Hirdetés

2024. május 13., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows XP (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

Windows XP kérdések és válaszok

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#24151) lúzer válasza Djopci (#24147) üzenetére


lúzer
veterán

nem hiszem hogy vírus, de minden lehetséges
milyen vinyó amúgy?

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#24152) Djopci válasza lúzer (#24151) üzenetére


Djopci
tag

A Hdd az : Hitachi HTS542525K9SA00 -250GB
...Bios ból néztem...

(#24153) -NOKIA- válasza lúzer (#24146) üzenetére


-NOKIA-
Ármester

siker!

:R

(#24154) lúzer válasza Djopci (#24152) üzenetére


lúzer
veterán

akkor szeintem itt van a tesztprogi

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#24155) vmaxter válasza Csabee. (#24149) üzenetére


vmaxter
tag

:N
nem jó,
sajnos.

a rend kedvéért: van egy SATA 320 GB és egy IDE 80 GB vinyó a gépben.

Amint lentebb leírtam, a sata vinyóra az említett üzenet miatt nem tudom telepíteni a WIN-t ("a lemez nem tartalmaz kompatibilis particiót"). Ha ezt sikerülne feloldani akkor minden OK, mert a GetData-t tudnám használni, de egyenlőre itt elakadtam.
Emiatt próbáltam az IDE vinyót resize-olni, hogy oda toljak egy WIN-t ideiglenesen. De itt csesztem el valamit, pedig igyekeztem óvatos lenni. Nem merem tovább basztatni mert az utsó esélyt is elvesztem.

A SATA vinyón van C, D, E, F, particióm, a C kivételével mindegyiken adat van. A C-re tolnám én a WIN-t de nem megy, ez lenne pedig most a legoptimálisabb. Esetleg, ha a Get Data-nak lenne egy bootolható (floppy, CD) verziója és nem kéne hozzá WIN....

:((( :((( :(((

(#24156) Steelmanus válasza vmaxter (#24142) üzenetére


Steelmanus
addikt

Nezzel szet a BIOS-ban is, ugyanis ha kevert rendszeru PATA SATA vincsik vannak egyutt regebbi gepeken ha leszeded a rendszer indito particiot automatikusan atadja az IDE-nek az elsoseget, de mondom regebbi alaplapok 3-4 evesek tudtak ilyen fucsasagot csinalni, az enyem egy Asus K8NE - Deluxe csinalta azon voly ket nativ SATA csatlakozo es ket IDE, ha leszedtem a SATA-rol a rendszerindito particiot, automatikusan az IDE-t tette eldodlegesre
persze azon meg nem volt Aktiv particio hiszen tarolasra volt csak a gepben.

(#24157) Steelmanus válasza vmaxter (#24155) üzenetére


Steelmanus
addikt

Vedd ki a SATA vincsit, csak az IDE maradjon arra teszel XP-t 10 Gb-re a maradek pedig eleg lesz mentesre, eleg csak siman feltenni az XP-t esetleg egy chipszet es egy vga driver es kesz. Amikor az stabil felteszed a Getdata-t majd csak ezutan teszed vissza a SATA vincsit, azert hogy az XP telepiteskor ne is lassa.

[ Szerkesztve ]

(#24158) Csabee. válasza vmaxter (#24155) üzenetére


Csabee.
nagyúr

de a 80gb-os ide- winyóra tegyél XP-t :) ne arra amin az adatod van vagy most én nemértem ..:D

Üdv: Csabee.

(#24159) Djopci válasza lúzer (#24154) üzenetére


Djopci
tag

köszönöm a tesztprogramot!
nyomtam neki ''Advanced Test'' -et... Eltart majd egy darabig..
Majd jelentkezem, hogy mi lett az eredmény...

(#24160) Steelmanus válasza vmaxter (#24155) üzenetére


Steelmanus
addikt

Most jut az eszembe belevan integralva a SATA driver az XP-be, vagy tedd ki floppyra hagyd benne az olvasoba XP telep indul, alul nezed a kiirast anikor Kiirja hogy F6 driver hozzaadasa
megnyomod, jobb ha rajtatartod a kezed, mert 5 masodperced van megnyomni, mindezt a 80asra teddd fell hogy az XP lassa a SATA lemezedet is. Vagy BIOS, SATA beallitasiknal Nativ IDE vagy csak IDE igy nagyjabol kiirva lenni.

(#24161) vmaxter válasza Steelmanus (#24160) üzenetére


vmaxter
tag

SATA Driver integrálva, ezzel nincs is gond. A SATA vinyó láccik, a particiók is, csak eccerûen nem megy fel az XP az elsôdleges particióra, szerintem meg kéne formáznom valamivel...

(#24162) vmaxter válasza Csabee. (#24158) üzenetére


vmaxter
tag

kicsit összetett a probléma.
az elveszett adatok egy IDE vinyón vannak ami önmagában
80 GB, egy partició

azt mondod másik vinyóra (SATA) kéne telepíteni win-t, hogy majd utána a GetData-val visszaszerezzem az elveszett adatokat. ez viszont azért nem megy mert a WIN telepítô azt mondja a SaTA particióra, hogy nem kompatibilis, ezért nem is megy fel rá:(

(#24163) vmaxter válasza Steelmanus (#24156) üzenetére


vmaxter
tag

ne ezt kipróbálom, most megyek is

(#24164) Csabee. válasza vmaxter (#24162) üzenetére


Csabee.
nagyúr

biosba a hddkezelést satáról rakd idére... vagyis AHCI ról ide- re :) és akor már felismeri majd a telepítő :)

Üdv: Csabee.

(#24165) Steelmanus válasza vmaxter (#24162) üzenetére


Steelmanus
addikt

Akkor en is elkevertem, szoval az a lenyeg amit Csabee. mondott, de az is lehet hogy a SATA FAT tablaja serult es azert nem akarja latni de tenyleg a BIOS legyen az elso.
Neked milyen gyartmanyu SATA vincsid van mert ugy latom hogy Lúzer masnak segit de lel ehet tolteni minden vincsihez tesztelo meg Utiliti programot csak Low Formatot ne hasznal soha mert gallyra megy a vinyo.

[ Szerkesztve ]

(#24166) Csabee. válasza vmaxter (#24163) üzenetére


Csabee.
nagyúr

jah és eddig gondolom a sata winyót rendesen látta a 80gb-os hdd-d és rendesen kezelte!

én biztos vagyok benne hogy ha az AHCIról átállítod IDE-ra akkor menni fog, ha előtte működött a sata hdd-d :)

Üdv: Csabee.

(#24167) Djopci válasza lúzer (#24154) üzenetére


Djopci
tag

végigfuttattam a tesztet de nem írt ki semmit!!!
Ezek szerint nem hibás a Hdd? -de akkor mi a fene gond van vele, hogy nem férek hozzá??
nem értem... :O :O :O

(#24168) vmaxter válasza Steelmanus (#24165) üzenetére


vmaxter
tag

Na most jöttem vissza. Kicsit elôrébb vagyok. Eccerûen lehúztam az IDE vinyó csatiját. És láss csodát, a telepítô már hajlandó formázni a SATA particiót, amit most nem kezdtem el, mert vissza kellett jönnöm melóba. De most már rájöttem, hogy valaki annakidején emlegette: úgy telepítsek WIN XP-t a SATA vinyóra, hogy ne legyen benne más...
Azt hiszem lap függô is a dolog (ASUS A7N8X-E Deluxe).

Na ez meg lesz szerintem, mostmár csak az a kérdés, hogy a GetData visszatudja-e varázsolni nekem az IDE vinyó tartalmát. Az lenne az igazi. Az egész WIN reinstall pedig csak azért történik, mert integrált SATA vezérlôs Widows telepítôm lett végre, hogy ne kelljen a fekete házabnan világítani fehéren egy floppy drive-nak.

Hát srácok, köszi meindenkinek. Sokat segítettek, a BIOS-os beállítás még megnézem, hogy legközelebb ne kelljen fizikailag bántalmazni a gépen...

:R :R :R

[ Szerkesztve ]

(#24169) lúzer válasza Djopci (#24167) üzenetére


lúzer
veterán

ha nincs rajta fontos adat akkor tedd fel előlről az oprendszert

ha van, mégiscsak ki kéne venni a gépből, esetleg szervizt felhívni, mit szólnak hozzá, szerintem nem érinti a garanciát

ramot is lehet bővíteni

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#24170) volvoguy


volvoguy
addikt

üdv. a Windows Xp-ben van olyan, hogy Rendszervisszaállítás....ez is oylan, mint az erre való programok, mint a Norton Ghost vagy az Acronis True Image? tehát ha most nekem vírusfertőzésem vagy más rendszerproblémám van, akkor vissza tudom állítani arra az időpontra, amikor még tiszta volt a gépem és ép? vagy ez nem arra való?

Asus P8H67, Core i3 2120 (3,3Ghz), RAM 2x4GB 1333Mhz, Sapphire HD6850 1GB, 500GB Seagate Sata3, Sharkoon Vaya + BenQ G2020HD 20" - Nexus S 4.0.3

(#24171) Csabee. válasza volvoguy (#24170) üzenetére


Csabee.
nagyúr

dede, az pont arra való :)

Üdv: Csabee.

(#24172) Sk8erPeter válasza Csabee. (#24149) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

"ha két winyód van akkor a másik winyóra tegyél fel gyorsan egy oprendszert, aztán dugd vissza azt a winchesert, amiről eltüntek az adatok!
ezt követően csinálj egy új particiót, akkor a régi merevlemezen új partició lesz ami full üres"

Micsoda?? :Y NEM! Ezt nem szabad! Ez is írási műveletnek minősül, úgyhogy TILOS! Ezzel csak rontod az esélyeidet arra, hogy visszahozd az adatokat. Nem kell létrehozni új partíciót, a GetDataBack anélkül is látja!

Sk8erPeter

(#24173) Sk8erPeter válasza volvoguy (#24170) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Olyasmi (bár közel sem ugyanaz ;)), de számolj azzal is, hogy az azóta vinyóra került adatoktól is akár végleges búcsút vehetsz. Én már sajnos szívtam meg ezzel, amikor Rendszervisszaállítással próbálkoztam, de azóta XP-telepítés után az első dolgom, hogy kikapcsolom ezt a szolgáltatást. :D Tehát menteni előtte nem árt a fontos dolgokat.

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#24174) vmaxter válasza Sk8erPeter (#24172) üzenetére


vmaxter
tag

szerintem nem így gondolta
de hozzá sem nyúlok a particióhoz addig míg nincs GetData

(#24175) Csabee. válasza Sk8erPeter (#24172) üzenetére


Csabee.
nagyúr

:)

[ Szerkesztve ]

Üdv: Csabee.

(#24176) Sk8erPeter válasza Steelmanus (#24140) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Jaaa, értem, igen, nálam is van ilyen, mert szintén Giga lapom van, bár még mindig nem pontosan értem, mire is való ez a funkció. Azt írod, "a lapom BIOS-a tamogatja a ket op.rendszer egyuttes futasat" Hogyhogy együttes futás? Egyszerre megy a kettő vagy hogyan kell elképzelni?
Na, most olvasgatok utána, azt írják róla, hogy "The purpose of it is to give it better stability when you do run a virtual server from with in windows."
Aha, kezdem kapiskálni ez alapján (ugyanonnan):
"You really want to enable virtualization in your bios.
There are two ways you can do virtualization - in software or in hardware. Before recent CPUs that support hardware virtualization, this was always done in software with programs like VMWare or Virtual PC. These software solutions "virtualize" a second processor to run a second OS, and obviously there is some overhead involved in this (hence why a virtual OS never quite performs as fast as a native OS).
However, with the introduction of hardware virtualization, a single CPU can act if it were several CPUs running in parallel, allowing the system to run several operating systems at the same time. In theory hardware virtualization should be more efficient than software virtualization.
Software such as Xen, VMWare and Virtual PC support hardware virtualization. Xen is a little different than programs such as VMWare and Virtual PC that run on top of a conventional OS in that it uses a thin software layer known as a hypervisor (basically a virtualization-enabled kernel) that is inserted between the server’s hardware and the virtualized operating system(s), so there's not really an underlying OS as such like Windows. Xen is very popular with hosting companies that want to host multiple virtual servers on a single hardware server.
Also, I believe if you don't enable hardware virtualization in your bios, on a C2D system you would only see a single core processor on your virtual machine as the virtualization would be performed in software."

Az Ubuntut egyébként valamikor nyáron vagy amikor kicsit több időm lesz, mindenképp ki akarom próbálni, mert nagyon érdekel. (Meg ha már tanulom a szakmát, akkor alaposan bővítenem kell a tudásomat, mert igencsak van még mit bepótolni... :B)

Sk8erPeter

(#24177) Sk8erPeter válasza Csabee. (#24175) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Akkor nem tudom, hogy gondoltad, na mindegy. :D :R

Sk8erPeter

(#24178) Sk8erPeter válasza vmaxter (#24174) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Amikor telepíted a GetDataBack-et, akkor még lehetőleg ne is dugd rá a gépre az IDE vinyót, nehogy véletlenül bármilyen írási műveletet végezz rajta (pl. véletlenül elnézed, és oda telepíted a progit :DDD) Csak regisztrált verzió állítja vissza az adataidat, a demo verzióval csak láthatod, hogy esetleg ott van az adat, de nem állítja vissza!
Telepítés után rákötheted az IDE vinyót, és boot után egyből indítsd a GetDataBack-et, és küldd rá a vinyóra. Remélem sikerrel jársz!

Sk8erPeter

(#24179) vmaxter válasza Sk8erPeter (#24178) üzenetére


vmaxter
tag

köszi a tanácsot, remélem én is, hogy sikerülni fog?
A hirens boot cd-n található recovery progik erre miért nem képesek?

(#24180) Steelmanus válasza vmaxter (#24179) üzenetére


Steelmanus
addikt

Azert ha mar kesz leszel a SATA vincsivel es az uj oprendszerrel mar minden kesz, eloszor javaslok Neked egy egyszerubb megoldast a neve Recuva Kep: cak azert hogy felterkepezhesd hogy van e meg eselyed, a GetDataBack mindig a vegso megoldas. Ez a progi semmit nem ir a 80-as vinyora azert hasznalom mert nincs kukam a gepen levagyon tiltva es eltuntetve, mert igy hamar megtanulja az ember hogy a Del gomb olyan mint egy raketa inditogombja :)

(#24181) Sk8erPeter válasza vmaxter (#24179) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Elvileg van olyan, ami működik: [link]

Sk8erPeter

(#24182) vmaxter válasza Steelmanus (#24180) üzenetére


vmaxter
tag

jó, köszi

látom tud magyarul?

ez gondolom megmutatja hogy mi van a lemezen, de visszaállítani nem tud...

(#24183) Steelmanus válasza Sk8erPeter (#24176) üzenetére


Steelmanus
addikt

Ehhez meg hozzatennem hogy az AMD mar vagy 4 eve kb beleepiti a proceszoraiba ezt a funkciot az Intel kb 1,5 eve tehat van olyan sorozat amelyik meg nem tamogatja meg akkor sem amikor mar a lap tamogatna. Ugyanis nemcsak a laptol hanem a procitol is fugg a dolog. Sajnos nem tettem el a linket de a regebbi ketmagos Intel procikbol hianyzik ezen funkcio tamogatasa valahol ra lehet keresni arra emlekszem hogy tablazatba volt foglalva. Amugy ezert is kerult tobbek kozott az AMD prociba a memoriavezerlo is, amit ma mar az orias is kovet, ha jol emlekszem az elso es masodik steppinges kezdeti ketmagosak meg nem voltak felkeszitve foleg azok nem amikbe csak egymas melle volt drotozva a ket mag.
A maiakkal mar nincs ilyen gond az Intel reszerol az AMD reszerol pedig mar regen nem.
Ha jol emlekszem akkor a W7 leoltesi oldalan is volt valami info azert csinaltak gondolom ugy hogy kulon letoltheto, mert elotte felterkepezik a gepedet es ha alkalmas biztos le is tolti, de csak a harom legdragabb valtozat tudja majd hasznalni meg +proci meg + lap, menjenek a fenebe. Pedig eletemben eloszor kuldtem hibajelzest az MS-nek amit meg is koszontek, mert rajottek hogy az emberek akarnak segiteni ha kerik oket es nem lopkodjak az konfig adatait.

[ Szerkesztve ]

(#24184) Steelmanus válasza vmaxter (#24182) üzenetére


Steelmanus
addikt

A Piriform csinalja az aki a CCleanert is.

(#24185) volvoguy


volvoguy
addikt

lehet hogy én vagyok a hülye, de ha egyszer a Windows Xp tartalmaz rendszermentő és visszaállító alkalmazást, akkor mi szükség van olyan extra, fizetős progikra mint az Acronis True Image vagy a Norton Ghost....jó nyílván ezek a programok mást is tudnak, nem csak Backup Restore-t....de hát ez a fő profiljuk....

...hacsak nem az van, hogy ami az XP-ben van az nem megbízható, vagy nem profi....vagy nem véd a vírusoktól vagy mittomén...

Asus P8H67, Core i3 2120 (3,3Ghz), RAM 2x4GB 1333Mhz, Sapphire HD6850 1GB, 500GB Seagate Sata3, Sharkoon Vaya + BenQ G2020HD 20" - Nexus S 4.0.3

(#24186) Sk8erPeter válasza Steelmanus (#24180) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

"a GetDataBack mindig a vegso megoldas"
Miért végső megoldás? Teljesen veszélytelen, és annyira nem lassú, hogy ne lehessen kivárni, főleg, ha valaki az adatait félti. Egyébként meg lehet, hogy más algoritmussal dolgozik, mint a Recuva, lehet, hogy hatékonyabb, lehet, hogy nem, inkább mindkettőt érdemes megpróbálni, nem a GDB a végső, hanem inkább az első. :D

Egy dolgot kérhetek? Tudnád inkább így, közvetlenül linkelni a képeket? Túl sokáig tart, amíg a kepfeltolto.hu-ra jellemző felesleges reklámokat, bannereket, színeket betölti a böngésző, amik csak amúgy is zavarják a képet és a lényeget. Ha nem gond. Remélem ezt nem veszed "beszólásnak", ez csupán egy ártalmatlan kérés. ;)

(#24183): értem. ;)

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#24187) Sk8erPeter válasza volvoguy (#24185) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Ezért mondtam, hogy a Rendszer-visszaállítás közel sem ugyanaz, mint a ghostolás (már van egy ilyen új magyar ige, tudtad? :DDD :DDD Már ez is beépülni látszik a szakzsargonba. :D).
A Norton Ghost (vagy Acronis True Image) bootverziója nem kötődik operációs rendszerhez, és MINDENT egy az egyben lement és visszaállít, ami az adott lemezen/partíción volt, és mindezt EGYETLEN képfájlba menti. A Rendszer-visszaállítás aligha hasonlítható ehhez, egy alapvetően más szolgáltatás - erről a MS oldalán vagy a Súgóban találhatsz bővebb infókat...
Röviden összefoglalva MS honlapról:
"A Rendszer-visszaállítás segédprogram „pillanatfelvételt” készít a legfontosabb rendszerfájlokról és néhány programfájlról, majd ezen adatokat visszaállítási pontként tárolja. E visszaállítási pontok segítségével visszaállíthatja a Windows XP rendszer egy korábbi állapotát."
A lényeget kiemeltem, te hiába készítesz Rendszer-visszaállítási pontot, az nem fogja eltárolni az összes programodat, adataidat, beállításaidat, stb., csak azokat, ami a félkövér részben található.
A Ghost (v. ATI) boot-módban is működik. FELÜLÍRJA az adott partíció tartalmát, ha pl. visszaállításra kerül sor, azzal, ami a képfájlban elhelyezkedik. A Rendszer-visszaállítás nem ír mindent felül.

A Rendszer-visszaállítási pontok ott terpeszkednek a System Volume Information mappában, sokszor igen sok helyet foglalva.
Én azért sem használom, mert
1. már megszívtam az adatvesztéssel, ami könnyen végleges is lehet - tehát esetleg nem állítható vissza olyan segédprogramokkal, mint a GetDataBack
2. rengeteg helyet foglal feleslegesen
3. csak plusz egy szolgáltatás, ami lassítja a gépet
4. ha igazán komoly probléma merül fel, akkor sokszor a Rendszer-visszaállítás sem segít, vagy megoldható másképpen is. Ha kevésbé komoly a gond, akkor meg végképp megoldható anélkül.
A Rendszer-visszaállítás igazán súlyos hiba esetén nem is használható, ha pl. már a csökkentett mód sem indul el, akkor tök feleslegesen volt tele a géped Rendszer-visszaállítási pontokkal.

Most elsőre ennyi különbség jutott eszembe.
Persze senkit nem akarok lebeszélni a használatáról, de azért érdemes ezeket is megfontolni, ezek kontraérvek, amik miatt én úgy gondolom, hogy sz@rt se ér. :D De persze sokaknak akár jól is jöhet, pl. akik esetleg nem tudják, hova nyúljanak probléma esetén, vagy akik gyors megoldást szeretnének a problémájukra, nem akarnak tökölni annak (esetleg célszerűbb) megoldásával, vagy esetleg tesztelgetnek, és még sorolhatnám...

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#24188) volvoguy válasza Sk8erPeter (#24187) üzenetére


volvoguy
addikt

értem és köszönöm a kimerítő választ :C - egyébiránt azon 5-6 év alatt, amióta XP-t haswználok még én sem próbáltam a Rendszer visszaállítást...de ahogy akkor írtad, nem ez az a program, amit én keresek....ez esetben viszont feleslegesen fut, és akkor már csak az a kérdésem, hogy ha kikapcsolom, akkor ugye valamit gyorsul a gépem, meg a HDD-m sem lesz tele ilyen elmentett visszaállítási pontokkal ugye?

Asus P8H67, Core i3 2120 (3,3Ghz), RAM 2x4GB 1333Mhz, Sapphire HD6850 1GB, 500GB Seagate Sata3, Sharkoon Vaya + BenQ G2020HD 20" - Nexus S 4.0.3

(#24189) Steelmanus válasza Sk8erPeter (#24186) üzenetére


Steelmanus
addikt

En nem is azert mondtam hogy ne hasznalja a Get-et, mert az valoban sokkal jobb mint a tobbi, nekem is megvan csak meg nem kellett hasznalnom csupan informalisan mar akkor lathatja hogy jo-e az amit keres es egy 60Gb-ot parperc alatt vegignez. Van nekem kulon csak kepekre specializalt visszaallitom is Pc Inspector, szoval felvagyok fegyverkezve.
Egyszer veletlenul letoroltem az Install nevu mappamat 6 Gb abban vannak az osszes progik amiket hasznalhatok vagy kerik tolem de mar abban a pillanatban lattam hogy toroltem irany a Recuva. Termesztesen visszajott mert addig nem csinaltam semmit a D:-n.Erre attettem az E:-re es direkt letoroltem, es Get-el estem neki, karcos, tehat visszaallit, tobb mint 5 orat molyolt vele, de az is hibatlanul visszaallitotta.
Lenyegeben en nem is akarom hasznalni a kepfeltoltot, de sehogy nem sikerul ugy ide a PH-ra feltennem a kepet, hogy az ne az egesz oldalt elfoglalja, hanem egy masik ablakban nyiljon meg. Valamit elrontok, az biztos. Vegul egy link amirol beszelgettunk, termeszetsen Indexes csak a USite rol van linkelve. Link:

(#24190) Sk8erPeter válasza Steelmanus (#24189) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

"Get-el estem neki, karcos, tehat visszaallit"
Karcos? Ezt hogy érted? :D Hogy regisztrált?
"tobb mint 5 orat molyolt vele, de az is hibatlanul visszaallitotta."
5 órát? :Y Nekem a terrabájtos vinyómat végignézni pár perc alatt! :Y (lemérem ha érdekel) Ezért is furcsa, hogy ennyit tökörészett nálad!

"Lenyegeben en nem is akarom hasznalni a kepfeltoltot, de sehogy nem sikerul ugy ide a PH-ra feltennem a kepet, hogy az ne az egesz oldalt elfoglalja, hanem egy masik ablakban nyiljon meg. Valamit elrontok, az biztos"
A képbeillesztést így csinálod: [link]? A linkelt hsz.-ben látható, hogy nagy kép feltöltése esetén keletkezik egy akarmi.thumb.jpg, ez a kicsinyített verziója a képnek, amit automatikusan elkészít nagy kép feltöltése esetén!
A legegyszerűbb megoldás, ha simán a Beillesztés gombot nyomod meg ott, ahova a képet beilleszteni szeretnéd.

(#24188) suti_88:
Az újabb gépeknél nem biztos, hogy észreveszed a változást, mert ez tulajdonképpen nem terheli folyamatosan a gépet, de mégis bootolásnál plusz egy olyan szolgáltatás, amit be kell töltenie.
A "System Volume Information" könyvtár tartalmát saját tulajdonba vétel után törölheted.
Ha kikapcsoltad a szolgáltatást, akkor többet nem rakja tele ezt a könyvtárat.
(Win+Pause (Rendszertulajdonságok) - A rendszer visszaállítása fül - "A rendszer-visszaállítás kikapcsolása az összes meghajtón" elé pipa.)

Amúgy el tudom küldeni priviben a Norton Ghost bootolós verzióját, ha kell (3 MB).

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#24191) Steelmanus válasza Sk8erPeter (#24190) üzenetére


Steelmanus
addikt

Akkor en valamit elrontottam, nem baj, felteszem mert ha Neked ilyen gyors akkor azt meg kell tanulni :) Koszonom a segitseget a kepekkel kapcsolatban, mert en mindig linkkent tettem be akkor az volt a hiba, megkeresem a probalkozasok topicjat mert van ilyen is valahol, es gyakorlatozok, koszi megegyszer.

(#24192) Sk8erPeter válasza Steelmanus (#24191) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Nincs mit! :R Igen, van ilyen topic, itt található: [link] Itt szabadon lehet garázdálkodni. ;)
Tényleg gyorsan megy a dolog, maga a feltöltés is egész gyors. Az a jó, hogy ha nagy képet töltesz fel, amihez készül miniatűr is, és a "Beillesztés" gombot használod, akkor automatikusan beilleszti a nagy képre való hivatkozást is.

Sk8erPeter

(#24193) oldbrother


oldbrother
csendes tag

Help! Help!

Minden ötletet segitséget szivesen fogadok, a gutaütés határán.

Hibajelenség:

Bootoláskor a Windows logo alatt futó 3-3 kékszinű pontocska balról-jobbra vonulása "végtelenitve van", vagyis a bootolás itt kiakad. Semmiféle hibajelzés nincs. CSÖKKENTETT MÓDBAN ELINDUL.

Előzmény:

Web-ről videoklip letöltés közben lefagyás.

HW: Fujitsu/Siemens Amilo PI 1505. Op. rendszer: Windows XP Home Edition SP2, magyar verzió.

Javitási kisérletek (csökkentett módban):

1) Setup átnézése: látszólag jó.
2) Rendszer visszaállitás: nem működik.
3) msconfig futtatása: Általános fül/Inditási beállitásokHibakeresési inditás (csak alapvető illesztőprogramok és szolgáltatások beállitása): hatástalan.
4) Virusirtási kisérlet: mindenféle virusirtási kisérlet (NOD32, AVG, AVAST) során a scannelés a Windows/System32 folder valamely fájljánál lefagy. Soha nem ugyanott, mindig máshol.

Javitási kisérlet telepitő/visszaállitó lemezről (CD) bootolással:

- A Windows telepitéséhez nyomja le az Enter billentyűt: ENTER
- Licencszerződés: F8 (elfogadva)
- A kijelölt Windows XP helyreállitásához nyomja meg a J billentyűt: J
- A Windows frissitéséhez nyomja le az Enter billentyűt: ENTER

A folyamat elindul, a képernyő alján "A telepitő mappákat vizsgál ..." közlemény. A folyamat itt megáll, a frissités nem folytatódik.

Megjegyzés: A gépen számos alkalmazói program és dokumentum található, amelyeket megfelelő hely hiányában nem lehet menteni. Újratelepités helyett létfontosságú lenne a felélesztés.

Help! Help! Előre is köszönet az ötletekért.

(#24194) oldbrother


oldbrother
csendes tag

Help! Help!

Minden ötletet segitséget szivesen fogadok, a gutaütés határán.

Hibajelenség:

Bootoláskor a Windows logo alatt futó 3-3 kékszinű pontocska balról-jobbra vonulása "végtelenitve van", vagyis a bootolás itt kiakad. Semmiféle hibajelzés nincs. CSÖKKENTETT MÓDBAN ELINDUL.

Előzmény:

Web-ről videoklip letöltés közben lefagyás.

HW: Fujitsu/Siemens Amilo PI 1505. Op. rendszer: Windows XP Home Edition SP2, magyar verzió.

Javitási kisérletek (csökkentett módban):

1) Setup átnézése: látszólag jó.
2) Rendszer visszaállitás: nem működik.
3) msconfig futtatása: Általános fül/Inditási beállitásokHibakeresési inditás (csak alapvető illesztőprogramok és szolgáltatások beállitása): hatástalan.
4) Virusirtási kisérlet: mindenféle virusirtási kisérlet (NOD32, AVG, AVAST) során a scannelés a Windows/System32 folder valamely fájljánál lefagy. Soha nem ugyanott, mindig máshol.

Javitási kisérlet telepitő/visszaállitó lemezről (CD) bootolással:

- A Windows telepitéséhez nyomja le az Enter billentyűt: ENTER
- Licencszerződés: F8 (elfogadva)
- A kijelölt Windows XP helyreállitásához nyomja meg a J billentyűt: J
- A Windows frissitéséhez nyomja le az Enter billentyűt: ENTER

A folyamat elindul, a képernyő alján "A telepitő mappákat vizsgál ..." közlemény. A folyamat itt megáll, a frissités nem folytatódik.

Megjegyzés: A gépen számos alkalmazói program és dokumentum található, amelyeket megfelelő hely hiányában nem lehet menteni. Újratelepités helyett létfontosságú lenne a felélesztés.

Help! Help! Előre is köszönet az ötletekért.

(#24195) joe2005 válasza oldbrother (#24194) üzenetére


joe2005
senior tag

javítókonzolban chkdsk /p v. rendszerbe lépve chkdsk /f
érdemes lefuttatni.

Mentést feltétlenül készíts a fontos fájlokról.
Live cd-k: ubcd, hiren boot cd biztos segíthet.
Le lehet menteni penre, dvd-re ki lehet írni, kölcsön vinyó stb.

"Have you tried turning it off and on again?"

(#24196) csyo


csyo
senior tag

Sziasztok!

Windows XP Winter Edition.

volt ilyen valaha.

Ennek van é frissebb verziója? Ki mit tud róla?

Legyen szép a napod!

(#24197) Lenry válasza csyo (#24196) üzenetére


Lenry
félisten

ez egy összegányolt warezos valami, amit nem érdemes használni.
hogy van-é újabb verziója, azt attól kérdezd, aki összerakta

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#24198) csyo válasza Lenry (#24197) üzenetére


csyo
senior tag

miért nem érdemes?

Amugy nem tudom mi az a warez.

Valami letöltős, azt tudom, de mit jelent?

Legyen szép a napod!

(#24199) Lenry válasza csyo (#24198) üzenetére


Lenry
félisten

azért nem érdemes, mert eléggé módosítva van ahhoz, hogy ne legyen megbízhatóan stabil és tele van megmagyarázhatatlan hülye hibákkal
(én is használtam: nálam pl nem lehetett daemon-toolst meg nvidia drivert frissíteni)

olyan nincs, hogy nem hallottál még a warezről, de kiindulásként két link:
warez cikk a wikipédiáról
prohardver alapelvek

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#24200) Sk8erPeter válasza joe2005 (#24195) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

chkdsk /p mire jó?
"The CHKDSK /P command is diagnostic only...it performs and exhuastive check of the drive, but does not make any changes to the drive. In otherwords, it doesn't fix anything.
Now, on the other hand, the CHKDSK /P /R will locate bad sectors and recover readable information."
([link])

Akkor már ami tényleg hatásos, az a chkdsk /f /r

Sk8erPeter

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows XP (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.