Hirdetés

2024. május 22., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 Archívum II. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#14651) hackeeeee válasza polonic (#14622) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Jha látom, mostmár frissítették februárira, és az a decemberi, menő...

Hét elején még a januárit szedtem le, és abban júniusi driver volt. Gyorsabb? Az nem kérdés, már valami január óta ez az állandó driver... :U

Véleményem szubjektív...

(#14652) Steelmanus válasza Andrewstarr (#14648) üzenetére


Steelmanus
addikt

Ha a DVD iro ATA akkor rakd be az ATA Maxtor vincsi moge mint Slave, lehet kis kellemetlenseggel jar mar a ATA kabel hosszara gondolok vagyis ha kell tedd kozelebb egymashoz a ket ATA-s eszkozt. Igy biztos nem kavarhat be a SATA-nak.
Egy probat mindenkeppen javaslok.

Sub-ZeRo : Neked lehet hogy a lapok kulonbsege vagy a BIOS stb. miatt rendben mennek a dolgok elvileg mennie is kellene rendesen de latod hogy masnal gondot okozhat.

[ Szerkesztve ]

(#14653) Sickboy25


Sickboy25
addikt

Sziasztok

Van itthon két laptop egy albacomp és egy lenovo G550. Min2-őn Win7 ultimate van. Energiabeállítás és a kapcsolók beállítása mind2- nél ugyan az. Viszont itt jön a probléma. Az albacomp noti egyszerűen nem akar alvó állapotból felkelni. Szépen elalszik, majd felakarom ébreszteni, de sajnos csak a ventiket pörgeti fel, de a kép nem jön vissza. Ez a hiba mitől lehet?

Köszi

‎"Az élet olyan, mint az ásás. Néha hátráltat egy- két gyökér, de annak jól odab*szol ásóval, azt’ haladsz tovább!"X360 gamertag: sickboyhun

(#14654) matthew95(2)


matthew95(2)
senior tag

Helló! Nem tudjátok, hogy miért van az, hogy hirtelen 2,31Gb szabad hely maradt a rendszer partíción? Egész eddig 8Gb körül volt! CCCleaner már nem talál semmi nagyobb dolgot! Az pl. normális, hogy a Temp mappa a Windows-ban 5,5Gb?

(#14655) polonic válasza matthew95(2) (#14654) üzenetére


polonic
félisten

Helo!
Nyugodtan töröld ki a tartalmát. Ideiglenes fájlok vannak benne.

(#14653) Sickboy25

Szia!
Chipset drivert és vga drivert frissíts. Hátha. . .

[ Szerkesztve ]

(#14656) sfdrakex válasza matthew95(2) (#14654) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Tempbe kukk bele mi van benne de azt törölheted is akár, illetve hibernálás és rendszer visszaállitás be van e kapcsolva?

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#14657) matthew95(2) válasza sfdrakex (#14656) üzenetére


matthew95(2)
senior tag

Temp: NODAC58.tmp <-- 5,5Gb-os fájl! Fúú, azt elfelejtettem, hogy hol is találom:S Segítenél egy picit?

(#14658) Dajkusz válasza apollo12 (#14627) üzenetére


Dajkusz
tag

Ha a kérdést úgy érted, hogy a gép elbírná-e a windows 7-et akkor a válasz igen.
Tapasztalatból mondom.

[ Szerkesztve ]

(#14659) Fecogame


Fecogame
veterán

Üdv!

Van itt 1 óriási gond:

Win7 alatt nincs hang reinstall után, pedig előtte is Win7 volt, és a hangkártya is ugyanaz. Valami régi Creative CT hangkártya, de a típusát nem tudom, és a gépet sem lehet szétszedni. Hol találok hozzá drivert?

Kinézetre ilyen a kártya

( a kezdő hsz-ben levő linket megnéztem --> semmi :N )

:R

[ Szerkesztve ]

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#14660) apollo12


apollo12
veterán

akkor veszek még egy 512mb ramot

(#14661) hackeeeee válasza Fecogame (#14659) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

SB128? Ajaj..... Hát nem tudom, update sem szed le hozzá drivert?

Véleményem szubjektív...

(#14662) Fecogame válasza hackeeeee (#14661) üzenetére


Fecogame
veterán

Nem, az is kapásból kiadja, hogy nem található hozzá semmi :(

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#14663) hackeeeee válasza Fecogame (#14662) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Hát nem tom, és most ugyan azt a rendszert tetted fel, és most meg nem ismeri fel?

Véleményem szubjektív...

(#14664) Fecogame válasza hackeeeee (#14663) üzenetére


Fecogame
veterán

Pontosan. Én sem értem... :U

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#14665) hackeeeee válasza Fecogame (#14664) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Hát nem tom, max valami vistás drivert próbálj meg vele megetetni, hátha. Jobb tippem nincs..

Véleményem szubjektív...

(#14666) Kolondrum

Hello! Kell valamiféle driver ahhoz, hogy a win 7 hajlandó legyen emelni a cpu sebességet noti esetén? Nem moccan 6*200-ról! A gyári 11*200 lenne! A prime95-re sem emeli és dög lassú a gép, XP alatt sem kapcsol fel, a linux is döcög. Kerestem drivert de semmi, egyedül a linuxhoz találtam olyat hogy alapból nem támogatja a lefelé kapcsolást, de ez alapból le van kapcsolva. Itt a gép becsomagolva egy európai körútra. :O
Acer extensa 5635Z

[ Szerkesztve ]

(#14667) Sdi válasza Fecogame (#14664) üzenetére


Sdi
addikt

Miért próbálod ezt a kártyát erőltetni, ennél az alaplapi sem lehet sokkal rosszabb.

"Ha az alkohol akadályoz a munkában, hagyd abba a munkát!" /Manuel Scorza/

(#14668) polonic válasza Kolondrum (#14666) üzenetére


polonic
félisten

Biosban nincs véletlenül olyasmi beállítva, hogy állandóan így menjen alacsony órajelen? Láttam már olyan notit, amibe ezt lehetett állítani.

(#14669) Kolondrum válasza polonic (#14668) üzenetére

A biosa nagyon puritán! Leírom mi van benne! Legyen e külön boot lehetőség F12 lenyomásra, AHCI vagy IDE legyen a HDD, mennyi ramot vegyen el a vga-nak, mentés, nem mentés, kilépés. Kb ennyi nem vicc! Mindent kipróbáltam komolyan, de semmi, döcög! A cpu 3.2-őt kap indexben, a korábbi notim 4.8-et és az csak 1.66GHz volt, tehát valami sántít, lassú a gép is érezhetően.

[ Szerkesztve ]

(#14670) Sdi válasza Kolondrum (#14669) üzenetére


Sdi
addikt

Energiagazdálkodási funkciók állítgatása ? Mármint a win-ben.

Acer topikban kérdezősködtél már, előtte más rendszerrel működött rendesen ?

[ Szerkesztve ]

"Ha az alkohol akadályoz a munkában, hagyd abba a munkát!" /Manuel Scorza/

(#14671) Kolondrum válasza Sdi (#14670) üzenetére

Megvolt, tök mindegy mit állítok, mármint a CPU-ra vonatkozó részben, semmi. :(

Próbáltam nyers win7-en semmi, próbáltam külön telepített driverekkel semmi!

[ Szerkesztve ]

(#14672) polonic válasza Kolondrum (#14671) üzenetére


polonic
félisten

Valami különleges driver nem hiányzik? Nézz szét acer oldalán. Lpc driver pl. Vagy valami utility.

[ Szerkesztve ]

(#14673) Kolondrum válasza polonic (#14672) üzenetére

Megvolt, onnan toltam fel mindent! Volt valami ilyen driver, ami után picit átállt az alap energiagazd beállítás pl fényerő, de szintén semmi.

(#14674) hackeeeee válasza Kolondrum (#14673) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Ha szüzi a rendszer, és nem gáz formázni, akkor max nézd meg xp-vel... Hogy ott mi a helyzet. CPU-Z mit mond rá, valós órajelnek ott a 2000mhz?

Véleményem szubjektív...

(#14675) Kolondrum válasza hackeeeee (#14674) üzenetére

Linux, win7, XP megvolt, SZ*R mind alatt! (linux alatt nem tudom, de h késve reagál a katintásra az fix)
CPU-Z: 1197MHz

(#14676) virkir válasza Kolondrum (#14675) üzenetére


virkir
veterán

Próbálj iziben biost frissíteni mert most nyolcadikán adtak ki egy újabbat lehet segít a problémádon.

"Nekem papírom van róla, hogy értek hozzá" by Glenda

(#14677) Clemi válasza Fecogame (#14659) üzenetére


Clemi
veterán

Valami régi Creative CT hangkártya, de a típusát nem tudom, és a gépet sem lehet szétszedni.

Ugye nem azt akarod mondani, hogy az a hangkártya jobb, mint az alaplapi?
Ha valóban az a vasad van, akkor az alaplapon egy ilyen kártya van integrálva:
"High Definition Audio
Experience home theater-quality sound with your PC using High Definition Audio for enhanced multi-channel audio, improved voice and communication input, and multi-streaming capability."

A gép oldala meg be van hegesztve, vagy miért nem lehet szétszedni? Ha ilyen régi kártya van benne biztos nem garis...

(#14678) troly


troly
tag

Sziasztok!

Röviden és tömören.Lassan egy hónapja szenvedek az i7-es konfigommal.A cuccaim között ott van ponosan mim is van.A lényeg az hogy edddig e memoriákkal volt problémám 1866-os kingstonokkal.Sikerült kicseréltetnem Jelenleg corsair van a gépemben.Bios frissitéseket is végeztem az X58-as lapomon.Rengeteget olvastam fórumokat.De még mindig nem jó.
Akár hogyan telepítem a windows 7-et,bármilyen verzióval amióta megvannak az uj ramok elsőre indul a gép pöcre jó de kék halálozik a windows.Kiírja elfogyott a memória százalékosan számol a bal alsó sarokban és ennyi.Olvastam bios frissités memória csere már megvolt. Cserememóriák alatt is csinálta amit a boltbol kaptam kölcsönbe.De semmi.
Valakinek valami ötlet.

Bocs ha sokat írtam.De tanácstalan vagyok a géppel kapcsolatban. :O
Előre is köszönök mindent!!!

"Ha poros a PC, ne mosd ki slaggal !"

(#14679) polonic válasza troly (#14678) üzenetére


polonic
félisten

Szia!

Tuning van? Memóriák milyen sebességen mennek? Hány voltot kapnak?

(#14680) hackeeeee válasza Kolondrum (#14675) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Hát akkor biosupdate, ha az sem segít akkor ha van, akkor gari... :\

Véleményem szubjektív...

(#14681) Morden24 válasza troly (#14678) üzenetére


Morden24
nagyúr

Nem lehet, hogy a memóriák helyett az alaplapi beállítások vagy konkrétan az alaplap a hibás?

Sectumsempra - For Enemies

(#14682) troly válasza Morden24 (#14681) üzenetére


troly
tag

Sziasztok!

Tuning nincsen,XMP profil van belőve.
Sok minden van auto-n de a feszek nem lépik tul a megengedett értéket.
Az alaplapra már én is gondoltam.De még egy hibát találtam volt aki azt irta valahol hogy hálókártya driver rosz.Most felraktam másikat.
Csak az a baj ha rosz is az alaplap mi a baja,mert a boltba mondani kell valamit.és fléke ez a nagykernek is kevés lenne hogy cseréljék.

"Ha poros a PC, ne mosd ki slaggal !"

(#14683) Steelmanus válasza troly (#14678) üzenetére


Steelmanus
addikt

Szia, csak az adatlapodon pont az hianyzik hogy mennyi RAM modul van milyen kapacitassal. A Manual szerint tetted a slottokba a memoriakat?
Javasolnek egy 1033 / 1.5 V-os beallitast CL 7-en.

Akkor proba erejeig titsd az alaplapi halochipeket.

[ Szerkesztve ]

(#14684) Morden24 válasza troly (#14682) üzenetére


Morden24
nagyúr

Próbáld meg egyenként kipróbálni a ram modulokat a slotokban (bocsi, gőzöm nincsen róla, hogy i7 lapnál hogyan kell, de a manual-ban tuti benne van), mert akár az is lehet, hogy X slot rossz, vagy Y modul rossz, vagy Z kombináció rossz.

Fél éven belül nekik kell bizonyítaniuk a termék hibáját, azaz te visszamész és megmondod, hogy mi a gondod, azaz nem működik. Szerencsére ott még ez az ország sem tart, hogy neked kell megcsinálnod a szakértők munkáját.

Az egyébként sokat segítene, ha a "százalék-számolós" kék képernyőn elolvasnád, hogy milyen hibakódot ír ki. Ha túl gyorsan újraindulna, akkor az advanced system settings -> advanced fül -> startup and recovery ablakban vedd ki a pipát az "automatically restart" lehetőség elől, így a "százalékok leszámolása" (egyébként memory dump-ot végez ilyenkor) után nem indul újra, és el tudod szépen olvasni, hogy mi is a baja. Ez sokszor nyomra tud vezetni.

[ Szerkesztve ]

Sectumsempra - For Enemies

(#14685) hackeeeee válasza Morden24 (#14684) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Az a baj, hogy néha jobban jársz (feltéve ha értesz hozzá), hogyha Te megcsinálod a szakértők munkáját, mármint kiteszteled, hogy mi lehet a rossz, és úgy mész vissza az üzletbe. Bár úgyis az jön, hogy nekik is le kell tesztelni, bár akkor is (kicsivel talán) jobb, hogyha céltudatosan megy vissza az ember, hogy ez a sz@r. Merthát, ha csak odamegyünk, akkor közlik, hogy x hét amíg letesztelik, addig meg gép sincs...Aztán néha ez után jön az, hogy náluk jó, de ez már máskérdés... :D (sajna találkoztam már ilyennel, mi meg kb 10 gépben kipróbáltuk a ramot, sz@r volt, a bolt meg visszadobta, hogy bezzeg náluk jó. :D)

Mellesleg lehet megnézném XP alatt is, mert ha xp alatt is sz@rozik, akkor tuti vmi hardvergáz van, szerintem... Memtestet neki, plusz ténylegesen ramokat egyesével is letesztelgetni...

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#14686) bobsys


bobsys
addikt

Microsoft Answers Forum - Windows 7
Microsoft Answers Forum - van itt vista, xp, office, live, mse, windows security

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#14687) hackeeeee válasza bobsys (#14686) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Ez jó, el is mentettem, köszi. :)

Véleményem szubjektív...

(#14688) Morden24 válasza hackeeeee (#14685) üzenetére


Morden24
nagyúr

Az a baj, hogy néha jobban jársz (feltéve ha értesz hozzá), hogyha Te megcsinálod a szakértők munkáját, mármint kiteszteled, hogy mi lehet a rossz, és úgy mész vissza az üzletbe.

Budapesti boltok legtöbbjében (ahol van forgalom) le sem szarják a hibádat, de az biztos, hogy személyesen nem tesztelnek semmit, max a legritkább esetekben. Teljesen őszintén: volt már olyan hibám, ahol visszavittem egy terméket, és ki is cserélték - pár hétre rá meglett az igazi bűnös, aki a hibáért felelt.
Szóval maradjunk annyiban, hogy egy forgalmas bolt nem sokat szarozik ezzel. Kisebb boltok már elképzelhető, hogy máshogy dolgoznak.

Merthát, ha csak odamegyünk, akkor közlik, hogy x hét amíg letesztelik, addig meg gép sincs

Ezt hibától függetlenül tudják csinálni.

bolt meg visszadobta, hogy bezzeg náluk jó.

Ilyenkor kell szakvéleményt kérni. Azt szeretik :K

Mellesleg lehet megnézném XP alatt is, mert ha xp alatt is sz@rozik, akkor tuti vmi hardvergáz van, szerintem...

Ez nem így működik. Ez egy modern hardver. Le van szarva, hogy egy 10 éves oprendszerrel hogyan teljesít, ha egyszer nem arra készült.

[ Szerkesztve ]

Sectumsempra - For Enemies

(#14689) hackeeeee válasza Morden24 (#14688) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Nekem is cseréltek már úgy cuccot, hogy kiderült, hogy nem erről van szó, szal nem is ez itt a lényeg, hanem az, hogy mivel már nincs időhöz kötve a javítás, sokhelyen nem foglalkoznak azzal, hogy neked kéne a gép, majd kész lesz, légy türelmes... Plusz amikor az itthoni egyik legnagyobb bolt megteheti azt, hogy visszaküldi nekem TESZT OK felirattal a 100%-osan hibás terméket, kb ugyanúgy, ahogy én becsomagoltam, akkor miről beszélünk? Ezek után semmin sem lepődök meg..

Ha le van sz@rva ha nem, ha modern ha nem, valami gond akkor is van..Tehát, valamivel rá kell jönni, hogy mi a gond. Ténylegesen ha pl. xp alatt nincs gond (tudom lehet jönni azzal, hogy régebbi meg mittudomén, de sz@r hardvernél az is tud rinyálni elég rendesen), akkor nem kizárt hogy a 7 verzióval van gond. (gondolok itt arra, hogy talán nem eredeti, és a többi, de ha eredeti akkor nem szóltam...) Másik, ezért írtam az én is, hogy tesztelni kéne a hardvereket külön külön is...

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#14690) Morden24 válasza hackeeeee (#14689) üzenetére


Morden24
nagyúr

Ténylegesen ha pl. xp alatt nincs gond (tudom lehet jönni azzal, hogy régebbi meg mittudomén, de sz@r hardvernél az is tud rinyálni elég rendesen), akkor nem kizárt hogy a 7 verzióval van gond.

Ezt én nem értem, de a logikáját sem.
Nem kötözködni akarok, szóval nehogy félreérts, de ez a tanács olyan, mintha azt mondaná valaki, hogy "Túlmelegedik a vga-d Crysis alatt? Akkor próbálj egy kis Doom2-őt, ha az alatt is, akkor tuti hardvergond."

Az XP nem egy tesztprogram. Semmit nem ér azzal, hogy nem fagy XP alatt [a valami], mert nem lesz meg sem a hiba okozója, sem az oka.

gondolok itt arra, hogy talán nem eredeti, és a többi, de ha eredeti akkor nem szóltam...

Ez meg mindenkinek a saját felelőssége. Ha valaki kifizeti az X ezer forintos bevizsgálási díjat meg vár egy hónapot a gépére, mert a Gamer Edisön Win7 bsod-olt a nem mellesleg i7-es konfigján, akkor annak én csak örülni tudok, mert az ilyen az szopjon, sokat és mélytorokkal. Másrészt meg ha nem eredeti, akkor az XP-je mitől az? :D

[ Szerkesztve ]

Sectumsempra - For Enemies

(#14691) hackeeeee válasza Morden24 (#14690) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Itt most meg még ténylegesen nem tudjuk, hogy mi a hiba oka, csak azt tudjuk h vmi nem jó. :B

Ha túlmelegedik a vga, akkor tudod, hogy túlmelegédsől van szó... :D Itt meg csak azt tudjuk, hogy kékhalál vanik, ami ugye elég sokmindentől lehet...

Amúgymeg, mittomén... :D

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#14692) jerry311


jerry311
nagyúr

Hi,

Win7 Media Playerrel lenne egy kis problémám. Mostanában nem telepítettem semmi új CODEC-et vagy bármi más szoftvert, ami ezeket változtatta volna és egyszer csak megszűnt a WMV lejátszás. Az régebben szépen játszott fájlokra közli, hogy nem támogatott formátum vagy nincs CODEC hozzá. Másik gépen ezek lejátszhatók.
Mi a fene baja lehet?

(#14693) Morden24 válasza jerry311 (#14692) üzenetére


Morden24
nagyúr

Telepítsd újra a codec-edet vagy pack-odat.
Egészen biztosan valamilyen program kefélte el a codec-et (nem feltétlenül konkrétan egy codec, amit telepítettél - lehetett másik médialejátszó, valamilyen app ami használ codec-eket, vagy akár egy cleaner progi).

[ Szerkesztve ]

Sectumsempra - For Enemies

(#14694) jerry311 válasza Morden24 (#14693) üzenetére


jerry311
nagyúr

Gondoltam rá, de ebben én nem találtam meg azt a felületet, ami megvolt win XP-ben is.
Ami volt codec pack fent azt már a Vezérlőpult -> Programok telepítése/törlése résznél már leszedtem, restart, újratelepít, de nem segített. Valahol írta az MS, hogy tegyem újra a Media Playert, az is megvolt, de semmi javulás.

Hol van az ablak/menü/akármi, ahol le lehet szedni a codeceket?

(#14695) ready01


ready01
csendes tag

Sziasztok, tapasztalt-e már valaki olyat (windows7 alatt), hogy (Ati 3450-nel) újraindult a gép amikor grafikát használó alkalmazások futottak (pl. benchmark, videó lejátszás)?
Köszi a válaszokat!

[ Szerkesztve ]

(#14696) Morden24 válasza jerry311 (#14694) üzenetére


Morden24
nagyúr

Valaki már kereste azt az ablakot, szerintem nincsen.

Lehet, hogy kézzel ki kéne gyomlálnod regedit-ben a codec pack által hagyott bejegyzéseket, és úgy újrarakni.
Vagy egy gyors rendszervisszaállítás.

(Hogy lehet újrarakni a WMP-t? :F )

Sectumsempra - For Enemies

(#14697) Morden24 válasza ready01 (#14695) üzenetére


Morden24
nagyúr

Tuningolt a gép?

Sectumsempra - For Enemies

(#14698) jerry311 válasza Morden24 (#14696) üzenetére


jerry311
nagyúr

Hát azt úgy lehet újrarakni, hogy letöltöd a Media Player 12-t és telepítéskor a javítás funkciót választod. Nyilván uninstall nincs. :))

(#14699) Morden24 válasza jerry311 (#14698) üzenetére


Morden24
nagyúr

Igen, ezért kérdeztem (először azt hittem, hogy kikapcsolod a Windows Features-ben, aztán meg vissza).
Csak meglepődtem, mert ilyen ajánlást még nem láttam :)

Egyébként bizonyos codec pack-okban ki lehet kapcsolni a belső codec-eket, erre is érdemes lenne ránézned.
Egyéb médiapléjert, videoszerkesztőt stb. nem telepítettél?

Szerkesztés: Te figyi, hol is ajánlották ezt? Mert az MS letöltőközpontban én nem látok WMP12-őt...

[ Szerkesztve ]

Sectumsempra - For Enemies

(#14700) polonic válasza jerry311 (#14698) üzenetére


polonic
félisten

Le lehet tölteni a wmp 12-t? Én úgy tudom csak a 11-est, mivel a 12-es csak a win7-en van, abba meg ugye benne van, ezért is nincs külön telepítő.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 Archívum II. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.