Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) janeszgol


janeszgol
félisten

Őszinte leszek nekem tetszik a telefon. Ha ennyit szánnék egy telefonra, biztosan számításba venném. Pláne az iPhone-ok drágulása után. (Exynosos Samsung nem kell.)
Jó a fő-, és előlapi kamera is, nekem tetszik a színkezelése, részletes a kép.

[ Szerkesztve ]

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#2) hyperspace


hyperspace
őstag

Szánalmas, hogy nem tudják megugrani ki tudja hány éve, hogy ne melegedjen túl a telefon, amit ők fejlesztenek.

ha azt mondom neked van igazad, nekem van igazam... :)

(#3) Szabi® válasza janeszgol (#1) üzenetére


Szabi®
addikt

Én is azt néztem, szép képeket lő, +120hz, Oled, brutál akku, 128gb flash, ennyi pénzért nem rossz választás. Főleg ha abból indulunk ki, mit ad a konkurencia 400-ért ...

(#4) consono


consono
nagyúr

Tetszik, kellene. De azt hiszem az iPhone 12 Mini még pár évig kiszolgál...

"In God we trust. All others must bring data"

(#5) DrDoktor


DrDoktor
tag

A telefon szép.A kamera és az árazás lehangoló. Szerintem egy fel ennyibe kerülő realme vagy Nothing 1 egál sőt jobb fényképeket lő.

[ Szerkesztve ]

A szerelem az szerelem ahogyan a propaganda is propaganda ukrán és orosz oldalon is!

(#6) opr válasza janeszgol (#1) üzenetére


opr
veterán

Szinten, nagyon tetszik, nagyon jo csomag lett ez szerintem. Az aran nem erdemes fennakadni, egyreszt mert most jar hozza a szokasos fules, amit 50-60k korul egy nap alatt el lehet passzolni, masreszt meg a sony-nal szokasos dolog az, hogy par honap mulva sokkal olcsobban meg lehet venni normalis, nem szurkeimportos helyrol is.
Pl most £650-ert, tehat ~300k koruli aron lehet megvenni az 5 III 256GB verziojat ebay-rol ujonnan, garival, igy 2p kereses utan.

Szoval aki kicsit turelmes, az teljesen ertelmes aron tud venni egy nagyon sokoldalu, nagyon jo keszuleket szerintem.

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#7) janeszgol válasza DrDoktor (#5) üzenetére


janeszgol
félisten

A Nothing 1 valóban jobb lehet kamerában (elég jó az a telefon ebben), bár ez ugye nem egyértelmű, mivel a Sony részletesebb beállításokat kínál, plusz nincs tele a Nothingon.
Ja és nincs rajta jack, a hangminőség szintén a Sony oldalán van. Nos és a teljesítmény. Az SD778G az az SD845 és SD855 között van.

Őszinte leszek inkább ezt venném meg hitelbe, mint a Nothingot egyben kifizetve.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#8) bali


bali
tag

2 év főverzió frissítés ? Ez így nagyon harmatos, futottak kategória...A Samsung 3 vagy 4 év főverzió frissítést ígér és meg is adja még egy A53-as készüléknél is, ami 189000 ezer forint. Ez elég lenne 2014-ben, de nem 22-ben. A Sonynak mindig sikerül valamivel elszúrnia és ez a széria kb 10 éve tart.. :W :W :W

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Watch Active 2

(#9) DrDoktor válasza janeszgol (#7) üzenetére


DrDoktor
tag

Érted te is Nyilván a telét nem hasonlítottam a neml étező teléhez.. :D
Amúgy a nothing sima szenzor zoomban is jobb ..Szerintem
"SD778G az az SD845 és SD855 "
Mindenapokra ?Átlag felhasználónak ? Nincs különbség vagy észrevehetetlen!
Benchmark huszároknak? Egyértelműen van.De számít a véleményük?

"Őszinte leszek inkább ezt venném meg hitelbe, mint a Nothingot egyben kifizetve."
Ehhez mindenképpen őszintén gratulálni tudok a mosolygó bajuszom alatt . ;] :R
Én ennél ravaszabb lennék.
Én azért kipróbálnám mindkét készüléket mert nagy néha a berögződött gondolatok miatti koppanás.

[ Szerkesztve ]

A szerelem az szerelem ahogyan a propaganda is propaganda ukrán és orosz oldalon is!

(#10) janeszgol válasza bali (#8) üzenetére


janeszgol
félisten

Hogy egy kis negatívumot mondjak én is (nálam a 2 főverzió ok, nem a főverzió száma számít, hanem hogy milyen gyorsan adják ki - lásd Samsung öt körös hülyesége az S22-vel, mire kijön év vége lesz) azokat. De ami nekem szemet szúrt:

"A Sony szerint az adaptív töltéssel az akkumulátor az első használattól számított három évig megőrzi eredeti kapacitásának 80%-át..."
Ezt bármelyik telefon tudja, ha jó minőségű akku van benne és nem selejt.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#11) roli543


roli543
őstag

Külsőre még mindig állati dögös :R

Apple iPhone 13 mini + Watch SE 44 mm / iPad 2017 & Airpods Pro

(#12) bali válasza janeszgol (#10) üzenetére


bali
tag

Igenis számít a főverzió, mert általában új funkciókat hoz és én nem esek kétségbe, ha 1 vagy 2 hónappal később kapom meg. Inkább később, mint hamar kiküldjék és tiszta bug legyen, mint a Oneplus-ok-nál.Nekem a Note 20 Ultra a harmadikat kapja idén, és én meg vagyok elégedve. A két főverzió egy nagy nulla 400 ezerért.

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Watch Active 2

(#13) dajkapeter


dajkapeter
senior tag

Hát, nagyon vártam. De úgy látom ebből igen-igen pixel 7 lesz az alza-tól, vagy ennyi pénzért 7 pro. Ez nagyon meredek ár lett, még ha ennyire erősss is a forint. :)

Ha írásommal megsértettelek akkor annak valószínűleg nem én vagyok az oka....

(#14) FireKeeper válasza janeszgol (#10) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

nyilván, ésszerű töltési szokások mellett. de szerintem ők a worst case eseteket (minden este töltőn hagyod a telót töltési korlát nélkül) is beleszámítják, náluk meg a battery-care állapotot veszik alapul.

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#15) Silenzio


Silenzio
addikt

A Budagyöngyés Venice-es videónál miért villognak a lámpák? Nem opció az 1/50-es záridő?
"Mivel profi képkészítési lehetőségeket ad a Sony is szoftvereivel, opció a nyers mentés, így kipróbáltam a MotionCam nevű szoftvert is, ez rögzíteni és fotózni hiba nélkül tudott az Xperia 5 IV-gyel, de a videó kirenderelése háromból háromszor omlott össze."

Ez meg csodás.

https://pte3d.hu - 3D nyomtatás, 3D szkennelés, anyagvizsgálat, VR

(#16) #32277248 válasza Silenzio (#15) üzenetére


#32277248
törölt tag

Mert valami óccó szar lámpák vannak ott felszerelve amik 100hz-en vibrálnak, nem tudsz vele mit kezdeni. A szemed nem veszi észre de egy telefon kamerája igen, ez nem a készülék hibája, szerintem.

(#17) Hallosz


Hallosz
senior tag

SMS "A Google-féle Messages az alapértelmezett SMS-program, s az RCS alapú üzenetküldés ment is, SMS/MMS"
Pont ez volt a probléma, csak az RCS üzeneteke mente jöttek. Nem szabad beállítani.
Magam is jártam így a saját Telekom kártyámmal :R

Mert lakni, muszáj.

(#18) viragdani01 válasza Hallosz (#17) üzenetére


viragdani01
HÁZIGAZDA

Köszi, kiegészítem a cikket ezzel. Próbáltam kikapcsolni az RCS-t egyébként, de az sem orvosolta a problémát. :F :(

Kérlek, ha hibát látsz egy cikkben, ha bármilyen észrevételed van, írj PÜ-t, mert arról egyből kapok értesítést! Köszi!

(#19) Hallosz válasza viragdani01 (#18) üzenetére


Hallosz
senior tag

Az alapértelmezett Google féle SMS app a "bűnös" Samunál nem a három csíkos, hanem a három pöttyös app volt a jó megoldás erre a problémára. A Sony-nál nincs választási lehetőség? Próba szerencse :R

Mert lakni, muszáj.

(#20) leslien


leslien
nagyúr

nagyon rendben a X5 IV.... többek között a kijelző sem hozza szégyenbe a nagy tesót (X1 IV)...

itt egy Oppo Find X3 pro az ellenfél aminek elég jónak mondható a kijelzője...

[ Szerkesztve ]

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#21) Curtain


Curtain
senior tag

A 8 gen 1 nem samsung node-on készült? A 8+ gen 1 a tsmc ha jól tudom.

"Ne legyetek bátortalanok, bátorak legyetek!”

(#22) viragdani01 válasza Curtain (#21) üzenetére


viragdani01
HÁZIGAZDA

Igen, ez van a cikkben is (már :B ). Köszi. :R

Kérlek, ha hibát látsz egy cikkben, ha bármilyen észrevételed van, írj PÜ-t, mert arról egyből kapok értesítést! Köszi!

(#23) viragdani01 válasza Hallosz (#19) üzenetére


viragdani01
HÁZIGAZDA

A Google-féle van előre telepítve csak Sony-n (és a gyári alkalmazásokat próbáljuk előnyben részesíteni tesztnél, azért is írtam bele az anyagba, hiába, hogy a Playből lehet leszedni mást is).

Kérlek, ha hibát látsz egy cikkben, ha bármilyen észrevételed van, írj PÜ-t, mert arról egyből kapok értesítést! Köszi!

(#24) Toltotollkin


Toltotollkin
junior tag

Ez éri meg jobban vagy az új Pixel?

Mindenki a saját baklövéseit nevezi tapasztalatnak. Oscar Wilde

(#25) janeszgol válasza leslien (#20) üzenetére


janeszgol
félisten

Az Oppo eleg sargas. Gondolom normal szinpaletta van beallitva, nem élénk.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#26) joey04


joey04
titán

Sajnos ez sem versenyképes ajánlat ..

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#27) leslien válasza janeszgol (#25) üzenetére


leslien
nagyúr

élénk van beállítva...

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#28) doooo válasza janeszgol (#10) üzenetére


doooo
veterán

Az öt körös hülyeség azért van, hogy ne legyen bughalmaz az új rendszer, amikor kilép a bétából. És egyébként most fog jönni, a hónap végén, ami nagyon nem az év vége. December végére már a 2+ éves szériák (S20/Note20) is megkapják.

(#29) Tewe013 válasza Toltotollkin (#24) üzenetére


Tewe013
őstag

Ez egyáltalán nem éri meg ennyi pénzért.

(#30) Curtain válasza janeszgol (#10) üzenetére


Curtain
senior tag

Hülyeség a béta teszt? Jobb lenne ha kiadnák tele hibával?
Doooo: Szerintem felesleges neki magyarázni. Látszólag fogalma sincs erről.

[ Szerkesztve ]

"Ne legyetek bátortalanok, bátorak legyetek!”

(#31) SkyLine3000


SkyLine3000
addikt

Akkora a spórolás, meg a környezettudatosság, hogy legközelebb már a telefon sem lesz a dobozban, hanem csak egy kis leírás, hogy milyen lenne, ha benn lenne...

(#32) opr válasza Toltotollkin (#24) üzenetére


opr
veterán

Erre a kérdésre nem lehet szakmailag értékelhető módon válaszolni ennyi információból. A kérdés, hogy mennyi minden fontos neked azok közül, amiben ez többet ad, és mennyire. Ha nem tudod erre a kérdésre a választ, akkor az a válasz, hogy az, amelyik olcsóbb.

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#35) Toltotollkin válasza opr (#32) üzenetére


Toltotollkin
junior tag

A Pixelben nagyon tetszik hogy sok évig van rá frissítés. Ez viszont Sony ami azért mégiscsak nagyobb telefonmárka mint a Google.

Mindenki a saját baklövéseit nevezi tapasztalatnak. Oscar Wilde

(#36) Doki42


Doki42
őstag

Nem rossz, de marad az i13 még jó darabig. :K

Iphone 13- samsung galaxy tab s6 lite - Vétkezni emberi dolog, de isteni érzés

(#37) opr válasza Toltotollkin (#35) üzenetére


opr
veterán

Őszintén szólva én pixelből új szériát sose vennék, mindegyikkel mindig van valami kín. Ez a telefon a tesztben viszont rohadtul túl van árazva most, ha nem pont EZ a szolgáltatáskínálat kell neked (kis méret, csúcs hw, nagy akku, jó kamera, jack dugó, dual sim, microsd, értesítési led). Viszont az van, hogy túlárazás ide vagy oda, ha droid kell, nem tudom, mit tudnék ajánlani.
Exynosos Samsungot nem. Merül, mint egy kő, de legalább alig van térerő.
Kínai fost én nem vagyok hajlandó ajánlani. Már csak elvi kérdések miatt sem, de amúgy sem.
Maradt a pixel, amiből sose szabad első szériást venni, meg...
Hát, ja, a sonyk. Iszonyat áron.
Hülye htc igazán megtehette volna, hogy nem öli le önmagát a baromságaival... :W

A mobiltelefon piac meg van menve picit, az a nagy helyzet.
Muszáj a droid? Ha kicsi teló kell és nem ragaszkodsz hozzá, simán lehet, hogy valami iTelefon a válasz számodra.

[ Szerkesztve ]

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#38) Toltotollkin válasza opr (#37) üzenetére


Toltotollkin
junior tag

Apple telefont nem szeretnék nagyon nem tetszik a cég. Kínait sem akarok nem akarom hogy lehalgassanak. Már LG nincs ami kár mert azokat szerettem. Samsungot ha muszály akkor ja de olyat se akarok igazából. Maradt a Sony meg a Google.

De lehet jobb lenne várni hátha lejjebb mennek az árak mert ezek most nagyon drágák.

Mindenki a saját baklövéseit nevezi tapasztalatnak. Oscar Wilde

(#39) leslien válasza Toltotollkin (#35) üzenetére


leslien
nagyúr

ha tetszik ,akkor vedd meg ... egyik sem olcsóbb a másiknak.. erre legalább van itthon garancia.. nálam is maradna ,de sajnos 4k60fps nél nincs stabilizátor...de miért Sony???

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#40) opr válasza Toltotollkin (#38) üzenetére


opr
veterán

Akkor vedd meg ezt, vagy ha más nem, 5 II, illetve 5 III is nagyon jó telefonok (talán vezeték nélküli töltés nincs nekik), és azok már nagyon korrekt áron beszerezhetők pl eBay-ről, bontatlanul, garival. :K

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#41) Ádám16 válasza consono (#4) üzenetére


Ádám16
addikt

Tovább fog az jól muzsikálni, friss szoftverrel, mint ez, nyakamat rá.

(#42) Toltotollkin válasza opr (#40) üzenetére


Toltotollkin
junior tag

köszi

Mindenki a saját baklövéseit nevezi tapasztalatnak. Oscar Wilde

(#43) sfefe válasza Toltotollkin (#38) üzenetére


sfefe
őstag

Hehe.. ez jó duma... Nem akarom, hogy lehallgassanak ezért kínait nem... Google mit csinál... Jó vicc...

Az élet nem igazságos csak jobb a halálnál...

(#44) opr válasza sfefe (#43) üzenetére


opr
veterán

Ha mar mindenkeppen le vagyok hallgatva, En is inkabb a guglinak, almanak, tetszoleges nyugati cegnek engednem meg, hogy lehallgasson, mint akarmelyik random diktaturanak, akinek konkretan az az erdeke, hogy ahol elek, az minel lejjebb csusszon. :U

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#45) FireKeeper válasza opr (#44) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

nekem is ezért lett végül sony, csak a csóróságból kifolyólag 10 IV. de amúgy az 5 széria tűnik a legjobbnak ár/érték szempontjából, már ha a sonynál lehet egyáltalán olyasmiről beszélni.

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#46) opr válasza FireKeeper (#45) üzenetére


opr
veterán

Igen, gyakorlatilag az van, hogy amig a Samu nem valt vegre a hulye Exynos-rol, addig tudatos (es tajekozott ES erkolcsileg vagy mashogy finnyas - mint pl Te meg En) vasarlonak kicsit olyan, mintha a sony egyedul lenne a piacon, nem nagyon van konkurenciaja, ugyhogy ugy araz, ahogy akar. A tomeget meg ez, meg azok az extra ertekek, amiket ad ugyse erdekelte soha, szoval a tomegnek marad az iPhone-Samsung-kinai haromszog.

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#47) Bog válasza opr (#37) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

ASUS. Csak hogy ne felejtsük el, hogy tökre léteznek :D
(Amúgy a Nokia is, de ők nem mennek középkategória fölé, a Motorola pedig tök király, de nálad a kínaisága miatt kihullik.)

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#48) opr válasza Bog (#47) üzenetére


opr
veterán

ASUS az nem kinai?

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#49) UnA válasza opr (#48) üzenetére


UnA
Korrektor

Tajvan ;)

(#50) opr válasza UnA (#49) üzenetére


opr
veterán

Oh! Hupika, akkor ezt rosszul tudtam. Tajvani ceg johet. Akkor kalapba van az ASUS is. Eddig a tevedesem miatt abszolut nem kovettem oket, szoval fingom nincs, milyen telefonokat csinalnak, mennyire jok/rosszak milyen teren, de innentol figyelni/kovetni fogom oket is, koszonom. :R

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.