Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Milyen házat vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-04 08:17:22

LOGOUT.hu

Spórolj magadnak és másoknak időt, olvasd el az összefoglalót, és annak megfelelően kérdezz!
Aki nem hajlandó elolvasni az összefoglalót, erre bökjön rá:
----> Ajánlott házak adatbázisa <--- frissítve 2024 január
Ha kérdeznél, ennyit írj meg:
1. Mennyit szánsz a házra
2. Mi megy bele (legalább alaplap, CPU hűtő)
3. Bármi más ami Neked fontos (RGB, oldalablak, szín stb)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#82751) FireFox1996 válasza sittes79 (#82750) üzenetére


FireFox1996
őstag
LOGOUT blog

Szerintem nem érted mit írtam :D A biztonság miatt szívesen megvenném a Volvo XC60/70/90-et, de a Suzikit/Daciát nem venném meg, pedig jóval olcsóbb a Suzuki/Dacia... Lehet kövezve, hogy jók a Suzukik meg Daciák :K

<< Nem szabad félni a kudarctól, játszd végig a játékot ! >>

(#82752) Busterftw válasza FireFox1996 (#82751) üzenetére


Busterftw
veterán

Az igenyek valtoznak, addig nem tudod mire van igenyed amig valamit meg nem tapasztalsz. :)
Lehet, hogy soknak tunik az 50-60k-s haz, de jobban ki fog szolgalni hosszutavon.

(#82753) szasanyi válasza Busterftw (#82752) üzenetére


szasanyi
félisten

Vagy míg nem látogat ilyen fórumokat, ahol megtapasztalhatja mesterrséges igények generálását (is). :DDD

(#82754) sittes79 válasza Peddy789 (#82716) üzenetére


sittes79
addikt

Jelentem sikerult berakni a NZXT H6 Flow-ba az LFIII 360-at, igaz buktam a csillamponis ventit, de ez van, kerdes, hogy a 3 csavar is eleg egy radiator venti rogzitesehez? :F
Silent wings pro 4, sarkok eltavolitos.. :)

(#82755) smallmer


smallmer
őstag

Sziasztok!

kb 2,5 hete vásároltam meg a Corsair 5000D házamat, de sajnos mostanáig nem volt alkalmam kibontani.

A képen látható hiba az festés hiba a ház hátsó részében?

[ Szerkesztve ]

(#82756) BioNiCMaN válasza smallmer (#82755) üzenetére


BioNiCMaN
addikt

Innen annak tűnik. Szerintem.

Egyetértenék veled, de akkor mind a ketten tévednénk.

(#82757) CriticalHit válasza szasanyi (#82753) üzenetére


CriticalHit
őstag

Kérlek, hogy sorold fel az általad ebben a fórumban tapasztalt "mesterrséges igények generálását".

Yesterday's history, tomorrow's mystery, today's a gift that's why it's called present.

(#82758) MaddeNNNN válasza sittes79 (#82754) üzenetére


MaddeNNNN
őstag

gravitació+ szívó hatás a ventit lefelé fogja húzni, kérdés mennyi rezgést fog csinálni a másik 3 sarka.

To protect the sheep you gotta catch the wolf. And it takes a wolf to catch a wolf.

(#82759) FireFox1996


FireFox1996
őstag
LOGOUT blog

Végül eléggé tetszik a Phanteks Eclipse G500A házikó.
A Phanteks Eclipse G500A D-RGB Fehér már 59e ft. Ilyen áron van ennél jobb ajánlat? Arctic LF III 360 megy majd felülre.
Le kéne zárni a vásárlást, mert minél tovább nézem, annál jobban elbizonytalanodom :W

<< Nem szabad félni a kudarctól, játszd végig a játékot ! >>

(#82760) gooool válasza FireFox1996 (#82759) üzenetére


gooool
őstag

Szia,

ha tetszik, akkor ne habozz, én is majdnem lekéstem a jó áron lévő Lancool 216-ról a héten (az utolsót rendeltem meg éjfélkor, mint kiderült).
Amit még tudok javasolni, ha a fekete is játszik és nem létszükség az RGB, akkor van fent 50-ért HA-n egy Lancool 3. Az is tuti deal, egy kérdést megér. :)

Üdv, Balázs

(#82761) Busterftw válasza FireFox1996 (#82759) üzenetére


Busterftw
veterán

Esetleg a Performance verzió, ahhoz jár 4x140mm venti.

(#82762) FireFox1996 válasza Busterftw (#82761) üzenetére


FireFox1996
őstag
LOGOUT blog

A linkelt fehér rgb-s házhoz is van 3 db venti.
Mivel a nappali bútorunk fehér lett , lehet ez a fehér ház jobban illene oda a nappaliba

<< Nem szabad félni a kudarctól, játszd végig a játékot ! >>

(#82763) szasanyi válasza CriticalHit (#82757) üzenetére


szasanyi
félisten

Nem konkrétan csak erre a fórumra gondoltam. Sajnos nincs annyi időm, hogy visszakeresgessem azt a sokezer postot ami alápján egyesekben megfogalmazódott olyan - vélt, vagy valós - igény ami addig nem. Aki aktívan fórumozik/fórumozott sokáig az tudja miről beszélek a többieknek meg nincs időm elmagyarázni mit jelent ez. ;)

(#82764) smallmer


smallmer
őstag

Sziasztok!

A Corsair 7000D házamban 2db USB 3.0 alaplapi csatlakozó van.
Erről van szó:

Viszont az alaplapomon csak egy ilyen csatlakozó van: Ilyenkor mi a teendő? Kénytelen vagyok az egyiket kihagyni? :R

(#82765) spleenszuru válasza smallmer (#82764) üzenetére


spleenszuru
őstag

Igen, hacsak nincs valamilyen HUB/elosztó erre a célra, bár én még ilyenről nem hallottam.

Nálam ugyanez a helyzet a Type-C-vel, a házamon van a tetején, de a lapomon nincs hozzá csatlakozó. :(

Malaka!

(#82766) Rowon válasza smallmer (#82764) üzenetére


Rowon
veterán

Esetleg egy belső USB-s bővítőkártya, de kérdés, hogy kell-e neked annyi USB? [link] A lényeg, hogy külön tápellátása legyen a kártyának.

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#82767) smallmer válasza spleenszuru (#82765) üzenetére


smallmer
őstag

Köszönöm szépen a választ!
#82766 Rowon
Igazából nincsen rá szükségem, de gondoltam bekötöm, ha van :) :R

+ Még egy kérdés:
Corsair 7000D elejébe 4 db 120-as ventilátor fér be. Fentről indulva 3-at raktam bele, a legalsó az már a táp vonalában lenne. Van értelme oda is rakni egyet?

A pirossal jelölt helyen, úgy hogy előtte nincsen lezárva mint a képen, hanem a flow megy tovább a táp felé.

[ Szerkesztve ]

(#82768) Rowon válasza smallmer (#82767) üzenetére


Rowon
veterán

Már nagyon 1-2 USB-nél több sem kell egy házra. A CM Cosmos II házamon volt 10 darab, amiből használtam nagyon ritkán 2-t. Persze egyéni igények, tudom.

[ Szerkesztve ]

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#82769) Busterftw válasza smallmer (#82767) üzenetére


Busterftw
veterán

Artani nem fog, de nem szukseges. (ha pl van, tedd be, ha nincs, ezert kulon ne vegyel megegy ventit)

(#82770) HREH válasza spleenszuru (#82765) üzenetére


HREH
senior tag

Nekem a Torrenten az előlapi Type-C nem működik, lapra rádugtam a csatlakozót, de nem látja a külső SSD-t.
Külföldi rendelés volt, szóval a visszaküldés sem játszik, de talán a FD support tud valami okosat mondani. Remélem tudnak segiteni, mert egy közel 100k-s háztól nem ezt várnám :DDD

"Fun isn't something one considers when balancing the universe. But this... does put a smile on my face."

(#82771) spleenszuru válasza HREH (#82770) üzenetére


spleenszuru
őstag

Határozottan kellemetlenebb a helyzeted. :DDD :))

Malaka!

(#82772) Norbeey90


Norbeey90
tag

Sziasztok!

Montech King 95-öt nézegetem, így hogy a táp hátulra kerül, a videókártya alatt nagyobb a hely ugye? Elképzlehető, pl hogy a kártyához kapott gyári asus, kis kihúzható támasztón nem is lesz elég magas? Van esetleg tapasztalat ezzel?

(#82773) koti199204


koti199204
tag

Sziasztok!
Van itt valakinek ASUS Hyperion GR701 házikója? :) Van valakinek tapasztala vele kapcsolatban? :DD

(#82774) olisadebe válasza smallmer (#82764) üzenetére


olisadebe
tag

Én így oldottam meg ..Tudom 3.0 USB veszteséggel csak 2.0 lett [link] ..De megjelőlve a végén..ami amúgy sem tud menni 3.0 án olyan eszközöket teszek rá

[ Szerkesztve ]

(#82776) Busterftw válasza abridabri (#82775) üzenetére


Busterftw
veterán

Ne mar ez legit?
Akkor bejott a Reddit szavazas :D

(#82777) CriticalHit válasza abridabri (#82775) üzenetére


CriticalHit
őstag

Jól sikerült, csupán 1-1,2 fokkal marad el hűtési teljesítményben a bajnok Torrent-től.

Yesterday's history, tomorrow's mystery, today's a gift that's why it's called present.

(#82778) gyenesmartin


gyenesmartin
őstag

Sziasztok!
Max 30-ért milyen matx házat tudnék venni ami megfelel a követelményeimnek?
Felül legyen a bekapcsoló, retesz gomb, USB legalább 3db. Valamint egy bekapcsolást jelző kis led. Oldalt nem kell nekem üveg.
Az alábbi hardvereknek kell beleférnie.
Asus b450m gaming plus
R5 2600
Gammaxx s300 hűtő
2db 3,5 hdd
1db 2,5 ssd
Sapphire rx 6600
Be quiet pure power 10 400w

Jelenleg Bitfenix Shinobi házam van aminek a műanyaga ragad mint a fene, mert soft touchos.
Van 3db be quiet silent wings 12 centis ventim.

(#82779) Busterftw válasza CriticalHit (#82777) üzenetére


Busterftw
veterán

Szerintem en jovore (ha meglesz a kero felujitas) ebbe atcuccolok a G500A-bol :D
Ez a haz jobban beleillik a wabi-sabi stilusba. :K

(#82780) Zadia válasza Busterftw (#82779) üzenetére


Zadia
senior tag

Sziasztok.
Új gép összerakásán gondolkodom.
Kinéztem 3 házat és a kegmegfelelőbbet szeretném ezek közül megvenni. A lényeg a jó szellőzés és maximum mATX. Semmilyen csili-vili világítós bisz-b@sz nem fontos.
1, Kolink Citadel Mesh
2, AeroCool Aero One Mini
3, Cooler Master Master box Q300L
Köszönöm a segítséget.

(#82781) szasanyi válasza Zadia (#82780) üzenetére


szasanyi
félisten

Vannak más / jobb alternatívék is de ez így nem elégséges infó.
- a használt/tervezett hűtés típusa, mérete?
- venti kell-e és hány?
- USB csatlakozók száma, típusa?
- dVGA lsez-e? Mérete miatt, és ha melegedős akkor az is számíthat a választáskor.
Egyébként a Kolink Citadel Mesh-t ismerem, egyszerű alap kivitel de ~20k körül nem rossz vétel.

(#82782) CriticalHit válasza gyenesmartin (#82778) üzenetére


CriticalHit
őstag

[link]
[link]
[link]
[link]
Busterftw: Stílusos és jól is hűt, ami meglepett a légáramlást gátló (vagy nem) fa bordázat miatt. Nem csodálom, hogy beleszerettél. Határozottan Wabi -Sabi. Nem várod meg a Sharkoon Rebel C70-t?

Yesterday's history, tomorrow's mystery, today's a gift that's why it's called present.

(#82783) Peddy789


Peddy789
őstag

Nah ma vegre megjottek a feher arctic ventik (5darab 35+7szallitas=42 fontert, ezis draga de talan ez meg belefer). A Lian Li O11 Vision 130 font volt. Erre igy osszessegeben azt mondom hogy elegedett vagyok a vegeredmennyel, meg ki tudok bekulni a koltseggel. Minden rgb kivan kapcsolva.
A ventik az arctic fan hubbal vannak osszekotve az volt meg plusz 7 font szallitassal egyutt amazonrol.
Az elozo hazam egy nzxt h7 volt. Abban minden venti helyre ventikkel jatek alatt erosen hallani lehetett a videokartya hutot, kuzdott mint malac a jegen. Egyszeruen nem volt benne eleg levego aramlas sajnos egy ekkora videokartyaval.
Ebben a hazban semmit nem hallok jatek kozben. jatek Hogwarts Legacy volt, tehat a gpu 100%on ment. A cpu nyilvan nagyon tul van hutve de 35 fokos marad jatek kozben. :))

Mar csak ketto dolog zavar, az eggyik hogy kar hogy a video kartyam nem feher, dehat erre volt 5 ev garancia ez van. A masik hogy az AIO-t nem lehet a kabellel lefele berakni elore, mert nem eleg hosszu a cso. Sajnos a bumszli videokartyan is at kellene nyulnia, es az mar nem fer bele.
Az utolso felelmem hogy az viz csatlakozas a cpu blokkra pont ott van hogyha egy napon ott kezd el folyni valami viz, akkor az a csopoges telibe megy a videokartyaba, mert olyan remekul sikerult kialakitani ezt a hulye lyukat a backplaten hogy ott nem ved... Ez borzamasan nagy faszsag szerintem. Lehet emiatt vegul lecserelem a videokartyat is egy napon.

(#82784) Zadia válasza szasanyi (#82781) üzenetére


Zadia
senior tag

A Kolink előre telepített hűtői milyenek?
Nekem jó az egyszerűség.
Nem tudom még mi megy bele. Valószínűleg egy Gigabyte B550M DS3H lap.
Csak az ssd WD SN770 1Tb és egy Tp link archer T4e wifi card van még.

Egyébként nem konkrétan neked szántam a kérdést.
Nem tudom miért küldte válaszként neked.

[ Szerkesztve ]

(#82785) szasanyi válasza Zadia (#82784) üzenetére


szasanyi
félisten

A ventijei alacsony fordulaton nem rosszak, de ha kell a légszállítás akkor hangosabbak lesznek. Nincs AIO lehetőség, sem USB-C, stb.
De mint mondtam vannak jobb házak is (bár összeghatárt sem adtál meg) de így nem lehet korrekt ajánlást tenni mert nincs elég infó hozzá. Ahhoz a minimum infókat leírtam (kiegészítve az árral).

MOD - nem konkrétan nekem érkezett, de gondoltam segítek... De mivel kevés az infó így más sem fogja tudni megmondani melyik ház lenne a jobb számodra.

[ Szerkesztve ]

(#82786) Busterftw válasza CriticalHit (#82782) üzenetére


Busterftw
veterán

Az sem rossz, felenk kb 40 euroval olcsobb, de North jobban tetszik valamiert.
Plusz a North XL Mesh variansbol van feher/vilagosabb fa opcio, a mesh miatt igazabol mehet bele a mostani fekete config, nem lesz lathato, de kivulrol megis beleillik jobban a wabi-sabi stilusba :)

Majd meglatjuk, iden semmikeppen nem kerul ra sor (max ha lesz ra egy nagy akcio kesobb, akkor elore megvennem).

(#82787) Zadia válasza szasanyi (#82785) üzenetére


Zadia
senior tag

Usb c kell max 30 ezer.
Azt olvastam róla, hogy 240 es radiátor felülre el lehet helyezni.
Egy Gigabyte RX 6750XT megy bele, ha a fiam odaadja.
Ha nem akkor is amd radeon vga lesz.
Nem baj, ha nincs benne venti. Majd vennék külön valami csendes, de hatékony légkavarókat.

Azért nem tettem fel a kérdést a miénk konfigot vegyek topikban, mert apránként hónapról-hónapra fogom megvenni a gépet.

[ Szerkesztve ]

(#82788) szasanyi válasza Zadia (#82787) üzenetére


szasanyi
félisten

Az USB-C nagyon leszűkíti a kört mert gyakran a jóval drágább házon is lespórolják (az általad felsoroltak egyikén sincs). Ragaszkodsz a kis házhoz vagy elfér egy normál, ATX ház is? Legalább szellősebb és könnyebb szerelni, egyúttal bővülne a lehetőségek listája.

Ez a legjobb ház ami 30k alatt vehetsz [link] (ha nem kell az RGB csík, nem kapcsolod be.

[ Szerkesztve ]

(#82789) Zadia válasza szasanyi (#82788) üzenetére


Zadia
senior tag

Minnél kisebb annál jobb. Akkor húzzuk ki az USB c-t és legyen 40 ezer a max és azért ne legyen pelenka anyagból.
Ajánlhatsz külföldi oldalakról is. Nem Magyarországon élek.

[ Szerkesztve ]

(#82790) szasanyi válasza Zadia (#82789) üzenetére


szasanyi
félisten

Akkor ajánlom elsőként mit én is használok jelenleg, ami ASUS AP201 Mesh (kicsi, mATX, van 1x USB-C + 2x USB 3.0 ésfelülre 240/280/360 AIO is befér). Szintén hasonló a JONSBO D31 / D41 TG Mesh is.
A következő legjobb 40k-ig a Lian Li O11 Air Mini (ebbe hűtéstől függően ATX és mATX lap is mehet és szellősebb ezért én éppen erre váltok) és jók a 3x 140-es ventijei.
Olcsó és jó a darkFlash DLM200 ház, de sem USB-C sem venti nincs benne. Ja, hogy külföld... az kicsit más. Gyakran más a kínálat és az ár is.

[ Szerkesztve ]

(#82791) Zadia válasza szasanyi (#82790) üzenetére


Zadia
senior tag

Nagyon köszönöm.
A Lian Li tetszik. Az Asus nem annyira.

(#82792) MaddeNNNN válasza Peddy789 (#82783) üzenetére


MaddeNNNN
őstag

Esetleg vehetsz/csináltathatsz harisnyázott tápkábelt a vga-hoz szürke/fehér színben az egy kicsit javítana az összképen.

To protect the sheep you gotta catch the wolf. And it takes a wolf to catch a wolf.

(#82793) Peddy789 válasza MaddeNNNN (#82792) üzenetére


Peddy789
őstag

Jah majd megfontolom, valahogy sose visz ra a lelek ogy erre elkoltsek 30-40 fontot, de majd valami unnep napon megajandekozom magamat :D

(#82794) sittes79 válasza Peddy789 (#82783) üzenetére


sittes79
addikt

Baba lett, best buy ennyiert a ventik, en 1db-ot vettem 30 eur ert :W kicsit tul toltam, konkretan tobbe vannak a ventik mint a hazam. A GPU-t meg le kell fujni feherre :DDD

(#82795) szabeska válasza szasanyi (#82788) üzenetére


szabeska
addikt

Én próbáltam egy ilyet, az elején a függőleges műanyag annyira közel van a ventilátorokhoz (pár mm), hogy már 600-as fordulaton is búgó, morgó hangja volt az egész gépnek, brutál hangos volt... :((( Arctic P12 és P14-ekkel is teszteltem. Én nem ajánlom.

F1

(#82796) szasanyi válasza szabeska (#82795) üzenetére


szasanyi
félisten

A ventiket a belső részre is fel lehet szerelni (nem csak a külsőre, ahogyan gyárilag van) ha nem olyan hosszú a VGA, hogy az gond legyen. És venti függő is, hogy melyiknek ront a zajszintjén ha a szívó oldalhoz közel van valami (olyan ezért nem ideális pölö radiátorra, szívó módban szerelni).

(#82797) Haart


Haart
addikt

Van olyan akinek CM Qube 500 háza van? Írjon már rám privibe thx :R

(#82798) gyenesmartin válasza CriticalHit (#82782) üzenetére


gyenesmartin
őstag

A cooler master MB311L tetszik ezek közül. Dizájnra viszont az MB400L jobban bejön. Ahogy nézem képeken a belsejük hasonló.

(#82799) CriticalHit válasza gyenesmartin (#82798) üzenetére


CriticalHit
őstag

Hűtés szempontjából előnyösebb a Mesh előlappal szerelt MB311L.

Yesterday's history, tomorrow's mystery, today's a gift that's why it's called present.

(#82800) GNKING


GNKING
tag

Sziasztok.

Keresem azt a számítógép házat amiben elfér 2db Alphacool NexXxoS XT45 Full Copper 400mm radiator, akár minimális modosítással.

Normális vagyok a hangok is megmondták!

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Milyen házat vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.