Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Milyen házat vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-04 08:17:22

LOGOUT.hu

Spórolj magadnak és másoknak időt, olvasd el az összefoglalót, és annak megfelelően kérdezz!
Aki nem hajlandó elolvasni az összefoglalót, erre bökjön rá:
----> Ajánlott házak adatbázisa <--- frissítve 2024 január
Ha kérdeznél, ennyit írj meg:
1. Mennyit szánsz a házra
2. Mi megy bele (legalább alaplap, CPU hűtő)
3. Bármi más ami Neked fontos (RGB, oldalablak, szín stb)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#71001) abridabri válasza gianni85 (#71000) üzenetére


abridabri
veterán

Aki 40k-s hazat vesz az nem core2duo -s zold PCB-s alaplapot hasznal :B

(#71002) ribizly válasza gianni85 (#71000) üzenetére


ribizly
veterán

:C :K
Maximálisan egyetértek.

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#71003) KisDre válasza Bodz (#70996) üzenetére


KisDre
senior tag

Értem.
Esetleg a CM Masterbox Lite 3.1 jó testvérnek tekinthető? Csak mert annak ahogy néztem nem mesh az eleje.

KisDre.artstation.com

(#71004) Yany


Yany
addikt

Akik Meshify C-n gondolkodnak, itt bedobtam pár képet és infót: [link]

Spoiler: 3900X + D15 + Sapphire Vega 64 Nitro+ + Platimax 1700W... belefért. :)

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#71005) Malibutomi


Malibutomi
nagyúr

Nemi segitseg kellene sracok.

Mivel kisse megintem a regi jo 690II-t keresek valami ujabb midi hazat.
Az egy fo kikotes hogy a tetejebe beleferjen 280-as AIO. Azon kivul jo lenne feher es ablakos, meg ha lehet szellozzon is.

Irom miket neztem eddig:
In Win 303 - ez tuti, belefer minden
Factal Meshify C - ebbe elvileg bele kellene, gyakorlatilag nem fer bele felulre ahogy olvastam.

Deepcool Matrexx 55 - ebbe ha jol tudom elfer felul a radi
Thermaltake View 22 - errol nem talalok infot, de ugy fest talan elferne
Masterbox NR600 - ugyanaz mint az elozo, nem sok info van.

Van-e egyeb javaslat, viszonylag ertelmes aron?

(#71006) Logicman86 válasza abridabri (#70999) üzenetére


Logicman86
tag

Értem, köszi a helpet :R Össze kell raknom a hűtést is, de azt majd a megfelelő topic-ban :)

[ Szerkesztve ]

Lehetőleg törekedj a feltett kérdésekre válaszolni...

(#71007) MM válasza abridabri (#71001) üzenetére


MM
őstag

Pedig hidd el, nem mindenki akarja nézegetni a ház belsejét...

Másrészt nem vagyok benne biztos, hogy árnyékolás szempontból is egyenértékű az üveg oldallap a fémmel.

Semmi pénzért nem vennék átlátszó oldallappal házat.

(#71008) abridabri válasza MM (#71007) üzenetére


abridabri
veterán

A tapegyseg arnyekolva van egy fem dobozban ,mast pedig nem kell ;)

(#71009) Yany válasza Malibutomi (#71005) üzenetére


Yany
addikt

Szerintem a FD Meshify S2 a te kuckód. A Meshify C tapasztalataim után holt zicher, hogy azt venném. És élőben nekem a C szebb is, mint a képeken.

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#71010) Malibutomi válasza Yany (#71009) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Na utanaolvasok ennke, kinezetre ahogy latom a meshy C nagyobb tesoja, kicsit mondjuk tul van azon amit szantam volna hazra, de lassuk

[ Szerkesztve ]

(#71011) Bodz válasza KisDre (#71003) üzenetére


Bodz
nagyúr

Na ez pont az a ház, amit szerintem nem szabad megvenni, mert annyira zárt az eleje. Kivéve ha annyira tetszik, hogy vállalod az esetleg sokkal magasabb hőmérsékleteket.

(#71012) gianni85 válasza abridabri (#71001) üzenetére


gianni85
veterán

Nagy valószínűséggel nem, de ha látszik a belbecs, akkor szerintem mindenki törekszik egy harmónikus összképre. Az általában több pénzbe és energiába kerül, mint csak összeválogatni jó hardvereket. A vége meg, hogy ugyanannyi pénzből ki lehetett volna hozni jobb -, vagy ugyanazt a teljesítményt kevesebb pénzből.

(#71013) Logicman86 válasza gianni85 (#71012) üzenetére


Logicman86
tag

Igen, ez eléggé kétélű dolog. De ha megszabod mi az a határ ameddig még van értelme elmenni (nyilván ezt mindenki magának dönti el) akkor talán ki tudsz jönni jól. Bennem is megfordult, hogy ha már egyszer üveges lesz az oldala, akkor a tápomhoz (super flower leadex ii fehér LED-es) passzoló LED-es ventiket is tennék bele. Illetve az is felmerült, hogy veszek harisnyázott kábel hosszabítókat, de én valszeg itt fogom meghúzni a határt és max a gyári ventikre (ha megmaradnak) veszek RGB frame-eket. Nagyon túl lehet tolni, de én inkább a performance mellett vagyok a design-nal szemben :)

[ Szerkesztve ]

Lehetőleg törekedj a feltett kérdésekre válaszolni...

(#71014) MM válasza abridabri (#71008) üzenetére


MM
őstag

Vagy csak nem szoktak... Nyilván az érzékenyebb komponensek sem véletlenül vannak külön árnyékolva.

(#71015) Mizol29 válasza Goldmember01 (#70968) üzenetére


Mizol29
senior tag

Nekem pont egy ilyen házam van és teljesen jó. Kényelmesen elfér benne a konfigom (lásd az adatlapom). Az előre beépített ventit érdemes lecserélni mert pont arra elég, hogy semmire, de a ház maga jól szellőzik és jól is néz ki :)

(#71016) scott_free


scott_free
senior tag

Sziasztok,

egyre több olyan, kisebb (mATX) házat látok, ahol a vincsiket beteszik egy lemez alá a táp mögé, vagy ahol az ssd-ket az alaplaptartó lemez hátuljára lehet szerelni.

Pl. a Coolermaster Masterbox NR400-asnál:

Ezek nem főnek meg itt? Még ha ventit teszek előre, akkor se lesz ezeken a helyeken túl nagy légmozgás. Vagy rosszul gondolom? :F

(#71017) Morris válasza scott_free (#71016) üzenetére


Morris
veterán

Semmi baja nem lesz.

(#71018) L4mie


L4mie
veterán

Sziasztok,
kis ihletért fordulok hozzátok.
Jelenleg FD Define Mini C-m van, nagyon szeretem a kuckót, viszont fontolgatom, hogy áttérek ATX-re.
Designre és minőségre nagyon szeretem a házat, volt időközben másodgéphez egy Phanteks ECLIPSE P350X-m is, minden tekintetben gyengébbnek találtam mint a Fractal-t.
Viszont olyant szeretnék aminek a tetejében elfér a 280-as X62-es kraken valamint előre jó lenne ha beférne 3x140-es venti és hátra egy 140-es...mellette hozza a fent megszokott minőséget.
40k a max amit költenék rá. Sajnos Fractalnál ez így nem fér bele, ahogy néztem NZXT-ből sincs olyan ami a kívánalmakat teljesíti a fenti árban, pedig a H710i egész frankó :D :D főleg a vizet belepakolom fentre megoldása...
Szóval ha van esetleg egy minőségi feltörekvő márka ami hozza a fentieket akkor vevő vagyok a tippre :)
Ha sajnos csak a bilibe lóg a kezem az is ok, csak nem szeretnék fölöslegesen órákat keresgetni.
:R

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#71019) abridabri válasza L4mie (#71018) üzenetére


abridabri
veterán

P600S
Elol 3db 14 venti pipa
Fent 280 radi pipa
40k pipa
Felesleges tovabb keresgelni, ennel jobbat nem fogsz talalni ;)

(#71020) L4mie válasza abridabri (#71019) üzenetére


L4mie
veterán

köszönöm,
Tényleg mindent tud amit írtam, ellenben a kinézete nem tetszik,
Nézegetem még...van az úgy, hogy megtetszik szóval hátha :D

[ Szerkesztve ]

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#71021) Malibutomi válasza L4mie (#71018) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Fractal Meshify S2

Akkor a minoseg marad, es ezek mind belefernek

egyebkent pont nezegettem ugyanigy hazakat es vannak amik olcsobbak es megfelelnek ennek.

Mutatom:

In Win 303 Ez ugyan mas elrendezes de tudja amit szeretnel. 34K ipon [link]

Deepcool Matrexx 55 Ez csak 16K [link]

Phanteks Enthoo Pro M Ez 30K korul van [link]

[ Szerkesztve ]

(#71022) L4mie válasza Malibutomi (#71021) üzenetére


L4mie
veterán

sajnos Meshify S2 már túl van, sőt ennyiért már kapnék H710i-t ami sztem egy fokkal többet nyújt :)
bár azon meg nincs reset,
többit meglesem, köszönöm :)

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#71023) Malibutomi válasza L4mie (#71022) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Nincs mit nekem is pont ez volt a kikotes hogy 280-as radi bemenjen a tetejebe, szoval korulneztem alaposan.

En iponnal neztem arakat, ott a Meshify S2 44K volt.

[ Szerkesztve ]

(#71024) koko1238640


koko1238640
tag

Sziasztok! Vettem egy BITFENIX ENSO MESH RGB házikót, elvileg bekötöttem mindent, egyedül egy aurora sync-es csatit nem, mert nem tudom hová kéne, 3 pines valaminek tűnik az a csati és rajt van az aurora matrica, azt hova kellene bekötnöm?

(#71025) abridabri válasza koko1238640 (#71024) üzenetére


abridabri
veterán

Mivel az alaplapodon nincs RGB csati ,igy a haz rgb vezerlojere kell kotnod :
[link]

(#71026) nofi


nofi
őstag

Sziasztok!

Gondolkodom egy PC összerakásán és ház ügyben érdeklődnék. Korábban egy Bitfenix Shinobim volt, aminek rühelltem a puha műanyag, porvonzó borítását. Most egy Ryzen/i9 gen konfigon gondolkodom, tuning nem az én műfajom és VGA-ból is általában a középmezőnyt szoktam venni.
Lehetőleg minél kisebb házat szeretnék (nem lesz 5,25" dvd-drive és hasonlók, csak egy HDD és egy SSD), letisztult előlappal és jó hangszigetelő képességgel. Eddig két befutó van, de szívesen meghallgatnék tapasztalatokat, más alternatívákat is:

NZXT H400
FD Define Mini C (Window/TG)

Xbox GT: nozsolt

(#71027) gianni85 válasza nofi (#71026) üzenetére


gianni85
veterán

20-30e között nálam kis matx-atx házak között már jó ideje a define c -mini c a befutó
define mini c annyiból jobb a h400-nál, hogy a tetejét nyitni (porszűrővel, és zárni (hangszigetelő anyaggal) is lehet. Zárt tető jóval csendesebb.

(#71028) L4mie válasza gianni85 (#71027) üzenetére


L4mie
veterán

Ha mATX ház kell akkor a define mini C-t ajánlani tudom, nagyon jó kis kuckó, én sajnos pont most növöm ki bár nehéz szívvel de lassan eladom, csak meg kéne találnom az utódot :) van pár itt is kapott jó tipp.

/most épp 2x280 as radiátornak keresek helyet, de szerencsére a korábban ajánlott házak tudják/

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#71029) koko1238640 válasza abridabri (#71025) üzenetére


koko1238640
tag

Szerintem félreértettük egymást, vagy én nem tudom... nekem nem a venti világítása kell, hanem az előlapé, nincs rgb csatlakozóm valóban, így vannak bedugdosva nálam a csatik, mit kellene változtatnom hogy az előlap világítson?

[ Szerkesztve ]

(#71030) nofi válasza gianni85 (#71027) üzenetére


nofi
őstag

gianni85 és L4mie

Köszönöm a válaszokat, szerintem el is dőlt a kérdés :R

Xbox GT: nozsolt

(#71031) L4mie válasza abridabri (#71019) üzenetére


L4mie
veterán

végén igazad lesz :D fehérben egyre jobban bejön, ár/érétkben szuper.

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#71032) Yany válasza L4mie (#71031) üzenetére


Yany
addikt

Esetleg... Meshify S2?

[ Szerkesztve ]

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#71033) Yany válasza L4mie (#71031) üzenetére


Yany
addikt

.dupla.

[ Szerkesztve ]

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#71034) L4mie válasza Yany (#71032) üzenetére


L4mie
veterán

sajnos kicsúszik a keretből...szívem szerint fehér H710i lenne, de az meg 50% al lépi túl a maxot.

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#71035) bivalyolo válasza L4mie (#71034) üzenetére


bivalyolo
őstag

Miért nem veszed akkor a sima h700/h710-et? Sokkal okosabb az új szériában sem lett az i-s verzió.

"Let's agree to disagree!"

(#71036) L4mie válasza bivalyolo (#71035) üzenetére


L4mie
veterán

ránézek azokra is ^^

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#71037) koko1238640


koko1238640
tag

Valaki erre? Bitfenix ENSO MESH házról lenne szó ami AuraSynces.

(#71038) Morris válasza koko1238640 (#71037) üzenetére


Morris
veterán

Nincs benne a leírásában?

(#71039) Bodz válasza koko1238640 (#71037) üzenetére


Bodz
nagyúr

Ott lóg az a sata. Nem lehet hogy elfelejtettél tápot adni neki?

(#71040) koko1238640


koko1238640
tag

#71038 Morris: Ha benne lenne nem itt kérdezném :N

#71039 Bodz: Hát már csak erre tudok gondolni... csak azért nem értem mert youtube-on videókban sincs senkinek sem bedugva az a SATA és mindenki másnak működik... mondjuk az is igaz hogy ott mindenkinek támogatja is az alaplapja az AuraSync-et

(#71041) Bodz válasza koko1238640 (#71040) üzenetére


Bodz
nagyúr

Persze, akkor a lapról kapja a kakaót, valahonnan kell ugye. :)

(#71042) Morris válasza koko1238640 (#71040) üzenetére


Morris
veterán

Ha aura sync-et szeretnél akkor az alaplap leírásában kell hogy benne legyen.

(#71043) koko1238640 válasza Bodz (#71041) üzenetére


koko1238640
tag

Köszönöm! Valóban csak a SATA kellett neki, bocsánat ez értetlenkedésemért 😅 Életemben nem találkoztam még olyan dologgal amihez SATA power kell hogy világítson 😅
De a lényeg hogy működik 😁

(#71044) Bodz válasza koko1238640 (#71043) üzenetére


Bodz
nagyúr

Nincs mit! Én rgb kapcsán abba szaladtam bele, hogy kell még egy pár száz forintos adapter, hogy alaplapra lehessen kötni a Phanteks P300 házam.
Amúgy milyen ez az Enso? Anyagminőség, szerelhetőség, stb?

[ Szerkesztve ]

(#71045) koko1238640 válasza Bodz (#71044) üzenetére


koko1238640
tag

Anyagminőség rendben van, többnyire fém az egész, masszív ház, nem hajlik. Szerelhetőség is jónak mondható, még a proci tápjának a kábelét is szépen eltudtam vezetni, bár nem mondom hogy a nagyjából fél kéznyi helyen könnyen bedugtam a helyére(bár ez már a procihűtő hibája, amiatt nem fértem el, csak szűkösen). SSD helyből 3 van, mindegyik a hátoldalon, viszont abból kettő közvetlen a gumis kábel elvezető mellett van közvetlenül, így ha oda SATA kábelt stb. bedugod SSD-be, nem tudod bekötni érdemlegesen. Nagyjából ennyi negatívum amikkel találkoztam/eszembe jut, de ezeken kívül minden rendben vele, szépen el lehet vezetni a kábeleket, rengeteg kis "rejtett" nyílás van, ahol ez megoldható, ventillátorok kábeljeivel kellett trükköznöm hogy minnél jobban el tudjam őket dugni. Előtte egy Thermaltake Element T házam volt, na már most abban a kábel elvezethetőség, a szellőzés 0 volt. Az Enso kapott most szépen elől 2db 140mm-es, hátul 1 db 120mm-es ventit, felül pedig 2 db 120mm-eset. Ezzel a konfiggal game-k alatt mértem, procim(i5 4670k) 50 fok fölé nem megy terhelés alatt, gpu(MSI RX 470 Gaming X 4GB) 60 fok fölé nem megy terhelés alatt. Idle-ben kb. 35-40 fok körül vannak az alkatrészek. (Hozzáteszem, a régi házban 70-80 fok volt a hőfok terhelés alatt, idle-ben pedig 45-50). És egy kis összehasonlítás hogy milyenből, milyen lett.

[ Szerkesztve ]

(#71046) AsakuraDave


AsakuraDave
őstag

Hali,

NZXT H510 Elite-n gondolkozom,a benne lévő led strip az kiszedhető vagy kikapcsolható szerintetek? Annyi RGB már lehet sok lenne a gépbe. Illetve ez az egyetlen NZXT ház aminek az eleje leszedhető. Tesztek alapján 10C-t lehet nyerni ha leszedi az ember így azon gondolkozom,hogy szerintetek megoldható hogy custom előlapot gyártson rá az ember ami mondjuk hálós vagy valami lyukacsos cuccot vagy nagyon komplikált ott az illesztés? Az az előlapi tempered glassba szerintetek lehetne fúrni/marni több kis lyukat?

There's only one thing that hurts people more than lies. It's saying out loud the truth and facts.

(#71047) kinghaxor


kinghaxor
aktív tag

Sziasztok. Van nekem egy nasként üzemelő asrock am1h-itx alaplapos gépem athlon 5350 cpuval passzív alpine m1 cpu hűtővel. Az alaplapon 4 sata van, ebből jelenleg kettő van használatban. Egy ssd és egy 2,5-es hdd van most a gépben. Idővel mind a 4 sata használatban lenne szintén 2,5-es lemezekkel. Olyan mini-itx házra lenne szükségem ami a lehető legjobb szellőzéssel rendelkezik, kicsi és normális anyagból van, hogy ne vigyék át nagyon a rezgést a házra a merevlemezek. A hűtést kettő darab Noctua NF-S12B redux 700-al oldanám meg. Egy fújná a levegőt a cpu bordára egy pedig szívná kifelé a meleg levegőt a házból. Van esetleg ház amivel egy ilyesmi elrendezést meg lehet oldani? Maga a gép jelenleg egy pici kínai mini-itx házban van levett oldallapokkal de ebbe csak két lemez fér és ha fel rakom a ház oldalait akkor szellőzése sincs. Maga a gép laptop tápról üzemel ami az új ház esetén is így maradna. A gép a hálószobában van jelenleg is és ott is maradna szóval nem lehet a jelenleginél hangosabb. Az ár mondjuk 30 ezerig beleférne. Persze ha egyáltalán ki lehet ennyiből hozni. Tudnátok esetleg segíteni miket nézzek meg? A külseje teljesen mindegy lenne.

(#71048) Pokesz007 válasza koko1238640 (#71045) üzenetére


Pokesz007
senior tag

Grt a házhoz,nekem is tetszik :) Az idén mindenképpen,cserélek. 20-40 ezer Ft közt,de majd kiderül :) Bocsi,hogy írom,de a kártya egy kicsit nagy lóg,majd valamivel támaszd ki.

️️Hardverapró Mindörökké️️

(#71049) Aurig@ válasza AsakuraDave (#71046) üzenetére


Aurig@
őstag

Hello!

Szerintem csempefúróval, nagyon lassú fordulaton simán fúrható! Azoknak speciális élkiképzésük van. Kizárólag, csempére és üvegre. OBI-ban, Praktikerben kapható.

<<- OnePlus 7 „8/256” Android 12 ->>

(#71050) koko1238640 válasza Pokesz007 (#71048) üzenetére


koko1238640
tag

Hát köszi :D Igen, tudom hogy lóg szó szerint, nagy és nehéz a kártya. Igazából így megy 2 éve, nem volt vele gond, gondolván hogy gyárilag így van tervezve, ha lóg is, elvileg nem lehet baja. Esetleg valami kiegészítő létezik ami jól néz ki és ki lehet vele támasztani a kártyát? :B

Szerk.: Azt hiszem találtam egy megfelelőt

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Milyen házat vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.