Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Milyen házat vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-04 08:17:22

LOGOUT.hu

Spórolj magadnak és másoknak időt, olvasd el az összefoglalót, és annak megfelelően kérdezz!
Aki nem hajlandó elolvasni az összefoglalót, erre bökjön rá:
----> Ajánlott házak adatbázisa <--- frissítve 2024 január
Ha kérdeznél, ennyit írj meg:
1. Mennyit szánsz a házra
2. Mi megy bele (legalább alaplap, CPU hűtő)
3. Bármi más ami Neked fontos (RGB, oldalablak, szín stb)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#72001) abridabri válasza igor556 (#71997) üzenetére


abridabri
veterán

igen tud :K

(#72002) soldi3r válasza soldi3r (#71994) üzenetére


soldi3r
veterán

Leszukitettem a keresesem 3 kulonbozo hazra, ezek kozul van ajanlas?
Kolink Satelite
Sharkoon SharkZone C10
Sharkoon QB ONE

E30 (oo=[][]=oo)

(#72003) boogie84


boogie84
veterán

Sziasztok,

Cooler Master HAF932-ről váltanék jó szellőző,de kisebb méretű házra.
Elsődleges kiszemelt 50K alatt: FRACTAL DESIGN Meshify S2
Elöl 2x14cm-es venti, hátul 1x14cm-es venti.

Noctua NH-D15 lesz benne ami így áll a ramok felett:

1db m.2 SSD lényegtelen mert a lapon van.
1db sata SSD
1db sata HDD ami van a jelenlegi gépben, HDD-t cserélni fogom SSD-re, szóval semmi hely nem kell csak ventiknek VGA-nak és a Noctuanak.

Előre is köszönöm a segítséget! :R

[ Szerkesztve ]

A sütiknek is szükségük van szeretetre.

(#72004) ribizly válasza boogie84 (#72003) üzenetére


ribizly
veterán

Ha jól emlékszem csak a táp hosszával szokott gond lenni, mert az elég limitált, ami belehelyezhető.

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#72005) Grózi válasza boogie84 (#72003) üzenetére


Grózi
veterán

Csak rászántad magad a házcserére.. ;]
Igaz,hogy kicsit régebbi de felhívnám a figyelmed a Meshify C-re is-ph-n 30K alatt kapsz TG-st.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#72006) abridabri válasza boogie84 (#72003) üzenetére


abridabri
veterán

Jo haz nagyon a meshify S2 ,de csak leghutesre feleslegesen hosszu . A Grózi altal javasolt Meshify C vel jobban/ olcsobban kijossz.

(#72007) boogie84 válasza Grózi (#72005) üzenetére


boogie84
veterán

Meg van hirdetve a házam. Érdekes módon egy két ember felhív h "havi cigaretta" árban elvinné. Linkeltem neki a legolcsóbb HAF932-t. Viheti...
Őszintén szólva csak akkor lenne csere ha elviszik a HAF932-t. Vagy január..

(#72006) abridabri
attól félnék, hogy abba nem férne már be a Noctua. A ramok miatt magasabbra kellett helyezni picit az első ventit. Tényleg baromi magas. Bár találtam videót amiben pont ilyet, vagy D14-et építenek be Meshify C-be.
Viszont Meshify C-hez ahogy a videóban is látható kellene pár venti. Azt írja a srác h elég hangosak a gyári ventik. Hátulra mindeképp kellene egy jó 12cm-es és előre 2db 14cm-es venti.

Valami ilyesmi jó lenne. Kár h a hátsó venti csak 12cm-es a C-nél. Gyakorlatilag ilyenre csinálnám meg. Ventik vagy Noctuak vagy amit korábban írtam BQ.
Melyiknek lenne hatékonyabb a szellőzése?
Meshify C vagy Meshify S2

Hajlanék az S2 irányába.

Patika állapotú HAF932 + Aerocool F6XT 6x Ventilátor szabályzó mennyit érhet reálisan? 25K?

[ Szerkesztve ]

A sütiknek is szükségük van szeretetre.

(#72008) rasotamas válasza boogie84 (#72007) üzenetére


rasotamas
veterán

Hát ha napi 2 doboz Djarumot szív...

https://tinyurl.com/rasoapro

(#72009) Grózi válasza boogie84 (#72007) üzenetére


Grózi
veterán

Az a ház 10 éve jó volt,de azóta elszaladt felette az ídő-10K-nál többet ne várj érte szerintem.
Bármelyik házba ha csendet akarsz+jó hőfokokat akkor cserélni kell a gyári ventiket.A C-ben is elfér még így is a hűtőd és kíváló a szellözése.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#72010) boogie84 válasza Grózi (#72009) üzenetére


boogie84
veterán

Köszönöm! :R

A sütiknek is szükségük van szeretetre.

(#72011) Borsy


Borsy
csendes tag

Sziasztok!
Ma összeraktam az új konfigomat, ami egy SilentiumPC Signum SG1X TG RGB [házba] került, ami még lényeges az alaplap, egy Gigabyte b450 aorus m. Ebben a házban ugye a 4 venti rá van kötve egy 4 csatornás vezérlőre, ezt be is kötöttem a lapba, az rgb működik is tökéletesen mind a 4 ventin, de maguk a lapátok nem forognak... :(( Ha csak egy ventit kötök a lapra, akkor működik szépen, megy a lapát is meg a világítás is, de a vezérlőről nem.A lapon a kimenetek jók, másik ventivel működnek. Most nem értem, vagy az van, hogy az egy kimenet a lapon nem bír el 4 ventit (de akkor minek adnának hozzá közösítőt), vagy kifogtam egy hibás házat, amin nem jó a vezérlő... Valakinek valami ötlet?

"Fire, walk with me!"

(#72012) Borsy válasza Borsy (#72011) üzenetére


Borsy
csendes tag

Úgy néz ki megoldódott a probléma, lehúztam a vezérlőről a venti kábelt, ami az alaplapba megy, visszadugtam, és meggyógyult! :D Érintkezési hiba lehetett, most megy szépen mind!

"Fire, walk with me!"

(#72013) frelife


frelife
aktív tag

hát, nem tom ezek a házba épitett venti vezérlők mennyire jok, nekem is a sajátommal gondjaim voltak,igy most vissza raktam az összes ventit a lapra,vezérlőt kihagyom.

(#72014) Borsy válasza frelife (#72013) üzenetére


Borsy
csendes tag

Én is azt tettem volna, ha lenne annyi csatlakozó a lapon... :DD

"Fire, walk with me!"

(#72015) TommyGun


TommyGun
őstag

Sziasztok

Van itt vkinek CM590 III esetleg? az rámírna kérem privátba? köszi!
Érdekelne hogy valóban bele lehet e rakni 4db 3,5 feles HDD-t tehát adnak e hozzá tényleg 8 múanyag lapocskát amivel a rackbe be is tudom rakni őket, köszi!

[ Szerkesztve ]

"Vannak, akik azt hiszik, a futball olyannyira fontos, hogy úgyszólván élet-halál kérdése. Mindig elszomorít, ha ilyen véleményt hallok. Biztosíthatok mindenkit: a futball sokkal, de sokkal fontosabb."

(#72016) Shkiz0


Shkiz0
nagyúr

Akinek Phanteks háza van (főleg P600S) és van benne fan hub, annak megy a venti vezérlés Speedfannal?
Nekem valamiért nem megy, vagy csak én csinálok rosszul valamit :D

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#72017) chopin42 válasza Shkiz0 (#72016) üzenetére


chopin42
őstag

Nem lehet, hogy az alaplapoddal nem megy a speedfan? Korábban működött?

Szakmai kérdések csak a fórumban...

(#72018) Shkiz0 válasza chopin42 (#72017) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Ezen sose próbáltam.
Csak most lenne némi szabadidőm finomhangolni a venti vezérlést, és nem működik vele a realtime állítás.
Legutoljára a Z170 Asrock Fatal1ty K4-en ment, de azóta nem használtam, csak most, hogy sok év után házat (és ugye közben konfigot) cseréltem gondoltam leszedem és játszadozok vele.

[ Szerkesztve ]

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#72019) frelife válasza Borsy (#72014) üzenetére


frelife
aktív tag

Elosztó,vann 4 pines elosztó, én anno azzal oldottam meg,a hátsó a fan 1 az elsők egy Y elosztóval a fan 2 re. Van 5 csatis elosztóm is, azon egy csati 4 pines a többi 3om,de mindegy mert a 4 pines alapján szabályoza a többit is.

(#72020) chopin42 válasza Shkiz0 (#72018) üzenetére


chopin42
őstag

Akkor az lesz a gond, hogy a lapod nár nem kompatibilis a speedfannal, amit utoljára 2017-ben frissítettek. Alternatív megoldásnsnak az Argus Monitort javasolnám, 30 napig ingyenes, nagyon sokoldalú. Ha nem jön be, nem veszed meg.

Szakmai kérdések csak a fórumban...

(#72021) Shkiz0 válasza chopin42 (#72020) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Thx.
Rálesek.

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#72022) Thanoker


Thanoker
csendes tag

Sziasztok!

A közeljövőben (1 hónap múlva) szeretnék egy számítógépet építeni és ahhoz keresek egy megfelelő számítógép házat. Bár a konfiguráció pontos paraméterei még pontosan nem ismertek (pontos típus és modellekkel még nem szolgálhatok), azonban már elegendő információval rendelkezek a számítógép ház kiválasztásához.

A következő paraméterekkel keresek számítógépházat:

ATX méretű alaplapot tudjon fogadni.

Mid tower vagy full tower legyen a gépház.

A ház képes legyen 360mm-es radiátort felül vagy elől vagy akár külön kamrában (pl.: Thermaltake Core X71) fogadni. Első körben valószínűleg egy 280-as AIO fog felülre kerülni, azonban meg szeretném hagyni a lehetőséget később egy 360-as radiátornak is.

A felső és az elsülő panel minimálisan akadályozza a levegő útját.

Moduláris a belsővel rendelkezzen.

Felül, alul és elől legyen könnyen hozzáférhető és tisztítható porszűrő. A felső porszűrő nem annyira fontos, mert a kompakt vízhűtő radiátorán lévő ventilátorok úgy is felfele fújják ki majd a levegőt, de jó ha van az is.

Edzett üveg oldallapja legyen az egyik oldalon és a ház lehetőleg megfelelően masszív és tartós legyen.

Videokártyából minden beleférjen könnyedén (gondolom +310 mm-es hely megfelelő lehet erre).

1-2 darab 3.5-s HDD-nek és 2.5-s SSD-nek legyen hely.

Dizájn szempontból nincsenek nagy elvárásaim, maximum annyi, hogy lehetőleg ne minden oldal / felső lapja üveg legyen a háznak. Plusz pont, ha a gépházból van fehér és fehér belsővel rendelkező modell.

Összegben pedig maximum 60 000 forintot szánok a számítógépházra.

Ezeknek a feltételeknek egyelőre a Fractal Design Meshify S2 TG felelt meg, amivel meg is lennék elégedve. Ezen kívül még a Cooler Master MasterCase H500P ami jónak tűnt, bár itt elől nincs porszűrő és a felső panel nem tudom mennyire akadályozná az AIO hűtését.

Biztos vagyok benne, hogy a fenti feltételeknek több ház is megfelel, mint amelyeket eddig én találtam, éppen ezért kérem a segítségeteket, amelyet előre is köszönök. :R

(#72023) frelife válasza Thanoker (#72022) üzenetére


frelife
aktív tag

én ránéznék a Define R6-ra is. haza beszélek,mert ez van nekem, tökéletes minden szempontból.

[link]

(#72024) Thanoker válasza frelife (#72023) üzenetére


Thanoker
csendes tag

Néztem ezt a házat is, de az előlapja miatt elvettetem ezt, ugyan is nem hiszem, hogy elegendő friss levegőt tudnának így beszívni a ventilátorok. Ezért is inkább olyan mesh típusú házakat próbáltam meg keresni, amelyek az előlapjuk levétele nélkül is jó hőfokokat tudnak produkálni.

(#72025) frelife válasza Thanoker (#72024) üzenetére


frelife
aktív tag

? nem tudna elegendő levegőt beszivni? az érdekes. kinyitod az ajtaját és kész, terhelés alatt 60 fok a max. de terhelés alatt sem melegszik jobban még zárt ajtó mellett sem.
Persze a szived joga hogy mit veszel, de hülyeséget ne mondjuk valamiről amit nem ismerünk. köszi
szerintem nem tudod miről beszélsz, nem kell levenni semmit. :D

[ Szerkesztve ]

(#72026) chopin42 válasza frelife (#72025) üzenetére


chopin42
őstag

Mesh házat keres. A tied nem az, legyél vele bármennyire megelégedve.

Thanoker
Vedd az s2-t,ha az tetszik. Esetleg nézz rá a Phanteks p600s-re, ha jól tudom, minden feltételnek megfelel.

Szakmai kérdések csak a fórumban...

(#72027) abridabri válasza frelife (#72025) üzenetére


abridabri
veterán

Nem mondott hulyeseget egyaltalan.
Mennyire eletszeru,hogy terheleskor nyitogatod az ajtot ?
Neked eleg lehet a zart ajtoval is mivel nincs radiatorod ami tovabb fojtana az amugy is keves airflow-ot .

Thanoker
A H500p mesh -ben van elol is porszuro .
Az igenyeidnek meg ezek is megfelelnek az altalad emlitetteken kivul :
Phanteks P600S (levett font takaroval ) / Lian Li O11 Dynamic / Core X5 TG / Core X71 TG / Phanteks Enthoo Pro TG

A P600S amugy tok jol nez ki front takaro nelkul is :

[ Szerkesztve ]

(#72028) Thanoker válasza frelife (#72025) üzenetére


Thanoker
csendes tag

Be kell látnom, hogy a „levenni” tényleg nem volt a legjobb megfogalmazás. Éppen ezért megpróbálkozok ezzel még egyszer.

Olyan számítógépházakat kezdtem el keresni, ahol úgy lehet „out of the box” elérni a hűvös működést, hogy nem kell eltávolítani (pl.: Phanteks Eclipse P600S), vagy kinyitni az előlapot. Éppen ezért esett a választásom a mesh szerű előlappal felszerelt házakra hiszen ott alapból a dizájn részét képezi a megfelelő szellőzés biztosítása.

(#72029) chopin42 válasza Thanoker (#72028) üzenetére


chopin42
őstag

P600s-nél Nem kell levenni semmit a zajszűrés opcionális. Pusztán vannak + panelek azoknak, akik zajszűrést akarnak. Mindenesetre kaptál elég opciót.

Szakmai kérdések csak a fórumban...

(#72030) frelife válasza abridabri (#72027) üzenetére


frelife
aktív tag

hát ja,elől nincs radiátor felül igen.
nem volt kikötés hogy csak előlre akar radiátort. bocs ha én ajánlottam valamit amiért most mindenki engem csesztet :D
oda irtam amugy, de leirom még egyszer annak is aki nem értette meg" Szived joga hogy mit veszel" asszem ezt írtam,
amugy tök életszerü hogy ha látom hogy magas a höfok,kinyitom az ajtót, nem tom ebbe mi lehet a nehéz, vagy miért ne lenne életszerü.
de inkább nem viztázom. bocs hogy élek

ja még egy mondat, le lehet szerelni az ajtót, két csavar, na ennyit a zártságról.
de elsőre is felfogtam hogy mesh házat keres, csak egy lehetőséget ajánlottam, ezért irt vagy nem?

[ Szerkesztve ]

(#72031) Thanoker válasza chopin42 (#72029) üzenetére


Thanoker
csendes tag

Igazad van, az tényleg csak a zajszűrését felel, erre akkor rosszul emlékeztem.

Köszönöm a segítséget, ezek közül már biztosan meg fogom találni a megfelelőt számítógépházat.

(#72032) Maelephant


Maelephant
aktív tag

Megjegyzem, csukott ajtó mellett is érvényesül az első ventik előtti teret oldalról határoló, kb. 3 cm-es lamellázott sáv, egyébként én nyitott első ajtóval, de a zárt fedőlemezzel (van oda is kopoltyús-lemezes-lamellás, ahogy tetszik) használom, utóbbi sokat elvesz a VGA visszaverődő, nekem kellemetlen jellegű mellékzajaiból.

Nézd meg a Gamers Nexus háztesztjeit, ajánlóit, pl. itt az idei évzáró:

[link]

(#72033) Zlcsi


Zlcsi
senior tag

sziasztok,
egyszerű irodai gépnek keresek atx-es házat.
150mm-es Alpenföhn Brocken ECO-nak kell elférnie a házban
Coolermaster N300-at néztem ki az ajánlottak közül, ránézésre bele fér, de azért rákérdezek, jó lesz szerintetek?

(#72034) Chaser


Chaser
titán

ilyesmi "házra" tud valaki itthoni beszerző helyet, vagy ezekenél mindeképp marad kinti vásárlás?

szerk:
Borsy
egy alaplapi csatiról nem erőltetnék négy ventit, max kettőt, induló áramfelvételnél necces lehet - kivéve persze, ha a tápot sta/molexről kapja a splitter, csak a vezérlést a lapról -

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#72035) hegegabi80 válasza Chaser (#72034) üzenetére


hegegabi80
addikt

Ez jól néz ki tetszik nekem is, ennél biztos nem lenne gond a melegedéssel.
Esetleg magadnak is el tudod készíteni gépépítő alu profilból. Én majd abból akarok egyszer magamnak egy kis gépházat.

(#72036) Chaser válasza hegegabi80 (#72035) üzenetére


Chaser
titán

nincs kedvem ilyenekhez, még kész komponensekből is idő-maraton mire elkészül a gép, és azt mondom ez most oké :)
talán 570-80-90 rx topikban mondott egyik srác egy céget, ahol legyártottak egy utánzatot egész emberi áron, de az sem volt olcsóbb mint ez, és van több fajta is ezekből "kinn", egyelőre itthon nem találtam, de ha nem lesz rendelek kinnről, ez nem tud meghibásodni

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#72037) abridabri válasza Chaser (#72036) üzenetére


abridabri
veterán

ThermalTake P3 / P5 szeriat gondolom ismered az tok ugyanez ,csak dragabban.

(#72038) Borsy válasza Chaser (#72034) üzenetére


Borsy
csendes tag

Köszi az infót!! :R
Egyelőre max annyit tudok csinálni, hogy az egyik ventit átteszem a hubról a lapra, mert a lapon csak 2 sys-fan csatlakozó van, így az egyiken lenne 1 venti, a másikon meg a 3 (mindjárt jobb egy fokkal mint a 4). Olyan csatlakozó van, ami két darab 3 pines venticsatit közösíti egy 3 pinesbe? Mert akkor meg tudnám osztani 2*2-be!

"Fire, walk with me!"

(#72039) Shkiz0 válasza chopin42 (#72020) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Néztem, tök jó lenne, egyetlen egy bajom vele, hogy ha elindítom valamiért összeakad a VGA-val, és nincs zerofan lehetőség, 500rpm-en megy folyamatosan a venti.

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#72040) chopin42 válasza Shkiz0 (#72039) üzenetére


chopin42
őstag

Hmm...nálam egyáltalán nem működik vga-val, de nem is akad vele. Megy a wattmanos/bios beállítás, szimplán nem tudom állítani az argussal. Elvileg dolgoznak rajta, írj nekik, hátha ez most egy spéci eset, vagy tudnak a dologról. Nekem válaszoltak hamar. Illetve a beállításokban próbáld deaktiválni a gpu fan vezérlést, talán lehet (sajna most laptopról vagyok, karácsonyi vendégség :D ).

Szakmai kérdések csak a fórumban...

(#72041) csababarca


csababarca
őstag

https://www.pcx.hu/silentiumpc-signum-sg1-tg-spc230-fekete-ablakos-atx-szamitogephaz-369038

ezt a házat tervezem megvenni.
elől a rácsos rész az telibe porszűrős, vagy külön kell porszűrőt oda beszerezni?

iPhone 8 64GB, MacBook Air, Skoda Superb 2012, CRTDI 2.0

(#72042) boogie84 válasza csababarca (#72041) üzenetére


boogie84
veterán

Adatlapja szerint porvédős: SilentiumPC Signum SG1 TG SPC230

A sütiknek is szükségük van szeretetre.

(#72043) hegegabi80 válasza Chaser (#72036) üzenetére


hegegabi80
addikt

Persze ehhez idő kell. Pedig valahol láttam hasonlót, különböző elemekből kellett összerakni, de valami eszméletlen ára volt.

(#72044) rasotamas válasza Chaser (#72034) üzenetére


rasotamas
veterán

Ez most megtetszett, januárban szét is nézek a melóban nincs-e pár maradék, darab Bosch profil.

https://tinyurl.com/rasoapro

(#72045) hegegabi80 válasza rasotamas (#72044) üzenetére


hegegabi80
addikt

ha akad fölösleg engem is megdobhatnál pár darabbal :DD

(#72046) csababarca válasza boogie84 (#72042) üzenetére


csababarca
őstag

igen, köszi.
akkor már biztosan ez lesz az új ház :)

nem tudom ebben az árban, hasonló méretekkel (atx-es lap) van e valami más ajánlott?!

iPhone 8 64GB, MacBook Air, Skoda Superb 2012, CRTDI 2.0

(#72047) Chaser válasza abridabri (#72037) üzenetére


Chaser
titán

néztem, azért nem pont ugyanezek, nagyobbak, minél kisebb a cél:
matx lap
cpu-n egy ninja
jelenleg 5500 xt zafír, ez lehet változik de méretben ekkora marad
nvme ssd
standard atx táp
hdd/optika/2,5" ssd nincs

Borsy
fapados lapokon is van általában egy cpu és sys fan, utóbbi lehet csak fix 5v-on is laptól függően
alzáról vettem splittert, de a 3 pines dc vezérlésűeknél splitteren nem működik a vezérlés, fix 5/12v-on megy, amire köti az ember
ilyen házikóm van most, csak az rgb nélküli verzió
ami meglepet tés olcsó, alzán a noctua spliterek vannak jó áron, 2-3 szettesek érik meg nagyon és vannak több színben is

csababarca
mindenhol szűrős és nagyon könnyű szerelni, a benne levő ventiktől csodát ne várj, az enyémeknek hülye alaphangja van, egyébként hűtenek ( :

hegegabi80
itt nem is az ár a lényegesebb, hanem az idő
cpu hűtőből a harmadik lett ami maradt is, tápból lassan veszem az ötödiket ( : vga-ból is jön a negyedik, legutolsó jó kb mindenben, csak designban kellene jobb, illetve design is jó, csak rgb pilács nincs, amiből egy visszafogott kell, de az kell, valamiről tudjam, h be van kapcsolva a gép ((( :

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#72048) hegegabi80 válasza Chaser (#72047) üzenetére


hegegabi80
addikt

Huh most az utóbbi időben elég sokat cserélted a tápot és vga-t. Én még leragadtam az RX570-nél. :DDD

(#72049) csababarca válasza Chaser (#72047) üzenetére


csababarca
őstag

Köszi.
van két arctic p12-es ventim, azokat rakom bele, plusz lehet rendelek még pluszban hozzá ha túl hangosak a gyárik.

iPhone 8 64GB, MacBook Air, Skoda Superb 2012, CRTDI 2.0

(#72050) Chaser válasza hegegabi80 (#72048) üzenetére


Chaser
titán

régi rx-ek jók voltak "betanulni" a lemaradást, tudom mekkora teljesítmény kell, és azt hogy lehet/nem lehet hűteni kvázi némán, mostani 5500 xt az már számottevően kevesebbet eszik mint a régi rx-ek, venti is jobb mint az 590 nitroban, viszont nem világít a zafír felirat ( : nitrot pedig még mindig nem lehet kapni belőle itthon
itt már nem kell wattmannal bohóckodni, defaulton 580-590 közt van tudásban, fogyasztásban 570 alatt, 590 még uv-vel és uc-vel is bőven ráfejelt fogyasztásban, hiába volt sokkal nagyobb a nitro hűtése, mégsem tudtam annyira halkan/hűvösebben hűteni mint az új pulse kártyát, ez már nyitott házban vígan ellenne egy ventiel is, főleg ha merőlegesen van asz asztal síkjával, a nitro 590 is elvolt úgy, csak jóval mele
nem kizárlag a villanyszámla miatt szeretnék minél kevesebb fogyasztást, azt könnyebb hűteni is némán, illetve a megtermelt hő sem mindegy, nem szeretem a meleget, 590 uv-val is szépen befűtött ( : 570 itx-et is szerettem, de van ahova már nekem szűkös, viszont onnan vettem az egy ventis ötletet, mert kettő turbulens hangot tud produkálni

szerk:
csababarca
drága ventik is hangosak 1000 rpm fölött, pár százon néztem meg őket, motornak van egy alap kattogó-ciripelő hangja, lehet téged nem fog zavarni, maxon nem néztem őket, úgy nekem minden hangos
a házat nyugodtan veheted, 20e-t is megér, nemhogy 14-et ami körül adják, még a tápot is két irányba lehet szerelni

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Milyen házat vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.