Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Milyen házat vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-04 08:17:22

LOGOUT.hu

Spórolj magadnak és másoknak időt, olvasd el az összefoglalót, és annak megfelelően kérdezz!
Aki nem hajlandó elolvasni az összefoglalót, erre bökjön rá:
----> Ajánlott házak adatbázisa <--- frissítve 2024 január
Ha kérdeznél, ennyit írj meg:
1. Mennyit szánsz a házra
2. Mi megy bele (legalább alaplap, CPU hűtő)
3. Bármi más ami Neked fontos (RGB, oldalablak, szín stb)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#82351) Malfroy válasza Busterftw (#82350) üzenetére


Malfroy
aktív tag

és hogy állitsam be ott? igazából a 4db ház ventillátort ki is kapcsolnám.

(#82352) Moki2 válasza Malfroy (#82351) üzenetére


Moki2
aktív tag

Milyen alaplapod van ? Átlag silentre állítod és mindjárt csendesebb , meg alaplaptipustól függően válsztható , hogy minek a hőfokára reagáljon szabályzás .

(#82353) Malfroy válasza Moki2 (#82352) üzenetére


Malfroy
aktív tag

b550m pro. megnéztem biost,csak a cpu fan állitja, ott is egy smart curve mód van csak, ami 65 fok alatt 20 százalékon tartja, 65 felett 75 százalékon. én ki akarom kapcsolni a 4 ház ventit , azzal érek el zajtalanabb hangot igazából.

[ Szerkesztve ]

(#82354) poli27 válasza Malfroy (#82349) üzenetére


poli27
veterán

Egyáltalán 4 pines pwm ventik? :)

(#82355) Moki2 válasza Malfroy (#82353) üzenetére


Moki2
aktív tag

A gyártó is kellene hozzá . Ventiket kikapcsolni nem jó ötlet , akkor a proci és vga hűtő fog sivítani , mert nem távozik a meleg levegő . Átlag ház entikhez is van külön beállítás

[ Szerkesztve ]

(#82356) Moki2 válasza poli27 (#82354) üzenetére


Moki2
aktív tag

Mostani alaplapok símán szabályozzák 3 pines ventiket is általában különleges állítgatás nélkül.

(#82357) forguet válasza coller21 (#82348) üzenetére


forguet
Topikgazda

Nézegesd meg az összefoglalóban ajánlott házakat az 50-60-70e-es kategóriákban, rengeteg megfelelhet az elvárásodnak, akár kevesebb pénzből is.
Ha le tudod szűkíteni, de nem tudsz választani, kérdezz nyugodtan, segítünk.

Mundo will go where he pleases! SZLÖRTY.

(#82358) CriticalHit válasza Malfroy (#82349) üzenetére


CriticalHit
őstag

Ha nem akarsz elmerülni a BIOS-ban a a legjobb és legegyszerűbb program a FanControl de csak PWM ventikre. Próbáld ki és jelezni fogja, hogy érzékeli -e a ventiket. Ha igen akkor már gyerekjáték a görbék akár kedvedre történő állítása. A DC ventit még a BIOS-ból sem tudott teljesen kikapcsolni arra opció lehet valami ilyesmi: [link]

coller21:
Lian Li LANCOOL II Mesh C Performance [link]
Lian Li LANCOOL 216 [link]
be quiet! Silent Base 802 [link]

Yesterday's history, tomorrow's mystery, today's a gift that's why it's called present.

(#82359) jokerz01


jokerz01
csendes tag

1. Mennyit szánsz a házra
20-25k
2. Mi megy bele (legalább alaplap, CPU hűtő)
Asrock B550M Pro4
ID-COOLING SE-224-XTS
3. Bármi más ami Neked fontos (RGB, oldalablak, szín stb)
Rgb nem fontos, oldalablak: ha lehet legyen, szín: ne legyen fehér.

(#82360) CriticalHit válasza jokerz01 (#82359) üzenetére


CriticalHit
őstag

Fractial Design Focus 2 [link]
Phanteks Eclipse G300A [link]
DeepCool C560 [link]

Yesterday's history, tomorrow's mystery, today's a gift that's why it's called present.

(#82361) Malfroy


Malfroy
aktív tag

Corsair 4000D Airflow házam van,a benne levő ventillátorok sebességét akarom szabályozni. fancontrol és corsair icue nem látja. mit kell tennem?

(#82362) BioNiCMaN válasza Malfroy (#82361) üzenetére


BioNiCMaN
addikt

Szerintem próbáld meg itt: [link]

Egyetértenék veled, de akkor mind a ketten tévednénk.

(#82363) Angie™ válasza Malfroy (#82361) üzenetére


Angie™
addikt

A corsair icue-hoz kell egy vezérlő. Van ilyened? Pl. Corsair commander xt vagy commander pro?

⏺︎ Bankot váltanál? Segítek! Küldök meghívót! ⏺︎ Gránit Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz: 10+40e ⏺︎ K&H Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz 10+40e ⏺︎ Részletekért keress priviben! ⏺︎

(#82364) BBpeter


BBpeter
csendes tag

Sziasztok!

Jelenleg egy gyári ventikkel felszerelt Kolink Citadel Mesh házam van. Az ésszerűség talaján keszülök fejleszteni. Két elképzelésem van:

1. Lian Li 216 RGB, vagy bármilyen általatok ajánlott típus.
2. Cooltek D31 TG (GEJB-106) + az általatok ajánlott ventik
2. Marad a jelenlegi ház, viszont rakok a tetejébe +2 db 120mm Artic P12 Maxot, vagy bármilyen általatok ajánlott típusú ház hűtőt.

Extra infók:

1. Mennyit szánsz a házra?
50 000 - 60 000 ft a ventikkel együtt.
2. Mi megy bele? (legalább alaplap, CPU hűtő)
- Asus TUF Gaming B660M Plus D4
- Be quite! Dark Rock Pro 4
- MSI Mag G750L
- Zotac Trinity 3080
3. Bármi más ami neked fontos? (RGB, oldalablak, szín stb)
RGB-t szeretnék, a plusz ventiknél az nem feltétel, oldalablak adott legyen. Leginkább fehér színben. Mini és ATX is mehet!

Köszönöm! :R

"It always seems impossible until it's done."

(#82365) CriticalHit válasza BBpeter (#82364) üzenetére


CriticalHit
őstag

A Lian Li Lancool 216 kiváló választás de minőségben eggyel feljebb választhatod a Lian Li Lancool 2 Mesh Performance-t is. Az NZXT H7 Flow [link] , a Fractal Design Torrent Compact [link] és a Be quiet Pure Base 500DX [link] is megér egy pillantást.

Yesterday's history, tomorrow's mystery, today's a gift that's why it's called present.

(#82366) BBpeter válasza CriticalHit (#82365) üzenetére


BBpeter
csendes tag

Megfogadva a tanácsod, és konkrét dealeket nézve ezeket tudnám most megvenni:

1. Lian Li Mesh 2 Perfomance gyári ventikkel 45 000 ft (Használt)
2. Be quiet Pure Base 500 DX ventik nélkül 20 000 ft (Használt)

Milyen plusz ház ventiket ajánlanál melléjük? Jó a P12 Max? Nyers statisztika alapján brutálisnak tűnik.

Köszi! :)

[ Szerkesztve ]

"It always seems impossible until it's done."

(#82367) Rowon válasza BBpeter (#82366) üzenetére


Rowon
veterán

Az 500 DX elég pacek ház és abba 140-es ventik is mehetnek előre és hátra. Arctic P14-ből is van value pack emlékeim szerint, úgy kevesebb pénzből kijön.

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#82368) CriticalHit válasza BBpeter (#82366) üzenetére


CriticalHit
őstag

A Lian Li Mesh 2 Perfomance gyárilag elöl 2x 140 mm PWM (600-1200 rpm) és hátul 1x 120 mm PWM (600-1500 rpm) szerelt. Maximum felülre tenném a kifújásra állított Artic P12 Max-ot, hogy semleges legyen a házban a légnyomás.

Yesterday's history, tomorrow's mystery, today's a gift that's why it's called present.

(#82369) BBpeter válasza CriticalHit (#82368) üzenetére


BBpeter
csendes tag

Teljesen egyetértek! Köszönöm!

Viszont nem tudom eldönteni melyik típus legyen a kettő közül. Mindkettő jónak tűnik. A konkrét dealeket nézve akkor melyiket vegyem? :)

"It always seems impossible until it's done."

(#82370) poli27 válasza BBpeter (#82369) üzenetére


poli27
veterán

Montech SKY TWO White - PC Case | Alzashop.com Ezt nézted esetleg? Nagyon minőségi, és jó űra is van :) 3 színben van..

[ Szerkesztve ]

(#82371) CriticalHit válasza BBpeter (#82369) üzenetére


CriticalHit
őstag

A Lian Li Lancool 2 Mesh Perfomance 3 db gyári ventivel 45k-ért jó vétel, hiszen [link] vagy [link] . Bár: [link]

Yesterday's history, tomorrow's mystery, today's a gift that's why it's called present.

(#82372) BBpeter válasza CriticalHit (#82371) üzenetére


BBpeter
csendes tag

Sikerült 40-be megegyezni! És nem is bánom, mert szerencsére fehér. Megveszem hozzá akkor felülre a két p12 maxot, és patika.

Köszönöm a helpet! :R

"It always seems impossible until it's done."

(#82373) CriticalHit válasza BBpeter (#82372) üzenetére


CriticalHit
őstag

Gratulálok a vételhez. Írd meg ha csalódást okoz a Lian Li.

Yesterday's history, tomorrow's mystery, today's a gift that's why it's called present.

(#82374) BBpeter válasza CriticalHit (#82373) üzenetére


BBpeter
csendes tag

Köszönöm! Most néztem viszont hogy gyárilag csak 3 venti van ugye elől, viszont hátul nincs. Akkor fentre menjen 2 p12 max, hátulra pedig 1 db p12 max?

"It always seems impossible until it's done."

(#82375) BBpeter


BBpeter
csendes tag

Illetve ezekhez akkor kell egy 3-as pwm elosztó is ugye? :)

"It always seems impossible until it's done."

(#82376) CriticalHit válasza BBpeter (#82374) üzenetére


CriticalHit
őstag

Gyárilag 2x 140 mm PWM és hátul 1x 120 mm szerelt és még beépíthető fentre 2 x 120/140 , alulra 2x120 vagy az első 2 x 140 helyett 3 x 120-as venti. Ha van az alaplapodon legalább 5 x Cha Fan csatlakozó, akkor az 5 x tervezett PWM -es ventit rá tudod azokra dugni és felesleges venni elosztót.

Yesterday's history, tomorrow's mystery, today's a gift that's why it's called present.

(#82377) CriticalHit válasza BBpeter (#82374) üzenetére


CriticalHit
őstag

Vagyis a kinézett használt Lancool 2 Mesh nem a Performace, hanem a C verzió. [link]

Yesterday's history, tomorrow's mystery, today's a gift that's why it's called present.

(#82378) BBpeter válasza CriticalHit (#82377) üzenetére


BBpeter
csendes tag

Igen, én is észrevettem, hogy a típus megnevezés nem stimmelt. Akkor így, hogy tisztázódott a dolog, mehet bele fentre a kettő hátulra az 1 venti? :)

"It always seems impossible until it's done."

(#82379) Biga123 válasza CriticalHit (#82377) üzenetére


Biga123
addikt

Én biztos nem vennék 5 K különbözet miatt használt házat. (meg semmit, ha ennyire minimális az árkülönbözet )
Nagyon elszállt a használt piac is . :((( :F
Pláne úgy h nem is az a típus amit meghirdetett , konkrétan új árban. :F

[ Szerkesztve ]

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#82380) BBpeter válasza Biga123 (#82379) üzenetére


BBpeter
csendes tag

Teljesen igazad van, ezek alapján fogom módosítani az ajánlatom is az eladó felé. :)

"It always seems impossible until it's done."

(#82381) Biga123 válasza BBpeter (#82380) üzenetére


Biga123
addikt

Az a baj h a sima lancool II mesh , mesh C házak is 40 K ért vannak fenn aprón.
Szal nem hiszem h fog engedni :D
Nem a konkrét eladót akarom ekézni amúgy , hanem a gyakorlatot , h kb új árban akarják az emberek eladni a használt cuccokat.

[ Szerkesztve ]

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#82382) BBpeter válasza CriticalHit (#82377) üzenetére


BBpeter
csendes tag

Viszont a Merlinen a 216 RGB drágább mint a Mesh 2 C. Minőségbe viszont a Mesh 2 a jobb nem? :F

Plusz: https://merlinhardver.hu/termek-reszletek/be-quiet-pure-base-500dx-feher-bgw38-87126

[ Szerkesztve ]

"It always seems impossible until it's done."

(#82383) spleenszuru válasza BBpeter (#82382) üzenetére


spleenszuru
őstag

Merlinről nem tudom jó szívvel ajánlani a "4-7 nap alatt beszerezzük" dolgokat.
Legjobb esetben is 1 hetet csúszott az igazolt dátum, a legrosszabbat meg hagyjuk is.

A raktáros dolgok mehetnek, az másnapra is képes megérkezni.

Malaka!

(#82384) Biga123 válasza BBpeter (#82382) üzenetére


Biga123
addikt

https://www.mysoft.hu/details.aspx?pn=BGW37
gondolom a fekete nem játszik. ;]

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#82385) BBpeter válasza Biga123 (#82384) üzenetére


BBpeter
csendes tag

Nem kizáró tényező a fekete, csak jobban tetszik a fehér. Köszönöm az ajánlást! :R

Viszont hozzáteszem, hogy még sosem volt fehér setupom. Érdekelne is a véleményetek, hogy egyáltalán érdemes-e venni, vagy túlságosan nyűgös? Nálam viszonylag poros környezetben lesz. :)

"It always seems impossible until it's done."

(#82386) CriticalHit válasza BBpeter (#82382) üzenetére


CriticalHit
őstag

A 46k jó ár az új Lancool Mesh 2 C-ért, viszont abban a 3 x120-as venti nem PWM, hanem DC. Ha nem sürgős, akkor a Merlinből szerintem megrendelheted, legfeljebb 14 napon belül élsz a vásárlástól való elállás jogával. Ha megtudod szerezni a Lancool 216-t 40k alatt [link] az is jó vétel, illetve itt van fehérben a Phanteks G360A 36K-ért [link].
Biga123: A Performance-ért a 40k kellemes lett volna de sajnos nem valós.

Yesterday's history, tomorrow's mystery, today's a gift that's why it's called present.

(#82387) ddoki válasza spleenszuru (#82383) üzenetére


ddoki
csendes tag

Én pont az ellenkezőjét tapasztaltam. Tovább tartott a futárcégnek eljuttatni az átvevőpontra a csomagom, mint nekik beszerezni.

(#82388) BBpeter válasza CriticalHit (#82386) üzenetére


BBpeter
csendes tag

Kissé bonyolultra sikeredett ez az ajánlás, de köszönöm szépen, hogy ilyen kitartással vagytok az ügy felé! :R

Szummázva akkor:

1. [Be Quiet Pure Base 500DX White ÚJ 42k]
2. [Phanteks G360A White ÚJ 38k]
3. Lian Li 216 RGB (HA LESZ 40 ALATT)
4. Lian Li Mesh 2 RGB C-t akkor ejteném a DC miatt.

+ 2 db Artic P12 Max a tetőre, és 1 hátra (Ha gyárilag nem lenne.)

Amelyikre a minőség, és az ár-érték arány oltárán rámondjátok az áment, arra kattintok rá! :)

"It always seems impossible until it's done."

(#82389) atis78


atis78
tag

Sziasztok fejleszteni szeretnem az ITX-es konfigomat es ennek keresnek egy uj hazat is.
Fel szeretnem rakni az asztalra igy valami csinos vertikalis hazban gondolkodom aminek kicsi az alapterülete. Eddig az SSUPD Meshroom S/Meshlicious parosban gondolkodtam.
Az lenne a kerdesem hogy van-e meretben/kialakitasban hozza hasonlo alternativa mas gyartoktol. De persze nyitott vagyok mas kialakitasra is.
1. Mennyit szánsz a házra -> Mindegy.
2. Mi megy bele Gigabyte -> B550 ITX, Ryzen 5700X, AIO 240mm. RTX4060/RTX/4070/RX 6800.
3. Bármi más ami Neked fontos -

elöre is koszi a javaslatokat. :R

(#82390) c41r0^


c41r0^
őstag

Sziasztok!

Új build lenne, ezeket néztem ki:
KINGSTON FURY RENEGADE 6400MHZ CL32 32GB kit - KF564C32RSK2-32
ARCTIC LIQUID FREEZER 420 II AIO
Fractal Design Meshify 2 Black TG Light Tint FD-C-MES2A-03

A ház az OK, hogy kompatibilis a 420-as radival top-ra
https://pangoly.com/en/compatibility/arctic-liquid-freezer-ii-420/case

de ezen infók szerint

https://www.kingston.com/datasheets/KF564C32RSK2-32.pdf

https://www.fractal-design.com/app/uploads/2023/08/Meshify-2-Manual-V.4-2023-08-21.pdf
48. oldal

https://youtu.be/qTW2KHGzbM0?t=689

a ház top 420-as radiátor mellett csak max. 36 mm magas RAM-okkal kompatibilis, ez a RAM meg 39.2 mm magas.

Ez mennyire van így, meg tudja valaki esetleg erősíteni vagy cáfolni?
Kénytelen leszek emiatt másik RAM-ot nézni, ami max. 36 mm magas :F

(#82391) poli27 válasza c41r0^ (#82390) üzenetére


poli27
veterán

A probléma azzal van, hogy az arctic nem szabvány méret, hanem 1cm vastagabb a radi benne :) Nem sok házzal kompatibilis teljesen...

(#82392) c41r0^ válasza poli27 (#82391) üzenetére


c41r0^
őstag

megvan a válasz, közben láttam, hogy ebben a fórumban is írták, illetve néztem YT-on is, ha nem akarom magam szivatni, akkor Lain Li LANCOOL III vagy Meshify 2 XL

https://youtu.be/WAfrd0jctpI?t=290

mivel ASUS PRIME Z790-A WIFI lenne nagy VRM bordákkal, kb. mint az itteni videóban látható, a Meshify 2 XL-ben is épphogy elfér

igazából csak +10K mindkét nagyobb ház, nem akkora érvágás, mint a RAM-ról lemondani, és ha a ház nagyobb, nem is baj...

köszi :)

[ Szerkesztve ]

(#82393) CriticalHit válasza atis78 (#82389) üzenetére


CriticalHit
őstag

Ezt nézted? [link] vagy [link]

Yesterday's history, tomorrow's mystery, today's a gift that's why it's called present.

(#82394) atis78 válasza CriticalHit (#82393) üzenetére


atis78
tag

Cooler Master kulsore annyira nem jon be.
Corsair 2000D-t mar kicsit nagynak erzem.
NZHT H1, Jonsbo VR3 volt meg amiket talaltam. De ezek kozul meg mindig a SSUPD volt szamomra a befuto.

(#82395) s.csanyi


s.csanyi
csendes tag

Sziasztok!

Az alábbi számítógépházat rendeltem: Lian Li LANCOOL 205M MESH fehér
Ebben alapból van elől 2 db 140es ARGB ventilátor, és ehhez rendeltem hátra egy ASUS TUF Gaming TF120 ARGB fehér ventilátort.
A kérdésem az lenne, hogy ezeket hogy tudom majd az alaplapra csatlakoztatni úgy jól működjön?
Alaplap: ASRock B760M-HDV/M.2 (nem a D4)
Ha jól látom ezen kettő olyan lehetőség van amire a venti mehetne, de én hármat szeretnék és egyelőre nem is tervezek bővíteni. Ezek összehozásához milyen lehetőség van? Boltban azt mondták a Lian Li esetében nem mindegy melyik kábelt vagy hub-ot használom.

Előre is köszönöm a segítséget! :R

(#82396) s.csanyi válasza s.csanyi (#82395) üzenetére


s.csanyi
csendes tag

PS: Esetleg egy ilyen jó lehet? ID-COOLING HA-02 ARGB

(#82397) poli27 válasza s.csanyi (#82395) üzenetére


poli27
veterán

Van 3 argb port a lapon nem kel hub sztem...

(#82398) s.csanyi válasza poli27 (#82397) üzenetére


s.csanyi
csendes tag

Csak a CPU-n is ARGB hűtő lenne: ID-Cooling SE-224-XTS ARGB
Illetve a vintilátorból nem két kábel jön? Egyik az ARGB, a másik ami vezérli hogy mennyire pörögjön?

Összesen a lapon ezeket a csatlakozókat találtam:
CPU_FAN2/WP, CPU_FAN1
CHA_FAN1/WP, CHA_FAN2/WP
ADDR_LED1, ADDR_LED2, ADDR_LED3
RGB_LED1

A két gyári venti megy CHA_FAN1/WP, CHA_FAN2/WP és ADDR_LED1, ADDR_LED2
A CPU venti CPU_FAN1 és ADDR_LED3
Plusz hátsó venti aminek így nem marad egyik sem. Ezért azt gondoltam, hogy az első két ventilátort összevonom és úgy dugom be.

Elnézést, lehet teljesen rossz a gondolatmenet de még sosem volt dolgom ilyennel, nem is láttam élőben sem.

(#82400) s.csanyi válasza poli27 (#82399) üzenetére


s.csanyi
csendes tag

"Ezek összehozásához milyen lehetőség van? Boltban azt mondták a Lian Li esetében nem mindegy melyik kábelt vagy hub-ot használom."

Mivel boltban azt mondták nem mindegy, ezért kérdeztem, hogy van-e jelentősége melyiket veszem meg, van-e ezzel kapcsolatban tapasztalat.
Kérdésed pedig nem tudom hova tenni, nem mondtam hogy nem találok egyet sem, vagy nehéz lenne beszerezni...

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Milyen házat vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.