Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Milyen házat vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-04 08:17:22

LOGOUT.hu

Spórolj magadnak és másoknak időt, olvasd el az összefoglalót, és annak megfelelően kérdezz!
Aki nem hajlandó elolvasni az összefoglalót, erre bökjön rá:
----> Ajánlott házak adatbázisa <--- frissítve 2024 január
Ha kérdeznél, ennyit írj meg:
1. Mennyit szánsz a házra
2. Mi megy bele (legalább alaplap, CPU hűtő)
3. Bármi más ami Neked fontos (RGB, oldalablak, szín stb)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#46001) Tirexi válasza zolee0307 (#45999) üzenetére


Tirexi
addikt

Az az Enermax SpineRex az nagyon bejön lehet berendelek egyet. Köszi. :R

(#46002) #98593280 válasza AxBattler (#46000) üzenetére


#98593280
törölt tag

Ez a Bitfenix Neos szerintem továbbra is a Merc Alpha váz szerkezetére épít, sajnos csak 185 mm széles és láthatóan nincs benne kábel menedzsment. Egy újabb külalak átformált, de alapjaiban véve továbblépés nélküli koncepciónak gondolom.

(#46001) Tirexi: A SpineRex kiválóan hűt, de stabilitást ne várj tőle.

[ Szerkesztve ]

(#46004) Burt1793 válasza 3.Aragorn (#45989) üzenetére


Burt1793
veterán

Igen, szerintem is, ráadásul elég csendes is. A procin eddig egy cm tx3 volt, ahhoz képest ez megváltás. Ez az ashura még a cm 430 elite házban is volt egy darabig (kicsit nyomta az oldalát), már így is sokat csendesedett a gép. Amikor passzív táppal, asus directcu II vadiúj vga-val és az ashurával hangos volt a gép, tudtam, hogy kell egy ilyen szigetelt monstrum. :)

(#46005) 88Prot


88Prot
tag

Köszi mindenkinek, hát akkor keresgélek tovább ebay.uk-n van végülis 42ezer a vételár plusz a szállítás...

(#46006) zolee0307 válasza Tirexi (#46001) üzenetére


zolee0307
őstag

Szívesen, de ne csak azt nézd, hogy hűt,meg, hogy hogy néz ki, hanem mennyire stabil, milyen felszereltsége van, kábelmenedzsment, stb.

///\\\ Már a jövő sem a régi ///\\\ Magyar égre magyar UFO-t ///\\\ Sose nyomjá full kretént - Kirk Lazarus (Tropic Thunder) ///\\\

(#46007) Tirexi válasza zolee0307 (#46006) üzenetére


Tirexi
addikt

Ez hogy értitek, hogy stabil? Egy CPU tuningnál oké, de egy gépháznál ez mit is jelent pontosan? :F

(#46008) #98593280 válasza Tirexi (#46007) üzenetére


#98593280
törölt tag

https://www.youtube.com/watch?v=yt6xSwScsdU

(#46009) AxBattler válasza #98593280 (#46002) üzenetére


AxBattler
félisten

Jah, lehet, de mit vársz egy 14k-s, alap háztól? Forradalmat?

Nyilvánvaló, hogy ez csak variáció egy témára, de a Merc-ek leváltására pl. tökéletes - azok amúgy is olyan szürke jelenségek, hogy az embernek minden életkedve elmegy, ha rájuk néz. Ennek a Neos-nak viszont van egy megjelenése, amellett, hogy egy szögegyszerű ház. Pont ezért tetszik. Az "elöl 2*120mm-es venti + hátul 1*120mm-es venti + máshol semmilyen venti + alultáp" elrendezés meg szerintem a legjobb, legalábbis egy átlagfelhasználónak tökéletes (nekem a kedvencem).

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#46010) #98593280 válasza AxBattler (#46009) üzenetére


#98593280
törölt tag

A ZALMAN Z5 és főleg a Z9 14eFt-ért jobban megéri szerintem.

Legfőbb gondom a Neos-al kapcsolatban a menedzsment hiánya, a 185 mm szélesség sajnos ennyit tud...

Az valóban szép dolog, hogy különféle szín variációkban megvehető majd a Neos, ezenkívül a 90 fokos HDD/SSD blokk is jó kezdeményezés ebben az árkategóriában, de összességében még kevés a Zalman duóhoz képest.

A ház stabilitása pedig még kérdéses, nem beszélve a hűtésről, mely szerintem gyenge lesz, mivel hogy felül nem hogy ventihely, de rács sincs. Gyárilag egyébként 1 db hátsó ventivel fogják forgalmazni. A plexis drágább verzióban lesz gyárilag 2 db venti ha jól tudom. Abban viszont 155-re csökken a cpu borda nagyság.

A Merc Alpha-t pedig nem igazán kell leváltani, menedzsment nélkül egy nagyon jó kis ház, kiváló hűtéssel. Én már többször szereltem, korrekt kuckó. Az pedig hogy kinek mitől megy el az életkedve, ízlés kérdése, ahogy azt már említettem párszor...

Én továbbra is azt érzem, hogy a Bitfenix a NEOS-al ismételten a design-ra gyúrt rá, miközben a beltartalom egy fikarcnyit sem fejlődött. Fröccsöntöttek egy új előlapot, elővettek pár doboz új festéket, szórópisztolyt és ennyi.

[ Szerkesztve ]

(#46011) cyberkind


cyberkind
félisten

ShellKretor

Fractal Desing ARC XL házat nem szerzel be valamikor egy kis tesztre? :)

(#46007) Tirexi
Nekem is Core 3000-res házam van, és szerintem neked kicsi lesz, de tény hogy nagyon jól hűt. :K

Paranormal Cocktivity

(#46012) Tirexi válasza #98593280 (#46008) üzenetére


Tirexi
addikt

Ja hogy erre értettétek. :D
Na így már világos.
A mostani kocka Air 540-emmel ilyen gond nincsen. :D

(#46013) AxBattler válasza #98593280 (#46010) üzenetére


AxBattler
félisten

Hmm, most nézegetem ezeket a Zalman házakat...

A Z1, Z3 korábban is megtetszett már a hasonló elrendezés miatt, de a menedzsmentre nem emlékeztem - úgy tűnik, tényleg jobban megérik, mint a Neos. ATX laphoz a Z1-et simán bevállalnám, még akkor is, ha külön kéne plexit vágatnom az oldalára.

Viszont nekem a dizájn is számít, és együtt tudnék élni a Neos hiányosságaival, szóval magamnak még így is a Bitfenix házát választanám - persze ez maximálisan szubjektív, ár/érték arányban jobb az a két Zalman.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#46014) SpZ válasza Tirexi (#46012) üzenetére


SpZ
senior tag

Én még a Silverstone RV03 -at is ajánlanám, remek hűtés és remek nem éppen szokványos elrendezés. Hatalmas wiring space sem utolsó, silverstone minőség.

(#46015) #98593280 válasza cyberkind (#46011) üzenetére


#98593280
törölt tag

Tervbe van véve.

(#46016) jeni


jeni
félisten

Ez már fordított alaplap szerelésű és USB 3.0 USB csatlakozással Iponban
előny vagy hátrány vagy mindegy ebből a szempontból,a videokártya is más hová kerülne,mert eddig alul volt a táp felett,most ezen az Outlaw házon már felülre kerülne? viszont jobban szellőzne elölről mivel több bemenő helyeik vannak a levegőnek a ház belseje felé.

[ Szerkesztve ]

(#46017) Ébri


Ébri
senior tag

Valahogy nem tudok jó házat találni... Egy i7-4770 + GTX760 alapú rendszerhez kellene, amiben van legalább egy 2,5" hely, s legalább 4 3,5" hely, valamint pozitív, ha usb3 is van kivezetve előre. A Carbide 200R-nél elég zavarónak tűnik a teteje lyukassága. A zalman z9-nél az oldala van tele lyukakkal, valamint nem nagyon tetszik az eleje, illetve nem tudom, mennyire könnyedén rakhatók bele a 3,5 col meghajtók.

Létezik olyan (25e alatti, s ezen belül minél olcsóbb :) ) ház, ami tudja a fentieket?
- ATX
- Legalább 1 5,25" hely
- Legalább 1 2,5" hely
- Legalább 4 3,5" hely (itt azért jobb lenne több)
- Könnyen szerelhetők, főleg a 3,5" vinyók, ezeket cserélem jelenleg is leggyakrabban
- Egyszerű ház, nem agyonlyuggatott vagy ablakos (a ventilátoroknál van értelme lyukaknak, de egyébként porbeengedőnek gondolom őket leginkább).

Extrák esetleg:
- USB3 előre kivezetés
- PCI kártya kivezetés nem csak letörhető, de vissza is tehető a kártya kivétele után.

Létezik ilyen? Ha nem, akkor kitalálom, hogy Zalman z9 vagy Carbide200R legyen.

Előre is köszönöm!

(#46019) 3.Aragorn válasza Tirexi (#46012) üzenetére


3.Aragorn
addikt

Hogyha vevő vagy a nem hagyományos elrendezésű házakra, ez is jó választás lehet: Raven 3
Stabil, jól hűt, jó a felszereltsége, van benne porszűrés, rezgéscsillapítás, kábelmenedzsment, ventilátor szabályzó, stb.

Burt1793: Hangos lenne a R9 280X? Ez a DirectCU II verzió amúgy mit takar?

Ébri: +1 a Core 3000-re. :K Egyébként a Carbide200R sem rossz ház (sőt!), a tetején található lukakat pedig nyugodtan be lehet fedni pl. valamilyen hangszigetelő anyaggal (bele lehet csavarozni, vagy ragasztani), bár ott azért távozna a meleg, szóval ha költesz rá, mért nem eleve ventit raksz oda?

[ Szerkesztve ]

Nem minden vándorút céltalan...

(#46020) Burt1793 válasza 3.Aragorn (#46019) üzenetére


Burt1793
veterán

Abban a házban sokkal hangosabb volt. De ez ugyebár viszonylagos. Az én gépem most olyan, hogyha bemegyek a szobába nem hallom, hogy megy-e.

(#46021) Ébri válasza #98593280 (#46018) üzenetére


Ébri
senior tag

Köszi, eddig valóban ez tűnik a legjobbnak, bár a két felső ventihely miatt ennek is lyukacsos a teteje :(.

(#46022) Ébri válasza 3.Aragorn (#46019) üzenetére


Ébri
senior tag

Igen, de a Carbide teteje szinte teljes egészében lyukacsos, a Core 3000-nél legalább van szabil rész :).

(Mivel az asztalom alatt van félig, a felső szellőzés nem fogja iszonyúan megdobni, viszont nem is annyira a portól, mint fiam kreativitásától tartok, oda nem illő dolgok berakásában.)

De átnézve a kínálatot, nagy valószínűséggel a Core3000 lesz, esetleg + ventivel (már ha tényleg az kapható az iponnál és nem a régi verziő).

(#46023) cyberkind válasza Ébri (#46022) üzenetére


cyberkind
félisten

Mire gondolsz az új verzió alatt?
Usb 3.0-ás kivezetés?

Paranormal Cocktivity

(#46024) Edem05


Edem05
őstag

Sziasztok!

A tanácsotokat szeretném kérni melyik lenne a jobb választás:

- Corsair Obsidian 450D

- Corsair Carbide Series 500R

Mind a kettő nagyon tetszik és így elég nehéz eldönteni. Teljesen döntésképtelen vagyok. Jó pár napja nézegetem a házikókat, nem csak ezeket, több fajtát is megnéztem, idáig jutottam, hogy már csak ez a kettő maradt. :)

(#46025) Ébri válasza cyberkind (#46023) üzenetére


Ébri
senior tag

Igen.

Mondjuk nekem egy oldalsó venti hasznosabb lenne, mert fölfelé az asztalom van, oldalra meg a konyha, emiatt a Zalman z9 plus jobb alternative, de minden egyéb tekintetben jobban tetszik a core 3000. Meg ha jól látom, erre is lehet oldalsó ventit tenni. Ha befér :).

(#46026) Milka 78 válasza Edem05 (#46024) üzenetére


Milka 78
nagyúr

A 450d nagyon faja kis ház,masszív,nem rezonál,jól szerelhető,szépen belakható.Minden fillérét megérte nekem.Hűtéséről nem tudok nyilatkozni,mert vizezek.Külföldi tesztek szerint jól szellőzik,de összevetni nem tudom semmivel.Az 500R-hez nem volt szerencsém,de igen tetszetős kecó.

(#46027) cyberkind válasza Ébri (#46025) üzenetére


cyberkind
félisten

Én tőlük rendeltem és van a ház elején Usb 3.0.

Paranormal Cocktivity

(#46028) Ébri válasza cyberkind (#46027) üzenetére


Ébri
senior tag

Köszi!

(#46029) Shifty01


Shifty01
tag

Találtam egy elég érdekes házat. Jó áron és nagyon hajaz a Z11 PLUS-ra
Valaki tud valamit rola?
[link]
Román tesztet találtam rola semmi hivatalos honalpot semmit egyentalán.Honnan szalajtották ezt? Milyen gártó ez? Hol gyártyák ezt? MIért nicns honlap? :W :W :W :W
Végülis Zalman Z11 plus mellett tettem le a voksomat, de ez nagyon hajaz rá, és kiváncsiságból kérdezem. Érdekes azt megkell hagyni. Inkább maradok a jól ismert minőségi Zalmannal aztán kalap. Csak érdekel hogy ez most mi ez ?:D Semmi gyártói honlap csak román tesztek de abból vagy 5 sorban.
Ha valaki talál valami hivatalos cuccot róla azt nagyon megköszönöm mert én az istenért nem találtam meg. Még a nyomát sem. :O

[ Szerkesztve ]

(#46030) 3.Aragorn válasza Shifty01 (#46029) üzenetére


3.Aragorn
addikt

Nagyon "gémeres"... :U

[ Szerkesztve ]

Nem minden vándorút céltalan...

(#46031) 3.Aragorn válasza Shifty01 (#46029) üzenetére


3.Aragorn
addikt

Lehet ez valami román fejlesztés. Főként román oldalakat dob a google...

Nem minden vándorút céltalan...

(#46032) Shifty01 válasza 3.Aragorn (#46030) üzenetére


Shifty01
tag

Nálam a Z11 Plus vitte a pálmát csak érdekel, hogy ez most mi ez? :D Mármint honnan szalajották ezt? Nagyon Copy szaga van ennek a háznak és már csak azért is megakarom találni a honlapját hogy megnézzem részletesebben, de csak román teszt videót és oldalt találtam hivatalos oldal nuku.

Szerk:
Én is gondoltam erre, de romániában ne mfutja 1 honlapra? Azért 2014 van :DDD
Nem néz ki rosszul, de nagyon hajaz a Z11-re több szempontból is.
Bár itt sem voltak szerények a tervezők: ;]
[link]

[ Szerkesztve ]

(#46033) 3.Aragorn válasza Shifty01 (#46032) üzenetére


3.Aragorn
addikt

Koppint itt már mindenki mindenkiről... ;]

Nem minden vándorút céltalan...

(#46034) 3.Aragorn


3.Aragorn
addikt

Újabb szintre jutott a Nanoxiás történetem. Ma hívtak a Metlintől: A gyárból érkezett még egy hibás ház; ugyanúgy törött plexivel, eldeformálódott hdd kerettel. No comment... :(((
Szerencsére a bolt már rutinos volt és átnézte, mielőtt kiküldte nekem. Most cserealkatrészekre várunk.
A többi Nanoxia szállítmány eddig rendben volt, csak az 5-össel voltak eddig gondok. Úgy látszik, csak én vagyok ilyen peches... :(

Nem minden vándorút céltalan...

(#46035) zolee0307 válasza 3.Aragorn (#46034) üzenetére


zolee0307
őstag

Anno nekem is törötten jött a raven 3, a másodikat meg rossz címre küldték, de korrektül, gyorsan megoldották a problémát. Kitartás!

///\\\ Már a jövő sem a régi ///\\\ Magyar égre magyar UFO-t ///\\\ Sose nyomjá full kretént - Kirk Lazarus (Tropic Thunder) ///\\\

(#46036) 3.Aragorn válasza zolee0307 (#46035) üzenetére


3.Aragorn
addikt

Köszi. Láttam is sokáig az oldalukon egy törött Raven3-at. Az a tiéd volt? :D
A korrektségükkel nincs baj. A gyorsaság már lehetne jobb is, bár ez sem rajtuk múlik azt hiszem... (Amint van infójuk, azonnal telefonon keresnek meg, nem levelezgetnek.)
Tuti az volt, hogy valami állat a gyárban leejtett egy raklap DS5-öt, és most azokat küldözgetik nekem zsinórban... :((( (Legszívesebben eltörném a kezét az ilyennek!) :W

[ Szerkesztve ]

Nem minden vándorút céltalan...

(#46037) GeneraL_XTX válasza 3.Aragorn (#46034) üzenetére


GeneraL_XTX
veterán

Hát sajnálom...:(

Én pl ezért nem rendelgetek semmit, abból veszek, ami van raktáron. Így el lehet kerülni az ilyesfajta kellemetlenségeket. Amelyik cég meg nem teheti meg, hogy raktáron tartson a termékeiből, azokkal meg nem is foglalkozom :P

[ Szerkesztve ]

(#46038) zolee0307 válasza 3.Aragorn (#46036) üzenetére


zolee0307
őstag

Ha szemből nézve a bal alsó része törött, akkor az az enyém volt. A házam Kínából jött németbe a casekinghez, majd úgy hozzám, szóval nem kis út, azalatt bármi megtörténhet.

[ Szerkesztve ]

///\\\ Már a jövő sem a régi ///\\\ Magyar égre magyar UFO-t ///\\\ Sose nyomjá full kretént - Kirk Lazarus (Tropic Thunder) ///\\\

(#46039) zolee0307 válasza GeneraL_XTX (#46037) üzenetére


zolee0307
őstag

Annyi terméket tárolni nem vmi költséghatékony.

///\\\ Már a jövő sem a régi ///\\\ Magyar égre magyar UFO-t ///\\\ Sose nyomjá full kretént - Kirk Lazarus (Tropic Thunder) ///\\\

(#46040) 3.Aragorn válasza GeneraL_XTX (#46037) üzenetére


3.Aragorn
addikt

Na igen, én is átgondoltam már, hogy jobb lett volna nem rendelni, hanem megvenni egy közeli pesti boltban. Sajnos ez máshol nem volt kapható. Maradt a rendelés. De ilyesmit, ahol ekkora a mechanikai sérülés lehetősége, nem valószínű, hogy legközelebb is rendelek. Egy videókártyával pl. más a helyzet, az benne van a dobozában, szivacsok között, ha leejtik 2 m magasról, valószínűleg nem lesz baja...

zolee0307: Az előlap alja volt törött a Ravennek, azt hiszem.

[ Szerkesztve ]

Nem minden vándorút céltalan...

(#46041) AxBattler válasza zolee0307 (#46039) üzenetére


AxBattler
félisten

Hardverker pl. meg tudja oldani... ;)

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#46042) 3.Aragorn válasza AxBattler (#46041) üzenetére


3.Aragorn
addikt

Persze, a nagy boltok meg tudják oldani, de kisebb üzleteknek ez lehetetlen feladat.

Nem minden vándorút céltalan...

(#46043) Soos95


Soos95
tag

Sziasztok! Zöldfülű vagyok a témában, maximum 190 ezerből szeretnék gépet építeni. A Cooler Master N300-at ajánlották, de itt sokan szidták ezt a házat, ehhez az összeállításhoz milyen házat javasolnátok, illetve magán a konfigon mit változtatnátok? Nagyjából 10-12 ezer lenne a keret a házra, a kinézet egyáltalán nem szempont, a megfelelő hűtés a legfontosabb.

Intel Core i5-4570 3.2-3.6 Ghz
MSI B85M-G43
Corsair 8GB Vengeance DDR3 1600Mhz
WD Caviar Blue 1TB | 7200RPM 64MB
Asus R9270X-DC2-2GD5
FSP Raider 550W

Előre is köszönöm a segítségeteket! :R

[ Szerkesztve ]

(#46044) AxBattler válasza Soos95 (#46043) üzenetére


AxBattler
félisten

Zalman Z1, vagy Z3 szerintem jó ebben az árkategóriában.
Bár utóbbiból akkor már a Plus-os változatot választanám - 190k-ból fussa már egy rendes házra... :P

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#46045) GeneraL_XTX válasza 3.Aragorn (#46042) üzenetére


GeneraL_XTX
veterán

Miért lehetetlen 1-1 darabot minden termékből raktáron tartani? Ezt a Merlint meg különösen nem értem, olyan áraik vannak h ennyiért akár én is megrendelhetném külföldről...

(#46046) AxBattler válasza GeneraL_XTX (#46045) üzenetére


AxBattler
félisten

Hát azért, ha megnézed pl. a Caseking szállítási díjait... :N

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#46047) Soos95 válasza AxBattler (#46044) üzenetére


Soos95
tag

Köszönöm :)

(#46048) idegen lény


idegen lény
őstag

Érdekelne, hogy mi a véleményetek erről a házról? [link] Az oldalon nagyon dicsérik. Gamer géphez kéne ASUS GTX760-DC2OC-2GD5 2GB GDDR5 OC PCIE videokártyához és i5-ös vagy i7-es processzorhoz. K-s alaplapot ajánlottak (nem tudom, miért).

A Fractal Def R4 házról is érdekelnének vélemények.

Előre is köszönöm!

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#46050) alfiboy válasza 3.Aragorn (#46034) üzenetére


alfiboy
aktív tag

Szia!

Nekem tegnap délután megjött a DS5 és az 5db DS PWM 140mm, 4db Viper 140mm venti. Minden rendben volt, semmi sérülés. Ráadásul, hogy a DS ventiket közvetlen a gyártótól rendelték 5 év garit kaptam rájuk.

...

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Milyen házat vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.