Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Milyen házat vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-04 08:17:22

LOGOUT.hu

Spórolj magadnak és másoknak időt, olvasd el az összefoglalót, és annak megfelelően kérdezz!
Aki nem hajlandó elolvasni az összefoglalót, erre bökjön rá:
----> Ajánlott házak adatbázisa <--- frissítve 2024 január
Ha kérdeznél, ennyit írj meg:
1. Mennyit szánsz a házra
2. Mi megy bele (legalább alaplap, CPU hűtő)
3. Bármi más ami Neked fontos (RGB, oldalablak, szín stb)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14001) VGYke


VGYke
addikt

Tud valaki olyan házat, aminek az előlapján USB3 van, alsó tápos, belefér egy HD 6970 VGA, I7 proci + Alpenföhn Matterhorn hűtő társaságában, nincs benne 4 venti és nincs agyonperforálva az oldala, teteje, alja mint a HAF-X-nek?

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#14002) Hokoyumi válasza VGYke (#14001) üzenetére


Hokoyumi
tag

ezt nézd meg
bár a venti sok lesz de am oké:D
minek ennyire az az usb3?
hozd el hátulról hosszabbítóval...
nagyobb lesz a választék

Amit nem tudsz nem fájl, ilyen a szájber tér. | "Jó lenne még a homokozóba ríni a dömperé"

(#14003) klausztro válasza pincehely (#13999) üzenetére


klausztro
csendes tag

Azt én honnan tudom meg milyen hosszú nincs róla ilyen fajta dokumentum.Hol lehet ilyet találni,és milyen hosszúnak kell lennie??? :R
Megtudnád nézni vagy ajánlani másik tápot??? :R

A pénznek nincs szaga,csak ha meggyújtják!!!

(#14004) albert8 válasza klausztro (#14003) üzenetére


albert8
addikt

Szerintem elég lessz a táp kábeleinek hossza :K
De ha nem akkor is vannak hosszabitók és nem kell másik táp
Ha van lehetőség alsó tápra akkor azt vedd
de ha nincs PL:szőnyegre teszed a gépet akkor a felső táposat vedd :R

[ Szerkesztve ]

Flickr----https://www.flickr.com/photos/113522384@N02/? -----------------------------------Krumplistészta----https://krumplisteszta.wordpress.com/

(#14005) klausztro


klausztro
csendes tag

Kb milyen hosszú tyúkbelek kellenek alsó tápos keccóba??? :W

A pénznek nincs szaga,csak ha meggyújtják!!!

(#14006) pincehely válasza albert8 (#14004) üzenetére


pincehely
addikt

Nekem szőnyegen volt. Vágattam alá MDF lapból egy darabot, le-élfóliáztam, vettem 150ft-ért kerekeket, és vígan van a gép.
Az egész projekt nem volt egy ezres.

http://kefetemap.deviantart.com/

(#14007) Jim-Y válasza klausztro (#14005) üzenetére


Jim-Y
veterán

50 cm cca , a lényeg, hogy a táp, processzorba menő ,4pines kábele minél hosszabb legyen, az se baj ha 60 cm:D

(#14008) Jim-Y


Jim-Y
veterán

Sziasztok

Tudnátok nekem ajánlani 20.000 (+- cca 3.000) körül igényes házat ajánlani?!

Elvárások:
-csak ritkán játszok, akkor sem VGA igényes játékokkal, egy HD5750-nek kell beleférnie
-min 2 venti, illetve egy CM 212+ férjen el benne
-ATX-es lapom van most, de nekem a mATX-es házakkal se lenne bajom, ha nem ATX-es lapom lenne perpill
-CM 430-t váltana fel, ami tetszik design-ra az a CM 692, illetve Lian Li PC-A05NB
-egy HDD-m van, tervbe van véve 1 SSD, és max még egy HDD, ennél több tuti h nem fog belemenni
-Alsótápost preferálok, de ha van megfelelő indok akkor ettől eltérhetek:P Plexi most nem kell,de ha van nem baj:) nagyjából ennyi lenne, üdv

(#14009) Flashget válasza Jim-Y (#14008) üzenetére


Flashget
félisten

elég hamar szabadulsz a 430-tól..

Realme GT Master Edition

(#14010) albert8 válasza pincehely (#14006) üzenetére


albert8
addikt

azt nem mondtam hogybarkáccsal sem lehet szőnyegpadlón :N
de az alappal húzós lenne

JIM
Már megelőztek de én is kiváncsi lennék rá :)
Miért?

3.szerk
Vegyél CM 430 -ast :K :DDD

[ Szerkesztve ]

Flickr----https://www.flickr.com/photos/113522384@N02/? -----------------------------------Krumplistészta----https://krumplisteszta.wordpress.com/

(#14011) kircipeti válasza Jim-Y (#14008) üzenetére


kircipeti
senior tag

Lian Li PC-A05NA-val szemezek en is erosen.

Sharkoon Rebel9 Pro Aluminium esetleg.

(#14012) ViiiiktorOC válasza Flashget (#13997) üzenetére


ViiiiktorOC
senior tag

Csak nehogy a karácsonyi hangulat miatt, azt mondjam hogy okés:D :U
Még egy kérdés, amit linkeltél képet a 912-esedről, hogy az alaplapot nem lehet feljebb rakni az alaplapi tálcán? (1-1,5 cm-re gondolok)

LamboLVR - CSR2 Lambo T. Hungary

(#14013) Hokoyumi


Hokoyumi
tag

ha már haf 912...
nemrég "költöztem" bele én is:D
itt 1 pár kép, a lényeg láccik rajtuk...
kár hogy a táp nem moduláris, de elfér:D és el is ér mindenhova ahova kell^^
még a procihűtővel kéne csinálni vmit... jelenleg az a leghangosabb része, aztán itt zúg alig fél méterre a fülemtől...
no meg a dvd író fehér:D nem nagyon passzol de amíg megy én újat nem veszek...
bár nem ártana satás...;)

Amit nem tudsz nem fájl, ilyen a szájber tér. | "Jó lenne még a homokozóba ríni a dömperé"

(#14014) Flashget válasza ViiiiktorOC (#14012) üzenetére


Flashget
félisten

a házba gyárilag benne van 2db rögzítő (a többit magadnak kell betenni) és az megadja a lap helyét. ha feljebb raknám nem tudnám rögzíteni és a kimeneti rész sem stimmelne..ergo ez a szabvány.
miért akarnád feljebb rakni amúgy?

Realme GT Master Edition

(#14015) Flashget válasza Hokoyumi (#14013) üzenetére


Flashget
félisten

a moduláris táp praktikusabb igaz viszont a HDD keret alatt sok hely van a felesleges kábelek számára :)
viszont a következő lapomnál már azt is figyelni fogom hova rakták a 24 pines csatlakozót mert az Asus P5Q-nál elég hülye helyre tették, míg egy régebbi asusnál ott van oldalt a memoria és IDE csatinál akkor nem kellene keresztbe lógnia nálam.

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#14016) Hokoyumi válasza Flashget (#14015) üzenetére


Hokoyumi
tag

a Tt oldalán moduláris volt írva...
csak ez vmiért nem az... mikor megrendeltem abban a hitben voltam hogy azt is kapok...
no de ennyi baj legyen...
am első körben enermax modu82+ 525-öset akartam csak nem lehet beszerezni az országban
ill 1 helyen megrendeltem 2-3 nap mulva jött a mél hogy a bolt nagykere sem tudja mikor kap ebből új adagot...
akkor vaciláltam... fsp-t nem akartam (mert nem jáccok fps-elXD)
mondom legyen Tt.. ez lett volna meg evo blue (ha megnézted a képet látni mi van benne)
evo blue nem kellett annak nincs 80+ minősítése... ennek meg van
600W is fölösleges de hát 20-50% közt lehet vhol hajtva és kb ott a legjobb (grafikon szerint) a hatásfoka
no meg az evo blue-nál az alaplapi köteg talán 65centi ezen meg 45 PH teszten írták hogy 45 is bőven elér mivel alacsony a ház így gondoltam ebből nem lesz probléma:D
összességében sztem egész jó... am rohadt nehéz a táp... vagy 4-5 kiló van benne:D
nem mértem csak úgy saccra mondom kiguberálni meg semmi kedvem aztán lemérni
betenni is szenvedős volt.. az a 4 gumipöcs kicsit játékos volt.. 1-2 mindíg kificcent mikor csúsztattam volna be:D

am nemtudom ki hogy van vele de ebben a kuckóban az 5,25-ös helyek rögzítése elég béna megoldás.. eddig Tt swing házam volt ill van is még:)
abban olyan műanyag pattintós akármi rögzítés van mint winyóknál
lekapod az elejét 2 fül benyom és kíhúzod, csavar nélkül stabilan tart...
ez a haf nem igazán akarja megfogni... 2 kis vékony tüske megy a dvd-be másik oldalról kell csavar de még a rögzítés felől is kellene...
ez am másnál is ilyen vagy csak nekem volt szenvedős? ill béna vagyok...?

Amit nem tudsz nem fájl, ilyen a szájber tér. | "Jó lenne még a homokozóba ríni a dömperé"

(#14017) Hokoyumi


Hokoyumi
tag

ehh...
most nézem hogy benéztem:D
az evo blue lett volna moduláris...

am megnéztem a tömegét is... a Tt szt. a 600-asom 2.34kg
el lehettem gyengülve mikor pakoltam be:D

Amit nem tudsz nem fájl, ilyen a szájber tér. | "Jó lenne még a homokozóba ríni a dömperé"

(#14018) ViiiiktorOC válasza Flashget (#14014) üzenetére


ViiiiktorOC
senior tag

Azon kezdtem el aggódni hogy kicsi lesz a ház. De szabvány alaplap, így mindenféleképp befog férni. De ez csak a beteg gondolataim miatt van. :B Gondolkoztam hogy inkább 922-es, de nem , mert az nagyon nagyon nagy. (meg szürke a belseje)
Jó lesz a 912-es csak kár h nincs még itt!:(
De a modulárisom már megvan:D Corsair HX 650 :Y ;]

[ Szerkesztve ]

LamboLVR - CSR2 Lambo T. Hungary

(#14019) Hokoyumi


Hokoyumi
tag

áhh
a 922 még annyira nem nagy:D
ez már igen:D
1 baja van ennek... 80 papír itthon:S
bár igényes 1 konstrukció az biztos... csak győzd megfizetni...

Amit nem tudsz nem fájl, ilyen a szájber tér. | "Jó lenne még a homokozóba ríni a dömperé"

(#14020) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

Új házat szeretnék venni az alábbiak lennének benne:

ASROCK H55M-GE R2.0
INTEL Core i5-760 2.80Ghz
KINGMAX 4096Mb DDR3
Hyper 212+
Chieftech gps 450a
SAMSUNG HD501LJ (S0MUJ1MP739764) 500Gb
Gigabyte HD 5770

A lényeg hogy szeretnék ehhez a konfighoz egy normális házat. Nem kell hogy csilivili legyen, csak könnyen szerelhető, ne legyen szerverméretű, és a házhűtés a lehető legjobban meg legyen oldva benne(ventiket majd én veszek bele) Nagyon max 20 ezer ft-om lenne rá.

Köszi előre segítséget.

Live-Die-Respawn

(#14021) Jim-Y válasza oriic (#14020) üzenetére


Jim-Y
veterán

CoolerMaster Elite 430 de nehezen beszerezhető :/

(#14022) zsole84 válasza oriic (#14020) üzenetére


zsole84
senior tag

TT V3 Nekem bevált, 10 k körül megkapod. (Hátul 1 db 12 cm-es ledes venti van benne gyárilag, én ezt cseréltem+elölre ment még1 12-es.)

(#14023) kircipeti válasza oriic (#14020) üzenetére


kircipeti
senior tag

Esetleg a CM Gladiator 600 lehet meg a baratod.

(#14024) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

Kösz srácok a tippeket. :R

Live-Die-Respawn

(#14025) somasz


somasz
addikt

Üdv!
Olyan kérdésem volna, hogy milyen házba fér bele egy EVGA Classified SR-2, vagy egy Tyan S7025AGM2NR típusú alaplap. Olvastam ellentmondásos információkat, így nem tudom, hogy ezek most SSI-EEB, vagy HPTX, vagy EATX méretbe tartoznak. Valaki nagyobb tudású rakjon engem tisztába! :DDD
Nem játékra, meg 3dmarkra készülök...
:R

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#14026) kircipeti válasza somasz (#14025) üzenetére


kircipeti
senior tag

Multkor nezegettem SPCR-en a gepeket, ott volt ez a TYAN: [link]

Az EVGA-hoz meg talaltam egy ilyet: [link] Ez elmeletileg HPTX.

(#14027) somasz válasza kircipeti (#14026) üzenetére


somasz
addikt

Azt nem mondtam, de jó volna, ha mod-mentesen be lehetne rakni őket. Meg gondolom az alsó táp előny lenne, ne fűtse fel a sok cucc a tápot. Jó szellőzés is baromi fontos lenne, mert a 2 proci mellé kerülne sok-sok ram, meg 4 kazán-videókártya. :R

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#14028) kiiso válasza somasz (#14025) üzenetére


kiiso
tag

Szia, én sem vagyok szakértő, de azért megpróbálok segíteni:
A Lian Li PC-V2120 remek ház, fogadja a HPTX alaplapokat. Itt van róla egy videó az SR-2 -vel. :K
Bár írtad, hogy modolni nem szeretnél, azért elmondom, hogy a Corsair 800/700D-be is befér egy kis átalakítással.

Remélem hasznos volt a segítség! (Ha elkészült, kérünk képeket! :D )

(#14029) somasz válasza kiiso (#14028) üzenetére


somasz
addikt

Nem most esedékes, csak tájékozódom. Köszönöm a segítséget. Mod maradjunk annyiban, hogy kizárva. :B

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#14030) oriic válasza zsole84 (#14022) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Végül TT V3-at vettem, holnap megyek is érte. És tényleg olcsó volt.

Live-Die-Respawn

(#14031) Tothgera30 válasza somasz (#14025) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Tudod mit, Stacker 810 :K . Mindenféle E-ATX lapot fogad :P . Nekem volt egy baromi nagy T-01 és egy szekrénnyel is felért :C .

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#14032) somasz válasza Tothgera30 (#14031) üzenetére


somasz
addikt

Kereskedelmi forgalomban kapható, tehát új, dobozos kéne. :B

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#14033) zsole84 válasza oriic (#14030) üzenetére


zsole84
senior tag

Én nem bántam meg, hogy megvettem, szerintem kinézetre sem rossz. (Igaz, előtte codegen volt még az előző konfigból)

(#14034) zsero


zsero
aktív tag

Abban tudnátok segíteni, hogy pontosan miben különbözik a CM Elite 430 és 370? Ok, az előlap más, de ezen kívül miben tud többet a 430? Jobban szellőzik?

Van tapasztalatotok olyan boltról, ahol most lehet ilyet találni Pesten? Árgépen csupa olyan boltot dob ki, ahol még nem jártam.

(#14035) oriic válasza zsero (#14034) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Az a gond hogy most én is nézegettem boltokat és sehol sem volt, max webshopban. OTt meg nem nagyon szeretek vásárolgatni. :(

Live-Die-Respawn

(#14036) zsole84 válasza oriic (#14035) üzenetére


zsole84
senior tag

Szerintem ha nincs a kínálatban, biztos meg tudják rendelni. Itt pl van:[link]
Úgy látom, hogy BP-i vagy, személyesem is elmehetsz érte.

(#14037) oriic válasza zsole84 (#14036) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Köszi ma megyek érte, de a hozzászólásom zsero-nak szólt, hogy hol tud venni CM Elite 430-t. :D

[ Szerkesztve ]

Live-Die-Respawn

(#14038) zsole84 válasza oriic (#14037) üzenetére


zsole84
senior tag

Reggel van... :B

(#14039) Flashget válasza zsero (#14034) üzenetére


Flashget
félisten

használni kéne az oldal keresőjét..
itt

Realme GT Master Edition

(#14040) balazsp86


balazsp86
csendes tag

Hy all!

Lehet, hogy már sokan kérdezték, de tudnátok ajánlani nekem egy nagyon csendes és jól szellőző házat amiben minden elfér?

Én erre gondoltam (Nexus): [link]

Vagy van valakinek tapasztalat ezzel a házzal kapcsolatban?

A választ előre is köszi!

Üdv: balazsp86

[ Szerkesztve ]

(#14041) albert8 válasza balazsp86 (#14040) üzenetére


albert8
addikt

Ez semmivel sem halkabb mint a többi
Ha halkat szeretnél akkor van hangszigetelt Coolermaster ,Revoltec,Scytek vagy Antec

Flickr----https://www.flickr.com/photos/113522384@N02/? -----------------------------------Krumplistészta----https://krumplisteszta.wordpress.com/

(#14042) kircipeti válasza balazsp86 (#14040) üzenetére


kircipeti
senior tag

Ok hangszigeteltek:
Coolermaster Sileo 500, Antec Solo, Nexus Edge, Nexus Prominent 9, Nexus Version1, NZXT Whisper.

Mondjuk nem csak hangszigeteltbol lehet csendes gepet osszerakni. A hangszigeteles valojaban csak az utolso lepes.

A linkelt hazrol nincs tapasztalatom, de csendes gep epites ugyben erdemes az SPCR hasabjait laopzgatni: [link] [link]

(#14043) Jim-Y


Jim-Y
veterán

Üdv

20.000 ért ti milyen házat vennétek, mindenféle kritlrium nélkül, szemezgetek és ötletek érdekelnek, 912+ -on kívül ^^ keret: 20.000 +/- 1-2000. hali

(#14044) cstommy


cstommy
csendes tag

Helló új házat szeretnék venni, de nem nagyon tudom, hogy milyent. Valami ilyesmit keresek:

- ATX-es ház
- 50-55cm magas
- 50-55cm hosszú
- 4-6db 5.25 hely
- 3-7db 3,25" hely
- A tápot a felső részre lehessen beszerelni (a gép a földön lesz, túl gyorsan porosodna alul)
- Fedőlapi/előlapi csatlakozók: USB, firewire (firewire mindenképpen legyen, és az is jó lenne ha felül lennének ezek a csatlakozók)
- Jó szellőzésű, olyan, amit tényleg tele lehet pakolni ventikkel
- Könnyen (csavarozás nélkül) szerelhető
- Legyen megfelelő egy mai VGA-nak (hossz, szellőzés)
- Extrák (opcionális): 1-2 db 2.5" hely SSD-nek

Az ár nem nagyon számít, de azért ne haladja meg a 30-40ezret.

Én eddig ezt néztem http://www.ipon.hu/webshop/product/_chieftec_ca_01_b_b_sl/140148 (az a baj vele hogyí nem fent van az usb/firewire csatlakozó), de ha tudtok olyan ami megfelel a kritériumaimnak akkor pls mondjátok.

KÖSZI :)

Ui igaz nem ide tartozik (ehez a géphez nincs is köze), de ha tudtok egy csöndes 300-350es tápot akkor azis érdekelne :DDD

[ Szerkesztve ]

(#14045) kircipeti válasza Jim-Y (#14043) üzenetére


kircipeti
senior tag

Ezek vannak meg kb: CM Gladiator 600, Lancook K58, Sharkoon Rebel9 Pro Economy, Aluminium, Sharkoon Nightfall

cstommy: mereteket nem neztem meg pontosan, de pl. Scythe FenrisWolf?

[ Szerkesztve ]

(#14046) Jim-Y válasza cstommy (#14044) üzenetére


Jim-Y
veterán

Chieftec ctg-400-80p

300-350 es tápok közül FSP jó vétel, de nem csöndes:S a fent említett 10K forint és nagyon csöndes minőségi táp. Felsőtápos házba ideális. üdv

(#14047) cstommy válasza Jim-Y (#14046) üzenetére


cstommy
csendes tag

A tápos dolog más mint a házas dolog, am egy fekvő házba kell a táp :DDD azért köszi

[ Szerkesztve ]

(#14048) albert8 válasza Jim-Y (#14046) üzenetére


albert8
addikt

Az a K58 nem olyan rossz 20k ért szerintem jó választás

Flickr----https://www.flickr.com/photos/113522384@N02/? -----------------------------------Krumplistészta----https://krumplisteszta.wordpress.com/

(#14049) cstommy válasza kircipeti (#14045) üzenetére


cstommy
csendes tag

Hát megnéztem ezt a "Wolfot" de nem nagyon tetszik a külseje... de azért felkerült a top 2es listámra
Még ezt néztem: http://www.ebolt.hu/product193531_category5539.html?ASPG De ez alsó tápos + televan minden féle világító hülyeséggel, azt meg nem birom :)

Am az lemaradt a listámról hogy ne legyen plexi oldallapja, valahogy kiráz attol a hideg :(

(#14050) kircipeti válasza cstommy (#14049) üzenetére


kircipeti
senior tag

En sem birom az ilyeneket, nyugi nem vagy egyedul :)

Meg erdemes megnezni a Zalman GS, MS1000 szeriajat. Igaz ezek alsotaposak.

Silverstone KL01 felsotapos, ami meg eszembejut.

Lian Li PC-8N, szinten felsotapos.

Lancool K60

Antec One Hundred (alsotap), de dogos.

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Milyen házat vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.