Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 11:57:24

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#20501) kabelmania27 válasza csecso22 (#20498) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Általában megvan a max sebesség. Melyik csomag érdekelne?

(#20502) csecso22 válasza pjen (#20500) üzenetére


csecso22
tag

Köszi :K
Akkor meg szeretném kérdezni a Győr környéki UPCiseket hogy mennyire tartja a kiÍrt sávszéleséget? :F :R

"Csak a puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot"

(#20503) csecso22 válasza kabelmania27 (#20501) üzenetére


csecso22
tag

30/3
:K

"Csak a puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot"

(#20504) kabelmania27 válasza csecso22 (#20503) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Azzal nem lesz gond, nyugodtan rendeld meg.:)

[ Szerkesztve ]

(#20505) ÁdiBá


ÁdiBá
addikt

Mai nap folyamán volt itt a UPC Technikus kolléga, kicserélte az elosztókat, lenti, földszinti egység előtt is, és nálam az emeleten.
Ő is azt mondta, hogy egy szűrő egység be volt kötve a padlástérben amit cserélni kellett, illetve a földszinti TV egység előtt is.
Kicserélte és minden működik szépen.

ÁdiBá

(#20506) kabelmania27 válasza ÁdiBá (#20505) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Szuper, nézd meg a modem értékeket a 192.168.100.1 címen. Milyen típusú osztókat kötött be?

[ Szerkesztve ]

(#20507) ÁdiBá válasza kabelmania27 (#20506) üzenetére


ÁdiBá
addikt

Nem tudom annyira nem értek hozzá, nem is figyeltem. :U

ÁdiBá

(#20508) kabelmania27 válasza ÁdiBá (#20507) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Okés, az a lényeg hogy most működik.

(#20509) kungzi


kungzi
veterán

Ezek milyen értékek?

felfele:

lefele:

(#20510) kabelmania27 válasza kungzi (#20509) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Elfogadhatók, adási 50 alatt van, vételnél pedig 40felett van az SNR.

[ Szerkesztve ]

(#20511) HookR


HookR
addikt

Mediabox HD-t (Philips DCR8111) áram alá helyezve "InIt" felirat jelenik meg a kijelzőn és nem ad képet a TV-re. Mi a teendő ilyenkor?

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#20512) kabelmania27 válasza HookR (#20511) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Áramtalanítsd utána kapcsold be ha megint ezt csinálja 1221-en jelentsd be technikus visz másikat.

(#20513) ^Boss válasza kungzi (#20509) üzenetére


^Boss
őstag

az enyémek (elég problémás az utóbbi időben, ma jön szerelő) milyenek lennének?
most (épp működik):
UP:
40.5 és 41.3 között mindegyik
DOWN:
38.5-39.1 között mindegyik

amikor megszakad/órákig elmegy:
UP: 48-49
DOWN: 35-36

köszi :R

(#20514) ^Boss válasza HookR (#20511) üzenetére


^Boss
őstag

enyém pont így halt meg anno, de nem akarok vészharangokat kongatni :(

(#20515) kabelmania27 válasza ^Boss (#20513) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Milyen modem van nálad? 38.5-39.1 SNR érték. A vételi értéket kellene megnézni.
Nézd meg milyen osztóval van elosztva a koax és van-e ilyen csillapító (fam/atennuator felirat) bekötve.

[ Szerkesztve ]

(#20516) ^Boss válasza kabelmania27 (#20515) üzenetére


^Boss
őstag

köszi!

utóbbi 2 hétben gyakorlatilag minden nap elmegy estefele 4-5 órákra, és napközben is szakadozik. TV képe is mocsok kockás/elmegy néha, box reset esetén meg a jel minősége 100% ugyan, de a jel erőssége valahol 30-40 között ugrál, ha gond van. :(

mod: modem a Technicolor csoda, de van még itt egy ittfelejtett Cisco is :Y

[ Szerkesztve ]

(#20517) ^Boss válasza kabelmania27 (#20515) üzenetére


^Boss
őstag

csillapítót nem látok. ez az osztó környékén keresendő, vagy lehet előbb is (többszobás lakás, több box-szal, stb) (bejárati ajtó környékén)?

osztó: PCT-1000-3WB-RH
-5.7dB out mindegyiken

(#20518) Gubek-Einste válasza ^Boss (#20517) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Bárhol lehet e csillapító, akár több is ha szükséges volt anno.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#20519) kabelmania27 válasza ^Boss (#20517) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Ez egy jófajta osztó (technikus lehet kifogja cserélni -3.5/2x-7,5 csillapításúra) nézd meg nem lazultak-e ki az F csatlakozók és ha van toldás és másik osztó akkor ott is nézd meg.
Modemnél nézd meg a down teljesítmény/power értékeket.

[ Szerkesztve ]

(#20520) ^Boss válasza kabelmania27 (#20519) üzenetére


^Boss
őstag

2-3-3.6 között

csillapítót nem látok sehol, a dobozkájukban ahova alapból bejön a lakás még nem néztem meg, de az eszközök környékén nincs

(#20521) kabelmania27 válasza ^Boss (#20520) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

2-3,6között elfogadható a vételi. Szemcsés adás egyértelműen gyenge jelszintre utal. Van még osztó a lakásban?

[ Szerkesztve ]

(#20522) ^Boss válasza kabelmania27 (#20521) üzenetére


^Boss
őstag

ez az egy van elvileg (bejárattól jön 1 kábel ide, innen megy tovább a nappaliba, 1 modem, 1 itteni box, ezért van a 3mas osztó asszem)

hozzáteszem ebben az évben borzasztó a szolgáltatás, de előtte sosem volt gond (másik lakásban sem). 240-es emelés után volt egy ideig 240 (3 hó ingyen ugye), addig minden oké volt, sebességet is hozta, amióta visszatették 120-ra elkezdődött ez a mizéria, ami most csúcsosodott ki, 2 hete. addig csak néha-néha voltak gondok

[ Szerkesztve ]

(#20523) kabelmania27 válasza ^Boss (#20522) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Okés, lehet lakáson kívüli probléma miatt van gond, modem jelszinthez ha hozzáadok 5,8 at kijön hogy 70dB körül jön be, analóg adás 5-el erősebben jön mint a modem ds, ilyen értékekkel elvileg nem lehetne gond, jól tetted hogy bejelentetted. Ha földkábelen jön be az épületbe a koax, és az utcán is földben megy a kábel akkor minimálisat ingadozhat, 40-41között de 8-at nem.

[ Szerkesztve ]

(#20524) ^Boss válasza kabelmania27 (#20523) üzenetére


^Boss
őstag

köszi a segítséget :R

(#20525) Tido válasza ^Boss (#20522) üzenetére


Tido
aktív tag

Szerintem jelentsd be (újra) hibára. Nekem nem volt régóta gondom magával a szolgáltatással, pedig 3 helyen is van - ha úgy nézzük 4 helyen, mert volt egy költözés - legutoljára technikai hiba ami UPC saját hibája volt, kb 5 éve volt Egerben, és ott is egy osztó csere megoldotta a TV szemcsésedését. Mondjuk utána net is stabilabb lett :)

Pesten nekem kb akkor nem volt net, mikor előzetesen szóltak a javításról, vagy a DNS mizéria volt.

Mondjuk érdekes képen akkor elszokott menni a netem, mikor új IP címet kap a modem.. - akkor általában modem restart - de ez meg szökő évente van.. (bár nem tudom, hogy miért)

UPC 300/20 + Synology DS418play + RB2011UiAS-2HnD

(#20526) ^Boss válasza Tido (#20525) üzenetére


^Boss
őstag

DNS az borzasztó volt, igen.
valami kompenzációt remélhet az ember (2 hétig tényleg napi 7-8 órában minimum nem volt se telefon, se net, tv meg olyan volt amilyen, egyescsatornák nem voltak, némelyik szar volt, némelyik elment)? vagy ne is reménykedjek? :C

(#20527) HookR válasza kabelmania27 (#20512) üzenetére


HookR
addikt

Köszönöm. Már többször is próbáltam, úgy néz ki cserére szorul.

(#20514) ^Boss: Van rajta néhány TV műsor felvéve, amit sajnálok elveszíteni.

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#20528) Tido válasza ^Boss (#20526) üzenetére


Tido
aktív tag

Kompenzációt érdekesen oldották meg, mert csak azok jártak jól, akinek volt videókölcsönzésük. Én pl nem mentem semmire, mert analóg csatornák vannak otthon az asszonynak. Bár hozzá kell tenni, hogy akkor amikor nagy kimaradás volt, az külső szolgáltató szerencsétlenkedése volt, nem az övéké.

UPC 300/20 + Synology DS418play + RB2011UiAS-2HnD

(#20529) pjen válasza HookR (#20527) üzenetére


pjen
félisten

Szia.Nem tudod a felvételeket átmásolni valahová(DVD íro,videó magnó stb)?

(#20530) kabelmania27 válasza ^Boss (#20526) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

De, a remény hal meg utoljára.:)

(#20531) canniball válasza Tido (#20528) üzenetére


canniball
nagyúr

"Kompenzációt érdekesen oldották meg... Én pl nem mentem semmire..."
Dettó, amikor volt mi is videotár hozzáférést kaptunk a mediacard mellé. :W

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#20532) Mate válasza canniball (#20531) üzenetére


Mate
nagyúr

Ja, hát az egy pofátlan marketing volt. Nem ment a net? Oké, akkor tekintse meg legújabb kínálatunkat a videotárban és adunk mellé 1000 Huf-os kupont.

Ja, hogy net előfizetése van? Mindegy, most már ön is tudja, hogy van videotárunk.....

(#20533) canniball válasza Mate (#20532) üzenetére


canniball
nagyúr

Na igen, csak ugye a kompenzáció meg a marketing az két különböző dolog...

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#20534) HookR válasza pjen (#20529) üzenetére


HookR
addikt

Felmerül a kérdés, hogy hogyan? Mert ugye az alapprobléma pont az, hogy nem működik a mediabox, így a kijövő jel rögzítése nem opció. Amennyire tudom, a beépített merevlemezről külső adattárolóként sem lehet az USB csatlakozón keresztül másolgatni (hogy esetleg valamilyen service mode féleségben igen, azt passzolom). Marad még a HDD kiszerelése és közvetlen SATA portra csatlakoztatása, ám feltételezem ez ÁSZF oldalról lehet aggályos.

De ha van valami ötleted, örömmel fogadom.

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#20535) Intruder2k5 válasza HookR (#20534) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

"Marad még a HDD kiszerelése és közvetlen SATA portra csatlakoztatása, ám feltételezem ez ÁSZF oldalról lehet aggályos."

Ez sem opció, mivel a rögzített felvételek szerzői jogi okokból a merevlemezen titkosított formában vannak tárolva, azt csak a box tudja dekódolni, tehát sajnos nem úgy működik, hogy lemásolod mint ,mpg file-t! A felvételek megmentése csak egy esetben lehetséges, ha ugyanolyan boxot kapsz mint a jelenlegi, és meg tudod beszélni a technikussal, hogy cseréljétek ki bennük a HDD-t! Erre viszont elég kevés esélyt látok, főleg ha alvállalkozó cseréli az eszközt, az tuti, hogy nem fog belenyúlni!

[ Szerkesztve ]

(#20536) pjen válasza HookR (#20534) üzenetére


pjen
félisten

Arra gondoltam esetleg életre tudod kelteni ideiglenesen(többszöri ki-be kapcsolás után beindul)de mégis kicserélteted mint megbizhatatlant. :)Egyébként egyszer nekem is csinálta és vagy fél órát vártam mire tovább lépett,azért gondoltam hátha sikerül.

[ Szerkesztve ]

(#20537) club1 válasza Intruder2k5 (#20535) üzenetére


club1
veterán

Szerintem ez sem járható út, titkosítani ui. általában az adott hardveren meglévő egyedi kulccsal szoktak.

(#20538) Intruder2k5 válasza club1 (#20537) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Hát erre több féle megoldás is létezik, nyilván van adott hardverhez köthető is, nem tudom itt melyiket alkalmazzák, még az is lehet, hogy box típusonként változó, de mintha régebben írta volna már valaki, hogy átrakta a HDD-t új boxba, és működött! De az is lehet, hogy a Telekom topikban olvastam ezt, már nem tudom!

Minden esetre az biztosnak látszik, hogy szinte kizárólagosan ennek az egy megoldásnak van némi esélye, persze ez sem biztos, de másképpen nem hiszem, hogy sikerülhetne megmenteni a felvételeket!

(#20539) Mate válasza Intruder2k5 (#20538) üzenetére


Mate
nagyúr

Nem a kártya dekódolja azt is?

Más:

Pont jókor jött a technikus, mert ma már a modem oldalára se tudtam felmenni. Ahogy nézem egyik nap rendesen megőrült:

[ Szerkesztve ]

(#20540) axton válasza kabelmania27 (#20510) üzenetére


axton
tag

olvasni mi is tudunk :))

(#20541) kungzi


kungzi
veterán

Most jut eszembe, hogy nekem mindegy milyen csomagok lesznek, úgyis megyek át a Digihez :D

(#20542) HookR válasza Intruder2k5 (#20535) üzenetére


HookR
addikt

Milyen más, a Philips DCR8111-et helyettesítő mediaboxa van most a UPC-nek? Elsősorban az érdekelne, hogy van-e csendesebb alternatíva, mert ez túl sokat pörgette feleslegesen a hangos merevlemezt és ventilátort. Akkor is, amikor látszólag nem volt indokolt ('kikapcsolt' állapotban).

(#20536) pjen: Bekapcsoltam tizedszerre is, meglátom estig sikerül-e magára találnia.

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#20543) kabelmania27 válasza kungzi (#20541) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Két év múlva nem fog járni az okoscsomag, listaáron fogod kapni a szolgáltatás 10ezret fogsz fizetni, UPC-nél lehet lesz visszaváltási akció.

[ Szerkesztve ]

(#20544) kungzi válasza kabelmania27 (#20543) üzenetére


kungzi
veterán

Még úgy is olcsóbb, mint a upc :D

(#20545) HofiZoli válasza kabelmania27 (#20543) üzenetére


HofiZoli
senior tag

Hagyd, ne tartsd vissza :D ;)

A hozzászólás elolvasása kizárólag erős idegzetű fórumozóknak ajánlott! A hozzászólás elolvasásából adódó esetleges fizikai és szellemi károkért a hozzászóló nem vállal semmilyen felelősséget!

(#20546) kabelmania27 válasza kungzi (#20544) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Ha lesz gyorsabb netcsomag, és hiéna árat mondanak lehet olcsóbb lesz...
Digis topicba Bazsa74 8800Ft-ot fizetetett a Diginek, nem kapta meg az okos csomagot visszament UPC-hez 7500Ft-os csomaggal.
HofiZoli: Okés, nem tartom vissza:D

[ Szerkesztve ]

(#20547) Intruder2k5 válasza HookR (#20542) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nekem személy szerint CISCO HD-DVR-em van, én sosem hallottam még, hogy ebben lenne ventilátor, de a HDD-t sem hallani benne! Persze, ha rányomom a fülem a fém házra, akkor hallani, de úgy "normál módban" a szobában tartózkodva nem!

[ Szerkesztve ]

(#20548) pjen válasza HookR (#20542) üzenetére


pjen
félisten

A kártyát is kihúzod és megint bele rakod,bekapcsolva is?

(#20549) kungzi


kungzi
veterán

De én 14k-t fizetek most :)

(#20550) club1 válasza kabelmania27 (#20543) üzenetére


club1
veterán

Nekünk is felnyomták 2 év után az összes tv csatornát, alap netet és alap telefont tartalmazó csomagot 4200 Ft-ról 6000 Ft-ra. A Upc-nél mennyi is egy Gold+30-as net+alap telefon csomag 2 év után?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.