Hirdetés

2024. június 3., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 11:57:24

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#135101) szpeti40 válasza kabelmania27 (#135100) üzenetére


szpeti40
addikt

Nem sajna, próbáltam, direkt vártam ~30mp-et, de utána is csak fekete kép van.
Annyi történt csak a fekete képes történet előtt, hogy kikapcsolt box mellett kihúztam a hdmi kábelt belőle, mert kellett a laptopnak és hirtelen ez volt kéznél, de nem gondolnám hogy ez bármit is okozna. :F

[ Szerkesztve ]

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#135102) cocka válasza szpeti40 (#135101) üzenetére


cocka
veterán

És amely csatornákon elérhető a teletext, ott azt meg tudod nézni vagy ahelyett is csak fekete kép van?

(#135103) szpeti40 válasza cocka (#135102) üzenetére


szpeti40
addikt

A box menüje sem jön be, nem csak a csatornák, végig fekete a kép. De a tv csak akkor írja hogy nincs jel, ha kikapcsolom a boxot.

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#135104) kezo0 válasza szpeti40 (#135103) üzenetére


kezo0
addikt

Meg kéne nézni a tévé menüjében, hogy van-e a HDMI-bemenetre vonatkozóan a HDCP-vel kapcsolatos beállítási/változtatási lehetőség. Ha van ilyen menüpont, ott kéne a jelenlegi beállításról átváltani másikra. Csak egy ötlet.
(Az én Panasonic tévémen pl. csak annyi van egy „automatikus HDMI-beállítás” nevű menüpontban, hogy „1. mód” és „2. mód”, és amíg Cisco HD DVR boxom volt, a kettő közül csak az egyik módban jelent meg a képe a tévén. A tévé részletes használati utasításában volt leírva, hogy a két választható mód a HDCP-titkosítással függ össze.)

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#135105) szpeti40 válasza kezo0 (#135104) üzenetére


szpeti40
addikt

Köszi, ezt majd megnézem, lehet akkor automatikusan változott valami amikor rádugtam a laptopot és most meg úgymaradt. Néha ilyen lilás csíkok szoktak megjelenni vibrálva csak a box-al átlósan, de ennyi.

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#135106) Pacee87 válasza Sanya (#135016) üzenetére


Pacee87
aktív tag

Köszönöm neked is és cocka-nak is a választ!

Kipróbáltam a letölthető Speedtestet, de az eredmény ugyanaz. Pedig korábban a routeren (RT-AX82U) keresztül is szépen jött az 500Mbit...

Visszatérve az Arris 3.1 modemre, használja esetleg valaki úgy, hogy Synology, jobban mondva Xpenology NAS van mögé kötve valami hasonló topológiában?

(#135107) kabelmania27 válasza Pacee87 (#135015) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Üdv!
Ha megírod, hogy milyenek a modemértékek meg tudjuk írni, hogy rendben vannak-e az értékek.

(#135108) Pacee87 válasza kabelmania27 (#135107) üzenetére


Pacee87
aktív tag

Szia! Hát, kb. úgy vagyunk, hogy a routeren keresztül jön kb. 360Mbit, a modemen keresztül meg 515.

(#135109) handrash


handrash
őstag

Még mindig koax kábelen szolgáltatnak?
Tv boxhoz kell UTP és koax is ugye?

Biztonságot? ---> http://www.athsecurity.hu/

(#135110) kabelmania27 válasza Pacee87 (#135108) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Lehet a saját router nem bírja a sebességet.
Ezres csomaghoz Arris modemet adnak, amelyet az ügyfélszolgálat 1270-es számon tudja átállítani modem üzemmódba. Modem oldaláról kellene a letöltési és feltöltési értékeket a következő hsz-ba másolni.

[ Szerkesztve ]

(#135111) kabelmania27 válasza Hegyirabló (#135087) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Üdv!
Amennyiben arrafelé a Vodafone nem rendelkezik saját hálózattal elő tudsz fizetni vario csomagra. Mobil szolgáltatással kapcsolatban ITT fogsz kapni választ.

(#135112) pjen válasza handrash (#135109) üzenetére


pjen
félisten

Ha Voda saját hálózat akkor igen.

(#135113) handrash válasza pjen (#135112) üzenetére


handrash
őstag

Köszi.

Biztonságot? ---> http://www.athsecurity.hu/

(#135114) glaci válasza szpeti40 (#135099) üzenetére


glaci
őstag

Érdekes egybeesés ...
Én tegnap akartam a Pace HD boxot használni és szintén nincs jel felirat. (Nem használtam már néhány hete, de tegnap pont kellett volna.) TV ki - be és Box ki - be nem oldotta meg. A TV -t nem áramtalanítottam csak a boxot. Na, olyankor amikor bootol a soknyelvű felirat megjelenik, majd amikor végzett elsötétül minden. Ha lesz időm még meg akarom cserélni a másik TV -n levő másik (VodaTV) boxal és akkor reményeim szerint tuti kiderül, hogy a TV vagy a box a hibás.
Mindenesetre különös egybeesés ...

Majd írok ide valami okosat. (Majd ...) ;)

(#135115) zoli62


zoli62
addikt

Sajnos a múltkori, április 15 tartott akció után drága lett a szólóban kért Vodafone TV Családi csomag. Nálam átírására van szükség, de akkor már nem kapom meg a jelenlegi kedvező havidíjat. Kinek mi a tapasztalata ebben?

(#135116) szpeti40 válasza glaci (#135114) üzenetére


szpeti40
addikt

Tegnap be lett telefonálva az ügyfélszolgálatra, ma kicserélte a boxot egy újra a technikus, szóval megoldódott a dolog :R

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#135117) cocka válasza szpeti40 (#135116) üzenetére


cocka
veterán

Milyenről milyenre?

(#135118) glaci válasza szpeti40 (#135116) üzenetére


glaci
őstag

Én meg közben rájöttem, hogy nem Pace box, hanem Kaon (Horizon) box.
Még teszek egy próbát a megcseréléssel, aztán ha a másik TV -n sem lesz rajta kép, akkor én is kénytelen leszek kérni helyette egy VTV boxot.

Majd írok ide valami okosat. (Majd ...) ;)

(#135119) szpeti40 válasza cocka (#135117) üzenetére


szpeti40
addikt

Egy ugyan olyanra mint volt csak újabbra.

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#135120) cocka válasza glaci (#135118) üzenetére


cocka
veterán

Nekem Pace HD van és nincs fekete kép. Minden működik rendesen.

(#135121) z67


z67
őstag

Bocsánat ha lerágott csont, vagy túl ostoba kérdés: más címen működhet az én médiacardom, ha ott is ugyanaz a televíziós csomag van előfizetve?

Bővebben, a barátnőm apukája vigyázz barátnőm lakására, ahol csak az újfajta box van, azt viszont nem tudja kezelni apukája. Tudjuk az én kártyámat használni, vagy esetleg tud kérni egy kártyát a vodánál amit lead kb. 2 hét múlva?

Köszönöm :R

Esetleg HDMI CEC mód vagy valami egyszerűbb megoldás van a boxon, hogy ne 2 távirányítón kelljen bűvészkedni?

Bocs, csak én még ciscos vagyok.

[ Szerkesztve ]

(#135122) Toth_Jani válasza z67 (#135121) üzenetére


Toth_Jani
őstag

Működik nincs benne GPS, de az fog bejönni amire a kártya előfizetése szól.
2 hétre biztos nem fognak kártyát adni.
De új készülékben a kártya előbb regisztrálja magát, ami 3-45 percig is tarthat.

(#135123) z67 válasza Toth_Jani (#135122) üzenetére


z67
őstag

Végtelenül hálás vagyok :R :R :R

(#135124) glaci válasza cocka (#135120) üzenetére


glaci
őstag

Jó Neked! ;)
Lehet nekem sem szabadott volna odadobom a Pacet, amikor át akarták a Kaonra cserélni. Az valahogy a sokkal jobb volt minden szempontból. :(

Majd írok ide valami okosat. (Majd ...) ;)

(#135125) pjen válasza glaci (#135124) üzenetére


pjen
félisten

Ha oda Tudod vinni a netet a VTV box is jól működik és picit többet tud mint a pace és a kaon.

(#135126) glaci válasza pjen (#135125) üzenetére


glaci
őstag

Főleg amióta az utóbbiak vissza lettek butítva és nem működik rajtuk az élő adás nézésén kivül semmi ...
Sajnos a én is érzem, hogy előbb - utóbb VTV -box lesz ebből ...

Majd írok ide valami okosat. (Majd ...) ;)

(#135127) pjen válasza glaci (#135126) üzenetére


pjen
félisten

Én már rég váltottam. A cisco box után, csak a VTV az alternatíva. Esetleg, ha tudja kezelni a Tv, a kártya is jó megoldás.

[ Szerkesztve ]

(#135128) kezo0


kezo0
addikt

Miközben pl. a mobilomon és az iPademen még simán elindul az HBO Max app, a Vodafone TV boxon már felváltotta az HBO Max appot a Max app, és szépen el is indul – minden korábbi beállítás, lejátszási listák, kedvencek stb. automatikus migrálásával.
A csomag a standard lett (viszlát, 4K! :(( ), amely ezt tudja:

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#135129) cocka válasza kezo0 (#135128) üzenetére


cocka
veterán

Akár 30 parasztvakító letöltés? Mert azt azért erősen kétlem, hogy erre a VTV boxon elkülönített tárhely van. A ram meg gondolom nudli.

Azért arra kíváncsi lennék, hogy milyen nethez is tervezték ezt a VTV boxot, merthogy a UPC-s koax kábelen nem olyan villámgyors a box, az is tuti. Állítólag 2 mses optikai nettel sokkal gyorsabb. De amíg nincs a koaxterületen is optikai net, minek térítették át a népet erre a VTV boxra?

(#135130) kezo0 válasza cocka (#135129) üzenetére


kezo0
addikt

Attól, hogy a Vodafone-nál fizet elő valaki a HBO Maxra/re, még más eszközön is használhatja az előfizetést, nem csak a Vodaboxon. Azon a más eszközön (pl. egy tableten vagy mobilon) meg lehet tárhely a letöltésnek, ha netán offline szeretne valamit később megnézni, mondjuk egy hosszú vonat- vagy repülőút során, vagy bárhol, ahol nem, vagy csak drága nethasználattal tudna online streamelni.

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#135131) pjen válasza cocka (#135129) üzenetére


pjen
félisten

Nem igazán lesz gyorsabb a DIGI gigás optikai netjével sem.

(#135132) Toth_Jani válasza kezo0 (#135128) üzenetére


Toth_Jani
őstag

Én MediaCard mellett Android TV-n használom, ott is szépen átvette az adatokat nem kellett a jelszót előkeresni.
És gondolom a Dune 2 sem véletlen került ma fel, igy már nincs 4K és Dolby vision. :(((

(#135133) NoOne1976 válasza kezo0 (#135128) üzenetére


NoOne1976
őstag

Eddig se volt 4k-s az HBO Max. Vagy igen, csak én nem tudtam róla?

[ Szerkesztve ]

(#135134) tomp válasza NoOne1976 (#135133) üzenetére


tomp
félisten

A tartalom 5%-a 4K volt.
Most a MAX-nál ahogy látom csak annyi változott, hogy több fullHD-s tartalom lett...
Ez így inkább Medium...

(#135135) kisscom581


kisscom581
csendes újonc

Minap bekötötték hozzánk is a gigás netet. A router wifi beállításoknál miért nem tudom állítani a csatorna és a sávszélességet? A választ előre is köszönöm.

(#135136) Intruder2k5 válasza kisscom581 (#135135) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Mert ez egy szolgáltató eszköz, és, hogy nekik egyszerűbb legyen az életük, kevesebb legyen a panasz, probléma, ezért minimalizálták a hozzáférést. Szóval csak teljesen alap dolgokat tudsz állítani, ha bármi részletesebb konfigurációt szeretnél, akkor vegyél saját routert.

(#135137) boborján2 válasza Intruder2k5 (#135136) üzenetére


boborján2
aktív tag

Ez az elmélet ott bukik el ,hogy aki nem akarta állítani ,annak mindegy volt, mert nem akarta állítani
Aki akarta állítani az meg ha elállítja (állítaná),de nem fog betelefonálni,hogy xar a wifi ,mert ért annyira hozzá ,hogy rendbehozza.
Viszont be fog telefonálni amiatt, hogy miért nem tudja állítani.

Magyarul ezzel a baromsággal csak több telefont eresztettek magukra.

ignored users : snyper990 | SlayR0113

(#135138) Intruder2k5 válasza boborján2 (#135137) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szerintem meg nem, de mindegy is... A lényegen nem változtat, nem lehet állítani, és kész. WiFi van így is, aki meg tekergetni akarja, az vesz sajátot.

[ Szerkesztve ]

(#135139) LouiS22 válasza boborján2 (#135137) üzenetére


LouiS22
veterán

Ne magadból, és pláne ne ebből a csoportból és az itteni hozzászólásokból indulj ki. 100-ból 95 ügyfél boldog, hogy van net, nem babrál, állítgat, cserél semmit.

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#135140) boborján2 válasza Intruder2k5 (#135138) üzenetére


boborján2
aktív tag

WiFi van így is

Az van csak ha a vége tartományba bedobja az 5ghz frekit , akkor lesz eszköz ami lehet nem is fogja látni.
Tapasztalat!

Szóval ez olyan dolog ,hogy adok wifit routert ,de ha nem megy így jártál. (Nesze semmi fogd meg jól!) :)

ignored users : snyper990 | SlayR0113

(#135141) gduck válasza kezo0 (#135128) üzenetére


gduck
addikt

Ja, hát ez fantasztikus. :( A SPORT része nem működik extra pénz nélkül (ezek szerint csak az Olimpia lesz elérhető "ingyenesen") :(

[ Szerkesztve ]

(#135142) kezo0 válasza NoOne1976 (#135133) üzenetére


kezo0
addikt

Voltak és vannak most is 4K tartalmak, igaz, közel sem olyan arányban, mint a Netflixen vagy az Apple TV+-on. Emiatt nem éri meg a Premium csomagra váltani, főleg, hogy a Standard csomagot némi kedvezménnyel fizetem elő a Vodánál.

gduck: A sportos kiegészítővel lényegében egy Eurosport online előfizetést veszel, ami eddig is fizetős volt (bár az árát nem tudom).

[ Szerkesztve ]

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#135143) gduck


gduck
addikt

Hazaértem, mondom elölről indítom a Giro-t... Eleve csak -4 órát tud élőben visszamenni (bár ez eredetileg 2 óra volt, szóval ez vehetjük pozitívumnak is), de 1-2 másodperc után szarrá fagy az egész, csak az áramtalanítás segít. Most várhatók fél órát, hogy véget érjen a műsor és el tudjam kezdeni a TV nézést :( :W 2024-ben :W :W

UI: megpróbálok visszafelé tekerni az élő műsorban...
UI2: na ez működött, ebben az esetben ismét egy "pozitívum": mivel nincs kép és kis kép se a tekerés közben, nem volt spoiler :D

[ Szerkesztve ]

(#135144) gduck válasza kezo0 (#135142) üzenetére


gduck
addikt

Na ezt nem tudtam, azt hittem valamelyik csomag része lesz. Ezt akkor lehet érdemes lesz előfizetni. ;)

Az is érdekes, hogy nem lehet csomagot se módosítani. Gondolom mert a szolgáltatónak fizetek...

[ Szerkesztve ]

(#135145) kezo0 válasza gduck (#135144) üzenetére


kezo0
addikt

Igen, gondolom, úgy lehet bármit módosítani, hogy lemondod a Vodafone-nál (ezzel ugrik a kedvezményes ár, ha az volt), és közvetlenül a Maxnál(/nél) fizetsz elő.

Én minden Giro-szakaszt rögzítek, és eddig simán tudtam is mindet nézni az elejétől kezdve, akár úgy is, hogy már 5 és fél órája tartott az élő közvetítés. Most is azt nézem kb. fél órája (spoiler: egyelőre vitatkoznak, hogy mi legyen a mai szakasszal a brutális időjárás miatt...).

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#135146) cocka válasza gduck (#135143) üzenetére


cocka
veterán

mivel nincs kép és kis kép se a tekerés közben, nem volt spoiler

Azt nem értem, hogy ha már van egy szép nagy beállítások menü, ezeket miért nem lehet opcionálisan a beállítani és megadni a lehetőséget a felhasználónak, hogy akar-e tekerés közben nagy képet látni bélyegképek nélkül vagy csak bélyegképeket mittomén egy állóképpel, ahonnan tekerni kezdted vagy ne legyen semmi, ahogy most van.

Nekem mostanában olyan van, hogy tekerés után, ha lejátszásra nyomok, akkor megáll a kép és nem történik semmi, plusz nem reagál semmire. Olyankor nem tudom mi van, kb. 1 perc után rájön, hogy kéne csinálnia valamit és akkor továbbmegy vagy kilép.

(#135147) pkaresz


pkaresz
senior tag

Fehérvárcsurgó elesett, semmi szolgáltatás nincs.
Volt vihar. Elérhetetlennek telefonon.

"Könnyebb valamit jól megcsinálni, mint megmagyarázni, miért lett rossz!"

(#135148) z67 válasza z67 (#135121) üzenetére


z67
őstag

Még egy kérdésem lenne az előző kérdésem folytatásaként. Elvittem a CI kártyat a barátnőmhöz, persze a Samsung TV-n nem volt hozza slot, venni kellett egy olvasót is. A kerdesem az lenne hogy csak simán kihuzom a VTV boxból az antennát és atdugom a TV-be? Mert azt írja ezek után, hogy nincs jel. A box előtte működik.

Köszönöm szépen :R

(#135149) kezo0


kezo0
addikt

Végigolvastam, de valahogy nem találom azt az eszméletlen jó hírt… :P

Eszméletlen jó hírt kaptak a Vodafone és a Digi előfizetői az árakról

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#135150) pjen válasza z67 (#135148) üzenetére


pjen
félisten

Igen, dugd át a koaxot a tv be. Csinálj egy csatorna keresést. A kártyát csak ezután tedd a tv be.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.