Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 11:57:24

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#57701) #54715584 válasza BaLee (#57688) üzenetére


#54715584
törölt tag

Csak tavaszi átmeneti csomagok voltak, nem állandóak. :)

(#57702) -=RelakS=-


-=RelakS=-
veterán

Ma kerestek a UPC-től, de leráztam őket, hogy majd Májusban, akkor tudok is rájuk koncentrálni napközben. :O

Viszont most látok érdekest:
Plusz tv-n Mediacard: 890Ft/hó
Ehhez képest a számlámon:
DTV plusz TV-n 1056Ft.

Ez vajon hogy jött ki?
Ha árváltozás van, akkor majd a hűségidő végével megnézik, mit is lehetne változtatni?

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#57703) Intruder2k5 válasza -=RelakS=- (#57702) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Persze, megnéznek ők mindent, de arra számíts, hogy drágább csomagok felé fognak tolni, azt nem szeretik ha valaki kevesebbet akar fizetni. Alkudni kell, lemondással "rémisztgetni" őket, nézz körül más szolgáltatók ajánlata ügyében, hogy kész tényekkel tudd őket szembeállítani. Akár MindigTV, tányéros DIGI, bármi, csak olcsóbb legyen.

(#57704) -=RelakS=- válasza Intruder2k5 (#57703) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

eddig valahogy mindig keletkezett valami plusz, és kevesebbet kellett fizetnem :DDD

Ez már a Fibernetnek is jó szokása volt :))

Egyszer próbáltak a mobilelőfizetésre rábeszélni hűségidő alatt, de:
1: a családban mindenki 1 szolgáltatónál van, így ha én upc-s lennék, jó drágán hívnának
2: a havi minimum 3600 pénzért lehet, hogy korlátlan netem lenne, de így is szinte csak wifit használok, és ennyi pénz jelenleg nekem három hónapot kihúz a telefonon, annyit dumálok rajta :D (havonta valami 900 forint a net :D )

[ Szerkesztve ]

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#57705) explo1


explo1
csendes tag

Szevasztok!

A segítségeteket szeretném kérni!

Van egy PACE HD médiaboxom, ami egy jó ideje, időközönként újraindul. Ritkán és kiszámíthatatlanul csinálja, de most már kezd elég zavaró lenni. Software frissítés megvolt pár hete, valamint gyári beállítások visszaállitásával is próbálkoztam már, sajnos sikertelenül. Ügyfélszolgálat ennél többet nem tud segíteni.

Volna vmi tippetek?

(#57706) Gubek-Einste válasza explo1 (#57705) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Cserélni kellene.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#57707) TeeJay válasza blakey (#57698) üzenetére


TeeJay
félisten

már leírtam :D
jelenleg ami kint van Trio L az tökéletes lenne kérdés hogy most elírás-e a Nonstop S telefon miközben M telefon leírása van ott ami belföldre korlátlan

amit szeretnék?
T-home-ot megszüntetjük

UPC-től lenne
digital gold csomag + HD csomagok is egy STB-re meg egy HD smart kártyára
120-as net legalább de ha 240 az sem rossz a lényeg hogy vigyék el a Technicolor cuccot és jöjjön a Connectbox
illetve anyumnak kell vezetékes telefon amin ingyen beszél belföldre

ha ezt tudja nekem 11ezer alatt adni UPC akkor triózunk ha nem akkor előtte még próbálkozok fenyegetőzni hogy lemondom a netet 7év után :D
meglátjuk tudnak-e okos csomagot nekem :D

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#57708) gurabli


gurabli
senior tag

Sziasztok!

Lehet családi házba költözünk, ami most épül (még csak telek van). A településen UPC és T érhető el. Nekem csak internetre lenne szükségem, nem kell sem TV sem telefon. Internetből viszont valami izmosabb, mert munkához is kell, tehát 50 Mbit, de inkább több letöltési sebesség, és legalább 20 Mbit feltöltés. Ha jól látom, van is ilyen csomagjuk. Mondjuk nekem mind siralmas, mert most Diginél vagyok, több a feltöltésem, mint a UPC letöltése, de mindegy, Digi sajnos nem opció. Segítsetek:

-- a szomszédban elérhető a UPC oldala szerint minden szolgáltatás. Így gondolom hozzám is be tudják majd kötni. Miről vezetik be, lehúzzák a vezetéket a villanyoszlopról vagy föld alatt? Utóbbit kétlem. Ennek a költségeit ők állják, ugye?

-- A UPC Fiber 240/20 mennyire működik stabilan, eléri a le- és feltöltés a maximumot vagy nem jellemző?

-- nagyon régen voltam UPC-nél, akkor volt valami nyomorult adatkorlátuk a korlátlan csomagban, pl. 500GB/hó x3 hónap után korlátozás, vagy valami ilyesmi. Ez most is érvényes és alkalmazzák is? Nem valószínű, hogy elérem, de elég nagy állományokat kell ftp-re mozgatnom (kép, hang, video), így tudnom kell

-- portok tekintetében mi a helyzet, nyitva tart minden portot a UPC? Pl. p2p esetén korlátoz vagy szűr? Van bármi ilyen jellegű megkötés, NAT, stb? Mondjuk ott a VPN, de nem szeretném, hogy bármi korlátom legyen (eddig sem volt),

Köszönöm előre is segítségeteket!

"Akinek pénze van, az ne zavarja dolgozással a mások munkáját " R.J.

(#57709) kabelmania27 válasza gurabli (#57708) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Üdv!
Koax kábelért nem kell fizetned, általában megvan a kínált le és feltöltési sebesség, hgw-t fogsz kapni bridge mód lesz, összefoglalóban pár dolog le van írva, korlátozás már nincs, portnyitást belehet állítani, ettől független jobban jársz ha saját routert használsz és a hgw-t modemként használod.

(#57710) blakey válasza TeeJay (#57707) üzenetére


blakey
titán

A NonStop S csak hálózaton belül ingyenes, hívd fel és kérdezd meg őket, hogy NonStop S-el van a csomag vagy M-mel, mert nem mindegy. De én valószínűsítem, hogy S-sel van ami neked nem jó, M-mel már magasabb az ár:

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#57711) gurabli válasza kabelmania27 (#57709) üzenetére


gurabli
senior tag

Köszönöm gyors válaszod!

Összefoglalót természetese elolvastam (szép és alapos munka).

Akármit is adnak, csak is modemként fog működni, felső kategóriás Asus routereim vannak, custom firm, azokat akarom használni. Örömmel hallom, hogy minden router funkció kiiktatható és egyszerű modemkén fog szerepelni. Ezek szerinte kérhetem az IPv4-et is, nem utasítják majd el?

Hogy nincs korlátozás, azt arra érted, hogy nincs már havi adatlimit figyelés és/vagy nem zárnak semmilyen portot? Portoknál nem a routerre vagy tűzfalra gondolok (ezt én állítom routerbne, linux serverben), hanem a UPC nyitva tart minden portot és nem szűr semmilyen forgalomra?

A koaxot akkor szépen a levegőben áthúzzák a tetőre, ennek nem örülök, de ez van.

"Akinek pénze van, az ne zavarja dolgozással a mások munkáját " R.J.

(#57712) kabelmania27 válasza gurabli (#57711) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Max a 25-ös smtp portot szűri alapértelmezésben csak a UPC-s smtp-t tudod használni de kikapcsolható.
Ha kiépíted a villanyoszlop és a ház között a kpe csövet akkor nem kötelező a légkábel, új házaknál előfordul hogy az áram földkábelen jön be.
Nem fogják elutasítani, alapértelmezésben ipv4-es módban működik a modem ha nincs bridge mód akkor 1221-en visszakéred az ipv4-et.

[ Szerkesztve ]

(#57713) gurabli válasza kabelmania27 (#57712) üzenetére


gurabli
senior tag

Az smtp nem érdekel, a lényeg a többi.
Szerintem az áram földkábelen jön majd be, akkor azt használhatja a UPC is?

"Akinek pénze van, az ne zavarja dolgozással a mások munkáját " R.J.

(#57714) Gyurka6


Gyurka6
őstag

Szevasztok!

Érdeklődöm, hogy a cb (compal) alap 0.1-es ip hogyan (hol) állítható át?

Gyurka

(#57715) kabelmania27 válasza gurabli (#57713) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Ugyanazt nem, de egy másik kpe vezetékbe befogják húzni a koaxot.

(#57716) TeeJay válasza blakey (#57710) üzenetére


TeeJay
félisten

igen valami hibásan van kiírva
vagy nonstop M jár a Trio L és XL-hez
vagy ha nonstop S akkor a kiírást változtassák hogy csak hálózaton belül korlátlan és ingyenes

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#57717) #41133696 válasza #41133696 (#57450) üzenetére


#41133696
törölt tag

Vicc rovat :P

[kép]

(#57718) gurabli válasza kabelmania27 (#57715) üzenetére


gurabli
senior tag

Akkor erre érdemes lesz odafigyelni. Köszönöm a segítséget!

"Akinek pénze van, az ne zavarja dolgozással a mások munkáját " R.J.

(#57719) Jester01


Jester01
veterán

Na ide is elért az infrastruktúra.

Az értékesítő hölgy szerint a mediaboxot ethernet kábellel össze kell kötni a modemmel, ez igaz lehet? Mert az egyik szobából bizony nehéz lenne ezt megvalósítani és a másikból sem kényelmes... Ja most olvasom a #57647-et akkor tárgytalan :O

Mi a helyzet a mediacard használatával egy sima dvb-c set top boxszal? Ugye az UPC-nél és az összefoglalóban linkelt listában is csak tévék vannak felsorolva.

[ Szerkesztve ]

Jester

(#57720) Clever0 válasza Jester01 (#57719) üzenetére


Clever0
senior tag

Ha jól tudom, a kábeltévez CI+ kell, ami a legtöbb boxban nincs (drága a licenszdíj), ezért nem megy a kártya. Két olcsóbb box az Amikó 8250+ és a 8260+, de ezekkel is akadhatnak problémák.

(#57721) Uthenger válasza #41133696 (#57717) üzenetére


Uthenger
aktív tag

Fizesd be gyorsan, nehogy lekorlatozzanak a vegen:)

Fekete, full cover üvegfóliák Xiaomi, Huawei és Samsung telefonokhoz. OE-KVK, BMF-KVK (Kandó) tankönyvek. Eladó dolgaim: https://hardverapro.hu/tag/uthenger

(#57722) #41133696 válasza Uthenger (#57721) üzenetére


#41133696
törölt tag

Már régen be van fizetve :D

(#57723) kezo0


kezo0
addikt

Nem tudom, hogy mióta van így, de a napokban vettem észre, hogy végre bekerült a Horizon Go-ba az RTL II HD, a Cool HD és a Filmbox HD is.
(Igaz, emiatt nálam teljesen szétzilálódott az a beállítás, hogy mely csatornákat akarom megjeleníteni és melyeket nem, így ezt állíthattam be újra...)

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#57724) o.gaby válasza kezo0 (#57723) üzenetére


o.gaby
tag

Másnak is megjelentek, mert nálam nem. Pedig a visszaállítást is megcsináltam.

(#57725) #22718208


#22718208
törölt tag

Sziasztok!

Arról van valami publikus infó ,hogy a UPC mely területeken tervez megjelenni 1-2 éven belül?

(#57726) szabogabor10 válasza o.gaby (#57724) üzenetére


szabogabor10
veterán

Nálam se jelentek meg. Pedig még újra is telepítettem az appot.

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#57727) Gubek-Einste válasza #22718208 (#57725) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ilyen info nincsen és nem is lesz, ha valahova beteszik a kábelüket akkor arra lesz értesítés de a távlatiakról üzleti titok miatt nem.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#57728) user12 válasza #22718208 (#57725) üzenetére


user12
őstag

Azt lehet, hogy még ők se tudják :)

Rendszergazda vagyok....ha röhögni lát, mentsen

(#57729) woodworm válasza user12 (#57728) üzenetére


woodworm
veterán

Nálunk egy évvel ezelőtt tárgyaltak a városi vezetéssel, ekkor már engedélyekkel rendelkeztek. A kivitelezést nemrég kezdték meg, de a honlapjukon a keresőben már házszámszinten elérhető információ van, hamarosan érkezünk mondattal.

Érdekes a jelenség egyébként, az eddigi kábeles szolgáltatót felvásárolta a telekom, mellé jön a upc és az invitel új hálózattal. Mellettük van egy már kiépített optikai hálózat, max. 100-as csomagokkal. Mindez egy 12 ezres kisvárosban. Ha másra nem, talán az árak gatyába rázására jó lesz.

(#57730) Miska0330 válasza woodworm (#57729) üzenetére


Miska0330
tag

Szia! Tippelhetek? Mezőberényről van szó?
Békés megyében nagyon megy a fejlesztés most. Gyulán is most csinálják annak ellenére, hogy ott már nagyon régóta Telekom Koax -van a városban.

(#57731) kezo0 válasza szabogabor10 (#57726) üzenetére


kezo0
addikt

Mindenki nyugodjon meg, most már nálam is eltűntek. :D
Pedig legalább két napig ott voltak...

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#57732) HopeckoR


HopeckoR
aktív tag

Sziasztok,
Hát kb 2-3 hétig jó volt a netem... Akkor a szerelők az aknában cseréltek valamit.
Volt pár napja egy szakadásunk amikor egy 20 percig nem működött semmi. Azóta megint pocketloss van felfelé random időközönként.. van hogy 1-2 perc de olykor csak 10-20 perceként egyszer...
Hiába hívogatom őket mindig csak a modem újraindításig jutunk el... Mert hogy ők nem látnak semmit.
Tegnap este 5 percenként meg is szakadt...
A kérdésem az lenne, hogy ez milyen hiba üzenet a modemben? Ezek feltöltési errorok?
Legszívesebben kibasznám a csukott ablakon a modemet, de drága az üveg... Az a bosszantó hogy engem néznek idiótának..

[kép]

(#57733) kabelmania27 válasza HopeckoR (#57732) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Szakad az internetkapcsolat.
Nézd meg csillapító nélkül akad-e.

[ Szerkesztve ]

(#57734) HopeckoR válasza kabelmania27 (#57733) üzenetére


HopeckoR
aktív tag

Az a baj, hogy már néztem mindenhogy.. Most pl nem szakadozik csak feltöltésben van csomagvesztés.
Szerintem az időjáráshoz lehet köze mert tegnap este/éjszaka elég hűvös volt és akkor szakadozott. Illetve rossz idő esetén a csomagvesztés is komolyabban jelentkezik.
Csak ezt elég nehéz nekik beadni...

[ Szerkesztve ]

(#57735) woodworm válasza Miska0330 (#57730) üzenetére


woodworm
veterán

Igen, és a szomszéd faluról, Köröstarcsáról, lényegében a felvásárolt helyi szolgáltató működési területéről. Gyomaendrődön van legközelebb upc, de pl. Csárdaszállást kihagyják.

(#57736) kabelmania27 válasza HopeckoR (#57734) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Ha feltöltéssel van gond akkor valahol zajbetörés van és még nem találták meg, évekkel ezelőtt valaki már járt hasonlóan aztán megtalálták és megjavult.

(#57737) lakisoft


lakisoft
veterán

Sziasztok,
Olyan problémám lenne hogy néha néha elmegy a net.
El kezdtem vizsgálódni és a kövezketőre derült fény:
MTU: 1472-fölött csomagvesztés van, valamint ilyet ír ki a ping:
C:\WINDOWS\system32>ping index.hu -f -l 1473

Pinging index.hu [217.20.130.99] with 1473 bytes of data:
Packet needs to be fragmented but DF set.
Packet needs to be fragmented but DF set.

C:\WINDOWS\system32>ping 89.134.74.254 -f -l 1473

Pinging 89.134.74.254 with 1473 bytes of data:
Packet needs to be fragmented but DF set.
Packet needs to be fragmented but DF set.
Packet needs to be fragmented but DF set.

Ping statistics for 89.134.74.254:
Packets: Sent = 3, Received = 0, Lost = 3 (100% loss),
Control-C
^C
C:\WINDOWS\system32>ping 89.134.74.254 -f -l 1472

Pinging 89.134.74.254 with 1472 bytes of data:
Reply from 89.134.74.254: bytes=1472 time=26ms TTL=254
Reply from 89.134.74.254: bytes=1472 time=9ms TTL=254
Reply from 89.134.74.254: bytes=1472 time=10ms TTL=254
Reply from 89.134.74.254: bytes=1472 time=9ms TTL=254

Ping statistics for 89.134.74.254:
Packets: Sent = 4, Received = 4, Lost = 0 (0% loss),
Approximate round trip times in milli-seconds:
Minimum = 9ms, Maximum = 26ms, Average = 13ms

C:\WINDOWS\system32>

viszont ha leviszem 1472-re vagy az alá akkor tökéletes lesz minden.
Az MTU mikor okozhat ilyen problémát mindennapi használatban?
A default gateway felé nem tökéletes a megoldás viszont az internet felé az. Ez hogyan lehet? - itt más a gond.
Előre is köszi a válaszokat.
üdv,
lakisoft

[ Szerkesztve ]

(#57738) kabelmania27 válasza lakisoft (#57737) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Üdv!
Modem értékek rendben vannak?

(#57739) lakisoft válasza kabelmania27 (#57738) üzenetére


lakisoft
veterán

Este megnézem. A problémás időszakban. :R

(#57740) Forrest Gump


Forrest Gump
tag

Sziasztok

Tud valaki hivatalosan áremelésről?
A múlt havi számlához képest szép sunyiban emeltek a TV-nél (digital gold) 200 ft-ot, a netnél ( fiber 240) 350 ft-ot.

(#57741) pjen válasza Forrest Gump (#57740) üzenetére


pjen
félisten

nem lehet,hogy lejárt a hűséged?

(#57742) Gubek-Einste válasza Forrest Gump (#57740) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nézd meg az előző 1-2 számlán a közlemény rovatot.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#57743) Forrest Gump válasza Gubek-Einste (#57742) üzenetére


Forrest Gump
tag

Sajnos nem tudom.
Díjneten keresztül fizetek.

(#57744) blakey válasza Forrest Gump (#57743) üzenetére


blakey
titán

Díjneten megkapod a számlát is.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#57745) tomp


tomp
félisten

Filmbox Extra HD-n boxon nincs hang. De mediacardon van. Másnál mi a helyzet?

(#57746) cigam válasza tomp (#57745) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog (1)

Nálam megy a magyar, és az eredeti hang is (baseball álomok).

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#57747) tomp válasza cigam (#57746) üzenetére


tomp
félisten

Már itt is. T4xi alatt volt ez az érdekes jelenség.
Tv szerint nem is volt hangsáv a hdmi-n. Se magyar de eredeti. A többi dolby-s csatornával nem volt gond.
Most van valami zavar az erőben amúgy. Boxon 1csatornával több jön. Mediacardon viszont 4 csatornával. Pedig nem is fizetek értük. Na sebaj... :DDD

[ Szerkesztve ]

(#57748) csabi63 válasza tomp (#57745) üzenetére


csabi63
senior tag

Nálam meg a Spíler HD bolondult meg. Egyfolytában ugyanazt játssza, mint amikor megakad a tű a lemezen. Lassan fél órája megy a meccs, de még mindig a beharangozónál tart. PC-n és droidon is.
Az SD verzió viszont megy.

(#57749) Gubek-Einste válasza tomp (#57747) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Kódolatlan lett a FilmBox csomag.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#57750) tomp válasza Gubek-Einste (#57749) üzenetére


tomp
félisten

Azt tudom. A(z) HBO-ról van szó. Boxon csak HBO HD, mediacardon HBO 1-2-3 és a HD is megy. :DDD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.