Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Milyen házat vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-04 08:17:22

LOGOUT.hu

Spórolj magadnak és másoknak időt, olvasd el az összefoglalót, és annak megfelelően kérdezz!
Aki nem hajlandó elolvasni az összefoglalót, erre bökjön rá:
----> Ajánlott házak adatbázisa <--- frissítve 2024 január
Ha kérdeznél, ennyit írj meg:
1. Mennyit szánsz a házra
2. Mi megy bele (legalább alaplap, CPU hűtő)
3. Bármi más ami Neked fontos (RGB, oldalablak, szín stb)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#82051) rekid válasza Laccoss (#82050) üzenetére


rekid
addikt

Csak, hogy nem mennek a ventik. (De a ledek világítanak, és karácsonyfáznak.)

[ Szerkesztve ]

Gyáva népnek nincs hazája!

(#82052) kesenyi válasza rekid (#82051) üzenetére


kesenyi
tag

(#82053) Laccoss válasza rekid (#82051) üzenetére


Laccoss
addikt

Lehet túl sok ventit kötöttél rá?

Amit kesenyi linkelt, ott megy egy fan csatlakozó az alaplapra is.

[ Szerkesztve ]

(#82054) rekid válasza Laccoss (#82053) üzenetére


rekid
addikt

Ez a "gyári" kábelezés, szándékosan nem piszkáltam -még- bele.

Na, holnap szétborítom, úgy is moslék ahogy kinéz.
A vége az lesz, hogy felcsattintom alaplapra mindet, úgy elvileg az alaplap tudja fordulatszám vezérelni -remélem a ventik is tudják- is őket ami fontosabb mint a nyomógombos fixen süvítő karácsonyfa.

Köszi a segítséget és fáradságot!

Gyáva népnek nincs hazája!

(#82055) tvamos


tvamos
nagyúr

Montech AIR 1000 PREMIUM Black

Nagyon tetszik a haz a gyermeknek, szoval ez szuper.

Az osszeszerelesrol:
A tap eleg passzentosna megy a helyere. A kabel atvezetoket a tap folott nem tudom hasznalni, mert vastagabb kabel nem fer el a taptol. A HDD beepito keretet is ki kellett vennem, visszarakni is nehez volt. Gondolom a tap nagy. (Be quiet! Straight Power 11 Platinum 1000W) Azert vegul a ventikhez kozelebbi pozicioba sikerult visszarakni a HDD tartot es a vezetekeket is sierult betomkodni valahogy, de azert orultem volna egy jobb vezetek lefuzesi megoldasnak. Ez a vezetek rogzites felul, meg a hatso oldalon sem jo, szerintem. (Marmint semmilyen...) Vegul a fedelet is fel tudtam rakni. Szembol csak az nem nez ki jol, (nekem,) hogy alul a kabelek nem az atvezeton mennek. Szerintem azt a 3 babelt at fogom tenni masik atvezetobe.





Most az hibazik, hogy nem tudjuk vezerelni a ventiket az alaplaprol. Folyamatosan vorosek. Pedig bekotottem. :/ Lehet rosszul? LED_C2-re dugtam.

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#82056) oroszLajos válasza Laccoss (#82048) üzenetére


oroszLajos
aktív tag

Vagy nem fér be az AIO ventilátorja,ing az egyik videóban látszik :U az már elég nyomós érv 👀

Pixel 7 Pro Hazel

(#82057) rekid válasza tvamos (#82055) üzenetére


rekid
addikt

Nem akarok belekontárkodni, de LED stripre kötötted ami ugye ledszalag. (sok sok sok sok év után először szerelek magamnak össze gépet..)
A saját alaplapom (MSI 550-a-pro) user manuáját végigtúrva -az előző story okán- nálam van külön led strip és jó pár "sys_fan" csati ahová a ventiket kéne kötni.

Ui: Álmomban nem gondoltam volna, hogy egy alaplapra valaha led szalag fog csatlakozni... baromi öreg lettem... :O

Gyáva népnek nincs hazája!

(#82058) kesenyi válasza tvamos (#82055) üzenetére


kesenyi
tag

(#82059) kerlac válasza forguet (#82036) üzenetére


kerlac
senior tag

Köszi, jogos igen, többen javasoltátok az asztali usb hubot amivel teljes mértekben egyet kell értsek. Valami kis dizajnos házat nézek, elengedem a front panel usb dömpinget.

(#82060) tvamos válasza kesenyi (#82058) üzenetére


tvamos
nagyúr

Elvileg igy van kotve. Azert atnezem megegyszer.

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#82061) CriticalHit válasza oroszLajos (#82047) üzenetére


CriticalHit
őstag

Ha van akár 2 db 360-os radiátorod, akkor az egyiket beteheted felülre a másikat pedig előre a ENDORFY ARX 700 Air házban.

Yesterday's history, tomorrow's mystery, today's a gift that's why it's called present.

(#82062) oroszLajos válasza CriticalHit (#82061) üzenetére


oroszLajos
aktív tag

Sok ház van amibe belefér, de hiába ha nem tetszik :DDD
Ma vettem már léghűtést, probléma megoldva :K nemsokára jön az új ház ha nem kezdek bele valami új projektbe mint már párszor :D aztán a ház vétel tolódik :U

Pixel 7 Pro Hazel

(#82063) HypeeeR


HypeeeR
tag

Sziasztok!

Ház vásárlás előtt állok, a be Quiet Shadow Base 800 FX a kiszemelt. Az ajánlott házak között nincs, pedig tesztek alapján jelenleg az egyik legjobb légáramlású modell. Jelenleg elég borsos az ára, hála a karácsonynak, de január közepére talán újra normalizálódik.
Van esetleg valakinek ilyen típusú háza? Ha igen, mik a tapasztalatok?

Fő a pozitívum! (c) Clone...

(#82064) forguet válasza HypeeeR (#82063) üzenetére


forguet
Topikgazda

Szia! Én még nem láttam élőben, de Leo tesztje alapján nyugodtan vehető sztem.

Mundo will go where he pleases! SZLÖRTY.

(#82065) raziel01 válasza szucsinka (#81495) üzenetére


raziel01
veterán

Sziasztok,

Látom alzán az Asus A21 beesett 20 ezer alá. Ez por szempontjából mennyire gázos ház? Elöl nincs finom szűrő rajta ahogy látom.

(#82066) abridabri válasza raziel01 (#82065) üzenetére


abridabri
veterán

[4K] -s videó , Látszik ,hogy elég apró lukak vannak rajra elöl, semmivel se nyitottabb mint egy tipikus porszűrő . Szóval felesleges a por miatt aggódni .
Persze nem olyan jó mint a prémium nylon filterek,dehát azok rhadt drágák.

[ Szerkesztve ]

(#82067) matesz5


matesz5
csendes tag

Sziasztok.

Aki Jonsbo(Cooltek) D41 Mesh Screen vagy Sima Mesh házat használ, leírná a tapasztalatait vele kapcsolatban ?
Privátban is jó. Köszönöm.

Ui.: remélem maradhat a hozzászólásom :R

[ Szerkesztve ]

Ha a pöttyös az igazi, rossz ember már nem lehetsz :D

(#82068) Grave_444 válasza matesz5 (#82067) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Ugyanaz csak alacsonyabb. :) [link]

(#82069) h146207 válasza h146207 (#82039) üzenetére


h146207
tag

Meg is vettem a Fractal Pop Airt, és azta... Biztos lemaradtam arról, milyen egy jó ház, sose költöttem rá ennyit, de ez komoly élmény volt összerakni. az, hogy hátra, függőlegesen be lehet tenni a HDD-t, SSd-ket, és mennyire elképesztően könnyen, az csodás. Az egész kábelkezelés tök jó, semmi nincs útban. Tény, hogy néhol kicsit feszült egy-egy kábel, sata kábeleket talán erősebben kellett megcsavarnom, hogy jó helyre kerüljenek.
És halk. És szép.Végül az üvegfalasat vettem, mert jó látni a gépet :)
Egy nehézség, hogy kisebb alaplap alá pont az egyik sarok alá nincs csavarhely, ahova több csatlakozót is rá kellett nyomjak, azt nem értettem.
Köszi az ajánlást (forguet), meg a tök jó összefoglalót, ami segített.

(#82070) Rowon válasza h146207 (#82069) üzenetére


Rowon
veterán

Na, ez egy jó élménybeszámoló és szerintem megerősíti azt az elképzelést, hogy egy üres fémdobozért is van értelme fizetni, mert könnyebb lesz tőle az élet. Plusz egy jó gépház hosszútávú befektetés is.

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#82071) forguet válasza h146207 (#82069) üzenetére


forguet
Topikgazda

Gratula, használd egészséggel! :C

Mundo will go where he pleases! SZLÖRTY.

(#82072) matesz5 válasza Grave_444 (#82068) üzenetére


matesz5
csendes tag

Köszönöm. Elég jól néz ki. :R

Ha a pöttyös az igazi, rossz ember már nem lehetsz :D

(#82073) niof


niof
addikt

Sziasztok! Boldog Új Évet!
Szeretnék tippeket kérni tőletek. Cserélném az NZXT S340 ELITE házamat.
Régóta szemezgettem a különböző O11 variációkkal, de nem sikerült dönteni. Aztán belefutottam valahol a DeepCool Morpheus-ba, aminél már ott remegett az ujjam a kosárba rakás gomb felett, az nagyon megtetszett. De, felfigyeltem egy olyan dologra, ami miatt anno az O11 megtetszett (ez volt az egyik dolog, ami nagyon tetszett/tetszik benne) hogy a Morpheusban vagy látszik a táp, vagy az annak elrejtésére szolgáló "alagút". Na, ezt nem szeretném.
Szóval, olyan ház érdekelne, ami:
- mesh, jól szellőztethető
- az oldala üveg, lehetőleg sötétített (füst), de ez végül is annyit nem számít, csak plusz pont
- elrejthető a tápegység, nem az alsó alagútba, hanem inkább hátulra
- fogad 3*14 cm-es ventiket alul/elöl (elöl esetleg 2*20cm?... Ez nagyon tetszik a Morpheusban)
- elfér benne 160+ -os toronyhűtő, vagy 360/420-as AIO felül.
Előre is köszi a tippeket. :R

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#82074) makszutov.hu válasza niof (#82073) üzenetére


makszutov.hu
tag

BÚÉK! Ezt vedd meg, nem fogsz csalódni benne! [link] Nálam két gép is ilyenben van, tökéletes!

[ Szerkesztve ]

"Magyar az, aki Magyarországon született, itt dolgozik és itt adózik!"

(#82075) niof válasza makszutov.hu (#82074) üzenetére


niof
addikt

De ebben alul van a táp, nem hátul... :N

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#82076) szabeska


szabeska
addikt

Sziasztok!

Asus A21-ben, elöl 3 ventivel mennyire lenne necces, ha a TUF RTX 4080 alatt csak egy pcie slotnyi hely (1-1,5 cm) maradna? :F Olyan lapom van (TUF B550M), amin egy hellyel lejjebb van csúsztat a a vga pcie foglalata, így hiába 5 slotos ez az mATX ház, a felső kiesik, a vga pedig elfoglal 3 helyet. Viszont olcsó, tetszik és jókat olvastam róla. :R

F1

(#82077) makszutov.hu válasza niof (#82075) üzenetére


makszutov.hu
tag

Hátul és alul...

"Magyar az, aki Magyarországon született, itt dolgozik és itt adózik!"

(#82078) 4nick8 válasza niof (#82073) üzenetére


4nick8
őstag

InWin N515, majdnem olyan csak 3*120mm van alul.

(#82079) exoduss


exoduss
tag

Sziasztok!

ITX-ről váltanék ATX konfigra és segítséget szeretnék kérni, a ház kiválasztásában.
Elsősorban léghűtéssel használnám és fontos lenne, hogy csendes legyen. Illetve az előlapi portoknál 2 vagy 3db USB legyen rajta. Nem szükséges üveg oldallap és rgb mivel a fal és az asztal közé kerül a konfig.
Kinéztem pár típust, ti ezek közül melyiket választanátok?
Kb 45e Ft magasságában a következőkhöz tudnék hozzájutni. Kb 50 ezer forint lenne a határ.
Fractal Design Define R6 Eléggé bejön a belseje, de az előlapja eléggé zárt. Bár a tesztekben jó szellőzésről írnak. Tetszik az ilyen letisztul design és minden belefér.
Phanteks P600S Kissé furcsa számomra a kinézete, viszont ebbe is mindent bele lehet pakolni.
NZXT H700 FLOW A Kiváló airflow miatt elég jó a hűtése és a megjelenése is tetszik. Ennek viszont a full mesh design miatt a működése valószínűleg hangosabb lesz.

Esetleg valaki tudna segíteni a mérleg nyelvét elbillenteni az valamelyik irányba? :DDD
Legszívesebben megvenném mind a 3-at és megnézném élőben, de erre sajnos se időm se lehetőségem sincs.

[ Szerkesztve ]

(#82080) niof válasza 4nick8 (#82078) üzenetére


niof
addikt

Huhhh... ez nagyon nem tetszik. És ebben sem hátul van a táp.
Olyan érdekel, mint az O11 megoldása (táp pozíció ügyben). Itt ez a TT pl., ez egész pofás. Tetszik az az üveg az elején, de ennek ellenére mégis mesh.

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#82081) Biga123 válasza niof (#82080) üzenetére


Biga123
addikt

Lehet a VGA-d nem szeretné a lógatást ;).
Bár lehet hagyományosan is szerelni elvileg. (vagy mégsem? :D )

utolsó szerkesztés :D : csak függőlegesen lehet lógatni benne a vga t , állítva vagy lapjával. Szal az a része lutri, h mennyire viseli jól a vga..

De amúgy nem rossz.

[ Szerkesztve ]

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#82082) 4nick8 válasza niof (#82080) üzenetére


4nick8
őstag

Miért hol van ha nem hátul felül?

(#82083) 4nick8 válasza niof (#82080) üzenetére


4nick8
őstag

ja úgy érted dual chamber. az más.

(#82084) spleenszuru válasza niof (#82073) üzenetére


spleenszuru
őstag

Neked is BUÉK!

A venti és layout feltételeid jó pár házat kizárnak szerintem.
Cooler Master HAF 700 (nem evo) van nekem, ezeket tudja teljesíteni, de nem olcsó, ajánlott listában sincs, gondolom az ára miatt.

Frontra is mesht szeretnél? Akvárium típusú ház is van pár ilyen, de azok több esetben nem ajánlottak itt.

A CTE C750 amúgy mozgatja az én fantáziám is, de vapor chamberes vga-k esetén lehetnek gondok, ennek utána kell járnod.

Malaka!

(#82085) Busterftw válasza niof (#82080) üzenetére


Busterftw
veterán

A specifikacio szerint maradhatsz a Morpheusnal.
Dual Chamber modban hatra is mehet a PSU:

Itt pedig a szerelesi videoban:

De amugy mehet elore is :)
A haznak amugy tomor az "alagutja",szoval "normal" modban sem latszana alul a tap.

(#82086) blp85 válasza exoduss (#82079) üzenetére


blp85
aktív tag

Nekem NZXT H7 Flow van (elméletileg ez váltotta a 700-at), nekem nagyon tetszik a kinézete, a Mesh előlap miatt nagy a légszállítása, és stressz teszt alatt is sokkal jobb értékeket produkál, mint a korábbi Deepcool CH510 (ami nem Mesh volt), illetve halkabb is terhelés alatt, mivel semmi sem melegszik annyira benne. A szerelhetősége is kiváló, nekem nagyon tetszenek ezek a kábelvezető csatornák és a tépőzáras rögzítés, ami miatt gyorsan szerelhető és nem kell hozzá sok kábelkötegelő. CPU hűtőből a max. 185 mm, videokártyából pedig 400 mm-t fogad.

Nálam így néz ki, a kábel menedzsmenten még egy kicsit dolgoznom kell... :) :

Soha nem lesz olyan, amilyen volt, de úgy sem marad, ahogy éppen van. Már a jövő sem a régi. (Eginald Schlattner)

(#82087) niof válasza spleenszuru (#82084) üzenetére


niof
addikt

Köszönöm! Utánanézek. Egy ASUS ROG 2080 Ti van a gépemben, nem rémlik, hogy ilyen lenne, de lehet. Mindenesetre ezt jó tudni, köszönöm a figyelmeztetést. Nem jutott volna magamtól eszembe, hogy ez gond lehet.

@Busterftw
Na, ez is elkerülte a figyelmem. :D Valami olyasmi rémlett, hogy előre építették be a PSU-t, de annak pl. nem sok értelmét láttam. De látom ezt írod is. :DDD
Egyébként nem az a gondom, hogy alul ott az a "fedél", mert az most is ott van az NZXT-ben, hanem olyat szeretnék, hogy ne legyen ott.
Viszont akkor jobban átnézem újra a Morpheus anyagát, mert még az AIO kérdés sem tisztázódott le bennem, és így (most már tudom, hogy ez a dual chamber mód) nem tudom, hogy mekkora hely maradna, ha esetleg mégis a toronyhűtőknél maradok. A legnagyobb bajom, hogy annyi minden tetszik, hogy nem tudok dönteni, egyszer erre billenek, egyszer arra. Pedig nem is ittam... :DDD

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#82088) Biga123 válasza spleenszuru (#82084) üzenetére


Biga123
addikt

" de vapor chamberes vga-k esetén lehetnek gondok"
Elvileg nem csak azok lehetnek érintettek.

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#82089) Busterftw válasza niof (#82087) üzenetére


Busterftw
veterán

Leghutessel ezek a max meretek:
195mm (Single Chamber)
132mm (Dual Chamber)

Szerintem ekkora hazban inkabb menjen egy AIO, mert elegge limitalt lesz a leghutes, dual chamber eseten.
110mm van a NH-D9L, vagy NH-C14S 115mm de nyilvan attol fugg milyen CPU-t akarsz huteni?

Radiatornal pedig modtol fuggetlenul csak az oldali es hatso opciok valtoznak:
Front: 120/140/240/280/360/420mm
Top: 120/140/240/280/360/420mm
Side: 120/140/240/280/360/420mm (Dual Chamber)
Bottom: 120/140/240/280/360/420mm
Rear: 120/140mm (Single Chamber)

[ Szerkesztve ]

(#82090) szabeska válasza szabeska (#82076) üzenetére


szabeska
addikt

Erre valaki esetleg? :R Találtam egy képet neten, igy nézne ki kb, elég lehet ez a hely?

F1

(#82091) spleenszuru válasza szabeska (#82090) üzenetére


spleenszuru
őstag

Személyes véleményem, hogy sokat rontana a VGA hűtésén.
A frontról érkező levegő szerintem nem sokat segít ezen, hacsak pont nem abba a kis résbe tolja befelé a levegőt az alsó venti.

Malaka!

(#82092) MaddeNNNN válasza szabeska (#82090) üzenetére


MaddeNNNN
őstag

kisebb hely->kevesebb levegő->magasabb hőmérséklet->hangosabb ventik

To protect the sheep you gotta catch the wolf. And it takes a wolf to catch a wolf.

(#82093) Busterftw válasza szabeska (#82090) üzenetére


Busterftw
veterán

Szia, most az a kerdes, hogy befer-e vagy hogy okoz gondot a hutesnek?

Ha utobbi akkor szerintem nem, a 4080-en batar hutes van, illetve PSU shroud perforalt,
az also venti pedig a haz aljaig leer, friss levegot biztositva alul is.

(#82094) Busterftw válasza spleenszuru (#82091) üzenetére


Busterftw
veterán

Pont oda tolja, most a ket bottom ventit ne nezd, csak pelda:

Viszont ugye pont ott van a HDD cage is, szoval azt mindenkeppen ki kellene venni.

(#82095) szabeska válasza Busterftw (#82093) üzenetére


szabeska
addikt

Utobbi. Mondjuk ha 10 fokot rontana az nyilvan zavarna, de 1-2 fok nem erdekel. De lehet elhozom, es ha nem jon be, megy vissza Alzaba :U Vagy veszek inkabb egy 4000D-t...

F1

(#82096) jozsi252


jozsi252
veterán

Sziasztok

Új ház vásárlása előtt vagyok. Fractal Design Torrent lesz a választottam úgy néz ki. Van egy kérdésem a fan hubbal kapcsolatosan. Ezt a manual-ból vágtam ki.

Szeretnék megerősítést kérni a következő dolgokban tőletek hogy jól gondolom-e.
A FAN 1 csatira a CPU hűtő (esetemben DeepCool AK620) venti kábelét kell rádugnom ahogy a kép is jelöli. A FAN 2-9-ig bármilyen méretű PWM-es venti mehet, a kis csati ami alatt Power szerepel ennek a kábele gondolom SATA csatiba végződik, így kapja a szuflát a hub, a GND FG csatit pedig rá kell dugnom az alaplap CPU csatijára?

És akkor egy kis technikai segítséget szeretnék kérni. Gondolom a GND FG mivel össze van kötve a lap CPU csatijával, a csati így adja a PWM jelet a hubnak? A FAN 1 csati elvileg oda vissza képes kommunikálni ezért kell arra dugni a CPU hűtőt, mivel a BIOS-ban így fogom látni hogy épp mennyit forog a hűtő 2 ventije?
Ha mondjuk beállítok egy 50%-os fordulatot akkor akkor az összes venti 50%-on fog forogni? A hub ezt le tudja kommunikálni hogy mondjuk a 3db 14cm-es venti is 50%-on forog illetve a 2db 18cm-es is?

Köszönöm a segítséget! :R

iPhone 13 Pro Max

(#82097) Eagle16 válasza jozsi252 (#82096) üzenetére


Eagle16
addikt

Szia, nekem Fractal Torrent Compact van.

FAN1-re bármilyen ventit köthetsz, ehhez fog igazodni a többi venti is fordulatszámban. Nekem az egyik 180mm-es venti van rákötve.

"A FAN 2-9-ig bármilyen méretű PWM-es venti mehet, a kis csati ami alatt Power szerepel ennek a kábele gondolom SATA csatiba végződik, így kapja a szuflát a hub"

Igen.

"a GND FG csatit pedig rá kell dugnom az alaplap CPU csatijára"

Egy FAN csatira kell dugnod, 4 pinesre, bármelyikre, ami általánosan ventinek van, erről kapja majd a PWM jelet, amit beállítasz a BIOS-ban. Beállítod a BIOS-ban hogy milyen hőmérsékleteknél hány százalékon menjen (én alaplap hőmérsékletet állítottam be, így nem ingadozik hirtelen, sokkal fokozatosabb), így az összes HUB-ra kötött venti ehhez (és így a FAN_1-hez) tartja magát. CPU ventit én nem kötném rá, és így tudod külön szabályozni őket.

Igen, a HUB egyszerre szabályozza az összes rákötött ventit, a lényeg hogy a FAN1-re rá legyen kötve valami, ez kommunikál az alaplappal. A méret mindegy, százalék alapján pörgeti a ventiket.

₿ ... ₿ ₿... ₿ ₿ ₿

(#82098) marinea2


marinea2
addikt

Sziasztok!

Fractal Design NORTH haziko milyen minosegnek szamit?

"Régen" én voltam a rózsaszín maci - MVP Freak - Victory Royale - maFIA

(#82099) jozsi252 válasza Eagle16 (#82097) üzenetére


jozsi252
veterán

Köszönöm a válaszod! :R

"ehhez fog igazodni a többi venti is fordulatszámban"
Gondolom ezt arra érted hogy ami ugyanakkora méretű az forog ugyanannyit, a kisebbek pl ugyanúgy 80%-on fognak menni, csak mondjuk nem 960-at hanem 1360-at forognak? Mivel én a FAN1-re kötött ventinek adok 80%-ot, ezért a hub továbbadja a hubra kötött összes ventinek a 80%-os jelet.

iPhone 13 Pro Max

(#82100) Eagle16 válasza jozsi252 (#82099) üzenetére


Eagle16
addikt

Igen, egy adott százalékon fognak menni természetesen, de ha különböző méretűek vagy típusúak, akkor nyilván különböző fordulatszámon.

Amúgy úgy is csinálhatod, ahogy a hivatalos leírásban van, csak akkor a CPU ventivel egy tempóban fog menni a többi venti, nekem meg úgy nem volt jó, ezért a CPU venti maradt a CPU FAN1-en.

Ja és ne lepődj meg, ha cicereg vagy halkan kattog majd valamelyik 180-as venti, mert ezeknek idő kell hogy a kenőanyag szétterüljön bennük, nálam is az alsó venti pár órán át kattogott, ami aztán elmúlt, de utána még hetekig hallottam apró zajokat a venti felől, ha közel raktam a fülemet. Idő kell neki mire bejáratódik. Amúgy elég hangosak tudnak lenni 50% felett, nálam max. 40-en mennek és bőven elég.

[ Szerkesztve ]

₿ ... ₿ ₿... ₿ ₿ ₿

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Milyen házat vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.