Hirdetés

2024. május 22., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-11-20 07:55:08

LOGOUT.hu

Samsung LCD és LED TV-k

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#77401) zibo73 válasza Dadan01 (#77393) üzenetére


zibo73
aktív tag

Szia!
Köszönöm! Csak azért kérdeztem mert a tesóm LG tévéjén lehet váltani.

(#77402) Medocsabi válasza PuMbA (#77400) üzenetére


Medocsabi
addikt

Most már mindegy:) sztem egy majd 10 éves funai helyett így is ég és föld lesz a különbség.Remélem legalábbis.és 5 év garit vettem hozzá,azzal együtt is azt mondod h nem érte meg?na legközelebb előbb kérdezek,aztán kattintok :) de valld be őszintén ha te Latod h ennyiért van,egyet te is bespàjzolsz nem? :)
Legfejebb eladom.sosem volt 150 centis tvm,számomra ez mindig olyan "bárcsak megvehetnem" dolog volt...

(#77403) Teasüti válasza Medocsabi (#77399) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Majd írj pár sort mi lett a vége a "kötelező odaadniuk a kiírt áron" ügynek!

(#77404) donjohnson válasza Medocsabi (#77402) üzenetére


donjohnson
addikt

25k / db-ot tényleg megér, használtan eladni is többért tudod.

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#77405) Medocsabi válasza Teasüti (#77403) üzenetére


Medocsabi
addikt

Rendben,majd írok,majd lövök ide egy szelfit a masinàval :D

(#77406) Flashget válasza Krisz79 (#77390) üzenetére


Flashget
félisten

D szériás tv-k, 1 magos procikkal vannak szerelve, kb. celeron "erősségűek" a netezés rajta a 2000-es év betárcsázós korszakának "sebességét" tudja. Netezni F/H szériáson jó már és a beépítet videókat is lejátszák a 2 ill. 4 mag miatt is.
Szóval a D szérián felejtős a netezés, viszont képileg szebb mint az F vagy H széria. (edge led, ultra clear panel mint a felső kategória az E szériától)
Használj laptopot vagy PC-t erre a célra a tv-n meg filmeket nézz vagy tv csatornákat. :)

Realme GT Master Edition

(#77407) Flashget válasza Medocsabi (#77399) üzenetére


Flashget
félisten

Szemét cég lett egyébként a trükközéseik miatt.
A héten vettünk egy LG mosógépet, mert a 10 éves masina elhalálozott a javítása túl sokba lett volna. A weboldalukon "csereajánlat" felirat 90.000 Ft áthúzva és -10.000Ft oda írva, vagyis 80.000Ft-ért vihető. Bement a párom a boltba ahol közölték nem akciós...mondta már pedig így van a neten hirdetve.. megnézik és tényleg :) Majd kitalálták, hogy valahol oldalt nincs feltüntetve a csereajánlat így nem akciós és különben is a környéken náluk a legolcsóbb. Jó akkor nem kérem, mert az MM-ben ugyanez 85.000Ft. Elkezdtek hümmögni, főnöközni majd közölték annyiért odatudják adni. +3000Ft a házhozszállítás. Ha ott lettem volna erre meg azt mondom akkor még mindig az MM a jobb, mert náluk 10.000Ft feletti vásárlásnál ingyen szállítják haza. ;)
Kisker áruház és alkudni kell, mint a török bazárban...vicc.

Realme GT Master Edition

(#77408) PuMbA válasza Medocsabi (#77402) üzenetére


PuMbA
titán

Persze, megvenném és eladnám :) Végülis így még jól jársz vele :)

(#77409) Teasüti válasza Flashget (#77406) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Netezni F/H szériáson jó már és a beépítet videókat is lejátszák a 2 ill. 4 mag miatt is.
Na jah, Indavideót néztem a H6400-ason (egy Naruto epizód vacak 480p-ben), a 10. percig töltötte be, majd fekete képernyő. Csak reload segített, majd ahányszor eljutott a cache a 10. percig, onnantól fekete képernyő, mindegy hol tartott a lejátszás. Átugorva ugyanez a 20. percnél és így tovább. :W
Az igaz, hogy amíg jó volt, addig szépen ment a lejátszás, de egyébként csúnyán leszerepelt.

[ Szerkesztve ]

(#77410) Medocsabi válasza Flashget (#77407) üzenetére


Medocsabi
addikt

Sajnos mindenhol a lehùzàs megy...az a vicc h azt írják idézem:biztos észrevettem h irreàlisan alacsony áron volt elérhető...eh :D mellette meg az egész oldalas banner,hogy tv akció akár 200.000ft al olcsóbban! De nem offolok,majd megírom a végeredményt!:)

(#77411) B4ndiBuild3r


B4ndiBuild3r
tag

Sziasztok!

Samsung UE40D5000 [link] televízióm van és szeretnék venni egy Sony BDV-EF1100 [link] házi mozi rendszert és megszeretném kérdezni, hogy kompatibilisek egymással?
Elvileg mi akadálya lenne, csak a mostani házi mozim Samsung és az "Anynet+" módon csatlakoznak egymáshoz így nem volt gond a kapcsolat létrehozásánál. A Sonyval kell valami állítgatás?

[ Szerkesztve ]

„We all make choices, but in the end our choices make us.” Andrew Ryan (BioShock)

(#77412) Flashget válasza Teasüti (#77409) üzenetére


Flashget
félisten

én netezni most is PC-n vagy mobilon teszem..amit írtam a samsung fejlődése önmagához képest.
vannak olyan streamek amiket szoktam nézni a tv-n.
innen és innen.
D6500-al ezt nem tudtam megtenni, mert egy örök élet volt mire betöltötte magát az oldalt, ha be is töltötte általában össze is csuklott a böngészője.

Realme GT Master Edition

(#77413) Flashget válasza Medocsabi (#77410) üzenetére


Flashget
félisten

mire hazaértem aznap, természetesen a csereajánlat felirat már nem volt ott. gondolom ezt eljátsszák más gépek esetében is...;)
ok kíváncsi vagyok mi lesz az ügy vége.

Realme GT Master Edition

(#77414) #94529552 válasza Medocsabi (#77410) üzenetére


#94529552
törölt tag

Pár hónapja olvastam a sony tévés topikban, hogy talán szintén az euronicsnál, egy akciós 50"-os tévénél kétszer vonták le a 10-15%-os engedményt, és akkor kiszállították a duplán akciózott áron. Hátha neked is...

(#77415) Tegla80 válasza #94529552 (#77414) üzenetére


Tegla80
addikt

Jol emlexel volt ilyen....[link]
Szimplan rahuztak az elso akciora a masikat es ez igy ~63 e Ft os kedvezmeny lett.
Igy ~196e Ft rol szol a szamla ,amin mindez szepen le is van vezetve. ;)

[ Szerkesztve ]

Sony® & PlayStation®

(#77416) Krisz79 válasza Flashget (#77406) üzenetére


Krisz79
őstag

Rendben,értem. Köszönöm.
Különben 20/10 netem van,onlinetv-t valahogy rá se lehet varázsolni?
UTP a seggébe... :)

Az jutott az eszembe,hogy notihoz használok külső monitort. (ugye ott adott a kábel.)
A tv-m mivel tudnám összekötni ,hogy a noti képét - tv-n lássam?

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Krisz79

(#77417) Flashget válasza Krisz79 (#77416) üzenetére


Flashget
félisten

hardveresen gyenge a D széria középkategória a nethez..pr. célokra jó volt. D7000/8000 2 magos procit kapott.
high speed HDMI kábellel (1.4)
vagy DVI - HDMI

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#77418) tome0001


tome0001
senior tag

Sziasztok. Vásárolt már innen valaki? Ha igen, megbízhatóak? Ez a modell most pár ezerrel olcsóbb mint szokott lenni: Samsung UE50H6400
Köszi előre is a választ!

[ Szerkesztve ]

(#77419) DarthPeeter


DarthPeeter
aktív tag

Sziasztok!

Gondolom sokan kérdezték már, de tudnátok abban segíteni, hogy valahogy lehet-e nézni mkv-t a SmartView 2-vel? Avi-s filmeket olyan szépen tudok nézni wifin keresztül a gépről a tv-n ( 48H6200), de mkv-s fullhd-t nem enged a listába tenni. Egyáltalán a 100Mbit elég lenne egy 30gigás fullhd filmnek, erről van valakinek tapasztalata?

Esetleg alternatív megoldásként mit javasolnátok, vagy marad a külső vinyó/pen drive/ hdmi kábel?

Előre is köszönöm a választ! :R

(#77420) Teasüti válasza DarthPeeter (#77419) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Hagyd a p.csába azt a szar programot és tegyél fel vmi normális DLNA szervert a pc-re! Serviio és Plex a két legjobb. 100 Mbit meg mindenre elég. Amennyire tudom még a BD filmek sem használnak ekkora bitrátát, na nem mintha azt hálózaton keresztül bárhogy is le lehetne játszani. :)

Plex-hez van látványos alkalmazás is a TV-re, bár nálam nem volt hajlandó működni.

[ Szerkesztve ]

(#77421) poli27 válasza Teasüti (#77420) üzenetére


poli27
veterán

Miért ne lehetne a bd filmet lejátszani hálózaton keresztül?Én 3d bd 50 et szoktam a Mede8er el lejátszani hálózaton egy win pcről sambával és nem szokott baja lenni...

(#77422) BBéci válasza poli27 (#77421) üzenetére


BBéci
titán

WiFi-n? Az általában nem szokott akadás nélkül menni.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#77423) poli27 válasza BBéci (#77422) üzenetére


poli27
veterán

Itt most 100mbit ről volt szó, ami kábeles kapcsolat sztem, normális ember amúgy se wifin használ egy ilyen médialejátszót sztem!

(#77424) BBéci válasza poli27 (#77423) üzenetére


BBéci
titán

"Avi-s filmeket olyan szépen tudok nézni wifin keresztül a gépről a tv-n ( 48H6200), de mkv-s fullhd-t nem enged a listába tenni. "

Ismétlem, WiFi-ről volt szó.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#77425) DarthPeeter válasza Teasüti (#77420) üzenetére


DarthPeeter
aktív tag

Köszönöm mindannyiótok válaszát! :R

Akkor kipróbálom elsőnek a serviiot-t, arról mintha már hallottam volna, sejtettem, hogy ez a smartview egy rakás sz.r, egyszerűen nem is értem miért nem enged bármit megosztani...
Ha a wifin keresztül meg nem működik, akkor veszek egy 5m-es hdmit jobb híján, csak reménykedtem, hogy ti már kipróbáltátok és bírta a blue rayt... :)

(#77426) PuMbA válasza DarthPeeter (#77425) üzenetére


PuMbA
titán

"akkor veszek egy 5m-es hdmit jobb híján, csak reménykedtem"

Ha működik is wifin, HDMI-vel mindenképp jobban jársz, mert nem a TV beépített lejátszója fog pörögni :)

(#77427) d@minator válasza PuMbA (#77426) üzenetére


d@minator
addikt

Pont az előbb rendeltem egy ilyet. [link] Delock High Speed HDMI Ethernet kábel, A-A apa/apa 5,0m hajlított

(#77428) Teasüti válasza PuMbA (#77426) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Mi a baj a beépített lejátszóval? Azon kívül, hogy BD iso-t nem eszi meg.
Legutóbbi fw frissítés óta még kadencia helyesnek is mondható.
Elég érzékeny vagyok az akadásmentes lejátszásra és teljesen meg vagyok elégedve azóta a tévével, még a Reclock-ról is leszoktam - kár járatni ezért a PC-t egy NAS mellett.

[ Szerkesztve ]

(#77429) PuMbA válasza Teasüti (#77428) üzenetére


PuMbA
titán

Nincs baj vele, ha már annyit frissítettek rajta és mindent visz :)

[ Szerkesztve ]

(#77430) T.Peterka


T.Peterka
csendes tag

Tudtok segíteni, hogy mivel lehet a legegyszerűbben átkonvertálni az AC3 hangsávot DTS-re?
Hangcsúszás miatt kellene.

(#77431) PuMbA válasza T.Peterka (#77430) üzenetére


PuMbA
titán

[link] :)

[ Szerkesztve ]

(#77432) drmotto


drmotto
őstag

Sziasztok!

Adott egy UE32EH5300WXXH tévé, ami emlékeim szerint eddig játszott hálózatról mkv fájlokat, de pár napja nem teszi. Frissítettem a szoftvert is, de nem segített. Magát a fájlt látja, felismert, a filmből egy kockát ki is tesz bélyegképként a fájlok listájába, de ha rányomok, akkor azt írja, hogy nem támogatott formátum.
Mi lehet a baja?
Köszi

(#77433) sandró60 válasza drmotto (#77432) üzenetére


sandró60
addikt

Az eddig játszotakat is igy "ismeri"fel?Vagy csak ez az egy mkv-val van gondja?Esetleg reseteld a tv-t,de előtte a csatorna listát mentsd usb-re.

[ Szerkesztve ]

(#77434) drmotto válasza sandró60 (#77433) üzenetére


drmotto
őstag

Gyorsan megnéztem, ugyanezt a fájlt (és még vagy 5 random választottat) gond nélkül viszi pendrive-ról. Minden formátumot lejátszik hálózatról, csak az mkv-t nem, de azt egyet sem.

(#77435) sandró60 válasza drmotto (#77434) üzenetére


sandró60
addikt

Azért irtam,hogy állitsd vissza a tévédet-reseteld.
A hálózat wifin megy?A wifi nem annyira stabil.

[ Szerkesztve ]

(#77436) drmotto válasza sandró60 (#77435) üzenetére


drmotto
őstag

Tökéletesen megy. Úgy van a háló hogy 2 tp-link van bridge-ben, és a tévé kábellel az egyikre kötve, a nas meg a másik mögött. Emeletes ház, így volt megoldható, egy éve van így probléma mentesen.. A net stabil, 2 perc alatt lefrissítette a tévét, és mondom, minden más formátum akadásmentesen megy. De akkor resetelek.
Ez alatt a gyári visszaállításokat érted, ugye?

[ Szerkesztve ]

(#77437) Dadan01 válasza sandró60 (#77435) üzenetére


Dadan01
senior tag

Nemtudom honnan veszed, hogy a wifi nem stabil. Az elmúlt 10 hónapból 9-ben wifin használom, egy darabig 2.4GHz, mostanság pedig 5GHz hálózaton, 1080p mkv megy gond nélkül, és minden más is. 48H6400.

(#77438) sandró60 válasza Dadan01 (#77437) üzenetére


sandró60
addikt

Hallotál olyanról,hogy csatorna állitás?Én panelba lakom itt bizony néha zavarják egymást,ha netán ugyanazon a csatornán működik.

"drmotto"-igen

[ Szerkesztve ]

(#77439) BBéci válasza Dadan01 (#77437) üzenetére


BBéci
titán

Általános tapasztalat, hogy vezeték nélküli átvitel esetén, akadoznak a 1080p filmek. Természetesen nem a végtelenségig lebutítottak, hanem a 15-25 GB méretűek.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#77440) Dadan01 válasza BBéci (#77439) üzenetére


Dadan01
senior tag

Általános tapasztalatom, igaz hogy nem panel, de társasházi környezet, hogy nekem (én) a wifin (wdr3600) keresztül (minidlna) nem akadnak a filmek (48H6400), 20 gigás 1080p mkv normális release-k sem.
Erendetileg kábeles csatlakozást használtam, de egyik pillanatról a másikra a tévé megtagadta a hálózat felismerését, nincs kábel csatlakoztatva hibával. Ekkor a lustaságtól vezérelve állítottam wifire, és emiatt nem is feszegetettem tovább az ügyet, mivel nincs akadás.

(#77441) BBéci válasza Dadan01 (#77440) üzenetére


BBéci
titán

Az általános tapasztalat azt jelenti, hogy a kipróbálók döntő többségénél akad. Ezek szerint Te vagy a kevés kivétel egyike.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#77442) Dadan01 válasza BBéci (#77441) üzenetére


Dadan01
senior tag

Akkor a wifi alkalmatlan a stabil adatátvitelre? Ezt azért komolyan kétlem,de legyen igaza annak a hangadó többségnek, akinek akad, akinek meg megy, az általában kussol. Majd legközelebb én is így teszek...

(#77443) BBéci válasza Dadan01 (#77442) üzenetére


BBéci
titán

Nem alkalmatlan, de itt a PH!-n több topikot olvasok rendszeresen, lassan hat éve, és szinte kivétel nélkül a kábeles hálózatot preferálják, azt javasolják, mert a vezeték nélküli akadozni szokott, ha magas bitrátájú a film. Magam is ezt tapasztaltam.
Jól tetted, hogy elmesélted a saját esetedet!

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#77444) drmotto válasza drmotto (#77436) üzenetére


drmotto
őstag

Megcsináltam, változatlan.
Ugyanúgy nem játssza le az mkv-t hálózaton keresztül, minden mást igen.

[ Szerkesztve ]

(#77445) odipapa válasza BBéci (#77441) üzenetére


odipapa
senior tag

Én meg a másik kivétel vagyok.
Ugyanaz a tv. Csak a BR50 filmek akadnak meg.
Azok is csak akkor ha beléjüktekerek.

(#77446) BBéci válasza odipapa (#77445) üzenetére


BBéci
titán

Mi az a BR50?
Ha BD50-re gondoltál, az csak ISO-ban létezik, amit a tévék fel sem ismernek.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#77447) Flashget válasza Teasüti (#77428) üzenetére


Flashget
félisten

Legutóbbi fw frissítés óta még kadencia helyesnek is mondható. :DDD

tényleg egyszer csak úgy próbából egy céleszköz segítségével nézzél meg egy BD filmet.....ha ezután is jó neked a tv beépített lejátszója erre azt mondanám nem vagyunk egyformák. :)

Realme GT Master Edition

(#77448) Flashget válasza odipapa (#77445) üzenetére


Flashget
félisten

H6500-on megnéztem külső HDD-ről egy BD filmet. Szörnyű volt képileg, mert hozzá vagyok szokva az ilyen filmeket BD lejátszóról nézem.

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#77449) poli27 válasza Flashget (#77448) üzenetére


poli27
veterán

Nekem mióta megvan a h6700 ki sem próbáltam a lejátszóját mert nem érdekel, ott e Mede8er erre a célra nekem :D

(#77450) Teasüti válasza Flashget (#77447) üzenetére


Teasüti
nagyúr

PC-ről néztem már, az überel bármilyen konzumer eszközt megfelelő szoftverekkel. Nem adott hozzá semmilyen pluszt a kadenciahelyességen túl. Éppen ugyanazt a képet látom, éppen ugyanazt a hangot hallom (külső DAC így is úgy is) és ha nincs jitter, szinkronhiba meg stutter, akkor mindkét esetben tökéletesen ugyanaz az eredmény (ugye PC-n nincs semmilyen hardveres vagy szoftveres képmódosítás beállítva, a TV meg minden esetben elvégzi a saját módosításait).
Minden más meg csak körítés (HUD, vezérlés, stb).

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.