Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Milyen házat vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-04 08:17:22

LOGOUT.hu

Spórolj magadnak és másoknak időt, olvasd el az összefoglalót, és annak megfelelően kérdezz!
Aki nem hajlandó elolvasni az összefoglalót, erre bökjön rá:
----> Ajánlott házak adatbázisa <--- frissítve 2024 január
Ha kérdeznél, ennyit írj meg:
1. Mennyit szánsz a házra
2. Mi megy bele (legalább alaplap, CPU hűtő)
3. Bármi más ami Neked fontos (RGB, oldalablak, szín stb)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#82701) gooool válasza szasanyi (#82698) üzenetére


gooool
őstag

Nem azt mondom, hogy fizikailag nem fér bele, mert az szinte biztos, hogy jó, viszont a CPU tápcsatira, VRM hűtésére, esetleg a RAM foglalatok felső rögzítőire rálóghat, ez pedig rontja a hozzáférést ezekhez. Szóval szerintem nem rossz az ajánlás, de ezeket figyelembe kell venni. :) (bármilyen más AIO nevetve elfér felül, de persze a jó és olcsó Arctic kivétel :DDD ).

BioNiCMaN:
Sajnos a HA most elég szegényes jó házak tekintetében, így marad valamelyik webshop. Ahogy néztem 3000 Ft a diffi, ami igazából érdekes, hogy az RGB-ben ott az a 6 ventis vezérlőpanel is, ami kellemes fícsör.

Üdv, Balázs

(#82702) szabeska válasza CriticalHit (#82613) üzenetére


szabeska
addikt

Nézegettem a Lian Li Lancool 205 Mesh-t és a Fractal Design Pop Air-t is, de végül az NZXT H7 Flow lesz a befutó kis ráfizetéssel, szerintem jó választás :B

[ Szerkesztve ]

F1

(#82703) Busterftw válasza gooool (#82690) üzenetére


Busterftw
veterán

Phanteks G500a még opció, ebbe is befér az LF II/III, ez van nekem is.

(#82704) Dr.Én válasza Busterftw (#82703) üzenetére


Dr.Én
veterán

Akkor körül is nézek a Hardver aprón, mint ha láttam volna egyet :DDD

WOT: kissio

(#82705) jel1


jel1
aktív tag

Sziasztok!

Egy olcsóbb nagyon kicsi mATX házat keresek ~~
Krux Naos TG - ÁK (alias SAMA IM01)
Ez úgy kb teljesíti minden elképzelésemet az árat kivéve.
20-25 ezerért keresek.
elvárásaim:
mATX
330 mm videokártya
normál ATX táp (160mm elég)
~200x300x400mm méret, azaz
~24 liter
TG - edzett üveg

Árban tehát pl a JONSBO D31 lenne szuper 21 ezer környékén, de az már 31 liter 🤔

Köszönöm a segítséget a kiválasztáshoz :R

(#82706) sittes79


sittes79
addikt

Sziasztok,

Vásárolnék egy új házikót, Fő prioritások, mesh, jól szellőző, vertikális gpu support, lian LI 216ot néztem első körben, de minden is érdekel.

Köszi

(#82707) BioNiCMaN válasza gooool (#82701) üzenetére


BioNiCMaN
addikt

Azt nem külön kell megvenni?

Vagy a házon belüli kis panelról van szó?

[ Szerkesztve ]

Egyetértenék veled, de akkor mind a ketten tévednénk.

(#82708) blp85 válasza szabeska (#82702) üzenetére


blp85
aktív tag

Az NZXT H7 egy nagyon jó "kis" ház, jól szellőzik és jól szerelhető (a kábelvezető vájat nekem nagyon bejön, illetve az, hogy alig kell gyors kötözőt használni a kábelmenedzsmenthez).

Soha nem lesz olyan, amilyen volt, de úgy sem marad, ahogy éppen van. Már a jövő sem a régi. (Eginald Schlattner)

(#82709) gooool válasza BioNiCMaN (#82707) üzenetére


gooool
őstag

Igen, a házon belüli 6 ventis kis nyáklapra gondolok, nem erre a külön vásárolható RGB vezérlőre, ez hidegen hagy, mint extra. :)

Üdv, Balázs

(#82710) CriticalHit válasza sittes79 (#82706) üzenetére


CriticalHit
őstag

A Lian Li Lancool 216 kiváló választás de a függőleges VGA elrendezéssel csak rontasz a GPU hűtésén (ami a 216-nak még alaphelyzetben sem erőssége) zárt oldalú házban. Mesh oldallal rendelkező házban képes a VGA venti szabadon, irányváltoztatás nélkül külső levegőt szívni.

Yesterday's history, tomorrow's mystery, today's a gift that's why it's called present.

(#82711) sittes79 válasza CriticalHit (#82710) üzenetére


sittes79
addikt

Köszi, igen saját tapasztalat, hogy nem a legjobb igy a hűtése, főleg a motani házban, csak a 4080 problémás csatlakozása miatt gondoltam a vertikális beszerelésre, de annyira nem ragaszkodom hozzá. Viszont vennék egy új házat a mostnai már több sebből vérzik, legnagyobb aggodalmam, hogy VGA nem teljesen megy bele a PCIE foglalatba, pedig az alaplap gyári standoff-on van, de ha az ember fia már új VGA-t vesz meg rendszert vált, hogy házat is kell venni :W

Az első ventik is haldokolnak, USB-C se működik a ház tetején.

Azért gondoltam vennék egy újat, de lehet szintet lépek NZXT H9 Flow, mi a vélemény? Abban van pár venti is alapból...

(#82712) CriticalHit válasza sittes79 (#82711) üzenetére


CriticalHit
őstag

[link]
Józanul pedig: [link] [link] [link] [link] [link] [link] [link]

Yesterday's history, tomorrow's mystery, today's a gift that's why it's called present.

(#82713) sittes79 válasza CriticalHit (#82712) üzenetére


sittes79
addikt

Köszi, látom bőséges a választék :)

[ Szerkesztve ]

(#82714) CriticalHit válasza sittes79 (#82713) üzenetére


CriticalHit
őstag

Ha mindenképpen akvárium, akkor: [link]

Yesterday's history, tomorrow's mystery, today's a gift that's why it's called present.

(#82715) sittes79 válasza CriticalHit (#82714) üzenetére


sittes79
addikt

Na ez nem rossz meg arban sem, feheret szeretnek, szukitettem lian li 216, SHADOW BASE 800 FX, nzxt H6 esetleg 9 :D , bequiet nem olcso, de biztos az egyik legjobb meg a nev gondolom.

(#82716) Peddy789 válasza CriticalHit (#82714) üzenetére


Peddy789
őstag

Egyetlen nagy hiba ezzel a H6 fowal hogy nem fer bele az arctic liquid AIO 2/3 360as. Nagyon idegesito hogy 30mm a felso radiator hatar, az arctic ami meg az egyik legjobb valasztas most ar/ertek aranyban 38mm.
A H6 flow itt 100 font, a lian li o11D evo meg 130. Persze ahhoz nem jar semmi fan, szoval joval dragabb.

(#82717) sittes79 válasza Peddy789 (#82716) üzenetére


sittes79
addikt

Most vettem LF III 360 köszi az infot, pedig jo lett volna bakker. :O

(#82718) Vismajor01 válasza Peddy789 (#82716) üzenetére


Vismajor01
addikt

És 30mm mindegy h atx v matx lap van bent? Elég érdekes.

Samsung Galaxy s22Ultra/Corsair One Pro/Lexus RX400H

(#82719) sittes79 válasza Peddy789 (#82716) üzenetére


sittes79
addikt

Redditen talaltam, elvielg befer, de latszik a kepen eleg nyogvenyelosen, meg gondolom lap fuggo is.

[link]
[link]

"It went well, only issues was mounting it after putting an exhaust fan, I had to lower the fan to mount it, and after that I struggled a little bit putting in the cpu cable in. But otherwise everything went well, those two mistakes could've been avoided easily."

[ Szerkesztve ]

(#82720) coller21 válasza CriticalHit (#82581) üzenetére


coller21
csendes tag

Szia. Beköltöztem. Nagyon tetszik a ház, igaz, nem én költöztem be, szakikra bíztam a munkát. Lenne is egy gyors kérdésem. A BE QUIET SHADOW BASE 800 FX háznál hogyan van a ventilátorok bekötése az alaplapra? Én jelenleg 1 bekötést látok CHA Fan 2 néven, meg az AIO és a CPU fan van bekötve. Normális lehet ez így? Egy vezetéken a 4 házhűtő ventilátor? Sajnos vagy 25 éve nem foglalkoztam asztali PC-el, és tudatlan vagyok ilyen téren :) Nem akarom megbontani a házat, mert le van plombálva, de lehet hamarosan ez lesz, mert nem nagyon bízok már a szakikban, egyszer vissza kellett már vinni, mert a AIO-t a tápra kötötték közvetlen, ezt kiszúrtam lámpával.

(#82721) Peddy789 válasza sittes79 (#82719) üzenetére


Peddy789
őstag

Jah az LF III 360-at enis megvettem mar mert tul jo arban volt hogy othagyjam. Es most keresek hozza hazat mert be se fer a jelenlegi hazamba. Erosen impulziv vasarlas volt.
Hat lehjet meglehet oldani. En azt olvastam hogy valakinek lekelett ki csiszolnia az eggyik ventit hogy beferjen :D Azon a kesz build megosztos weboldalon.

Tetszik a haz nekem is, de nemtudom akarok e ezzel szenvedni epites kozben :/ nincsenek erre specko szerszamaim stb.
En valoszinuleg lian li o11d evo melett maradok meg ha sajna kicsit dragabb is.

[ Szerkesztve ]

(#82722) sittes79 válasza Peddy789 (#82721) üzenetére


sittes79
addikt

Megrendeltem amazonrol, ha nem sikerül akkor vissza küldöm, van 30 napom kísérletezni. Mondjuk én cserélném a ventiket silent wingre a radiatoron, talán azok sovanyabbak mint az Arctic.

[ Szerkesztve ]

(#82723) blp85 válasza coller21 (#82720) üzenetére


blp85
aktív tag

4 házhűtő ventilátor simán ráköthető egy csatlakozásra (sokszor sorolhatóak már a ventilátorok), illetve létezik 4-es HUB is, ami nem kér külön tápot. Elvileg ebben a házban eleve van HUB (nézd meg a linken a képek között).

[BE QUIET SHADOW BASE 800 FX]

Soha nem lesz olyan, amilyen volt, de úgy sem marad, ahogy éppen van. Már a jövő sem a régi. (Eginald Schlattner)

(#82724) Elmör válasza coller21 (#82720) üzenetére


Elmör
senior tag

Nálam a 3 első van egy csatira kötve és a hátsó külön, de meg lehet oldani többet is sorba kötve, úgyhogy nem feltétlenül van gond úgy ahogy írtad. :K

RYZEN 7+ RTX Powa@1440p 240Hz hétvégén nem biztos, hogy elérsz

(#82725) CriticalHit válasza coller21 (#82720) üzenetére


CriticalHit
őstag

Az alaplapi venti csatlakozók véges száma miatt egy alapi csatlakozóban van sorba kötve a négy db ház hűtő venti, egy alaplapi csatlakozóban a radiátor ventik és egy egy alaplapi csatlakozóban a CPU venti, így hat csatlakozó helyett csak három foglalt. Nézd meg a HWMonitorral, hogy minden venti forog-e. Ha igen de folyamatosan 100%-on pörögnek, érdemes az alaplapi venti szabályozó vagy a FanControl progi profilokat beállítani kedvedre.
[link] 07:09

[ Szerkesztve ]

Yesterday's history, tomorrow's mystery, today's a gift that's why it's called present.

(#82726) Peddy789 válasza sittes79 (#82722) üzenetére


Peddy789
őstag

Jah a kisereletezes jo otlet amig vissza tudod kuldeni.
Szerintem silent wings meg arctic venti is standard vastagsag. Erdekes dontes lecserelni a ventiket.
En vegul lehet inkabb az O11 visiont, veszem, es elol oldara rakom az arcticot. Csak attol felek hogy eler-e odaig a viz vezetek.

(#82727) sittes79 válasza Peddy789 (#82726) üzenetére


sittes79
addikt

Hmm nem rossz, mi a kulonbseg a O11 Dynamic EVO-hoz kepest?

(#82728) stk049


stk049
csendes tag

Sziasztok!

1. Mennyit szánsz a házra: minél kevesebbet. 15-25k között ideális, de nagyon max 40 ha tényleg jelentősen jobb
2. Mi megy bele (legalább alaplap, CPU hűtő): még nincs kiválasztva az alaplap, de jó lenne ha atx is elférne egy közepes torony hűtővel, hogy későbbi esetleges fejlesztésnél ne legyen probléma. 2 ventis videokártya megy még bele.
3. Bármi más ami Neked fontos: lehetséges, hogy szőnyegen lesz, ezért lehet, hogy alsó tápos nem ideális. Fontos, hogy szuper halk legyen, tehát vagy én tennék bele ventit, vagy alapból halk kell legyen. Porszűrő mindenképp kell. Oldal ablak inkább negatívum, esetleg üvegből szóba jöhet.

(#82729) Peddy789 válasza sittes79 (#82727) üzenetére


Peddy789
őstag

Hat a felso lap is uveg. Nincs benne rgb szalag elol. Viszont kiveheto az alaplapi talca hogy a gephaztol kulon lehessen szerelni az alaplapot, procit, videokartyat.
A fo kulonbseg hogy ujabb, az O11d evo ugye 2 eves design. Az o11d evo rgb az ujabb verzio, ahol kicsit csinositottak rajta, az rgb felul megy korbe, illetve kivan veve az oszlop elolrol.
Az O11 Vision igazabol egy roszabb hutessel rendelkezo, rgb mentes, de 30-40 euroval olcsobb verzio. Gondolom nagy hutesi igeny melett lehet rossz valasztas. Bar ha 360as AIO van en ugy gondolnam a cpu hutes megvan oldva.
A GPU hutes pedig tippre eleg jo lehet az also 3 ventivel. Elvileg a lab is kicsit ma

(#82730) sittes79 válasza Peddy789 (#82729) üzenetére


sittes79
addikt

Köszönöm az infot, ennyiért valóban nem rossz, ventikkel rendelkezek dögivel az nem gond. Meglátom mire megyek H6-al... :)

(#82731) CriticalHit válasza stk049 (#82728) üzenetére


CriticalHit
őstag

[link]
[link]
[link]
[link]
Szőnyeg ellen pedig: [link]

Yesterday's history, tomorrow's mystery, today's a gift that's why it's called present.

(#82732) palfitom válasza CriticalHit (#82731) üzenetére


palfitom
félisten

:C

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#82733) Busterftw válasza CriticalHit (#82731) üzenetére


Busterftw
veterán

Akkor inkabb mar valami gurulos cucc, aztan lehet mozgani :D

(#82734) Rowon válasza Busterftw (#82733) üzenetére


Rowon
veterán

Szifonnál van ilyen: [link] Nem tudom van-e értelme beruházni rá...

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#82735) sittes79 válasza stk049 (#82728) üzenetére


sittes79
addikt

[link] ez is egy alternatíva jó pénzért

(#82736) CriticalHit válasza Busterftw (#82733) üzenetére


CriticalHit
őstag

Cucc, ami gurul: [link] [link]

Yesterday's history, tomorrow's mystery, today's a gift that's why it's called present.

(#82737) k_marcus


k_marcus
csendes tag

Sziasztok!
Zotac ZBOX 265.5mm x 126mm x 249mm kiváltására keresek házat. Sajnos a tartó konzol miatt elég szigorúan ezekhez a méretekhez vagyok kötve. Kritérium még, hogy egy 3060 12gb kártyát kell belepréselni (még nincs meg a pontos típus, nyilván az elérhető legkisebb a cél). Kinézet nem számít, árban a legkedvezőbb, ha nem megy nagyon a szellőzés rovására.
Üdv, Marci

Aki viszkető seggel fekszik, büdös ujjal ébred.

(#82738) szasanyi


szasanyi
félisten

darkFlash DLX 4000 Mesh házat hol lehet kapni? Alapvetően feketét szeretnék de egyáltalán nem találok itthon seholsem. :U

(#82739) CriticalHit válasza szasanyi (#82738) üzenetére


CriticalHit
őstag

"Hivatalosan csak nálunk" [link]
Vagy a DLC29: [link]

Yesterday's history, tomorrow's mystery, today's a gift that's why it's called present.

(#82740) szasanyi válasza CriticalHit (#82739) üzenetére


szasanyi
félisten

DLC29 nem jó nekem - több szempontból sem -, DLX 4000 Mesh pedig ott sincs: De mind1 is mert úgy láttam egyikhez sincs ár és megvenni lehet(ne).

(#82741) Busterftw válasza szasanyi (#82740) üzenetére


Busterftw
veterán

Szerintem dobj nekik egy emailt.

(#82742) szasanyi válasza Busterftw (#82741) üzenetére


szasanyi
félisten

Mint kiderül az egy nagyker, és kizárólag üzleti ügyeleket szolgálnak ki. Kapufa... :U

(#82743) Busterftw válasza szasanyi (#82742) üzenetére


Busterftw
veterán

Darkflash Europe webshopnak esetleg?
Van inquire gomb, talan tudnak segiteni vagy infot adni.

Itt spanyolban lattam egyet egy webshopban, talan 100 eur volt, de nem szallitanak magyarba.

(#82744) szasanyi válasza Busterftw (#82743) üzenetére


szasanyi
félisten

Külföldi rendelés nem játszik, bármennyit nem ér meg nekem.

(#82745) FireFox1996 válasza szasanyi (#82738) üzenetére


FireFox1996
őstag
LOGOUT blog

Pont akartam kérdezni, hogy DarkFlash házakat használ-e vki vízhűtéshez. Elég jó árak vannak, nekem meg semmi nagy elvárásom nincs, csak beleférjen az arctic LF III 360, és kész. Így 50-60e ft-ot kiadni az itt ajánlottakra elég soknak tűnik. A Daskflashnak meg elég baráti árai vannak :R
[link]

<< Nem szabad félni a kudarctól, játszd végig a játékot ! >>

(#82746) MaddeNNNN válasza FireFox1996 (#82745) üzenetére


MaddeNNNN
őstag

A DS 900 Air 21890 Ft-ért elég jónak néz ki még ventik nélkül is.
Van 7 ARGB ventivel szerelt is 34890 Ft-ért.

To protect the sheep you gotta catch the wolf. And it takes a wolf to catch a wolf.

(#82747) 4nick8 válasza FireFox1996 (#82745) üzenetére


4nick8
őstag

Mindíg azt kapod amennyit fizetsz.

(#82748) szasanyi válasza FireFox1996 (#82745) üzenetére


szasanyi
félisten

Igen, nálam is az az egyik ok amiért keresem. Csak ahhoz hasonló ami kéne nem nagyon van, mert az "akvárium házak" kaphatók inkább míg nekem a mesh jön be. Sajnos csak ez hasonló, de túl hosszű (számomra fölöslegesen) és nem fér be oda ahova kell.

(#82749) FireFox1996 válasza 4nick8 (#82747) üzenetére


FireFox1996
őstag
LOGOUT blog

Tisztában vagyok. Nekem annyi az elvárásom a háztól, így nem költenék 60e ft-ot, amikor 20-25e ft-ért is van olyan, ami megfelelne nekem.
Ugyanúgy kocsi vásárlás esetében nálam a biztonság az első és a második helyen áll, minden más csak sokadlagos :D

<< Nem szabad félni a kudarctól, játszd végig a játékot ! >>

(#82750) sittes79 válasza FireFox1996 (#82749) üzenetére


sittes79
addikt

Értem a biztonságot is olcsóbban adják :Y

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Milyen házat vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.