Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Milyen házat vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-04 08:17:22

LOGOUT.hu

Spórolj magadnak és másoknak időt, olvasd el az összefoglalót, és annak megfelelően kérdezz!
Aki nem hajlandó elolvasni az összefoglalót, erre bökjön rá:
----> Ajánlott házak adatbázisa <--- frissítve 2024 január
Ha kérdeznél, ennyit írj meg:
1. Mennyit szánsz a házra
2. Mi megy bele (legalább alaplap, CPU hűtő)
3. Bármi más ami Neked fontos (RGB, oldalablak, szín stb)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#24001) gera021 válasza Victoryus (#24000) üzenetére


gera021
aktív tag

értem, akkor a gyári oldalon miért van felfele, ez zavart meg...

(#24002) Krissz5435


Krissz5435
aktív tag

Na ma beépítettem a HAF 912 Plusba az alkatrészeket. Mikor megvettem nagyon nagynak tűnt dobozzal és nem is fért be a csomagtartóba, de ahogy kivettem még nagyobb lett :D
A szerelhetőségről annyit hogy elég sok időbe telt főleg a kábelrendezgetés miatt. Ha meg a bal felső sarokban van a cpu tápkábel helye akkor az egy halál. Fél órát szenvedtem vele, de megérte. A 20 centis ventik meg nagyon halkak 12V-on is és a hátsó 12-es sem hangos. A gép hangja a régi és mostanihoz képest ég és föld.

"Ha én pm-et kapok válaszolok is rá. Ezt mástól is elvárom akinek írok."

(#24003) KaiotEch válasza Krissz5435 (#24002) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Akkor még nem láttál 600T-s házat, meg dobozt, ellenben én már láttam 912 plus-t :D

(#24004) Jim-Y válasza KaiotEch (#24003) üzenetére


Jim-Y
veterán

Én meg már hallottam leszabályozott 912+-t (én szabályoztam le:D) és akik szerint halk, azoknak nincs fogalmuk az igazi halkságról :)

(#24005) muci07


muci07
tag

Sziasztok! Házat kéne vennem egy éppen épülő konfighoz és ezeket néztem ki:
http://ipon.hu/webshop/product/coolermaster_rc_431k_kwn1_elite_431/193092
http://ipon.hu/webshop/product/coolermaster_rc_430_kwn1_gp_elite_430/165164
http://ipon.hu/webshop/product/thermaltake_vn40001w2n_commander_ms_i/180852
http://ipon.hu/webshop/product/thermaltake_vl80001w2z_v3_black_edition/135783
Szerintetek melyik a legjobb a fentiek közül? Vagy ha ezek nem jók akkor maximum 13K-ért ajánlotok valami mást?
Előre is köszi!

(#24006) gera021 válasza muci07 (#24005) üzenetére


gera021
aktív tag

amiket kinéztél (4db közül) COOLERMASTER RC-431K-KWN1 Elite 431, ebben az árban kiváló ház, mien konfikot pakolsz bele?

(#24007) #98593280 válasza muci07 (#24005) üzenetére


#98593280
törölt tag

A 430-as és 430-es CM-ben egyáltalán nincs kábel menedzsment, én nem ajánlom. A TT V3 az egy kicsit vékony lemezből van és szintén nincs benne kábel support. Az MS-I -ban van egy kezdetleges menedzsment, a felsoroltak közül az a legjobb.

Amúgy ezek jobbak és masszívabbak, főleg a SHINOBI:
BITFENIX Merc Alpha, 10k
NZXT 210 Source fekete, 13k
BITFENIX Shinobi, 15k

(#24008) KvPt


KvPt
tag

Sziasztok!

Bitfenix Shinobi tulajokat kérdeznék, hogy mi a véleményük a ház porszűrőiről? Mert én még mindig nem értem, hogy mik ezek a papírvékony izék, akkora lyukakkal, amik legfeljebb az apró kavicsokat tudják kiszűrni. Az elől lévőt még nem láttam, de gondolom az is ilyen, szóval van ezeknek bármi értelme?

(#24009) Jim-Y válasza KvPt (#24008) üzenetére


Jim-Y
veterán

Van, miért milyet szeretnél helyette? a semminél többet fognak fel, nekem 1/2 hét alatt már termelődik rajta cucc, tehát relatíve hatékony..

(#24010) KvPt válasza Jim-Y (#24009) üzenetére


KvPt
tag

Oké, csak van itthon egy cm elite 333 (kb 12 ezer volt 2 éve), és abban egészen más van, arról elhiszem, hogy porszűrő, kb fél centi vastag, légáteresztő szivacsos anyag, szóval ezek elég viccesek ahhoz képest, nem értem ezen mér kell spórolni...

[ Szerkesztve ]

(#24011) kukinyo


kukinyo
addikt

Kinéztem ezt a házikót.Kinézetre tetszik, egyszerű letisztult forma, árban elfogadható, szellőzése jónak tűnik.Bár nem ártana ha legalább 1cm-rel szélesebb lenne.
Pár mondatban írnátok róla véleményt?
Köszi

(#24012) DjDanee87 válasza kukinyo (#24011) üzenetére


DjDanee87
addikt

Erről váltottam a jelenlegi házamra.

Nem egy drága ház, és az árának megfelelő a minőség / felszereltség. Kábeleket nem tudod benne rendesen elrejteni. Itt egy "rémisztő" kép, ahogyan nálam volt használva: [link] A 290mm-es VGA mellett elfért még a 3 HDD és 1 SSD is, de több nem nagyon. Hiába lehetne a HDDket kétféle módon rögzíteni a ház elején lévő venti miatt csak ez a hátsó rögzítés használható. A HDDk mellesleg még a régi megszokott módon vannak benne, nem az újabb házaknál látott merőleges állásban. Ez szintén a kábelek szempontjából rossz.

Az oldalsó 2x120as szellőzőnyílásból a CPU hűtő miatt csak egy használható ki, nem mintha lenne többre szükség mondjuk. Az alján lévő helyre rálógott a tápom, így az sem volt megjátszható nálam, max rövidebb táppal lehet jó. Illetve a felsők közül a hátsóba sem fért volna venti az alaplapi 8pines tápcsatlakozó miatt.

Vannak benne porszűrők (alul és felül) de nem a legkönnyebb kiszedni és nem is a legjobbak. Szintén, ilyen áron ne várjon sokat az ember.

Összességében meg voltam vele elégedve, de végül majd egy év után, főleg a kábelek rendezése miatt váltottam.
Érdemes volna amúgy kicsivel többet rászánnod és kábelmenedzsmentes házat venni. Vannak olcsóbbak is, biztosan kapsz majd ajánlatot olyantól aki jobban benne van a témában.

(#24013) Grave_444 válasza DjDanee87 (#24012) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Az, hogy nálad úgy voltak a kábelek moduláris táp ellenére az csak egy dolog.
Sokkal szebben meg lehet csinálni ha az ember szán rá időt.

(#24014) DjDanee87 válasza Grave_444 (#24013) üzenetére


DjDanee87
addikt

Persze meg lehet, de nem kábelmenedzsmentes a ház nem lehet olyan szép rendezetten megoldani mint mondjuk egy nem sokkal drágább Shinobiban. Az amúgy első gép volt amit magamnak raktam össze, és így sikerült. Nem igazán törődtem vele, de nyilván lehetett volna szebben is.

(#24015) Bullllit


Bullllit
tag

Hali

olyan kérdésem lenne, hogy mini itx-es háznak melyiket tudnátok ajánlani?
még egy kérdésem lenne: a shírkoon ms 140-es házba (matx-es) bele lehet tenni itx-eset??

előre is köszi

..jobb az erőszakosság,ha a szívünkben indulat van, mint az a szelídség,ami csak a tehetetlenséget álcázza..

(#24016) kukinyo válasza DjDanee87 (#24012) üzenetére


kukinyo
addikt

Köszönöm ezt a remek összefoglalót. :R
Még nem a végső döntésem volt ez a házikó, egyenlőre csak felmérem a lehetőségeket.
Szerintem a kábel elrendezése megoldható lenne, az már inkább zavar hogy minek vannak a ventilátor helyek ha képtelenség kihasználni őket.
Esetleg tudnál ajánlani hasonló árkategóriában más házat?

(#24017) tDr1v3r válasza AxBattler (#23997) üzenetére


tDr1v3r
veterán

és Grave444 : :R

A Fractal lesz, az MS140 kinézetétől nem vagyok annyira elájulva... az USB3-at meg tudom nélkülözni.

[link] - Ennyi minden elfér a kicsikében... :P

[ Szerkesztve ]

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#24018) Gausz


Gausz
aktív tag

Szervusztok urak és csekély számú hölgyek!

Olyan házat keresek, ami felültápos, de az újakban valamiért lenntre került :( Mivel a földön fog állni, ezért lenne fontos, és ez indokolja azt is, hogy az előlapi csatlakozók felül legyenek, hogy jól kézreálljanak. Lényeges az alaplapi csatlakozós USB3 támogatása, ne a hátsó legyen előrevezetve.
1 DVD-író kerül bele, 2db WD vinyó, és 1 SSD. Ezen kívül HD7850-et tervezek bele egy FX-4120 vagy 4150es Bulldozer mellé. A szellőzés tehát nem utolsó szempont, de szerintem ezek nem brutál nagy hőforrások.
Dizájn: legyen minél letisztultabb, ne legyen tele LED-ekkel, ventiből is csak elöl-hátul, szóval minél egyszerűbb.
Teljesen jónak találnám a Cooler Master 690 II Advanced USB 3.0at, Silencio 550et vagy Nexus Prominentet, csak rossz helyen van a táp, és nem szeretném, hogy a por kinyírja a tápot.
Halkság: tudom, hogy képtelenség Silencio 550el jól hűteni, de mivel totál új lesz a gép, gondolom nem fog üvölteni egyik venti sem. Szóval a mostani kicsit nyitott AeroEngine II-nél csendesebbet szeretnék.

Valakinek van ötlete max 30.000es kategóriában?

Kösz,
Péter

[ Szerkesztve ]

(#24019) DjDanee87 válasza kukinyo (#24016) üzenetére


DjDanee87
addikt

(#24020) kukinyo válasza DjDanee87 (#24019) üzenetére


kukinyo
addikt

Köszi
BITFENIX Shinobi nagyon tetszik.

(#24021) Grave_444 válasza tDr1v3r (#24017) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Egyedül annyi baja van a fractalnak, hogy a gyári ventije szerintem nagyon hangos.
7v-ra kötve már halknak mondható.

(#24022) muci07 válasza Gausz (#24018) üzenetére


muci07
tag

A Silencio nagyon jó gépház és nem kell parázni, sokkal előnyösebb az alsó tápos megoldás! A Silencio amúgy is nagyon jól szellőzik, hát még ha felturbózod elől egy ventivel... a táp helyén pedig van porszűrő nem kell parázni, sokkal jobb ha alul van a táp, mert így nem a proci és a VGA meleg levegőjét szívja be hanem friss levegőhöz jut! Szóval szerintem a Silencio lenne a legjobb...

(#24023) DjDanee87 válasza muci07 (#24022) üzenetére


DjDanee87
addikt

Azért nem minden esetben jó az. Ha jó vastag, szőrös szőnyegre teszi, amibe belemélyednek a kicsi talpai a háznak, akkor nem jut elég levegőhöz a táp.

(#24024) Gausz válasza DjDanee87 (#24023) üzenetére


Gausz
aktív tag

Hello,

nem szőnyegre kerül, hanem parkettára, szóval lesz ott hely.

@24022 muci07: megnéztem pár oldalt a házzal kapcsolatban, és már kezdtem is volna megörülni, hogy minden a linken található 6. kép miatt kiesik, mert nem alaplapi USB-s.
[link]

(#24025) FullGas


FullGas
aktív tag

Hali!

Ti milyen házat ajánlanátok 20-25 ezer forintig microATX, ATX -is lehet.
Lehetőleg alsó tápos, kábel menedzsmentes legyen :)

(#24026) Krissz5435 válasza FullGas (#24025) üzenetére


Krissz5435
aktív tag

Kicsi vagy nagy kell? Nekem bevált ez a HAF 912 Plus.
Alsó tápos, kábelmenedzmentes, fekete, baszott tágas, és alapban van hozzá 2 halk venti.

"Ha én pm-et kapok válaszolok is rá. Ezt mástól is elvárom akinek írok."

(#24027) FullGas válasza Krissz5435 (#24026) üzenetére


FullGas
aktív tag

Igazából nem szeretnék nagy házat, jobban örülnék egy jól szellőző microATX háznak, az ARC minit, ajánlották még, de más alternatívára is kíváncsi lennék. Persze ha van :DDD

(#24028) AndrewTdi


AndrewTdi
addikt

Sziasztok!
Adott most egy konfigom (I7 940, 6gb ram, 6950, corsair 850w táp, 1db ssd és 1 vinyó)
Mekkora méretű alaplapot kéne vennem, hogy ne legyen teljesítmény beli különbség, illetve szerintetek mi az a legkisebb ház amibe még érdemes belepaszírozni ezt a konfigot lényeges hőmérséklet emelkedés nélkül?

(#24029) horush válasza FullGas (#24027) üzenetére


horush
addikt

Az Arc Mini az jó ilyen árban, de a Define Mini sem rossz, ha az jobban bejön, kicsit drágábban: Silverstone SST-TJ08B-E.
Nagyobból: megnézheted esetleg a Sharkoon Tauront és a Corsair Carbide 300R-t is, korrekt házak ezek is.

AndrewTdi: Hát ez az alaplap méretétől nem függ. Vehetsz mATX-et is, akár mATX házzal, azokból is vannak jól szellőző darabok. Bár szerintem 1366-ra atx alaplapot könnyebben fogsz találni, nem volt sok matx.

[ Szerkesztve ]

(#24030) AndrewTdi válasza horush (#24029) üzenetére


AndrewTdi
addikt

Most is ATX-em van. de jó lenne minél kisebb házba begyömöszölni. unom a 800D-t. :)

(#24031) Gausz válasza muci07 (#24022) üzenetére


Gausz
aktív tag

Azt hiszem meglett a befutó:
Bitfenix Raider. A külső tökély, gyorsan átfutottam a teszteket is meg voltak elégedve vele.

(#24032) horush válasza AndrewTdi (#24030) üzenetére


horush
addikt

Más platformon nem gondolkozol amúgy? Most még normális áron el tudnád adni mind a procit, mind az alaplapot, vennél egy 2600k-t (60k) meg valami matx p67 vagy z68 alaplapot (ASUS Maximus IV GENE-Z - 40k, olcsóbban meg pl. P8Z68-M PRO ~28k), s meg is van oldva a problémád. Ez erősebb is a 940-nél.

[ Szerkesztve ]

(#24033) albert8 válasza AndrewTdi (#24030) üzenetére


albert8
addikt

Lian Li
[link]
[link]
[link]
[link]
vagy
Silverstone
link
[link]
[link]

Flickr----https://www.flickr.com/photos/113522384@N02/? -----------------------------------Krumplistészta----https://krumplisteszta.wordpress.com/

(#24034) Jim-Y válasza albert8 (#24033) üzenetére


Jim-Y
veterán

:K én most egy ilyenre pályázom :P [link]

(#24035) FullGas válasza Jim-Y (#24034) üzenetére


FullGas
aktív tag

Elég fura házikó.. picit zsúfoltnak tűnik. Jól látom hogy ebben fordítva van az alaplap :F

(#24036) Jim-Y válasza FullGas (#24035) üzenetére


Jim-Y
veterán

Jól látod, és az, hogy zsúfolt nem véletlen, elég kicsi házikó jó megoldásokkal, nyílván nem gamer gépet kell beletenni, de azon túl szerintem szuper :)

(#24037) volvoguy


volvoguy
addikt

Üdv! Jelenleg egy Sharkoon Vaya-t használok, de szeretném kisebbre, micro-ATX házra cserélni.
Lényeg:
- max 15.000Ft (nem nagyon szeretném túllépni!:)
- DVD helyeknek elég 2
- Merevlemez/SSD hely elég 2
- hátulra 12-es venti hely
- elől 12-es venti, vagy nagyobb turbina-szerű:)
- remek! kábelmenedzsment
- alsótápos kialakítás

Példa:
AEROCOOL QS-202

Mit ajánlotok?

Asus P8H67, Core i3 2120 (3,3Ghz), RAM 2x4GB 1333Mhz, Sapphire HD6850 1GB, 500GB Seagate Sata3, Sharkoon Vaya + BenQ G2020HD 20" - Nexus S 4.0.3

(#24038) AxBattler válasza volvoguy (#24037) üzenetére


AxBattler
félisten

Sharkoon MS140 (lásd Logout), Fractal Design Core 1000.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#24039) horush válasza volvoguy (#24037) üzenetére


horush
addikt

Ilyen árban a QS-202-nél felszereltségre jobbat nem nagyon kapsz, csak az elég gyenge anyagminőséggel rendelkezi.

AxBattler: Sem a fractal design core 1000, sem a sharkoon ms140 nem rendelkezik semmilyen kábelmenedzsmenttel (nem hogy remekkel).

[ Szerkesztve ]

(#24040) albert8 válasza Jim-Y (#24036) üzenetére


albert8
addikt

Ebbe simán lehet gémer gép is szerintem
Te aztán pályázhatsz, eddig nem is tudom hány fasza házad volt, de majd jöhet azért egy ismertető :D

Flickr----https://www.flickr.com/photos/113522384@N02/? -----------------------------------Krumplistészta----https://krumplisteszta.wordpress.com/

(#24041) AxBattler válasza horush (#24039) üzenetére


AxBattler
félisten

Jogos, erre nem figyeltem. :R

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#24042) Louro


Louro
őstag

Sziasztok

Házvételen agyalok, a keret felső határa 10-12k.
Amiket eddig néztem és elbizonytalanodtam és a tapasztaltabbakhoz, hozzátok fordulnék. A feltételek: nagyon jó szellőzés, mert egy szekrénybe lenne téve és bár oldalt van 2-2 centi hely, hogy nem legyen túl passzos. Az alsó kezelőszervet nem preferálom, mert a lábszáramnál a gép és a legideálisabb a felső kezelőgombok. Nem kell extra kijelző és sok csicsa és a színes villogókra se adok. USB kivezetés hasznos.

Amiket találtam eddig (de nyitott vagyok másra is :) ):
335 Elite
Mode com
Thermaltake
Thermaltake
Xigmatek Asgard III

Szimpatizálok az alsó táp elhelyezéssel, bár nem látok a gépbe, szóval nem mérvadó :) Jah és a porszűrő se fontos, mert félévente kitakarítom a gépet.

Köszi előre is a segítségetek

Mess with the best / Die like the rest

(#24043) albert8 válasza Louro (#24042) üzenetére


albert8
addikt

ezeket javaslom inkább
BITFENIX Merc Alpha, 10k
NZXT 210 Source fekete, 13k
BITFENIX Shinobi, 15k

Flickr----https://www.flickr.com/photos/113522384@N02/? -----------------------------------Krumplistészta----https://krumplisteszta.wordpress.com/

(#24044) Louro válasza albert8 (#24043) üzenetére


Louro
őstag

Köszönöm szépen a gyors választ. Akkor ezekszerint annyira nem mérvadó, nem nyom a latba az elülső lyukacsos előlap....

Mess with the best / Die like the rest

(#24045) albert8 válasza Louro (#24044) üzenetére


albert8
addikt

Vagy talán még a CM 335 és 430 jók

Flickr----https://www.flickr.com/photos/113522384@N02/? -----------------------------------Krumplistészta----https://krumplisteszta.wordpress.com/

(#24046) Louro válasza albert8 (#24045) üzenetére


Louro
őstag

Uh, ez a kettő nagyon bejött (bevallom azt hittem a thermaltake-re fogtok szavazni).

Személyes véleményed alapján melyik mellé állnál? :)

Mess with the best / Die like the rest

(#24047) Grave_444 válasza Louro (#24046) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Az elite 430 nagyon jól szellőző ház szerintem, ha tele pakolod ventivel. :D

(#24048) AxBattler válasza Louro (#24046) üzenetére


AxBattler
félisten

Lentiek közül Xigmatek Asgard.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#24049) kukinyo


kukinyo
addikt

20-21cm széles házakat már nem is gyártanak?
Elég érdekesnek találom, ilyen méretű processzorhűtők mellett.

(#24050) Krissz5435 válasza kukinyo (#24049) üzenetére


Krissz5435
aktív tag

A coolermaster haf 912 plus 23 centi széles. Egy noctua nh-d14 kényelmesen elfér benne.

"Ha én pm-et kapok válaszolok is rá. Ezt mástól is elvárom akinek írok."

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Milyen házat vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.