Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 11:57:24

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#61751) headhunter válasza Intruder2k5 (#61644) üzenetére


headhunter
addikt

"...Ha nem veszel készüléket, akkor nincs mód két éves szerződésre, egy év a maximum..."

Október 25 előtt, még behúzhat (bepalizhat) 2 éves hűséggel, ha nincs készülék vásárlás?

Most szeptemberben is csak 2 éves hűséggel ajánlanak olcsó csomagot és arra felvetésre, hogy már a törvény szerint nem lehetne csak 1év a hűségidő, válasz: ők még nem látták, nem olvasták, hogy hatályban lenne...

(#61752) 4Grider válasza headhunter (#61751) üzenetére


4Grider
nagyúr

A törvény hatálybalépése előtt persze hogy bepróbálkoznak - mert bepróbálkozhatnak - a két évvel.

(#61753) norberto_th


norberto_th
aktív tag

A media card-al hány napra előre lehet megnézni a műsorújságot?

 iPhone 8Plus Silver, iPad Air2 Silver - IOS 12, Apple Watch S3, LG 4K Active HDR - webOS 4.0 / Xbox One S /  Music

(#61754) 4Grider válasza norberto_th (#61753) üzenetére


4Grider
nagyúr

Csak egy nappal előre küldik, de estefelé van több csatorna, aminek csak néhány órára előre van műsorújságja (még másnap hajnalig sem).
Az ok egyszerű: Egy csomó tv-vel belassul a médiakártya, ha x kB-nál nagyobb a műsorújság tartalma.

(#61755) handrash


handrash
őstag

Cisco felvevős boxom van +egy pace box és egy mediacard ha cserélik a UbI modemet, magasabb sebességű net miatt, maradhat a kábelezés ugye?
Tényleg olyan vacakok ezek az új modemek? Fiam kiakad ha rossz lesz a ping...

[ Szerkesztve ]

Biztonságot? ---> http://www.athsecurity.hu/

(#61756) norberto_th


norberto_th
aktív tag

Aha köszi. Nekem régi samsung lcd-m van de azzal sosem volt lassú, még vagy 2012-ben használtam kártyával a tv-t. Most tervezek tv cserét, egy komolyabbra, tud felvétel funkciót is, viszont lehet kipróbálom a tesóméval, mert neki card van és lesz összehasonlítási alapom.

 iPhone 8Plus Silver, iPad Air2 Silver - IOS 12, Apple Watch S3, LG 4K Active HDR - webOS 4.0 / Xbox One S /  Music

(#61757) ubbconfig válasza handrash (#61755) üzenetére


ubbconfig
aktív tag

3 hónapja váltottam 500-as netre és CB-ra, az itt gyakran emlegetett negatív tapasztalatokat nem osztom. Stabilan működik, a kölkök neten játszanak, sosem panaszkodtak ping problémára. Nem beszélve a sok eszközről ami folyton rajta lóg mindkét freki tartományban (átlag 8-10 eszköz).
Ettől függetlenül elhiszem, ha valakinek szarakodik, de nálam (lekopogom) nem volt ilyen... ;)

(#61758) 4Grider válasza ubbconfig (#61757) üzenetére


4Grider
nagyúr

Egy firmware verziót leírsz ide a fórumba?

(#61759) kabelmania27 válasza handrash (#61755) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Maradhat a kábelezés.
Előfordul, hogy a hgw modem üzemmódban (kikapcsolt wi-freevel) saját routerrel stabilabb.

[ Szerkesztve ]

(#61760) Watercolour válasza handrash (#61755) üzenetére


Watercolour
aktív tag

(#61755) handrash
(#61757) ubbconfig

A probléma létező, mérve, dokumentálva van, az érintett gyártók (Intel, a chipset gyártója, és több kábelmodemgyártó) a probléma létezését elismerték.
Nálad is létező probléma.

Azért állítják többen, hogy "náluk nem jön elő", mert a hiba nem abban manifesztálódik, hogy 30-50-100-bármennyivel magasabb a pinged játékokban, hanem abban, hogy csomagok bizonyos százaléka nagyságrendekkel lassabban folyik át a modemen, mint a többi, ami normális idő alatt továbbítódik.

A legtöbb játék jellemzően kisméretű UDP csomagok formájában kommunikál a szervereivel, akár 100+ darabbal másodpercenként, mindkét irányban (fel- és letöltés).
Ennyire gyakran frissíteni a ping kijelzését nem lenne értelme, ezért a játékok a ping idő mérését átlagoltan végzik (a megjelenő latency az elmúlt 1 vagy néhány másodperc átlaga, milliszekundumban).
Mivel a hiba a csomagoknak viszonylag kis százalékát érinti, ezért ezt az átlagot nem dobja meg számottevően. Ezért nem egyszerű észrevenni a hiba létezését, de attól még létezik.

Tehát ahelyett, hogy feltűnően nagy lenne a pinged folyamatosan, véletlenszerű időközönként "akad" a játék kommunikációja, ami játéktól és a játékos érzékenységétől függően észrevehető is lehet, és kompetitív játékokban hátrányt is okozhat.

(#61761) Watercolour válasza Watercolour (#61760) üzenetére


Watercolour
aktív tag

Sajnos lejárt a szerkesztési időm, de elfelejtettem valamit, ami véleményem szerint fontos információ még a hibához:

A hiba jelen van router és modem módban is.
Nem javít rajta, ha modem módban használod a Connect Boxot.

(Továbbá a DoS probléma is jelen van router és modem módban is. Bár ez inkább biztonsági probléma, mint teljesítménybeli.)

[ Szerkesztve ]

(#61762) handrash válasza Watercolour (#61761) üzenetére


handrash
őstag

Köszönöm, értem.
Szolgáltató mit szól hozzá?

Biztonságot? ---> http://www.athsecurity.hu/

(#61763) 4Grider válasza handrash (#61762) üzenetére


4Grider
nagyúr

Szerinted?
Már rég tudnak róla, a fejüket a homokba dugják. A befektetők nem örülnének x tíz-százezer eszköz lecserélésének.

(#61764) woodworm válasza Watercolour (#61761) üzenetére


woodworm
veterán

Azért a hiba mértéke nem egyforma a két üzemmódban, mivel a router funkciók (natolás, tűzfal, wifi) jelentős plusz terhet is tesznek a processzorra, amit a modem módban átvesz a saját router.

(#61765) 4Grider válasza woodworm (#61764) üzenetére


4Grider
nagyúr

A hiba az hiba. Ha fele/harmad annyiszor jelentkezik, mert az eszköz bridge/modem üzemmódban működik, attól még semmi nem lesz jobb.

(#61766) Watercolour válasza handrash (#61762) üzenetére


Watercolour
aktív tag

Próbáltam egy félig-meddig hivatalos nyilatkozatot kicsikarni belőlük, mert terveztem róla egy blogbejegyzést írni, de időközben elment tőle a kedvem.

Több, mint 40 napig ültek a kérdéseimen, melyben érdeklődtem a latency spike és DoS problémákról, és arról, hogy a UPC-nek mi a hozzáállása ezekhez, és mi várható a jövőben.
Válaszul a következő tipikus nesze-semmi-fogd-meg-jól reakció érkezett:
"A UPC számára kiemelten fontos, hogy ügyfelei biztonságosan és megfelelő minőségben használhassák a szélessávú hálózatot. Ennek érdekében a UPC hálózati eszközeinek szoftvereit rendszeresen ellenőrizzük és a szükséges frissítéseket elvégezzük. Az említett problémák megelőzésére, illetve kiküszöbölésére is megtettük a szükséges intézkedéseket, a tesztelések és szoftverfrissítések pontos időpontjáról azonban biztonsági okok miatt nem adhatunk tájékoztatást."

(#61764) woodworm
A kezdetektől bridge módban használom a Connect Boxomat, ezt monitorozom a már régebben emlegetett collectd ping plugin + influxdb + grafana kombóval 0/24-ben. Egy ismerősömhöz ugyanilyen rendszert telepítettem pár hétre Technicolor modem mellé, ami NAT módba volt állítva.
A Connect Box latency szórási grafikonja sokkal feltűnőbb kilengéseket mutat, mint a Technicoloré, szóval bridge módban is igen látványos a probléma.

[ Szerkesztve ]

(#61767) ubbconfig válasza 4Grider (#61758) üzenetére


ubbconfig
aktív tag

CH7465LG-NCIP-4.50.18.23-4-GA-NOSH

(#61768) csabi63


csabi63
senior tag

Az a gyanúm, sikerrel kib@sztam magammal. Az egyik tévé modulfogadó foglalatában valamelyik tű talán elgörbült, mert nem megy be a a kártya a helyére. 100x cserélgettem már a kártyákat a tévék között, érzem, hogy valami nincs rendben.

(#61769) ubbconfig válasza Watercolour (#61760) üzenetére


ubbconfig
aktív tag

Tisztában vagyok vele, elhiszem. De nekem, mint átlag felhasználónak semmiféle hátrányt nem okoz. Sem nekem, sem a nejemnek, sem a fiaimnak. Torrentezek, fiaim hardcore youtube userek, mindkettő a steam-en lóg, ha teheti. Nem monitorozom 0-24 a routert, mert nem érdekel, ha van kihagyás. Te írtad, hogy nem egyszerű észrevenni a hiba létezését. Meglepő, de nekem nem ez a célom. Élvezem a net nyújtotta szolgáltatásokat :)
A felhasználói élményt egy átlag embernek (értsd 100 emberből 98-nak) nem fogja lerontani a CB chipset hibája, mert egész egyszerűen nem érzékelhető. Ettől függetlenül értem, hogy egyeseknek ez probléma, és folyton ezzel foglalkoznak. Én nem. Az itteni érdeklődőknek mondom el a saját tapasztalataim, véleményem. Nem lógok folyton a neten, nem vagyok függő, nem statisztikákat gyártok, hogy mikor mennyi ping száll el vagy mikor nagy a latency. Ha marad ez a CB évekig, az sem érdekel. Ettől függetlenül lehet, hogy sokaknak nem elfogadható a 100% teljesítmény "hiánya", elfogadom. Mindenki döntse el maga...

:R

[ Szerkesztve ]

(#61770) Watercolour válasza ubbconfig (#61769) üzenetére


Watercolour
aktív tag

Valószínűleg a monitoring szakmai ártalom nekem, továbbá meglehetősen irritál, hogy egy formára préselt ipari hulladékot osztogatnak az előfizetőiknek, miközben marketingben ezt állítják be a világ legjobb HGW-jének.

A leereszkedő stílusod pedig kikérem magamnak.

(#61771) ArthurShelby válasza ubbconfig (#61769) üzenetére


ArthurShelby
addikt

"Nem monitorozom 0-24 a routert, mert nem érdekel, ha van kihagyás."
Tényleg így van, az emberek 98%-a nem fogja észre venni, és nem is érdekli, jól el van így. Viszont ha hardcore gamer vagy, akkor már egy-szer egyszer random belassulhat.
De a biztonsági rés ott a legnagyobb probléma szerintem. Csak az a kérdés, kihasználja-e ezt valaki nálad.

[ Szerkesztve ]

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#61772) Vesa válasza ArthurShelby (#61771) üzenetére


Vesa
veterán

Egészen pontosan milyen biztonsági résről van szó?

A tudomány a valóság költészete!

(#61773) ArthurShelby válasza Vesa (#61772) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Watecolour már párszor leírta (nagy ismerője a témának).
Egy rövid verzió:
"(Továbbá a DoS probléma is jelen van router és modem módban is. Bár ez inkább biztonsági probléma, mint teljesítménybeli.)"

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#61775) gduck válasza Watercolour (#61766) üzenetére


gduck
addikt

Ha lenne rá megoldás, akkor az Intel nem hallgatna ilyen bőszen...

(#61776) TeeJay válasza ubbconfig (#61769) üzenetére


TeeJay
félisten

egyik csaj ismerősöm 2hete köttette az 500-as UPC-t és ő is CB-t kapott
elég sűrűn kell áramtalanítania pedig csak 1PC meg 2laptop lóg rajta meg egy okostelefon tehát LAN meg mindkét wifi sáv is van használva
torrentezik is és sokszor lefagyott neki meg belassult a net keményen amin csak restart segített...
én örülök hogy szülőknél megmaradt a TC7200 mert azt 1heti vad torrentezés sem tudta belassítani 240-es net alatt

marad is amíg a CB helyére nem jön valami értelemes procival szerelt eszköz...
szerencsére ahogy látom úgy 2évente újabb eszközök jönnek UPC-hez így sokat nem kell várni valami utódra
mondjuk CB ultra vagy fene tudja mi lesz a neve ami talán már nem ilyen rotty lesz mint ez

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#61777) donmackó


donmackó
őstag

Érdeklődnék, hogy hogyan lehet hogy ideális jelszint esetén nincs meg a 4 feltöltési csatorna? Pár nappal ezelőtt még csak 2 volt, de azóta "hegesztettek" valamit a hálózaton. Viszont amit észre vattem hogy a jelszint példa értékű, még sincs meg a 4. csatorna:

Upstream

This page displays cable modem's upstream information.
Upstream Channel Status
Transmitter # Channel ID Lock Status Frequency Modulation Symbol Rate Channel Type Power
1 23 Locked 46600000 64QAM 5120000 ATDMA 45.5
2 22 Locked 40000000 64QAM 5120000 ATDMA 45.3
3 24 Locked 53200000 64QAM 5120000 ATDMA 46.0
4 0 Unlocked 0 N/A 0 N/A 0.0

Downstream

This page displays cable modem's downstream information.
Downstream Channel Status
Receiver # Channel ID Lock Status Frequency Modulation Symbol Rate SNR Power
1 8 Locked 410000000 256QAM 6952000 39.3 4.5
2 9 Locked 418000000 256QAM 6952000 39.2 4.5
3 10 Locked 426000000 256QAM 6952000 39.4 4.5
4 11 Locked 434000000 256QAM 6952000 39.3 4.8
5 12 Locked 442000000 256QAM 6952000 39.5 4.9
6 25 Locked 450000000 256QAM 6952000 39.4 4.7
7 26 Locked 458000000 256QAM 6952000 39.6 5.0
8 27 Locked 466000000 256QAM 6952000 39.4 5.1

Ki érti ezt, pedig az ajánlott hpf szűrőket is kiszedtem a boxok elől.

Release the cable hounds!

(#61778) Gubek-Einste válasza donmackó (#61777) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nem mindenhol van négy vagy több feltöltési csatorna beállítva.
Box elég nem is kell HPF.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#61779) kabelmania27 válasza donmackó (#61777) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Lehet cserélték az erősítőt vagy a cmts-ben bővítették a feltöltési csatornát.
Modemértékek rendben vannak.
Gubek-Einste: Nála horizon boxok vannak.

[ Szerkesztve ]

(#61780) donmackó válasza kabelmania27 (#61779) üzenetére


donmackó
őstag

Igen cserélték az erősítőt, mert eddig csak két csatornát tudott (1000 éves Rubicom-os volt még). Viszont kérdeztem tegnap a szakikat, azt mondták hogy amit feltesznek az többet tud (állítólag azért cserélték mert sok lett a környéken a ConnectBox). Nekem mindegy volt eddig is mert a TC elvolt a 2 csatornával is.

Release the cable hounds!

(#61781) ubbconfig válasza Watercolour (#61770) üzenetére


ubbconfig
aktív tag

"A leereszkedő stílusod pedig kikérem magamnak."

A szakmai ártalmadból eredő frusztrációd az oka, hogy leereszkedőnek tituláltad a posztomat.
Jó logolgatást és irritációt továbbra is...

(#61782) Vesa válasza Watercolour (#61774) üzenetére


Vesa
veterán

Thanks!

A tudomány a valóság költészete!

(#61783) Watercolour válasza ubbconfig (#61781) üzenetére


Watercolour
aktív tag

Érdekes, hogy éppen a frusztrációkat emlegeted, mikor te voltál az, aki passzív-agresszív nyáladzásba kezdett azért, mert valaki meg merte említeni, hogy komoly problémák vannak a Connect Box-szal, amiben elvileg semmi érdeked nincs, tehát nem értem, miért bántja a lelked, továbbá láthatólag nem is értesz hozzá.

A stílusod továbbra is leereszkedő, vedd észre magad.

(#61784) kabelmania27


kabelmania27
Topikgazda

2017. szeptember 15 óta a szolgáltatási terület Vásárosnamény településsel bővült, ahol új építésű hálózat került kialakításra. 29-es körzetben újabb településen (Szentmártonkáta) van csatlakozási lehetőség az új hálózatra. Azokon területeken ahol kész az FTTH –RFoG rendszer analóg tv szolgáltatásra nem lehet előfizetni, természetesen a kódolatlan dvb-c adások ezeken a területen is foghatóak.
Analóg kiosztásból kikerül 2017 október 5. napjától Csurgó TV Fehérvárcsurgó településen, Kanizsa Képújság Nagykanizsa településen.

[ Szerkesztve ]

(#61785) Vesa válasza Watercolour (#61783) üzenetére


Vesa
veterán

+1

"továbbá láthatólag nem is értesz hozzá"

Nyilván ez lehet a probléma forrása...

A tudomány a valóság költészete!

(#61786) fister


fister
tag

Olyankor mi van ha előfizettem internetre 1-2 hónappal ezelőtt 1 év hűséggel, és most full ugyanazt jóval olcsóbban kínálják?
Lenyomhatják a régi, HŰSÉGES, MEGBECSÜLT ügyfelek torkán a magasabb árat, mert úgyis hűség van rajta? Az újak meg fizethetnek full ugyanazért jóval kevesebbet, mert hát a upc megbecsüli az ügyfeleit? :F

(#61787) Vesa válasza fister (#61786) üzenetére


Vesa
veterán

Mennyivel olcsóbban? A UPC szokásához híven úgy variál, hogy a userek arcába tolt ár csak az első 2 hónapban érvényes, utána már drágább. Tehát nem biztos, hogy annyival olcsóbb az ajánlat, mint az elsőre látszik...

A tudomány a valóság költészete!

(#61788) 4Grider válasza fister (#61786) üzenetére


4Grider
nagyúr

Mint ahogy nem emelik az árat hűségidő alatt, úgy nem is csökkentik. Pont ez az egyik értelme a hűségidőnek...

(#61789) Intruder2k5 válasza fister (#61786) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Megoldás lehet, hogy váltasz felfelé. Ilyenkor a hűséged újraindul, de már a mostani árakon tudsz újraszerződni. De ezt persze csak nagyobb csomagra tudod megtenni, ugyanarra nem.

(#61790) davidhu


davidhu
újonc

Sziasztok!
Pár napja szaggat a TV adás. Horizon HD mediaboxom és Connect Boxom van. Hívtunk egy szerelőt, és ő azt mondta, sokaknál probléma ez, nem tudnak vele mit kezdeni, és egy HPF 80 szűrő a tv-hez talán megoldja a problémát, de ilyet ők nem tudnak adni.
További probléma, amit ma észleltem, ha visszatekerjük az adást, úgy lelassul az internet, hogy alig tölt be valami, ha betölt egyáltalán.

Észlelt már valaki hasonlót? Mi a véleményetek?

(#61791) kabelmania27 válasza davidhu (#61790) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Üdv!
Nézd meg milyenek a modemértékek.
Ha leírod milyen osztóval van elosztva a koax kitudjuk számítani, hogy rendben van-e a bejövő jelerősség.
Előfordul, hogy segít a visszirányszűrő pl régi crt tévél ha sok zajt küld vissza használhat.

[ Szerkesztve ]

(#61792) gduck válasza TeeJay (#61776) üzenetére


gduck
addikt

Én inkább úgy fogalmaznék, hogy egyre szarabb eszközök jönnek. Már nem a tudás, hanem az árcédula a lényeg... Ráadásul ha menet közben kiderül hogy zsákutca, akkor se hagyják abba a térítését :(

[ Szerkesztve ]

(#61793) dezz


dezz
nagyúr

Sziasztok!

Némi Digis kitérő után költözés miatt visszaavanzsáltam UPC-ssé. Korábban UPC-n 100 KB/s-re korlátoztam a feltöltésem (24/7), ami a digis, gyak. korlátlan több MB/s után maga a klausztrofóbia... Átnézve az új ÁFSZ-eket, továbbra is ugyanazt a 300 GB-os korlátot tartalmazza, mint már sok éve, ami 115 KB/s, letöltéssel együtt... Kezdek "fulladozni". Szerintetek mennyit merjek beállítani? (8. ker.)

[ Szerkesztve ]

(#61794) kabelmania27 válasza dezz (#61793) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Üdv!
UPC már nem alkalmazza a korlátozást, úgy állítsd be a letöltés korlátozását, hogy maradjon szabad kapacitás a többi dolognak, feltöltésnél pedig 10-20% maradjon, hogy a kérések kifelé tudjanak menni.

(#61795) TeeJay válasza gduck (#61792) üzenetére


TeeJay
félisten

mivel egyre jobban rá kell majd menniük a jövőben a 32/8-as ED3.0 modem/hgw-re ezért fog még jönni pár példány érzésem szerint. ha a mostani Compal puma6 procis cuccal sok baj lesz valami újabbra le kell majd cserélniük és remélhetőleg más procit fog kapni (reméljük broadcom-ot)
akkor meg az se érdekel ha kevesebbet tud mint a CB csak legalább stabil legyen

mivel mostantól már az új csomagokban ugye 120-as a legkisebb így maradt 3 csomag (120-240-500)
tehát 1-2év alatt mindenki átkerül erre és a hálózatnak kell majd a mostani 15DS helyett legaláb 24 DS de inkább 32DS és az US sávokat is 8-ra bővíthetik ha nem akarnak lassulást
eljön majd az az időszak is mikor már csak a 120-as előfizetőknél maradhatnak régi 8/4-es modemek mert jobban lesz terhelve a hálózat és 240/500-as előfizetőknek csak 32/8-on mehet majd a buli

azt se bánnám már ha kipucolnák az analóg adást és mindenhol 32/8 sáv lenne internetre a mostani 14-16/2-4 helyett

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#61796) dezz válasza kabelmania27 (#61794) üzenetére


dezz
nagyúr

Nagyszerű, köszi!

(#61797) jerry311 válasza TeeJay (#61795) üzenetére


jerry311
nagyúr

Remélem előbb eljön az FTTH korszak.

(#61798) NoOne1976 válasza donmackó (#61777) üzenetére


NoOne1976
őstag

Ilyen képeket hogyan lehet generálni? Mármint, hogy tudom lekérni a Connect Box-ból ezeket az adatokat?

(#61799) donmackó válasza NoOne1976 (#61798) üzenetére


donmackó
őstag

Téma összefoglaló-ban le van írva.

Release the cable hounds!

(#61800) kabelmania27 válasza NoOne1976 (#61798) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Böngészőbe beírod 192.168.100.1 felhasználónév admin jelszó a modemre van írva, utána haladó beállítás menüpont alatt hálózat állapota majd a letöltés és feltöltés fülek.
jerry311: 29-es körzetben már FTTH hálózatot építenek.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.