Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 11:57:24

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#36451) mlinus válasza Motion_Blur (#36450) üzenetére


mlinus
őstag

a legegyszerűbb egy telefonhívás, de elvileg fel kéne hogy hívjanak még mielőtt kimennek.

(#36452) mlinus válasza adika4444 (#36449) üzenetére


mlinus
őstag

sajnos ezt így nem lehet megmondani, lehet hogy a modem haldoklik vagy csak kéne egy újraindítás.

(#36453) ztsoft válasza Motion_Blur (#36450) üzenetére


ztsoft
őstag

Szia!

Ha az előző tulajnak tv előfizetése is van, akkor két lehetőséged van.
1, fel veszed a kapcsolatot az előző tulajjal, és átveszed tőle az előfizetést.
2, meg várod amíg letelik, felmondja az előfizetést.

Sajnos egy lakcímen csak egy tv előfizetés lehet (én sem tudtam átvenni Öcsém előfizetését emiatt)! Valószínű a második megrendelést már figyelmen kívül hagyták, mivel előtte már jelezték, hogy nem lehet bekötni.

(Ha a cím Budapest IX. ker. Haller ut, akkor keress privátban.)

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#36454) Ice&Lime


Ice&Lime
veterán

Sziasztok!

A upc-nél mennyibe kerülne bp.-en belül egy kicsit kietlenebb részen (nem emeletes ház, nem kertes ház) a korlátlan vezetékes net bevezetése és havi díja?

[ Szerkesztve ]

(#36455) Intruder2k5 válasza Ice&Lime (#36454) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Ha adott címen elérhető a szolgáltatás, akkor annyiba, mint bárhol máshol. Az árakat megtalálod a honlapjukon.

Ha pedig jelen helyzetben nem érhető el ott a UPC szolgáltatása, akkor itt nem fog tudni senki válaszolni neked, ezt a UPC-vel kell megbeszélned közvetlenül.

(#36456) Ice&Lime válasza Intruder2k5 (#36455) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Az az érdekes, hogy a szolgáltatás rendelésénél ("Kérjük, adja meg adatait a Szolgáltatás igénybevételével kapcsolatos tájékozódás megkezdéséhez"), ott benne van az utca és az utcákhoz tartozó házszámok is, csak pont az a házszám nincs ami kellene. Ilyenkor mi a helyzet?

(#36457) Intruder2k5 válasza Ice&Lime (#36456) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Vannak ilyen esetek, közös képviselő nem engedi bekötni a szolgáltatót, és hasonlók, szerintem fel kell hívni őket, és valószínűleg ki fognak menni a helyszínre, és azután adnak majd választ. Bár pontosan nem is tudjuk miről van éppen szó, csak annyit, hogy "nem emeletes ház, nem kertes ház, viszont kietlen rész", így meg nehéz erre válaszolni. Persze ha egy erdészházról van szó, ott nyilván kisebb az esélye a sikernek.

(#36458) Ice&Lime válasza Intruder2k5 (#36457) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Rendben, köszi, akkor ez egyéni lesz.
Még annyi kérdésem lenne (más), hogy %-ban kifejezve kb. mennyivel romlik a sebesség, ha pl. 100m-es távolságba kell kivinni megosztva kábelen a netet routerből valahonnan, ahol már elvileg be van kötve, egy másik házba?

(#36459) Intruder2k5 válasza Ice&Lime (#36458) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Normális minőségű Cat5-e kábellel 100 méter még áthidalható, nem lesz sebességveszteség. De ez azért már a felső határt súrolja, tehát ha az a "körülbelül 100 méter" netán 150 méter lenne, akkor már egy újabb aktív eszközt kellene betenni valahova féltávra.

Ha van rálátás a két végpont közt, akkor WiFi-vel is megoldható, 100-150Mbps ott sem probléma, még akár többszörös távolságon sem. Persze nem sima 'pálcika' antennával a routeren.

[ Szerkesztve ]

(#36460) Ice&Lime válasza Intruder2k5 (#36459) üzenetére


Ice&Lime
veterán

És milyen (ft?) lenne az az aktív eszköz, ha netán több lenne tényleg mint 100m?

(#36461) Intruder2k5 válasza Ice&Lime (#36460) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Az lehet egy akármilyen switch...

(#36462) kevinium válasza Ice&Lime (#36460) üzenetére


kevinium
aktív tag

Ha összegre kérdezed, akkor egy kimurdelt router is megteszi, csak be kell dugni áramba meg az egyik 80m kábel egyik switch port másik 80m kábel másik switch port. De 5000-6000,- magasságában lehet venni switch-et akár gigabiteset is láttam napokban 6500,- körül TP-link akármi volt.

Ha két épület között akarod megosztani a netet én wifi-re szavazok. 100mbit-ig szerintem elég a 300mbites router is, és nincs annyi macera mint kábellel. Persze a kábelnek is megvan a maga előnye, csak macerás a kiépítés. Engedélyeket kérni meg kihúzni.

(#36463) Tamás34


Tamás34
senior tag

Sziasztok!

Nálatok bejön az HBO GO Smart TV-n? Nálam lefagyasztja a TV-t és csak a lógó jön be! Budapest, kábeles UPC!
Köszönöm!

LG48C2OLED- Samsung Galaxy S23 Ultra-Xiaomi wath s1 Pro-Amazfit Balance Grey

(#36464) Ice&Lime


Ice&Lime
veterán

Köszi mindkettőtöknek!

(#36465) blakey válasza Tamás34 (#36463) üzenetére


blakey
titán

Miből gondolod, hogy UPC hiba? Szerintem az app-pal van gpnd. Töröld majd telepítsd újra, hátha segít.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#36466) pjen válasza Tamás34 (#36463) üzenetére


pjen
félisten

Nálam jó.

(#36467) Tamás34 válasza blakey (#36465) üzenetére


Tamás34
senior tag

Az app-ot nem lehet törölni, így nem is tudom újra telepíteni! Nem gondolom, hogy UPC hiba, csak próbálom kideríteni, hogy mi lehet a probléma!

LG48C2OLED- Samsung Galaxy S23 Ultra-Xiaomi wath s1 Pro-Amazfit Balance Grey

(#36468) pjen válasza Tamás34 (#36467) üzenetére


pjen
félisten

Kilépni ki lehet belôle,aztán megint be.Nem lehet,hogy másik 3 készülékkel bent vagy?

(#36469) Tamás34 válasza pjen (#36468) üzenetére


Tamás34
senior tag

Összesen 3 készüléken van regisztrálva! Megpróbálom a tanácsodat!

Köszi!

LG48C2OLED- Samsung Galaxy S23 Ultra-Xiaomi wath s1 Pro-Amazfit Balance Grey

(#36470) #41635072


#41635072
törölt tag

Üdv!
Budapest belvárosában kb mennyi idő alatt kötik be a UPC-s internetet?
Köszönöm!

(#36471) adika4444 válasza #41635072 (#36470) üzenetére


adika4444
addikt

Tapasztalataim szerint közelemben meg itt olvasottak alapján általában pár nap, 2 héten belül szinte biztosan megvan.

üdv, adika4444

(#36472) Mate válasza Neil Watts (#36439) üzenetére


Mate
nagyúr

Próbáltam a 192.168.1.1-et, a 192.168.0.1-et és a 192.168.100.1-et is. Egyik se nyert.

(#36473) Intruder2k5 válasza Mate (#36472) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Router módban használod? Ha igen, úgy nézd meg mi a kliens eszközökön az alapértelmezett átjáró címe, és azon próbáld.

Vagy indíts egy tracert-et (Linux-ban traceroute) upc.hu felé, és az első hop címe a HGW.

[ Szerkesztve ]

(#36474) Mate válasza Intruder2k5 (#36473) üzenetére


Mate
nagyúr

Nem router módban van, nem is tudnám átállítani. A legvalószínűbb, hogy UPC letiltotta. Egyszer az egyik technikusnak mondtam, hogy lépjen már be, de ő se tudott. Mondjuk nem is ismerte ezt a típust.

(#36475) Intruder2k5 válasza Mate (#36474) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Próbáltad már reset-elni? Csak mert - legalábbis az EPC3925 - alapértelmezetten router módban megy.

(#36476) Mate válasza Intruder2k5 (#36475) üzenetére


Mate
nagyúr

Próbáltam. Ez még abból az időből van, amikor a wifi funkció bekapcsolásáért külön fizetni kellet. Emiatt nem is lehet csak úgy babrálni. Kb. 6 éve hozták ki.

[ Szerkesztve ]

(#36477) gduck válasza Mate (#36472) üzenetére


gduck
addikt

Gép közvetlenül van hozzákötve?

- Ha igen akkor megnézed meg az ipconfig paranccsal mi az átjáró IP címe és azon a címen eléred!
- Ha meg nem router módban van, akkor 192.168.100.1 kell legyen!

[ Szerkesztve ]

(#36478) Motion_Blur válasza mlinus (#36451) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Köszi, csak hogy tudok emberrel beszélni ügyfélszám nélkül?

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#36479) pjen válasza Motion_Blur (#36478) üzenetére


pjen
félisten

Nyomjál a megrendelésre hamar lesz ügyintéző.

(#36480) mlinus


mlinus
őstag

amúgy se számít, cím/név alapján is be tudnak azonosítani.

(#36481) Motion_Blur válasza pjen (#36479) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Írtam nekik mailt.
Igazából az érdekel hogy holnap jönnek-e kötni, mert ha nem akkor nem cibálom oda a TV-t, gépet..

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#36482) mlinus válasza Motion_Blur (#36481) üzenetére


mlinus
őstag

amúgy nem szükséges, anélkül is bekötik.

(#36483) Gubek-Einste válasza mlinus (#36482) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

De azért jó ha te magad is ellenőrzöd, hogy mit is alakítottak.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#36484) Motion_Blur válasza mlinus (#36482) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Pár perce kaptam meg a mailt, holnap jönnek bekötni :R

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#36485) HD


HD
csendes tag

Sziasztok, Szüleimnek van UPC kábel előfizetésük, digital gold + HD, 2 smartcam, 1 felvevős philips box, egy alap telefoncsomag és egy 3 gigás mobilinternet csomag. Hűség vállalás csak a 3 gigás internet csomagra van, a TV és a telefon már lejárt, hűség nélkül van. Közel fizetnek ezért 13 ezer forintot és kezdik sokallani, de van a lépcsőházban digikábel és lehet, hogy váltanának. Kérdésem az lenne, hogy a fentiek ismeretében, hogyan lehetne szabadulni tölük, a mobilnet akár maradhatna is, mert arra szükség van, akár az én saját UPC előfizetésem alá is bevállalnám, folytatva a hűség időt. Amúgy 2 év lett aláírva a moblinetre amiből már 1 letellett. Akinek van 5lete hogyan működhetne a lemondás kérem ne tartsa magában. köszönöm!

(#36486) szabonagyur válasza HD (#36485) üzenetére


szabonagyur
félisten

hello

Mobilnet mivel hűséges nem biztos, hogy megéri felmondani...

Többit meg bemennek és felmondják ennyi, ha nincs hűség nem köthetnek be semmibe.

Ezek után meg bemennek Digihez és szerződés kötés.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#36487) kevinium válasza szabonagyur (#36486) üzenetére


kevinium
aktív tag

Én fordítva csinálnám... Diginél szerződéskötés, ha megvan működik minden, akkor meg lemondanám aznap, másnap a másik előfizetést.

(#36488) szabonagyur válasza kevinium (#36487) üzenetére


szabonagyur
félisten

Persze, így is lehet, részletkérdés, de gondolom úgyis utánajár majd az újnak az illető, hogy mit kap/veszít.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#36489) Motion_Blur


Motion_Blur
félisten

Annyi kérdésem van még hogy a szerelő kér-e valamilyen papírt amivel a lakcímemet igazolom? Mert adás-vételivel vagy tulajdoni lappal tudok szolgálni, de lakcímkártyával még nem :B

Nehogy ezen hasaljak el :))

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#36490) Intruder2k5 válasza Motion_Blur (#36489) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nem kér semmit... Erre joga sincsen, a szerelő nem igazoltathat!

[ Szerkesztve ]

(#36491) Motion_Blur válasza Intruder2k5 (#36490) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Ok, csak azért kérdezem mert ugye neki írom majd alá a szerződést.
Diginél pl. kértek adásvételit az elő-regisztrációhoz.

thx :R

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#36492) Intruder2k5 válasza Motion_Blur (#36491) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

A szerződést a szerelővel írod alá? Mármint, Ő fogja kötni a szerződést?

A szerelőt tudtommal a UPC küldi ki, miután megkötötted a szerződést az ügyfélszolgálaton, vagy neten, vagy telefonon. A szerelő (technikus) legfeljebb a munkalapot fogja veled aláírattatni.

[ Szerkesztve ]

(#36493) -Maujuri-

Sziasztok.
Kérdésem az lenne hogy a wifi képes modemek a upc-nél milyenek. Azaz tűzfal, Mac szűrés wifinél, van e benne

(#36494) kabelmania27 válasza HD (#36485) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Üdv!
1221 lemondás gombot nyomd be biztos adnak mostaninál kedvezőbb ügyfélmegtartó csomagot, amit nem kötelező elfogadni.

[ Szerkesztve ]

(#36495) HD válasza szabonagyur (#36486) üzenetére


HD
csendes tag

köszi a választ mindenkinek, ezek szerint nem feltétele a mobilnetnek vezetékes szolgáltatás megléte? Én azt gondoltam igen, ezért is volt a kérdés. Igazából a mobilnet maradhat, arra szükség lesz ezután is, ott nincs nagy különbség kinél kötjük. Tehát akkor a mobil net mehet önállóan is hűséggel tovább ugyanazon az áron?

(#36496) HD válasza kabelmania27 (#36494) üzenetére


HD
csendes tag

Helló, igen ennek a lehetősége is ott van a pakliban :)

(#36497) Motion_Blur válasza Intruder2k5 (#36492) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Oks, én hiszek Neked, peace! :D

Ilyen mailt kaptam amúgy:

Örömünkre szolgál, hogy a UPC szolgáltatásait választja!

Kérését rögzítettük, a Szolgáltatás(ok) igénybevételének feltételei a mellékelt dokumentumokban találhatóak.

Minden további kérdésével kapcsolatban szívesen fogadjuk megkeresését a www.upc.hu/email oldalunkon vagy a 1221-es számon.

Tisztelettel:
UPC Magyarország Kft.

+ pár informális melléklet (csatorna lista, "szolgáltatásra vonatkozó tájékoztató adatlap", csoportos, "ügyféladat összefoglaló")

És külön ki van emelve hogy Jelen dokumentum nem keletkeztet a Szolgáltató oldalán szerződéskötésre / Szolgáltatás nyújtására
vonatkozó kötelezettséget.

Szal se telefonon, se neten, se sehogyan nem kötöttem szerződést.

De igazából csak az a lényeg hogy ne kérjenek tőlem lakcímkártyát, a többi nem érdekes :R

[ Szerkesztve ]

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#36498) Intruder2k5 válasza Motion_Blur (#36497) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nincsen semmi probléma, csak beszélgetünk. :)

Én továbbra is azt mondom, a technikusnak nincsen joga semmilyen okmányt kérni tőled, legfeljebb megkérdezheti amikor jön, hogy Te vagy-e a szerződő, Te vagy-e a tulajdonos, stb...

Továbbá szerintem Ő szerződést sem köthet, felteszem majd elektronikus úton kapod meg, mint ahogy történik ez csomagváltáskor is, elvégre az is egy szerződésmódosítás. Vagy pedig létrejön ráutaló magatartással, azzal, hogy használod és fizeted a szolgáltatást, megrendelésnek pedig ott van az email, vagy telefon, vagy webes űrlap, szóval amin keresztül Te megrendelted a szolgáltatást.

(#36499) kabelmania27 válasza HD (#36496) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Jaja, ilyen esetben érdemes érdemes telefonálni.

[ Szerkesztve ]

(#36500) Intruder2k5 válasza Motion_Blur (#36489) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Meg még annyit hozzá, hogy szerintem neked nem is kell bejelentkezve lenned adott ingatlanba, elegendő az is, ha csupán a Te tulajdonodban van, azzal már Te rendelkezel felette, és olyan szolgáltatást köttetsz be oda, amilyet akarsz.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.