Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 11:57:24

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16901) rayoliviero


rayoliviero
veterán

Upc net Debrecenben megint rossz, legalábbis nálam.

(#16902) kabelmania27 válasza rayoliviero (#16901) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Ismerősnél Szombathelyen nincs jel.

(#16903) rayoliviero válasza kabelmania27 (#16902) üzenetére


rayoliviero
veterán

Nálam a múltkor is rossz volt.

(#16904) Treck válasza kabelmania27 (#16902) üzenetére


Treck
aktív tag

Szinten Szombathely, itt semmi problema. Viszont szel es szakado eso van boven :)

http://google.treck.hu

(#16905) kabelmania27 válasza Treck (#16904) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Lehet másik Node/tápfeladón vagy.

(#16906) rayoliviero válasza kabelmania27 (#16902) üzenetére


rayoliviero
veterán

Már most nálam is jó.

(#16907) ripla válasza vlaho (#16898) üzenetére


ripla
őstag

örömmel hallom, ugyanis júniustól zala megyei leszek én is. :) kösz a választ.

(#16908) mcfly82


mcfly82
tag

Sziasztok!
Tapasztalat alapján a gyakorlatban (nem elméletben, az ászf-et olvastam) kb mennyi idő múlva jönnek bekötni kábeles internetet, ha olyan helyen rendelem meg, ahol a szolgáltatás ki van építve (társasház), de a lakásba nincs behúzva?

(#16909) kabelmania27 válasza mcfly82 (#16908) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

UPC oldalon ha megrendeled több időpontot is fel fog ajánlani vagy hívd a 1221-et vagy menj be ügyfélszolgálati irodába.

[ Szerkesztve ]

(#16910) devil-k válasza mcfly82 (#16908) üzenetére


devil-k
nagyúr

Menj be személyesen, akkor másnap kimennek. Mármint Debrecenben így működik.

- mozi bolondéria -

(#16911) *Ropi* válasza mcfly82 (#16908) üzenetére


*Ropi*
félisten

Én e hónap 3-án rendeltem és 9-én jött a szerelő.

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#16912) Mate


Mate
nagyúr

Csak nálam *arozik a net? Állandóan lehal a böngésző, a kapcsolat nem szakad meg.
Google DNS-t használok.

(#16913) BossBoss


BossBoss
őstag

Üdv!

Segítséget kérnék. Adott egy upc HD box(Cisco)+projektor. HDMI-DVI kábelel próbálta ismerősöm összekötni, de nem sikerült. Valakinek van tapasztalata ezzel a művelettel? Esetleg valami beállítás kérdése a dolog? Előre is Köszönöm!

(#16914) canniball válasza Mate (#16912) üzenetére


canniball
nagyúr

Bár elég távol vagyunk egymástól de én nem tapasztaltam ilyen anomáliát.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#16915) Mate válasza canniball (#16914) üzenetére


Mate
nagyúr

Már megjavult, de tegnap is ez volt. Időnként meghal.

(#16916) R3nts


R3nts
senior tag

Sziasztok!Technikai tanácsot szeretnék kérni.....ha kábelszolgáltatónál az SD SetTopBox elé,kérésre anno betettek egy galvanikus leválasztó szűrűt (zaj,és földhurok ellen), akkor ha most CI modulra (a megfelelő szolgáltatói kártyával persze)cserélem a boxot, akkor most is célszerű betennem a szűrőt a kábel végére, a TV elé...?

[ Szerkesztve ]

ASROCK B450PRO4,CorsairVengeance 3200MHz LPX2X8GB,RYZEN5 2600,WD S500G1B0C NVMe SSD+AXAGON CLR-M2,SapphireRadeon RX570/4GB Nitro+OC,FSP Hexa85+450W,ZalmanZ1NeoBlack,Alpenföhn BN BlackRGB,W10Pro/x64, Xiaomi Redmi Note 9Pro 6/128

(#16917) Mate válasza Mate (#16915) üzenetére


Mate
nagyúr

És megint *ar :D

(#16918) Goose-T válasza Mate (#16917) üzenetére


Goose-T
veterán

Ezt olvastad?

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#16919) Mate válasza Goose-T (#16918) üzenetére


Mate
nagyúr

Olvastam, de én zöld vagyok :)

2 napja csinálja, nem tudom mi a gond vele.

Torrent, online játék stb. megy gond nélkül. Viszont weboldalak beöltése ciklikusan: Jó, nagyon lassú, teljesen lehal, nagyon lassú, jó. És ez ismétlődik.

(#16920) Mate válasza Mate (#16919) üzenetére


Mate
nagyúr

Packets: Sent = 1000, Received = 901, Lost = 99 (10% loss),
Approximate round trip times in milli-seconds:
Minimum = 4ms, Maximum = 221ms, Average = 13ms

(#16921) rayoliviero válasza Mate (#16919) üzenetére


rayoliviero
veterán

Nálam is ezt csinálja.

(#16922) Mate válasza rayoliviero (#16921) üzenetére


Mate
nagyúr

Akkor nem rendelem ide a szerelőt :)

Te is google DNS-t használsz?

(#16923) rayoliviero válasza Mate (#16922) üzenetére


rayoliviero
veterán

Én nem, hozzá nem nyúltam. :D

(#16924) Mate válasza rayoliviero (#16923) üzenetére


Mate
nagyúr

Akkor ötletem sincs, mi lehet a gond :D

(#16925) robotnyk


robotnyk
tag

tegnap este után ismét. úgy, hogy jelerősítős oszlopról jön a házba a kábel. D:

(#16926) Gubek-Einste válasza BossBoss (#16913) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ez csak akkor fog összejönni ha a projektor támogatja a HDCP védelmet.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#16927) Gubek-Einste válasza R3nts (#16916) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ha nem okoz gondot akkor maradhat.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#16928) Mate


Mate
nagyúr

Rákérdeztem UPC-nél, hogy mikorra tervezik bevezetni a Horizon-t szolgáltatást.

Válasz: :D
"A médiapiac változásait - az igényeket és lehetőségeinket szem előtt tartva - igyekszünk követni, hogy minél gazdagabb és változatosabb szolgáltatást nyújtsunk. A Horizon továbbításáról még nincs megállapodásunk.
Amint bármelyik csatornával megállapodás születik és a továbbítás megkezdésének időpontja ismert lesz, arról értesíteni fogjuk előfizetőinket.

Türelmét és megértését köszönjük!"

A net meg még mindig *ar, úgyhogy írtam nekik ez ügyben is.

(#16929) Intruder2k5 válasza Mate (#16928) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Hát igen, ezek olyan felesleges kérdések szerintem... Ha valami publikus infó van, azt tudatják mindenkivel, ha meg valami még nem publikus, akkor azt kérdezheted Te akármilyen szépen, úgysem fogsz megtudni semmit!

(#16930) Mate válasza Intruder2k5 (#16929) üzenetére


Mate
nagyúr

"Hát igen, ezek olyan felesleges kérdések szerintem."

Szerintem meg nem :) Ci+-os kártyát is kérdezgettem tőlük félévente és megjelenés előtt fél évvel mondták is, hogy igen, már tesztelik. Ez azért volt lényeges, mert ehhez kötöttem a hűségemet. Ugyan ez a helyzet most is. Ha nem vezetik be hűségem lejártáig, akkor lemondom a tv szolgáltatást és a netet is visszább mondom. Ha megjelenik addig, akkor meg lehet növelem a havidíjamat. Így ő szempontjukból se mindegy a dolog.

A másik, hogy ennyire sablonszöveget már cikis küldeni, amiből számomra az jön le, hogy ügyintézőnek fogalma sincs arról, hogy mi a horizon-t.

[ Szerkesztve ]

(#16931) Mate válasza robotnyk (#16925) üzenetére


Mate
nagyúr

Minimum = 23ms, Maximum = 989ms, Average = 176ms

Leköröztél :D

(#16932) Mate


Mate
nagyúr

A modem értékek jók. DNS kilőve, központi hiba elvileg nincs.

Torrent, online játék és minden netes alkalmazás jó. Ennek ellenére telefontól kezdve, pc-ig böngészőben nagyon lassan vagy egyáltalán nem megy a net.

Ötlet?

(#16933) kabelmania27 válasza Mate (#16932) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Mindegyik böngészőben egyformán lassú?

[ Szerkesztve ]

(#16934) Mate válasza kabelmania27 (#16933) üzenetére


Mate
nagyúr

Chrome az elsődleges, de kipróbáltam operával és ie-vel is. Mind a háromnál ugyan úgy *ar.

Ami furcsa, hogy ha újraindítom a modemet 4-5 percig jó.

[ Szerkesztve ]

(#16935) kabelmania27 válasza Mate (#16934) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Lehet valaki előfizetett 120/240-re ezért túlterhelt lett a környék. Próbáld ki Firefox böngészővel is:)

[ Szerkesztve ]

(#16936) Mate válasza kabelmania27 (#16935) üzenetére


Mate
nagyúr

Minden gépen és telefonon *ar lett a net, úgyhogy nem böngésző vagy gép probléma lesz.
A környéken lévő 240-es net előfizetést is kizárnám, mert Torrent gond nélkül, max. sávszéllel megy.

Mondjuk most úgy tűnik jó, remélem így is marad.

(#16937) canniball válasza Mate (#16936) üzenetére


canniball
nagyúr

Nálunk meg most totál lehalt az egész szolgáltatás.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#16938) kabelmania27 válasza canniball (#16937) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Modem ds us led villog?

(#16939) canniball válasza kabelmania27 (#16938) üzenetére


canniball
nagyúr

Villog. De nem csak a net, a TV is meghalt.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#16940) zoli62


zoli62
addikt

A UPC esetében néha érdemes kitartónak lenni. Régóta reklamáltam már náluk, hogy nincs e-mail elérhetőségük, csak webürlapjuk, ami ugye nem interaktív, azaz egy általuk írt válastlevélre már nem lehet írni. Most a legutóbb már elismerék ezt a kényelmetlenséget, és egyőttal kéthavi ingyenes Filmbox előfizetést aktiváltak. :) Egyúttal tájékoztattak, hogy a közeljövőben hamarosan megint tervezik, hogy bevezetik az ügyfékszolgálati e-mail címet.

[ Szerkesztve ]

(#16941) ripla


ripla
őstag

az lenne a kérésem hozzátok, hogy beírjátok azt is, hogy melyik településen laktok? nincs közöm az upc-hez, csak költözés előtt vagyok éppen, és érdekelne hogy hol vacakol a net.

[ Szerkesztve ]

(#16942) HofiZoli válasza ripla (#16941) üzenetére


HofiZoli
senior tag

akkor nem költözöl oda?? :D :D

A hozzászólás elolvasása kizárólag erős idegzetű fórumozóknak ajánlott! A hozzászólás elolvasásából adódó esetleges fizikai és szellemi károkért a hozzászóló nem vállal semmilyen felelősséget!

(#16943) ripla válasza HofiZoli (#16942) üzenetére


ripla
őstag

ezen is gondolkodtam igen. :)
nem, csak információ szerzés céljából kérdezem. :)

(#16944) Intruder2k5 válasza ripla (#16941) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Egyszerűbb ha Te beírod hova szeretnél költözni, és ha valaki tud valamit ami miatt ez nem jó, akkor szól! :)

(#16945) rayoliviero


rayoliviero
veterán

UPC net szokásosan sz@r, lassan már mindennapos mostanában megint. :W

devil-k: Fészek lakópark.

[ Szerkesztve ]

(#16946) devil-k válasza rayoliviero (#16945) üzenetére


devil-k
nagyúr

Debrecen melyik részéről vagy?
Nálam eddig csak egyszer volt (10 percre) net kiesés, mióta UPC-s vagyok. (2013. december)

- mozi bolondéria -

(#16947) facan válasza ripla (#16941) üzenetére


facan
tag

Eddigi tapasztalataim alapján (ha nem vágják el a kábeleket markolóval és nem cserélik ki éppen a villanyoszlopokat ahol a kábelek mennek) akkor atomstabil a netszolgáltatás. Voltak nem tervezett leállások, de hamar megoldották. (nagyjából 3 éve vagyok előfizető, a T ADSL után ez egy megváltás számomra!)
Ezen sokak állításával ellentétben nem változtatott a 240-es net megjelenése sem tapasztalataim szerint. (Igaz csúcsidőben speedtest alapján ugyan nem mindig van meg a 240 lefele, de igen közel van hozzá, így a szolgáltatás ebből a szempontból is hibátlan számomra :) :) :).)
Bár valóban változtatott. Duplájára nőtt a le és feltöltési sebessége a netkapcsolatnak :DD

A Digitális TV szolgáltatással kapcsolatban már kicsit árnyaltabb a kép. Bő fél évig nem volt semmi probléma, azóta 3 adó néha teljesen nézhetetlen (szerencsére médiakártya van a tévében, bár lehet hogy a box is kezeli ezt valahogyan) Tv előfizum nagyjából 1 éve van, azelőtt csak net és teló volt.

Valószinűleg a Nagyfaluban még cizelláltabb a helyzet mivel egységnyi kábelre vonatkoztatva sokkal több az előfizető mint itt vidéken. :)

(#16948) csabi63


csabi63
senior tag

Nekem is hasonló problémám van(Szombathely),mint ami a 16837-es hsz-ben elhangzott.
Nálam már egy éve akadozik az internet.Napjában több tucatszor kihagy,pár mp-től akár 10-15 perces időtartamra is.Az utóbbi időben betelt a pohár,és szóltam a központba,hogy küldjenek valakit,aki megnézi.Ma megjött a szerelő,a régi Sisco modem helyett nálam is berakott egy új Technicolort,meg kicserélt egy elosztót.Leellenőrizte a csatlakozókat és a vezetékeket is,majd elégedetten jelezte,hogy a probléma meg van oldva.
Háromnegyed órával azután hogy elment,ugyanúgy képtelen egy weboldalt betölteni a böngésző.Majd tíz perc múlva megjavult,hogy egy óra múlva kezdje elölről.Mindhárom szobában van gép/laptop,Wi-fi nincs,vezetékes a kapcsolat.És mindhárom helyen ugyanez a gond.(Más a böngésző is,mégis ugyanaz a probléma.)
Azt szeretném kérdezni,hogy érdemes-e hívnom egy másik(nem UPC-s)szerelőt,aki képes kideríteni legalább a hiba okát.Vagy érdemes-e próbálkoznom a Google DNS szerver beállításával.
Esetleg igazak-e a pletykák,hogy a UPC néhány területen túlvállalta magát,és így nem is képesek megoldani a feladatot.Mert nyilvánvalóan a hibát magát is képtelenek megtalálni,vagy csak úgy gondolják,hogy ez valami miatt nem tartozik rám,mint előfizetőre.

(#16949) canniball válasza csabi63 (#16948) üzenetére


canniball
nagyúr

"Vagy érdemes-e próbálkoznom a Google DNS szerver beállításával."
Az pénzbe nem kerül. :)

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#16950) ripla válasza Intruder2k5 (#16944) üzenetére


ripla
őstag

nagykanizsa a kijelölt célállomás. :)

facan: na ez jó. engem mondjuk speciel csak a net érdekel, tévém nincs és ebből kifolyólag nem is nézek. köszi az infókat. :)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.