Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 11:57:24

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#77101) ubbconfig válasza anglergab (#77098) üzenetére


ubbconfig
aktív tag

Meglepő módon a hardvere sem gyenge, korábban (még DIGI előfizetőként) routert kellett váltanom, mert a kis tp-link nem bírta a sok kapcsolatot, pláne torrentnél. A CB-nél még sosem fordult elő fagyás, leakadás, pedig hétvégente nem ritka a 8-10 eszköz párhuzamos használata a lakásban (4 fős család, mobil, tablet, konzol, okostv, laptop stb.).

(#77102) anglergab válasza ubbconfig (#77101) üzenetére


anglergab
addikt

Igy van.
Konkretan erosebb a CB Intel (!) CPU+switch platformja mint a jol bevalt, eros TP-Link OpenWRT routeremé.
A RAM is 2x annyi a CB-ban!
A szoftvere persze mas kerdes, de idovel sokat fejlodott. De legalabb a hardvert nem sporoltak ki alola.

(#77103) ubbconfig válasza hardverlog (#77100) üzenetére


ubbconfig
aktív tag

Simán lehet, hogy nálad hibás az eszköz, jelentsd be hibára és valszeg cserélik. Abban igazad van, hogy a szerelőnek úgy kellett volna távoznia, hogy minden pöpec...

(#77104) Cifu válasza anglergab (#77102) üzenetére


Cifu
nagyúr

Konkretan erosebb a CB Intel (!) CPU+switch platformja mint a jol bevalt, eros TP-Link OpenWRT routeremé.

Kár, hogy a PUMA széria ugyebár tervezési hibás, ami sok embernek megkeseríti az életét...

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#77105) 4Grider válasza ubbconfig (#77103) üzenetére


4Grider
nagyúr

Urak, ezeket a köröket már régen lefutottuk. A CB-ben lévő 4 dolláros puma chipset gyári hibás és nem is lehet javítani. Így ajánlgassátok...

(#77106) anglergab válasza 4Grider (#77105) üzenetére


anglergab
addikt

Ok, jogos. Akkor legalabb a "szandek" megvolt hogy jobb routert fejlesszenek :)

(#77107) pjen válasza 4Grider (#77105) üzenetére


pjen
félisten

Lehet,hogy gyári hibás,de jól működik. :)

(#77108) ubbconfig válasza 4Grider (#77105) üzenetére


ubbconfig
aktív tag

Ez nem ajánlgatás. Van egy szolgáltatás, amihez ez jár. Nincs választásod. Pont.
Itt az a kérdés, hogy működik-e vagy sem. Ez pedig a szolgáltató szerződés szerinti vállalása. Ha hibás, cserélni kell. Az enyém 2 éve működik, "gyári hibásan", gondolom a fórumtárs is örülne neki, ha legalább ennyire használható lenne, mint sokunknál...

[ Szerkesztve ]

(#77109) Pacee87 válasza fsdb (#70043) üzenetére


Pacee87
aktív tag

Sziasztok!

Nagyjából egy éve azt a kérdést intéztem hozzátok, hogy az epc3925-ös modemet érdemes lehet-e már Connectboxra cserélni, vagy továbbra is felejtős? A Connect Box is csak modemként lenne használva.

Akkor a kolléga akinek a hozzászólására most válaszolok a következőket írta:

"Attól függ mire használod, valakinek semmi baja nincs vele nekem xpeno nas mellett naponta többször újraindult, néha nas nélkül is. A hívószámot a régi vonalas telefonjaim nem jelezik ki vele stb.."

Mivel én is Xpeno felhasználó vagyok nagyon-nagyon fontos az, hogy ugyanolyan stabil legyen a működés, mint az epc3925-ön, ezért szeretnék érdeklődni, hogy az elmúlt szűk egy évben történt-e valami csoda a Connect Box-szal, atomstabil és kifogástalan lett-e például ;] , mert a határozott kérésemmel ellentétesen sikerült úgy TV csomagot váltani, hogy ma hozta a posta a Connect Boxot... :((( :((( :W

Ha viszont továbbra is felejtős akkor inkább most szeretném megvívni a szükséges csatákat amíg itt van és üzemel a jelenlegi modem.

(#77110) Cifu válasza Pacee87 (#77109) üzenetére


Cifu
nagyúr

Ha jól tudom nem kell kicserélned. Tehát simán hagyd bent a Cisco HGW-t. Ha a csomagodat kiszolgálja (tehát 300Mbit alatti sebességű csomagod van, és nem látványosan alacsonyabb a tapasztalt sávszélesség), akkor amúgy sincs értelme lecserélni. (A CB több csatornát támogat, így ha esetleg túlterhelt környéken laksz, akkor stabilabban tudhatja a letöltési/feltöltési értékeket)

De azt is megcsinálhatod, hogy kicseréled, beregisztrálod a CB-t, megnézed mik a tapasztalatok vele, és ha nincs negatívum, akkor bent hagyod azt. Ha gondod van vele, visszarakod a Cisco-t, és azt regisztrálod be újra.

Amúgy javíts ki, ha tévednék, de a Cisco-t nem kell visszaadnod a UPC-nek, ha CB-re váltasz (azért volt/van tele a jófogás és a hardverapró is UPC-s régi HGW-kkel)...

Én amúgy nem cserélném le, de ez a saját véleményem. Oké, a TC7200-al sincs gondom, de az a Cisco olyan stabil és problémamentes volt, hogy tényleg fájt a szívem, amikor az enyém feldobta a kondenzátorait sok-sok évnyi szolgálat után...

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#77111) NoOne1976 válasza hardverlog (#77100) üzenetére


NoOne1976
őstag

Ebben teljesen igazad van. De itt sokan segítenek szívesen, úgy talán majd elboldogulsz. Amúgy a CB-tól számomra a tvs boxuk még siralmasabb. És az ki sem váltható, csak úgy, hogy epg 1napos lesz, visszanéző funkció meg nincs. Ráadásul random bekapcsolja magát.

(#77112) #04441088


#04441088
törölt tag

Sziasztok!
Myupc felületen mikor látszódik, hogy egy számla be lett fizetve? Délelőtt bankkártyával fizetve lett, de még mindig ott az a bizonyos összeg.

(#77113) kali válasza hardverlog (#77100) üzenetére


kali
legenda

Nem ennyire egyszerű sajnos, a való életben úgy működnek a dolgok, hogy kell a hozzáértés, vagy annak hiányában segítség kérése ismerőstől, különböző fórumokon...stb., végszükség esetén pedig megoldják szakemberek, persze nem feltétlenül díjmentesen.
A wif pláne cifra dolog, a szolgáltatók nem véletlenül nem vállalnak rá garanciát, inkább csak mint bónuszt adják, mert pusztán a saját eszközükre lehetnek kihatással, a környezetre és az ellenoldali, a felhasználó készülékeire nem.

(#77114) radi8tor válasza #04441088 (#77112) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Nekem a 9 napja fizetett számlát sem látják fizetettnek. Tegnap elküldtem nekik a tranzakció nyugtáját de még mindig semmi.
Lehet otthagyom ezt a bandát a francba. Diginél legalább lehet ügyet intézni meg személyesen számlát fizetni. :W

⭐ Stella

(#77115) gyulazsolti válasza #04441088 (#77112) üzenetére


gyulazsolti
senior tag

Nekem akkor tűnt el legutóbb, amikor a határidő lejárta.
Előtte én is 1 héttel fizettem be. Email egyből jött, hogy sikeres a fizetés.

[ Szerkesztve ]

(#77119) sly54 válasza #04441088 (#77112) üzenetére


sly54
tag

Nekem általában másnap már látszik

(#77120) Livius


Livius
őstag

Sziasztok!

Tudtok arról esetleg valamit, hogy léteznek-e olyan szűrők/csillapítók a koaxkábelre, ami különböző csillapítást alkalmaz a feltöltési csatornák MHz-eire és a letöltési csatornák MHz tartományára? Vagyis kapható-e ilyen komplexebb kaoxos szűrő? A tervem az lenne, hogy olyan szűrésem legyen, amivel a feltöltési csatornákra nem lenne szinte semmi csillapítás, csak a letöltési csatornákra lenne kb 3.6 dB.

Gigabyte GA-Z170-D3H, Intel Core i7-7700K, Corsair Vengeance 2x8GB DDR4-3600MHz, Intel 545s 256GB SSD, EVGA GeForce GTX 1060 GAMING 6GB

(#77121) kabelmania27 válasza Livius (#77120) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Üdv!
Ilyen nem létezik, mert ha alacsonyabb lesz a letöltési érték a feltöltési magasabb lesz.

(#77122) Toth_Jani válasza radi8tor (#77114) üzenetére


Toth_Jani
őstag

Akkor már nem volna egyszerűbb átállni csoportos beszedésre?
Jó tudom az +25-75 forint de a határidő napján vonják le az összeget, és a megbízást is simán ki lehet adni otthonról nem kell sehova bemászkálni. (Legalábbis értelmesebb bankoknál)

(#77123) Livius válasza kabelmania27 (#77121) üzenetére


Livius
őstag

Egy olyan LPF szűrőt kéne tervezni, aminek a stop-band része fixen -3 dB pl, és akkor már létezne.

[ Szerkesztve ]

Gigabyte GA-Z170-D3H, Intel Core i7-7700K, Corsair Vengeance 2x8GB DDR4-3600MHz, Intel 545s 256GB SSD, EVGA GeForce GTX 1060 GAMING 6GB

(#77124) kabelmania27 válasza Livius (#77123) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Van olyan csillapító amely az egyik irányban nem csillapít, de a gyakorlatban alacsonyabb a letöltési értéknél magasabb lesz a feltöltés.
Ha zavar a magas letöltési érték betehetsz egy hármas csillapítót, hogy 10alatt legyen a letöltési érték vagy alakítsd át az elosztást (ha jól emlékszem anno írtam, hogy ha magas lesz kösd vissza ahogy volt) pl bejövőnél mehet még egy kettes/hármas/négyes, az a lényeg hogy 50 alatt legyen a feltöltés.

[ Szerkesztve ]

(#77125) net91 válasza Toth_Jani (#77122) üzenetére


net91
senior tag

.......a díjnet pedig ingyenes, azonnal látszódik a fizetés, számla letölthető, figyelmeztető levelet küld, ha határidőre nem fizetsz....... stb.
Nem tudom, miért nem ezt használjátok, miért szenvedtek a my upc oldallal.

szerk: Jani nem neked címeztem, hanem csak úgy általánosan mindenkinek

[ Szerkesztve ]

Az ember feláldozza az egészségét, hogy pénzt keressen. Aztán feláldozza a pénzét, hogy visszaszerezze az egészségét. És mivel olyan izgatott a jövőjével kapcsolatban, hogy elfelejti élvezni a jelent; az eredmény az, hogy nem él sem a jelenben, sem a jövőben; úgy él, mintha soha nem halna meg, és a

(#77126) merqree válasza Toth_Jani (#77122) üzenetére


merqree
őstag

Szerintem a csoportos felhatalmazasok dijmentesek a bankoknal. Az allando megbizasert szoktak penzt kerni.
Nekem mondjuk digitalis bankom van, havi 900 huf, de minden, azaz minden mas dijmentes. Persze a bankkartya eves dijat leszamitva.

(#77127) Pacee87 válasza Cifu (#77110) üzenetére


Pacee87
aktív tag

Köszönöm szépen a segítséget!

(#77128) anglergab


anglergab
addikt

Sziasztok,

a UPC-nel elerheto meg a vezetekes szolgaltatasaikat is igenybevevo, meglevo elofizetoiknek viszonylag kedvezo dijas korlatlan (max. 1-2 Mbps-os letoltessel) mobilnetcsomag?
Nem talalom az oldalukon. Vagy ezt kivezettek (pl. nem volt ra kapacitas)?

[ Szerkesztve ]

(#77129) Gubek-Einste válasza anglergab (#77128) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Mobilnetből soha sem volt korlátlan csomag, csak telefonos előfizetéses de az most is van.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#77130) Beniii06 válasza anglergab (#77128) üzenetére


Beniii06
őstag

Ha csak korlátlan mobilnet kell, nézz át a mobil flották topikba.

"Got any other secret weapons?"

(#77131) vg válasza Beniii06 (#77130) üzenetére


vg
addikt

Xbox és ps játékok miatt kb két hét alatt generáltam több mint 2.5tb forgalmat, ha most se tiltanak le, akkor soha. :U Eddig mindig havi 200gb max volt.

(#77132) cigam válasza Gubek-Einste (#77129) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog (1)

-

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#77133) fleetcmd


fleetcmd
tag

Sziasztok!

A lakásba jelenleg nagyon kifinomult módszerrel van behozva a UPC kábelTV+internet: az ajtófélfán átfúrva, a fal mellett a földön fut egy koax-kábel, aminek a végén van valamiforma elosztó (nem tudom, hogy ez sima elosztó-e, vagy frekvenciát is szétválogat-e). Onnan az egyik megy a TV-be, a másik a modembe.

Lassan ki kellene cserélni a villanyvezetékeket és ha már úgyis dolgozni kell vele, akkor azzal együtt szeretném megszüntetni a szobában futó internet/tv-kábelezést és benyomítani az egészet a falba. A kérdés az, hogy mi erre a legjobb módszer?

Ilyeneket nézegettem:

Van belőle olyan változat is, ahol nem kettő, hanem három csatlakozója van.

A kérdés az, hogy

1) Hülyeség-e ez?

2) A jobboldali csatlakozót felismerem, de mire jó a képen a baloldali?

3) Ha nem hülyeség, akkor hogy célszerű megoldani?

3/A: Amikor bejön az ajtón a kábel, ott rögtön legyen kettéosztva és az egyik fele menjen a TV mögött egy ilyen dobozba, a másik pedig a modem mögött egy ilyen dobozba?

3/B: Vagy, mivel amúgy sincs egymástól olyan messze a TV és a modem, legyen inkább úgy, hogy bejön a bejárati ajtón a UPC kábel, ott menjen be a falba, kijön egy olyasmi ilyenen és utána legyen bent az elosztó? Tehát a felállás ugyanaz lenne, mint most, csak nem a fal mellett menne a kábel

3/C: Ha már úgyis vésni kell, akkor vigyük ki a modemet az előszobába, az ajtó mellé, legyen ott elosztva a TV és az internet, és legyenek ott kint az RJ45-ös hálózati dugaljak és onnan jöjjön be a falban a Cat5/Cat6-os kábel és a koax a TV-nek?

Btw, ehhez milyen szakembert érdemes hívni? A villanyszerelő meg tudja a villany+tv+internet kábelezését is oldani, vagy ezekhez két külön ember kell?

Bocsi a hülye kérdésekért, de valahol szeretnék elindulni és még egyelőre nagyon nincs ötletem :U

--- Steam Controller + Steam Link // Logitech F310 játékvezérlők; Tel.: Nokia 5 (Android 8.1)

(#77134) #42556672 válasza fleetcmd (#77133) üzenetére


#42556672
törölt tag

Olyat kell venned amin a visszirány is működik a gyártó szerint is. A UPC-s szerelő ki akarja majd dobni és a kábelt direktben az aljzat nélkül bekötni és ebből nem is fog engedni így szerintem ne kérdezd meg őket. Ha semmi más nem változik csak falba kerül jó minőségű kábellel és hozzá való aljzattal akkor gond nélkül menni fog.

(#77135) kabelmania27 válasza fleetcmd (#77133) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Üdv!
Ha leírod az elosztóról a feliratot meg tudjuk írni, hogy milyen fajta. UPC-nél nem használnak multimédiás osztót csak splitter és tap tipust.
Aljzatot felejtsd el, technikus kifogja venni.
Érdemes egy 10x10cm-s dobozba behozni a kábelt és oda tenni az elosztót, egyik kimenetre modemet másikat osztani a tévékre, vagy minden szobába elvinni a koaxot.
Úgy is jó, hogy a szobában van elosztva tévére és modemre.
Villanyszerelő is megtudja csinálni, csak legalább 3x árnyékolású koax legyen és 5-1000Mhz-s legyen a splitter, sárga színűt érdemes kerülni.
Amennyiben megnézed a modem értékeket meg tudjuk írni kell-e szakadástól tartanod.
Ha nagyon szükség van akkor ilyen (googlival rákeresel a kábelkivezető aljzatra más színűt is találsz) kábelkivezetőt használhatsz vagy ilyen aljzatot ami gyakorlatilag egy F toldó.

[ Szerkesztve ]

(#77136) Intruder2k5 válasza fleetcmd (#77133) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Ezeket a dugós megoldásokat én elfelejteném, és mindenképp F-csatlakozós aljzatot kéne használni. Biztosan létezik hármas osztásúban is, de talán a legjobb megoldás az, ha egy ilyen kettes aljzat egyik ágára bekötöd a modemet, a másikra pedig bekötsz egy kettes splittert, és arra mehet a másik két eszköz, a modemnek így jutna a legerősebb jel. Vásárláskor arra figyelj, hogy minden darab tudja legalább az 5-1000MHz frekvencia átvitelét, és lehetőleg legyen rajtuk CE jelzés, ne kínai gagyik legyenek, mert azzal lehetnek később gondjaid.

(#77137) cigam válasza fleetcmd (#77133) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog (1)

Inkább F csatlakozós aljzatot keress

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#77138) gduck válasza fleetcmd (#77133) üzenetére


gduck
addikt

Én vak aljzatot vettem és F-toldókat. Fúrsz egy megfelelő méretű lyukat az F-toldónak és tökéletes aljzatot kapsz! Vagy esetleg a kettes osztó két kimenetének fúrsz lyukakat rajta ;)

Persze az előttem linkelt gyári aljzat se drága és még jól is néz ki ;)

[ Szerkesztve ]

(#77139) citkar


citkar
addikt

Üdv!

Mire utal, mi lehet a probléma, ha a CB saját diagnosztikai programja hibát jelez a "Checking Broadband Service" esetében?

(#77140) fleetcmd válasza cigam (#77137) üzenetére


fleetcmd
tag

@kabelmania27 #77135

Egy Antronix 2-way splitter CMC2002HR van most, 5-1006 MHz-ig.

Jól gondolom, hogy az általad linkelt kábelkivezető aljzat azt tudja, hogy nincs hozzá saját dugalj, amit közbe kell iktatni, cserébe viszont a koaxot be lehet vinni a falba és az onnan a saját csatlakozójával "lóg ki"? Mert ha igen, akkor ez így egész szimpatikusnak tűnik.

Eredetileg azért kezdtem el nézegetni azt, amit linkeltem, mert a villanykapcsolóik pont olyan stílusúak, mint amit én szeretnék billenős vagy karos formában és gondoltam, hogy akkor már a többi cucc is hasonlóan nézzen ki. Viszont, ha műszakilag nem passzolnak, akkor valahogy túlélem, hogy máshogy néz ki az asztal mögötti kábelkivezető, ami megy a TV-be és nagyon kicsi eséllyel fog valaha is kilátszódni onnan...

Amikor írtátok, hogy F-csatlakozót keressek és fontos, hogy legyen visszirány, akkor láttam, hogy vannak ilyenek is, a modulos fajtából, de az meg macerás lehet, mert azokhoz valószínűleg már nem annyira egyszerű megfelelő dobozt szerezni.

Szóval lehet, hogy az lesz a vége, hogy hagyom a fenébe a saját kis álmomat a billenős/karos kapcsolóimról és minden olyan lesz, mint a kábelkivezetés, vagy beszerzem az egyforma villanykapcsolóimat és a kábelkivezetés másmilyen lesz, megvonom a vállamat, aztán kész...

@Intruder2k5 @cigam @Kovidinka köszi szépen, a visszirányas f-csatlakozós javaslatnak örülök, most legalább van valami elképzelésem, hogy hogyan működik ez a cucc :R

--- Steam Controller + Steam Link // Logitech F310 játékvezérlők; Tel.: Nokia 5 (Android 8.1)

(#77141) feketedini


feketedini
tag

Sziasztok! Mostani upc-s internet csomagoknál (300 mb/s csomagnál) van valami adatkorlát?

(#77142) 4Grider válasza feketedini (#77141) üzenetére


4Grider
nagyúr

Nincs. De az ászf-ben van egy bekezdés, ami három hónap átlagában 350 GB korlátot tartalmaz. Azért írtam hogy nincs korlát, mert mostanság nem írta senki, hogy használták volna ezt a korlátot.

(#77143) citkar válasza 4Grider (#77142) üzenetére


citkar
addikt

Nekem nem rég telefonon jelezték egy hiba bejelentésnel, hogy túlléptem a keretjuket, a hölgy szerint már 2 értesítőt küldtek addig, de utólag sem találtam, csak a számláit és a reklámjait. Cserébe még mindig visszatér a probléma.

(#77144) cocka


cocka
veterán

A Pace HD-ban lévő smart card használható Horizon HD boxban is?

(#77145) Gubek-Einste válasza cocka (#77144) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nem, össze van rendelve a box és kártya.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#77146) bati1989


bati1989
csendes tag

Sziasztok!

Adott egy Sony KDL-50W755C televízió. Sokáig tökéletesen működött a hálózat, mostanában azonban bár csatlakozik a wifihez, de internetkapcsolat nincs. Nem mennek az alkalmazások (Youtube, Netflix). Eddig kábelen nem használtam, azóta rádugtam kábelen úgy működik viszont mivel nagyon kényelmesek vagyunk szeretnénk a telefonról ráküldeni a Youtube videókat, viszont az továbbra sem működik. Az, hogy csatlakozik a hálózathoz "csak" internet nincs az utalhat esetleg valami beállítási bajra?
A szokásos körökön, hogy router, tv újra indítás, tv alapbeállításokra rakása túl vagyok. Ja és WPS gombbal és próbáltam (mert van ilyen a UPC-s roueteren), de úgy sem jártam sikerrel.

Foxconn WinFast NF4SK8AA-8EKRS, AMD Athlon 64 3500+, 1024 mb Kingston DDR ram, ATI X 1650 Pro 256 Mb

(#77147) anglergab válasza bati1989 (#77146) üzenetére


anglergab
addikt

Szia,
biztos nincs IP cim utkozes? Alhalozati maszk, DNS szerverek, gateway IP megfeleloek?
Kellene reszletes IP konfig a TV-rol.

(#77148) kabelmania27 válasza fleetcmd (#77140) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Az egy jófajta osztó.
Igen jól gondolod.

(#77149) cigam válasza bati1989 (#77146) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog (1)

Nem lehet, hogy ipv6-os címet kapsz, és ezért nem megy? Lépj be a router-be és nézd meg milye ncímet kapsz- (Admin beállítások, Információ). Mit ír a WAN IP-re?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#77150) gyulazsolti


gyulazsolti
senior tag

Sziasztok.

Hol tudom megnézni a csatlakoztatott eszközöket visszamenőleg?
Connect Box. Mondjuk 2 hétre?
Persze, ha van ilyen lehetőség.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.