Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Milyen házat vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-04 08:17:22

LOGOUT.hu

Spórolj magadnak és másoknak időt, olvasd el az összefoglalót, és annak megfelelően kérdezz!
Aki nem hajlandó elolvasni az összefoglalót, erre bökjön rá:
----> Ajánlott házak adatbázisa <--- frissítve 2024 január
Ha kérdeznél, ennyit írj meg:
1. Mennyit szánsz a házra
2. Mi megy bele (legalább alaplap, CPU hűtő)
3. Bármi más ami Neked fontos (RGB, oldalablak, szín stb)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#52001) #98593280 válasza atee (#52000) üzenetére


#98593280
törölt tag

Nem találkoztam még a TT Matrix házzal, szóval nem tudom. 130 db házhoz képest, a Silencio gyengén hűt, ezt tudom.

[ Szerkesztve ]

(#52002) #98593280 válasza Adamrapkor (#51977) üzenetére


#98593280
törölt tag

Végezzünk egy futólagos összehasonlítást.
Ezek az én értékeim alapjáraton:

Az alaplap nekem 5 fokkal hűvösebb.
A CPU nekem 2 fokkal hűvösebb.
A CPU magok 23 fokkal hűvösebbek.
Az én SSD-m 6 fokkal, a HDD-m 8 fokkal hűvösebb.

Fentiekhez még adjuk hozzá, hogy az én házamban a gyári ventilátor kiépítés működik, 1 db plusz ventilátort sem tettem bele, nem költöttem rá 1 Ft-ot sem. Következésképpen igazságtalan is az összehasonlítás, mert úgy lenne fair, ha még én is felbővíteném 6 db ventire. Erre mondjuk úgy látszik nincs szükség, mert fele annyi ventivel, gyári kiépítésben is, messze veri az Aerocool Strike One házat.

(#52003) Adamrapkor válasza #98593280 (#52002) üzenetére


Adamrapkor
tag

Ez milyen házban van?

Szép az élet jé akkor is ha nem hiszed ha te nem hiszel magadban tesó akkor semmire sem viszed/Day/

(#52004) #98593280 válasza Adamrapkor (#51998) üzenetére


#98593280
törölt tag

Terhelve:

- nekem az SSD 2-6 fokkal jobb
- nekem a HDD 6-10 fokkal jobb
(bár nem értem neked ezek miért szórnak cirka 4 fokot ide-oda...)
- CPU nekem 1 fokkal jobb
(bár írtál 50 fokot is, szóval akkor meg 5 fokkal jobb)
- az alaplapot nem említetted terhelt állapotban, nekem az 22 fokos maradt, mint IDLE-ben

- a VGA karit nem érdemes összehasonlítani, mert nekem más fajta van,
de egyébként 56 fokos, szóval 18-20 fokkal hűvösebb mint a tied

Összegzésképpen mondhatjuk, hogy terhelve 6, 10, 5 és 20 fokkal vagyok jobb az Aerocool Strike One háznál.

Azt is megfogalmazhatjuk, hogy természetesen vannak házak, melyek egy elfogadható hőmérséklet tartományban képesek tartani bizonyos komponensek hőfokait, de ez még koránt sem jelenti azt, hogy mondjuk kb. 100 db különféle típusú ház rangsorolásában, jó, vagy közepes helyezést fognak elfoglalni.

Fentiek szerint egy házról, kizárólag úgy kijelenteni, hogy jól hűt, összesen nem több mint egy másik fajta házzal összehasonlítva, véleményem szerint elhamarkodott és megtévesztő. Kiváltképp akkor, ha még 5 db plusz ventit kell bele vásárolni. Az mennyibe is kerül? Mondjuk AC-vel számolva, melyek igazából nem érnek olya sokat, is 5-7eFt. Coolink SWIF2-vel számolva, amelyek már érnek is vmit, úgy kb. 10eFt.

Következésképpen a 12eFt-os Aerocool háznak, szerintem nem igazán jó az ár/érték aránya.
Na persze ha további 10 ezret költünk rá, lesz >20 ezer az ára, még akkor sem hűt úgy, mint tucatnyi, már gyárilag is 20k körül jó szellőzést biztosító gépház. A zajról nem beszélve...

Szóval én nem értem, miért kell egy 12 ezres fapados, 0,5-ös anyagból készült, gyárilag egy ventivel szerelt, több ventivel sem jól szellőző, fröccsöntött műanyagból készült, belépő szintű Aerocool-t hypolni.

(#52005) #98593280 válasza Adamrapkor (#52003) üzenetére


#98593280
törölt tag

(#52006) Henk válasza #98593280 (#52002) üzenetére


Henk
veterán

Nálad mocskos hideg lehet vagy mivel hűtöd a procit, esetleg kint az udvaron van a gép?

(#52007) w333 válasza Henk (#52006) üzenetére


w333
félisten

Lehet hogy a mélyhűtőben van az egész gép ... :DDD :R

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#52008) #98593280 válasza Henk (#52006) üzenetére


#98593280
törölt tag

A jelenlegi 21,5 fokot én nem tartom "mocskos" hidegnek.
Egyébként Alpenföhn Matterhorn Pure és

méréseim szerint az eddig kb. ~150 db ház közül, az egyik legjobban hűtőben van a cucc: FD3k

Egyébként egy kicsit AMD..., sok esetben vita van erről, de pl. most nekem egy 8 magos AMD, 45 fokos, pár napja a VS4 Sharkoon házban az i3-4160 CPU nem kevesebb mint 80 fokig melegedett. Tudom, meg hangsúlyozták már többen, hogy az AMD mást mér, mást mutat, de akkor is, ez azért mérés így vagy úgy, igen nagy különbség. Főleg úgy, hogy az az i3 végül is csak 2 magos.

[ Szerkesztve ]

(#52009) Adamrapkor válasza #98593280 (#52004) üzenetére


Adamrapkor
tag

Alaplap az olyan 24-34 körül kb
Terhelve természetesen. Figyelj nekem a 6 ventilátor több mint 6(7000) rugóba került ezek jól hűtik kellő képpen és nem is olyan zajos. Nem zavar engem. Én megvagyok vele elégedve, és előzőkhöz képest sokkal jobb, és kábelvezetésileg, és dizájnban is tetszik, az anyagvastagságot leszarom, hiszen én nem nem tördelem és rongálom a házam :))))))

[ Szerkesztve ]

Szép az élet jé akkor is ha nem hiszed ha te nem hiszel magadban tesó akkor semmire sem viszed/Day/

(#52010) DR|FTK|NG válasza Adamrapkor (#52009) üzenetére


DR|FTK|NG
veterán

Kész, vége, téma lezárva!

Az Aerocool Strike X One-t a "nagy gameresek" veszik, a Core 3000-et a hozzáértők. :DD

(ne vedd beszólásnak, de ezen a Strike X dolgon gondolkozz el)

[ Szerkesztve ]

(#52011) #98593280 válasza Adamrapkor (#52009) üzenetére


#98593280
törölt tag

Milyen kábel elvezetésre gondolsz?
Ránézésre ebben a Strike X One-ban kb. 5 mm hely van az alaplapi tálca mögött:
link
Az semmire sem elég.

(#52012) Adamrapkor válasza DR|FTK|NG (#52010) üzenetére


Adamrapkor
tag

:R

Szép az élet jé akkor is ha nem hiszed ha te nem hiszel magadban tesó akkor semmire sem viszed/Day/

(#52013) Henk válasza #98593280 (#52008) üzenetére


Henk
veterán

Ebben én biztos voltam de akkor ne szivasd szerencsétlent ilyennel, hogy nálad a magok hőmérséklete 20 fokkal alacsonyabb, teljes félrevezetés. Az, hogy a proci félremér az más kérdés, de ez így meg nem mérvadó. Léghűtéssel nem tudsz a környezeti hőmérséklet alá hűteni. Ezért írtam, hogy mocskos hideg lehet nálad mert 5 fokos magokhoz legjobb esetben is 0 fok környékén kéne lenni a szobahőmérsékletnek, de inkább alatta. :B

(#52014) Grave_444 válasza #98593280 (#52002) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Ne égesd már magad, hogy elhiszed 5 fokosak a magok. :DDD

(#52015) #98593280 válasza Henk (#52013) üzenetére


#98593280
törölt tag

Ez az Amd problemaja, irjal nekik miert 5 fok. Egyebkent is reszletkerdes csak, mivel nem en tajekoztattam felre. Ellenkezoleg, helyretettem hol is helyezkedik el a Strike one: a sereghajtok kozott.

[ Szerkesztve ]

(#52016) #98593280 válasza Grave_444 (#52014) üzenetére


#98593280
törölt tag

Nem jellemzo ram a hiszekenyseg. Ezert is tesztelek sajat magam.

(#52017) TirGael


TirGael
tag

Sziasztok!

Gépajánlós topikban ajánlottak nekem egy gépet
i5-4590
asrock h97m pro4
deepcool gammaxx 300
8GB ddr3 corsair LP
gtx 970 strix
SEAGATE Barracuda 2TB 7200rpm 64MB SATA3
250-es Samsung SSD
fsp raider 550

Ajánlották hozzá a Core 1500-as házat, de megemlítették, hogy érdemes utánajárni, bírja-e a hűtéssel.
Nem ragaszkodom a házhoz, mert jobban örülnék előlapi USB-nek, bár a design kétsgételenül jó.
Sajnos nincs túl sok hely, hova rakni, így a kis méret kötelező, és a felső határ 25 rugó amit ráköltenék.
Kritikus pontok, hogy hosszában befér-e a graf kártya, és hogy nem melegszik-e túl az egész. :)
Ha a Core 1500 jó, akkor se bánnék néhány jó tippet, hogy mikre érdemes ránézni. Hamár belefeccölök ennyit egy gépbe, akkor legyen jó.
Köszönöm! :)

(#52018) Adamrapkor válasza Henk (#52013) üzenetére


Adamrapkor
tag

Nyugi én sem hittem el, ami nekem van hőmérséklet az teljesen normális. Alap használati hőmérséklet még a 30 fok is egy 25 fokos környezetben.
Jégvermet, meg nem akarok csinálni a szobámból.
Egy 0 fokos környezetben, kb 10-15-nél van.
meg egy1 db ventilátorral? Erre semelyik ház sem képes!

Nem is ragoztam tovább, mert nem jutnék vele 1-ről a 2-re.

Meg alapból ki kiváncsi arra hogy neki 20 fokkal hűvösebb??Kit érdekel?Az a lényeg 60 fok felé ne mennyen a procim és kész.Többit l.szarom.

[ Szerkesztve ]

Szép az élet jé akkor is ha nem hiszed ha te nem hiszel magadban tesó akkor semmire sem viszed/Day/

(#52019) #98593280 válasza Adamrapkor (#52018) üzenetére


#98593280
törölt tag

;)

(#52020) zolee06


zolee06
tag

Fractal Design Core 2500

Erről mondana valaki valami használható infót!!!

Vagy:

i7-4770-Thermalright Macho 120 THE-MCH-120 processzor hűtő -Asrock h97 fataly-550w Seasonic-giga gtx970- 1hdd-1ssd

Ezeket milyen házba ajánlanátok olyan 15-20 ezer környékén ????? :U :U

I7-4770 CPU 3.40Ghz 2*8-2*4gb Ram Geforce GTX970 Epic: Zotyius

(#52021) bulgesz777


bulgesz777
tag

Sziasztok!
Vásároltam egy Nanoxia Deep Silence 2 Anthracit házat. Vennék még bele ventiket. Milyen minőségi, milyen átmérőjű, halk ventiket ajánlanátok ebbe a házba? Esetleg tanácsot tudtok adni, hogyan rendezzem el őket a házban? Gyárilag 3 venti jár a házhoz, kettő a hdd-nél egy hátul. A hdd-men jelenleg van egy Coolink Silent Savior hűtő, lehet hülyeséget kérdezek, de ez maradhat továbbra is rajta. Nem lesz "légáramlásgond", ha mellette ott van két házhűtő?

(#52022) aAron_ válasza zolee06 (#52020) üzenetére


aAron_
őstag

Ezzel a házzal nem nyúlhatsz nagyon mellé, konfigodhoz is jó lenne.

(#52021) bulgesz777: 3 gyári ventihez szerintem már elég csak egyet venni, 4 bőven elég. Helyedben a gyárival megegyezőt keresnék.
Egyébként meg valahogy így, nem kell túlzásokba esni. 2 be, 2 ki.

[ Szerkesztve ]

What is your ikigai?

(#52023) Lacielvtárs válasza aAron_ (#52022) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

+1...
a 4 venti bőven elég...
lényeg a folyamatos légrámalás kialakítás és nem kell oda tornádó :K

.. és még valami, az oldal ventinek nem sok értelme van, tapasztalatból mondom

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#52024) bulgesz777


bulgesz777
tag

Ok. köszi. Most nézem, hogy az alaplapomon 1 cpu hűtő csati van (4pin), 1 db 3 pines SYSFAN és 2 db 4 pines SYSFAN. Ezek szerint, a cpu-ra menne a procihűtő, a 3 pinesre a hdd hűtő, a két 4 pinesre meg maradna 3 db 4 pines ventim, azaz egyet nem tudok hova kötni. Van rá mód, hogy valahogy a harmadik (esetleg egy negyedik) ventit bekössek? Nincs elég csatlakozó erre a célra a lapon. Van valami átalakító vagy ilyesmi?

[ Szerkesztve ]

(#52025) Lacielvtárs válasza bulgesz777 (#52024) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

sima Y kábel is megfelel e célra, de ez esetben erősen javasolt hogy azonos gyártmányú vagy azonos teljesítményű (fordulat, induló fesz, stb) legyen a venti, melyek egy csatira lesznek kötve :K

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#52026) #98593280 válasza Lacielvtárs (#52023) üzenetére


#98593280
törölt tag

Szerintem még az alsó ventinek sincs sok haszna, legalábbis múltkor mértem, nem igazán javultak a hőfokok.

(#52027) Lacielvtárs válasza #98593280 (#52026) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

ez jogos felvetés, nem is gondoltam rá, de ezzel is egyet értek :K
viszont port tökéletesen be tudja tolni a házba...
még jó hogy van porszűrőm előtte.
a lényeg ahogy a kolléga is írta anno, hátsó és első ventik a legfontosabbak :K :R

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#52028) bulgesz777 válasza #98593280 (#52026) üzenetére


bulgesz777
tag

Köszi.

Mit jelent a Nanoxia Deep Silence 2.nél, hogy High, vagy Low? A te táblázatodban is láttam egy (H) betűt, illetve külföldi oldalakon is.

(#52029) samu000


samu000
tag

Üdv!

Ház után kutatok egy thermaltake v9 piros változatú házat nyúztam 5 évig, de a ventik tönkrementek, a proci hűtőm nem fér be, és helyen letört egy rész ami miatt az egész ház búg és rezeg, ezért az oldal és előlapja le van szedve :D.

Olyan gépházat keresnék amiben befér a Thermalright macho rev.a procihűtőm és gumírozott a lába. Ennyi az össz kritériumom, nem érdekelnek a ventilátorok mert szerintem úgyis kikapcsolom őket, világítást is kikapcsolom. Most is csak a proci venti táp és a vga saját ventije működik semmi magas hőmérséklet terhelés alatt. Minél olcsóbban (10-12k max) szeretném megúszni, 2-3 alternatívát ha tudnátok mondani azt megköszönném.

(#52030) #98593280 válasza bulgesz777 (#52028) üzenetére


#98593280
törölt tag

Nalam azt h Hangszigetelt;)

(#52031) #98593280 válasza Lacielvtárs (#52027) üzenetére


#98593280
törölt tag

Felső is hasznos;)

(#52032) Lacielvtárs válasza #98593280 (#52031) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

hát nem tudom. ami házam volt a jelenlegi előtt, abban nem volt hasznos...
bár a jelenlegi házamban, maga a tökély...
bár a mostani házamban egy 20cm-es van felül és rendben teszi a dolgát :K

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#52033) kalapacsolok


kalapacsolok
senior tag

Sziasztok! Kórházba kellene egy gép... Nagyon sokat fog menni, a földön lesz, az a kérdésem, hogy felső vagy alsó táposat érdemes venni, melyik szív be kevesebb port? Én arra gondolnék, hogy a felső tápos jobb... Sztetek? vagy mindegy?

(#52034) gubabela válasza kalapacsolok (#52033) üzenetére


gubabela
senior tag

Ez attól is függ, hogy mi lesz benne és mennyi rá a keret. Az alsó tápnak az az előnye, hogy a tápegység nincs kitéve a felfelé szálló hőnek és ezért tovább bírhatják a benne lévő alkatrészek.

(#52035) kalapacsolok válasza gubabela (#52034) üzenetére


kalapacsolok
senior tag

Nem sok. És enyhe irodai munka, tehát jobban félek attól, hogy több port beszív és tönkre megy (takarítgatni gyakran nem fogják), minthogy besül :)

Gigabyte GZ-X2 házzal szállítaná a cég, de ez a LED az elején elég zavarónak tűnik, ki lehet ezt valahogy kapcsolni, iktatni? Akár fizikailag, akár BIOS-ban? :)

(#52036) ZoltanRobi


ZoltanRobi
tag

Sziasztok!

Vettem egy Corsair Carbide 300R ablakos változatú házat, és a Corsair honlapján láttam, hogy lehet külön kapni ilyen gumi takarókat amiket oda lehet rögzíteni a lyukakra ahol átmennek a kábelek a kábel menedzsmenthez, mivel alapból nincs a házhoz (nem tudom, hogy hívják ezt magyarul, angolul mindig grommet-et írnak :) )

Itt láttam: Grommet Kit
(tudom, hogy elvileg ez nem pont a 300R-hez való de külföldi oldalon írták többen is, hogy ugyanaz a méret és jó hozzá.)

Próbáltam keresni hazai oldalakon, de nem találtam sehol semmit! :(

Nem tudna valaki tippet mondani hol lehetne esetleg kapni, vagy legalább hogy hogy nevezik ezt magyarul? :D

(#52037) magickonfig


magickonfig
tag

Szhevasztok!

Gyors kérdés, mert nem tudok dönteni!
Ti melyik házat választanátok? Fontos, hogy ne legyen annyira zajos, szellőzés is OK.
(gamer gépre szánom: i5, z97, ati r9 280x)

ENERMAX IVEKTOR 19k
enermax ivektor Q [link] 14,5k
ZALMAN Z9 Plus 15,5k
Zalman Z9 U3 18,4k
COOLER MASTER Midi - Silencio 550 19,5k

Köszi előre is :R

(#52038) DR|FTK|NG válasza magickonfig (#52037) üzenetére


DR|FTK|NG
veterán

Valamelyik Zalman Z9, de férjen el benne a VGA.

(#52039) Savanya válasza ZoltanRobi (#52036) üzenetére


Savanya
addikt

Helló !

Mérete a 3db nagynak ugyanaz , de ha akarod mérd le mert van itthon 350D házam .

Mobilszámom: 70-516-8068

(#52040) ZoltanRobi válasza Savanya (#52039) üzenetére


ZoltanRobi
tag

Öööö, szerintem kicsit félreértettél, vagy én nem értem a válaszod! :)

De én olyan gumis izéket szeretnék venni mint amit linkeltem, és a kérdés az lenne, hogy ilyet hol lehet kapni, vagy mi a rendes neve? :)

(#52041) LWhite


LWhite
tag

Sziasztok!

Ház cserén gondolkodom és egy jó hűtésű házat keresek, amiben a top-flow típusú Noctua CP12 hűtőmnek elég friss levegő jut és amit megfelelően ki is tudok vezetni a házból.
Első körben az Enermax Ostrog-ot néztem ki (kb ez az árszínvonal, amit tudok tartani, kb 13e Ft és elfér benne minden), az itteni leírások alapján is ez egy jól szellőző ház. Gondolom ha az oldallapra, hátra (gyári helyett) és fentre is teszek ventit, akkor a levegő ellátás és kipumpálás viszonylag jó.

A kérdésem az lenne, hogy ha esetleg cserélném ezt a hűtőt egy torony hűtőre, akkor az oldalventi már nem biztos, hogy fent maradhat, de a gép elején lévő (ami elvileg a vinyók hűtését segíti) tud annyi levegőt bejuttatni, hogy jó lesz a levegő áramlása? Azért kérdezem csak, mert ennek a háznak mintha tömör lenne az eleje és csak a két széléről, és alulról tud levegőt beszívni.

Illetve a másik kérdésem, hogy ha ebben az árkategóriában van jobb (az se baj ha elöl van az USB), akkor azt az infót ne tartsátok meg magatoknak ! :)

Köszönöm ha válaszoltok! :R

(#52042) Henk válasza ZoltanRobi (#52040) üzenetére


Henk
veterán

Pl itt. De ez egy méret, ami fel is van tüntetve. Mérd le, hogy a te házadban mekkora a lyuk amibe kéne. Meg nem is olcsó.

(#52043) Savanya válasza ZoltanRobi (#52040) üzenetére


Savanya
addikt

Bocs ,félreolvastam . Azt hittem rendelnél onnan és csak a méret érdekelne . Merlincomputernél van Phobya , talán az jó lenne hozzá : [link] , de már megelőztek .

[ Szerkesztve ]

Mobilszámom: 70-516-8068

(#52044) ZoltanRobi válasza Henk (#52042) üzenetére


ZoltanRobi
tag

Köszi szépen mindkettőtöknek! ;)

[ Szerkesztve ]

(#52045) Televan74 válasza ZoltanRobi (#52040) üzenetére


Televan74
nagyúr

Amazon

Olyan kis értéket képvisel,hogy az itthoni boltok nem foglalkoznak vele.Bár néha rá lehet bukkanni hasonló termékekre.

[ Szerkesztve ]

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#52046) ZoltanRobi válasza Televan74 (#52045) üzenetére


ZoltanRobi
tag

Igen az Amazon-on már én is megtaláltam csak még sose rendeltem onnan, nem is igazán ismerem ennek a menetét, bíztam benne, hogy itthon boltban is meg lehet venni valahol!

Azért köszi a linket! :)

(#52047) gubabela válasza kalapacsolok (#52035) üzenetére


gubabela
senior tag

Nem ismerem ezt a házat, de valószínű, hogy a p.ledről kapja az áramot, biztos van rá megoldás hogy ne világítson.

(#52048) #98593280 válasza gubabela (#52047) üzenetére


#98593280
törölt tag

Nem kell radugni az alaplapra;)

(#52049) gubabela válasza #98593280 (#52048) üzenetére


gubabela
senior tag

Igen, erre én is gondoltam, de akkor nem lesz visszajelzés róla, hogy megy a gép és véletlenül kinyomhatják. A képeken úgy néz ki, mintha egy ledsor lenne mögötte biztos van rá más megoldás, hogy csak a bekapcsoló gomb világítson. Egy régebbi fujitsu házam volt hasonló ott ki lehetett kapcsolni belülről, itt nem tudom, látni kellene.

(#52050) Szajo


Szajo
őstag

Sziasztok, milyen ATX házat tudtok olcsón aminek jó a szellőzése?
Nincs szempont, nem kell elöl USB nem kell semmi csak menjen a gép és jó legyen a szellőzése!
Egy egyszerű de nagyszerű házat szeretnék viszonylag olcsón! (Tehát nem 20ezer forintokért)
Most sem megy az elsö USB nem megy a HDD led csak a bekapcs gomb nem is használtam soha ha ment akkor sem! Szóval tényleg nem kell semmi, minimalista de jó gépzház érdekelne megfizethető áron!
A válaszokat előre is köszönöm!

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Milyen házat vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.