Killing válasza ForRedGlory (#24536) üzenetére


Killing
addikt

Na,látod hogy felesleges az ISO? ;)

Meg mért pont most jönne ki a táp gyengesége, mind a két kari annyira nagy teljesítményű, h már bootkor pezsgőt bontanak a DÉMÁSZ-nál?-by finest

(#24539) lúzer


lúzer
veterán

érdekes problémám van

Melóban telepítettem több xpsp3-at.
Háózati meghajtót látja, oké.
Frissítések után bekapcs, és 15-20 mp után csatlakozik fel a hálózati meghajtóra.
Total commander jó!
mit állítsak, hogy explorer is jó legyen, mint a tcmd?
mindegyik gép ezt csinálja!
valamelyik frissítéstől

ötletek?

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#24540) Expertus válasza akaido (#24525) üzenetére


Expertus
csendes tag

Jó pár helyről le lehet, pl. innen is.

Meet your meat — http://www.meat.org/

(#24541) Iceakos válasza Racecam (#1) üzenetére


Iceakos
tag

Hello.

Olyan problémám van, hogy van egy ismerősnek WIN xp sp2-es gépe, amely rádiós hálózaton csatlakozna a nethez, mert most vmiért nem működik a dolog.
Alapszitu, net működik minden ok.
1ik este a windows defender riasztott neki, karannténba tett egy filet,onnantól kezdve elment a net. Ip címet mindent kap a gép, a router menedzser felülete elérhető, látja is a gépet. Erre azt a tippet kapta a haverom,hogy szedje le a WD-t és rakja fel pl a nod32-öt ,mert az jobb.Ez meg is történt, de net azóta sincs, az explorer egyből ,nem találja az oldalt. Tracert-vel sem érek el egy oldalt se...Elvielg minden beállítás helyes és mégse akar működni.

Tud vki vmi tippel szolgálni, hogy mit tilthatott le, törölhetett a windows dfender??

előre is köszi a választ
Ice

(#24542) mobal válasza Iceakos (#24541) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

azt a win defendert tudja ,hogy mit karanténozott... ha valami system file lenne akkor probáld meg ezt hátha megoldja: [link]

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#24543) steam320


steam320
csendes tag

csak a problémák halmozodnak de megoldás nincs

STEAM ahol minden egyszerűbb :)

(#24544) zolee95


zolee95
csendes tag

az lenne a kérdésem, hogy azt a 3 gigát hogy hozzam össze? egy db 2 gigás + egy db1 gigással vagy 3 db 1 gigás memóriával?

(#24545) Bici


Bici
félisten

Sziasztok!

Létezik valami módszer arra, hogy az ablakok felső kék csíkját (ahol a program neve, a megnyitott fájl, és a végén a három gomb szerepel) eltüntessem, vagy a "file, edit, ... help" menüpontokat tartalmazó szürke sor végére rakjam?

Hiányzik az a terület, amit az a csík elfoglal.

Köszi!

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#24546) Nofret


Nofret
csendes tag

Sziasztok! :)

Mitől lehet az, hogy van egy játék, aminek az egyik mappáját a számítógép önkényesen áttette egy másikba? Nem velem történt, hanem egy ismerősömmel, úgyhogy nem tudok pontosabb részleteteket. Lényeg, hogy a játék mappáján belül egyik mappából átkerült a másikba a játék egy része.

(Lehet nem jó helyen kérdezem, de mivel XP-je van, gondoltam akár itt is lehet érdeklődni :U )

(#24547) bkca válasza Bici (#24545) üzenetére


bkca
tag

Nem tudok, de szvsz a Tálca aut. elrejtésével + a címsor betűtípusának 8-as Tahomára változtatásával is elérhető annyi pluszhely, amit szeretnél.

(#24548) akaido válasza Expertus (#24540) üzenetére


akaido
addikt

Azé' lőn a gugli, keressen. :)

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#24549) mobal válasza zolee95 (#24544) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

2 + 1 gondolj rá ha később bőviteni akarod :)

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#24550) Bici válasza bkca (#24547) üzenetére


Bici
félisten

A tálca elrejtése nem jó, mert ha leviszem az egeret a 3dsMAX alsó ikonjaira, akkor néha előjön, ha nem vigyázok. Ez zavaró.
Ha felrakom a tálcát felülre, és így teszem elrejthetővé, akkor még elfogadható a helyzet, most is így használom, de kissé zavar a dolog így is.
Ha nincs megoldás, akkor marad így. Azért a 8-as betűt még kipróbálom.

Remélem a win7-ben lesz erre lehetőség!! :U

Azért köszi a választ!

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows XP (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.